Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) saelin válasza pepe091 (#13550) üzenetére


saelin
veterán

Köszi a tippet! :R

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#13552) Sk8erPeter válasza pepe091 (#13550) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azt azért érdemes hozzátenni, hogy ha a vissza gombra kattint, ahol még látja a szerkesztett kódot, majd ezt az űrlapot küldi el, akkor ÚJ hsz.-t fog írni, ergo duplikált hsz. lesz...
Tehát a megoldás, hogy új fülön megnyitja a szerkesztést, az azonos fülön meg visszamegy a szerkesztett kódhoz, azt onnan kivágja, és berakja az új fülön megnyitott szerkesztőablakba. Így nem fog két hsz. keletkezni, hanem az eredetileg elküldöttet szerkeszti... (Remélem, sikerült érthetően leírnom. :DDD)

Sk8erPeter

(#13553) saelin válasza Sk8erPeter (#13552) üzenetére


saelin
veterán

Pont most írtam modkerbe dupla hsz miatt... :DDD

Olvashattam volna előbb is ezt a posztot. *sóhajt*

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#13554) pepe091 válasza Sk8erPeter (#13552) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Igen, ez kimaradt. :DDD :B

(#13555) Kékes525


Kékes525
félisten

Az "Itt szóltam hozzá" bejegyzéshez lenne egy javaslatom. Itt ha ráklikkelek, akkor az adott topik első oldalára visz a link. Jobb lenne, ha a friss, azaz a legújabbra mutatna, mert ugye ott várhatók a legújabb, esetleg nekem címzett válaszok.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13556) cattus válasza Kékes525 (#13555) üzenetére


cattus
őstag

Ez szimplán beállítás kérdése. Beállításaim --> Fórumhozzászólások --> Kezdő blokk --> utolsó.

Do the thing!

(#13557) Kékes525 válasza cattus (#13556) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, ezt nem tudtam. Már be is állítottam. :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13558) tepenzed


tepenzed
őstag

csak nekem tetszene rohadtul egy olyan funkció, hogy az adott emberrel nem csak privát üzit lehetne váltani, hanem live chat is lenne? Facebookot nem szívesen adok meg :N

(#13559) #81556480


#81556480
törölt tag

Jónapot E !

Létezik a prohardveren zárt fórum? (ha jól tudom nem ) Nincs tervbe véve hogy legyen? mondjuk offtopicok amik barátiak, nem lehetne hogy csak regisztráltak lássák? Van rá esély vagy ellent mond valamiféle alapelvvel? Ahol már van összeszokott banda akik magánéletről is beszélnek, lehet örülnének neki ha közös megegyezéssel zártá lehetne tenni a fórumot (csak regelt felhasználó láthassa ).

Csak ötlet/kérdés . :R

(#13560) sz.balazs.95 válasza #81556480 (#13559) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Maximum privát üzenet van, mint lehetőség, 2 ember között.

Erre mondjuk a legjobb megoldás a csoportos pü bevezetése lenne - az viszont valóban egy jó dolog lenne, ha lenne. :K

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13561) #81556480 válasza sz.balazs.95 (#13560) üzenetére


#81556480
törölt tag

Én tök másra gondoltam. ismerem a privát üzenetet, egy párat már váltottam így PH! addiktként :DDD

(#13562) sz.balazs.95 válasza #81556480 (#13561) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

csak azért írtam, mert amire te gondolsz, nincs, csak ez. :/

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13563) cdl


cdl
senior tag

Sziasztok.
Kb 3 napja nem tudok belejentkezni Opera böngészőből a forumokra.
Se tabletről, se mobilról.
Megoldás?

(#13564) Lauda válasza cdl (#13563) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Cache torles volt mar?

(#13565) cdl válasza Lauda (#13564) üzenetére


cdl
senior tag

Meg.
Harom különböző gépről sem működik.
Más is panaszkodott rá, szóval az Opera nem fekszik most a Prohardvernek sajna.

(#13566) cattus válasza #81556480 (#13559) üzenetére


cattus
őstag

Sokat nem érne, mivel 2 perc kb. regisztrálni egy fiókot, tehát túl sok védelmet nem nyújtana

Do the thing!

(#13567) sz.balazs.95 válasza cattus (#13566) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Na igen, épp ezért szeretne a meglévő, nyílt fórumok mellé ezt zártat, ahol csak meghívott emberek lehetnének.
Gyak. ugyanúgy, mint a Facebook zárt csoportjai vagy csoportos beszélgetései.

Ez amúgy már korábban is javasolva volt.

Az egyébként viszont egy jó kérdés, hogy az előbb írt két fajta megközelítésből (zárt csoport v. csoportos privát beszélgetés) melyiknek a megvalósítása lenne jobb.

Mondjuk most már vannak topikgazdák, tehát elvileg a zárt csoportos megoldásnak nincs akadálya.
Már csak azt kéne megvalósítani, hogy a topikgazda, egyrészt tudjon hozzáadni topikokhoz embereket, másrészt pedig legyen privát opció a csoportokhoz.

Illetve az is jó lenne, hogyha valaki nyit új topikot, akkor automatikusan az adott topiknál topikgazda lehessen.

Szóval vannak kiaknázatlan lehetőségek a topikgazdás rendszerben.

(ja, amúgy ez csak ötletelés / "hangosan gondolkodás", semmi komoly. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13568) Lauda válasza sz.balazs.95 (#13567) üzenetére


Lauda
félisten

nem lehetne hogy csak regisztráltak lássák?

Ennek onmagaban en sem ertem mi a vedelmi szerepe, hiszen barki regisztralhat. ;)

(#13569) sz.balazs.95 válasza Lauda (#13568) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Hát, ha arra gondolt, hogy a topikba regisztráltak, akkor van értelme, de amúgy tényleg nincs, ha csak az lenne a feltétel, hogy PH!-n regisztrált legyen valaki. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13570) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok,

nem tudom létezik e már ilyen, de ha létezne akkor már vszeg hallottam volna róla... szóval van egy olyan ötletem, hogy az apróhirdetési csalások egy részét meg lehetne előzni azzal, ha a gyanús hirdetések egy topicban gyűjtve lennének. Az olyanokra gondolok, amikről lerí, hogy valami nem kóser (pl).
Ha valaki tapasztaltabb észrevesz valamit ami gyanús, és erre felhívja a figyelmet, az segítség lehet olyanoknak, akik laikusként vennék meg az adott cuccot. Ez nem vonna maga után semmilyen következményt, csak felhívná a figyelmet arra, hogy különös körültekintéssel legyenek a leendő vevők amikor megvásárolják a terméket.

Vélemény ?

(#13571) sz.balazs.95 válasza VinoRosso (#13570) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Létezik "Kivel nem érdemes üzletelni" (vagy valami hasonló neve van) topik.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13572) Lauda válasza VinoRosso (#13570) üzenetére


Lauda
félisten

Jelented a a hirdetest az aprodoknak es majd eldontik.

(#13573) VinoRosso válasza Lauda (#13572) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem akarom jelenteni, mert nem történt semmi csalás, de fura az 1 napos reg, az újként árult duplán (i.e. utólag) matricázott ram, meg a "memória kártya" szöveg

sz.balazs.95 : Ismerem azt a topicot de az nem ilyen amire én gondolok.

(#13574) Lauda válasza VinoRosso (#13573) üzenetére


Lauda
félisten

Csak ez a lehetoseg adott, minden mas uzletrontasnak fog hatni es torolve lesz, te meg szankcionalva.

(#13575) #81556480 válasza sz.balazs.95 (#13567) üzenetére


#81556480
törölt tag

a zárt csoportban leírtakat nem dobja be a gugli keresője, csak az talál rá aki konkrétan be akar oda menni és regisztrál.. az meg engem nem zavarna. de hogy bárki olvashatja a viszonylag privátnak minősülő baráti beszélgetéseket az nem olyan jó szerintem. pl az off topicok.

a l" egyen topickgazda a topicnyitó" szerintem nem jó, ugyanis vannak túlbuzgó emberek akik ha meghallják hogy jön egy játék már nyitják is a topicját. És az nem egyenlő azzal hogy alkalmas a topicgazdai feladatkör ellátásával. ígyis még kezdetleges a topicgazdaság és problémák is vannak *****

(#13576) VinoRosso válasza Lauda (#13574) üzenetére


VinoRosso
veterán

Na hát ezért írtam az ötletet, hogy változtassunk, javítsuk, legyen lehetőség simán csak arra, hogy mások figyelmét felhívjuk, hogy mindenképp ellenőrizzék le az ilyen esetekben, hogy mit készülnek megvenni.

(#13577) sz.balazs.95 válasza #81556480 (#13575) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Oké, de az pl. tök gagyi, hogy ha mondjuk van egy LogOut bejegyzésem, akkor a hozzátartozó topiknak nem én vagyok automatikusan a topikgazdája, pedig az lenne a logikus/elvárható.

vagy ha valaki csak úgy nyit egy topikot, akkor miért ne lehetne a gazdája, ha már ő nyitotta és gyak. az övé?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13578) #81556480 válasza sz.balazs.95 (#13577) üzenetére


#81556480
törölt tag

Miért lenne az övé?

(#13579) Lauda válasza sz.balazs.95 (#13577) üzenetére


Lauda
félisten

Itt minden a PROHARDVER Informatikai Kft. tulajdona. Te es mindenki mas csak egy nicknev, amit barmikor korlatozhatnak/kitilthatnak indoklas nelkul.

En a magam reszerol nem is adnek senkinek ilyen jogot. A logout blogok torleset sem engedelyeznem a blogironak. Sokan sportot uznek ebbol, bolondjat jaratva a tobbiekkel. Ha letrehozta, viselje a kovetkezmenyeket, majd ha a moderator ugy dont, bezarja.

(#13580) sz.balazs.95 válasza Lauda (#13579) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nade ha ő hozta létre az adott tartalmat, akkor miért ne tehetne vele azt, amit akar?

Ez megint tipikusan az az eset, hogy azért kell mindenki másnak szopni, mert néhány júzer nem tudja rendeltetésszerűen használni a dolgokat? :(((

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13581) Lauda válasza sz.balazs.95 (#13580) üzenetére


Lauda
félisten

Lehet, hogy a bejegyzest o hozta letre, viszont a hozzaszolasokat, a hozzaszolasokban kialakult tartalmat, tudast, ami lehet joval magasabb szinvonalu, mint maga a bejegyzes, azt a tobbi felhasznalo hozta letre es nem hiszem, hogy ezt csak ugy joga van barkinek is kitorolni, eltuntetni.

(#13582) pepe091 válasza sz.balazs.95 (#13577) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

vagy ha valaki csak úgy nyit egy topikot, akkor miért ne lehetne a gazdája, ha már ő nyitotta és gyak. az övé?

Rengeteg újonc amikor beregisztrál, nem néz sehova és azzal kezdi, hogy nyit egy topikot a teljesen átlagos kérdésének, ami legalább 2-3 topikban elférne. Elég érdekes lenne, ha az ilyen újoncok egyből TG-k is lennének ezekben a topikokban... Pluszban attól, hogy valaki nyit egy topikot, az még nem lesz az övé.

(#13583) sz.balazs.95 válasza pepe091 (#13582) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ezt akkor pl. ki lehetne zárni azzal, hogy ranghoz legyen kötve a topikgazda cím.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13584) Sk8erPeter válasza sz.balazs.95 (#13577) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Oké, de az pl. tök gagyi, hogy ha mondjuk van egy LogOut bejegyzésem, akkor a hozzátartozó topiknak nem én vagyok automatikusan a topikgazdája, pedig az lenne a logikus/elvárható."
Nem gagyi, hanem inkább az van, hogy te ülsz kissé fordítva a lovon, aztán fel vagy háborodva, ha les(z)avaznak. Sok mindent lehet fikázni, ami itt még nem működik jól, de azt aztán pont nagyon nem, hogy akárki vérjancsik nem lehetnek csak úgy topicgazdák, és keménykedhetnek, ahogy akarnak, csak mert írtak egy pár sort.

"Nade ha ő hozta létre az adott tartalmat, akkor miért ne tehetne vele azt, amit akar?"
Ha ilyet akarsz, akkor készíts egy saját honlapot. Ha máshol garázdálkodsz, mindig lesznek szabályok; nehogy már az legyen a baj, hogy nem lehet BÁRKIBŐL (!!) "úr a háznál", aki megosztotta a gondolatait.

"Ez megint tipikusan az az eset, hogy azért kell mindenki másnak szopni, mert néhány júzer nem tudja rendeltetésszerűen használni a dolgokat?"
Nem, ez az az eset, amikor eleve rosszul közelíted meg a kérdést, aztán hőbörögsz.

(#13582) pepe091:
"Rengeteg újonc amikor beregisztrál, nem néz sehova és azzal kezdi, hogy nyit egy topikot a teljesen átlagos kérdésének, ami legalább 2-3 topikban elférne."
Erre egyébként én egyszerűen azt látnám megoldásnak, hogy legyen regisztráció óta eltelt időhöz kötve a topiclétrehozás joga. (Direkt nem azt írtam, hogy ranghoz legyen kötve, mert újonc maradhat sokáig is valaki, attól még, mert keveset szól hozzá, lehet kifejezetten hasznos tag.) Tulajdonképpen nem értem, miért nincs ez így jelenleg. Régen, amikor még publikus volt a modker topic, tényleg rengeteg olyan hsz.-szel volt tele, ami arra hívta fel a figyelmet, hogy már megint nyitott egy újonc egy topicot, ami tök felesleges, zárjátok. Csomó felesleges pluszmunka a modiknak, szimplán azért, mert az újoncok még nem vágják annyira a PH! használatát, más fórumokból érkezve esetleg feltételezik, hogy itt is úgy megy, hogy egy adott kérdésnek új topicot hozunk létre (pedig az ilyen jellegű fórumnál széttöredezettséget eredményez, más jellegű oldalnál meg nem, például ugye a Stack Overflow kifejezetten arra épít, hogy egy kérdés-egy thread-több válasz-egy elfogadott megoldás).

Sk8erPeter

(#13585) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, egy kérdés. Van lehetőségem a privát üzenetek tartalmában keresni?
Pár éve :D leveleztem valakivel egy adott termékről és most szükségem lenne annak a terméknek a típusszámára :)

(#13586) Bjørgersson válasza rover45 (#13585) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha tudod a felhasználó nevét és a vele folytatott beszélgetésben keresel, akkor igen, egyébként csak a felhasználok közt tudsz keresni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13587) lezso6 válasza Bjørgersson (#13586) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehet az összes privát között keresni a privátok főoldalán.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13588) Bjørgersson válasza lezso6 (#13587) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Valóban, elnézést, rosszul emlékeztem. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13589) rover45 válasza lezso6 (#13587) üzenetére


rover45
senior tag

Nagyon köszönöm mindkettőtöknek :R

(#13590) mekker


mekker
őstag

Egy olyan egyszerű ötletem lenne, hogy ha van egy segítős témának összefoglalója, és valaki először írna abba a topikba, akkor feldobná az OK-ra kattintva a szöveget az oldal, hogy:
"Ha kérdésed van, előbb olvasd el az oldal tetején található összefoglalót. Ha továbbra is gondban vagy, kérdésed van, bátran kérdezz." (vagy valami hasonlót) piros színnel.
Így csak második OK-zásra fogja elküldeni az üzenetét.

Ez azért lenne jó, mert nagyon sokan nem olvassák el az összefoglalót, új emberek meg nem is biztos, hogy tudják hogy van ilyen és hogy mire jó. Így szerintem meg lehetne úszni sok felesleges, rettenetesen redundáns kérdést.
Pl. XY telefonos topikban meg lehetne spórolni azt, hogy ne minden tizedik kérdés az legyen hogy "hogyan kell rootolni", "mi az a CWM", "hogyan kell romot cserélni", miközben benne van az összefoglalóban.

Ha valakit ez egy idő után zavarna, akkor a beállításokban lehetne egy "Nem vagyok már kezdő" gomb, amivel kikapcsolható lenne a figyelmeztetés.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#13591) Bjørgersson válasza mekker (#13590) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ezzel csak az a gond, hogy rengeteg felhasználó már ezt az üzenetet sem olvasná el, csak egyből nyomna az OK gombra, hogy el legyen küldve a hozzászólás. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13592) mekker válasza Bjørgersson (#13591) üzenetére


mekker
őstag

Mindegy, azért sokat érne szerintem.
Egy helyi boltnál is ki lett táblázva, hogy nem szabad a bolt előtt inni, és azóta jóval kevesebb a feles üveg a szemetesben, meg a helyi alkoholisták sem ott rakétáznak 20 percig a bolt előtt. Ennyit számít a pszichológia.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#13593) Bjørgersson válasza mekker (#13592) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ettől függetlenül persze tényleg nem rossz ötlet. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13594) Lauda válasza mekker (#13590) üzenetére


Lauda
félisten

A hardverapros topikban meg esetleg azt odatenni az orruk ele, hogy ha nem megy az ertekeles, akkor olvasd el ezt es ezt, mert lassan 10-bol 8-an ezzel kapcsolatban irnak.

(#13595) kovy29 Ne magadbol indulj ki. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#13595) Bjørgersson válasza Lauda (#13594) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Már ha egyáltalán megtalálják a megfelelő topikot. :o

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13596) Saccco


Saccco
nagyúr

Meg lehetne oldani, hogy a hozzászólás írásnál a szerkesztőablak alatt sorakozó formázó gombok és smile-k kódjai is megjelenjenek? Akár a kép beillesztő rész alatt, ott bőven lenne hely.
Sajnos például mobilról netezve az Opera mini nem birkózik meg ezek beillesztésével, így maximum azokkal tudok formázni, amiket fejből tudok. :B :DDD

Nem kerestem rá, hogy volt-e már téma. :B

Szerk.: Tudom, hogy egérrel rámutatva megjelenik a kód, de Opera minivel ez sem megy. :))

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13597) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Sziasztok.
Ez inkább egy vélemény.
Nekem ez a mocsadéknagy media markt logó nem annyira jön be, eltakarja a fél oldalt. :B

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#13598) MDMA


MDMA
tag

Sziasztok!

Teljesen off, de hol a pennában tudom megváltoztatni a fórum jelszavamat? Esküszöm, hogy kerestem mindenhol, de nem lelelem a lehetőséget.

Köszi

Bocsköszi

(#13599) lezso6 válasza MDMA (#13598) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

ITT.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13600) MDMA válasza lezso6 (#13599) üzenetére


MDMA
tag

sztár vagy! :C
köszi :R

Bocsköszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.