Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) sz.balazs.95 válasza Lauda (#13400) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Miért kéne hozzá 1000 Mbps net? :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13402) pepe091 válasza sz.balazs.95 (#13399) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Csak ezt ne. Már sokszor az is probléma, ha valaki 10+ MB-os képeket illeszt be, szerinted hogy nézne ki a fórum, ha mindenki videókat kezdene beillesztgetni?

(#13403) sz.balazs.95 válasza pepe091 (#13402) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Még mindig nem értem, miért lenne probléma.

Jelenleg a Logoutnál is lehet videókat beilleszteni, és alap esetben kb. semmivel nem visznek el több netet, mint mondjuk egy kép.

Rákattintani meg nem kötelező. :U

Azt meg nem értem, hogy miért gondoljátok, hogy ezután mindenki minden hsz.-be alsó hangon 2 tucat videót illesztene be, bármiféle látszólagos indok nélkül. :U

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13404) Lauda válasza sz.balazs.95 (#13403) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem van egy kutyas bejegyzesem, ahova csak 10 video van beillesztve, megis erezni, hogy tolti. Kepzeld ha beindul a nep es youtubbal kifestozik az oldalt, sokan meg se tudnak nyitni, mert fel ora alatt toltene be. De ha nem erted nem erted.

[ Szerkesztve ]

(#13405) sz.balazs.95 válasza Lauda (#13404) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

akkor ott valószínűleg inkább a flash player lassítja be némileg a dolgot.
Eleve ha nem indítasz el egy videót, akkor egy dekát nem tölt be belőle.
Ezért nem értettem, hogy miért kéne gyors net hozzá.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13406) Rimuru válasza sz.balazs.95 (#13405) üzenetére


Rimuru
veterán

Nyisd meg pl guga blogját és nézd meg a különbséget.

Vigyázat, csalok!

(#13407) sz.balazs.95 válasza Rimuru (#13406) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Igen, látom, mi a helyzet.

Úgy néz ki ennyi már durván keresztbe tesz a Flash playernek. :D

tehát alapvetően az a szűk keresztmetszet, nem a szávszél.
De így már világos a dolog.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13408) lezso6 válasza sz.balazs.95 (#13407) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez nem flash player (egy ideje már HTML5 player van), ez a YT fassága, mert egy halom JS kódot meg apró képet tölt le egy iframe (franc tudja miért), s ha több van, ez csak megsoxorozódik, nyomj egy F12-t és nézd meg guga oldalán a beöltött objektumokat, nagyot fogsz nézni mit csinál. Ez nem net, gép kérdése, ez egyszerűen úgy szar ahogy van. :D Majd valamikor lesz lazy load, aztán csak akkor tölti be az iframe-t ha odagörgetsz.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13409) sz.balazs.95 válasza lezso6 (#13408) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

köszi az infót! :R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13410) ph2012


ph2012
senior tag

Hadd kérdezzem meg, hogy a Prohardver hol készül? Székesfehérváron? Köszi

(#13411) pepe091 válasza ph2012 (#13410) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Impresszum:

"Kiadja a PROHARDVER Informatikai Kft.
H-1021, Budapest
Budakeszi út 37/B.
Fax: +36-1-700-1529"

(#13412) saelin válasza Rimuru (#13406) üzenetére


saelin
veterán

Na az ilyentől tépem ki a hajam. Ha a js-t kikapcsolom, akkor meg meg sem tudom nézni a videót... ha meg bekapcsolom, akkor az életkedvem elmegy a hosszú betöltéstől.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#13413) sz.balazs.95 válasza saelin (#13412) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A js-t be lehet úgy lőni, mint a Flash player-t, hogy külön kérdésre lehessen aktiválni adott oldalra?
A flash-t így használom egy ideje, és komolyan, áldás, hogy van lehetőség erre. :D főleg a flash alapú reklámok miatt. :U

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13414) saelin válasza sz.balazs.95 (#13413) üzenetére


saelin
veterán

PC-n valami addonal biztos, én csak telón tiltom a js-t, ott meg biztos nincs hozzá addon, marad a fog szívás.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#13415) laszlohu válasza sz.balazs.95 (#13413) üzenetére


laszlohu
addikt

Chrome - on van ilyen pipa, amitől mintha valamivel gyorsabbak lettek volna az ilyen oldalak:

Harmadik féltől származó cookie-k és webhelyadatok tiltása, pipa be,
bár ezt már régen próbáltam és nem minden oldalon lett gyorsabb.

(#13416) sz.balazs.95 válasza laszlohu (#13415) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

oké

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13417) Sk8erPeter válasza saelin (#13412) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ha a js-t kikapcsolom, akkor meg meg sem tudom nézni a videót..."
Akarsz róla beszélni? :DDD

(#13413) sz.balazs.95:
"A js-t be lehet úgy lőni, mint a Flash player-t, hogy külön kérdésre lehessen aktiválni adott oldalra?"
Vannak ilyen extensionök, amik kifejezetten tiltják a scriptek betöltődését, és lehet akár blacklist-, akár whitelist-alapon szűrni őket (tehát vagy csak a beállított oldalakon tiltani, vagy csak a beállított oldalakon engedélyezni (vagy konkrét/reguláris kifejezésre illeszkedő forrásból származó vagy adott fájlnévrészletet tartalmazó scripteket) - nem mindegy, utóbbi a paranoiásabb megközelítés), de szerintem meg fogsz lepődni, hogy milyen szinten használhatatlanná válik számodra a zzzinternet, amint blokkolsz minden oldalon mindenféle scripteket. 2015 van basszus, rengeteg oldal full JavaScript-alapú, anélkül totál használhatatlan.

(#13415) laszlohu:
Hogy meg fog majd lepődni, hogy egyes beágyazott dolgok nem úgy működnek, ahogy. Aztán persze azt az oldalt fogja szidni, ami nála nem működik.
Az ilyen beállításokat inkább hozzáértőknek javasolnám.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#13418) saelin válasza Sk8erPeter (#13417) üzenetére


saelin
veterán

"Akarsz róla beszélni? :DDD"
Inkább nem. :D

"... milyen szinten használhatatlanná válik számodra a zzzinternet"

Ez olyan szinten igaz, hogy js nélkül még a google találatok is másak, csak múltkor vettem észre.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#13419) sz.balazs.95 válasza Sk8erPeter (#13417) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

"de szerintem meg fogsz lepődni, hogy milyen szinten használhatatlanná válik számodra a zzzinternet, amint blokkolsz minden oldalon mindenféle scripteket. 2015 van basszus, rengeteg oldal full JavaScript-alapú, anélkül totál használhatatlan."

Ezt én tökéletesen tudom, hogy a JavaScript alapvető fontos az oldalak egy részének a működéséhez.

Éppen ezért tettem fel direkt úgy a kérdést, hogy lehet-e olyat csinálni, hogy nem ész nélkül tiltok mindent, ami Js, hanem ki tudnám kísérletezni magamnak, hogy mi az, ami feltétlen szükséges egy adott oldalhoz, és mi az, ami hanyagolható.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13420) Lauda


Lauda
félisten

Prohardver alol forumozva miota mukodik a szures megvalaszolt forumozo szerinti kereses? ;)

(#13421) Sk8erPeter válasza Lauda (#13420) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

http://prohardver.hu/tema/bugok_a_rios_r5_ph_motorban/hsz_4276-4283.html
Egyébként nemcsak Prohardver alól elérhető az "új" keresőmező, hanem IT Caféról, Mobilarénáról, Gamepodról is, azt mondjuk nem tudom, Logoutra miért nincs átvezetve. :)

(#13419) sz.balazs.95:
Ezeket igazán rakhatnád OFF-ba, semmi köze a topichoz, köszi. :)

Sk8erPeter

(#13422) Lauda válasza Sk8erPeter (#13421) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom az informaciot, ez nekem kimaradt valahogy. Orulok a valtozasnak es hogy mindig fejlodik az oldal. :K

(#13423) Sk8erPeter válasza Lauda (#13422) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nincs mit, ennek én is örültem, főleg, hogy azelőtt jó rég kuncsorogtam érte, aztán egyszer csak bumm, pár év elteltével meglett. :D
OFF: jé, most nézem, azóta sz.balazs.95 hsz.-ét valaki OFF-ba tette, köszönet neki. :DDD

Sk8erPeter

(#13424) zeon.hu válasza Sk8erPeter (#13423) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

örvendetes fejlesztés, de ugye ezt a funkciót egyszerűbben is meg lehetett volna oldani, sőt akkor csak az adott kérdésre érkezett válaszok jelennek meg :)

#?*@&!

(#13425) Sk8erPeter válasza zeon.hu (#13424) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mi az, hogy "egyszerűbben is meg lehetett volna oldani"? Ezalatt mire gondolsz, meg honnan tudod? :)

Sk8erPeter

(#13426) zeon.hu válasza Sk8erPeter (#13425) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Még mindig a "mit válaszoltak erre" gombra :)

#?*@&!

(#13427) Sk8erPeter válasza zeon.hu (#13426) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az "egyszerűbben is meg lehetett volna oldani" viszont ezek fényében nagyon nem helytálló, mert a kettő egymástól totálisan független problémakör. A kettő nem zárja ki egymást. A mostani megoldás a címzett szerint kérdez le (ami hasznos lehet, ha pl. nem emlékszel, adott illetőnek ki írt meg adott válasz(oka)t), a Te ötleted meg az, hogy kifejezetten egy adott hsz.-re érkező válaszokra lehessen keresni (ha kíváncsi vagy egy beszélgetés előzményeire vagy arra adott későbbi reakciókra). Nem beszélve arról, hogy fejlesztés szempontjából épp a címzett szerinti szűrés sokkal egyszerűbb, mint az általad felvázolt - egyébként szerintem is hasznos újítást jelentő - ötlet, ami viszont fejlesztői oldalról közel sem olyan triviálisan megoldható, mint ahogy azt Te laikusként valószínűleg elképzeled. Egy ilyen fastruktúra lekérdezése az adatbázisból bizonyos mélységig nem olyan egyszerű, mint egy olyan jellegű lekérdezés, ami a címzett felhasználóra szűri az eredményhalmazt.

Sk8erPeter

(#13428) zeon.hu válasza Sk8erPeter (#13427) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem volt időm kifejteni, szóval részben egyetértek.
Mellesleg máshol meg tudták oldani és jól működik.
Az egyszerűbbet a konkrét hsz-ra érkezett válaszok miatti keresés miatt mondtam, így egy összetett keresés után könnyebben meg lehet találni valamit. De persze aTe indokod abszolút igaz.
Szóval nem helyette, hanem mellette gondoltam ezt a megoldást.

#?*@&!

(#13429) szab.tam


szab.tam
nagyúr

sokáig gondolkodtam, hogy ez bug-nak számít-e, vagy örömködnöm kell-e, vagy csak benéztem valamit.
valszeg az utóbbi, de újból jövök a témával..... :)

"Sajnos lejárt az időkorlát (15 perc), a hozzászólás már nem módosítható!"
ezt egy sima szerkesztésnél kaptam vissza.
az előbb.
valamiért úgy tűnt, hogy nem 4 perc tájékán nyitottam meg szerkesztésre, és nyammogtam el rajta sok ideig.
viszont utolsó hsz.

változtattatok az utolsó hsz. szerkeszthetőségi idején?
ha nem is a következő hsz-ig, de legalább kitoltátok végre az 5 percet (legalább) 15-re, vagy csak benéztem?
:F

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13430) Sk8erPeter válasza szab.tam (#13429) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"kitoltátok végre az 5 percet (legalább) 15-re, vagy csak benéztem?"
Elég régóta (évek óta*) 15 percig lehet szerkeszteni a hozzászólást, ha 5 percen belül elkezded...

*: Ha visszakeresel, már 2007 vége óta látszanak ezzel kapcsolatos hsz.-ek...
Szerk.: ráadásul csak ebben a topicban kerestem, hogy konkrétan mikor indult ez a lehetőség, nem tudom, de a téma szempontjából nem is érdekes. Lényeg, hogy nagyon régóta van így.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#13431) szab.tam válasza Sk8erPeter (#13430) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem.
nem keresek vissza.
egy pillanatra azt hittem, hogy valami végre megváltozott, de igazából csak valszeg be voltam b*-va...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13432) Sk8erPeter válasza szab.tam (#13431) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Biztos valaki érti a problémádat a zagyva leírásodból, hogy most akkor mi is a bajod (hogy most bugosan viselkedett, és nem tudtad a rendelkezésre álló idő alatt szerkeszteni, vagy mi a bráner van), én nem töltök időt az értelmezésével. :D Egyszerűbb lenne simán csak leírni a problémáidat, nem pedig tölteléksztorikat és véget nem érő kommentárokat belerakni, mert nagyon sokszor nehéz kihámozni a lényeget a mondókádból.

Sk8erPeter

(#13433) #41133696


#41133696
törölt tag

Megváltozott a PH fav.icon vagy csak nálam fordult be?

(#13434) sz.balazs.95 válasza #41133696 (#13433) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Biztos költségcsökkentés céljából átálltak a blog.hu-ra. :))

amúgy nálam normálisan jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13435) Sk8erPeter válasza #41133696 (#13433) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nyomass cache-törlést, a hiba nálad van. A favicon még mindig ugyanaz, mint régebben.
PH! favicon

Sk8erPeter

(#13436) #41133696 válasza sz.balazs.95 (#13434) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja :D A jó öreg varázslatot elnyomtam, így már öröm és boldogság van :D

(#13437) szab.tam válasza Sk8erPeter (#13432) üzenetére


szab.tam
nagyúr

próbátam összerakni, de nyugi: én sem igazán értem.... :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13438) Pttypang


Pttypang
veterán

Nem mukodik nalam a "Meg tobb anyag" gomb a kezdolapok aljan, mobil nezetben, ie hasznalataval.

Everybody lies.

(#13439) Kékes525


Kékes525
félisten

Hiába tiltok le valakit hogy ne küldhessen privát üzeneteket (mert hülyeségeket ír) változatlanul jön tőle a levél. Mit lehet ilyenkor tenni? A moderálás topik a címéből következőleg csak a fórumra vonatkozik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13440) Bjørgersson válasza Kékes525 (#13439) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Írni a bugreport topikba. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13441) Pttypang válasza Bjørgersson (#13440) üzenetére


Pttypang
veterán

Az enyem is oda tartozik :R

Everybody lies.

(#13442) Kékes525 válasza Bjørgersson (#13440) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13443) cheatergs


cheatergs
senior tag

Halisztok!
Nem tudom mennyire szándékoztátok véglegesnek megtartani, de ez a piros-szürke főoldal irritáló. Élesen elüt az eddigi sárga-szürke-bézs-kombótól, mintha vmire fel akarnátok hívni a figyelmet.
Másrészt ilyen a májerkedő gamer-szájtokra jellemző, ami meg egy szakmai honlaptól távol áll.
Az ikonok és gombok "domborítása" szintén elveszett, így a színek egységesen rikítóak, mintha téglalapokból állna az egész.

Én ellene vagyok, hogy ilyen maradjon az oldal, mert a szememet bántja, ami miatt minél kevesebb időt akarok ott tölteni (semmi türelmem böngészni a hírek között).

Eredetileg nem akartam írni, de miután a Tesztek rovat is ilyen, így már nem álltam meg.

Mindig minden mindegy

(#13444) Goblin12 válasza cheatergs (#13443) üzenetére


Goblin12
őstag

Hali,

nekem se tetszik kezd nagyon a Gameteve.hu-ra hasonlítani. :(

Részemről -1

(#13445) laszlohu válasza cheatergs (#13443) üzenetére


laszlohu
addikt

A színvilág eltérő oldalanként, pl. ugyanazt az oldalt más színvilággal is nézheted,
nekem pl. a gamepod.hu, ami szintén a PH tagja színvilága jobban tetszik, bár az is szürke.

[ Szerkesztve ]

(#13446) antikomcsi válasza Kékes525 (#13439) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Moderátort nem tudsz letiltani! ;] :DDD

Igazából persze nem ezért jöttem ide, hanem, hogy megnézzem, ez a kezdőlap szándékos e, vagy csak nálam romlott el valami. De amint olvasom, úgy veszem észre, hogy sajnos ez direkt ilyen. Kár.

(#13447) Lauda válasza cheatergs (#13443) üzenetére


Lauda
félisten

Mint lathato, a lenovo reklamozza magat es valoszinuleg a dizajn is ennek koszonheto.

(#13448) Chosen válasza cheatergs (#13443) üzenetére


Chosen
addikt

+1 Ilyen rikító piros címeteket nem bírok egy percnél tovább olvasni. Legalább valami sötétebb/enyhébb lenne, de egyébként katasztrofális színválasztás. Ha a szponzor az indok tényleg, akkor is át lehet úgy öltöztetni egy site-ot, hogy az olvashatóság nincs megnyomorítva.

(#13449) sz0k3e_ válasza Lauda (#13447) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Pont ezért néztem be, hogy hátha van valahol szó erről a "dizájn" váltásról, és Nélküled sose tűnt volna fel, hogy a Lenovo is benne lehet a dologban (ABP...) :R

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#13450) Lauda válasza sz0k3e_ (#13449) üzenetére


Lauda
félisten

Ki kene loni az adblockot. :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.