Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44601) h0o2a7j6 válasza Teasüti (#44599) üzenetére


h0o2a7j6
tag

Az öreg CCCP pumpa is tudja azt a nyomást mint ez az új, leszámítva az órát így felesleges.
Semmi baja, elég masszív darabnak tűnik, ennyiért bestbuy volt.

(#44602) ludsimon válasza rétisün (#44600) üzenetére


ludsimon
veterán

honnan loptad? :D

undefined

(#44603) Muton válasza Atesz 666 (#44582) üzenetére


Muton
addikt

én már tavaly is sokat szerettem volna gurulni, de nem volt időm. idén valszeg még annyi sem lesz :( "sajnálós"

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#44604) rétisün válasza ludsimon (#44602) üzenetére


rétisün
veterán

link

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#44605) Frenky89 válasza Teasüti (#44594) üzenetére


Frenky89
őstag

Természetesen igen.

(#44606) ludsimon válasza rétisün (#44604) üzenetére


ludsimon
veterán

uhhh, ilyen szuper linket nem megosztani vétek lett volna! :R :)

undefined

(#44607) rétisün válasza ludsimon (#44606) üzenetére


rétisün
veterán

tessék, még egy, bár ezt mintha hoffmann már linkelte volna. a többi blogokkal, amikre a posztoktól mutatnak linkek, órákig lehet(ne) böngészni......

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#44608) ludsimon válasza rétisün (#44607) üzenetére


ludsimon
veterán

igen, erre emlékszek, de nem mentettem el. :D most se fogom. :D

undefined

(#44609) Teasüti válasza h0o2a7j6 (#44601) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah nekem is van egy olyan, én is azzal nyomom, ha a kompresszort épp nincs kedvem előkotorni. :D
Nagyon jó egy olyan pumpa, de én csak olyan 3 bar-ig tudom felnyomni, onnantól már visszalök. :DDD

Meg amúgy is inkább kutaknál fújom a gumit.

(#44610) Szakbarbár válasza Teasüti (#44573) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Üdv

A nadrággal kapcsolatban hasonló tapasztalataim vannak, elsőre tényleg furcsa volt, de idővel remélem hozzászokom. Egyelőre még csak itthon nevettek ki :DDD A póló viszont nagyon kényelmes, bár a mintája hagy némi kívánnivalót maga után.
A szerszámos táska az árához képest elég sok mindent tartalmaz, amíg élőben nem láttam azt hittem hogy üres.
Műhelypumpa már Dorogon sem volt, nyeregtáskából még 4-5, belsőből talán 10 darab, pólóból minden méretből volt 1-2 darab, nadrágból már csak egy L-es és XL-es volt.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#44611) Mewryck válasza Teasüti (#44574) üzenetére


Mewryck
tag

függőlegesen felfelé lehet levenni a lámpát a sisakról,de ez benne van a használati utasításban is 14-18.oldalig magyar nyelven,első oldapon ábrákkal illusztrálva

[ Szerkesztve ]

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#44612) Teasüti válasza Mewryck (#44611) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tényleg, van hozzá vmi papír is! :C

Az a három kis pöcök meg azokba a lyukakba megy, amik tartják a napellenzőt és/vagy a lámpát?

[ Szerkesztve ]

(#44613) Mewryck válasza Teasüti (#44612) üzenetére


Mewryck
tag

a lámpát egy műanyag sín tartja,beleszorul,a kis pöckök funkciójára még nem jöttem rá,mondjuk nem is gondolkoztam rajta

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#44614) Muton válasza rétisün (#44604) üzenetére


Muton
addikt

Azért az nem kicsit felháborító, hogy nincs benne az első hsz-ben! :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#44615) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

R19 Salzkammergut Radweg tegnap délelőtt.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#44616) Mr.Csizmás válasza Thulcandra (#44615) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fogadd irigykedesemet :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44617) tomek017 válasza csabi94 (#44550) üzenetére


tomek017
tag

Az ott (nyeregcső) egy balatonkör matrica? :)

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#44618) beci


beci
őstag

Üdv.
20% terepre,és 80% városba milyen jó defekt tűrő külső gumik vannak elfogadott árban 26-os méretben?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#44619) GeneraL_XTX válasza beci (#44618) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Continentalok körül nézz szét.

A CityContact és a Town-Country is megfelelő lehet, mindkettővel van tapasztalatom, nekem CityContact van, havernak Country. Veszel bele még zselés belsőt és városi felhasználás mellett az életben nem kapsz defektet. ;) :K

[ Szerkesztve ]

(#44620) Teasüti válasza beci (#44618) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Höhő na ebbe szépen beletenyereltél, kíváncsi leszek milyen tippek lesznek. :))

(#44619) GeneraL_XTX
Zselés belső? Ez nekem új. Mit tud és mennyiért? Hátránya?

[ Szerkesztve ]

(#44621) csabi94 válasza tomek017 (#44617) üzenetére


csabi94
őstag

Igen.

(#44622) GeneraL_XTX válasza Teasüti (#44620) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Én ilyet használok, de lehet kapni olcsóbbat is, ez kb 2500ft volt ha jól emléxem. De egyébként a Continentalok mellé nem muszáj, de biztos ami biztos alapon jó az ha van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44623) Doki-HUN1978 válasza beci (#44618) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Én valami ilyesmit javasolnék neked.
A belsőbe pedig tölts valami defektgátló folyadékot. (slime, vagy kenda esetleg Joe's)

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44624) Teasüti válasza GeneraL_XTX (#44622) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah, h az előre feltöltött belsőt hívod zselésnek! Azt hittem vmi exkluzívabb termék lehet.
Olvasva azt a bő Slug véleményt, nem biztos, h kéne. Bár munkába járni jó lehet, ha késésben vagy. Csak ezt karbantartani is szívás.

Meg akkor már inkább nem Kenda belsőbe tölteném, hanem Continental-ba... Oké, h Slug meg Slime, ha attól még szar a belső. Gumirozott szelepház ennyi pénzért, jaj... A tieden már menetes a szelepház?

[ Szerkesztve ]

(#44625) harry


harry
veterán

Látom többen felfigyeltetek a Lidl kerékpáros cuccokra, az a műhelypumpa 2k-ért jó vétel lehet? [link] Nem lenne sokat használva... Vagy inkább egy kis pumpa máshonnan, ami szintén kb. ennyi, és kisebb / szállítható?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#44626) Doki-HUN1978 válasza harry (#44625) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Neked kell eldöntened melyikre van inkább szükséged!

A lidl-s pumpa elég hülyén mutat a kerékpár oldalára gyorskötözőzve. :D
Ha csak otthonra kell, akkor viszont jó alternatíva.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44627) lsebestyen válasza harry (#44625) üzenetére


lsebestyen
addikt

szerintem inkabb mindketto, kispunpat csak akkor hasznalnek hogyha menet kozbe defektet kapnek, muhely pumpaval sokkal konnyebb dolgozni...

(#44628) harry válasza Doki-HUN1978 (#44626) üzenetére


harry
veterán

A műhelypumpa komolyabb cuccnak tűnik ugyanannyiért, más kérdés persze a minőség, de ha nincs rá panasz, akkor lehet teszünk vele egy próbát.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#44629) _seth_


_seth_
veterán

Végül csak bevásároltam én is :)

Előtte helyzetjelentés:

Lidl Ózd: póló nagyon sok, szerszámos táska szintén, nadrág is volt még férfiba főleg L-XL, nőiben inkább M-től felfelé, esőkabát szintén volt még mindenféle. Sisak szintén. Pumpa csak 1db pici. (tegnap dél körül)
Lidl Hajdúböszörmény: még mindenből van kivétel a pumpa, abból csak 1 db pici. (ma 11 óra)
Lidl Debrecen: nadrág férfi és nőibe is csak nagy méretekben, pumpa talán egy sem volt már, póló is fogytán, esőkabát még volt és sisak is. (ma 10 óra)

Gumi belső egyikben sem találtam, zokni, kesztyű és aláöltözet is volt mindenhol még.

Nagypumpát lidlből vettem talán tavaly, nem ugyanolyan mint az idei de hasonló és azóta is használatban van és nincs vele gond, a mutatója néha fals értéket mutat valamint ritkán előfordul, hogy pumpálás közben kinyomja a pumpálható részét mintha nem lenne benne szelep és egy kör lenne a belsővel olynakor kicsit nehéz visszanyomni de szerencsére ritka, öcsém 8 bart is pumpál vele országútiba.

Magamnak póló, nadrág, kesztyű, zokni és egy fehér sisak lett a vége így lesz váltó ruházat is az eddigiekhez :) Páromnak is meglett végül az S-es nadrág így teljes szett van neki is, röpke 20e könnyedén persze ez így is nagyon olcsónak számít.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#44630) Toomy válasza harry (#44628) üzenetére


Toomy
senior tag

Tökéletes az a műhelypumpa nekem elhiheted. Ha kell 10-11 bart is bele tudok vele lökni az outim kerekeibe. Egy éve heti 3x-4x használom és tökéletesen teszi a dolgát. :K

(#44631) harry válasza Toomy (#44630) üzenetére


harry
veterán

Köszi az infókat, akkor lehet ez lesz.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#44632) _seth_ válasza _seth_ (#44629) üzenetére


_seth_
veterán

Debrecent idézem: "lerabolták", egy fickó volt kint a feleségével böszörményben, és mesélte, hogy már normális méretekben elkapkodták a cuccokat. Még egy esőkabátot is hoztam, a régit nem találom :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#44633) Toomy


Toomy
senior tag

Hú vazze! :U

[ Szerkesztve ]

(#44634) lsebestyen válasza Toomy (#44633) üzenetére


lsebestyen
addikt

De hiszen nyert! ;]

(#44635) fpeter07 válasza Mr.Csizmás (#44616) üzenetére


fpeter07
veterán

Egy ilyen hegyes tájon biztosan elő fog fordulni, hogy egyszer hegyre vezet az út, ráadásul sokáig. Na akkor én nem irigykednék. :)

(#44636) tomek017


tomek017
tag

Véleményeteket szeretném kikérni.
Adott egy kopottas alu váz, melynek nyakánál van egy kb 3 cm-es hajszálrepedés. Ezt meg szeretném hegesztetni, majd lefóliázni az egész vázat.
Igaz, további váz sérülést nehéz lenne észre venni a fólia miatt.
Ha összejönne és kibírna 1-2 évet a váz, nekem megérné.

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#44637) hoffman_


hoffman_
nagyúr

A Syntace X12 rendszert ismeri itt valaki? Én is most láttam először, csúcskategóriás gépekben fordul elő az elmúlt 1 évben elvileg. A srác, akinek próbálok segíteni a bambuszporjektben, nem sz*ral gurigázik, rögtön ezt rakná bele a vázba. Elég komoly cucc.

Itt honlapja, ez pedig egy rövid leírás magyarul.

Még egy kis segítség.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44638) hoffman_ válasza hoffman_ (#44637) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát ez bitang jó....

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44639) Manitou válasza hoffman_ (#44637) üzenetére


Manitou
addikt

Én magát a márkát ismerem, igen drága kiegészítőket gyártott/ gyárt.

(#44640) hoffman_ válasza Manitou (#44639) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez itt sincs másképp, búza drága egy ketyere. De a szabvány nyílt, fent vannak a honlapon a dolgot, most szedtem le őket, nyilván, hisz mi is magunk akarjuk csinálni. Nekem nagyon tetszik, igazán elterjedhetne.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44641) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

gyors kerdes: ebike-n kivul milyen nagy, es jo webshop van, kartyas fizetesi lehetoseggel?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44642) madmike


madmike
őstag

Ma megint betévedtem egy Lidlbe (Bp 16ker.) és olyat találtam mait tegnap nem és talán még itt sem emlitette senkit. Fekete mez karmelegitővel 2000ft-ért. Sokat vaciláltam, hogy mekkora méret legyen. Általában L-es cuccokat hordok, de itt az L-re 52/54 volt irva, azt pedig nagynak gondoltam, igy végül M-es lett. Szerintem hosszban jó, mondjuk a téli pocakot frankón kiemeli, de az előbb utobb remélem eltünik :) Viszont a karmelegitö az brutál szoros, bowden kar kéne hozzá

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44643) belaazallat


belaazallat
addikt

Ilyen kezdeményezés máshol is van?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#44644) lsebestyen válasza belaazallat (#44643) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ó, ilyen jó lenne, Pesten, a váltómat ott állítgatnám be, mert mindig elmászik, és nagyon felidegesít ha nekem kell visszaállítani... :DDD

(#44645) ---Lasali--- válasza csabi94 (#44556) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Egyébként tuti nem magyar a wenson, holland vagy a bánat tudja.

(#44646) tomek017


tomek017
tag

Valaki? 44636
:)

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#44647) csabi94 válasza ---Lasali--- (#44645) üzenetére


csabi94
őstag

A Wenson az bizony magyar. :) A Masteren azért van svéd zászló, mert a magyar ember akkor jobban veszi az ilyesmit, ha ez van ráfestve... :( :U

(#44648) dqdb válasza tomek017 (#44646) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha úgy ítéled meg, hogy kevesebb egy váztörésből eredő baleset miatt kieső pénz jelenértéke a bekövetkezés valószínűségével súlyozva, mint amennyiért most egy másik vázat vehetnél, akkor hajrá.

Én nem kísérteném a sorsot foglalkoznék alumíniumváz hegesztgetésével.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44649) Mr.Csizmás válasza tomek017 (#44646) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

aluminiumhegeszteshez van elerheto/megfizetheto technikad?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44650) tomek017 válasza dqdb (#44648) üzenetére


tomek017
tag

Nem voltam jártas a témában, keresgélés után találtam hasonló elképzeléseket, és jogosan, NEM próbálkozom vele :)
Új vázra cserélem majd a jelenlegit.

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.