Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125401) krichd1 válasza BBéci (#125400) üzenetére


krichd1
addikt

Miért? :F Az ES80 még kisebb, mint az ES100. A Dynamite 12 mindkettőnél nagyobb.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#125402) Hohocali válasza BBéci (#125400) üzenetére


Hohocali
aktív tag

5:2-es arány. Tehát akkor gyakorlatilag nem érdemes bekeverni egyik említett sztereó erősítőt sem (pma-1520ae van feljebb némivel).
Ezesetben viszont érdemes megfordítani a dolgot, a +2 erősítéséhez kell valami egyszerű (és olcsó) jószág, mivel a plafonon levő hangfalhoz sokkal szerényebb minőség is elég.
Jól gondolom?

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#125403) Ragadozó válasza BBéci (#125336) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Teljesen igazad van, mert nem fogtam fel, hogy később mekkora terembe szeretné költöztetni a rendszert.
Oda tényleg nem "lepkefing" hangsugárzók kellenek ;]

Nálam kb 17 nm-en van rendszer, ismerősömnél (te is ismered) kb. 45-50nm lehet, de kb 25-30nm-et hangosít ki. Én is féltem a 13 centis hangszórókkal szerelt állóktól, de bevált, igaz egy GX300-at azért elfogadnék. :K

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#125404) BBéci válasza krichd1 (#125401) üzenetére


BBéci
titán

A méret és a hangminőség nincsenek feltétlenül arányban, sőt, a kisebb gyakran jobban szól.

(#125402) Hohocali
Döntsd el, melyik úton akarsz elindulni. Veheted a pénztárcádhoz illő legdrágább házimozi erősítőt, vele elég jó sztereó hangminőséget és ha azzal elégedetlen leszel, gyűjthetsz kétcsatornásra. Vagy olcsóbb házimozi erősítőt és egyből valami sztereót is veszel mellé.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#125405) mhmpista válasza BBéci (#125393) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Igaz, 590re gondoltam az 20cm. Hete találkoztam egy pár olyannal személyesen. Csak azért említettem meg.
6db 590 rendesen meghajtva.... Azért az érdekes lehet.

(#125406) Hohocali válasza BBéci (#125404) üzenetére


Hohocali
aktív tag

OK

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#125407) Nemir Ombe válasza Khaosz55 (#125396) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az aliexpress-en még senki nem vett normális/minőségi/eredeti dolgot,ellenben nagyon sok gagyit már igen. ;)

Hmm ....

(#125408) xxlongikaxx válasza python1 (#125387) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Erre a temara. En most koltoztem, es a rendszerem sokkal maskepp szol az uj lakasban mint a regiben. A mozi erdekesmodom jobb, jobb a ter, de ez gondolom annak koszonheto hogy a sorroundok mashol vannak. Viszont sztereon valahogy nem olyan reszletes a hang, es nincs olyan tere sem (elobbi talan azert mert a tuskeket nem raktam fel meg, utobbi meg lehet azert mert nincsenek annyira tavol egymastol a frontok mint regen) Ugyhogy most ha filmet nezek orulok, ha zenet hallgatok akkor szomorkodom:(

Ezzel csak azt akartam mondani hogy ugyanaz a rendszer mas lakasban mennyire maskepp tud am szolni.

[ Szerkesztve ]

(#125409) Dorian


Dorian
félisten

Na srácok, úgy tűnik szopóág van: a Denon 3808-am nem biztos, hogy megéri javíttatni. :O
DTS1 chip halott, ez még olcsón cserélhető is lenne, de csak csere után derülhet ki, h a DTS2 chip működik-e, az meg elég drága. + tuner sem működik vmiért, pedig az totál analóg, és a HDMI panel sem akar.
Szerelő szerint mintha vmi túláram érte volna. Amúgy pedig talált benne korábbról egy biztosan nem-gyári belejavítást.
Még 2-3 hét mire lesz nála egy másik DTS1 chip, hogy ki lehessen próbálni, h pontosítson, de nem sok jóval kecsegtetett.

Ha lát vki egy jó kis hirdetést, ossza... Ha már így alakult, felmerült bennem, h esetleg kipróbálnék hasonló kategóriában más márkát, még ha kevésbé zenei is (zenére úgyis külön rendszer van) azért túlságosan a "klasszikus" kiemelős mozis hang irányába nem szeretnék elmenni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#125410) Toobee válasza Dorian (#125409) üzenetére


Toobee
veterán

Kinél van? Én is gondoltam rá, hogy fel kéne támasztani az LX53-am front csatornáit (ezt egyébként kölcsön tudom neked adni, csak kell egy sztereó erősítő a frontok meghajtásához).

https://barbieripnk.hu/

(#125411) liszi70 válasza Nemir Ombe (#125407) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Az aliexpress-en még senki nem vett normális/minőségi/eredeti dolgot"

És szerinted az íbéjre, meg webáruházakba, meg boltokba stb. honnan kerül a termékek egy része? :D

(#125412) Dorian válasza Toobee (#125410) üzenetére


Dorian
félisten

Írok privit.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#125413) Nemir Ombe válasza liszi70 (#125411) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ezért kell “megbizható helyről” vásárolni és nem (csak) a “nagy nevekhez kapcsolt” olcsó árakat nézni.

A nevetlen/olcsó/kinai “tömegtermék” meg mindenhol gagyi,mindegy hol veszed. ;)

(de amikor egy pl “AQ Wolf” melett egy 99$-os árcédulát látsz + az eladó nevénél azt,hogy pl John Lee,akkor biztos lehetsz benne,hogy nem azt kapod amit szeretnél :D )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#125414) Nemir Ombe válasza liszi70 (#125411) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

csak hogy lásd miről írtam korábban: ;)

[link]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#125415) devil-k válasza liszi70 (#125411) üzenetére


devil-k
nagyúr

A kákán a csomót?

- mozi bolondéria -

(#125416) liszi70 válasza Nemir Ombe (#125413) üzenetére


liszi70
nagyúr

"de amikor egy pl “AQ Wolf” melett egy 99$-os árcédulát látsz + az eladó nevénél azt,hogy pl John Lee,akkor biztos lehetsz benne,hogy nem azt kapod amit szeretnél"

Így van. De amikor egy AQ Wolf mellett egy 799$-os árcédulát látsz + az eladó nevénél azt, hogy John Smith, vagy Kovács János, akkor sem lehetsz biztos benne, hogy azt kapod, amit szeretnél. :D

(#125415) devil-k

Ezt tőled szintúgy kérdezhetném. :)

(#125414) Nemir Ombe

Tudom, hogy mire, mikre gondoltál, de nem szabad banálisan leegyszerűsíteni a dolgokat. Sokkal kifinomultabban működik ez, nem úgy, hogy vannak a "megbízható helyek" ami = jó, meg van az aliexpressz, ami = rossz. Hogy finoman fogalmazzak, vannak átfedések. :)

[ Szerkesztve ]

(#125417) spiky03 válasza Dorian (#125409) üzenetére


spiky03
veterán

Tudom ajánlani akkor egy nagyobb Maranzt-ot. :)
Nekem nagyon bejött a váltás.

Mert gondolom a 600x széria az neked visszalépés lenne a Denon-hoz képest?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#125418) Nemir Ombe válasza liszi70 (#125416) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Bakker,ezt most direkt ....!!?? :D

(igaz,vannak “átfedések”,de ezeknél az “eredeti” sem az a kategória,ami megéri a pénzét,bármilyen jól marketingelik/hájpolják is....)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#125419) Vikthor válasza Dorian (#125409) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ávé X vagy merre nemtudom, milyen jó, hogy van egy eladó 130ért... :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#125420) Gabesz26 válasza Dorian (#125409) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Mennyit szánnál rá? Az AVX-en hirdetett 4810 már kezd jó áron lenni, de a garis Yamaha 3030 sem lehet rossz a 250-300 közötti sávban (vagy van a komplett rendszereknél egy Anthem MRX 500 220-ért, az szerintem itthoni árakat nézve elég jó vétel)

(#125421) Dorian válasza Gabesz26 (#125420) üzenetére


Dorian
félisten

200-250-nél nem költenék többet. Ez az Anthem felkeltette az érdeklődésem...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#125422) xtremetuning válasza BBéci (#125390) üzenetére


xtremetuning
addikt

Én örülnék 100 négyzetméternek. Végre ki tudnák magukat futni a frontjaim. ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#125423) gyurczy válasza xtremetuning (#125422) üzenetére


gyurczy
őstag

Majd mondd merre futnak, hogy le tudjam őket vadászni. ;]

(#125424) Patice válasza xtremetuning (#125422) üzenetére


Patice
nagyúr

Hja, és vehetnél negyedik mélynyomót. ;] :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#125425) arcitec válasza Norbi 72 (#125257) üzenetére


arcitec
addikt

Szia
Visszatérve a melegedésre, szerintem számít a beállított ohm értéke a hangfalakhoz képest, 6 ohm-on volt az erősítő 4 ohm-os hangfalak és ömlött belőle a hő. Beállítottam az erősítőt a hangfalakhoz 4 ohm-ra és mondhatni épp hogy meleg. Bár még most ezen beállításokkal nagyon kulturált hangerővel megy, most épp zenén, ahhoz meg nem kell ordítania. Esetleg rosszul látok valami? Az értem én, hogy bírja, meg ha sok neki leold , de azért ezt úgy tudom, hogy az elektronika tovább él jóval alacsonyabb hőfokon..
:B

[ Szerkesztve ]

(#125426) BBéci válasza arcitec (#125425) üzenetére


BBéci
titán

Az a "beállítás" leginkább visszafogja az erősítő teljesítményét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#125427) arcitec válasza BBéci (#125426) üzenetére


arcitec
addikt

No , akkor most kérnék szépen konkrét javaslatot, hogy 4 ohm hangfalhoz állítsam 6 ohm-ra(most 4 ohm álláson van) az erősítőt,vagy se. Ha már nem igazán értek hozzá, nem vagyok képbe, sőt teljesen bele is zavarodtam akkor most , sikerült :) Köszönve ...

[ Szerkesztve ]

(#125428) BBéci válasza arcitec (#125427) üzenetére


BBéci
titán

Ha csak előnyét érzékeled - hűvösebb - és semmi hátrányát, akkor hagyd a mostani állásban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#125429) Joshi


Joshi
titán

Hallott már valaki a Zappiti Player 4K médialejátszókról? Milyen minőséget képviselhet? :U

(#125430) Sefter válasza Joshi (#125429) üzenetére


Sefter
veterán

A "másik fórumban" már árultak is ilyet, dune-popcorn szintet emlegettek...

Psn ID: sefter_hun

(#125431) arcitec válasza BBéci (#125428) üzenetére


arcitec
addikt

Kérhetném, hogy e témát esetleg egy kicsit "tudományosan" megközelítve bővebb információkkal szakértőtől kifejteni? Azért hozok ebből ki annyit, mivel pl. a magyar nyelvű kézi könyvben egy mondat : Ne használjon 6 ohm-nál kisebb hangszórókat , mert az erősítő tönkremehet, az angol nyelvűben ilyen nincs,(akkor gondolom a magyar nem eléggé precíz) az angol:
Important: Connect speakers with 4 Ω to 16 Ω impedance. You have to change the setting if any of the speakers have 4 Ω or more to less than 6 Ω impedance.Using a speaker with less impedance than the setting may result in failure.

Azon túl, hogy itt is többen írták a 4 ohm hangszóró mehet 6 ohm erősítővel . A fenti angol nem ezt állítja.
Elnézést kérek, hogy ha egy hozzáértőnek ez kézzelfogható téma, de ha tudnám nem kérdezném, és szépen is kértem .. :) ( Ráadásul ellentmondó információk léteznek)
Köszönve ...

[ Szerkesztve ]

(#125432) MasterMark válasza arcitec (#125431) üzenetére


MasterMark
titán

Nem tudom mit nem értesz.

Annyi a lényeg, hogy minél kisebb impedanciás hangfalat raksz rá, annál jobban fog melegedni. A meleg ugyan nem jó, de amíg nem kapcsol le a védelem, addig nincs nagyobb gond.

Switch Tax

(#125433) arcitec válasza MasterMark (#125432) üzenetére


arcitec
addikt

Már ez is infó, bár nem érted , hogy mit is szeretnék. A teljes "igazságot" ... (pro-contra),De csak pár szóban: élettartam? hangminőség? dinamika? mi minek az előnye hátránya? A mostani új szettet is próbáltam úgy beszerezni, hogy meggyőződésem legyen a választás mellett, ami nyilván nem csak elméleti. (többé kevésbé remélem sikerült is ) ..

[ Szerkesztve ]

(#125434) dunkel válasza arcitec (#125433) üzenetére


dunkel
őstag

Parancsolj. [link]

(#125435) liszi70


liszi70
nagyúr

Akad itt Logitech Harmony 300 beállításaiban járatos fórumtárs? :) Köszönöm!

(#125436) blakey válasza liszi70 (#125435) üzenetére


blakey
titán

[link]

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box (https://tinyurl.com/mrxabmtf)" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#125437) liszi70 válasza blakey (#125436) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm!

(#125438) Patice válasza arcitec (#125433) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor kezdjük az alapoknál...

Egy hangsugárzó impedanciája nem állandó, hanem a lesugárzott frekvenciával együtt változik, azaz egy névleges 4 ohmos hangsugárzó impedancia értéke inkább csak egy "átlag", de a valóság sosem ez. Egy 4 ohmos hangfalra én azt mondanám, hogy az impedancia átlaga alapján közel lehet a 4-hez.

Ami azt jelenti, hogy lehet pár mélyebb frekvenciánál simán leesik 3 alá, bizonyos magasaknál meg felmegy akár 16 fölé is. Egy szofisztikáltabb monitoré pl. így néz ki (első ábra).

Ezután képzelheted, hogy egy erősítőnek milyen komplex impedancia változásokkal kell megbirkóznia, amikor zenét, vagy mozit hallgatsz.

Egy jó erősítőnek nem gond ez, ha most bírja az erősítőd, akkor nincs probléma.

Az már csak a szubjektív véleményem, hogy olyan erősítőt nem vennék, ami nem bírja annyira a "4 ohmos" hangfalakat.

Komolyabb vasak 1-0,5 ohm-ig stabilak! Persze az áruk is ugyan olyan komoly. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#125439) arcitec válasza Patice (#125438) üzenetére


arcitec
addikt

A technikai rész úgy akkor nagyjából rendben van. Egyébként van 6 vagy 4 ohm amit lehet állítani.Hiszen ez egy 2015-ös felső-közép készülék. De mi van a hang teljesítménnyel(6 v. 4 ohm függvényében), vagy lehet akkor ezen részében félreértettem valamit?
Köszönve ... :K

[ Szerkesztve ]

(#125440) Patice válasza arcitec (#125439) üzenetére


Patice
nagyúr

Arról nincs infóm, hogy ez az állítási lehetőség mit csinál az erősítőkben.

Béci hsz.-éből kiindulva valószínűleg ezt úgy oldják meg, hogy valamennyire limitálják a teljesítmény felső határát és talán hamarabb leold, mivel az alacsonyabb impedancia miatt ilyenkor nagyobb áramot vesz fel az erősítő a hálózatból, főleg akkor ha hajtja az ember nagyobb hangerőn. Normál/átlagos hangerőnél szerintem nincs "korlátozás", azaz nincs gond a 4 ohmos beállítással.

Ahogy Béci is írta, ha így rendben van, kevésbé melegszik, és hangban sincs difi számodra, akkor ennyi. Nem kell tovább lovagolni rajta. Így jó.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#125441) dunkel válasza Patice (#125440) üzenetére


dunkel
őstag

Arról nincs infóm, hogy ez az állítási lehetőség mit csinál az erősítőkben.

Látom írni viszont szeretsz. ;] Kattints oda amit linkeltem. ;)

(#125442) Patice válasza dunkel (#125441) üzenetére


Patice
nagyúr

Köszi! :R

Csak sietek és nincs mindig időm végigolvasni a linkeket. :B Pláne nem lefordítani.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#125443) BBéci válasza Patice (#125442) üzenetére


BBéci
titán

Az is benne van, amit én írtam.
"These switches step down voltage feed to the power sections which will limit dynamics and overall fidelity. Keep the switch set for 8 ohms regardless of the impedance of your speakers and ensure proper ventilation of the Receiver."

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#125444) Dagidög válasza dunkel (#125434) üzenetére


Dagidög
senior tag

Ez hasznos iromány, ma is megtudtam valami újat. :R

(#125445) gabo01


gabo01
senior tag

15m-es hdmi kábelt kell vásárolnom a vetítőhöz (lehet elég lenne a 12m is de nagyon necces)! 20e Ft fölé nem szeretnék menni. :B
Ezzel szemezek: HDMI
Érdemes lehet egy ilyet bevállalni? :U

(#125446) Joshi válasza gabo01 (#125445) üzenetére


Joshi
titán

Nem jó ez 1.3-as volt. :B

[ Szerkesztve ]

(#125447) Tamoo válasza gabo01 (#125445) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kácsás sima fekete? Az pont egy 20-as és ha hibázik visszaviheted.

(#125448) gabo01 válasza Tamoo (#125447) üzenetére


gabo01
senior tag

Nem tudom milyen az olcsóbbik kácsás? :B
Ezt ajánlották az avx-en: Rainbow
A 15m-es 18,5e Felhívtam a forgalmazót de sok mindent nem tudtak mondani róla csak, hogy 1,4-es! :DDD

(#125449) Joshi válasza gabo01 (#125448) üzenetére


Joshi
titán

Azt mondtad hogy bőven elég lenne a 15m, szerintem annál hosszabbat semmi esetre se vegyél még ha aktív akkor se.

(#125450) kabar válasza gabo01 (#125445) üzenetére


kabar
senior tag

Ezzel nem mész 20 ezer fölé biztosan:
Kábelek.
De előre mondom, hogy majd mindjárt megkapom, hogy ezen 384%-al kevesebb színt látsz, és a kontrasztod is csökkenni fog 572%-al. Én mindenkinek azt mondom, hogy megvesz egy olcsót, és aztán kikölcsönöz egy drágát. Ha látja a különbséget, akkor bukott 5000HUF-ot, ami a drága kábelnak töredéke, de legalább marad neki standby-ban. Ha meg nem lát (lássuk be, van rá esély gazdagon), akkora drágát visszaviszi, és megtakarít egy rahedli pénzt.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.