Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) whited


whited
addikt

Sziasztok
Az "Itt szóltam hozzá" oldalsávban lehet / lesz rá mód, hogy megnöveljük az eltárolt topikok számát?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#13852) Winner_hun válasza whited (#13851) üzenetére


Winner_hun
félisten

Itt 20-ig tudod növelni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13853) whited válasza Winner_hun (#13852) üzenetére


whited
addikt

:R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#13854) dobragab


dobragab
addikt

Üdv!

Topik összefoglaló szerkesztésekor a következő jutott eszembe: esetleg az ÖF-be "horgonyt" beszúrni lehetne valahogy? Azaz az ÖF megfelelő pontjára ugrik, ha ráklikkelsz, szerintem elég lenne a /index.html-nél. Jól jönne cikkek írásakor, hsz-ben hivatkozni egy ekkora ÖF valamely részére, a fogalomgyűjtemény megfelelő pontjára ugrani, vagy csak a tartalomjegyzékben navigálni.

Tudomásom szerint még nincs ilyen feature, és nem tudom, a fejlesztése mennyire lenne macerás, de az tuti, hogy a többi TG is megköszönné.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#13855) camiIIus


camiIIus
tag

70.39.185.166
Ezt a címet kéne törölni a banánfáról. ty

(#13856) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Hello!
Két dolog zavar igazán a Prohardveren gondoltam leírom vagy lesz változás vagy nem... (ne vegyétek bántásnak)

Az egyik, hogy a fórumon a keresés működése kritikán aluli azzal kéne valamit kezdeni.

Pl Arról keresek infót, hogy milyen vélemények vannak az Asus DRW-24F1ST DVD íróról.

Beírom keresőbe hogy Asus DRW-24F1ST vagy DRW-24F1ST vagy csak 24F1ST és nem hoz fel semmit holott végig olvasva dvd író topic utlosó 20 oldalát( ami kb 1 óra volt legalább) talátam kb 10 említést. Szóval a kereső szinte nem is működik legalábbis nem úgy ahogy optimális lenne. Ez csak egy péda volt az utóbbi hét keresései közül. Egy sem segített semmit általában nem talál semmit.

Másik hogy ha valamelyik hirdetőt vásárlás után értékelni akarom miért a jelentés fül jön fel nem lenne egyszerűbb logikusabb ha probléma jelentése teljesen más oldalon lenne? Meg lehetne adni egyből az értékelés szövegét és a Moderátor csak jóváhagyná nem kéne 2 kört futni feleslegesen, belekavarva a probléma jelenetését.

Harmadik a szűrés, lehessen mondjuk a hirdetéseket megyére szűrni vagy keretösszegre. De ez fele annyira sem zavaró mint az első kettő.

Végül ha google kereső kiad egy linket, hozzászólást amiben szó van a keresett témáról általában nem az a hozzászólás jön fel aminek kéne, hanem valami tejesen más.

Üdv SaGaIn

Sok sikert kívánok a további munkához...

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#13857) Bjørgersson válasza SaGaIn (#13856) üzenetére


Bjørgersson
félisten

1) [link]
2) semmi köze a Prohardvherhez, [link]
3) szintén, [link]
4) gondolom ez is nyilván a Prohardver hibája, nem a Google-é...

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13858) SaGaIn válasza Bjørgersson (#13857) üzenetére


SaGaIn
senior tag

érdekes nekem nem ad ki semmit: [link]
így sem:
[link]

Majd szólok googlenek hogy optimalizálják keresőjüket a prohardverre....

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#13859) h1mpi válasza SaGaIn (#13858) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mert Te a fórum témában keresel. Keress rá az eszköz fajtájáta a fórum témánál (dvd író) és a fórumon belül a pontos típusra.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#13860) SaGaIn válasza h1mpi (#13859) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Nah erre akartam kijukadni hogy lehet ezt egyszerűbben is nem... ?
Mert Beírom a keresőbe és nem talál semmit azt hiszem nincs is róla semmi.
Mi lenne ha a keresés mindenbe tényleg mindenben keresne hozzászólásokban is cikkekben is stb...

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#13861) h1mpi válasza SaGaIn (#13860) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ebben igazad van, de rosszul fogalmaztad meg ;)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#13862) Bjørgersson válasza SaGaIn (#13860) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Persze, beirsz a forumkeresobe valamit, aztan kidob harommillio hozzaszolast, mert azok kozt is keres. Akkor meg gondolom az lenne a baj... :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13863) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

A logout-os topikajánlóban állandóan ott van a négy hozzászólásgyűjtő szóláncos topikból egy biztosan. De az sem ritka, hogy mind a négy egyszerre. Nem lehetne esetleg vhova átcsoportosítani vagy vhogy megoldani, hogy ne jelenjen meg ott?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13864) Lauda válasza fi:zi'k (#13863) üzenetére


Lauda
félisten

Azokat nem szamolja a rendszer, ezert inkabb idotoltes, mint hsz gyujtes. ;) Bar en nem irok oda, csak megjegyeztem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#13865) fi:zi'k válasza Lauda (#13864) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tudom, azért húztam át. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13866) Saccco válasza fi:zi'k (#13863) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azokkal az a baj, hogy nem tartják be a szabályokat... :U :N

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13867) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hogy már volt, bár próbáltam az apró-ra keresni és nem találtam ilyen jellegű ötletet. Mostanában többször kerestem az apróhirdetések között, és eszembe jutott, hogy egy "Láttam" megjelölési lehetőség elég hasznos lehetne a hirdetések mellett. Így nem kéne azokat a hirdetéseket mindig végignyálazni, amiket már megnéztem és nem érdekesek számomra. Persze lehet benne olyan is, hogy ha változtattak a hirdetésen akkor ez törlődik, hiszen árcsökkentés, vagy egyéb feltétel megváltoztatásával máris érdekes lehet, és a kiemelteket gondolom nem kéne eltüntetni hiszen nem azért fizetnek hogy eltűnjön :-)

Ha volt, vagy hülyeség, akkor sorry :-)

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#13868) Saccco válasza Dolby (#13867) üzenetére


Saccco
nagyúr

Olvasd el a topik tetején az összefoglalót.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13869) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Modik-Házigazdák!

A Tg-k munkájának van bármilyen értékelése? Bármi ami az aktvitásuk és elvégzett feladataik szerint rangsorolja őket? Ennek tekintetében van bármilyen következménye a kiosztott rangra nézve ezen információknak?
Ugyan ez a kérdésem a HARDVERAPRÓDokkal kapcsolatban is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13870) Dolby válasza Saccco (#13868) üzenetére


Dolby
senior tag

Megpróbáltam mielőtt hozzászóltam, de több böngészővel sem nyílt le semmi, gondoltam akkor valószínűleg nincs. Ezek szerint van, csak nem tudom megnézni.. :-D

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#13871) Bjørgersson válasza Dolby (#13870) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azért nem nyílik le semmi, mert annyi az egész téma összefoglaló, amivel egyébként semmivel sem vagy előrébb... Ide írj; [link].

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13872) Dolby válasza Bjørgersson (#13871) üzenetére


Dolby
senior tag

Köszi! :-)

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#13873) radi8tor válasza bitpork (#13869) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudok ilyenről. Mindenki egyenrangú.
Természetesen akivel gond van, és ez megalapozott akkor intézkedünk majd.

De ehhez nem ártana, ha tudnánk ki az aki miatt ezt kérdezed. :)

⭐ Stella

(#13874) bitpork válasza radi8tor (#13873) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pl az inaktív egyedek miatt. Van MODI, HAPRÓD, és TG is akik szimplán nulla aktivitást mutatnak, illetve az aktivitásuk konvergál a nullához. Konkretizálni nem látom értelmét, mert jól láthatóan erre a felvetésre sincs igény, csak furdal a kíváncsiság.
Nemrégen volt egy nagy aktivitási hullám amikor Kalandor törölt pár jogosultságot, de utána megint mélységes csend.
Természetesen megértettem, hogy itt mindenki önkéntesen dolgozik, ami belefér. Ugyanakkor mégsem akaródzik elfogadni, hogy vki elfogadja a közösségszolgálatot de utána nem csinálja.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13875) radi8tor válasza bitpork (#13874) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aha értem, ezeket Kalandor intézi, bízzuk rá a dolgot. ;)

⭐ Stella

(#13876) CoolMan válasza bitpork (#13869) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

"A Tg-k munkájának van bármilyen értékelése?" Nincs illetve a Moderátort keresek a fórumhoz! topic.
"Ugyan ez a kérdésem a HARDVERAPRÓDokkal kapcsolatban is." Konkrét moderációval kapcsolatos kérdések-válaszok topic.

[ Szerkesztve ]

(#13877) bitpork válasza CoolMan (#13876) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem konkrét esetről van szó, mármint nem panaszról. Pusztán egy elégedettségi indexről, kit szeret mennyire a ph közössége, és mennyire jó abban amit csinál.
Tudom, hogy nem kívánságműsor, de imho nagyon sok pozitív hozadéka lehet egy ilyen kétirányú kommunikációnak.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13878) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

A piaci hozzászólások miért vannak még feltüntetve az adatlapokon, ha úgysem számolja már őket a rendszer? Az a 0,1-es szorzó is teljesen felesleges szerintem.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13879) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Az miért van, hogyha iPhone-ról szeretnèk linkelni, amikor rányomok a link gombra kidob a böngészőből?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#13880) lezso6 válasza h1mpi (#13879) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gondolom valami safari bug.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13881) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#13863) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Lezso, ezzel nem akartok vmit kezdeni?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13882) lezso6 válasza fi:zi'k (#13881) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

ZOMG, ez kemény. De sajnos nem tudok vele mit csinálni rövid távon. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13883) Lauda válasza lezso6 (#13882) üzenetére


Lauda
félisten

Esetleg addobni az egyeb temakhoz, ott van az offtopik is. Bar az is erdekes, hogy az is egy olyan helyen van, amit szamol a rendszer a rangnal. Engem nem zavar, csak az ilyen hajtsuk a semmit topikok altalaban nullzeros helyeken vannak.

(#13884) fi:zi'k válasza lezso6 (#13882) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem véletlenül szóltam korábban. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13885) mark!


mark!
őstag

Lehetne egy mobilos app is. Jelezné ha valaki válaszolt egy hozzászólásunkra,jelezne ha privát érkezik stb.

>

(#13886) sz.balazs.95 válasza mark! (#13885) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Annak én is örülnék, ha lenne. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13887) mark! válasza sz.balazs.95 (#13886) üzenetére


mark!
őstag

Az biztos, hogy megkönnyítené a dolgunkat. És szerintem más fórumozók is vannak, akiknek tetszene az ötlet.

>

(#13888) sz.balazs.95 válasza mark! (#13887) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Csak gondolom a technikai háttere nem nagyon van kiépítve a dolognak, illetve gondolom nem egy egyszerű művelet kiépíteni.

Na majd a RiOS R7... :DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13889) whited válasza mark! (#13885) üzenetére


whited
addikt

ha az adott témában új hsz jön akkor arról már tud neked emailben jelezni, de hogy külön ha a te hszdre jön válasz azt megoldani, hát nem tudom megérné-e a befektetést, mivel adna, de olyan földöntúli pluszt nem

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#13890) Bjørgersson válasza whited (#13889) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pont annyival adna többet, hogy nem kellene minden új hsz utáni értesítő miatt felnézni a fórumra, hogy az én hsz-emre jött-e válasz. Egy napi 100-200 hsz-es topikban kifejezetten hasznos lenne, főleg azok számára, akik nem töltenek sok időt a fórumon.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13891) Lauda válasza mark! (#13885) üzenetére


Lauda
félisten

PC-re sem megoldott ez, nem hogy mobilra. Persze ettol meg jo lenne, gondolom ezekben az idokben mas fontosabb dolgokkal van elfoglalva a vezetoseg.

(#13892) whited válasza Bjørgersson (#13890) üzenetére


whited
addikt

jobban belegondolva, igazad lehet :F :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#13893) Sk8erPeter válasza mark! (#13885) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Android-alkalmazás:
Prohardver topik figyelő
https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.sherad.hos

Beléptetni nem tud, így privát jelzésére nem alkalmas, de arra elméletileg igen, hogy a figyelt topicokban a felhasználóneved megadása után jelezze, ha új válasz érkezett számodra. (A letöltött tartalmakból a hsz.-eknél kiszedi a címzett felhasználóneveket, és összeveti az általad megadottakkal.)

Persze ennél sokkal jobb lenne egy "natív" megvalósítás (értsd: a PH fejlesztői elkészítenék erre a nem túl összetett, ennél jóval erőforrás-kímélőbb lehetőséget), igazából pont ezeknek a hiányoknak a pótlására születnek az ilyen kezdeményezések. :)

Sk8erPeter

(#13894) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv! A Milyen notebookot vegyek topicban 99999 hozzászólás van és amikor válaszolni akarok az utolsóra, "a manóba" hibát kapok.

(#13895) dqdb


dqdb
nagyúr

Vannak esetleg tervek UL és OL listák támogatására?

Oké,
1. most is
2. lehet sorszámozott
* és nem
* sorszámozott listát
* írni,

de a tételek nem különülnek el egymástól, és a sorszám/csillag/egyéb karakter is beleolvad több soros szöveg esetén a tartalomba.

Valami ilyesmi szintaxis működhetne is:

Ordered list
[ol]
[li]Item one[/il]
[li]Item two[/il]
[/ol]

Unordered list
[ul]
[li]Item one[/il]
[li]Item two[/il]
[/ul]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#13896) lezso6 válasza dqdb (#13895) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Felsorolás, táblázat valóban jó dolog lenne. De egyelőre annyira még nem "unatkozunk" sajnos, hogy erre legyen idő. :( Illetve lehet inkább magát az RTIF kódot kéne kukázni, és valami pl Markdown jellegűt létrehozni (persze felokosítva), amit jóval könnyebb is lenne használni. De erről volt már szó korábban is, ha visszaolvasol.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13897) Sk8erPeter válasza lezso6 (#13896) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Fú, de jó lenne már az a Markdown. :K (Azt már korábban említetted, hogy a HTML-t elvetettétek.) Csak ne az legyen LÉÉÉÉÉÉÉGYSZIIII, hogy valami ahhoz hasonló, de egyéni módosításokkal, mint a mostani, BBCode-hoz képest eléggé megváltoztatott szintaxis. :( Hanem akkor már Markdown legyen, léccci-léccci. :DDD Vagy amit választotok.
Ez pl. preview-lehetőségek és hasonlók miatt érdekes, hogy lehessen akár saját bővítményt írni ilyenekre (kliensoldali cuccokhoz), de egy bevált, sokak által is használt formátummal. :) (A mostani BBCode-szerűséghez már elkezdtem egy ideje írni egy preview-lehetőséget bővítményként, de aztán persze nem fejeztem be, és sosem volt rá elég időm vagy kedvem. Ha rendes BBCode lenne, akkor ahhoz már bőven kész lenne (ld. CKEditor, TinyMCE pluginek kész megoldásai).)

Sk8erPeter

(#13898) lezso6 válasza Sk8erPeter (#13897) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azért nem kell ennyire lelkesedni, nincs tervben ilyen, szigorúan elméleti okoskodás, amit később felhasználhatunk. Valami okosítás mindenképp kell hozzá, mert 1:1 Markdownná alakítani a mostanit nem lehet. Meg ha már hozzá lenne nyúlva, lehetne preview is. :D (Meg örök élet, ingyen sör. ;]) Elsődleges az lenne menő, ha egyszerűbb lenne, ezért tetszetős a Markdown, nem kell hozzá "programozási" ismeret.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13899) Sk8erPeter válasza lezso6 (#13898) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja persze, gondolom, hogy csak nagyon távlati cél, de az is valami. :) És ha megvan, jöhet a preview, örök élet, ingyen sör is! :D

Sk8erPeter

(#13900) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Izé, gondolom ez nem épp normális jelenség. :) És a legszebb, hogy az üres négyzetek is mozognak. :D

Firefox 40.0.3.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.