Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) KrAt


KrAt
veterán

Valakinek nincsen vmilyen terep külsője eladó? :) Perpill anyagiakban szűkös vagyok, viszont mennék pár terepre picit :)

(#11002) tzimash válasza KrAt (#11001) üzenetére


tzimash
őstag

WTB All Terrainosaurus?
26x1,95, kb 90%-os, de Fehérváron van.

(#11003) KrAt válasza tzimash (#11002) üzenetére


KrAt
veterán

Jól hangzik, szerintem még járok is arra vmikor céges ügyben.. :) Meglátjuk, mit hoz a jövő :)

(#11004) Máté94 válasza KrAt (#11003) üzenetére


Máté94
addikt

Szerintem országútira nem lesz jó... :DDD

(#11005) venember83 válasza Máté94 (#11004) üzenetére


venember83
nagyúr

Van neki nem országútija is. ;)

(#11006) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nyeregválasztás előtt állok.

Tudnátok pár jótanácsot adni evvel kapcsolatban? Tudom mindenkinek más a kényelmes, de valami csak van ami kényelmessé tehet egy nyerget.

Nem szeretem a túlzottan sportos vékony hosszú nyergeket, mert rövidtávon sem kényelmes, kicsit a nagyobb ülepűeket szeretem, mint ami most van a fullymon: [link]

Én ezt néztem ki elsőre: Specialized Indie XC

Meme azt javasolta, hogy Speci és WTB nyergek azok amik jók. Szerintetek?

(#11007) fpeter07


fpeter07
veterán

Kezdek híres lenni! [link]

(#11008) szki válasza Fáraó (#10985) üzenetére


szki
őstag

Még annyit a belső gumi választáshoz, hogy ezt a Continentalt megragasztottam, és szabadon felfújtam ellenőrizni, hogy jól sikerült-e a ragasztás (vízben ugyebár). Nagyon szépen, szabályosan, és egyenletesen megtartotta a hengeres formáját, és nem össze-vissza puklisodott. Más belső gumik, főleg az ilyen vékony falúak esetében közel sem ilyen szabályosak, ha felfújom őket szabadban. Ebből azt a következtetést vonom le, hogy nagyon jó a gumi anyaga, illetve egyenletes a falvastagsága, azaz jó lehetett a gyártástechnológia.

Más: felniszalaggal is rendbe jöttem, mert duplafalú felni esetében olyan széles nagynyomású szalag kell, amilyen a felni. Sőt +1 mm akár. Szóval 20 mm széles Schwalbe felniszalag került fel, és remélem többet nem kapok defektet a felni felé.

[ Szerkesztve ]

(#11009) szki válasza fpeter07 (#11007) üzenetére


szki
őstag

:DDD Egyre több fénykép készül rólad!
A bicajos papra ráfér tényleg egy kis mozgás. A gipszelt karú gyerek érdekesen mehetett az akadálypályán.

(#11010) Tamoo válasza fpeter07 (#11007) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kinőtted már Te azt a caprine-t nem? :)

(#11011) fpeter07 válasza Tamoo (#11010) üzenetére


fpeter07
veterán

Ha szó szerint kell értenem, akkor bőven megfelelő még.

(#11012) Tamoo válasza fpeter07 (#11011) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ja. Csak olyan nagynak tűnsz rajta :DDD Bár képeket visszanézve én is nagynak tűnök a 19"-oson, pedig inkább az nagy nekem.

[ Szerkesztve ]

(#11013) Motaba78


Motaba78
őstag

milyen izotóniás italt ajánlotok, és melyiknek van iható íze ?

isostar-t néztem(narancsos), de ízre nem tudom melyik az ami iható :F

előre is köszi.

(#11014) Manitou válasza Motaba78 (#11013) üzenetére


Manitou
addikt

bükk maratonon enervitet osztottak a frissítőkön, az iható volt.

(#11015) Tamoo válasza Motaba78 (#11013) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Pár fajtát már kóstoltam, nálam eddig az isostar lemon jött be a legjobban és talán még némi jótékony hatást is éreztem az olcsóbbakhoz képest.

(#11016) dqdb


dqdb
nagyúr

Hajrá holnap a Mátrában ;)

Motaba78, Manitou: az Enervitnek meglepően jó íze volt, sőt, finomnak is nevezhetném. A hatásról nem tudok nyilatkozni, ahhoz túl rövid volt az itatópont utáni táv, hogy határozottan előjöjjön, mit tud.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11017) Manitou válasza Tamoo (#11015) üzenetére


Manitou
addikt

Holnap isostart fognak oszatni a frissítőkön, majd jól betesztelem ;]

dqdb: :R

[ Szerkesztve ]

(#11018) DemonDani


DemonDani
addikt

elég kellemes áron jönnek ki ezek az Enervit által ajánlott fogyasztási útmutatók :DDD
rakat össze vissza cucc de semmi nincs 500Ft alatt mindenféle gélek meg porok...

amúgy e Powerade meg Vitalade üdítők mennyire jók?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11019) Manitou válasza DemonDani (#11018) üzenetére


Manitou
addikt

(#11020) szki válasza Manitou (#11017) üzenetére


szki
őstag

56 km/1280m szint versenytávon indulsz? Látom a szinttérképen, hogy az első 6 km nagyon durva ahogy a Kékestetőig feljuttok majd.

Sok Sikert!
Mondanám, hogy "Jó Szelet", de az csak az országútisoknál számít igazán. Amúgy szerencsétek lesz, mert éjjel megjön a hidegfront. Esni fog az eső, és holnap már nem lesz kánikula!

Nálam frissítésnek bevált mindenféle házilag készített szörp is, melyben nincs tartósítószer, de kristálycukor igen :B Volt meggy, cseresznye, málna, ribiszke, piros és sárga szilva. Most feketeszeder, barack a menü, és hamarosan jön a szőlő szörp szezonja.

(#11021) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Ja, holnapra jó szórakozást a Mátrásoknak!

(#11022) Manitou válasza szki (#11020) üzenetére


Manitou
addikt

Igen, középtávon megyek :K
:R
Dirtyz, és Ariadne is indulnak a versenyen, másról egyelőre nem tudok.

Az a sípályás rész tuti durva lesz, de ha mókuskerékkel fel lehet menni, akkor inkább tekerni fogom, mint tolni. A lényeg hogy ne essek ki a ritmusból és tudjak diktálni magamnak egy tempót amit végig tartani is tudok, mondjuk ez az egész versenyre is érvényes. :)

Tamoo
Neked közel van a verseny. Miért nem neveztél? Legalább rövidtávra :K Vagy nagyon betömegeltél? :DDD köszi :K

[ Szerkesztve ]

(#11023) Dirtyz válasza Manitou (#11022) üzenetére


Dirtyz
őstag

A sípálya középtányéros... :K

Holnapra mindenkinek egy nagy kalappal! Most indulok fel a Mátrába

Védd a fákat, egyél hódot!

(#11024) dqdb válasza Dirtyz (#11023) üzenetére


dqdb
nagyúr

A középtányér és az emlegetett 14%-os emelkedő nekem ellentmondásnak tűnik :B

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11025) Tamoo válasza Manitou (#11022) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Előnevezni nem előneveztem. Középtáv lehet sok lenne, jó húsban vagyok most. A rövid meg nagyon nem éri meg. Na meg tekerek én ott ingyen is amikor kedvem tartja :DDD (igaz annak más a hangulata).

(#11026) szki válasza Dirtyz (#11023) üzenetére


szki
őstag

32 fogú a montikon a középtányér? Akkor kb 32/28 áttétellel másznád meg a 14% emelkedőt? Nincs sok tapasztalatom terepen, ezért kérdezem mit szoktak a tapasztalt, rendre dobogós versenyzők használni...
Gondolom 26"-os kerekek vannak bicajon, és nem 28" vagy 29er:)

[ Szerkesztve ]

(#11027) dqdb válasza szki (#11026) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jó volt a becslésed: a 9 sebességes XT monti hajtómű (FC-M770) 44-32-22 kiosztású, hozzá 11-32 és 11-34 kiosztású sorok (CS-M770) léteznek. A keresztbeváltás elkerülése miatt ez 28 vagy 30 fogat jelent, szóval ezzel vagy magasabb hátsó fokozattal megmászni azt az emelkedőt teljesítmény a javából.

Egy versenyző nagy valószínűséggel 2×10-es rendszert használ ma, SRAM esetén 42-27 kiosztású hajtóművel, és 11-32 sorral.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11028) fpeter07 válasza Tamoo (#11012) üzenetére


fpeter07
veterán

Hát ha teljesen kihúzom a nyeregcsövet, gólyalábakkal tudnám csak elérni a pedált. ;]

Néhány kép máról (kis képeket lusta vagyok feltölteni):
[link] Kilátó
[link] Kilátón (igen lassan másztam fel rá, kicsit nagy volt a megszokott magaslesekhez képest)
[link] Kilátón2
[link] Kilátón3
[link] Kilátón4
[link] Eredmény-> rendesen elfáradtam. Eléggé kacskaringós út vezet oda, amit függőlegesen kell érteni. Ezzel még nem lett volna semmi baj, csakhogy eldöntöttem, hogy feltérképezem az erdő többi részét is. Botfán egy presszóban kellett vizet kérnem. Egy köszönömért cserébe kaptam is.
ui: Ha valaki azt mondja, hogy van ilyet út a város közelében, nem hiszem el neki. Mintha a város felett bringáztam volna. Új sebességcsúcsom idén aszfalton 54.3, erdőben pedig 40 (!).

(#11029) rétisün válasza fpeter07 (#11028) üzenetére


rétisün
veterán

ez nem kilátó te, hanem vadászles....és az ilyenekben sörözni szokás :K :DDD amúgy nem kizárt, hogy söröztünk is a környékén valamelyikben, régebben elég sokat jártunk arrafelé, még télen, hóban is mentünk :K

az endomondo megint sz***kodik, az egész táv 3/4-ét rögzítette megint csak. még jó, hogy a sportypal (eddig) legalább megbízhatóan működik.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11030) szki válasza fpeter07 (#11028) üzenetére


szki
őstag

Hm. Egy kilátó nem épp olyan, hanem ilyen:

Jó túra lehetett! De elég vizet vigyél magadnak mindig az erdőbe!

Itt van újra a szélvihar, és megint péntek este, hogy a hétvége ne legyen egyszerű...

[ Szerkesztve ]

(#11031) lacos001 válasza szki (#11030) üzenetére


lacos001
senior tag

szombat ! :))

(#11032) szki válasza lacos001 (#11031) üzenetére


szki
őstag

:DDD A francba. Tényleg. De tényleg mindig ilyenkor van mifelénk árvíz, vagy szélvihar. A tetőt megjavítottuk hét elején, amikor 45e Ft kárt volt 8 napja (biztosító fizeti).

Viszont nem tudom a holnapi 110 km-es szlovén túrám összejön-e így. Most tök sík terepre mennék...

(#11033) rétisün válasza szki (#11032) üzenetére


rétisün
veterán

miért ne jönne? nem több napos esőt jósolnak.

legfeljebb jobban kapod a szelet a síkon, és lesz kihívás :K

egyébként ha szabad kérdezni, miért pont (ha jól emlékszem) muraszombat?

(#11030): igen, ez már kilátó.....de (majdnem) ilyenben is söröztünk budafapusztán :B (basszus, mindenhol sörözünk? :Y )

apropó, jut eszembe: ma megint (már harmadszor) láttam egy tapolcai outist, pünkösd hétfőn mentem vele egy darabig sümeg felé. aztán kiderült, hogy ő még kényelmesebb, mint én.
47 éves, ha jól emlékszem tavalyelőtt kezdett outizni....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11034) szki válasza rétisün (#11033) üzenetére


szki
őstag

Nekem csak 100 km Muraszombat oda-vissza, és szeretnék átsuhanni rajta. Sík a Mura völgyében a terep, és tökéletes aszfalt van arrafelé. A 100 km-es egyéni időmet akarom megdönteni. Hideg lehet, de eső, szél nem hiányzik. Bár a szélnek tudok hátat fordítani, de abból könnyen 200 km lenne:)

Mod: már nem vagy elég kényelmes 30-as átlagokkal...

[ Szerkesztve ]

(#11035) rétisün válasza szki (#11034) üzenetére


rétisün
veterán

még sose volt 30-as átlagom...esetleg résztávokon, de teljes túrán még nem. :N

mennyi az az idő, amin javítani akarsz?

mondanám, hogy csatlakozok, de egyrészt úgyis délelőtt (hajnalban) indulsz, másrészt úgyse várnál meg, aztán jöhetnék haza egyedül a messziből. :P

úgyhogy holnap elmegyek inkább egyet fagyizni keszthelyre, hazafelé meg megnézem a kis-balatont.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11036) KaraDani válasza rétisün (#11033) üzenetére


KaraDani
addikt

"basszus, mindenhol sörözünk"

Úgy kell azt :DDD Nem is tudom már hány sörös kép van a bicajos fotóalbumomban :B

[ Szerkesztve ]

(#11037) rétisün válasza KaraDani (#11036) üzenetére


rétisün
veterán

ezek szerint akkor nagyon találó az avatarod egyéni arcképed :)) :C

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11038) KaraDani válasza rétisün (#11037) üzenetére


KaraDani
addikt

(#11039) fpeter07 válasza szki (#11030) üzenetére


fpeter07
veterán

A többi leshez képest ez már kilátó volt. :D

(#11040) rétisün válasza KaraDani (#11038) üzenetére


rétisün
veterán

sikerült is elég személyeset :C

amúgy meg most ugrott be a képekről, zánkán téged váltott éppen valaki, amikor ott voltunk. el is mentél mellettünk, csak gondolom eszedbe se jutott, hogy pont a másik ph!-s különitményt kell kerülgetned. aztán mi hamarosan el is indultunk haza.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11041) szki válasza rétisün (#11035) üzenetére


szki
őstag

Ha megálló, bolyozás nélkül, és 32-es átlaggal letekerek 100 km-t szélcsendben a 15 kg-os trekkinggel, akkor elégedett leszek magammal, és készülhetek a 3 hét múlva esedékes félmaratoni futóversenyre :DDD
Ha nem lesz túl hideg, akkor csakis hajnalban indulok. Hallom a szelet, és nézem a holnap reggeli szél előrejelzést, így lehet hétfő hajnal lesz ebből.

[ Szerkesztve ]

(#11042) KaraDani válasza rétisün (#11040) üzenetére


KaraDani
addikt

Így ahogy mondod. Elmentem melegíteni hátra, majd megláttam, hogy jön tesóm, siettem a váltózónába és elrángattam venembert tőletek, eszembe se jutott hirtelen, hogy ti vagytok :( Pedig előtte mondta Gery, hogy jöttök, de akkor tényleg nem esett le, biztos azért mert venembernek akkora support gárdája volt, mint az egész csapatunk, mit számít még 2 :P

(#11043) rétisün válasza szki (#11041) üzenetére


rétisün
veterán

32-es átlaggal? :Y
nekem egyetlen egyszer sikerült egy 33-as, de az is csak a lövői kerékpárút ~10 km-én, aztán már romlott is lefelé :D (valahol mintha írtam is volna, de nem bírom megtalálni :( )

mod: megtaláltam....nem is 33-as, csak 31.3-as átlag volt :B

(#11042) KaraDani: sebaj, talán majd jövőre odaérünk a rajt előtt időben, és nyugadtan tudunk beszélgetni. már ha jövőre is indul ph!-s csapat. meg mi is :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11044) szki válasza rétisün (#11043) üzenetére


szki
őstag

Látom az még májusi teljesítmény. Azért a szezon vége felé haladva egyre jobb időket érünk el. 1 hete 50 km-en már tekertem 32,3-as átlagot körben szélcsendben. Bár előtte két napig sörözgettem, és gondolom az energiaraktárakat feltöltöttem a májban, és az izmokban is :DDD
Ma nekilódultam korareggel, de csak bevásárolni. 14 C fok volt, és ez kevés az ízületeimnek ilyen északi szélben :(

(#11045) rétisün válasza szki (#11044) üzenetére


rétisün
veterán

én úgy emlékeztem, hogy az még a kona cyclocross vázas féloutim idejében volt, ami majdnem 12 kiló....(volt)

így a mostani bicajjal főleg nem egy nagy durranás ilyen átlag, ilyen rövid távon :(

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11046) tzimash


tzimash
őstag

Kereső szerint nem volt még szó erről az oldalról: geocontext
Ismeri valamelyikőtök? Mennyire pontos vajon? Részletesebbnek tűnik, mint a bikemap.net szintprofiljai.
Kötelező azoknak a mazochistáknak, akik direkt keresik az emelkedőket :D
Szerk: a linken csak 2 pontot rakott le automatikusan (a geolocation IP-re kattintottam), de 300-at le lehet tenni természetesen utakra is :) úgy már van is értelme

[ Szerkesztve ]

(#11047) tzimash


tzimash
őstag

Közben tesztelgetem ezt a geocontext profiler-t.
Megcsináltam ugyanazt az utat bikemap-on és a geo-n is:
bikemap
szerk: a geocontextes link nem azt mutatja, amit rajzoltam :(((
a táv az egyezik, a össz. szintemelkedés nem:
bikemap 350m, geo 399m (a profil jobb felső sarkában van egy kis nyíllal jelzett legördülő menü, ott van az össz. emelkedés és ereszkedés.)
Valami garmin kütyüs kideríthetné az igazságot :)
Külön öröm, hogy a profilba belenagyítva ill. kiválasztva egy adott szakaszt kiírja annak meredekségét %-ban :DD

[ Szerkesztve ]

(#11048) tzimash


tzimash
őstag

kép a geocontext-es útvonalról

(#11049) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi 3 bringa közül melyiket ajánlanátok leginkább (50%-ba munkábajárásra (kátyús aszfalton), 50% pedig hobbi XC-re):
Trek 3900
Caprine Epik 30
Mongoose Tyax Comp

(#11050) Vasinger! válasza Vasinger! (#11006) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.