Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) viking19 válasza vadászcsiga (#5800) üzenetére


viking19
tag

Pont az lenne a lényeg, hogy legyen jailbreak...

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#5802) Noxy válasza viking19 (#5801) üzenetére


Noxy
veterán

Nem keversz te valmit?
Nem az ATV volt Jailbrekelve?
Mert az iOS frissítésnek iPadon ehhez semmi köze.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5803) vadászcsiga válasza viking19 (#5801) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De nincs. Korábbi ios-t meg nem tudsz visszatenni

(#5804) silmatauki válasza viking19 (#5799) üzenetére


silmatauki
őstag

1. Az AppleTV nem lehet AirPlay forrás, csak nyelő/cél.

2. még egyszer: szinte biztos, hogy az AirPlay-problémád miatt NEM kell 8.1.3-ra upgradelned. Wi-Fi újracsatlakozást stb. próbálj ki. Az iPad-en 1általán látszik az ATV, mint cél?

(#5805) silmatauki válasza oba (#5798) üzenetére


silmatauki
őstag

Sajna most már 8.1.3 rakható fel csak, arra meg nincs JB.

(#5806) oba válasza vadászcsiga (#5800) üzenetére


oba
addikt

a régi shift+restore -os ipsw telepítés már nem működik? csak mert akkor tudna rakni 8.1.2 -őt is

(#5807) Ragnar95 válasza oba (#5806) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, mostmár nem írja alá az Apple a 8.1.2-t.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5808) viking19 válasza silmatauki (#5804) üzenetére


viking19
tag

Ok,

Így már tisztább...
Én azt hittem ezt arra lehet használni, hogy az apple TV-s tartalmakat továbbítsa az IPAD kijelzőjére.

[ Szerkesztve ]

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#5809) Nauri válasza Kalandor (#1) üzenetére


Nauri
csendes tag

Segitseget kerek, Bpen 1ik szervizes szetszedte, de rosszul, eltort harom csatlakozo 2db, ami plexivel kapcsolatos, 1 ami a kijelzovel kapcsolatos, ezek forrasztasa mi penz, marmint egy 16 gigas ipad4essel kapcsolatban? Erdemes e v inkabb venni Samsung tabot 38e Ftrt? Hol olcso, hol vallalnak el mas elrontasat? Letezik vhol arlista, mit mennyiert? Amiket kidob gugli, mind 2012es ar, meg hiaba irok, nincs valasz. Megeri e megcsinaltatni? Mert simes fajta, azért kerdelek benneteket? V eladni, ahogy van? mennyiért lehetne legfeljebb legalabb? Az uj plexi feher lett volna. kikeszulok. Help! :(((

(#5810) Megane2000 válasza Nauri (#5809) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Új érintőt raknának rá az kb 25.000ft. Ha csak az a hiba. Ha más akkor még drágább.

(#5811) silmatauki válasza viking19 (#5808) üzenetére


silmatauki
őstag

Pont fordítva. Amúgy az iPad valszeg közvetlen el tudja érni ugyanazokat a filmeket (ha nem képernyőtükrözésről vagy direkt képernyőmeghajtásról van szó), mint az ATV, így nem is kell az ATV-t használnod.

(#5812) Ragnar95 válasza Nauri (#5809) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szervizessel csináltasd meg. Mi a francért fizetnél te az ő hibájáért, miközben ő vállalta a javítást :F

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5813) TheMarci válasza Nauri (#5809) üzenetére


TheMarci
addikt

Ez melyik szerviz volt? (Mar csak kivancsisagbol, hova ne vigyem a cuccom)

Do You Dream?

(#5814) viking19 válasza silmatauki (#5811) üzenetére


viking19
tag

küldtem privit. nem akarom telespammelni a fórunot!

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#5815) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Süvi, és az az üveg szerinted mennyivel jobb mint mondjuk egy 500Ft-os fólia, amit cserélgetek?

Mennyire karcolódik? Leejteni sosem fogom, szval az az előnye számomra nem játszik, hogy az törik.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#5816) Ragnar95 válasza h1ght3chzor (#5815) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sokkal kevésbé karcolódik és a tapintása is sokkal jobb az üvegfóliának.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5817) h1ght3chzor válasza Ragnar95 (#5816) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Értem, köszönöm. És a vastagság mennyire számít? Tudnátok akkor jo minosegut linkelni de kérlek ebayrol.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#5818) Luser2000


Luser2000
addikt

Segítséget szeretnék kérni, kevésbé vagyok tájékozott iOS ügyben.

Van olyan program / kiegészítő / előfizetés / stb. amivel a DROPBOX-ban tárolt fájlokat Wifin vagy GSM kapcsolaton keresztül "állandóan" naprakészen lehet tartani az iPad-en? (Azaz, hogy offline módon letárolja nekem akár az egészet, akár kiválasztott mappákat - főleg arra az esetre, ha éppen netmentes helyen lennék).

Köszi, üdv.:
Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#5819) Ragnar95 válasza h1ght3chzor (#5817) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Számít, mert a legvékonyabb is érezhetően vastagabb a fóliánál, úgyhogy a lehető legvékonyabbat ajánlott venni.
Luser2000: kedvencekhez hozzáadod a Dropbox appban a fájlt és máris meglesz offline is.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5820) Luser2000 válasza Ragnar95 (#5819) üzenetére


Luser2000
addikt

Köszönöm. Mappát is lehet? Illetve frissül mindig, ha más eszközről hozzá nyúlok?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#5821) Ashiyo


Ashiyo
csendes tag

Ipad Air 2 [only WiFi] vásárlás előtt állok, de valami nem tiszta.

Az eredeti Apple Store-ban a 64gb-os 199.990Ft, a 128gb-os 234.990Ft.
A http://www.partnerogsm.shp.hu/hpc/web.php?a=partnerogsm&o=apple -n viszont a 64gb-os 154.000Ft, a 128gb-os 185.000Ft.

Értem én, hogy az eredeti forgalmazónál mindig drágább egy kicsit minden, de akkor sem értem ezt a különbséget.
Ha jól láttam, akkor az Apple Store-ban is csak 1 éves jótállás és 90 napos ingyenes telefonos terméktámogatást írnak.
Ha jól tudom (javítsatok ki ha nem) egy Apple terméket bármelyik ilyen szervízbe be lehet vinni, mert valami saját kód alapján azonosítják be, tehát nem feltétlen a vásárlás helyére kell visszavinni.

Namármost, ezen a PartNeroGSM oldalon pedig azt írják, hogy "Tisztelt Vásárlók! Az általunk forgalmazott készülékekhez, minden gyári tartozék megtalálható pl.: adatkábel, fülhallgató, memóriakártya, töltő, illetve minden készülék magyar nyelvvel rendelkezik. ", illetve "Bolti Garancia: 1Év", "Apple Garancia: 1Év".

Szóval.. Ha én az utóbb említett helyen vennék egy 128gb-osat 185-ért (ami eredetileg csak egy 64gb-osat forr ki), akkor az szinte teljesen olyan, mintha az Apple Store-ban vettem volna?

El vagyok veszve, nem lehet ilyen egyszerű.. Valaki világosítson már, milyen hátulütője lehet a dolognak. :)

[ Szerkesztve ]

(#5822) Ragnar95 válasza Ashiyo (#5821) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, világgari van az iPadekre, így teljesen mindegy hol veszed, ha valóban bontatlan és te aktiválod be, az aktiválás napjától 1 év hivatalos Apple gari érvényes rá, amit bármelyik hivatalos szervizben tudsz érvényesíteni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5823) Oldman2 válasza Ragnar95 (#5822) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha jól tudom, ezekben az esetekben azt a Törvényi lehetőséget használják ki, hogy egy külföldről behozott új készüléket felvásárolva, azt "Használtként" értékesítve, a 27%-os ÁFA felszámítása nélkül lehet értékesíteni.

185 * 1,27 = 234,95

és mid ad isten, pont ennyi a Hivatalos ár összege!
:-)

Azaz magánemberként érdemes itt vásárolni, de cégesként elszámolható (ÁFÁ-s) számlát nem fogsz kapni.

Hallottam ugyan olyat, hogy egyes cégek ezeket is elszámolják... könyvelőtől függ ez is, mint minden.

(#5824) h1ght3chzor válasza Ragnar95 (#5819) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Bármilyen jo akkor ami a legvékonyabb? Ebayos link jól esne amit mertek nyugodt szívvel ajanlani. Köszönöm.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#5825) Ragnar95 válasza h1ght3chzor (#5824) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Vegyél top rated eladótól és nem lesz vele baj.
Linket sajnos nem tudok adni, mert iPaden nincs semmilyen fóliám, a Smart Case bőven elég, csak iPhone-on van üvegfóliám.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5826) vadászcsiga válasza h1ght3chzor (#5824) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem fogod tudni szépen felrakni ekkora felületre szinte lehetetlen. Nálam is smart cover van azt annyi

Ja, hogy üvegfólia? Akkor nem szóltam

[ Szerkesztve ]

(#5827) Noxy válasza h1ght3chzor (#5824) üzenetére


Noxy
veterán

Itt keresgélhetsz: --> [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5828) Nauri válasza Megane2000 (#5810) üzenetére


Nauri
csendes tag

Érinto van, csatlakozo, soros forrasztas kene kb 3 dbon, az a harom csatlakozo cserere szorulna.

Az a rossz, szerintem 25ezerért, nem vállalnák el. De ki tudja. Vki r privit, kihez vigyem? Legújabban mindenki szervz, aki vesz hrdetls helyet orkglin. :C

(#5829) Nauri válasza Ragnar95 (#5822) üzenetére


Nauri
csendes tag

Igen, viszont ha nagyobb karcolás v repedés kisebb van rajta, ugrik a gari és le vannak maradva a 4es modellek a rivalisoktol nagyon. Se sd foglalat, se leveheto hatlap. Amiert soha tobbe nem fogok venni ilyet ujjat. Kulonben a 2. ipad4esemnél jarok, pont egy éves volt. :F

(#5830) Ragnar95 válasza Nauri (#5828) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Még mindig nem értem, mi a francért nem javíttatod ingyen meg azzal a szervizessel, aki elrontotta vagy fizetteted ki vele a hivatalos javítás árát...
Karcolások és gari miatt nem ugrik a gari, amiatt ugrott, hogy nem hivatalos szervizbe vitted :U
Mi az, hogy le vannak maradva a riválisoktól? :DDD Az iPad 4 egy 2 éves tablet, ha az akkori gépekkel hasonlítod össze, egyáltalán nincs lemaradva, de ma is tökéletesen megállja a helyét.
Az SD-kártya hiánya még talán érthető is lenne, bár nem tudom, erre hogy csak vásárlás után jöttél rá, de a cserélhető hátlap hiányát remélem te is csak viccnek gondoltad...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5831) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Garihoz kapcsolódóan, van egy 4 napos ipadom, hogyan köthetek rá garit, érdemes valamit is kötnöm rá?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#5832) focvis válasza vadászcsiga (#5826) üzenetére


focvis
veterán

Nekem sikerült telefonon elszúrni az üvegfóliát, kicsit igazítottam rajta felrakáskor, sajnos elengedett a ragasztás.

[ Szerkesztve ]

(#5833) Ragnar95 válasza h1ght3chzor (#5831) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Van rá alapból 1 év garancia :D
AppleCare-el 2 évre ki tudod tolni a garit, ezt az 1 év lejárta előtt tudod megvásárolni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5834) silmatauki


silmatauki
őstag

Fiúk, akinek a 8.1.3 JB'elhetetlensége miatt fáj a feje: valami módon installája a 8.2b2-t, ami az új, tegnap kijött Taig-gal JB'elhető!!!!

http://www.idownloadblog.com/2015/02/23/taig-windows-jailbreak-ios-8-2-beta/

[ Szerkesztve ]

(#5835) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Van aki tartott már prezentációt iPadről úgy, hogy ki van kötve Lightning-DSUB kábellel a tablet egy kivetítőre?

Ez plug and play működik? Az iPaden is látok valamit, vagy csak a kijelzőn? PowerPoint és Keynote app érdekelne főle.

(#5836) silmatauki válasza Vasinger! (#5835) üzenetére


silmatauki
őstag

A Keynote natívban támogatja a külső monitort. Ilyenkor más a belső képernyő tartalma (azon vannak kontrollok, de kisebb méretben látod a slideokat is), mint a külsőé (az meg fullscreen csak a tartalmat mutatja).

Ami app meg nem támogat natívan outputot, ott természetesen műxik a screen mirroring, hacsak explicit nincs letiltva (mint pár multimédia streamer appban.)

Szerk: ITT van egy komoly cikk a Keynote kivetítő-outputjáról, videolejátszásról stb. (Angol nyelvű)

[ Szerkesztve ]

(#5837) Süvi válasza h1ght3chzor (#5815) üzenetére


Süvi
őstag

Nem fog megkarcolódni. Én tollal írok rá, a régi olcsót fóliákat "hetente" kellett volna cserélgetnem.
Az olcsó még attól is karcolódik, ha ronggyal óvatosan letörlöd a zsírt.
Vannak akik nem szeretik az olcsó tapintását. Ennek teljesen más, jó simogatni :)

mi ezt használjuk:

[ Szerkesztve ]

(#5838) Urban Terror válasza @matthew@ (#5788) üzenetére


Urban Terror
tag

Nekem nem. Mint kiderült a "kékhalál" szoftveres bug. Most várom a 8.1.4-et, háha az megoldja.

(#5839) erdoke válasza Vasinger! (#5835) üzenetére


erdoke
titán

Lightning - HDMI-vel próbáltam a PowerPointot, a "presenter mode" is szépen működik, tehát amikor az iPaden a jegyzetek is látszanak a diák mellett, a ki meneten viszont csak a diavetítés.

A legjobb aláírás a héten

(#5840) h1ght3chzor válasza Ragnar95 (#5833) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ér valamit? Ha jól tudom van kb 10k-ért, ha összetöröd fizetsz 10% vagy 25k-t és kapsz újat, ha ellopják stb, azt hogy tudnék kötni?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#5841) Ragnar95 válasza h1ght3chzor (#5840) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kevered a szezont a fazonnal.
Az AppleCare csak garanciahosszabbítás, amire te gondolsz, az biztosítás. iStyle-nál lehet biztosítást kötni, de csak a náluk vásárolt készülékekre és nem vagyok benne biztos,h vásárlás után is megköthető és iPadre érvényes-e.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5842) Süvi válasza h1ght3chzor (#5840) üzenetére


Süvi
őstag

Ahogy Ragnar95 fórumtárs mondja.
A vásárlás pillanatában lehet 1,1,5,3 éve biztosítást, de mobilra, de lehet érdemes szétnézni biztosítók oldalán is, vagy más helyeken is.

[ Szerkesztve ]

(#5843) h1ght3chzor válasza Süvi (#5842) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Rendben, köszönöm. Persze, ezt nem az apple találta ki, ő is valamilyen szolgáltató Allianz, stb termékét adja el jó áron.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#5844) Ragnar95 válasza h1ght3chzor (#5843) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az Apple biztos nem, mivel ők itthon nem árulnak biztosítást :))
Az AppleCare az egyetlen a leírtak közül, ami hivatalos Apple termék, az viszont még mindig nem biztosítás. Az iStyle pedig messze nem egyenlő az Apple-el attól még, hogy hivatalos viszonteladók...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5845) h1ght3chzor válasza Ragnar95 (#5844) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Köszönöm a választ, igazából nekem lényegtelen, hogy hivatalos apple vagy sem, csak ha történik valami, akkor ne keljen annyit fizetnem.

Valamerre amúgy nincs ipad játék lista ami nagyon ajánlott? :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#5846) >Deego..


>Deego..
senior tag

Ha valakinek szüksége lenne egy Ozaki O!coat 360 Relax Khaki új Air tokra az keressen, de cserélném is egy Mini tokra.

Egyébként nagyon minőségi darab, s anyaghasználat terén a legjobb amivel eddig találkoztam. Funciókat tekintve praktikus lehetőséget kínál.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#5847) focvis


focvis
veterán

Beírom ide is; megjött az Air 2-m, egész jó, régi Air eladva. [link]

(#5848) legiaap válasza focvis (#5847) üzenetére


legiaap
nagyúr

Csak nem bírtad ki mi?
:)
Én totál megbántam. Majd talán a kövi jobb lesz.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5849) szabogabor10 válasza focvis (#5847) üzenetére


szabogabor10
veterán

Gratula!
Én abszolút nem bántam meg, nagyon jó gép. A hátlap rezgést már teljesen megszoktam, más dolog nincs. iPad 4-ről óriási fejlődés nekem az Air 2.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5850) focvis válasza legiaap (#5848) üzenetére


focvis
veterán

:) kiváncsi voltam a 2 GB RAM-ra, (a laptomom teljesen használható annyival, ~ 8 éves, Win7) - érezni, hogy több van benne, valamivel gyorsabb az Airnél, Safari kevesebbet töltI újra az oldalakat.
Nekem újdonság a Touch ID is, kényelmes. Kb. 10 e. Ft-ból megvolt a csere, nem hagyhattam ki.
A vékonyítás - írtam is - szvsz felesleges, tokban tartva észre se venni.

@szabogabor10: köszi! :) Airről nem érezni akkora ugrásnak, a 4-es dög nehéz volt. Nem hiszem, hogy megbánnám, egy év múlva csere. Biztos lesz benne vaku, persze ismét új tokot kell venni, mert 3 mm-rel odébb teszik majd a kamerát.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.