Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43651) #90933760 válasza ---Lasali--- (#43650) üzenetére


#90933760
törölt tag

De nekem az se jó ha túl hosszú. Mégis hogyan rövidítsek rajta? Fúrjam? Mert azt meg tudom csinálni a mostanival is. :DD Egyébként egy picivel rövidebb kéne, hogy jobban feszüljön és akkor nem csapkolódik mindenfele és akad el és szakad el. Szóval számoljam meg a jelenlegi láncom?

(#43652) ---Lasali--- válasza #90933760 (#43651) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Láncbontó nevű szerszámról hallottál már? :D Ez a fúrás ez kész..
Megszámolhatod, de ha csak nem valami 48 as tányér meg 34 es sor meg 29 es monti vagy trekkingről van szó, akkor jónak kell lennie a 100 valahány szemesnek is, annál rövidebbet meg nem szoktak csinálni.
Jah és ha mégis számolni akarod.. a számoláshoz: Ez egy szem: [link] Tehát egy külső és egy belső pár, csak hogy nehogy rosszul számold.

[ Szerkesztve ]

(#43653) tomek017 válasza madmike (#43616) üzenetére


tomek017
tag

Köszi a véleményt. Majd meg jöhet tapasztalak a későbbiek során :)

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#43654) Teasüti válasza tomek017 (#43653) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kényelmes, jól tapad szárazon. Vizes aszfalttal sincs gond, a gond a csúszós trutyiknál kezdődik.
Én már beleraktam 1000-2000-et, látható kopás nincs rajta. Két defektem volt eddig vele, de egyik se az a klasszikus fajta. Egy rajzszög volt az egyik és a másik meg vmi bika kiálló szilánk lehetett, mert egész szép kis lyukat ütött és egy perc alatt leeresztett. Amúgy üvegszilánkok eddig nem bántották, pedig sokat találkozok velük...
Viszont úgy egy kiló egy ilyen külső. ;)
Amúgy tudom ajánlani, megérte ezért az árért.

A kényelmest értsd eképpen: egy össztelós 18 kg-os bringán hátul 2,5 baron kényelmes. Egy pehelysúlyú xc-n már biztos fájna, hogy ekkora a tehetetlensége. Olyan szinten meg sose csúszott meg, h ne lehetett volna korrigálni.
Télen is előbb esett ki alólam az első kerék, mint ez hátul.

[ Szerkesztve ]

(#43655) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ujabb kinlodas:

A [link]

B [link]

C [link]

D [link]

E [link]

(vagy a multkor kelly vs. btwin)

mas kerdes: olyan 70 orszagut, 30 foldut, konnyu terep trekkinghez milyen gumit ajanlotok?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43656) lsebestyen válasza Mr.Csizmás (#43655) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én a schwalbe land crusier-t.

(#43657) Mr.Csizmás válasza lsebestyen (#43656) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] ez a conti tetszik, egyszer volt hasonlo mintajum, elvezet volt vele varosban kruzolni is, meg kint is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43658) D.Orion válasza szentkuti11 (#43643) üzenetére


D.Orion
veterán

Vázról:
E.Bozzi, Seria Legerra
Tublal Carbonio-Mangese B818

Google a barátunk. ;)

Kétlem, hogy akár csak egy forintot is engedne az árból, de olyan patent állapotban van ránézésre, hogy szerintem nem is lehet belőle.

(#43659) D.Orion


D.Orion
veterán

Kommentár nélkül:

(#43660) Doki-HUN1978 válasza D.Orion (#43659) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ehhez nem is szükségeltetik kommentár...

Gyönyörű!

Oszt' hogyé' adnak egy ilyen táskát?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#43661) D.Orion válasza Doki-HUN1978 (#43660) üzenetére


D.Orion
veterán

Pont kicsúsztam a szerkesztésből. Erre a linkre akadtam, valami 2399Euro -s árcímke van rajta. :Y

(#43662) Def26


Def26
félisten

Sztetek át lehet egy sisakot fújni más színre. Most egy piros fehér színű van és arra gondoltam átfújatnám matt feketére. Hozzáértő csinálná, csak nem tudom, hogy mennyire lesz tartós. Illetve mennyire bevett szokás ez.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#43663) Mr.Csizmás válasza Def26 (#43662) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

imho ha nem keriteslakkal csinalod, tartos lesz

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43664) pengemetal válasza Teasüti (#43642) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Ugyanilyen problémám volt 2 hete (tavaszi-nyári bicajt építek) nem nagyon találtam én sem merev villát, de végül ezt találtam Megrendeltem, egy próbát megér, legfeljebb eladom, úgyis hiánycikk :))

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#43665) cekkk válasza rii (#43541) üzenetére


cekkk
veterán

Van is egy ilyenem eladó, ha valakit érdekelne, az rs300x re gondolok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43666) belaazallat válasza ---Lasali--- (#43652) üzenetére


belaazallat
addikt

114 szemes Sram lánc PC-991, PG-970-es 11-34 sor, 48-as tányér éppen elég.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#43667) Eagl3


Eagl3
veterán

Eléggé berozsdásodott a láncom a télen, az cserés vagy csak kenjem át?

(#43668) madmike


madmike
őstag

Kéne vegyek pár bringás gatyát, de nem szándékozok sokat költeni. Szerintetek egy Háda turkálóban van?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43669) Mr.Csizmás válasza madmike (#43668) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ritkan elofordulnak sport cuccok, en inkabb vettem 2 farmer/szovetnadragot bicajozasra kifejezetten nyustolni 1250/db (felaron volt akciosan a bajcsy-zs. utiban)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43670) szki válasza Mr.Csizmás (#43669) üzenetére


szki
őstag

Hát, szerintem meg bicajozáshoz bicajos cucc kell. Farmerban/szövetnaciban bicajozni lehet, de hosszabb túrára alkalmatlan. A téli bicajos nacim például elöl szélálló, de hátul meg szellőzik. A farmeren meg átfúj a szél, és ott dörzsöl ki, ahol a legkellemetlenebb.
Használt ruhásnál én már rengeteg sport cuccot vettem. Vadi újakat is pár száz forintokért, amit a boltok 20-30 eFt-ért mérnek. De ez nem is Bp.

(#43671) Mr.Csizmás válasza szki (#43670) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak a hadas tapasztalatomat osztottam meg, btw nekem kocaturazonak megfelel amit vettem, igaz 50-60km-nel sose megyek tobbet egybe, de ruhat (meg zoknit is) mindig tapintas es anyag alapjan valasztok, farmerbol sincs kidorzsolosom. (hagytam mar ott lee c. farmert filleresre arazva, mert nem tetszett a tapintasa) meg ugy jobb idoben turazok, es sokszor terepen inkabb.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43672) madmike


madmike
őstag

Asszem nyeregbe pattanok, A Váci úti nincs messze, az meg elvileg kilós, remélem találok valamit, meznek is örülnék, nem csak nadrágnak. Ha nem lesznek, akkor elnézek a Bajcsyn lévőbe is hátha.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43673) GeneraL_XTX válasza Def26 (#43662) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Megjött már az a telefontartó amit rendeltél még múltkor?

Ha igen milyen? Érdemes venni?

(#43674) dudi6


dudi6
senior tag

Tegnap kicseréltem a láncot az országútin és sajnos ugrál a lánc. Láncból szedtem ki pár szemet. Követtem pár netes leírást. Ott azt írják, hogy elöl a nagy tányérra és hátul is a nagy fogaskerékre kell tenni és ahol összeér a lánc(váltógörgőkön nem vezettem át) ahhoz adni kell még egy láncszemet és ott kell megbontani. Szobában kipróbáltam, váltani jól vált mind a 7 fokozatba. Elkophatott a sorom? Gondolom más nem lehet...

(#43675) Def26 válasza GeneraL_XTX (#43673) üzenetére


Def26
félisten

Szia

Készlethiány volt. Holnap érkezik meg, futár hozza, a teljes ár 2945Ft Ennyi árgép szerint. [link] Kicsit féltem majd az S3 -at, de egyszer élünk. :DDD

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#43676) GeneraL_XTX válasza Def26 (#43675) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Én is S3-al használnám:) Majd írj, hogy milyen :R

(#43677) madmike válasza Def26 (#43675) üzenetére


madmike
őstag

Nekem is S3 van és tuti nem merném belerakni :D De túl sok értelmét nem is látom. Ha valaki hiv,mire kicsatolom a gumit, kivezem a telo, annyi idő alatt a zsebemből/táskámból is előveszem. Max akkor jó, ha navigálni szeretnél a telóval, vagy km órának használni.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43678) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Én bringára ilyet használok, annyi a baj vele, hogyha nagyon meleg van akk túlforrósodik, így néha ki kell szedni belőle. De ebből kiesni nem fog, és esőbe is lehet használni.

(#43679) Def26 válasza madmike (#43677) üzenetére


Def26
félisten

Én majd megpróbálok videót is rögzíteni vele. Egyébként meg GPS miatt kell (locus).

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#43680) D.Orion válasza Eagl3 (#43667) üzenetére


D.Orion
veterán

Benzin+ réz kefe(nem rezezett, hanem teljesen sárgaréz sörték). Szépen feltekered, belerakod egy tálba és sika-mika. 20-30 perc alatt így is le tudod szedni a naggyát. Ha nem jön össze, akkor veszel egy shimano hg53-mat(4ezer) mondjuk, vagy ami neked megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#43681) Def26 válasza lsebestyen (#43678) üzenetére


Def26
félisten

Találtam vaterán is. Egész jó cucc ez is. [link]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#43682) Eagl3 válasza D.Orion (#43680) üzenetére


Eagl3
veterán

Szóval elvileg ez csak ilyen felületi rozsda lehet, elszakadni valószínűleg nem fog a lánc?

(#43683) lsebestyen válasza Def26 (#43681) üzenetére


lsebestyen
addikt

Jaja, ez ua. ráadásul Angliából előbb is fog megérkezni, ez tapasztalat, meg ugye olcsóbb is. :K

(#43684) Doki-HUN1978 válasza Eagl3 (#43682) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ha nem 35 éve volt vizes földben a lánc, biztosan nem szakad el! :D

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#43685) Eagl3 válasza Doki-HUN1978 (#43684) üzenetére


Eagl3
veterán

Köszönöm, ez kielégítő válasz volt. :D

Neked is Orion

(#43686) tomek017 válasza dudi6 (#43674) üzenetére


tomek017
tag

Elég valószínű

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#43687) fpeter07 válasza Def26 (#43675) üzenetére


fpeter07
veterán

Annak nem törhetetlen a kijelzője? Akkor meg nem is kell félteni.

(#43688) Def26 válasza fpeter07 (#43687) üzenetére


Def26
félisten

Ki mondta ezt a marhaságot? :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#43689) tomek017 válasza Teasüti (#43654) üzenetére


tomek017
tag

Szia. . .Borzalmas a helyesírásom.... :D
Köszi a véleményt
Lehet maradok a schwalbe -nál. (720g/db)
Most a kecském valami 13kg.

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#43690) madmike válasza madmike (#43672) üzenetére


madmike
őstag

Megjártam a turkálót, mezt és nadrágot nem kaptam, de ezt nem hagyhattam ott :D Sajna nagy rám, ha valakinek xl a mérete akkor beszerzési áron, 1200ft-ért tovább adom, vagy mezért, nadrágért elcserélem :))

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43691) ludsimon válasza madmike (#43690) üzenetére


ludsimon
veterán

mez nadrágokról lősz pár képet?
Mennyiért találtál és hol?

undefined

(#43692) madmike válasza ludsimon (#43691) üzenetére


madmike
őstag

Olvasd el mégegyszer az előző hsz-em. Nem találtam mezt és nadrágot.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43693) gmatti válasza Tomi_Sci (#43647) üzenetére


gmatti
csendes tag

"8. seb kompatíbilis lánc 7,2 mm csapszélesség ... 9. seb kompatíbilis lánc 6,5 mm csapszélesség" :C

(#43694) ludsimon válasza madmike (#43692) üzenetére


ludsimon
veterán

oh, bocsi, csak átfutottam,. :B

undefined

(#43695) Teasüti válasza Def26 (#43681) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mekkora ötlet és jó áron is van! :R

(#43682) Eagl3
Nekem már annyiszor lett roszdás, hogy egy kezemen megszámolni se tudom. Kimosva soha nem volt, eddig közönséges műszer olajat kapott, illetve most zsírsprével küldtem meg.
Rozsda hamar lekopik róla kenés után sima használattól is.

[ Szerkesztve ]

(#43696) Def26 válasza Teasüti (#43695) üzenetére


Def26
félisten

Itt van a t-mobile -os is. [link] Ez is nagyon jó áron van.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#43697) madmike


madmike
őstag

A mai szellőben eldöntöttem, hogy veszek egy szemüveget,mert az utam felében vakon mentem a por miatt.
Tudnátok valami olcsó, cserélhetó lencsést ajánlani?
Az Altrix Racer-t néztem ki, de igazából mást nem is találtam ilyen árban.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43698) Teasüti válasza Def26 (#43696) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah, ezt láttam már feljebb is, de nem érdekelt.
Vhogy ódzkodom belerakni a telefonom terep bringán.
Szerintem ez a váztáska sokkal de sokkal praktikusabb.
Vízálló, ki van párnázva, behet bele pakolni, stb.
Nagy ötlet, de sztem maradok a karpántnál, az jó futáshoz is. :)
Bár... Bele szerelmesedtem ebbe a váztáskába. Mindkettő kell. ;]
Mondjuk lesz nyeregtáskám is, szóval...

Vajon meg lehet úszni a hátitáskát egy egy délutános xc-zéshez, ha vannak váztáskáim és ugye a kulacsok?
Csokikkal meg lehetne tömni ezt, lakás kulcs + szerszámok + pótbelső mehetnek a nyereg alá. Egy minipumpa a kulacstartónál. Aztán mi kell még egy 50 km-es karikához, hogy ne érjen meglepetés?

[ Szerkesztve ]

(#43699) Teasüti válasza madmike (#43697) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Lidl-ben szokott lenni egész jó minőségű cserélhető lencsés. Onnan vettem egyszer egy 1500 ft-ost (azóta sajnos csak 2500 körül láttam) és már évek óta használom elégedetten. Az árban benne szokott lenni még egy puha tok és kendő is a négy pár lencse mellé. Bevizsgáltattam, UV400 az korrekt. Mást nem tud.

Meg most vannak azt hiszem készlet kiárusítások napszemüvegeseknél, legalábbis pár helyen láttam akciókat.
Bnőmmel vettünk polárszűrős szemüvegeket 1+1 akcióval 7k-ért darabját egy-két hete. :)
Érdemes szétnézni a környék üzleteiben.

[ Szerkesztve ]

(#43700) madmike válasza Teasüti (#43699) üzenetére


madmike
őstag

A lidllel az a baj, hogy egy évbe 2x vannak bringás cuccok aztán ennyi, én pedig ezekről mindig lemaradok, mert nem szoktam oda járni. Ha jól gondolom 1 hónapon belül kéne lennie egy ilyen bringás hétnek náluk,mert indul a szezon, lehet kivárom.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.