Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44951) gmatti válasza xylevi (#44949) üzenetére


gmatti
csendes tag

(#44952) TripleB


TripleB
senior tag

Na, vettem országútit. :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#44953) rii válasza TripleB (#44952) üzenetére


rii
nagyúr

grat.!!!! .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44954) rii


rii
nagyúr

patentszemes láncot a patetnszemnél illeneszétszedni?
vagy láncbonzóval mehet máshol is? mondjuk illene inkább új láncot vennem a gépre )))-. nehogy úgy járjak mint a másikkal, hogy este 10kor hullott szét, mikor 10 km mögöttem, 14 km előttem

mi a legolcsóbb ( :D ) módja a lánctisztításnak?
olvastam, hogy létezik olyannal is, hogy benzin .... de azt csak benzinkuton lehet venni?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44955) pengemetal


pengemetal
aktív tag

Na Lidl-os szerszám készlet egy kalap k...i! Az egyik imbusz egy "komoly" lockos markolat cserénél elnyíródott, megy vissza gariba, ha arra járok. Nem tudjátok, bármelyik Lidl-be vissza lehet vinni vagy csak ahol vettem?

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#44956) gmatti válasza rii (#44954) üzenetére


gmatti
csendes tag

Patentszemnél szedd szét, a láncbontó letolja a csapról a gyári sajtolást.
Tisztításra nekem ez a sorrend:gázolaj, petróleum,brigéciol.

[ Szerkesztve ]

(#44957) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Ugye azt senki sem gondolta komolyan,hogy szinte fillérekért jó minőség(i)ü szerszámot lehet kapni..? :U :W
-Pláne a Lidl-ben..ez vicc... :DD
-Szerszámot a szerszámboltból..cipőt a cipőboltból !! :R

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#44958) Teasüti válasza rii (#44925) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én csak az nem értem, hogy miért a sisak kelt félelmet a bringázással kapcsolatosan?
Én sose gondoltam hogy veszélyes, mert sisakot kell hordani. Vagy sisakot kell hordani, mert veszélyes...
Attól nem lesz veszélytelenebb, h nem hordjuk a sisakot. :W
Ennyi erővel a biztonsági öv is félelmet kelthetne, vagy bármilyen személyi védőfelszerelés az adott tevékenységben. :U

Az a futár érve meg nettó hülyeség, hogy megfől az ember agya nyáron a sisakban...
Persze akinek fontosabb, hogy hogy áll a haja, annak úgy kell. Ilyen van, nincs mit tenni.
De hogy megfől a fejünk az butaság. Nekem hosszú hajam van, nyáron a szikrázó napsütésben kánikulában a szántó közepén tekerve se volt problémám pont a sisakkal, éppen ellenkezőleg. Megvédett a közvetlen napsütéstől. :o

A számok törvénye meg sisakkal sem veszti érvényét. :W
A sisakra fordított beruházás kontra biciklis infrastruktúra meg megint egy vicces dolog, tekintve h semmi köze nincs egymáshoz. Mindenki a saját pénzén (amit nem fizet be adóként) vásárol sisakot, nem biztosítja nekik senki. Az infrastruktúrát meg biztosítják.

(#44932) lsebestyen
Ha autóba ülsz néhány km erejéig, akkor az övedet se kapcsolod be? :U
A baleset veszélye nem függ a megtett távolságtól. Már a következő sarkon elindulás után is történhet baleset.
Nem értem, h miért nem természetes a védőfelszerelések használata.

[ Szerkesztve ]

(#44959) pengemetal válasza Atesz 666 (#44957) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Itt azért van különbség, hogy valami az első alkalommal tönkremegy vagy mondjuk fél - 1 év múlva!
Ellenpéldaként: kb 10 éve megvan és semmi baja, a bécsi Tschibo-ban vásárolt TCM márkájú ugyanilyen szerszám!!!

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#44960) _seth_ válasza pengemetal (#44955) üzenetére


_seth_
veterán

Bármelyikbe beviheted.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#44961) rii válasza Teasüti (#44958) üzenetére


rii
nagyúr

szerintem arról beszél, hogy a bicajozástól félnek az emberek

(#44956) gmatti:
köszönöm!

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44962) Atesz 666 válasza pengemetal (#44959) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Oké persze biztos ki lehet fogni néha egy két jó darabot,de számomra ez akkor is a bolhapiaci kategória és ezekben sosem bíztam meg.

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#44963) beci


beci
őstag

Tart még ez a Lidl akció?
Pumpát vett valaki?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#44964) Teasüti válasza rii (#44961) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És ha nem viselnek sisakot, akkor kevésbé félnek tőle? :W

Amúgy sisaknak van egy pszihés előnye. Segít összpontosítani a figyelmet. Lásd Mandarin technika.

(#44965) gmatti válasza Atesz 666 (#44962) üzenetére


gmatti
csendes tag

A gumileszedő a legjobb, mindenre jó csak a gumit leszedni nem, mert
olyan gyenge, hogy elhajlik. Én régebben vettem ilyen nyeregtáskát, akkor is a
táska végett, nem a tartalmáért. :))

[ Szerkesztve ]

(#44966) pengemetal válasza _seth_ (#44960) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Köszi!

Atesz 666: Ok, gondoltam, hogy nem lesz örök életű, de ez azért túlzás!

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#44967) rii válasza Teasüti (#44964) üzenetére


rii
nagyúr

nem a sisak ellen kampányolnak
csak a kötelező sisakviselés ellen

Mert spanyolországban be akarják vezetni.
Ausztráliában mikor felívelőben volt a kerékpározás, pont egy ilyen törvénnyel nyírták ki az egészet.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44968) rii válasza Teasüti (#44964) üzenetére


rii
nagyúr

a mobiltelefonozás elhagyása tekerés közben szintén sokat segítene összpontosítani a figyelmet )))))-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44969) Tomi_Sci válasza beci (#44963) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Én vettem műhelypumpát, meg minipumpát is. A műhelypumpa nagyon megéri az árát, fém henger, viszonylag masszív felépítés stb. Nem jár olyan simán a munkahengerben a nyomórúd mint egy drága pumpánál, de teszi a dolgát, és 3 év garancia van rá.
A minipumpa ugye 800 Ft volt, teljesen műanyag, de teleszkópos :))
A tömítések egész jók, de hozzá kapott szelepadapternek nem jósolok hosszú életet (sőt még simán ki is eshet menet közben). Sajnos a vázkonzolra nem lehet gumit tenni, ami megóvná az elhagyástól a pumpát.
Pótnak vettem, mivel a hiperszuper BBB minipumpám nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. :(

Eddigi tapasztalataim alapján a Lidl garanciális ügyintézése példaértékű, nemkülönben az ott forgalmazott "márkák" képviseleteinek.

gmatti: Engem is csak a nyeregtáska érdekelt, egy régi Tesco-s 1000Ft-ost váltott. Abban is volt szerszámkészlet, amiből csak a gumileszedőt tartottam meg. Azért cseréltem, mert nem gyorskioldós volt, mint a Lidl-s. Ahhoz képest, hogy egy márkás nyeregtáska 4-5000Ft, ezeket a noname-ek is kielégítik minden igényemet.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#44970) maross


maross
veterán

SR Suntour M3010AL ez is ugyanannyira hasznalhatatlan mint a suntour cr8 vagy enjony 123?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#44971) dqdb válasza rii (#44967) üzenetére


dqdb
nagyúr

nem a sisak ellen kampányolnak
csak a kötelező sisakviselés ellen

Mert spanyolországban be akarják vezetni.
Remélem, itthon is be fogják vezetni legalább olyan módon, hogy 18 év alatt kötelező. Nincs rosszabb látni, mint amikor a bizonytalan anyuka billeg jobbra-balra, és egy kisgyerek ül mögötte a gyerekülésben sisak nélkül :U

Felőlem 18 év felett is mehetne simán, én 50 méterre is felveszem a sisakot, és 50 méterre is bekapcsolom a biztonsági övet, tudom, sokak szerint emiatt hülye vagyok és félek. Érdekes módon az összes ismerősöm így van mindkettővel, biztosan mind hülyék vagyunk és félünk ...

a mobiltelefonozás elhagyása tekerés közben szintén sokat segítene összpontosítani a figyelmet )))))-.
Remélem, hogy a piros lámpázásra és erre is rászállnak hamarosan a rendőrök. Már headsettel is felelőtlenség a hallás, mint érzékszerv részleges elvesztése miatt (de még szabályos), kézben tartva pedig főleg (és maximálisan szabálytalan).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44972) rii válasza dqdb (#44971) üzenetére


rii
nagyúr

egy másik post innen:

Gy. Cs.: "Semmi más nem tudja annyira kiherélni és hazavágni a kerékpáros közlekedést, mint a sisaktörvények, és ide tartoznak még sisakviselésre buzdító, véres fejeket, törött koponyákat mutogató horror kampányok. Aki kétkedik ebben, és hajlandó utánaolvasni, annak ezt az olvasmányt ajánlom az ausztrál sisaktörvényről (de Kükü a lényeget már kiválóan leírta): http://crag.asn.au/?p=2046
Ausztráliában kerékpáros szempontból felívelő időszakban nyírták ki a bringás közlekedést a törvénnyel (ennek már több mint 20 éve), szomorú lenne, ha Spanyolországban ugyanez bekövetkezne."

én nem akarok egyik oldalra sem állni, csak meg akartam osztani egy elgondolkodtató véleményt
szerintem mindenkinek saját magának kell eldöntenie, akar-e fejfedőt hordani, vagy sem

én nem kívánom, hogy szigorítság a bringások ellenőrzését
bár engem is zavar a lámpanélküli semmiből felbukkanó fekete fantom az utakon, de nem akarom, hogy a nagy ellenőrzés közepette engem találjanak meg bringás-bringás alapon, és kezdjenek el kötekedni velem

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44973) maross


maross
veterán

Még egy gyors kerdes, ezt mernetek ajanlani? Schwinn csepel traction, ellenfelei a gepida alboin 100 65.000-ert, alboin 200 sima / crs 80/70e es kross evado 1.0 (ez itt nincs olcson). Szep kartya lenyeges eleme sajnos, meg van kotve a kezem.

szerk: mindjart indulok megnezni, csak felhivom a szep kartya miatt oket, multkor technikai problemak voltak.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#44974) rii válasza dqdb (#44971) üzenetére


rii
nagyúr

az anyukákkal gond van igen
én is találkoztam eggyel a nyáron

szerinted mit védett volna meg a kisrácon a sisak, ha hátulról beleszállok 30-al, mert minden kinézés, jelzés nélkül bement az anyja mellé mikor meg akartam előzni őket ... mint utóbb kiderül "mert ezt ők így szokták, " ? - mert hogy az anya megy elől mikor átkelnek valahol, aztán a kiskölyök meg besorol mellé, majd elémegy? mondom ... a kisrácnak azt nem mondta meg, hogy ilyenkor mit kell csinálni ... hátranézni, meggyőződni, jelezni ....

ráadásul már úgy jöttek ki elém, h nem adták meg az elsőbséget ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44975) vandeminek válasza rii (#44974) üzenetére


vandeminek
tag

A sisak sajnos szellemi képességet nem tud adni... A biciklisek nem attól fognak felelősebben közlekedni, mert mindenkin sisak van.
Rengeteg olyan is van, hogy "anyukák" tolják a babakocsikat egymás mellett a bicikliúton, persze teljesen elfoglalják, és persze fel sem merül bennük, hogy bicikliúton esetleg jöhet kerékpáros. Ha ilyen ember biciklire ül teljesen mindegy, hogy milyen sisakot kell(ene) felvennie, ugyanúgy köz- és életveszélyes marad. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#44976) maross válasza maross (#44973) üzenetére


maross
veterán

egy gyors velemenyt megkoszonnek, egykor zar a bolt, mar uton vagyok :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#44977) Syd69 válasza attiati (#44947) üzenetére


Syd69
aktív tag

Tavasszal szokott a Vasúttörténeti parkban lenni az expó után

Alma

(#44978) madmike válasza maross (#44976) üzenetére


madmike
őstag

Én a Gepdia Abion 200at venném ezek közül,de rosszul egyikkel se jársz :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44979) vandeminek válasza maross (#44976) üzenetére


vandeminek
tag

Én pár hónapja nézegettem a Traction-t, azt mondták róla, hogy nem a megfelelő minőség. Ezek közül a az Albion 200, sztem. A 100-ast is nézegettem, de mivel nincs 48-as méretben, ezért nekem az gyorsan kiesett.

(#44980) Syd69 válasza maross (#44973) üzenetére


Syd69
aktív tag

1. Mire kellene a kerékpározáson kívül?

2. Én anno cross-t vettem (nem vagyok csomagtartófan - még sosem kellett, nem hiányzott)

Alma

(#44981) Teasüti válasza rii (#44974) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Te is észrevetted, h nyelvtanilag helyes mondatok hagyják el a billentyűzeted? :DD

Amúgy a kismamás történethez hasonlókon nagyon fel tudom húzni magam. Manapság a városi emberek egyszerűen szarnak bele a közlekedésbe, nincsenek tekintettel senkire és semmire. Kocsiból nem győzök csodálkozni, h körülnézés nélkül lelépnek elém, biciklin meg körülnézés nélkül vagy akár körülnézés után lépnek le elém az úttestre és andalognak az út közepén, mintha városnézésen lennének.
Hát mit ne mondjak elég jó önuralmat kell gyakorolnom ennyi idióta láttán. :U
De már megfogadtam magamban, ha bicajon vagyok, akkor úgy lendületből vágom pofán, aki szánt szándékkal kilép elém. Kocsiból meg még zebrán is rádudálgatok a puhatestűekre, hogy ember jó lenne ha látnál is, nem csak néznél bambán magad elé. Mert mi van akkor ha vészhelyzet van és az az autó mégse áll meg? Átmegy rajtam, csak mert nem veszek róla tudomást gyalogosként?

Nagyon kíváncsi lennék, h mikor lettek az emberek ilyen közömbösek. Még gyerekként engem arra neveltek, hogy óvatosan közlekedjek. Erre manapság az idősebb generáció szarik bele leginkább. Egyszerűen nem értem. :F

(#44982) maross


maross
veterán

es alboin 200 vagy crs? sarvedo mindenkepp kell ra, csomagtarton gondolkodom. mitol van 10k kulonbseg?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#44983) gmatti válasza maross (#44976) üzenetére


gmatti
csendes tag

Nem vagy semmi, én évekig hezitálok milyen bicót kéne venni. :)
A sisak témához annyit, hogy aki terepre jár az hordjon, mert
bármikor jól jöhet! :R

(#44984) madmike válasza maross (#44982) üzenetére


madmike
őstag

a simán lévő kiegészitők megérnek 10k-t. De más az ülése, a kormánya, ez egy túra gép. A CRS pedig egy sportosabb karakterű bringa.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44985) rii válasza Teasüti (#44981) üzenetére


rii
nagyúr

" ... Te is észrevetted, h nyelvtanilag helyes mondatok hagyják el a billentyűzeted? ... "

:DDD ezt mindjárt meg is ünneplem* ...
de sajnos nem fog soká tartani ... :DDD csak a téma nehéz és komoly volt
úgy kellett tennem, mintha én is az lennék ...

* eltakarook tekerni egyet BP másik végibe' ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44986) pengemetal válasza Teasüti (#44981) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Pont a héten lépett ki elém egy néni egy SUV mögül az úttestre, szerencsére az ijedségen kívül más baj nem lett.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#44987) maross


maross
veterán

Sajnos nem jott ossze a gyors vasarlas. A 2012-es modellekbol alig volt valasztek, es xl-es nem volt egyikbol sem. Ranezesre a legszimpatikusabb a kross evado 1.0, a tobbi olyan "meh, ez is bicikli" feeling. Ez talan 86k, de kell még ra ugye 10ezernyi kiegeszito. Sot, valoszinuleg egy bicikli ules is, erre az egyre raultem, de ranezesre is es erzesre is full kenyelmetlen. Amikor mondta hogy 10-25k egy nyereg :Y azt hittem padlot fogok, abbol veszek egy hasznalt gepet amin eltekergetek.

Es ugye 2012-es modellekbol nincs utanpotlas, 2-3 het mulva lesz fullon ismet a keszlet, de az mar 2013, valoszinu minden dragabb egy tizessel...kellemetlen, kezdodhet minden elolrol...

Koszonom mindenkinek a segitseget :R. 3 het mulva ismet nekifutok :).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#44988) Tomi_Sci válasza maross (#44987) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Szép is lenne, ha ilyen bringára megvetetnének veled egy fullos kikönnyített karbonnyerget :D

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#44989) lsebestyen válasza Teasüti (#44958) üzenetére


lsebestyen
addikt

nekem az a problemam h nem tudom zsebre vagni a sisakot. de a ket utcaval arrebb levo boltig meg vissza nem fogom fel venni a sisakom. becsatolni mindig becsatolom magam. a belvaros meg a kertvaros ket kulon dolog, itt tized annyi auto kozlekedik mint a belvarosba.

(#44990) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Két éve hordok sisakot. Egyszer már jól jött. Betont fejeltem volna meg nélküle az eséskor. Nulla fok körül egy lefagyáson elvágódtam, esélyem sem volt reagálni. Egyik képen még függőlegesen álltak a fák, a következőn már vízszintesen. Szerintem hasznos kiegészítő.

(#44991) hoffman_ válasza maross (#44987) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Egy jó, hosszú távon is kényelmes és családalapításra tekintettel lévő nyereg nem olcsó. Nekem is 16 rongyos ülésem van, a bringám árának 1/6-a kb. Ugyanakkor vannak jó szériák 4-8k között is, egyéni preferencia is válogatja, illetve használtan is el lehet csípni jó nyergeket.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44992) maross válasza hoffman_ (#44991) üzenetére


maross
veterán

Ha sokat bicikliznek esku nem sajnalnam, de igy hogy kethetente elokerulne egy orara...aztan ki tudja, lehet ez is csak kezdeti lelkesedes...a bicikli ara maga is nagyon sok ehhez kepest, nemhogy pluszba aldozzak ra. Gondolom te nem ennyit tekersz vele mint en.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#44993) hoffman_ válasza maross (#44992) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ha nincs eső/hó és van legalább +5°C, akkor bringával járok szinte mindig, napi 20-50km, ezért is szántam rá. Ha tudsz szerezni, nem tudom itthon van-e, elég jó tipp, itteni szakitól kaptam :) - bestuby ~4k.

mod:

Most nézem, annyi sincs.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44994) dokee78


dokee78
félisten

Nem tudom jó helyen járok-e,de biciklit szeretnék felújítani,minél kevesebb ráfordítással.
Váltó érdekelne és fék.
Váltóból nem a markolat fölött látható váltókar.
Fékből V-fékre gondoltam.

Vannak e ajánlott jó áron beszerezhető típusok?
Vagy jobban járok,ha veszek egy komplett németországból beimportált kerékpárt amin már nem kell újítani semmit.

(#44995) hoffman_ válasza dokee78 (#44994) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez így elég kevés infó :) Milyen bringa, kép/link jó lenne, milyen féket/váltót kéne cserélni, mennyi rá a keret, illetve komplett bringavásárlásra mennyit szánnál, és el akarod-e adni a hozzá a meglévőt?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44996) maross válasza hoffman_ (#44993) üzenetére


maross
veterán

Pont igy nez ki ami azon a biciklin alapbol volt :DDD. De azert elmentettem, mert az ara tenyleg nagyon jo. Nekem valami nagyobb puhabb lenne szimpatikus..persze aztan a fene tudja, nem ertek hozza :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#44997) dokee78 válasza hoffman_ (#44995) üzenetére


dokee78
félisten

Van egy váz kerekekkel és erre szeretnék koplett váltót és fékeket.
10.000-ból lehet valamit kezdeni vagy reménytelen?
Sokat nem akarok költeni,mert csak munkába járni kellene.

(#44998) Teasüti válasza lsebestyen (#44989) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha beugrasz a boltba, miért ne hagyhatnád fent a fejeden?
Én amúgy vagy odakötöm a bringához sodronnyal, ha nem akarom cipelni, vagy cipelem a dzsekimmel együtt, nem nagy kaland. Suliban leadom a ruhatárban, vagy elfér mellettem a padon is. Semmiben nem különbözik más cipelni valótól. Ha meg nem hagyod ott a bringád, hanem látótávolságban marad, akkor meg felakaszthatod a bringára is.

Ez mind csak hiszti kérdése. Azokat sem értem, akik mondjuk egy biztonsági öv miatt hisztiznek.
Én simán kötelezővé tenném. Ahányszor eddig estem (oldalra le a bringáról, vagy a bringa ki alólam), mindig megvolt az esélye, hogy a fejem ostorcsapásszerűen földre csapódjon.

Amúgy miért nem szerveznek suliba, munkába bebringázásokat? Csak úgy lehet segíteni a félelmen, ha tapasztalatot szerez az ember. Persze egyszer már nekem is szegezték a kérdést, h miért nem szervezek én ilyet?
Azért, mert abból nem lenne köszönet. :D Biztos nem lennék kíméletes, meg nekem oda se jöjjön olyan ember, aki nem ismeri a Kreszt! :N Elvégre csak kísérő lennék, nem oktató.

(#44999) hoffman_ válasza maross (#44996) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:DDD Ez ennél komplexebb kérdés, ami nagynak és puhának, ergó kényelmesnek tűnik, az lehet, hogy kínzás lesz 30 perc után, míg egy alig párnázott, de jó formájú nyereg lehet ijesztő, de valójában kényelmes 2 óra tekerés után is.

dokee78:

10 ezerből kéne komplett első-hátsó fékkar és féktest, első-hátsó váltókar és váltó, plusz a bowdenezés? Ez elég halott akció sajnos, használtan se találnánk szerintem.

A legélhetőbb opció erre az esetre valami nagyon régi, de normális váltóval(pl ősőreg lx szett) szerelt mtb, ilyet néha szoktam látni az aprón 20k környékén.

Teasüti:

Azokat sem értem, akik mondjuk egy biztonsági öv miatt hisztiznek. Én simán kötelezővé tenném.

Az :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45000) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Húha, gyanúsan olcsó TREK XC gép.

dokee:

Valami ilyesmire gondoltam, bár ez kicsit drágább, de lehet találni olcsóbban is, teleszkóp nélkül. Tessék. A teleszkóp egy agyrém, kukába vele, 3-4 ezerért valami merevvilla bele, és kész - bár ezen nem V-fék van sajnos, az nem árt azért.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.