Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44751) ludsimon


ludsimon
veterán

Innen indul valaki Félsziget Kupán?

undefined

(#44752) beci válasza GeneraL_XTX (#44692) üzenetére


beci
őstag

Én itt néztem üzletbe.:)
Amúgy szerintetek ez mennyit érhet valójában?
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#44753) Doki-HUN1978 válasza beci (#44752) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ennyit biztosan nem, bár az első telóját nem tudom megállapítani mi lehet. Lockolható, ami jó jel... (talán valami suntour)

Nem írnak róla semmit.

A többi cucc nem rossz rajta, ha a teló valami jó darab lenne,talán meg is érhetne ennyi pénzt. Bár ez a noname váz?!

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44754) hoffman_ válasza beci (#44752) üzenetére


hoffman_
nagyúr

80-90k

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44755) Doki-HUN1978 válasza hoffman_ (#44754) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

80k-ért azért nem kapsz deorét, meg slx-et hidro tárcsával...

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44756) hoffman_ válasza Doki-HUN1978 (#44755) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez egy noname váz, nekem már formára se tűnik a szimpinek. Az XLC nem egy nagy szám kiegészítők terén. Az SLX hátsóváltó és Deore elsőváltó nem egy komoly mutatvány(ha a htk, a váltókarok és a hátsó sor is az, az már más, de itt nincs ilyenről szó), pláne, hogy közel sem a legújabb szériák, a Tektro Auriga a létező legalapabb hidraulikus tárcsafék(amit már lehet használni is). A teló ránézésre valami belépő Suntour. Meg lehetne hirdetni 100-110ért persze, de eladni és meghirdetni nem ugyanaz.

Ha kevesled a 80-90et, akkor mutatom mi van 100-ért, csak kapásból.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44757) Doki-HUN1978 válasza hoffman_ (#44756) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ez egy kimondottan jó vétel.
Azért azt szögezzük le, hogy nem ilyenekkel van tele a hirdetés rovat!

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44758) hoffman_ válasza Doki-HUN1978 (#44757) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Mindig van sok ilyen, heti szinten nézem, és telepakolom a parkolóm 3-4 oldal között. Ha nem nézem 3 hétig, akkor lemegy 1 oldalra = ami jó áron van, azt elviszik. Sok ilyen van. Továbbra is áll, felrakhatod 110-ért, de rádrohad, míg én 90-ért, de 80-ért tuti, hogy eladnám időben.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44759) dudi6 válasza dudi6 (#44750) üzenetére


dudi6
senior tag

Erre esetleg valaki? Jó lenne ha nem kéne szervizbe szaladnom vele...

(#44760) Doki-HUN1978 válasza hoffman_ (#44758) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ha valaki olcsón kínál valamit annak általában 2 oka van:

-Vagy meg van szorulva és gyorsan kell pénzhez jutnia, vagy jól áll anyagilag és nem érdekli, hogy 80-ért vagy 110-ért adja el a kerékpárját.

Néha én is ránézek a hirdetésekre, de ilyen ár/érték arányban ritkán látok kerékpárt.
Ha venni szeretnék, egy percet sem haboznék azon, az biztos.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44761) dudi6 válasza dudi6 (#44759) üzenetére


dudi6
senior tag

Megoldottam, ne agyaljatok!!! :)

(#44762) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy vadiúj RST-56 típusú rugóstagom.
El szeretném adni, mivel végül nem lesz pénzem megépíteni a fulltelós bringát.
Az eladáshoz kellene tudnom a szemtávolságot, de nem tudom hogy kell lemérni.
Tudtok ebben segíteni?

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44763) Doki-HUN1978 válasza Bici (#44762) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Általában csapközéptől csapközépig szokták mérni az ilyen dolgokat...

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44764) Bici válasza Doki-HUN1978 (#44763) üzenetére


Bici
félisten

Okés, köszi, és kiszerelve, nyugalmi állapotban mérhetem?
Vázam nincs, amiben mérhetném. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44765) Doki-HUN1978 válasza Bici (#44764) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Kiszerelve, igen.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44766) Bici válasza Doki-HUN1978 (#44765) üzenetére


Bici
félisten

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44767) bubu1345


bubu1345
csendes tag

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne:
Rendelt már bárki a hibike.hu/de oldaról?
Mivel országhatáron belül csak a Postával szállítanak, mekkora esély van, hogy probléma lesz belőle?
Azért kérdezem, mert ha ti sem javasoljátok, akkor egy ismerőshöz rendelném Bécsbe inkább, hátha ott kevesebb problémával járna.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#44768) Teasüti válasza hoffman_ (#44756) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azt hiszem az a Cube már nincs meg. Már januárban is az elsők közt szúrtam ki, végül oka volt, h most nem Cube-al tekerek.

(#44769) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Van egy régi, 20 éves versenybringám. Különösebb gond nincs vele,de szeretném hirtelen single speedé varázsolni. Első körben csak a váltót butítanám. Ezt úgy csináltam meg,hogy feltoltam a váltókart,hogy laza legyen a bowden és a váltónál a két csavarral beállítottam a kívánt fogaskerékre, így most a váltó nem mozog semerre, meghúztam ott a csavarokat és helyben szépen is jár.

A kollegám mondta,hogy ez így nem lesz jó,mert szokták ilyenkor kötegelni, hogy ugrani fog ott a váltó vagy mi a szösz. Mit tudtok nekem erre mondani? Nem másért, csak több,mint 13km innen haza, nem akarnék este a sötétben sz.pni vele. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44770) hoffman_ válasza Doki-HUN1978 (#44760) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez így igaz :) Nekem mindegy, hogy 110-ért árulja, mert jól áll, és ráér, nem azt fogom megvenni, ennyire egyszerű. Sajnos(nézőpont kérdése) valaki mindig meg van szorulva. Én sokat nézek, ahogy írtam, ez a Cube tényleg kiemelkedően jó, de azért nem ritka, hasonló jókat látok, és még csak nem is elvétve. Lehet, hogy mondjuk 150 vagy 200 vagy 400 ezerért, de ezzel arányosan jobb a gép is.

Teasüti:

Na ez mondjuk benne van a pakliban sajna, felettébb bosszantó tud lenni...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44771) G.Zs. válasza Teasüti (#44768) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szerintem sincs már meg.
Úgy emlékszem, hogy én is arra ugrottam először, de lehet, hogy az egy másik hasonló Cube volt.
Végül ez lett. :)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#44772) emre


emre
veterán

Nem tudja valaki véletlenül, hogy ez a külső milyen nyomást bír?

Trekkingre keresek valami olcsó külsőt és 4 bar felett szeretném használni.

Az előző "nyári" gumim egy 28-as conti sportcontact volt, most szeretnék valamit ami kicsit jobban tapad.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#44773) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

szerintetek megéri egy ilyen rugós nyeregcső? [link]

köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44774) lefkosia válasza Bici (#44773) üzenetére


lefkosia
őstag

Én is szemezgetek vele, de max terelhetőség 100kg. Sajnos 5Kg több vagyok :( fogyóznom kell :)

The Truth Is Out There

(#44775) Bici válasza lefkosia (#44774) üzenetére


Bici
félisten

Én 77kg vagyok, szóval nem probléma, csak félek, hogy nem fog annyit dobni az "élményen" (=kényelem), mint amennyibe kerül.
Tavaj 7-11 között voltak hasonlóak (suntour NEX vagy NCX asszem)...

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44776) Manitou válasza hoffman_ (#44756) üzenetére


Manitou
addikt

Nem rossz a cube, de a leírása köszönőviszonyban sincs a képn látható bringával. Ami így ránézésre nem igaz pl --->
- ez a váz tuti nem 20 colos inkább nagyon max 16
- hajtókar nem XT , az is biztos
- váltókar deore , nem XT , ha jól látom, szerintem az első váltó is deore lehet.
- fék nem avid juicy 3 , hanem hayes , mondjuk ez most nem sok vizet zavar
- felni nem Mavic XM 317 Disc
- a kazettea és lánc is valószinő inkább deore lehet.

(#44777) hoffman_ válasza Manitou (#44776) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem is néztem át tüzetesebben, csak megnéztem a vázat, meg a leírást gyorsan, és ment parking. Most hogy mondod, tényleg a fél bringa más. Mindenesetre rég elvitték, szóval tárgytalan. De még a képen lévő gép is jó 100-ért. A váz kis mérete mondjuk feltűnt nekem is egyből, de nem nézegettem tovább.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44778) belaazallat válasza emre (#44772) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Ez asszem 4 fölött van. Csak picivel drágább. Ha gondolod beugrok holnap és megkérdezem.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#44779) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Alkalmi vétel :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44780) pengemetal válasza hoffman_ (#44779) üzenetére


pengemetal
aktív tag

A fékekről nem ír semmit, lehet fehér aranyból vannak a tárcsák! :D

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#44781) Mewryck válasza emre (#44772) üzenetére


Mewryck
tag

min: 4 bar
max 7 bar
gyártó szerint

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#44782) Doki-HUN1978 válasza hoffman_ (#44779) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nem szerény a srác, gondolom duplán érzékelte a nullát a végén a klaviatúra... :D

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44783) csabi94 válasza Doki-HUN1978 (#44782) üzenetére


csabi94
őstag

Nem is értem néha, hogy egyesek ezt komolyan gondolják-e, vagy csak szimplán nem értenek hozzá? Lehet, hogy ők is ennyiért vették??? :U :W

(#44784) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Meg merjem venni? :F

[ Szerkesztve ]

(#44785) emre válasza Mewryck (#44781) üzenetére


emre
veterán

naccerű! :DD

Köszönöm szépen. :R

(#44778) belaazallat
Nem kell köszi. :N
Az nem tetszik, én nincs kék színben. :DDD
Meg úgy néz ki összejön a ebike-ból egy kisebb megrendelésem. Ugyanis a tél kissé megviselte a Wensont, a Bianchi-ra meg visszateszem a szarv kormányt. Szóval minek vegyem meg 2-3 boltban ami kell?

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#44786) madmike válasza hoffman_ (#44779) üzenetére


madmike
őstag

Nekem ilyen Rockadile volt az első normális MTB-m, kb 12-13 éve, újonan vettem, 110.000ért ha minden igaz.
Imádtam, csajozós bicaj volt, narancssárga szinben, mindenki megnézte :) Mozo R200-as teló volt benne ami se melegen se hidegen nem volt hajlandó mozogni 1 centit se,de elmondhattam, hogy nekem telós bringám van :DDD . Übergagyi mechanikus tárcsafékkel szerelték, ami egy kisebb lejtő után 0 hatásfokkal dolgozott és bedurrant az alkarom annyira kellett tépni a fékkarokat :D
Ezektől eltekintve nagyon sok boldog km-t töltöttünk együtt :) Végül egy felpattanó fadarab kitekerte a váltót, a váltópapucsot. Miután váltópapucsot sehol nem lehetett kapni hozzá, igy eladtam az egészet.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44787) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Van nekem egy Olimpia Prairie biciklim. Át lehet ezt varázsolni single speed-re?

(#44788) lsebestyen válasza #90933760 (#44784) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én ilyet nem vennék, egyrészt mert baromi nehéz, másrészt az a béna hátsó "rugóstag" elnyeli az energiád nagy részét, és e mellé még drága is...:( De majd a hozzáértők megmondják.

szerk.: ez a zoom teleszkóp=erős ez valami vicc lesz.... :U

[ Szerkesztve ]

(#44789) hoffman_ válasza madmike (#44786) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A leírt szép emlékek alapján már értem a 300k-t :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44790) madmike válasza hoffman_ (#44789) üzenetére


madmike
őstag

Mondasz valamit, lehet meg is veszem ezt a bringát, az emlékeim minden pénzt megérnek :D

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44791) #90933760 válasza lsebestyen (#44788) üzenetére


#90933760
törölt tag

Épp azt nézegetem én is, hogy a hátsó kereket alul az a forgóbaszás meg felül a rugó fogja. Most ez kicsit kikopik akkor oldalirányba simán ki fog járni a kerék mindenestől?
Ez a hajtásmozgás meg agyfasz, ezt egyszerűen nem vágom. Ahányszor összenyomódik a rugó a pedálok közelebb jönnek a seggemhez. Ennek mi értelme van? Mi a rákért nem lehet azt a forgáspont elé tenni hogy fix legyen az üléssel és ne mozogjon?

Egyik haveromnak van ilyesmije, azt mondta rohadt idegesítően mozog alatta pedig csutka keményre tekerte a rugót és ő is átlagsúlyú.

(#44792) Doki-HUN1978 válasza #90933760 (#44784) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Remélem ezt nem komolyan írtad?! :O

Elég ideje figyelemmel kíséred már a fórumot ahhoz, hogy ne tegyél fel ilyen kérdéseket! :K
Alapszabály:
Az ilyen szarokat messze el kell kerülni!

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44793) lsebestyen válasza #90933760 (#44791) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ennyiért már egész jó első teleszkópos bringákat lehet kapni, amikkel csak kicsi melók vannak, és olcsón kijön a javítása, őláne ha értesz kcsit hozzá. Én azok közül válogatnék!

(#44794) feka007


feka007
nagyúr

Ma megvolt az első idei tekerésem egy 40 km-es Vác-Nagymaros út formájában. Kifejezetten jó idő volt, érdekes volt a langyos, szél nélküli 16 fokban tekerve látni a Duna túloldalán lévő Pilisen a még havas sípályákat. Most persze megint jön a hideg idő holnaptól, elég hosszúra nyűlik ez a tél sajna..

(#44795) #90933760


#90933760
törölt tag

Én se rajongok értük. Volt egy kis megingásom ezek felé, de ezek szerint tényleg köpedék kategória.

És ez? Kicsit mintha látszódna a használat a tányérokon meg az a teleszkóp se olyan hú de. [link]
Az igazság, hogy én az első telót is hanyagolnám. És valami olcsóbb bovdenes tárcsát rá, ha a V-vel egyenlően fog már oké, csak a mocsok nem kerül rá egyből mint a felnire.

(#44796) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Ez most megtetszett. :U Bár ennyi pénzem nincs rá, max 2 hét múlva. Viszont ez kajakra megtetszett. Ebbe belemegy 2.5-ös gumi? Vagy 2.1-es?
Eléggé le van lakva, ez erősen alkus.

[ Szerkesztve ]

(#44797) Doki-HUN1978 válasza #90933760 (#44796) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Kezdő bringának ezeknél nem kell jobb. A Merida talán kicsit összeszedettebbnek tűnik külsőre.

A lánckerekek kopottságát hogyan állapítottad meg ezekről a képekről?
A Magellánon a láncvilla védő megér egy misét... :C

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44798) #90933760 válasza Doki-HUN1978 (#44797) üzenetére


#90933760
törölt tag

A Magellánra küldtem egy levelet, meglátjuk alkudik-e. Az nagyon el lett hanyagolva, ha alkudik akkor kérek majd közeli képet természetesen. És akkor ha nem okés ott a Merida. Bár a sok mocsok miatt a felnifékeket megutáltam mint a szar. Lehet az olcsó bovdenes tárcsát is meg fogom elég gyorsan. :DD

(#44799) Tomi_Sci válasza #90933760 (#44798) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Ha gondolod, a bringa áráért tudok olyan féket adni ami megfelel az igényeidnek :))

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#44800) V.Stryker válasza csƵ (#44787) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Rossz helyen kérdezed te is! Ez a ki tud drágább cangát venni topik, csak elbaszták a nevét. Ha a bringád 100k alatti, akkor ne számíts érdemi válaszra.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.