Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43551) deicide válasza lsebestyen (#43549) üzenetére


deicide
veterán

Nem vészes, szoktam járni rajta, mondjuk általában hétvégén, akkor minimális a forgalom.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#43552) lsebestyen válasza deicide (#43551) üzenetére


lsebestyen
addikt

Köszi :R Útminőség jó?

(#43553) deicide válasza lsebestyen (#43552) üzenetére


deicide
veterán

Vannak ótvar szakaszok, leginkább a Szfvár-Lovasberény szakaszon, meg Alcsúton, ahogy emlékszem, de általánosságban jó.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#43554) rii válasza ---Lasali--- (#43544) üzenetére


rii
nagyúr

jajjhát a reset az egy kva nagy móka :DDD
totál beáll, semmire nem reagál, és akkor mind az 5-öt benyomni :D haláli egy cucc
ha jeladóval mentem akkor utána én is vittem őket a zuhanyzóba: ora meg jeladó meg öv
az óra az mindig fürdik .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43555) Teasüti válasza ludsimon (#43546) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem, én rálük egy bármilyen biciklire hasonlító tárgyra és 80-100 cad. ;]

Én télikabátban csak akkor mentem, mikor mosásban volt a softshell dzseki.
Bélés nélküli dzsekiben vagyok folyamatosan, alatta mez valamint hosszú ujjú póló(k) opcionálisan.
Ebben a 0-5 °C-os időkben csak mez, póló, dzseki. Könyököm az szokott fázni néha...

(#43556) deicide
Közlekedés szinten igyekszem minimális nyomatékkal menni. :)
Inkább pörgetek, de próbálom egyáltalán nem taposni. Vagyis ha nagyon kényelmes akarok lenni, akkor csak a lábaim súlya nyomja lefelé a pedált lényeges erőkifejtés nélkül, kizárólag a lábaim tehetetlenségével hajtva.
Főleg akkor, ha még nem melegedtem be.
Ez meg kicsi áttételeket sejtet, ha 20 alatt megyek, akkor szinte csak a kicsi lánctányért hajtom.
20 fölött kezdődik a "2/2 fokozat", vagyis elől 24, házul meg 21-22 talán (7-es sornál a második, nem tudom hány foga van).

[ Szerkesztve ]

(#43556) deicide válasza Teasüti (#43555) üzenetére


deicide
veterán

Már csak az a kérdés, hogy milyen sebességgel még ilyen pedálfordulat mellett ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#43557) Def26


Def26
félisten

Energia italt szokott valaki inni?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#43558) Teasüti válasza Teasüti (#43555) üzenetére


Teasüti
nagyúr

20 fölött kezdődik a "2/2 fokozat", vagyis elől 24, házul meg 21-22 talán

Az ott 34 akar lenni.

(#43559) Mr.Csizmás válasza Def26 (#43557) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kaffe

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43560) madmike válasza Def26 (#43557) üzenetére


madmike
őstag

Én szoktam, bár tudom, hogy nem kéne, de imádom az izét :DDD

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43561) Gergő_ válasza Def26 (#43557) üzenetére


Gergő_
őstag

gatorade powerade néha, de általában tiszta víz és egy gyümölcs.

(#43562) szki válasza Teasüti (#43555) üzenetére


szki
őstag

Érdekesek ezek a pedálfordulatok. Állítólag 90 felett lenne optimális. De nekem más az izomzatom, keringésem, és általában 80 körüli fordulattal tekerek. Most télen meg csak 70-nel "pörgetek" 48/16 v. 48/18 áttétel a trekkingen. Futásnál viszont mindig 180 lépés/perc felett pörgök, ami bicajnál a 90-es pedált jelenti. Más izmok dolgoznak.
Persze versenytempónál 85-90 közti a pedálom. Ha meg bolyban van a tekerés, akkor 90 fölött bárki pörgeti a lábát. Pláne egy jó hatásfokú hajtással rendelkező, könnyű outival.

[ Szerkesztve ]

(#43563) Auratech válasza Def26 (#43557) üzenetére


Auratech
őstag

Lehet kövezni, de én szoktam. Vérnyomásom, pulzusom alapból padló..
Szoktam koktélt csinálni, amiben van az is.
Egy Ca-MG pezsgőtabletta, 0.5l ásványvíz, csipetnyi só, csipetnyi szódabikarbóna, egy 0,25l jóféle cukros energiaital (a legjobb,amiben L-Carnitin is van) kanál oldódó! szőlőcukor
A legtutibb a zöld feliratos gilroy energiaital, amiben van taurin is. Lime-menta ízű, nem savas...Sparban lehet elvétve kapni, 150ft.
Esetleg a monster rehab fele. Többet nem szabad egyszerre! 100mg coffein, az egy gyenge kávé. Belefér.

Auratech Field Recording

(#43564) _pifta_ válasza KSparrow (#43479) üzenetére


_pifta_
csendes tag

Ezt én is tanúsíthatom. :K
Fényes nappal kaszáltak el kereszteződésben, mondván "nem láttalak". Én mentem egyenesen, csaj meg balra nagyívbe.

Azóta csakis láthatósági mellénnyel megyek. Még a sarki boltba is... :)

(#43565) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ezt? [link] vagy ezt? [link] :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43566) Teasüti válasza _pifta_ (#43564) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát ha szemből érkezve nem vett észre beforduláskor, akkor nem is akart észrevenni. Vagy menjen el szemészetre és adja vissza a jogsiját! Eleve egy nő... Többségük le se reagálja a vészhelyzeteket. :U

[ Szerkesztve ]

(#43567) Szakbarbár válasza Def26 (#43557) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Energiaitalt legalább 5 éve nem ittam, max 1-1 kávé reggeli és ebéd után. Ezen kívül csak csapvíz vagy gyümölcstea.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#43568) Def26 válasza Auratech (#43563) üzenetére


Def26
félisten

Házi orvos baszott le, hogy ha sportolok, akkor azonnal hagyjam abba ezeket a monster és rockstar italokat. Szerinte többet árt mint használ. Igyak gyümölcslevet, szőlőcukrot, magnézium tablettát. stb.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#43569) D.Orion válasza _pifta_ (#43564) üzenetére


D.Orion
veterán

Tavaly egy lejtőn lefele jövet egészséges 60km/h + tempóval láttam, hogy a földútról a jóember körbenéz, kétszer is visszanézett rám, majd kifordult elém. Még jó, hogy előre elkezdtem lassítani, mert jött úgy is egy kanyar... Felfogta ő, hogy ott vagyok és jövök, csak szerintem a kisöreg úgy volt vele, hogy mindenki úgy kerékpározik mint ő... 12km/h-val. Én ha kerékpárost látok jönni, akkor inkább nézem 2-3 másodpercig, mert soha nem lehet tudni, hogy éppen mennyivel jön, pláne lejtőn. Azért aki fényes nappal nem vesz észre egy kerékpárost, mert nem volt rajta láthatósági vagy lámpa... az tényleg adja le a jogosítványát és vegyen inkább szemüveget.

(#43570) Packersbay


Packersbay
tag

Ha a fékkar miután behúztam lassan megy vissza az eredeti helyzetébe annak lehet azaz oka,hogy berozsdásodott a bovden??

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#43571) Doki-HUN1978 válasza Def26 (#43568) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ezek mérgek a szervezet számára.
Cukros löttyök taurinnal, koffeinnel "fűszerezve".

Nagy mennyiségben halált is okozhatnak.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#43572) belaazallat válasza Mr.Csizmás (#43565) üzenetére


belaazallat
addikt

Kelly's-t választanám. Viszont az 170cm körüli testmagassághoz ideális. A másik 180+.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#43573) Auratech válasza Doki-HUN1978 (#43571) üzenetére


Auratech
őstag

Nagy mennyiségben minden öl.

Az egészségesnek mondott grillezett ételek gyakran tele vannak rákkeltő anyagokkal. A füstölt áruk is. A saláta, zöldség is. Az import gyümölcs is. A tengeri halakban nehézfémsók, (higany, cadmium...) vannak. A csirke hormonzavaros. A víz majdnem mindenütt nitrátos. A levegőben gyilkos nanoszemcsék vannak. A tejben fuzárium. A lisztben is.
A teljes kiőrlésű gabonában rengeteg anyag nyoma van a héjjból. A Szója kizárólag génmanipulált a bioboltokat kivéve. Ez van minden feldolgozott hústermékben. Nincs menekvés.
Felettem pedig lengedezik egy 200Kv-os távvezeték...Elekroszmogban fulladozik az aurám..
(20 éve nem voltam beteg....)

Auratech Field Recording

(#43574) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Segtségre lenne szükségem. A barátnőm biciklit szeretne venni, de sajnos nem értünk egyiken sem hozzá, nem tudjuk melyiket érdemes.

Ezek tetszenek neki:

Gepida Reptila 100 2012

Schwinn Csepel Cruiser Neo

Innen a Median - Mono 7S, 28" (2011) (Csak így tudtam ezt linkelni, mert másképp nem jön be az oldal.)

Melyik a legjobb minőségű és ár-érték arányú kerékpár, melyiket érdmes venni?
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#43575) Doki-HUN1978 válasza Auratech (#43573) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Igazad van, részben.

Annak ellenére, hogy a húsokban ott vannak a méreg anyagok, mellette egy csomó értékes tápanyagot is bejuttatunk a szervezetünkbe, a zöldségekkel, gyümölcsökkel vitaminokat stb; ellenben ezek az energia italok nem állnak másból mint víz+ cukor+ némi "méreg"

Ha nem muszáj én inkább óva intenék mindenkit legalább ezeknek a löttyöknek a gyakori fogyasztásától.
Egy bizonyos: az életünk nem lesz hosszabb tőle.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#43576) Mr.Csizmás válasza belaazallat (#43572) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

178 vagyok, eleg nyulank :)

mas kerdes: lanckenesre mit hasznaltok? ugy erzem, hogy az uj bicajon nem kellene feketenek lennie az olajtol a lancnak...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43577) Doki-HUN1978 válasza Mr.Csizmás (#43576) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Akkor a 17-es bringa kicsi lesz számodra.
19 colban nézelődj!

Mindenki mást. Van aki olajat, van aki zsír sprayt és van aki lánc sprayt.
Mindegy melyiket használod ezek közül, lényeg, hogy rendszeresen tedd. (és ne csak évente) :N

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#43578) rayoliviero válasza Doki-HUN1978 (#43575) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ha az ember mértékkel fogyasztja az energiatalt, nem hinném, hogy káros lenne, az életünk nem lesz hosszabb tőle az biztos. Taurin és koffein nem "mérgező", ha nem lépjük túl a megengedett napi mennyiséget.

(#43579) Muton válasza TripleB (#43343) üzenetére


Muton
addikt

Na, most sikerült elcseszned a napomat, nincs más hátra, mint írni a mavic-nak egy mailt ez ügyben.
De persze köszi az infót :R
Amúgy hazánkban ki foglalkozik garis dolgokkal? Van egy hely ahová fordulni lehet hazai vagy külföldről vett cuccokkal (mint pl a Nokia szervizek), vagy ahhoz kell menni, akitől veszi az ember?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#43580) ludsimon válasza Teasüti (#43555) üzenetére


ludsimon
veterán

gyakorlatilag semmi értelme/lényege közlekedni ilyen magas cad-on. Levezetés, átmozgatásnak nem elég időtartam, ga1 vagy intervallos edzésre meg egyáltalán nem mondható.

Tehát tökmindegy azt a 30 percet hogyan teszed meg.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#43581) ludsimon válasza Def26 (#43557) üzenetére


ludsimon
veterán

persze, én minden nap csak energiaitalt iszok, ásványvíz formájában. ;] :DDD

szki és Teasüti:

Ez a pedálfordulat kérdés fontos egyébként.
Versenyen magasabb pedálfordulaton megyünk, hogy később fáradjon el az izom, viszont ezzel a pulzus meg fog nőni, tehát általában elmondható, hogy aki jobban bírja az érrendszere az magas fordulaton nyomja, hogy később fáradjon el a comb.
Ezért van az, hogy a nagy profi versenyzőket szinte sose látod 90 alatti fordulaton menni tévében, csak mikor kiállnak kattintanak egyet-kettőt lejjebb és akkor megy 60-70 pedálfordulaton, de amint visszaül azonnal pörget 90- felett.

Ezért nagyon fontos az alapállóképesség megszerzése, és annak a maximális abszolválása. Nagyobb pedálfordulathoz lassabb fáradás párosul, illetve nagyobb tempó is.
De ugyanakkor kellenek a lassú pedálfordulatos 75-ös edzések is hegyen, anélkül elveszik az ember hegyen.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#43582) rayoliviero válasza rayoliviero (#43574) üzenetére


rayoliviero
veterán

Valaki ebben tudna segíteni? Mert délután meg kellene vennünk...

(#43583) Doki-HUN1978 válasza rayoliviero (#43578) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nico! :)
A "mérgezőt" ez esetben nem szó szerint kell érteni!

Úgy értem, károsítja az emberi szervezetet.
És ami károsítja az bizony méreg,még ha kis mennyiségben is juttatod a testedbe.
Olyan mintha naponta bevennél egy fájdalom csillapítót.

Nagy kárt nem teszel -látszólag-, de ha ezt naponta megteszed, nem élsz 100 évig, de még 80-ig sem valószínű.

Épp a napokban hallottam egy lányról, aki elég sok colát ivott meg napi rendszerességgel. A fogai kihullottak és 30 évesen megpatkolt.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#43584) rayoliviero válasza Doki-HUN1978 (#43583) üzenetére


rayoliviero
veterán

:)
Hát naponta nem innám én sem.
Arról a lányról én is hallottam, de ő naponta litereket ivott, az nagyon kemény. :(

(#43585) Doki-HUN1978 válasza rayoliviero (#43584) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Tegyük fel, hogy 10 éves kora óta itta a colát.
20 év alatt 0-ára leírni egy fiatal! testet, az azért elárul valamit a coláról (és társairól).

Jelen állás szerint az emberi test kb. 120 évre van "kalibrálva".
Ebbe az életmód, az étkezés, a külső környezeti behatások és persze a genetika szól bele,nagyjából egyforma arányban.

A 120-ból lejönnek ezeknek a "hatásai" és marad amennyi marad.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#43586) dudi6


dudi6
senior tag

Tudnátok ajánlani olcsóbb felnit országútira? Olyan 4000 Ft körüli összegre gondoltam. Ezüst vagy fehér színben. Köszi!

(#43587) szki válasza ludsimon (#43581) üzenetére


szki
őstag

A genetika sok mindent meghatároz. Az egyes emberek izomzatának összetétele, azaz a lassú, és gyors izomrostok aránya, és keringése sem egyforma. Mindenkinél van egy optimális mozgásforma, amit a testsúly, cipő súlya, és a hajtáslánc ellenállásának is függvénye. Így lehetséges, hogy én 80-as pedállal is lehagyok 100-zal mókuskerekezőket :)

A nagy profi versenyzőkhöz felesleges viszonyítani magunkat. És nem is az ő edzésmódszereiket kell követnünk.

(#43588) Packersbay


Packersbay
tag

Erre valakinek ötlete,hogy még mi okozhatja: nem akarja betenni vmiért a linket. A 43570- es hozzászólással kapcsolatban kérdezném.

[ Szerkesztve ]

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#43589) Teasüti válasza Packersbay (#43570) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én egy hónapja cseréltem bovdent házzal együtt és a legerősebbre van állítva a pillangó is, de az enyém is mereven mozog... :U Bár nálam jó hosszan házban van elvezetve, szinte végig.
Rozsda szóba se jöhet, igaz szárazon fut.

(#43581) ludsimon
Nem edzés céljából pörgetek, mikor közlekedek, hanem térd kímélés miatt.
Meg nekem nem fekszik a taposás, én nem tudnék úgy menni, mint az öregemberek a parasztbiciklin. 40-es cad-dal.
Én hegyre is pörgetve megyek fel. ;]
Igaz belassulok olyan 70-re, ha fáradok, de ülve megyek fel mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#43590) deicide válasza Teasüti (#43555) üzenetére


deicide
veterán

Nem vagyunk egyformák :) , én kizárólag nagytányéron tekerek és csak 7% feletti emelkedőkön váltok középsőre, 52/17 síkon szélcsendben, 52/23 szembe szélben és 52/11 hátszélben. Valamiért a térdem nem szereti a pörgetést (pedig logikusan az ró kevesebb terhet a térdre), fájdalommal tudatja, ha kb 70-80 rpm felett tekerek.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#43591) belaazallat válasza rayoliviero (#43574) üzenetére


belaazallat
addikt

Városi rohangálósnak a Gepidát venném. Jól felszerelt,az agyváltó miatt drágább, de kevésbé igényli a karbantartást, kevesebb szervizt igényel. 28as kerékméreten kisebb a gördülési ellenállás.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#43592) cekkk


cekkk
veterán

Használt országútit kezdőként mennyiért lehet venni használtan 60as vagy afölötti méretben, vagy ne is álmodjak róla? :DDD Nem nagyon találok, sok százezer forint ki van lőve :B

(#43593) lsebestyen válasza cekkk (#43592) üzenetére


lsebestyen
addikt

Lehet találni 30ért is, bár azok elég hulladékok. 50ért, meg sok a túlárazott régi gép, szerencse kell egy-egy jót kifogni. bikemagen, vaterán érdemes nézelődni. :K Én 50ért vettem a sajátom, egy Fausto Coppit, 60as méret, fékváltókar, shimano 105, stb..

(#43594) cekkk válasza lsebestyen (#43593) üzenetére


cekkk
veterán

Na az jó.
De Budapesten azért gondolom több a lehetőség. :D
Erre nem sok :( De kifogok fogni egy jó :)
Köszi :R

(#43595) lsebestyen válasza cekkk (#43594) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én is lementem érte Győrbe! :K

(#43596) cekkk válasza lsebestyen (#43595) üzenetére


cekkk
veterán

Az kicsit szopó lenne nekem Debrecenből Győrbe menni :Y :DDD

(#43597) lsebestyen válasza cekkk (#43596) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nem azt mondtam h menj Győrbe, hanem azt, h én se helyből vettem :D

(#43598) cekkk válasza lsebestyen (#43597) üzenetére


cekkk
veterán

Tudom, csak belegondoltam, hogy majd egy bicikli ára lenne elmenni oda. :D

(#43599) Mr.Csizmás válasza cekkk (#43598) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor keress valakit, aki elhozza, mert kedvezmenyesen utazik :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43600) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Ropogást hallok/érzek a monoblokk felől. Be tud az is kakilni, vagy lehet ott is zsirozni valamit?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.