Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) Szabikaa20 válasza Noxy (#5200) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Én azt se tudtam pl,hogy kiadás után 2 hetig vissza lehet tenni csak nemrég!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#5202) Handball94


Handball94
aktív tag

50k körül vennék (használt) Ipad modellt, 7" körüli kijelzővel. Annyira nem vagyok tájékozott az Ipad típusokat illetően, melyik modell, amit érdemes lehet megvenni ebben az árkategóriában?
Alapvető felhasználásra kellene, netezés, olvasás..stb.

(#5203) Ragnar95 válasza Handball94 (#5202) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezen kritériumoknak csak az első generációs iPad Mini felel meg. Nem rossz gép, de ha esetleg kicsit ki tudod tolni a keretet, az iPad Mini 2 sokkal jobb vétel a retina kijelző és jóval erősebb hardver miatt. Az iPad Mini 1 már nem mai darab, így nem egy gyorsnaszád már.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5204) SoldierL


SoldierL
senior tag

Na és 8-as rendszeren belül lehet visszább tenni? Pl 8.1.2-ről 8.0.2-re? 8-asból melyik a legstabilabb?

(#5205) silmatauki válasza SoldierL (#5204) üzenetére


silmatauki
őstag

Semmilyen A5-ös vagy újabb hardvert sem lehet semmilyen módon downgradelni (kivéve bizonyos esetekben az iPad2-t).

(#5206) Süvi válasza Handball94 (#5202) üzenetére


Süvi
őstag

Ill. az Ipad mini modellekre érdemes rátenni egy olyan univerzális tokot, ami 1"-t kitakar a kijelzőből. :)
Elnézést, kérlek ne sértődj meg, de nem tudtam kihagyni.

Szerintem is, ha hosszú távra veszel érdemes Retinát venni, bár ahhoz hozzá kell tenni még egy kis pénzt.
Az olvasásnál nagyon nem mindegy a felbontás, mennyire romlik a szem.

(#5207) SoldierL


SoldierL
senior tag

Nekem ipad 2 van!(Retina) Mik azik a bizonyos esetek? Tudnál segiteni?

(#5208) Handball94 válasza Ragnar95 (#5203) üzenetére


Handball94
aktív tag

Köszönöm a tanácsot, gyűjtögetek még és utánanézek.
Tudom, hogy meg kell nézni a piacot, de mi lehet egy reális ár egy átlagos (használt) Ipad mini 2-ért, azaz mennyit gyűjtsek még?

(#5209) silmatauki válasza SoldierL (#5207) üzenetére


silmatauki
őstag

iPad 2 vagy iPad Mini 2?

(#5210) korpicschess válasza silmatauki (#5209) üzenetére


korpicschess
veterán

Retinából kiindulva nem lehet iPad 2, csak mini.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#5211) Süvi válasza Handball94 (#5208) üzenetére


Süvi
őstag

Itt az apródón már vannak 80-ért megkíméltnek mondott 16 GB wifi+cellural készülékek.

(#5212) SoldierL válasza silmatauki (#5209) üzenetére


SoldierL
senior tag

Ipad mini Retina!
Tehát az ipad mini 2 ha jol tudom.

[ Szerkesztve ]

(#5213) Ragnar95 válasza SoldierL (#5212) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azt sehogy sem lehet downgrade-elni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5214) SoldierL válasza Ragnar95 (#5213) üzenetére


SoldierL
senior tag

Értem sebaj, kőszi szépen h írtatok.

(#5215) SoldierL


SoldierL
senior tag

Ehhez mit szoltok? :

https://www.youtube.com/watch?v=2Fl0NxAeZa8

IRevert prgrammal sem lehet vissza rakni? Tényleg teljesen felejtős?

(#5216) Ragnar95 válasza SoldierL (#5215) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, sok kamu terjeng a neten, de nem viccből jelentettük ki kategorikusan, hogy ez nem lehetséges...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5217) SoldierL válasza Ragnar95 (#5216) üzenetére


SoldierL
senior tag

Oké, igen gondoltam is, hogy ezzel vissza élnek. Elfogadom, hogy nem lehet. Igazából nincs is bajom a 8.1.2-vel /1-2 alkalmazás error-t leszámítva/ csak olvasgattam, hogy sokan vissza raknák a 7-est és , hogy az a legjobb rendszer..

[ Szerkesztve ]

(#5218) Wlac válasza SoldierL (#5217) üzenetére


Wlac
Ármester

A 7-es idejében pedig azt írták, hogy a 6-os volt a legjobb. Amúgy nekem is Mini Retinám van, szintén a legfrissebb rendszerrel, és eddig semmilyen hibát sem tapasztaltam, pedig nem tegnap tettem fel.

“The wha-"

(#5219) Ragnar95 válasza SoldierL (#5217) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Régebbi készülékeken szeretnének a tulajok downgrade-elni, ahol lassabb lett a rendszer az újabb szoftverrel.
A Mini 2-n nem lassított az iOS8, fölösleges lenne a downgrade.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5220) SoldierL válasza Ragnar95 (#5219) üzenetére


SoldierL
senior tag

Ja értem, akkor tényleg felesleges lett volna megnyugtattál. Thx

[ Szerkesztve ]

(#5221) mrkorooo


mrkorooo
aktív tag

Valaki talakozott mar olyannal hogy nem lehet kinyitni a retkes kijelző zárat ? Nincs bent semmi csak a slide... Akkor tudom csak kinyitni ha megnyitom a kamerát...ezt csinálja...

[ Szerkesztve ]

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#5222) legiaap válasza mrkorooo (#5221) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én még em találkoztam ilyennel.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5223) mrkorooo válasza legiaap (#5222) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

Latod a kepet ? Kiegek... Mar 2-3 alkalommal csinalta

[ Szerkesztve ]

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#5224) mrkorooo válasza mrkorooo (#5223) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

Nem tudok szerkeszteni,ennek a predictive bevitelnek hogy kene mukodnie?

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#5225) Ragnar95 válasza mrkorooo (#5224) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Magyarul nincs prediktív bevitel.
Ha a szókiegészítésre gondolsz, ami már iOS4 óta van, hogyha rányomsz a kis x-re a szó mellett, nem azt írja le, egyébként pedig az általa felajánlottat.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5226) mrkorooo


mrkorooo
aktív tag

Értem,és a billentyűzetet nem lehet letenni ha osztottan használom ? Arra gondolok hogy lent legyen legalul

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#5227) Ragnar95 válasza mrkorooo (#5226) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Legalul van az...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5228) mrkorooo válasza Ragnar95 (#5227) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

Nemis

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#5229) Noxy válasza mrkorooo (#5228) üzenetére


Noxy
veterán

Máshol is? Pld a Safariban, vagy bármelyik App-ban ezen kívűl?
JB van?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5230) Ragnar95 válasza mrkorooo (#5228) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valami ott nem okés, nálam így néz ki.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5231) mrkorooo válasza Noxy (#5229) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

mindenhol ilyen trágya :(
Full gyári ios

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#5232) Noxy válasza mrkorooo (#5231) üzenetére


Noxy
veterán

Home+Power alma lógóig, de leht hogy egy szimpla restart is helyre rakja.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5233) mrkorooo válasza Noxy (#5232) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

semmi,bugos ***

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#5234) mrkorooo válasza Ragnar95 (#5230) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

Neked hogy van beállítva ?

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#5235) bongeszo válasza mrkorooo (#5233) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Nem bugos az! :D
Lehet állítani, hogy hol legyen! Nyomd hosszan a billentüzet le gombot és kiadja a lehetöseget rá...

[ Szerkesztve ]

(#5236) ImpersonatoR

Ma visszavittem az apple smart case emet es lecseréltem egy ozaki -ra.
15 pénzt is visszaadtak nem problémáztak.
Eddig jobban bejön nem mozog benne sokkal masszívabb az egész meg a tok is jópofa hangulatos.

Annyi kérdésem lenne, hogy azt meg lehet csinálni sima air nel ,hogy feloldáskor ne kérjen kódot?
Vagy ha egyszer beírom akkor csak mondjuk 3 óra múlva hiába zárom le megint közben?
Legújabb IOS van rajta.
A 4 emet mint ha igy használtam volna bar mar rég volt

Mondjuk ebből a szempontból jobb az air 2 ot csak leolvassa az ujjlenyomatod és feloldja meg vasáraskor sem kell jelszavazni :)

(#5237) Noxy válasza ImpersonatoR (#5236) üzenetére


Noxy
veterán

Egyszerű csak végig kell gondolni.
Mit szeretnék?
Jelkódot beállítani.
Beállítások.
Jelkód.
Jelkód igénylése.
1-5-15 perc or 1-4 óra.
Néha nem ártana a használt eszközben is körülnézni, hogy mi hol is van. Főleg a beállításokkal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5238) ImpersonatoR válasza Noxy (#5237) üzenetére

Válóban.
En csak az Általános/Automatikus lezárás fult néztem.
Jelkódot nem is figyeltem.
Koszi.

(#5239) legiaap


legiaap
nagyúr

Másnál is berezonál az egész iPad Air 2 zenélés közben? Felén sincs a hangerő és tökre rezeg az egész. Olvastam már róla, hogy sokan panaszkodtatok rá, de nem gondoltam volna, hogy ennyire. Mintha egy mélynyomón írnék épp... :W

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5240) ImpersonatoR válasza legiaap (#5239) üzenetére

Igen nálam is ezt csinálta. Ezert is vittem vissza és váltottam vissza sima Air-re.
Kézben tartva mintha rezgő aksi lett volna benne kb.
Több eladót is kérdeztem istyleba mindegyik állította, hogy o meg nem találkozott ilyen panasszal mindenesetre.

(#5241) legiaap válasza ImpersonatoR (#5240) üzenetére


legiaap
nagyúr

Megfordult a fejemben, hogy visszavigyem, de mégis mire váltanék? Sima Air-ből már nincsen 128-as és amúgy mindenben a legjobb választás az Air 2 leszámítva a hangszórós problémát. Surface Pro 3 volt még tervben, de az sokkal drágább, mint ez. Szerintem marad egy darabig aztán ha jön az újabb eladom és váltok arra.
Amúgy nem hiszem el senki nem tesztelte az Apple-nél a kiadás előtt...:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5242) szabogabor10 válasza legiaap (#5239) üzenetére


szabogabor10
veterán

Mindegyik Air 2 ilyen sajnos.
Kijelző kékül, miközben kezedben tartod a gépet?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5243) silmatauki válasza ImpersonatoR (#5240) üzenetére


silmatauki
őstag

"Több eladót is kérdeztem istyleba mindegyik állította, hogy o meg nem találkozott ilyen panasszal mindenesetre."

Szabványkibúvó, ne is várd tőlük, hogy elismerjenek valami problémát.

Amúgy ez a “rezgő akku” jó hasonlat – az én Air2-m is természetellenesen rezonál, szemben a régebbi iPad (Mini)-jeimmel. Mondjuk ez engem nem zavar annyira, mert a hangminőségre nincs befolyással (annyira), legalábbis nem zenelejátszás közben...

[ Szerkesztve ]

(#5244) focvis válasza legiaap (#5239) üzenetére


focvis
veterán

Ezek szerint megvetted az Air2-t, grat!

(#5245) legiaap válasza szabogabor10 (#5242) üzenetére


legiaap
nagyúr

Kékülés nincs csak a rezonancia.

De van kékülés is ha hátulról megnyomom és nem is nagy erővel.
Bakker nem hiszem el.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5246) silmatauki válasza Wlac (#5218) üzenetére


silmatauki
őstag

"A 7-es idejében pedig azt írták, hogy a 6-os volt a legjobb."

Bizonyos modelleken (nem mindegyiken!) tényleg sokkal jobban futott az iOS6, mint az iOS7. Lásd iPhone4 és pl. a tárcsázó megjelenési ideje a két verzióban. (A teló gyak. használhatatlanná lassult iOS7 alatt.)

(#5247) szabogabor10 válasza legiaap (#5245) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, ez a probléma is fennáll minden Air 2-nél. A vékonyítás ára...
Légyszi írj, ha használat közben váratlan pattogást hallasz a hangszóróból. Ez gyakorlatilag majdnem minden gépet érint valamilyen szinten szerintem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5248) Wlac válasza silmatauki (#5246) üzenetére


Wlac
Ármester

Persze, csak arra akartam utalni, hogy az új sohasem maradéktalanul jó.

“The wha-"

(#5249) p87 válasza szabogabor10 (#5247) üzenetére


p87
senior tag

Hát nálam nem színeződik a kijelző bárhol nyomkodom, és a hanszoró sem pattogott egyszer se a több hónap alatt. Nálam csak a rezonálás van meg ha szól a hangszró.

(#5250) legiaap válasza p87 (#5249) üzenetére


legiaap
nagyúr

Állíts be fehér oldalt, lapot és nyomd meg a készülék hátlapját. Látni fogod a kékséget hidd el.

How are U today? Just kidding...I don't care!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.