Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44101) Atesz 666 válasza lsebestyen (#44100) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Úgy bizony.. :C :D

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#44102) Doki-HUN1978 válasza ---Lasali--- (#44086) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

A váltókar vásárlásánál elég csak a gyártmányra és a fokozatokra figyelni, vagy más okosság is?

Köszi!

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44103) Szakbarbár válasza fpeter07 (#44090) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Akkor én a Kánaánban érezhetem magam? Ha akarok tudok menni síkon is, és ha hegyet akarok mászni, az is van 5 kilométeren belül. :D
Az alapok nálam is hiányoznak, ma volt az első olyan nap amikor sikerült 25 km/h feletti átlagot mennem síkon több mint 20 kilométeren át :DDD

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#44104) ---Lasali--- válasza Doki-HUN1978 (#44102) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nagy általánosságban elég csak ezekre. Shimanonál a bowden húzás a hátsó váltóknál elvileg ugyan az, kivéve a 10 es MTB rendszereket, mert ott többet húz hogy pontosabb legyen. Ugyan ezért nem jó a sram a váltókar a shimano váltóhoz mert az 1:1 húz míg a shimano felesbe nyomja, 2:1 el, kivéve a 10 es MTB rendszereket.
Nagyokos nagykeresek a múltkor megtévesztettek minket azzal, hogy az országúti hátsó váltóhoz nem jó az MTB váltókar, pedig de és ezt így is tudtuk (kivéve a 10 es ugye..). Viszont az első országúti váltóknál van még egy anomália, ami nem teljesen tiszta, hogy van kétféle váltó shimanoban, az egyiknek hosszabb az erőkara, aminek a végére a bowden berögzíted, míg a másiknak rövidebb, pedig ugyan arról van szó. Majd ezeket ki kell próbálgatnunk egyszer, mert míg nem jön szembe egy ilyen addig nem jössz rá mivan, mert leírás meg kb sehol semmi, egyébként lehet az lesz a válasz rá, hogy az egyik két tányéros a másik meg 3 ashoz jó, de lehet ökörség.
Minden esetre pl 9 es váltókart akarsz, és nézel valami régebbi 9 es deore, lx-et, xt-t, bármit, vagy újabb acerát, kategórián kívülit, azok simán jók az összes 9 es shimano hátsó váltókhoz. Csak a 10 essel lesz probléma de ottis csak az MTB nél, mert a 10 es outi hátsó váltót is ki kell kezelnie faszán a 8-9 es mtb karnak.

[ Szerkesztve ]

(#44105) GeneraL_XTX válasza D.Orion (#44092) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

A Mali az szerintem drága, én másfél éve vettem ugyanitt olcsóbban kicsit komolyabb felszereltségű Magellán gépet.

(#44106) Doki-HUN1978 válasza ---Lasali--- (#44104) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

A fiamnak vettem egy bicót amin eltörtek a marokváltók. (3x6-os)

Arra szeretnék valami egyszerű bajuszváltót.

Köszi! :R

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44107) dqdb válasza Doki-HUN1978 (#44102) üzenetére


dqdb
nagyúr

---Lasali--- szokás szerint részletes válaszához csak egy apróságot tennék hozzá: ha azonos* gyártótól származó fékkar és váltókart vásárolsz, akkor a marketingesek kedvének csillagok szerencsés állása esetén ki tudod használni a SRAM MatchMaker vagy a Shimano I-Spec rendszerét, ahol egyetlen bilinccsel lehet a kormányra rögzíteni a két kart (a SRAM rendszere esetén harmadikként egy Rock Shox lockout kart is), így helyet spórolhatsz meg a kormányon, és némileg szabadabban tudod a fékkar helyét állítani a markolathoz képest.

* több neves fékgyártó (például Magura, Formula, Hope) egyes modelljei is MatchMaker kompatibilisek

#44106: a kategóriát illetően ebben az esetben "kissé" félrement a hozzászólásom, kellett nekem egy órával az írás elkezdése után elküldeni :B

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44108) Doki-HUN1978 válasza dqdb (#44107) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Annyira nem komoly a dolog, csak egy 15'-os monti.
A lehető legolcsóbb váltókar fogom rá tenni tekintettel, hogy kezdő "nagy" bringa lesz és sokat fog kapni az élettől (fiamtól), ha megkedveli a kerékpározást.

Azért kösz neked is!

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44109) brownus válasza rii (#43904) üzenetére


brownus
veterán

ja, vágom, van pár ilyen szakasz... még itt melózol a kodályköröndél?

(#44110) D.Orion válasza GeneraL_XTX (#44105) üzenetére


D.Orion
veterán

Thx, de a magellan az korrekt igaz?

(#44111) tomek017 válasza Teasüti (#44095) üzenetére


tomek017
tag

Nekem is még az van rajta, 1 colos villán :) És szinte zéró kosz, víz kerül alá..

Igen egyébként erre gondoltam, és igazad van, ezek átáznak olyan közegben, időben.
Egyébként ezeket a régi telókat hogy a picsbe lehet szétszerelni??
Egy szárnak levettem a kupakját, és az alján látni valami imbusszal 'oldható' csavart.
Viszont kb 20cm mélyen van. Van ilyen hosszú kulcs hozzá?
Gondoltam megtakarítom a telót belül.

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#44112) GeneraL_XTX válasza D.Orion (#44110) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Az nagyon is :DD

(#44113) tomek017 válasza D.Orion (#44092) üzenetére


tomek017
tag

Okés
Nem rég rendeltem ebay-ről, már várom... kíváncsi leszek :)

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#44114) tomek017 válasza gmatti (#44094) üzenetére


tomek017
tag

Igen, és azt hogy? :D

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#44115) rii válasza brownus (#44109) üzenetére


rii
nagyúr

áááá már eljöttem attól a cégtől .-)
most a III-ban, a Kolosy-nál lakok, meg itt dolgozom 600 m-re, innen szoktam a lágymányosi felé tekerni ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44116) tomek017 válasza tomek017 (#44111) üzenetére


tomek017
tag

Közbe megvan. Legalább 20cm-es 5 ös imbusz kell, bár lehet meg sem éri vele babrálni

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#44117) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Mivel egész hétre mondanak esőt és ma reggel is sikerült nyakig sárossá válljak mire beértem melóba, igy szeretnék valami gyorsan felrakható, illetve leszedhető sárvédőt mtb-re.
Kiváncsi lennék a gyakorlati tapasztalatotokra. Mivel járnék jobban?
Előre egy alsó vázcsőre szerelhető + valami ilyen hátra

vagy

egy ilyen szett ?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44118) Doki-HUN1978 válasza madmike (#44117) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

A vázcsőre szerelhetőt ne vedd víz ellen! A sarat összeszedi, de a vizet felpörgeti a kerék a villa előtt és egyenesen az arcodba fogja vágni.
Előre nekem ez bevált.

Az általad linkelt hátsóról nincs tapasztalatom, de én olyat vennék, ami előre felé is véd.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44119) Frozzy


Frozzy
őstag

Sziasztok!

Készülök olcsón kerékpárt venni.. amit max rá tudnék szánni 25-30ezer forint.

kinéztem Ezt a kerékpárt az Auchanban. elég olcsó. Viszont jó kerékpárt szeretnék. erre még jönne szerintem egy hátsó sárvédő még az első annyira nem is lényeges de az is kéne. meg egy világítás szett. meg gondoltam rá, hogy a kormányt kicserélném idővel Cruiser kormányra. és az Üllést meg ilyen városias széles Üllésre..

mik a véleményetek a gondolataimról? jól járnék így vele?

Köszi mindenkinek a segítséget! Üdv! :R

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#44120) madmike válasza Doki-HUN1978 (#44118) üzenetére


madmike
őstag

Tehát az a szett amit a végén linkeltem jó lehet, az véd előre is.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44121) Doki-HUN1978 válasza Frozzy (#44119) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Sokunk nevében nyilatkozva: Nagyon rosszul járnál vele!

Még véletlenül se vegyél ilyen romot! :N

Csak, hogy értsd miért is írom ezt.

(#44120) madmike : Igen, talán az nem rossz választás.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44122) Eagl3 válasza Frozzy (#44119) üzenetére


Eagl3
veterán

Ezt nem nevezném kerékpárnak... inkább a használt piacon nézelődj ha közlekedni is szeretnél majd vele.

(#44123) Mr.Csizmás válasza Frozzy (#44119) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

oszinten a temarol (inkabb bikemag, totalbike, stb aprok)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44124) Teasüti válasza tomek017 (#44116) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ilyen 10k alatti Tesco villa? Árulkodó jelek a préselt lemezből hegesztett fékhíd és a gané szimmering. ;]
Nem, azokkal nem érdemes babrálni. Megy, amíg megy, aztán leadni a vasasnál. :D
Számomra a legértékesebb része az a gumiharang. :DDD Meg hát nem tudom a rugóval lehet-e kezdeni vmit, mert az ugye nem szar minőség így anyagra, csak hát ki tudja mibe lehetne még berakni.

Amúgy tudja vki mi a best buy 20k alatt városba, nagyon max murvás vagy döngölt földútra?
Létezik ebben a kategóriában olyan, aminek nem acél becsúszója van, hanem vmi rozsdamentes?

(#44125) hoffman_ válasza Doki-HUN1978 (#44121) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezt a cikket nem tudom megunni, örökzöld :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44126) Doki-HUN1978 válasza hoffman_ (#44125) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Igen, nagyon állat.

Nekem elsőre az a kiválóan elhelyezett kulacstartó tűnik mindig fel. (vagy nem is tudom, az a sárvédőszett része talán?!) :))

Elképzelem, ahogy repesztek a Velencei-hegység birkaürülékes földútjain a nyári kánikulában, majd mikor szétesett alattam a kerékpár a második lejtőnél, szeretném lemosni a sebeimet,majd egy nagyot kortyolni a kulacsból... megkeresem a késem és inkább felvágom az ereimet ott a domboldalon. :D

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44127) Frozzy válasza Mr.Csizmás (#44123) üzenetére


Frozzy
őstag

fúú srácok most nagyon letörtétek a szarvamat :( tökre örültem, hogy végre találtam egy olcsó kerékpárt erre meg elviekben semmit sem ér :S

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#44128) pengemetal válasza madmike (#44120) üzenetére


pengemetal
aktív tag

+1 az SKS-nek!

Egész télen elől SKS Shockboard, hátul pedig X-Blade volt feltéve. Jól beállítva nagyon jól véd. Annyi, hogy a cipőd saras lesz azért, de arra másfajta védők kellenek.

(A linkelt szett jónak tűnik)

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#44129) Doki-HUN1978 válasza Frozzy (#44127) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nézz körül használtban! Annyi pénzért jó állapotú teleszkóp nélküli kerékpárra lehet szert tenni.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44130) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Úgy látszik még van lehet reménykedni a biciklisekben, reggel 10 percig álltam a buszmegállóban, ezalatt legalább 10-15 ment el előttem és mindegyiken volt első és hátsó lámpa. Úgy látszik vannak akik még akarnak élni.

Van olyan bluetooth-os pulzusmérő jeladó amit symbianos telefonnal lehet párosítani? Elvileg tudna ilyenhez kapcsolódni a telefonom, csak nem találtam pontos típusokat hozzá.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#44131) Teasüti válasza Frozzy (#44127) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez azért van, mert elhitették veled a multik, hogy lehet biciklit venni szaré-hugyé.
Régen, egy generációval ezelőtt is már egy havi fizuba kerültek a biciklik, ez ma sincs másképp, csak nagyobb a választék: vagyis legalább egy havi fizuba kerülnek.

Én betiltanám ezeket a gagyikat, ön és közveszélyesek és ráadásul elrontják a kerékpározás hitelét is, mert mint te is, azt hiszik az emberek ennyiért már lehet kapni. Lehet mint látható, csak az nem az. Kb az arany és a pirit esete (bolondok aranya).

Használtan bolhapiacon éppen ez az ár a vízválasztó a használható és az erősen felújítandó biciklik között tapasztalataim szerint.

(#44130) Szakbarbár
Program függő, ha van kompatibilis alkalmazás a telefonodra, akkor persze.
Polar pulzusmérő BT-s övek ilyenek, elég sok program kompatibilis velük.

[ Szerkesztve ]

(#44132) zoo8800 válasza Frozzy (#44119) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez a retek tényleg egy forintot sem ér. A felni egy átlag embert nem bír el, mindenféle komolyabb igénybevétel nélkül nyolcast kap. Az első teló dísznek van, nem fog mozogni. A csapágyak tömítetlenek. A műanyag pedál is letörik a súlyod alatt.
Tizenéve nekem volt ilyen teszkós lom. Egyszer a hátsó agy tört ketté. A bal és a jobb küllőperem közti cső hegesztése nem bírta az emelkedőt, egymáshoz képest elforgott a két perem, a felni pedig szinte összerogyott ezáltal...

rip and tear, until it is done

(#44133) bubi92


bubi92
őstag

ennek a drágaságnak köszönhetően sétálhattam ma haza. 8bar nem volt elég, hogy megvédjen a felütéstől....

(#44134) hoffman_ válasza bubi92 (#44133) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Mondjuk akkor te se csak úgy átgurultál rajta, hanem tépted a száját csunyán. Na persze ettől még nevetséges, errefelé is van pár ilyen... Pótbelső, 15-ös kulcs, pumpa a táskába, alapszabály, hogy hogy nem volt?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44135) szki válasza bubi92 (#44133) üzenetére


szki
őstag

Ezek bizonyára a forgalom lassítása céljából lettek elhelyezve az úttestben. Te meg túl nagy sebességgel hajtottál át rajtuk :D

(#44136) Mr.Csizmás válasza bubi92 (#44133) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jo kis tanulopenz volt, legalabb mostmar tudod, hogy a villamos miert megy lassan

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44137) D.Orion válasza szki (#44135) üzenetére


D.Orion
veterán

Ja ezek a negatív irányba kivitelezett fekvőrendőrök. :DDD

Más: Tegnap megint elmászott a hátsó váltóm beállítása és ugyanazt játszotta, mint állítás előtt. Fokozatok fel és le másféllel elmaradva a váltástól. Beugrottam az egyik boltba, mert úgy is kellett vennem új pumpát. Megérdeklődtem, hogy megcsinálják-e holnap ha visszajövök ilyen időben. Erre mondta a srác, hogy akár most is. Srác hátratolta(áttolta a nyitott ajtó túloldalára, tehát láttam a gépet) a kerékpárt, szervizes nekiállt, majd 2 perc után szólt, hogy ez gebasz, bovdenház csere fog kelleni. Hát mondom, ha már itt vagyok és megjavulni úgy se fog magától, akkor hajrá. :D Ők elsősorban XLC-s kiegészítőket árulnak így bovdenből és házból is azt ajánlottak, meg csak az volt. Igaz a gyári fekete ez meg fehér(fekete holnapra lett volna), de összesen munkadíjjal együtt 2K volt. :C Az eredmény? A zsír új gyári állapothoz képest is fényévekkel jobb! Ejtésnél tizedmásodperc alatt vált, húzásra pedig olyan könnyen jön felfele, hogy el se akartam hinni. Brutálisan pontos lett. Ezt az XLC-s alkatrészt/kiegészítőt is csak ajánlani tudom, mint ahogy a többit is ami a gépemen van.

(#44138) Muton válasza D.Orion (#44137) üzenetére


Muton
addikt

én meg ma mászok el kereket venni, meg süteményért :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#44139) bubi92 válasza hoffman_ (#44134) üzenetére


bubi92
őstag

persze ezek voltak nálam. csak a szingó átalakító nem :O ;]
de most csak azért is tekerek egyet a belvárosban:D
tudom én vagyok a hibás, mert használni merem az utakat :P

(#44140) Mr.Csizmás válasza bubi92 (#44139) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem baszogatasbol, de a a fekszerkezet mi a toknek van felszerelve a szarazfoldi jarmuveken?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44141) bubi92 válasza Mr.Csizmás (#44140) üzenetére


bubi92
őstag

mijazafék :F

amúgy a lassítás se lett volna túl szerencsés, mert akkor meg egy ikarus támogat meg hátulról. :K

(#44142) hoffman_ válasza Mr.Csizmás (#44140) üzenetére


hoffman_
nagyúr

fixin nincs fék te tudatlan macska :DDD

bubi:

Vettél volna ilyet :D

Hm, most nézem, több, mint egy ezrest drágult a pumpám fél év alatt. 6-ért eladó :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44143) Mr.Csizmás válasza hoffman_ (#44142) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

shame on me :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44144) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Na megjött nekem is a T-Mobile-os iGrip Biker Kit hát azt kell hogy mondjam kettős érzéseket keltett bennem.

Egyrészt sajna látszik, hogy nem egy Galaxy S3 méretű telefonhoz tervezték, az alsó karokat le is kellett szednem, hogy normálisan, középen tudjam elhelyezni a telefont.Azt nem is értem ezek miért nem húzhatóak ki pl... :U
Másrészt gyakorlatilag csak a gumik tartják úgy igazán meg a telefont és nem az oldalsó kis szárnyacskák, azok alig-alig fognak valamit, pedig rendesen meg van húzva. A gumival már nagyon jó a tartása, csak kérdés hogy ha kitágul, vagy ereszt a feszessége akkor mi lesz? Kuka? :(((

Városba GPS-nek jó lesz, de terepre én nem merném vinni az tuti.

Úgyhogy kb annyit is ér, amennyiért vettem ennél többet tuti nem adnék ki érte.

Képek:

(#44145) D.Orion válasza GeneraL_XTX (#44144) üzenetére


D.Orion
veterán

Nekem az SE WT19i-m egész telefonom kisebb, mint az S3-mad kijelzője. :DDD Valszeg nálam jobban mutatna/fogna. De egyébként 2K-t szerintem is megér.

(#44146) fpeter07 válasza D.Orion (#44145) üzenetére


fpeter07
veterán

Naja érdekes telefon ez. 20 mm-rel hosszabb és szélesebb, de viszont jóval vékonyabb, min a saját Samsungom.

Ezt a tartót én egy freeride bringán képzeltem el. :D

(#44147) GeneraL_XTX válasza D.Orion (#44145) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hát igen, kb 3.5 colig passzolnak bele úgy igazán. Nem mondanám hogy hülyén mutat, de biztos nézni fognak majd a mazsolák :D :DD

(#44148) dudi6


dudi6
senior tag

Hátha valaki ráismer

(#44149) D.Orion


D.Orion
veterán

Ajj tiszta hülye vagyok. :U Megszabadultam a Mundo-tól és venni fogok egy komolyabb mtb-t. Tegnap linkeltem már azt a Magellan Serpens AM Disc-et, de most egyel odébb láttam ezt a Magellan Serpens BTS/LX/DEORE verziót is. Megdumáltam öcsémmel, hogy közösbe vennénk, persze amit ő tesz tönkre rajta azt ő is fizeti ;]. Vagy én vagy ő, de valaki esni fog vele az tuti. A 170K tényleg a plafon, de kérdés, hogy ott -40K-val lejjebb az is jó vétel lenne? :U Illetve ha már ilyen hülyék vagyunk, akkor ebben a 170K-s régióban van még alternatíva? :B (Van ám pofám kérdezni rendesen). Mindketten 188cm-es magassággal vagyunk megáldva, szóval ehhez kéne gép.

(#44150) GeneraL_XTX válasza D.Orion (#44149) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hát leginkább két érdemleges területen más a két gép, az a tárcsafék és a hajtókar.

Attól függ mire fogod használni, hogy megér-e neked plusz 45 ezret egy olajos tárcsafék (bowdenes helyett, bár a BB5 is igen jó, a Shimano BR-M575-el nincs tapasztalatom) és egy integrál hajtókar (isis helyett).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.