Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) focvis válasza Ragnar95 (#5943) üzenetére


focvis
veterán

WTF?! :U ezt gondolom 1:1-ben nem jelentenéd ki.

@vaidaszcsiga: minap olvastam valahol, különösebben nem izgat, vegyenek Apple órát az ájfónhívők.

[ Szerkesztve ]

(#5952) Ragnar95 válasza focvis (#5951) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Látom nem esett le az irónia :))
Azon mosolyogtunk a kollégával, hogy egyszerű pletykákat olyan bizonyossággal állítasz valós infónak, hogy biztosan magasan állsz a ranglétrán az Apple-ön belül, ha ezen infókat biztosra tudod.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5953) silmatauki válasza llaszlo (#5950) üzenetére


silmatauki
őstag

Jó ötlet, kösz – lehet, oda is regisztrálok egy accot, hogy még több pízt takarítsak meg.

(#5954) focvis válasza Ragnar95 (#5952) üzenetére


focvis
veterán

Akkor azt is láttad, hogy mégegyszer elolvastam a cikket alaposabban és korrigáltam a hsz-emet. Egy tréfa akkor vicces, ha mindenki nevet rajta, nekem ez nem jött össze. Over.

(#5955) llaszlo válasza silmatauki (#5953) üzenetére


llaszlo
veterán

Nem kell, csak állítsd át a címet. És kész. Én az első után amikor felszámolta az áfát cupertino-nál, akkor egyből váltottam Alaskara.

[ Szerkesztve ]

(#5956) f4lcon


f4lcon
őstag

Urak, giga help kellene, egyszer csak eltűntek a Safarim kezdő képernyőjéről a kedvencek.
Ha a bal felső sarokban a "nyitott könyv" ikonra kattintok, akkor megvan a fele (ami az asztali Firefoxomban a kedvencek és nem a könyvjelző eszközsáv tartalma) de ennyi.
Régen az asztali gépemről szinkronizált könyvjelző eszközsáv mappáit és kedvenceit is átvette, és azt az üres Safari nyitólapon feldobta. Most meg üres, és úgy vagyok vele kivágom mindjárt a p.ba... :W
Hogy kapom őket vissza?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#5957) erdoke válasza f4lcon (#5956) üzenetére


erdoke
titán

Ha szinkronizálsz, esetleg nem az asztalin vagy iCloudban töröltél belőlük?

A legjobb aláírás a héten

(#5958) atees


atees
őstag

Sziasztok! I4rol hogy tudom megallapítani, hogy gyári független??

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#5959) Ragnar95 válasza atees (#5958) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Minden iPad kártyafüggetlen.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5960) @matthew@


@matthew@
őstag

Frissíteni OTA-n érdemes vagy iTunes-on keresztül? Anno olvastam erről vmit de nem emlékszem mi volt a konklúzió :B

Matthew 24:42

(#5961) atees válasza @matthew@ (#5960) üzenetére


atees
őstag

Véleményem szerint, amelyik neked szimpatikus!
Én pl az itunest ha lehet kerülöm, mert lassú, OTA-n csinálom.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#5962) univerzita válasza @matthew@ (#5960) üzenetére


univerzita
addikt

Függ attól is hogy mennyi szabad hely van a készüléken.Volt hogy OTA-n akartam frissíteni és jelezte hogy kevés a szabad hely de iTunes -on engedte.

(#5963) @matthew@ válasza univerzita (#5962) üzenetére


@matthew@
őstag

Hát még friss az iPad így nem sok minden van rajta, úgyhogy akkor az lesz sztem :)

Matthew 24:42

(#5964) @matthew@


@matthew@
őstag

Tokot amúgy ki mit használ? Smart Case tetszik de sztem irreálisan sok érte az a pínzösszeg amit elkérnek, én ezeket néztem: [link] és [link]
A bajom csak az h nem tudok dönteni, (mind2-ből a feketét néztem) ki melyiket venné? :D

Matthew 24:42

(#5965) focvis válasza @matthew@ (#5964) üzenetére


focvis
veterán

Hasonló kamu kínait használok, mint 2. linken lévő. Pofára jól néz ki, 200 gramm, tartóssagról nem tudok beszámolni (9 napja használom), ma is ezt vennem a 2 közül.

(#5966) Winne válasza silmatauki (#5948) üzenetére


Winne
nagyúr

Rendben, köszi. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5967) Ragnar95 válasza @matthew@ (#5964) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem a 2. jobban tetszik, az első elég gagyinak néz ki, legalábbis a bőrről egyből lejön, hogy műbőr és abból is valami gagyi fajta így képek alapján.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5968) @matthew@ válasza Ragnar95 (#5967) üzenetére


@matthew@
őstag

Jaja a második lett a nyertes, találtam olcsóbban, ami UK-ból jön, így legalább hamarabb ideér :)

Matthew 24:42

(#5969) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Egy gyors, de annál fontosabb kérdésem lenne:

Ha 3 napon belül viszem gariztatni az iPadem, akkor még 3 hónappal a lejárta előtt leszek, így elvileg 1 év hosszabbítást kapok, igaz? Ma felfedeztem 2 pöttyöt a kijelzőn, ami nem kosz, hanem valami beszivárgás.

Szerintetek ezzel le lehet gariztatni?

Az a helyzet, hogy az iPadem az első számú munkaeszközöm, nagyon sokat használom, így nem sokáig tudnám nélkülözni. Mennyi idő alatt cserélik, illetve kapok e addig cserekészüléket? Extreme Digitalban lett véve. Oda vigyem, vagy APR-be? Ha APR melyik a legjobb?

Válaszokat előre is köszönöm!

Nagyon fontos és sürgős lenne. :R

(#5971) focvis válasza Vasinger! (#5969) üzenetére


focvis
veterán

"Mennyi idő alatt cserélik, illetve kapok e addig cserekészüléket?"

Tavaly gariztattam itteni ajánlás alapján az Almarium Pro-nál iPad 4-et.
Ha délelőtt viszed, akkor jó eséllyel másnap kapod az új (refurb?) készüléket, rossz esetben 2 nap múlva.
Nem kapsz ideiglenes cserekészüléket.
Abszolút elégedett voltam velük (West-Enddel szemben).

Többi kérdést nagyjából passzolom.

Szerk.: mintha csak akkor adnának +3 hónapot, ha ennél kevesebb van hátra a gariból. A plusz 1 évet talán a hivatalos forgalmazótól vett iPadre adják, nekem olyanom még nem volt, vélhetően nem is lesz. Extreme Digital nem tudom, hogy hivatalos forgalmazó-e.

[ Szerkesztve ]

(#5972) Ragnar95 válasza Vasinger! (#5969) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

3 hónapon belül is 1 év hosszabbítást kapsz magyarországi vásárlás esetén :D
Nem magyarországi vásárlás esetén meg ígyse-úgyse indul újra az 1 év.
APR-be vidd szerintem mindenképp, iStyle-ban 3 nap a csere.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5973) Vasinger! válasza #05304832 (#5970) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Tanulok jelenleg, de annyira összenőtt velem, hogy nehezen tudnám nélkülözni, röviden leírva.

focvis:

Köszi, akkor az Almarium Pro-t kipróbálom, 1-2 nap még beleférne.

Na most kiderült, hogy nem Extreme-ben lett véve, hanem az Aqua-ba, ami nem APR. Tehát ebben az esetben nincsen +1 év, csak 3 hónap? :F

Ragnar95:

Véleményed így? Mo.-n lett véve, rendes boltból, de nem APR. Így 3 vagy 1 év hosszabbítás lesz?

(#5974) Ragnar95 válasza Vasinger! (#5973) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Attól függ, hogy az Aqua honnan szerezte be, de feltételezem, külföldről és akkor nem indul újra.
Hívd fel az Apple-t, kérdezz rá, az a biztos.
iCentre-nél asszem 1 hét körül van a javítás, iStyle 3 nap, de őket nem ajánlom, mert ők szórakoznak az emberrel a leginkább, Almárium megbízható, de nem tudom, mennyire gyorsak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5975) @matthew@


@matthew@
őstag

Media Markt hivatalos forgalmazó?

Matthew 24:42

(#5976) tomtom9


tomtom9
tag

1: A fent említett garancia hosszabátís pontosan hogy működik?

2: iphone-on van egy itube alkalmazás amit már nem találok az store-ban. Gondolom törölték. Van rá megoldás hogy ipad készülékemen is rajta legyen?

(#5977) Ragnar95 válasza tomtom9 (#5976) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

1. Hivatalos magyarországi beszerzés esetén minden cserénél újraindul az 1 év, egyéb esetben csak a csere napjától számítva 90 nap gari jár a készülékre, de ugye ha több, mint 3 hónap volt hátra az eredeti gariból, akkor az eredeti az érvényes.
2.Kösd gépre a készüléket, iTunes áthúzza az appot a telóról, majd gépről rakd át iPadre.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5978) Vasinger! válasza Ragnar95 (#5974) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De amúgy az kit érdekel, hogy az Aqua honnan szerezte be? Nem úgy kéne, hogy az érdekelje az Apple-t hogy én honnan szereztem be és én tudom igazolni az Aqua számlájával, hogy Mo.-n vettem?

Nekem ez olyan fura....

De az lesz a legjobb, ha holnap felhívom az Apple-t...

[ Szerkesztve ]

(#5979) @matthew@ válasza Ragnar95 (#5977) üzenetére


@matthew@
őstag

Az 1. -höz kérdésem lenne: de ugye ha több, mint 3 hónap volt hátra az eredeti gariból, akkor az eredeti az érvényes ez szerint érdemes "kivárni" h 3 hónapon belülre érjen az ember és akkor kap a kedves delikvens újabb 1 év garit az "új" készülékre?

Matthew 24:42

(#5980) Vasinger! válasza @matthew@ (#5979) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem pont fordítva? Ha 3 hónapnál kevesebb van, akkor már csak 3 hónapot hosszabbít?

(#5981) Ragnar95 válasza @matthew@ (#5979) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valamit itt nagyon félreértettetek :D
2 eset van:
1. hátralévő gari > 90 nap -> az új készülékre a gari marad ugyanaz, mint a régire volt
2. hátralévő gari < 90 nap -> az új készülékre a csere napjától számítva 90 nap él.
Ha pedig hivatalos magyarországi beszerzés, akkor mindenképp +1 év jár a csere napjától.
Vasinger!: nem, mert ha nem hivatalos viszonteladó, akkor arra az Apple szerint nem a magyar hatályos jogszabályok vonatkoznak, mivel az eredeti eladás nem Magyarországon történt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5982) tomtom9 válasza Ragnar95 (#5977) üzenetére


tomtom9
tag

Hivatalos magyarországi beszerzést honnan tudhatom meg(hadználtan vettem)? Nem kellenek hozzá papír csak a készülék?

(#5983) Ragnar95 válasza tomtom9 (#5982) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Hívd fel az Apple-t, mivel csak hivatalos APR-től származó számláról tudod meg amúgy, de az Apple megmondja telefonon.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5984) Vasinger! válasza Ragnar95 (#5981) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Áh, így világos már. Akkor várnom kéne pár napot, mert csak úgy nyerhetek + gari időt, mert még 3 nap míg 90 napon belülre érek.

Egyébként van erről valami hivatalos infó, vagy ezek az infók csak urban legend szinten terjednek?

(#5985) Winne válasza Ragnar95 (#5981) üzenetére


Winne
nagyúr

Akkor én megkombózom a kérdést. Ha nekem olyan iPadem van, ami ki volt állítva a boltba és elindult a garanaciája, mikor én megvettem, akkor melyik dátum számít?

Ez a hosszabbítás akkor él, ha beviszek gariztatni egy iPadet és nem tudják javítani, ami miatt cserélik?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5986) Ragnar95 válasza Winne (#5985) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Apple honlapján csekkold, hogy ott mit ír rá, bár ebben az esetben lehet, hogy az sem mérvadó, mert csak a belső rendszerben szerepel.
Amúgy attól függ, kiállított darabra a bolt vállal-e eladástól számított +1 évet...
Semmiképp nem javítanak iPadet, minden esetben cserélik.
Vasinger!: ezek hivatalos infók, asszem iStyle honlapján is fent van vagy iCentre-én, bár lehet, hogy ennyire nem részletesen van leírva.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5987) Winne válasza Ragnar95 (#5986) üzenetére


Winne
nagyúr

Magyarországon vett műszaki cikk esetében az 1 év kötelező tudtommal, de a bolt hiába vállalja, ha nem ők szervizelik, nem?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5988) @matthew@ válasza Ragnar95 (#5981) üzenetére


@matthew@
őstag

Így már értem, köszi a pontosítást!

Am a Media Markt hivataolsnak számít, nem? :D

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#5989) Ragnar95 válasza Winne (#5987) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, kötelező,de ez alól jó ideig ügyesen kibújt az Apple, mostmár nem tudnak/akarnak valamiért. Bár ez iPhone-nál volt leginkább, mivel azt nem forgalmazták függetlenül itthon hivatalosan, iPadnél asszem az elejétől kezdve él az újraindulás.
Na igen, ez lehet a baj, hogyha az Apple rendszerében nem indul újra, akkor nem sokra mész vele, hogy a bolt újraindítaná.
@matthew@: igen, az, szerepel az Apple weboldalán is, ha rákeresel hivatalos viszonteladókra.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5990) @matthew@ válasza Ragnar95 (#5989) üzenetére


@matthew@
őstag

Rendben, köszi szépen az infot! :)

Matthew 24:42

(#5991) f4lcon válasza erdoke (#5957) üzenetére


f4lcon
őstag

asztali icloud alkalmazásban kiszedtem a pipát a szinkronizálástól, utána vissza, ez megoldotta azt, hogy leszedte a könyvjelzőket újra a Firefoxomból.
de továbbra sem látom őket akkor, amikor megnyitok egy üres lapot a Safariban.
eddig ikonok ott voltak a lapon, csak rá kellett böknöm melyiket kívánom megnyitni.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#5992) D@niel


D@niel
addikt

Sziasztok,
Most érkezett meg a kis retina mini, pörög a gép rendesen:)
4s-el hogyan kell megoldani, hogy bejövő hívásnál a mini is csörögjön? vagy hogy az sms-eket is lássam az iPaden?
hivatalos instagram app jól látom, hogy nincs, csak kliensek?
köszi!

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#5993) ImpersonatoR

Van egy Asus Rt-n16 os router -em de max 5 mb /sec el tudok a sima Air -emre másolni.
Az mennyire reális vagy valamit rosszul állítottam be a router -ben?
Air 2 nel ilyen 8-9 Mb/sec re emlékszem : /
Vagy ennyivel jobb benne a wifi vevő?

[ Szerkesztve ]

(#5994) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Na leírom mire jutottam iPad gari ügyben:

Apple ügyfélszolgálat semmit se tud, de tényleg. Csak hebegett, habogott össze a csaj, nem is hallott semmi 3 hónapról, se 1 évről. Többet tudtam erről, mint Ő, pedig neki ez a munkája. Mást is megkérdezett, az se tudta.

Na akkor felhívtam az Almárium Pro-t ott gyakorlatilag azt mondták amit Ragnar95 is mondott, hogy ha Mo. beli beszerzés, akkor van rá csak 1 év gari hosszabbítás, de az is csak 3 hónapon belül, de annyira határozatlan volt ez a csávó is, hogy azt hittem lecsapom a telefont...

Jó hogy ilyen tájékozottak ezek az emberek, lehet ha lesz egy kis időm akkor felolvastatom velük a jogszabályban leírt törvényeket, hogy mit is mond ki pontosan, csak nem volt időm rá....

(#5995) tomtom9 válasza D@niel (#5992) üzenetére


tomtom9
tag

Beállítások - facetime - iphone mobilhívàsok
Hivatalos instagram alkalmazàs nincsen mivel mobilra készítették, de rà lehet rakni csak egy kicsit nincs optimalizàlva...(mobilon kellemesebb)

(#5996) Ragnar95 válasza Vasinger! (#5994) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sajna valóban nem mindig állnak a helyzet magaslatán, de szomorúan hallom, ha pont 2 full tudatlant fogtál ki...
Az a végleg szomorú, hogy külföldön teljesen tájékozott és segítőkész minden Apple dolgozó, otthon meg még az Apple-nél sincs meg a megfelelő színvonal...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5997) Winne válasza Ragnar95 (#5996) üzenetére


Winne
nagyúr

Pontosan ezért nem tudják akkor a viszonteladók sem rendesen, hiszen maga az Apple alkalmazott sincsen felvilágosítva. A honapon sincs erről semmi?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5998) Ragnar95 válasza Winne (#5997) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, hiszen nincs Apple Store itthon.
iStyle vagy iCentre oldalán lehet,h van erről infó.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5999) Vasinger! válasza Ragnar95 (#5996) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az a biztos, hogy rákérdezek az AQUA-nál, ahol vettem, hogy honnan szerzik be. Remélem meg tudják mondani. Aztán az alapján döntök.

De amúgy tényleg felhívnék valaki aki tényleg képben van, de nem tudok hirtelen senkit sem, aki igazán képben lenne.

Esetleg innen a fórumról nem tud valaki egy mindentudó Almás embert?

[ Szerkesztve ]

(#6000) D@niel válasza tomtom9 (#5995) üzenetére


D@niel
addikt

az sms-eket is át lehet vinni iPad-re? mármint, a cellurar üzeneteket.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.