Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43701) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Ti is ezt akarnátok a bringára nem? ;] Aszfalton mekkora hangja lehet már. :DD

(#43702) TripleB válasza madmike (#43697) üzenetére


TripleB
senior tag

Nézz szét a munkavédelmi szemüvegek között is, több ismerősöm talált megfelelőt köztük.

Látom Teasüti rá is röppent a váztáskára?:-)
ebaj?

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#43703) szentkuti11 válasza #90933760 (#43701) üzenetére


szentkuti11
addikt

Erről ez a videó jutott eszembe. :D

(#43704) Teasüti válasza TripleB (#43702) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ott még nem kerestem. Link? :)

(#43705) madmike válasza Teasüti (#43704) üzenetére


madmike
őstag

[link]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43706) #90933760 válasza szentkuti11 (#43703) üzenetére


#90933760
törölt tag

PCBontó!!!! Nagyon nagy arc a pali, voltam párszor vásárolni cuccot. ;]

(#43707) Tomi_Sci válasza madmike (#43700) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Irány a munkavédelmi bolt, és választasz valami szépet :)
Millió féle szemüvegük van, mindegyik tanusítvánnyal rendelkezik az UV védelemről, és hogy milyen mechanikai behatások elleni szabványt teljesítenek. Bringázáshoz jó egy alapabb is, az megvan párszáz forintból. Nekem van egy szürke napközbenre, meg egy átlátszó erdőbe. Teljesen kultúráltan néznek ki, meg nem mondaná az ember, hogy munkavédelmi. Airsofthoz is ilyet használok, de az már drágább mulatság.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#43708) Teasüti válasza madmike (#43705) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi!

(#43709) madmike válasza Tomi_Sci (#43707) üzenetére


madmike
őstag

Adok egy esélyt ennek a munkavédelmi vonalnak, holnap benézek egybe :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43710) lsebestyen


lsebestyen
addikt

(#43711) lecsokolbi válasza madmike (#43690) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Régebben terveztem magamnak egy ilyen pólót :) csak sosem sikerült kivitelezni.
nice

- Mindenki hazudik! -

(#43712) Gergő_ válasza lsebestyen (#43710) üzenetére


Gergő_
őstag

haha zsák a foltját. :D

(#43713) lsebestyen válasza Gergő_ (#43712) üzenetére


lsebestyen
addikt

Most miért? Vagy ezt mire érted? Amúgy ilyen nekem is sok van, legutolsó az volt, amikor egy körforgalomban nem adta meg az elsőbbséget egy büdös bwm-s, bemutattam neki, mert nem sokon múlt..(bár bemutatni mindig van idő :DDD ) erre utánam jött és a nyomta a gázt h majd jól beszarjak, de feladta ;]

[ Szerkesztve ]

(#43714) Gergő_ válasza lsebestyen (#43713) üzenetére


Gergő_
őstag

bemutatott neki. lesüllyedt a szintjére és még meg is lepődött a következményen.

(#43715) hoffman_ válasza Gergő_ (#43714) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Tehát ha én bemutatok neked - miután veszélyeztetted az életem és tajparaszt voltál -, akkor te előveszel egy vascsövet, és szét akarod csapni az arcom?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43716) zoli03


zoli03
őstag

Bikemag-en már van 2013-as Csepel Royal 3*. A papucsa sokkal szebb, mint az előzőnek, de a festése nekem nemigazán tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#43717) _seth_


_seth_
veterán

Most sajnálni kellene? Nagyon kemény fickó lehet, bemutat, "veszélyeztetik", utána azért még megelőzi őket a pirosnál. 50-60-as tempó bringán nem veszélyeztetés? (lakott területen 40, azon kívül 50 a hatályos legnagyobb megengedett sebesség) Hány autós számít rá? Szabálytalankodnak ellene... mert a cikkből az derül ki, hogy ő teljesen szabályos :((( Ahogy látom van 70-es szakasza a soroksárinak de, hogy ez hol történt nem derült ki.
Lehet a szabályokat lazábban értelmezni de akkor fura dolog mást kérdőre vonni miatta :(((

Mindenesetre sok bringás száguldozik amivel nem lenne gond, de sok autósnak a bringás még a 15ös tempóval tekerő nagymami és 20-30-assal tekerő fiatal srác. Majdnem 1,5 évnyi kihagyás után ismét vezetek (addig csak bringa, séta, busz), jön a jó idő jönnek a motorosok, bringások, én sem számítok arra, hogy egy bringás jobb oldalról előz ott ahol 50-es korlátozás van és 50-es tempóval megyek... meglátok egy kátyut, ki akarom kerülni akkor mi van ha ráhúzom?? Én gondolkozok ilyenen, de sok bringásnak ez úgy tűnik luxus, csak már kissé unalmas, hogy az autósnak kell a motoros és bringás helyett is gondolkozni, vigyázni rájuk, természetesen tisztelet a kivételnek.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#43718) AtHoS válasza madmike (#43705) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ebben lehet normálisan "nyomogni" a telót vagy ahhoz ki kell venni belőle?

Szerk.:

Teasüti
A karpántos megoldás tulajdonképpen a linkelt t-mobilos karra rögzíthető verziója?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#43719) Gergő_ válasza hoffman_ (#43715) üzenetére


Gergő_
őstag

nem értem a logikádat. miből raktad össze? én biztosan nem, nem állok le olyan arcokkal akik mutogatnak meg ordítoznak. minek?
azt viszont nem értem hogy egy ilyen mutogatós mégis mitől lepődött meg amikor a vascső előkerült?
azt gondolta hogy rózsacsokrot kap?
nem ismerjük a teljes történetet.
amúgy a bemutatás és a vascső lebegtetése elég hasonló dolog. mindkettő egyfajta fenyegetés, az egyik fizikai, a másik meg burkolt szexuális agresszió.
szerintem nem kellene lejáratni a bicikliseket, ez az arc meg indulhatott akármilyen olimpián, nem egy úriember és elég alpári megnyilatkozással fejezte ki magát. mindenkivel előfordulhat ilyen hogy eldurran az agya, de nem lepődnék meg és nem osztanám meg a történetet túl sok emberrel.

amikor (f)elcsapott az autó, az első dolgom az volt hogy elnézést kértem, mert szemmel láthatóan nagyon megrémült a nő és többnyire az én hibám volt a baleset.

"„Ma újabb leckét kaptam a hazai közlekedési morálból. A Soroksári úton mentem a vágóhíd felé, amikor mellém jött egy kisbusz, és jól rám ordított valaki az ablakon kilógva, egy sörrel a kezében. Én már kissé elszoktam ettől az utóbbi időben, és amúgy is ez volt a második autós, aki veszélyeztetett 5 percen belül, hát bemutattam neki. Aki ismer, tudja, hogy nem vagyok túl agresszív az autósokkal szemben, még ha szabálytalankodnak is ellenem, de ez a helyzet megkívánta" -"

Ez a történet sántít, és van benne pár közhely. nem agresszív, de nem is türelmes, 5 percig bírta.
'de ez a helyzet megkívánta'
mit kívánt meg, édes Istenem... Milyen helyzet kívánja meg a bemutatást. És akkor mit csinált volna ha hozzávágják a sörösüveget?!
Végülis azt sem tudjuk hogy mi ordítottak rá, csak hogy sör volt az illető kezében és hogy veszélyeztették amitől eldurrant az agya.

Ilyenkor kellene a kamera, persze nincs.

(#43720) ludsimon válasza Gergő_ (#43714) üzenetére


ludsimon
veterán

*

[ Szerkesztve ]

undefined

(#43721) ludsimon válasza Gergő_ (#43719) üzenetére


ludsimon
veterán

pff ember...
kívánom neked kerülj ugyanebbe a helyzetbe!
Aki nap mint nap edz, és az ilyen tahók direkt kiszúrnak, hogy b*sztassanak az borzasztó irritáló tud lenni.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#43722) Def26 válasza hoffman_ (#43715) üzenetére


Def26
félisten

Nem biztos, hogy direkt csinálta az autós. Lehet, hogy csak figyelmetlen volt, és miután bemutatott neki józskapista bringás, elöntötte az agyát a szar, és revansot akart.

Persze nem védeni akarom, de amikor asszony mellett ülök az autóban akkor mindig kiakadok a vezetési stílusán, és tudom, hogy nem direkt csinálja.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#43723) simon7012


simon7012
aktív tag

Sziasztok!
Nem tud valaki olyan helyet ahol lopásgátlós imbuszkulcs szerüséget lehet venni?
Vettem egy bringát és a nyeregcső, kerekek, ilyennnel vannak lezárva.... :(((
Még egy defektett sem birok javítani. Amikor megvettem nem is figyeltem, hogy ez egy különleges imbuszkulcs. Elöre is köszi.... :)
[link]

[ Szerkesztve ]

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#43724) Doki-HUN1978 válasza simon7012 (#43723) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Lehet, hogy bennem van a hiba, de nem értem mi szeretnél.
Úgy érted, nem gyors záras, hanem imbusz csavarokkal vannak rögzítve a kerekek ill. a nyereg?

(a képen a nyeregcsövön gyors zárat látok...)

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#43725) Teasüti válasza simon7012 (#43723) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Különleges imbuszkulcs? :F
Hogy néz ki? Nem esetleg ilyen csillag formája van a nyílásnak rajta? :D
Ez már nekem is eszembe jutott, h cserélem torx csavarokra az imbuszokat, nehogy olyan könnyű legyen lekapni az ülést, meg ilyesmi.

(#43718) AtHoS
Neeem, hanem ilyesmi.
Felrakod a felkarra, aztán örülsz és mész sportolni.
Innen jó a gps vétel, meg nem lóg rajtad másfél méter füles. :)

(#43714) Gergő_
Attól mert bemutatok vkinek, had ne az következzen, hogy félreáll a kocsival, péppé akar verni, aztán üldözőre vesz!
Ezért nem fogják felmenteni a bíróságon, mert hát hogy azért mert én bemutattam neki...

Ilyen van, akár tetszik, akár nem. Egyszer velem is előfordult, hogy négy sávos szélességű kétsávoson képtelen (mert béna, vagy hülye - üres volt az út) volt megelőzni a mögöttem lévő (én tisztes távolságot tartottam a parkoló kocsisorral), aztán 100 méterrel később mérgében kitört mögülem mellém jött letekerte az ablakot és elküldött az anyámba - én tökéletesen szabályos voltam. Hát mit lehet ilyenkor tenni? Ösztönös reakció, hogy akkor kabbe és ezzel részemről el van intézve. Persze azóta ha ilyen van inkább két kézzel lájkolok neki egy széles vigyor kíséretében, ez talán még jobban bosszantja. :DDD
De szumma szummarum elhúzta a csíkot és eszébe sem jutott kikezdeni velem. Sztem ennyi elvárható.

[ Szerkesztve ]

(#43726) #90933760


#90933760
törölt tag

Ha egy pár egy szem, akkor csak a külsőket kell megszámolnom, igaz? Mert az úgy 57, ha nem számoltam el egyet vagy kettőt. Ez mennyire szabvány, megvehetem a Teszkós mocskot?

(#43727) Teasüti válasza Gergő_ (#43714) üzenetére


Teasüti
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

(#43728) madmike válasza AtHoS (#43718) üzenetére


madmike
őstag

Szerintem nem lehet benne nyomogatni.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43729) Teasüti válasza madmike (#43728) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hogyne lehetne! Kapacitív kijelzők nem hatódnak meg még két fóliától sem. Rezisztíveket meg evidens, hogy lehet.

(#43730) pengemetal válasza Gergő_ (#43719) üzenetére


pengemetal
aktív tag

A témával kapcsolatban: véleményem szerint a közlekedésben jobban kell figyelni a nálad "gyengébb" felekre, autó esetében gyalogos, kerékpáros, motoros (kamionnál az autósra). A másik dolog: az utakon mindenki hibázhat és hibázik is, közlekedési eszköztől függetlenül, ilyenkor ha hülye voltam felteszem a kezem és bocsánatot kérek. Az viszont tűrhetetlen, hogy valakit szándékosan veszélyeztetnek, illetve szabálytalankodás ellenére még neki áll feljebb. (Itt általánosságban értem, nem a konkrét esetre. Bár nem ismerjük a teljes történetet, nem érzem a biciklistát hibásnak). Tény, hogy rengeteg az agresszivitását a volánnál levezető autós és a kreszt nem ismerő biciklista és ez sok konfliktus helyzetet szül. Az én módszerem, ha nagyon anyáznak, leállok neki elmagyarázni mi a baja. (rázós esetekre autóban orosz tábori kisbalta - még nem kellett elővenni, biciklin vastag zár lánc kormányra tekerve és nyáron kick-box egyesületes póló :) Idáig mindig szóban sikerült megoldani a helyzetet, bár azt nem jelentem ki, hogy a másik fél 100%-osan belátta volna, hogy hibázott, de ha már elgondolkodik rajta az már fél siker.
(Ide nem érteve azt a két esetet amikor jobb kezes kereszteződésben nekem balról jött a biciklista én pedig mertem kanyarodni elé, majd ordítva közölte, hogy neki van elsőbbsége mert egyenes vonalon haladt én pedig kanyarodtam :) Másik akkor bicajjal voltam: öreg úr balra indexszel és balra kihúzódik, de az út jobb oldalán lévő parkoló helyre akart beállni én pedig mellette voltam....)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#43731) madmike válasza Teasüti (#43729) üzenetére


madmike
őstag

De az a műanyag szerintem sokkal vastagabb mint 2 folia. Volt már olyan telefonom, ami egy fóliával is szarul érzékelt. Egy sms-t nem szeretnék igy megirni :D

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43732) szki válasza lsebestyen (#43710) üzenetére


szki
őstag

Nem ismerjük a teljes sztorit. De Parti szóhasználata, és megfogalmazása alapján én kiolvasom milyen ember ő, és hogy viselkedik a közlekedésben.
A lényeg, hogy a közlekedés mindig a többiekkel való együttműködésről szól. A biciklista egy kis porszem csak, és viselkedjen is eszerint a többiekkel szemben. Ha valaki agresszív biciklista, akkor agressziót fog kapni a többi közlekedőtől is (akár 5 percenként). Ha valaki előzékeny a többiekkel szemben, akkor ő is hasonlókra számíthat. A többi közlekedőt kiemelten figyelni autóvezetéskor, bicajozáskor!

(#43733) lsebestyen válasza szki (#43732) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én nem vagyok agresszív, csupán betartom a kreszt, én is az úton akarok haladni, és ez néhány tapló autósnak rendszerint nem tetszik. Akkor most én vagyok a paraszt? Nem fogok félreállni minden egyes alkalommal, amikor mögöttem egy idegbeteg gyökér jön...

(#43731) madmike: nekem olyan van, mint már mondtam, használható telejesen a tokba is...

[ Szerkesztve ]

(#43734) D.Orion


D.Orion
veterán

Azt a mindenit na. :U Most nézegetem csak a Csepel Royal weboldalát, mert eddig nem is hallottam erről a márkáról. Hát ez valami:

Konkrétan tényleg olyan színű gépet rakok össze magamnak amit csak akarok. :C Az utolsó csavarig mindenből van nem egy, nem kettő színvariáció. Ez egyszerűen lenyűgöző. Ha 16 éves lennék rohannék is az egyik boltba nyálat csorgatni. Néztem a komplett kerékpárjaikat is, nagyon jó árban vannak. Ha hazánkban minimum olyan kerékpáros társadalom lenne, mint pl. a Benelux államokban, akkor ez a cég hatalmasat robbantana a hazai piacon.

A fent leírtak, mind mind az én szubjektív véleményemet tükrözik.

(#43735) Auratech


Auratech
őstag

A tegnap este és a mai reggel - Hopp és Kopp. Viharos délkeleti szél fúj. Ritka erre. Este hazafelé röpített a szél. Negyven alatt talán nem is mentem, alig izzadtam.
Ma munkába jövet a lejtőn is visszafújt a szél... Erősödött, konstans 30-40-es szinten.
Csak vánszorogtam, mert nem akartam bokáig leizzadni.
Az gyúrást igen jól kiegészíti, szinte katalizálja az erős tekerés. Már kezd látszani valami halvány remény a forma visszanyerésére. Erőszinttel semmi gond, csak a gatyamérettel...Az M-es el.. Most már csak futni kellene.. de a hét végén meglesz.

A közlekedési morálról.
Minden nap bicajjal közlekedem. Igyekszem normálisan viselkedni, nem erőszakoskodom. Szerintem birkatürelmem van. Tegnap a zebrán áthaladó gyerekekre kábé két percig vártam, mert ha átslisszanok köztük, kettészakad a csorda és pánik van, meg kiscsikós zebrán rohanás...
Viszont néhány sofőr akad, akiben zéró tolerancia van a legkisebb, őméltóságát másodpercekre külön figyelemre kényszerítő kerékpáros közlekedő iránt. Szinte reflexesen "húzzá má a picsába" jellegű mondat esik ki az arcából...
Csak azért mert egy tonnás vasládában gurigázik...
Először bocsánatot kérek, ha én bénázok valamit, gyakran van ilyen is...De ha ezt nem fogadja, hanem meghunyászkodásnak érti félre és még neki áll feljebb, hiszen leteremtett, akkor felkeményedek, mint a levegős ZIL-fék. Nem fosok senkitől.
Például körforgalomból indexelés nélkül kihajtó kocsi fékezni kényszerült, mert én is pont harminccal kanyarodtam, nem tudott elém vágni. Elküldött. Hát én is.
Ha elenged, intek, bólintok, mindig megköszönöm.
Volt hogy bénáztak egy kereszteződésben az elsőbbségen. Leszálltam és áttoltam oldalt, míg kitalálják...
Én a kressz szabályait figyelembe véve egyenrangú közlekedő félnek tekintem magam.
Nem úgy, mint Indiában, ahol a busz a legerősebb(nagy és sokan vannak benne), kamion, teherkocsi, elefánt, személykocsi, riksa, tehén, tandem kerékpár, kerékpár, gyalogos és kutya.Az erősebbnek van elsőbbsége. ...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#43736) maross


maross
veterán

Sziasztok.

Bicikli vasarlasban kernem a segitsegeteket, van 75 ezer a szep kartyamon, ebbol kellene kijonnom. Ha 5-tel tullo rajta nem gond, ha 30 marad rajta, az csak jo :). Marhara nem ertek a biciklikhez, ezert nem akarok hasznaltat vasarolni, tuti biztos hogy nem tunne fel az alig hasznalt/full leharcolt kozti kulonbseg.

Megprobalom felsorolni amit fontosnak tartok

-80-90%beton 10-20% foldut = trekking(?)
-szeretnem hogy nem csuklana ossze, ha szerencsetlenul pattanok fel vele a jardara.
-keveset hasznalnam, evi 1000km max, ezert is sajnalom ra a penzt, ar/ertek aranyban keresnek valami jot.
-nem lesz vadallat modjara tekerve, baratnozos-biciklizos dologra kell, esetleg bevasarolni.
-Gondolkodom rajta, hogy arra az evi egy hosszabb turara vajon kell e csomagtarto+ra valami biciklis taska amiben elfernek dolgok. pl sarvedo mindenkepp kellene, esoben is szeretnem hasznalni.
-190cm,85-90kg

Par tippet megkoszonnek. Udv, Maross.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#43737) Eagl3 válasza maross (#43736) üzenetére


Eagl3
veterán

[link]
[link]
[link]

Kb. ezen a vonalon nézelődnék.
Érdemes a 2011-2012-es modelleket nézni, elég jól le szokták nyomni az előző modellek árait, ráadásul legtöbb esetben csak a festés változik.

(#43738) maross válasza Eagl3 (#43737) üzenetére


maross
veterán

Koszonom :R . L vagy XL meretet javasoltok? Vagy tekerjek egy kort, es kiderul erzesre? Illetve ez a hely amit linkeltel jo aron adja, vagy erdemes keresgelni ugyanezt mashol?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#43739) lsebestyen válasza maross (#43738) üzenetére


lsebestyen
addikt

XL

(#43740) Eagl3 válasza maross (#43738) üzenetére


Eagl3
veterán

Azért nézd meg az adott típust, máshol hátha olcsóbban megkapod.

(#43741) maross válasza Eagl3 (#43740) üzenetére


maross
veterán

73 helyett 64(+3) az alboin 200crs 2012 itt. Vegyem nyugodtan akarhonnan? Nem tul biztato ez a bolt.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#43742) Eagl3 válasza maross (#43741) üzenetére


Eagl3
veterán

Nyugodtan megveheted akármelyik boltból szerintem, az a lényeg, hogy személyesen vedd meg és próbáld ki előtte, hogy biztos jó legyen. :)

(#43743) anaqer válasza maross (#43741) üzenetére


anaqer
veterán

Leírást is böngészd azért át, a hasonló név ellenére két eléggé eltérő felszereltségű bringáról van itt szó...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#43744) Eagl3 válasza anaqer (#43743) üzenetére


Eagl3
veterán

tényleg más egy két cucc rajta.

(#43745) maross válasza anaqer (#43743) üzenetére


maross
veterán

klassz, nem orulok, foleg hogy nem tudom melyik jo es melyik kuka. Talaltam egy elerhetot szamomra (helyileg), itt posta nelkul 64-bol meglenne.

Illetve lehet olyat mondani hogy ami nem tetszik, csereljek ki? Vagy nem foglalkoznak ilyennel, vagy nem eri meg?

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#43746) Eagl3 válasza maross (#43745) üzenetére


Eagl3
veterán

Azért ne kapkodd el, alaposan gondold át, mert sok mindent kellhet cserélni ilyen pl. a műanyag pedál, ami hajlamos arra, hogy széthullik a francba.

Nézd meg pl. nekem ez is szimpatikus: [link]

Szerk.: nem, hogy lehet olyat mondani, hanem ajánlott is, mint ahogy fent írtam. :) Azért kerékpár szaküzlet, hogy megmondják mi az ideális neked. Én például élből vetetnék veled fém pedált ha nem az van rajt.

[ Szerkesztve ]

(#43747) maross válasza Eagl3 (#43746) üzenetére


maross
veterán

Jo, de en speciel a villara gondoltam, ami nem épp minialkatresz, es gondolom draga is. Ilyenkor az uj villa uj arat siman hozzacsapjak, vagy azert letezik olyan, hogy "rafizetes egyikrol masikra"? Errol az enjoy123D-rol mi a szakvelemeny? :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#43748) Eagl3 válasza maross (#43747) üzenetére


Eagl3
veterán

Villával az a helyzet véleményem szerint (nem vagyok túl jártas a témában, csak amit magamtól összeszedegettem mikor bringát vásároltam), hogy nem fogsz normális áron teleszkópot kapni ahelyett ami rajta van alapból. Ami nem lenne egy elvetélt ötlet, az-az, hogy merev villára cserélni ezt a gagyi teleszkóposat. Viszont én nem költenék ilyesmire, csak ha már ez a teleszkópos villa megadta magát.

(#43749) maross válasza Eagl3 (#43748) üzenetére


maross
veterán

Igen, a merev villan en is ragodom...de akkor ugye jobb lenne alapbol merev villasat valasztan, mert hogy rafizessek merev villara, az kicsit nehezen emesztheto szamomra.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#43750) D.Orion válasza maross (#43745) üzenetére


D.Orion
veterán

A könnyebb eligazodás kedvéért. A CRS ill. Crossway kerékpárokon gyárilag általában nincs se sárvédő se világítás. Ezek plusz költségek. Sárvédőt mindenképpen úgy érdemes venni, hogy hozzápróbálni a kerékpárhoz, mert lehetnek buktatók(főleg a műanyagból készülteknél). Pl. az első fékbovdennél útban van a vázra rápattanó műanyag fül, vagy az első váltót már nem védi a felverődéstől a hátsó sárvédő. Ezeket csak úgy tudod megnézni, hogy ha élőben látod. Első sárvédőnél ha nagyjából a pedál vízszintes állásáig leér a keréken, akkor az már véd eleget. Az alu, acél sárvédők ebből a szempontból sokkal jobbak, de van aki nem szereti azt a retro kinézetet, pedig ezekből is vannak műanyaggal burkolt, de belül alu példányok, sokkal merevebbek, mint a szimpla műanyag megoldások.
Világításon rengeteget lehet spórolni, én is vettem egy cateye lámpát előre 7K-ért, aztán majdnem semmit nem ér. Utána vettem 6K-ért egy "zseblámpát", ez ha rosszul van beállítva, akkor elvakítja a szembe jövő autóst. :U Ha kiválasztottad a megfelelő kerékpárt, akkor majd a kiegészítőknél is kérdezz nyugodtan, rengeteg pénz marad a zsebben, hogy ha kérdez az ember.

Vázméret: 190cm-es magassághoz 58cm-es(XL) vázméret alatt nem is nézelődnék. Én 188cm vagyok és egy ilyen Gepida Alboin 500 CRS-em van. A többi Alboin-nak is nagyjából(99%) ilyen a váz geo-ja és nekem az 56cm-es váz éppen, hogy elég. A gyári nyeregcső a minimum vonalon túl van tolva.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.