Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) Gergő_ válasza #90933760 (#44698) üzenetére


Gergő_
őstag

szerintem ha eleget mozogsz bármit ehetsz.

(#44702) Doki-HUN1978 válasza Gergő_ (#44701) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ez így igaz.

(#44698) Baltoafarkas: Ha fogyni szeretnél, több kalóriát égess el, mint amennyit beviszel! :) Garantált a siker.

Lefekvés előtt három órával már ne egyél, max. egy kis gyümölcsöt!
Napi legalább 5 alkalommal egyél kisebb mennyiséget, így könnyebb elviselni az éhséget és a szervezetedet sem terheled le a hirtelen nagy kalóriabevitellel.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44703) Szakbarbár válasza Doki-HUN1978 (#44702) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

40 deka narancs még kis mennyiségnek számít? :DDD
Este 6 után általában már csak gyümölcsöt eszek, de azt sokat. 2-3 nagyobb alma, vagy 1-2 banán - narancs. Bár nekem nem kell fogyni.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#44704) Doki-HUN1978 válasza Szakbarbár (#44703) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Az attól függ mennyit mozogsz...
A narancsnak nagy része víz, a banán már más történet. Fogyókúrásoknak lefekvés előtt nem ajánlanám.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44705) szki válasza Doki-HUN1978 (#44704) üzenetére


szki
őstag

Csecsemők egyik fő étele a banán. Szóval jól jön a fejlődő szervezetnek, de a testsúly csökkentőknek kevésbé :DDD Persze mint mindig itt is a mérték a lényeges.
Ha vki nem bír el a tálca sütikkel, és a nagy kosár gyümölcsökkel, akkor küldje csak nyugodtan nekem megsemmisítésre! ;]

Közben klassz bicajos idő van. Szerelem is vissza az spd pedált, és remélem mostantól elfelejthetem a hótaposót!

[ Szerkesztve ]

(#44706) Doki-HUN1978 válasza szki (#44705) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Így igaz.

Kicsit várj még azzal!
Lehet megint lezárják az M1-est...

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44707) pengemetal válasza Doki-HUN1978 (#44706) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Csak nem szörfözés is van a bicaj mellett, hogy windguru-t nézel? :)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#44708) AtHoS válasza Szakbarbár (#44703) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kis gyümölcs tápanyag és kalória lista [link]

read-only mode on the forum

(#44709) szki válasza Doki-HUN1978 (#44706) üzenetére


szki
őstag

Nem az M1-esen fogok bicajozni hétvégén :DDD
Az északnyugati szélnek meg csak örülnék, mert akkor a Dél-Dunántúl átszelésekor épp hátszelem lenne.
Idén műár két nagy túrámat halasztottam el havazás, vagy egész napos esőzés miatt. Most már muszáj lesz mennem!!

(#44710) deicide válasza szki (#44709) üzenetére


deicide
veterán

Drukkolok, nekünk aznap teljesítménytúra lesz, de nem kecsegtet jó idővel a hétvége. Eső talán nem lesz, csak 6 fok nappal... :U Jöhetne már a nyomorult tavasz, a rövidnadrágos idő :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#44711) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Cape Epic jubileumi Speci - eszméletlen gép. Én nem rajongok a carbonért, de ez a gép tényleg nonplusultra.

(zárójelben jegyzem meg, hogy a syntace x12 rendszere még ma is sokkol, teljesen elcsavarta a fejem, óriási, remélem elterjed, és teszi ezt gyorsan)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44712) rétisün válasza szki (#44709) üzenetére


rétisün
veterán

nekünk a szokásos sörözős túra esedékes szombaton, olyan idő még nem volt, hogy az elmaradt volna :N (asszem -18 fok volt a leghidegebb, amikor megtartottuk :D )

olyan volt, hogy átszerveztük másik hétvégére (pl. valamelyik balaton-körünk miatt is) de sürgösen be is pótoltuk mindig :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#44713) fpeter07 válasza venember83 (#44652) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem láttam még egyetlen versenyt sem hóban megrendezve. Ma meg kellene néznem a vasárnapi versenyt. Azóta sajnos el vagyok havazva (he-he).

(#44714) fpeter07 válasza Pttypang (#44678) üzenetére


fpeter07
veterán

Amikor elkezdtem bringázni, akkor szűnt meg. (2009) Az utolsó szám (vagy az első?) azért megvan még a gyűjteményemben.

(#44715) Pttypang válasza fpeter07 (#44714) üzenetére


Pttypang
veterán

Az utolsót szívesen elolvasnám, igazából a kimaradt időszak összesét szívesen olvasnám, de az kissé problémás lenne..
Valamiért olyan érzésem van, hogy mikor legutóbb érdeklődtem a bicók iránt, egyszerűbb volt belecsöppenni a dologba, mint ma, de biztos amiatt, hogy én is változtam, meg a világ is.. :)

Everybody lies.

(#44716) madmike


madmike
őstag

Az igért kép a Lidl-ös karmelegitős mezről. Egyre inkább ugy gondolom, hogy kicsit vettem magamnak, teljesen rámfeszül...

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44717) lorcsi válasza D.Orion (#44697) üzenetére


lorcsi
veterán

remélem nem úgy lesz, hogy előtte 1-2 nappal felnyomják az árakat.. :U

(#44718) lsebestyen válasza madmike (#44716) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ilyen nálunk is volt, de nem is értettem, hogy ez hogy került oda, de próba cuccnak jó volt, viszont karmelegítő része már nem volt :DDD

(#44719) Frenky89


Frenky89
őstag

SMP Hybrid-nek lenne egy olyan verziója is, amit eddig nem ismertem?

(#44720) tomek017


tomek017
tag

Sziasztok!
Szerintetek ez megéri az árát?

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#44721) hoffman_ válasza tomek017 (#44720) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én nem bíznék meg benne. A lakatra a bringád bízod, legyen megbízható, ismert. Ennek sajna ára van.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44722) tomek017 válasza hoffman_ (#44721) üzenetére


tomek017
tag

Köszi! :)

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#44723) Doki-HUN1978 válasza pengemetal (#44707) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nem. Csak elég megbízhatónak és részletesnek találom, ami miatt szeretem.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44724) dqdb válasza Frenky89 (#44719) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez egy korábbi design, amit én ~2 évvel ezelőtt vettem, az már így néz ki.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44725) Frenky89 válasza dqdb (#44724) üzenetére


Frenky89
őstag

Értem, köszi!

(#44726) pengemetal válasza Doki-HUN1978 (#44723) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Ok, általában csak kite-osok, szörfösök, vitorlázók ismerik az oldalt. Amúgy tényleg megbízható és részletes, akár egyéni koordinátákat is meg lehet adni.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#44727) Tomi_Sci válasza madmike (#44716) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Köszi, felénk ilyen sajnos nem volt :(

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#44728) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Ebike-ról milyen 9-es láncot választanátok 5k körül? Egy Sram PC-971 ma csúnyán cserbenhagyott, úgyhogy a Sram termékeket egy jó időre jegelem. Connex 900-assal szemezek, de netszerte sokan szidják, ismerősnek viszont pozitív tapasztalata van vele. Nektek?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#44729) ---Lasali--- válasza Tomi_Sci (#44728) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Connecből volt egy 9 es csúcsmodell széria, ami annyira okádék anyagból készült, hogy a gyűrűket meg tudták nyomni a fogak "hegye, éle", ha váltáskor épp úgy futott rá a lánc.. és meglapultak egy minimálisan, de ettől teljesen megszorult a lánc, és kukázhatóvá vállt...
Egyébként 10 es láncukat próbáltam személyesen, meg a 8 ast is, futás teljesítménybe minimálisan jobbak voltak az azonos árú shimanonál, viszont én special soha többet nem fogok venni, mert a váltás teljesítmény sokkal szarabb, nem olyan az oldala mint az igazi HG láncoknak, így shimanoval nem éppen vált jól.. úgy igazán sehogy főleg 10 es rendszernél lehet ezt érezni, gondolom srammal is hasonló lehet a helyzet.
9 es láncból ami nálam etalon, soha semmi baj nem volt vele, shimano azt tudja vele váltás ügyileg ahogy azt kitalálták, ez a 7701 es, dura ace/XTR lánc, érezhetően többet el is lehet vele menni (kb 1/4 - 1/3 ével többet bír) mint a többi shimano lánccal. Viszont ezt nem kapod meg 5 ért.
KMC X9 még nem rossz, de azzal is minimálisabban gyengébb a váltás, viszont az is kicsit tovább bírja mint az azonos árú shimano, de alig észrevehetően..
Yaban -nak a láncait is meg lehet próbálni, Acor is árulja YBN beütésről fel lehet ismerni. Ezek üreges csaposak ráadásul (-15 gramm kb.. nemsok..) kidolgozásuk nem olyan űrtechnika pontosságú mint a shimanoé, de nem tűnik rossznak. Én vettem próbaképp egy 10 est, de ezt se fogom erőltetni.. ezzel is szarabbul vált ez a rohadék ultegra. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44730) Doki-HUN1978 válasza pengemetal (#44726) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Egy vitorlázó ismerősöm mutatta anno. ;)

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44731) ---Lasali--- válasza ---Lasali--- (#44729) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Connec az ConneX akart lenni, csak már fáradt vagyok..
Jah még a Yabanhoz annyit hogy nézegettem hogy a 9 eseknek milyen az oldala, és érdekes volt, mert valamelyiknek ki van úgy emelve ahogy a HG láncoknak, valamelyiknek meg úgy tűnt hogy nem, úgyhogy mit kapsz a boltba ha megrendeled az rejtély.. meg kéne nézni a nagykerbe őket.. de én nem fogok vele már szórakozni.. használom tovább a 7701 est a montin (9sp) országútin meg a 10 es ultegrát.. a régit, nem a könnyített szakadósszart.
Nem ezen fogok szarakodni hogy most a kmc vagy a connex, vagy a jaban tovább bírja egy 500-1000 km el, 3-4 ezer fele eddig mindent le kellett cserélnem, akármennyire mostam, takarítottam mániákusan. Amelyik meg tényleg tovább megy, az meg annyival drágább is, valamint mint mondtam, ezekkel nem vált úgy a HG rendszer mint a shimano láncokkal, tehát innentől kezdve vége a próbálkozásaimnak.. meg tesztelgetésnek.
Azt a 30-40 grammot amit a luggalt láncokkal meg lehet spórolni, azt meg majd megspórolom máshol, amúgy is nehezebb tisztán tartani egy lukacsos láncot.

[ Szerkesztve ]

(#44732) Toomy válasza Tomi_Sci (#44728) üzenetére


Toomy
senior tag

Mi történt a lánccal? Csak mert én is ezeket nyüstölöm és 6-7 ezret elmennek míg kinyúlik 1mm-t. De még utána is használom őket (2db) felváltva.

(#44733) pengemetal válasza Doki-HUN1978 (#44730) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Tudtam én, hogy van valami "szeles" sport kapcsolat! :)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#44734) rétisün válasza Tomi_Sci (#44728) üzenetére


rétisün
veterán

évek óta sram lánco(ka)t használok, sose volt velük gondom. mit értesz 'csúnyán cserbenhagyott' alatt?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#44735) lefkosia válasza lsebestyen (#44718) üzenetére


lefkosia
őstag

Őt, mármint a 2013 modellt használom 2 hete. Hihetetlen jó, kényelmes.

The Truth Is Out There

(#44736) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Van aki használ itt SPD-s cipőt lúdtalppal? Ha igen, le tudná írni a tapasztalatait mire kell figyelni? Kell e hozzá külön betét stb.?

(#44737) lefkosia válasza lefkosia (#44735) üzenetére


lefkosia
őstag

Ups, elnézést dqdb kollégának írtam :B

The Truth Is Out There

(#44738) madmike válasza lsebestyen (#44718) üzenetére


madmike
őstag

Ha kell valakinek ez a karmelegitős Lidl-ös mez M-es méretben akkor átadom,mert holnap visszamegyek egy L-esért, ez sajna kicsi rám. Bp-n átvehető.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44739) ludsimon


ludsimon
veterán

Hátha valakinek kell cipő mostanában. [link]

undefined

(#44740) Vasinger! válasza ludsimon (#44739) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Érdekelt volna, ha valamivel kisebb lenne és nem sárga :D

Amúgy az utcai cipők és az SPD cipők számozása eltér valamiben?

(#44741) madmike válasza Vasinger! (#44740) üzenetére


madmike
őstag

Általában nagyobb kell 1 vagy 2 számmal spd cipőkből.

Nekem 2 hete sikerült egy ilyet vegyek 7000ért postával együtt. Alig használt állapotú.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44742) Tomi_Sci válasza Toomy (#44732) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Toomy, Rétisün:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
stb...
Legutóbb múlt héten mentem vele, azóta szobában állt. Egyszer figyelmes lettem egy pattogó zajra, de nem gondoltam, hogy a láncból jön. Kb. 3-4 percenként pattant egyet. Ma indulok el a bringával, és reccs. Jól bevágtam a combom, mert eltört egy szem. Ahogy közelebbről megnéztem, látszott hogy kb. a szemek fele meg van repedve.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#44743) madmike válasza Tomi_Sci (#44742) üzenetére


madmike
őstag

Ez nagyon durva, outin jódarabig használtam 951es láncot, azzal nem volt semmi gondom.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44744) Toomy válasza Tomi_Sci (#44742) üzenetére


Toomy
senior tag

Nem szoktad véletlen az újfajta brigeciol-al mosni, mert az tud ilyen csinálni :F

(#44745) madmike válasza Toomy (#44744) üzenetére


madmike
őstag

Tényleg? Akkor mivel mossunk láncot?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44746) lsebestyen válasza Tomi_Sci (#44742) üzenetére


lsebestyen
addikt

:Y

(#44747) fpeter07 válasza madmike (#44745) üzenetére


fpeter07
veterán

Esővízzel. ;]

(#44748) Toomy válasza madmike (#44745) üzenetére


Toomy
senior tag

A régi brigeciol jó ( a D-3-as ) <-- ha jól emlékszem, de majd akik jártasak ebben azok megírják. Én gázolajos benzines löttyben szoktam mosni majd sűrített levegővel kifújom és még csapvízben is lemosom. Amúgy ezt már írták itt hogy hajszálrepedéseket csinál a láncon ami utána szétnyílik.

[ Szerkesztve ]

(#44749) Tomi_Sci válasza Toomy (#44744) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Néhányszor mostam brigéciollal, rövid áztatás, majd fogkefe, utána pedig magasnyomású vízzel öblítés, majd kenés. Pont úgy, ahogy az összes többi Shimano láncom. Van, amelyik már 7 éves, és azt sokkal gyakrabban mostam benne, mint ezt. Elég durva lenne, ha ilyet okozna.

madmike: Van pár ember akik ellenzik a brigéciol használatát, de rengetegen mosnak vele, szóval csak feltűnt volna már valakinek hogyha ripityára töri a láncot :DDD

Szerk: Itt is van, Xantomas írta.
Szerk2: De Ő 200km-enként mosta vele a láncot, ami szerintem nagyon durva :Y

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#44750) dudi6


dudi6
senior tag

Segítsééég? Hátsó kerekem szétszedtem, hogy újrazsírzom. Amikor szétszedtem a sor felőli oldalon lazult meg, ezért ott tekertem le az anyát+kónuszt. Viszont összeszerelésnél nem tudok ráfogni a kónuszra mert ott van a kazettatartó (sort is leszedtem) így nem tudom rászorítani az anyát. :( Hogy lehetne ezt megoldani?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.