Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) SoldierL válasza Wlac (#6200) üzenetére


SoldierL
senior tag

Köszi, de nem jó a link

(#6202) Remus389 válasza Tressy (#6199) üzenetére


Remus389
veterán

elismerem hogy a tablagepek Mercedes -e az ipad

viszont most foglalkoztam Mamika wayteq gepevel főleg az volt benne az idegesítő hogy sokat gondolkodott, még androidos viszonylatban is csiga volt, pocsék szoftvere volt, volt hogy 20 másodperc volt míg előjött a keyvoard vagy míg kilépett

hajtepo, de most felraktam rá egy custom romot, nem volt nehez, nem lett ipad, de még nexus sem, de normálisan megy, többnyire fluid

szóval így már lehet nem lesz ipad

különben megnéztem neten a Nexus 9-est, szerintem az is jó nagyon, 98 ezer Ft, de szépen működik és könnyebb mint az Air

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#6203) univerzita


univerzita
addikt

Letölthető a Launcher a notification center-hez!

(#6204) Wlac válasza SoldierL (#6201) üzenetére


Wlac
Ármester

Fura, nekem megy. De amúgy a Stratus Steelseries az, amit linkeltem.

“The wha-"

(#6205) Ragnar95 válasza SoldierL (#6201) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Itt a helyes.
Nem volt olyan bonyolult mondjuk kideríteni,h mi a baj, mivel csak egy : hiányzott a http után :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6206) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

Ipaden a skypen ennyire rossz? Csak akkor látom ha hivnak ha be vagyok lépve a programba. Újraraktam már, de az sem segített.
Valami megoldás lehet?

(#6207) silmatauki válasza csipszikutya (#6206) üzenetére


silmatauki
őstag

Engedélyezd kézzel az értesítéseket: Beállítások > Skype > értesítések, és felső gomb be, vagy ha az be van kapcsolva, akkor alatta valamelyik gomb

(#6208) czanga válasza D@niel (#6056) üzenetére


czanga
őstag

Végül retina mini lett, 32gb, space gray, wifi only. Nagyon köszönöm mindenkinek. :R

Kaptam egy első generációs mini tokot (bodyguardz hajtogatós, kemény hátlapos). Van ez a 0.3 ? mm vastagság difi. Vajon jó lesz rá?

(#6209) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ma jött vissza az iPadem a gariból, de nem engedi visszaölteni az iTunes biztonsági mentésemet.

Ilyenkor mi a teendő?

(#6210) silmatauki válasza Vasinger! (#6209) üzenetére


silmatauki
őstag

Biztos, hogy be vagy lépve a gépen(!) az AppStore-ba ugyanazzal az accounttal, amivel anno megvetted / leszedted az appokat?

(#6211) Vasinger! válasza silmatauki (#6210) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, csak egy fiókot használok évek óta.

Annó letöröltem az appokat apk-ját a C-ről mert nem volt hely, de mikor szinkronizáltam az iPadet gari előtt egy szót se szólt érte. Valószínűleg én szúrtam el ezzel, hogy letöröltem a millió+1 appot . (kb. 10 GB-ot foglalt) de szeretném megtudni, hogy hogyan lehetne orvosolni. Legalább az appok listája kéne, ami a legutóbbi mentésben volt, hogy azokat manuálisan lekapjam, mert ez nem is az összes app, amit itt felsorolt.

[ Szerkesztve ]

(#6212) Ragnar95 válasza Vasinger! (#6211) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, pont ez a baj,h törölted ezen appokat.
Ott van a lista, a többi visszakerül gond nélkül, de ezeknek a mentései bukta kategória, mert a backup visszarakása után tudod csak visszarakni az appokat. Esetleg ha letöltöd gépre AppStore-ból az appokat és csak utána rakod vissza a backupot, akkor megmaradnak az appok mentései is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6213) univerzita válasza Vasinger! (#6211) üzenetére


univerzita
addikt

Én még megpróbálnám Syncios -al. Ha ott fogod látni a appokat akkor vissza tudod rakni. Egy próbát megér.
De mivel C-ről törölted nem fog menni ( utólag gondoltam)

[ Szerkesztve ]

(#6214) Vasinger! válasza Ragnar95 (#6212) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az a baj, hogy a többi se került vissza és ez a nagy bajom. A listában szereplőket már felraktam.

univerzita:

Igen, sajna :\

(#6215) Ragnar95 válasza Vasinger! (#6214) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor ha azok megvannak már gépen, rakd vissza a backupot újra és jónak kéne lennie.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6216) Vasinger! válasza Ragnar95 (#6215) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az a baj, hogy hiába akarom letölteni ezeket gépre, azt írja, hogy downloaded, de közben mégsem. Ha az iTunes-t újrarakom akkor minden mentés és app elveszik, igaz?

(#6217) Ragnar95 válasza Vasinger! (#6216) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Töröld ki az appokat iTunesból és utána engedni fogja.
Nem, a mentések máshol tárolódnak, azokat ki tudod menteni kézzel az appokkal együtt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6218) Vasinger! válasza Ragnar95 (#6217) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Na, akkor az a lényeg, hogy ha rákeresek egy appra jelenleg és rákattintok, akkor ezt írja:

És itt utána kéri, hogy tallózzam be a .ipa fájlt, ami nyilván nincs a könyvtárban, de úgy látja hogy mintha ott lenne, így letölteni se engedi.

Ha kitörlöm az iTunes-ból az appot, akkor utána le tudom tölteni, a kérdésem csak annyi, hogy ilyenkor a mentések megmaradnak?

(#6219) Ragnar95 válasza Vasinger! (#6218) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, mivel a mentések teljesen máshol tárolódnak, mint maguk az appok, ráadásul a mentés az eszközhöz tartozik, az app meg nem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6220) Vasinger! válasza Ragnar95 (#6219) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Most egyelőre úgy vagyok vele, hogy visszaraktam nagyrészét mindent kézzel, aztán ez van. Legalább az egyéb közel 3 GB-os méretét is lecsökkentettem így és csak hasznos appok lesznek fent :)

Akartam ilyen takarítást végezni, csak nem így...

Na és akkor figyelem:

AQUA-ban vásárolt (Nem APR) készülék gariztatása után 1 év gari hosszabbodás! :C

A vicc az egészben, hogy nekem SG készülékem van, és fehéret mutat az oldal, ez valóban így van, mert bekapcsolásnál is fehér alapon, fekete almát ír ki. Hát na, ez legyen a legnagyobb baj :)

[ Szerkesztve ]

(#6221) Ragnar95 válasza Vasinger! (#6220) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

5S vagy i6 óta, már nem emlékszem melyik mindenkinek fehéret mutat :D
Csomóan csodálkoztak is,h fekete i6-nál mi a francért fehér kép szerepel, hiszen régebben stimmelt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6222) szkinni válasza Vasinger! (#6220) üzenetére


szkinni
tag

Amikor nekem cseréltek az 5s nekem is ezt írta ki aztán pár nap múlva szépen eltűnt, szerintem azért nézz rá majd később is, amúgy mondtak is hogy ujra indult?

(#6223) Vasinger! válasza szkinni (#6222) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nah, hát akkor figyelem még, de azért reménykedem. :DDD

(#6224) szkinni válasza Vasinger! (#6223) üzenetére


szkinni
tag

Remény hal meg utoljára :)

(#6225) Petya25


Petya25
addikt

Nem rég jutottam hozzá egy iPad2 64GB 3G géphez, frissítettem 8,2-re,
Tudom nem a legújabb kiadás, de a gördülékenysége egy androidhoz képest mellbevágó. Kontaktokat úgy összeszedte mindenhonnan, hogy csak lestem. Kezdem belakni megszokni, de van pár dolog amit vagy nem értek vagy nem jól használok, elfogadok bármilyen ötletet.

- Gmail, Exchange beállítva de egy freemail fiókot nem tudok hozzáadni...
- Appokból kilépés? Csak a home gomb? Majd duplakatt után taszk kilpöckölése?
- géppel összekötve mint eszköz megjelenik, de nem tudok felmásolni rá a DCIM mappába...
- böngészőben Flash felejtős?

Jó lenne pár ajánlott app
- filekezelő
- torrent kliens
- akku monitor

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#6226) Ragnar95 válasza Petya25 (#6225) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

-Nem kell kilépni, az iOS elég ügyesen bánik a RAMmal, nem kell vele foglalkozni. Egyébként az általad leírt módon lehet csak kilépni, igen.
-iTunes kell a másoláshoz vagy másik program, pl Synciost szokták egyesek ajánlani, de itt az androidos drag&dropot felejtsd el mindenképp.
-Flashhez Puffin browser kell
-Filekezelést felejtsd el, mert sandboxing miatt minden app csak a saját fájljaihoz fér hozzá JB nélkül
-JB nélkül nincs
-JB nélkül szintén nincs, de fölösleges is

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6227) Petya25 válasza Ragnar95 (#6226) üzenetére


Petya25
addikt

Köszi az infókat.
JB?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#6228) Ragnar95 válasza Petya25 (#6227) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Jailbreak, amivel root jogot kapsz.
Viszont 8.2-re nincs is még, mert nem törték még fel.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6229) Petya25 válasza Ragnar95 (#6228) üzenetére


Petya25
addikt

Aha, nekem ez még elég bonyinak tünik, majd biztos letisztul.
Azt olvasom, hogy iTunes-on keresztül lehet fájokat feltenni, azt még átrágom.
Fura hogy nem tudok feldobni rá egy könyvtárba fájlokat, pl képet, filmet, doksikat, ennek mi haszna van?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#6230) univerzita válasza Petya25 (#6229) üzenetére


univerzita
addikt

Ha ráteszed gépre akkor kell hogy lásd a DCIM mappát,de innen csak képek lehet gépre másolni képeket. File kezelőnek tedd fel a Document 5-öt. Kezdetnek nagyon jó lesz, lehet vele képek,zenét,újságokat wifin letölteni gépről iPad-re.Meg fogsz lepődni hogy milyen jól fog működni.

(#6231) Ragnar95 válasza Petya25 (#6229) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az, hogy sokkal biztonságosabb megoldás ez, hogy nem férsz hozzá direktbe a fájlstruktúrához.
Ráadásul sokkal modernebb és egyszerűbb is, hogy minden automatizálva van és neked nem kell kézzel szórakoznod.
Sokak számára fura elsőre a sandboxing, de ha megszokja az ember, rájön, hogy mennyivel jobb, mint a többi megoldás.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6232) Wlac válasza czanga (#6208) üzenetére


Wlac
Ármester

Jól döntöttél, egészséggel használd.

Ragnar95/univerzita: nekem két év iOS/iTunes használat után sem sikerült még megszoknom a fájlkezelést. Szerintem már így maradok :D

“The wha-"

(#6233) Tressy válasza Ragnar95 (#6228) üzenetére


Tressy
senior tag

tetheted jb van már 8.2-hez [link]

(#6234) Petya25 válasza Ragnar95 (#6231) üzenetére


Petya25
addikt

Felraktam az iTunes-t a gépemre, sikerült összeszinkronizálnom a paddal.
Leszedte a telepített progikat a netről, kvázi mint egy másolat figyel a gépemen.
Jól értelmezem, kb lesz a PC-men egy iPad másolat, progistól, képernyőstől, fájlostól együtt? És oda-vissza fog szinkronizálódni a tartalma?

Apropó fájlok, videóból mit kezel? Az mkv-t, avi-t egyből eldobta, hogy nem támogatott. Ez esetleg lejátszó függő, van olyan lejátszó ami viszi vagy marad a konvertálás?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#6235) Tressy válasza Petya25 (#6234) üzenetére


Tressy
senior tag

ifunboxxal is tudsz másolni a programokba.képet kimenteni stb

Videolejátszásra (mkv,avi) zene lejátszásra (mp3,flac)nplayer vagy buzzplayer jó esetleg még vlc

(#6236) Tressy válasza Petya25 (#6234) üzenetére


Tressy
senior tag

Én személyszerint mindig is rüheltem az itunest.Legtöbb app tud webszervert vagy ftp szervert csinálni az és igy könnyen beletudod másolni a fájlokat hogy aztán le tudd játszani,megnézni

(#6237) univerzita válasza Petya25 (#6234) üzenetére


univerzita
addikt

A második kérdésedre megpróbálok válaszolni. A avi-t,mkv -t csak külső média player-el lehet. Ha fontos a magyar ac.3 hang akkor nemárt vigyázni mert rengeteg player van a stórban ahol ugyan írják hogy ac3 támogatás. De valóban licensz dolog végett mégsem működik ( még fizetősektő is megvonták) Ingyenes a VLC,de ez már nem ac3 kompatibilis. Ha gépről szeretnél streemelni akkor ajánlom a Remote Media Manager (itt megy a ac3). Én most Buzz playert használok ( ac3,dts)

[ Szerkesztve ]

(#6238) Ragnar95 válasza Petya25 (#6234) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, jól értelmezed az iTunes-iPad kapcsolatot nagyjából.
Gyárilag mp4 és mov, de 3rd party appal, pl nPlayer vagy VLC szinte bármit megeszik.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6239) Petya25


Petya25
addikt

Köszönöm az infókat, az iFunBox-ot mástól is hallottam, kipróbálom.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#6240) erdoke válasza Petya25 (#6225) üzenetére


erdoke
titán

"Tudom nem a legújabb kiadás"
Jövő héten lesz 4 éve, hogy itthon elkezdték (hivatalosan) forgalmazni. :)

A legjobb aláírás a héten

(#6241) Petya25 válasza erdoke (#6240) üzenetére


Petya25
addikt

Mondtam én, hogy nem a legújabb. :)
Viszont az aktuális iOS vígan elvan rajta.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#6242) Tibee86 válasza Petya25 (#6241) üzenetére


Tibee86
veterán

Ha használtad volna korábbi verziókkal nem ezt mondanád. :D

(#6243) Tressy válasza Tibee86 (#6242) üzenetére


Tressy
senior tag

Én 7.1.2-vel használom teljesen jól megy vele, és az akkuja még mindig 94%-os batterylife szerint

(#6244) focvis


focvis
veterán

A szüleim iPad Air akksihasználata :Y

Nem tudom, mit csináltak... Anyám bírja az iPaddel fotózást. :D

(#6247) silmatauki válasza #05304832 (#6246) üzenetére


silmatauki
őstag

"Illetve melyik a legjobb panorámakép készítő?"

A Camera appban levő, hacsak nem kell többsoros vagy egyenesen 360 fokos panoráma.

Ennek oka: a Camera app sweep panorámát csinál, amiben sokkal kevesebb parallax (illesztési) hiba lesz, mint bármilyen nem-sweep alapú módszerrel. Bármelyik másik pano appal (pl. Photosynth) sokkal durvább illesztési hibákkal bíró outputod lesz, mint ha mindezt a Camera appal csinálnád, feltéve, ha nem gondoskodsz az optikai tengely azonos ponton maradásáról, ami gyakorlatilag, különösen kézből fotózva, lehetetlen.

(#6248) kulerr


kulerr
őstag

Sziasztok.
Sajnos nem vagyok túl tájékozott Ipad fronton ezért kérnék segítséget tőletek.
Lányomnak vettem egy Ipad-et és szeretne nyilván filmeket nézni is rajt. A tabra másolva és persze online is.
Olvasom, hogy nagyon sok lejátszóból kikerült pl. az AC3, ezért tanácstalan vagyok. Mit javasoltok, mit vegyek meg amin nagyjából elmegy minden?(vagy ár-értékben a legjobb? )

Köszönöm szépen előre is a segítségeket. :R

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#6249) univerzita válasza kulerr (#6248) üzenetére


univerzita
addikt

Remote Media Manager. Lehet streemelni és rarakni. Ac3 támogatva. Ingyenes a VLC de nemkezeli a ac3 - mat,dts- igen.

[ Szerkesztve ]

(#6250) h1ght3chzor válasza univerzita (#6249) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Remote Media Manager elég gyenge HD videók lejátszásában, mondhatni használhatatlan.

DTS az mi?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.