Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43801) Teasüti válasza harry (#43788) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezek minipumpák, nem arra vannak kitalálva, hogy otthon a garázsban fújd fel a bringát. Persze miért ne?!
De ezeknek a használata még véletlenül sem kényelmes, inkább arra valók, h magaddal vidd tekerés közben és legyen mihez nyúlnod az út szélén - kis tömeg, váztartó konzol. Otthonra érdemesebb inkább egy jó műhelypumpát beszerezni. De még egyszerűbb, ha vmi ismerőstől szerzel ilyen régi jóféle cserélhető tömlős bicikli pumpát bagóért.
Vagy elviszed egy benzinkútra felfújni.

(#43802) Mr.Csizmás válasza D.Orion (#43800) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

aaa, nekem csak por es bogarak ellen kellene, amikor csapatom a folduton. arra megtenne egy 5k-s munkavedelmi szelvedo, nem? (max leveszem a civil kukkert addig...)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43803) D.Orion válasza Mr.Csizmás (#43802) üzenetére


D.Orion
veterán

Arra még sok is, hogy ha nem esel el vele. :DDD Egyébként még szerencse, hogy nem erdőben, hegyről lejövet sűrű fák közt vezető úton akarod csapatni civil kukker nélkül. ;]

(#43804) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Sziasztok, az alábbi paraméterek alapján keresem a legoptimálisabb külsőt:

- 28"-as trekking kerékre
- városi használat kb. 85%, könnyű terep kb. 15%
- legyen viszonylag ellenálló szúrásos defekt ellen
- legyen rajta reflexcsík
- nem baj, ha nem kell eladnom a belső szerveimet, hogy az áruk összegyűljön :)

Köszönöm előre is a tippeket, segítségeket.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#43805) pengemetal válasza Mr.Csizmás (#43802) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Azt hiszem munkavédelmisek között van olyan, amibe dioptriás lencsét is lehet tenni (nem igazán vagyok otthon a témában)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#43806) Mr.Csizmás válasza pengemetal (#43805) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

relative szemuveg nelkul is elvagyok, csak ido kell a hozzaszokashoz. majd beprobalok egy sima szemuveget hordva, hogy mennyire lesz zavaro a dioptria hianya

koszonom a valaszokat mindenkinek

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43807) tomek017 válasza bLaCkDoGoNe (#43804) üzenetére


tomek017
tag

Continental Tour Ride
Continental City Contact

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#43808) dudi6


dudi6
senior tag

Egyik havernak kéne egy olcsó országúti Bp.-en rohangálni(mondtam neki, hogy akkor trekkinget vegyen, de ő országútit akar) Ezek közül melyik lenne a legjobb vétel? Esetleg ha tudtok valami jó helyet vagy linket akkor azt is megköszönném. 1-2-3-4-5-6-7-8-9

(#43809) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

[link] errol a keglirol mit gondoltok? forintot ne nezzetek, nekem olcsobban lenne meg.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43810) Doki-HUN1978 válasza D.Orion (#43799) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Én le légtelenítem a fékedet, Te meg beállítod a váltómat! :)

(Nem vagyok ratyi, még mielőtt bárki is ilyen hülyeséggel jönne...)

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#43811) Teasüti válasza Doki-HUN1978 (#43792) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem tudom milyen váltód van, de elvileg nem egy nagy was ist das.
Úgy meg nem lehet elbarmolni, hogy ne tudd vissza csinálni. :U
Vagyis természetesen el lehet - mind mindent (lásd Newton) -, de az már nem üzemszerű használat. :P

Én pont fordítva szoktam, inkább magamnak állítom be és a (kontár) szervizben mondom azt, hogy még véletlenül se nyúljatok hozzá, még elcseszitek nekem! :DDD Hátsó kerék ki és berakása után se kell újra állítani (nálam)...

Amúgy a váltók kézikönyveiben egész jól leírják, hogy kell beállítani passzentosra.
Még a 10 éves Tourney váltómhoz is találtam magyar kézikönyvet.

(#43812) Baltoafarkas
Én szeretem nézegetni azokat. :D
Mindig elkezdek hibákat keresni rajtuk. ;]

[ Szerkesztve ]

(#43812) #90933760


#90933760
törölt tag

Baszod bent voltam a Teszkóba, nem elfelejtettem láncot venni? Oda indultam, megláttam a kirakott bringákat, 30-ért azok az Y vázas fullteleszkópos retkek te jó ég, amin bovdenes retektárcsa volt azt már meg se néztem mennyibe kerül. Egyből kiment a fejemből a lánc a sokk miatt, elmentem kajáért és mentem is el.

(#43813) Doki-HUN1978 válasza Teasüti (#43811) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Biztosan nem az, csak nekem nincsenek jó tapasztalataim ezzel a melóval, így inkább neki sem állok.

Egyszer-kétszer megpróbáltam beállítani a régi bringámon egy öreg váltót, és nem sikerült.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#43814) rii


rii
nagyúr

nokia e52-be is van GPS

azzal le tudom követni hogy hol jártam ilyen sport tracker weboldalakon?
vagy ez nem így mukodik?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43815) madmike válasza rii (#43814) üzenetére


madmike
őstag

Symbian-ra is van Sports tracker, az alkalmazásboltban megtalálod, szóval igen.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43816) tomek017 válasza Mr.Csizmás (#43809) üzenetére


tomek017
tag

Egybe van. Szerintem jó, igaz el kéne egy jobb teló, bár attól függ hol jársz vele.
Főleg ha olcsóbban megveszed, jó vétel lehet

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#43817) rii válasza madmike (#43815) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm

le lehet tölteni gépre és úgy felmásolni a telefonra? kártyás 0 Ft-al ... .-D
ez itt az lenne?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43818) madmike válasza rii (#43817) üzenetére


madmike
őstag

Ez az.
Letölteni még letudod, elvileg 0 ft-tal is kéne müködnie, de nem vagyok benne biztos, ezer éve volt utoljára symbianos telefonom.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43819) lsebestyen válasza rii (#43817) üzenetére


lsebestyen
addikt

esetleg nokiaprogramok.hu

(#43820) salieri.


salieri.
őstag

Megvettem ezt a tartót a bringára. Első benyomások: betonfixen fel lehet szerelni ,valamint fixen tartja a telefont is. Kérdéses a gumigyűrű nem fog- e elöregedni az UV-tól.Ennyiért igen jó vétel.

(#43821) Szakbarbár válasza rii (#43814) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Igen, elvileg van Sport Tracker program, én is ezt használom. A rögzítés után nem rögtön töltöm fel mert nincs mobilnetem, hanem exportálom GPX formátumba, átmásolom a PC-re és onnan töltöm fel.

Lehetne már egy kis szélcsend, egy hete 30-40 km/h szél fúj egész nap :(((

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#43822) #90933760


#90933760
törölt tag

Van még valaki rajtam kívül aki a télen felkapott 5-6 Kiló pluszt? Kicsit zavar. Hogyan lehet ezt ledobatni? Az addig oké, hogy változtatni kéne az étrenden is csak az a legnehezebb része. Mozgás szinten mit kell tenni? Bringa vagy gyaloglás vagy mind a kettő? És napi hány Km? Hasamon van az összes, onnan kéne leamortizálni. :U

(#43823) dudi6 válasza salieri. (#43820) üzenetére


dudi6
senior tag

Szerintem a direkt az adott telefonhoz készített tartó jobb. S3 Azért linkeltem S3-t mert ha jól emlékszem ilyenhez kellett valakinek. Nekem ilyenem van, csak nem S3-hoz, és teljesen meg vagyok vele elégedve. Engem zavarna a gumigyűrű, lehet, hogy pont valamilyen adatot eltakar...

(#43824) madmike válasza #90933760 (#43822) üzenetére


madmike
őstag

Nekem is feljött a télen olyan 5kg a gond csak az, hogy tél előtt is volt rajtam vagy 2-3kg plusz.
Én a héten kezdtem el bringával melóba járni. Napi 2x50perc kellemes 120as pulzuson. Mellé heti 2x1 óra futást tervezek. Remélem sikerül ledobnom.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43825) Def26 válasza salieri. (#43820) üzenetére


Def26
félisten

Közben nekem is megjött. Elég masszívnak tűnik. Hétvégén áztatom a valagam Egerben, rá pár napra majd kipróbálom én is mit megy élesben.
Gumigyűrűt, sztem simán lehet kapni valami barkács boltban.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#43826) madmike válasza dudi6 (#43823) üzenetére


madmike
őstag

Az a zipzáras, vizálló az vagány. Ha sokat túráznék rendelnék egyet.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43827) Toomy válasza #90933760 (#43822) üzenetére


Toomy
senior tag

Ősszel 72kg voltam, az ünnepek után 79-re is felmentem, de most már megint csak 73 vagyok. Köszönhetően a mindennapi minimum 50 ,de inkább 100 vagy mégtöbb km-nek. :)
Figyelj oda a kajálásra is! A cukrot próbáld elfelejteni, valamint a kenyérféleségeket és a tésztát is.
Tavaly év elején nekem nagyon sokat segített a turbo diétás italpor is. Napi 2 főétkezést kiváltottam vele. De maikor elkezdtem elmebeteg módjára róni a km-et, akkor abba kellett hagyni, mert rohamosan csökkent a súlyom. Ma már ott tartok, hogy este 11-ig szinte folyamatosan zabálok egyfolytában, mert másnap úgyis elégetek mindent. :K

(#43828) GeneraL_XTX válasza salieri. (#43820) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Köszi a tapasztalatokat, megrendeltem én is. :R

Ennyiért ajándék akkor :DD

(#43829) szentkuti11 válasza salieri. (#43820) üzenetére


szentkuti11
addikt

Kérdés, hogy esésnél mi történik. Én biztos nem merném kitenni a telefonomat, maximum valami 5800-át Navigáláshoz.

(#43830) Muton válasza rii (#43817) üzenetére


Muton
addikt

Én is e55-el nyomom (kb ugyanaz). A térképet be tudja cache-elni, szóval ha otthon wifin bejárod az útvonalat, akkor térképpel is megy szépen adatkommunikáció nélkül, ha újra arra jársz.

Nálam annyi trükk van, hogy elindítom a sports Trackert, majd átváltok a gyári gps-re, mert azzal hamarabb megtalálja a jelet, majd visszaváltok, mert akkor már a ST is fogja a gps jelet, majd kilövöm a gyári térképet. így gyorsabb, mintha csak a St-t indítottam volna el :D

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#43831) fpeter07 válasza Mr.Csizmás (#43809) üzenetére


fpeter07
veterán

Az árra gondolsz nem? Csak mert ha a forintot olcsóbban kapod meg, akkor a tőzsdén a helyed, nem holmi használt piacon.

(#43832) pengemetal


pengemetal
aktív tag

Elég jó akciók vannak itt: www.rosebikes.hu (bocs, telefonról vagyok) hajtóművet rendeltem tőlük fél áron, 6 nap alatt itt is volt!

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#43833) hoffman_ válasza pengemetal (#43832) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Találomra ráböktem egy merev MTB-re, oké, hogy full XT, oké, hogy FOX, oké, hogy DT kerékszett, de 600.000 forint?! Ennyiért két pofás fully-t kapok az aprón, vagy egy nagyon komoly fully-t bármelyik boltban, és marad 100k-m csajokra :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43834) rii


rii
nagyúr

köszönöm a segtséget
hazamenek, oszt'próbálkozom .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43835) ludsimon


ludsimon
veterán

Parti András

undefined

(#43836) Benzoldog


Benzoldog
tag

Segítséget szeretnék kérni, hogy a 2 U lakat közül melyiket érdemesebb inkább venni, illetve mennyivel előnyösebb a 30 cm változat, a 23 cm-es helyett?:

[Lhttp://www.kerekpar-lakat.hu/580/abus-sinus-46-230-u-lakat.html][link]
[Lhttp://www.kerekpar-lakat.hu/1489/abus-varedo-47-230-u-lakat.html][link]

[ Szerkesztve ]

(#43837) #90933760 válasza madmike (#43824) üzenetére


#90933760
törölt tag

Pontosan ugyanez nálam is. A melóba tekerés eléggé rövid azzal nem megyek semmire. Délután kéne valami, de leterepezni bringával sok Km-t én nem tudok, közútra meg nem megyek ki. Gyalog viszont végtelen sokáig bírom, azért akarnék azt. Csak nem tudom mennyit kéne, 5 Km?
A kajálás a másik jah. Folyadékból csak vizet, leszokok a gyümölcslevekről mert a 25%-on túl mind cukor. A csokiról meg a péksütiről lesz nehéz leszokni. :DD
Az az igazság, hogy a fő táplálék a szendvics meg tésztafélék, én azon kívül nem sok mindent eszek. Szóval azzal nem tudok tenni, de ha a csoki meg a felesleges péksüti kimegy, esetleg néha becsúszik egy akkor az úgy már oké. Legalábbis remélem. Kicsit kevesebb zaba, kicsit több mozgás, a többi az időn múlik, remélem elég. Nem vagyok egy zabaszakértő azért is írtam ide.

(#43838) ludsimon


ludsimon
veterán

Aztamindenit!!!!!!!!!!!!
Hány évtized kell, hogy ilyen autók járkáljanak az utcán???

[link]

undefined

(#43839) TripleB válasza ludsimon (#43838) üzenetére


TripleB
senior tag

Egy tockost azért a biciklis megérdemelt volna...

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#43840) hoffman_ válasza ludsimon (#43838) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Semennyi, vegyél Volvo-t. Más kérdés, hogy a rendszer 30km/h-nál lehet, hogy fasza, de akkora sebességnél önhibádból se nagyon ütsz el biciklist. 70-nél már nem hiszem, hogy ílyen faszán műxik, ha mégis, akkor a mögötted jövő Toyota Corolla nem bír ilyen rendszerrel, és a sofőr is cseszheti, ha te nyomsz egy satut 70-nél téged is lezúz, és rálök a bringásra.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43841) belaazallat válasza hoffman_ (#43840) üzenetére


belaazallat
addikt

Top Gear-ben tesztelték, ha a sofőr nem nyúl bele, 70-nél is működik.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#43842) rii


rii
nagyúr

a darpa vagy ki a túró rendezett 2.000.000 doláros díjazáső versenyt teljsen önjáró autókkal

az a volvó voltaképp rendelkezik a fent említett autók 1 szentorával a 4-8-10-ből

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43843) hoffman_ válasza belaazallat (#43841) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Egyrészt ez meglepett, ha nem is nagyon, de a fenti szitu továbbra is áll, a mögötted levő nem valószínű, hogy lereagálja elég gyorsan(ha mást nem akkor a harmadik), és ugyanúgy rátolnak a bringásra. Persze ettől még az alapötlet és a kivitelezés csillagos ötös. Imádom a Volvo-t.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43844) Def26 válasza hoffman_ (#43843) üzenetére


Def26
félisten

itt a lényeg, hogy a bringást(öreganyámat, kisgyereket stb.) ne csapd el. tehát egy ilyen szituban minél kisebb legyen a személyi sérülés. az, hogy ennek következtében belédszalad egy harmadik, az már a kisebbik gond.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#43845) hoffman_ válasza Def26 (#43844) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szerintem pedig a helyzet realitásához hozzátartozik, hogy igen nagy eséllyel benne van a pakliban egy hamadik..sokadik autó. Természetesen inkább legyen rendszer, mint ne, mert ha a kertvárosban eléd szalad a kislány a labda után, te pedig épp kinéztél balra egy házszámra, és az autó megáll nélküled, és nincs meg a baj, na az respekt.

A kacsázó bringás más tészta, ha autó alá esik, ő baja, ne menjen útra, ha nem alkalmas rá, ez a véleményem. Lelki terror az autós családapával szemben aki elütött/megölt egy biciklist önhibáján kívül, örök életre elcseszheti a lelkét.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43846) deicide válasza Toomy (#43827) üzenetére


deicide
veterán

így igaz, annyit tennék hozzá, hogy intenzitás kérdése is, én ugyanazt eszem, amit eddig (sok fehér kenyér), kivéve, hogy csokit csak túra előtt (a szénhidrát tüzében ég legjobban a zsír :) )és közben fogyasztok, azonkívül nem eszem. Ezzel együtt télen is fogytam, de mondjuk nekem még mindig van honnan, bár már nem sok :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#43847) lsebestyen válasza hoffman_ (#43845) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ha valószínűséget számítunk, még mindig jobb ez a szenzor, mintha nem lenne...akkor is kisebb az esély h megsérül a bringás, hha beléd szalad a mögötted lévő, az meg úgyis az ő hibája, és ugye egy kocsiban kevésbé sérülsz meg, mint cangán..amúgy ez a reklám elég idegesítő, hülye bingás... :W

(#43848) fpeter07 válasza ludsimon (#43838) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem azért mondom, de manapság sem az autókkal van a gond...

(#43849) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Ha már zsírégetés, akkor milyen pulzusszámot érdemes megcélozni? Ahány helyen néztem, annyi vélemény. Egyesek szerint az 75-85%, máshol 65-75% stb. Milyen infoval rendelkezdtek erről?
És hogy a legjobb megállapítani a maximális pulzust?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#43850) D.Orion válasza hoffman_ (#43845) üzenetére


D.Orion
veterán

Ez a rendszer egy kicsit felhúzva egy kamionban. Ez azért látványosabb. Volvo, ennyi. :R De hasonlót tud a Mercedes is. ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.