Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43901) brownus válasza rii (#43893) üzenetére


brownus
veterán

szerintem már nem olyan rossz a helyzet itt bp-en! egyre jobban bringa barát a város. figyelni kell, és nem fejhallgatóval a fejünkön, indexelés nélkül cikázni az autósok között, stb... ok-ok, az autós meg ne telefonáljon vezetés közben, volt hogy emiatt.... de itt biztos többünknek volt már rossz élménye...

akiktől félek, és általában nekik köszönhetően sokszor rossz szemmel néznek ránk, azok a kis buzi hipster fixie -is gyerekek... a kresz szabályait nem ismerik, veszélyesen közlekednek, nem egyszer láttam őket becsúszni piros lámpánál a zebrára, épphogy elkerülve az ütközést a gyalogossal, stb...

elnézést a fixie-sektől ;] de nem :P

(wow, most nézem az első hsz-t, nagyon jó!!! nemtom kinek kell megköszönni, de köszi!:) )

[ Szerkesztve ]

(#43902) Mr.Csizmás válasza szki (#43899) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mellizmot lehet bicajon erositeni? :B :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43903) szki válasza Mr.Csizmás (#43902) üzenetére


szki
őstag

Mellizmot nem, de hasizmot, és csípőizmot lehet. A felsőtestemet ház körüli munkákkal erősítem már 35 éve. Főként fa fűrészeléssel, hasogatással. De most elfogyott egyelőre az ilyen meló. Most gondolkozok, hogy a rövid, azaz a 15 km-es futásaimat 2x2 kg-os kézi súlyzóval kellene végeznem.

(#43904) rii


rii
nagyúr

Critical Mass – beborult a Bem rakparton

brownus: én a lánchíd alatti helyzet, plusz a Battyhányi-Lágymányosi szakaszon vagyok kibukva .-)
mert az voltaképp járda .... csak rá vagyunk terelve, és még nem is lehet az úton menni, ha van kijelölt hely ...

Lágymányosi után megintcsak a járdából vettek el egészen Budafokig

szóval 10 km-en keresztül 0 km kerékpárút

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43905) Mr.Csizmás válasza szki (#43903) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azert kerdem, mert volt egypar hosszabb turam egy rovid botkormanyos mtb-vel, es elorebb hajolva hajtottam, aztan a felso mellizmaim kornyeken valami josagot ereztem?? :F nem izomlaz, hanem fittebbnek ereztem magam utana.

@rii ebben az orszagban mindent festekkel javitanak, megneznem a cegnel par oregebb teherauto vastartalmat a ketujjnyi maz alatt

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43906) Doki-HUN1978 válasza Mr.Csizmás (#43905) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ha nyomod közben a fekvőtámaszokat, persze, hogy erősödik... :D

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#43907) Tomi_Sci válasza Mr.Csizmás (#43902) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Hát ha egész álló nap DH-zol vagy 4X-ozol, akkor persze :D

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#43908) ludsimon válasza pengemetal (#43892) üzenetére


ludsimon
veterán

Menten kiköltözök, komolyan. :(((

undefined

(#43909) tomek017 válasza bLaCkDoGoNe (#43889) üzenetére


tomek017
tag

Igazán nincs mint :) öö jaja
Még árban sem vészes, bár mindenhol más árért kínálják.

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#43910) ludsimon


ludsimon
veterán

Mondjuk mint város szerintem nincs miért sírnunk. :DDD Van rosszabb is, mint pl a linkelt videón..

undefined

(#43911) hoffman_ válasza ludsimon (#43910) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Rosszabb? Miről beszélsz, ez a vidi teljesen rendben van. Ez a bringás még a rendesebbek közül való.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43912) rii válasza ludsimon (#43910) üzenetére


rii
nagyúr

bazzegh :DDD milyen kihalt utak :DDD
egy piros lámpa nem sok - annyit sem tart be
jobbról előz ... .-O

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43913) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Mi véleményetek ezekről a lámpákról? van vkinek esetleg tapasztalata velük?
[link]
[link]
[link]

(#43914) ludsimon válasza rii (#43912) üzenetére


ludsimon
veterán

De olyan forgalom van mint az állat. Ezt mondom, hogy Budapest teljesen kerékpárosbarát NYC-hez képest. :D
Egy tök jó élhető várost lehetne faragni Budapestből, több zöld övezettel, kevesebb sztrádával a belvárosban, több biciklisávval, és ha még visszaadnák a rakpartot a gyalogosoknak, na az már tényleg hatalmas változás lenne.
Na jól van, nem álmodozok. Szép is lenne. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#43915) ludsimon válasza Teasüti (#43913) üzenetére


ludsimon
veterán

Vaterát azonnal felejtsd el!

Best buy:
[link]
[link]
[link]
[link]

- annyi hátránnyal rendelkezik, hogy nehéz (kb elemekkel együtt 300-400g :DDD) Nekem ez már bitang nehéz. :)

Persze egy olyan gagyi Cateyehez viszonyítva, ami 4 db AA elemmel működik, az még talán ennél is nehezebb.
De egy CR2032-eshez viszonyítva nehéz, mert az kb összesen a 2 db 100g. :))

[ Szerkesztve ]

undefined

(#43916) madmike válasza Teasüti (#43913) üzenetére


madmike
őstag

Nem lehetnek rosszak. Én lassan 2 hete rendeltem ebayről egy ilyet 1500ft-ért.
Youtubeos összehasonlito teszt.
A videó alapján jónak tűnik, remélem valóban jó lesz.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43917) Teasüti válasza ludsimon (#43915) üzenetére


Teasüti
nagyúr

:R

Amúgy komolyan lehet venni ezeket a lámpákat? Tehát tényleg 1300 lumen-t adnak egy szaros 11 $-os lámpában?
Én eddig abban a hitben voltam, hogy ez már a külső akkumulátoros reflektor kategória, ami annyiba kerül, mint egy Tesco-s bicikli.

Ebay és egyéb netes vásárlásnál tudjátok hogy működik a vám? Magyar Posta vámkezelési szabályzatában jól értelmeztem, hogy 22 euróig áfa és vám mentes a csomag?

[ Szerkesztve ]

(#43918) madmike válasza Teasüti (#43917) üzenetére


madmike
őstag

Nekem eddig még semmi sem akadt fent a vámon, pedig már elég sokszor rendeltem, és többször 22 euro felett. A legtöbb ebayes eladó ajándéknak tünteti fel a küldeményt és többnyire alacsonyabb értéket is irnak rá.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43919) ludsimon válasza Teasüti (#43917) üzenetére


ludsimon
veterán

1300 helyett inkább 700-800 lumen, de hidd el! ennél több nem kell biciklire! :)

Igazából videó sose fogja visszaadni milyen igazából, de talán ezen látszik valami milyen erős egy ilyen. Ez nem pont az, de ugyanakkora driver van benne, illetve ugyanaz a led.

Nyugodtan megrendelted! :)
Se vám, se áfa nem fogja terhelni a kis csomagodat. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#43920) Teasüti válasza ludsimon (#43919) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nightride az mekkora fényerőkkel is működőképes? (És milyen széles szögben ugye?)
Nem vagyok most így képben vele, 7-800 lumen nem hangzik rosszul, de ha azt mondjátok éjjel a hegyre már egy nagyságrenddel nagyobb fényerőkkel mentek, akkor az a 7-800 már nem is akkora szám. :))
Persze nem nightride miatt érdekesek ezek a kis bohócok, csak vmelyik nap szóba kerültek a pár ezres foton ágyúk és nem tudtam komolyan venni. :D Aztán én is elgondolkoztam rajtuk, hogy talán nem-e kéne nekem is a szilikonos villogó helyett, ha esetleg rám esteledik a hegyen, legalább haza találjak. :)

Az igen! ~100 méterre lévő épület falain is jól látszik. Akkor ezzel már lehet bántani az autósokat is, ha a parasztja fent felejtené a refit. ;]

[ Szerkesztve ]

(#43921) ludsimon válasza Teasüti (#43920) üzenetére


ludsimon
veterán

Terepen gondoltam azt a 7-800 lument, hogy annál több nem kell egy esti XC-zéshez.
Városba 100 lumen is elég, látni is fogsz vele és látszódni is. Legalsó fokozata azt hiszem 100 lumen.

Én anno 300 lumennel Nightrideoltam és az még határeset volt, de elégségesnek mondható lefelé 40 km/h-nál is.

De mindenképp a minimum az 500 lumen ami kell erdőbe szvsz.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#43922) Teasüti válasza madmike (#43918) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Biztató, köszi!

(#43921) ludsimon
Szóval azt mondod egy ilyennel már ki lehet menni az erdőbe éjjel vaksötétben csapatni?
Csak az elem élettartam a korlátozó tényező?
Akkor a méreg drága külső akkus reflektorok se bikábbak lényegesen, csak tovább bírják?

[ Szerkesztve ]

(#43923) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Ha már VOLVO :DD

(#43922) Teasüti Ahogy mondod. Itthon van egy "vállról indítható rakéta lámpa" és nincs sokkal nagyobb fénye mint ezeknek a csodáknak. Egy XML-T6 Led lámpával összehasonlítva nincs nagy különbség, tényleg brutál fényerejük van...

[ Szerkesztve ]

(#43924) Tomi_Sci válasza Teasüti (#43920) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

ludsimon mondja a tutit :)
Nekem nem olyan töltőim vannak, hanem OEM, de azok is tökéletesek, sőt olcsóbbak. Bár most hirtelen nem találtam annál az eladónál akinél szoktam rendelni.
Lámpát NE ebay-ről vegyél. A legtöbb eladó szar driverrel adja, amivel alig tud 1 - 1.5 A-t. A lightmalls-os garantált 3A, nagyon durva fényereje van. OP reflektoros 501B-t vegyél, az a legjobb brinágra. A többi linkelt inkább a gagyi kategória, az ilyen tekergetős dolgokat kerüld.
A videóban nem ilyen van, hanem egy C8. Az is jó lámpa, csak nem bringázáshoz :) Nem szór eléggé, meg orrnehéz. Az 501b-nek teljesen más a képe.
Egyébként ha igazi fotonágyút akarsz akkor lightmallson van direkt bringás lámpa.

Szerk.: Nekem bontott márkás laptopcelláim vannak, a nyeregtáskában tartok +3 db-ot, úgyhogy nem gond ha lemerülök. A laptopakku ráadásul sokkal olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#43925) ludsimon válasza Teasüti (#43922) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezzel nyugodtan ki lehet menni akármilyen terepre...
Bőven elég lesz bárhová.

Ezek a méreg drága 40-50-60k-s árcédulás lámpák abban különböznek, hogy kb 10-20 éve foglalkoznak ezzel a témával, és meg kell fizetni a nevet, márkát.

Ez azért ilyen olcsó, mert kínai és sorozatgyártásban legyártanak 1 nap 1 millió darabot. (csak mondtam egy számot.)
Minőség néha eléggé borzasztó és fel kell javítani, de ennyi pénzért ez szerintem teljesen elfogadható.

Gondolok ezalatt arra, hogy hőpasztát érdemes mellé venni és rendesen kicsavarni a fejet, letisztítani a gyárit és adni neki, a menetnek is, illetve a heatsink-nek is.
Forrasztásokat ellenőrizni, kapcsolót ellenőrizni, hogy rázkódástól nem kapcsol e, ki be, érdemes ezeket útnak indulás előtt ellenőrizni, szétkapni.

Szóval ha nincs műszaki érzéked akkor maradj inkább a 20-30k-s árkategóriájú lámpáknál.
De nem szokott gond lenni ezekkel, nem ijesztgetlek.
Meg biztos van valami műszakis haverod aki meg tudja ezeket csinálni. :)

undefined

(#43926) HwAdokVeszek válasza ludsimon (#43925) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek milyen trekkinget lenne érdemes vennem olyan 180-250 ezer környékén?
Túrázgatni, könnyebb terep, munkába járás lenne a feladata.

(#43927) madmike


madmike
őstag

Egy kis hétvégi hangulatfokozó. Gyönyörű felvételek vannak benne.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43928) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Végre kész a nagy projeckt! [link]

Bocs az éjszakai képekért, de besötétedett mire teljesen felszereltem. Holnap, nappal is csinálok pár képet.

Külön köszönet emre fórumtársnak, aki megint megjavította a vázat, amit sikerült majdnem tönkre tennem! :R :C

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#43929) fpeter07 válasza #90933760 (#43873) üzenetére


fpeter07
veterán

Lehet müzlit enni. Csak a cukros fajtákat kerüld el. Én viszont inkább alacsonyabb cukortartalmúakat eszem (néha), azoknak van valami ízük is. Különben is, ha ennél könnyebb lennék, elfújna a szél túra közben.

(#43930) emre válasza belaazallat (#43928) üzenetére


emre
veterán

Grat. szép lett.

A javítás erős túlzás, de ebbe most ne menjünk bele.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#43931) fpeter07 válasza Xantomas (#43880) üzenetére


fpeter07
veterán

"az allaspiacon joval tobbet er."

- Akkor én majd mit szóljak a környezetmérnökivel? Állítólag nekik is nehéz elhelyezkedni, de azért nem fogok még 4 évig gépészetet tanulni, mert azoknak jó. Ennyi bőven elég volt.

(#43932) fpeter07 válasza madmike (#43927) üzenetére


fpeter07
veterán

Pont most néztem én is yt-n. Egy kicsit hosszabb vidi: [link]

(#43933) hoffman_ válasza madmike (#43927) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Fogadd dícséretem, ez a videó megéri a pénzét. Köszi :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43934) Tomi_Sci válasza fpeter07 (#43929) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nem csak neked, hanem úgy általánosan.
Mit érdemes vinni hosszabb túrákra utánpótlásnak? Nem ilyen profi zselékre, meg löttyökre gondolok, hanem valami olcsóra és beszerezhetőre ami jó mindennapos használatra. Műzliszelet lett volna a tippem, de akkor nem nyert.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#43935) szki válasza belaazallat (#43928) üzenetére


szki
őstag

Na akkor csak irány csapatni!
Ma én is átszereltem SPD pedálra, és Shimano cipőre. Pörgettem is a "könnyű" lábaimat mint állat, a klipsz és a dög nehéz téli hótaposó helyett :) Meg a tavasz örömére futottam egy 10km-es egyéni csúcsot kora este :)

(#43934) Tomi_Sci : Jó a müzli szelet hosszú túrákra. Még javasolt: kókuszrúd, aminek jó a csomagolása, és könnyű adagolni kánikulában is. Gyümölcsnek banán (energia + kálium), dió (energia + fehérje + vitaminok + flavonoidok). Inni víz, vagy cukros háziszörp. Só, és ásványi anyag utánpótlásnak sós ropi, és a vízbe pezsgőtabletták (Mg, Ca, K). Ezek mind kellenek a hosszabb túrákhoz. Nálam 230+ km-nél. Erősebb tempójú 100 km-re elég 2-3 müzliszelet, és 1 L víz.
A lényeg, hogy bizonyos edzettségi szint elérése után nem a táv számít, hanem a tempó. És nem annyit kell enni, amennyi kalóriát elégetsz, hanem kb a 15%-át, mert a többit a szervezet energiaraktárai (máj, izmok glikogén), és a testzsír fedezi. Testzsír mindenkin van. Még az olimpiai maratoni futókon is.

[ Szerkesztve ]

(#43936) fpeter07 válasza Tomi_Sci (#43934) üzenetére


fpeter07
veterán

Én Giant Bar zabszeletet szoktam vinni. De nekem a hosszútáv jelentése kicsit más. Mivel nem megyek hosszúakat, így több hétig is elég egy ilyen.

(#43937) Tomi_Sci válasza szki (#43935) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

fpeter07, szki : Köszi.

1L víz nekem nem elég, olyan vagyok mint egy kacsa :D
Most átnyergelek kicsit országútra (montival), nem tudom ezt hogy bírom majd, de eddig melegben keményebb terepes túrákkor simán megittam 3,5L vizet. (camelbak + 2 kulacs)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#43938) fpeter07 válasza szki (#43935) üzenetére


fpeter07
veterán

1 liter víz. :Y Melegebb tavaszi napon nekem talán egy óráig elég lenne.

(#43939) lsebestyen válasza fpeter07 (#43938) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én ma megittam 700ml teát egy 60km-es szakaszon :D Mondjuk sorompónál unatkoztam és ott kapásból elfogyott a fele, de akkor is, én nagy ivó vagyok ;]

(#43940) szki válasza fpeter07 (#43938) üzenetére


szki
őstag

Az elfogyasztott víz mennyisége függvénye az edzettségnek, hőmérsékletnek, tempónak, és a távnak is. Terepbicajozás más tészta. Aszfalton nálam 100 km felett nő meg a víz igény nagyon.
Egy komolyabb erőpróba előtti napon fel kell tölteni tudatos evés, ivással nem csak az energia raktárakat, hanem a folyadékszintet, és az ásványi sókat is a szervezetben. Nagyon sokat számít!

[ Szerkesztve ]

(#43941) Szakbarbár válasza fpeter07 (#43929) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Ennek én is örülök, mármint hogy lehet müzlit enni, ezért be is toltam egy jó nagy tállal :DDD
Nekem pont az a bajom, hogy hamar megéhezem. Van hogy elmegyek bicajozni és egy óra múlva már félájultan tekerek, mert annyira szédülök az éhségtől.
Vízből ma 30 km alatt elfogyott fél liter, nyáron ennek kb a duplája.

lsebestyen
A ST alkalmazásban nekem is be van állítva, hogy 5 km/h sebesség alatt ne mérjen, de amikor feltöltöm az endo-ra, akkor az beleszámolja az állásidőt is.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#43942) lsebestyen válasza Szakbarbár (#43941) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ez érdekes, mondjuk endo nekem nem jött be, én runtasticot használok, bár az symbianra nem hinném h van... :U

[ Szerkesztve ]

(#43943) Toomy válasza szki (#43940) üzenetére


Toomy
senior tag

Ez így van!
100 km-en keresztül én is bírom kaja és pia nélkül, persze kb. olyan 60-70% -os terhelésen.
Általában ha kevés meló van akkor 1 de legkésőbb 2-ig elindulok, de előtte mindig meleg ebéd van és azzal bőven elvagyok a 100-as alatt. Esetleg 1l folyadékot viszek. Persze ez majd 20fok felett bőven hatványozódni fog. :)

(#43944) fpeter07 válasza szki (#43940) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem nyáron Lövőről hazafelé két kulacs vízzel a hasamban gondok voltak. Terepbringázásnál szerencsére ez nem akadály, mert inkább rövidebb köröket megyek, a kutak pedig közel vannak. Ráadásul árnyék is több van...

Nálam a bringázás amolyan hétvégi hobbi lett. A tanulás le tudja kötni az ember idejét rendesen. Érettségin gyakorlatilag két tantárgy számít nekem, a fizika és a matematika. Utóbbi hatványozottan, hiszen emeltet teszek belőle. Nem panaszkodom, én kerestem magamnak a bajt. Na majd holnap. ;)

(#43945) szki válasza fpeter07 (#43944) üzenetére


szki
őstag

Lövőről jut eszembe: holnap gondoltam elugrok a Vadása Tóhoz, ami rövid 2x45 km.
Tanulás leköti az idődet? Ennél már csak kevesebb időd lesz munka, gyerekek, asszony mellett?! :D

(#43946) Teasüti válasza ludsimon (#43925) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az elektronikus részéhez nem értek, de hűtőpasztával meg tudom kenni orrba-szájba. :C
Meg a sufni tuning se az én asztalom, az igazi megoldások híve vagyok. Vagyis akkor ha vmi gázos, akkor keresnem kell csere alkatrészeket?

(#43934) Tomi_Sci
Én izotóniás italt vinnék magammal, fogok is.
Az jól jön a több órás tekerésnél.
A topikban régen már kitárgyalták ezt a kérdéskört, érdemes kutakodni kicsit.
Amúgy műzli szelet nem rossz, de jobb a banán, vagy szőlőcukor.

[ Szerkesztve ]

(#43947) ludsimon válasza Teasüti (#43946) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem feltétlen szokott elromlani, csak az említett dolgokat kell rajta kijavítani.. (kábelek forrasztása, hőpaszta)

- moderálva -

[ Módosította: Eagle16 ]

undefined

(#43950) lecsokolbi


lecsokolbi
aktív tag

Végre valahára a hatalmas fizetésből sikerült megvenni a speckó kantáros térd alá érő gatyót :D
meg egy Carerra Grip sisakot ilyen piros - fekete kombó, tűzes hatású. Úgy vártam már, hogy kipróbálhassam erre 9°C szitálás, nyál, köd, pára.... :(((

- Mindenki hazudik! -

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.