Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81951) Quqesz válasza zeee (#81929) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A Somogyi audio régen több féle házimozi hangfalat gyártott saját tervezés /koppintás/átmatricázva kínában. Egy széria volt, amit csak átvettek és árultak, ez a Pure Acoustic USA volt, a csúcs a Dream 77 álló volt, jobb hangzással a többinél (elvileg). Én hallottam szólni, de nem normálisan elhelyezve, hanem csak úgy kirakva egy boltban. Úgy jobb volt, de a többinek alapból sem volt szebb hangja....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#81952) Hancur válasza VoidXs (#81948) üzenetére


Hancur
kezdő

Nem atmosnak, oda a massok mennek. Surroundnak, bronz fx vagy bronz 50? :R

(#81953) VoidXs válasza Hancur (#81952) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Bocsánat, nem volt egyértelmű az a mondat. Atmosnál egyik hangszóró helyén sem ajánlott dipól vagy bipól.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81954) lezso6 válasza VoidXs (#81953) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Dipól / bipól hangfalaknak van valami racionális gyakorlati értelme, vagy csak marketing?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#81955) zeee


zeee
senior tag

#81951Quqesz: Akkor inkább valami ilyesmiről lehet szó, hogy koppintottak. Talán azért sincs semmi nyoma a neten.... :D

Sajnos nekem is ilyen egybe konyha-nappalim van. Az ablak felőli fal a 4 méter, másik irányban 3.3 méter a nappali rész, ugyanennyi a konyha rész is. Mit gondoltok melyik a jobb elrendezés térhangzásban?

Jelenleg az első kép szerinti, hátul vannak az oszlop hangfalak és két oldalra fogom tenni a dipol hangsugárzókat, csak ahhoz még állványt kell vegyek, vagy a második képen az űlőgarnitura két szélére kitolva a két oszlophangfal és hátulra a falra a dipol sugárzók. Ez esetben nem kellene állványt vegyek, csak kicsit csökkenne az űlőgarnitúra mögötti közlekedő rész.

[ Szerkesztve ]

(#81956) zeee válasza zeee (#81955) üzenetére


zeee
senior tag

Én így laikusként úgy gondolom hogy az oldalt dipol és hátul állók egy szabályosabb kör elrendezést biztosítanának, míg a második elrendezés esetén két oldalt eléggé üres maradna. Na kíváncsi vagyok ti hogy látjátok jobbnak. :R :)

(#81957) Hancur válasza VoidXs (#81953) üzenetére


Hancur
kezdő

Hálás köszönet. :R

(#81958) VoidXs válasza lezso6 (#81954) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azt a hatást tudja kelteni, mint amikor mozis 5.1-nél végigpakolják a falat. Ezt a gyakorlatot az Atmos szintén beszántotta, már mindegyik surround külön jelet kap ott is, egy csatorna maximum két hangszórót kaphat, azt is csak az alsó rétegben, a plafonon tilos.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81959) proci985 válasza zeee (#81955) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

en hatra raknam az oszlopokat.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#81960) zeee válasza proci985 (#81959) üzenetére


zeee
senior tag

Nekem is az a szimpatikus. Meglátjuk milyen lesz!

(#81961) rAY.BAN


rAY.BAN
tag

Sziasztok,

van ezekből esetleg tapasztalata valakinek? Ár-érték arányba melyek lehetnek jók?
- Dali OBERON 1 - 160.000 HUF
- Elac Debut 2.0 B5.2 - 100.000 HUF
- Elac Debut 2.0 DB6.2 - 120.000 HUF
- Elac Debut Reference DBR62 - 172.000 HUF
- Elac Uni-Fi Reference UBR62 - 250.000 HUF
- Elac Unifi 2.0 - 236.000 HUF
- Indiana Line DJ 308 - 140.000 HUF
- Indiana Line DJ 310 - 180.000 HUF
- Jamo S 803 - 135.000 HUF
- KEF Q150 - 150.000 HUF
- KEF Q350 - 133.000 HUF (akciósan ennyi most, amúgy 190k)
- Monitor Audio Bronze 50 6G - 140.000 HUF
- Monitor Audio Bronze 100 6G - 175.000 HUF
- Q Acoustics 3030i - 150.000 HUF
- Wharfedale Diamond 12.2 - 135.000 HUF

Esetleg ha van ezektől jobb, netán jobb áron, az jöhet :)

Amp terv szerint ezek közül lenne valamelyik: WiiM Amp / SMSL AO300
Később tervezek hozzáadni egy 10" Sub-ot, ha úgy érzem, hogy szükség van rá.

LG C2 TV-hez (ami egyben PC monitor is nálam) kellene és HDMI ARC-on keresztül használnám. A helység mérete kb 13 m2.

(#81962) yericho800


yericho800
aktív tag

Sziasztok
Kérdés
Van egy lg 5.1 házimozim.. Elég régi..
A erősítő egység vagy lejátszó elkezdett sípolni.. Eléggé idegesítő.. A készülék működik hang van rendesen..
Lehet vmi kondi ki fingott? Esetleg valaki aki foglalkozik szervizeléssel?? Szigetszentmiklóson lennék helyileg.
:R

R7 3800x 4,5ghz -32gb tridentz neo 3600mhz - asrock phantom 6800xt

(#81963) yericho800 válasza yericho800 (#81962) üzenetére


yericho800
aktív tag

Típus
LG LH-T6740

R7 3800x 4,5ghz -32gb tridentz neo 3600mhz - asrock phantom 6800xt

(#81964) VoidXs válasza yericho800 (#81962) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, a kondi nagyon esélyes. Az összes cseréje 10 év után már nagyon erősen ajánlott.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81965) LLKobe válasza VoidXs (#81964) üzenetére


LLKobe
veterán

Üdv!

Soundbarokkal mennyire foglalkoztok itt?
Az érdekelne hogy mi az első olyan soundbar (árban) ami már értékelhető atmos hanggal?
Esetleg egy samsung q600b?

Egy nagyon pici szobáról lenne szó, 12-15 négyzetméter :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#81966) VoidXs válasza LLKobe (#81965) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Sajnos tapasztalat hiányában nem foglalkozunk velük, de van külön soundbar topik.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81967) LLKobe válasza VoidXs (#81966) üzenetére


LLKobe
veterán

:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#81968) yericho800 válasza VoidXs (#81964) üzenetére


yericho800
aktív tag

Laikus vagyok a témában erősen..
Az mi pénz lenne kb sacc? Egy ilyen kondi cserés balhé? :F

R7 3800x 4,5ghz -32gb tridentz neo 3600mhz - asrock phantom 6800xt

(#81969) VoidXs válasza yericho800 (#81968) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem tudom, mennyiért csinálják, én magamnak szoktam. Az anyag olcsó, a tökölés sok.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81970) bbmt


bbmt
senior tag

Akinek van /volt Denon erősítője, volt már ilyen problémája?
Kalibráltam az app audyssey-el, majd feltöltöttem az avr-re.
Azóta Nincs hang, de egy bemeneten se, optikain sem és a net rádióról sem szól semmi.
Olyan mintha lenne egy belső mute, vagy kapcsoló.
Megoldás? Factory reset?

A kanál a gyengék villája

(#81971) guppy_83 válasza bbmt (#81970) üzenetére


guppy_83
tag

A távkapcsolón ha megnyomod a zone 2 gombot mit ír az erősítő? Lehet be lett kapcsolva a 2. zona és azért nem ad hangot semmilyen forrásból.... Nyomd meg a zone 2 gombot majd az off gombot - hátha...

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#81972) bbmt válasza guppy_83 (#81971) üzenetére


bbmt
senior tag

Nem volt bekapcsolva. A setup-ban a hangfalak level állításakor szól mindegyik rendben.

A kanál a gyengék villája

(#81973) Vhiktor válasza bbmt (#81972) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kapcsold ki az audyssey korrekciót.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81974) bbmt válasza Vhiktor (#81973) üzenetére


bbmt
senior tag

Azaz!
Csináltam egy Factory resetet, szólt, majd rátöltöttem az app-ból és megint nem szólt. Kikapcsoltam az audyssey-t és most szól.
De azért ez nem normális, nem? Akkor minek az app?

A kanál a gyengék villája

(#81975) Vhiktor válasza bbmt (#81974) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nagyon nem normális. Nekem soha nem volt ilyen gondom.
Mi az erősítő pontos típusa? Úgy csináltad ahogy le van irva?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81976) VoidXs válasza bbmt (#81974) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Kalibráld újra. Ha nem bug, akkor megjavul. Teóriám van, hogy mi lehet, ha visszatöltve is rossz, és csak ez az egy konfig rossz: a FIR szintetizáló algoritmusok, amiket lényegében minden kalibráló használ, matematikailag nem stabilak. Van egy nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon kicsi esélye, hogy olyan szűrőt generál, amitől a minták akkora számokra lőnek ki, hogy a hardver annyit mond, hogy ez nem érvényes, és megáll. Ez tényleg olyan ritka, hogy egy fejlesztő is életében max egy ilyet lát (én még nem láttam), ezért azzal se szoktunk foglalkozni, hogy hibaüzenetet adjunk neki, csak feltételezzük, hogy mindig jó lesz.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81977) bbmt válasza Vhiktor (#81975) üzenetére


bbmt
senior tag

X3700H, eddig gond nélkül működött a mérés az app-al.
Meg az audyssey one módszer is.
Mondjuk most jött firmware frissítés, azóta most mértem először.

VoidXs: most változtattam a setupon 5.1.4-re, lehet ez is bezavarta. Ma újra mérek, de csak magával az avr-el.

A kanál a gyengék villája

(#81978) zeee


zeee
senior tag

Hangfal kábelezésnél, a sbl-sbr hátsó hagfalak egyikéhez kell 7m, a másikhoz meg kell 13, hasonlóan az oldalsók is jelentős eltérésűek. Ilyenkor mi a szabály, az egyenletes terhelés, vagy jelút (márha számít ez) miatt legyenek egyforma hosszúak, vagy csak annyi amennyi szükséges?

A másik amit szerettem volna megkérdezni tőletek; Lassan a helyére kerül minden, s mivel hogy 99%-ban én használom a rendszert, ilyenkor kell mozgatnom a bemérő mikrofont? Vagy elég egy ponton megcsinálni a 3 kötelező mérést, vagy mozgassam el rendesen a kötelező 3 beméréshez, vagy mind a 8 mérést csináljam meg a leírás szerinti 60cm-es elmozgatással?

[ Szerkesztve ]

(#81979) proci985 válasza zeee (#81978) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha van bemero mikrofon es modern AVR, az automatikusan be fogja loni a delayt a kabelhossztol fuggoen. modern cuccoknal ez mar nem problema.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#81980) zeee válasza proci985 (#81979) üzenetére


zeee
senior tag

Szuper! Köszönöm :)

(#81981) bbmt válasza bbmt (#81977) üzenetére


bbmt
senior tag

Bemértem, csak az avr-el, minden működik.

A kanál a gyengék villája

(#81982) bbmt


bbmt
senior tag

Jut eszembe. 5.1.4 setup
Ha Dolby speakers-t választom ki méréskor, akkor csak olyan lehetőség van, ami a hangfalon elhelyezett Dolby hangszórókat mutatja. Van Height lehetőség is, ami a plafon alatt mutatja a hangfalakat, de az nem a Dts:X -hez van?
Melyiket kell választanom? A 4 hangfalam a plafon alatt vannak.

A kanál a gyengék villája

(#81983) proci985 válasza bbmt (#81982) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

height kell

van pattintos height is, de az gyengebb, neked meg a plafonon vannak a hangfalaid

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#81984) lenox válasza proci985 (#81979) üzenetére


lenox
veterán

5-10 m kabelhossz kulonbseg okozta delayt szerintem nincs az az avr ami merni tud.

(#81985) svgyula válasza lenox (#81984) üzenetére


svgyula
addikt

Tehát te nem láttad a "csatahajó" című filmet! Nézd meg! Ott látszik egyértelműen, hogy a villany 2m/s-al közlekedik a vezetékben! :))

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#81986) zeee


zeee
senior tag

Szarul indult a napom. Gondoltam játszok egy kicsit xboxon amíg a párom alszik. 2 perc után sötét képernyő. Úgy néz ki meghalt a Game port HDMI. 😭 Denon AVR-X1400h. 3 hónapja vettem használtan 100-ért. Annyira vigyáztam rá pedig, egy nagy 2 ventilátoros laptop hűtő folyamatosan megy a tetején. Pont a napokban jutottam el addig hogy a pénzből amit ki tudtam szorítani megvettem minden hangfalak. Kész a rendszer. Hát nem tartott sokáig az öröm.

A front hdmi-be dugva működik, szóval a game port HDMI tuti meghalt. Csináltam hard reszetet is, de semmi. Most befugtam a tv-be az xboxot, de így nincs 7.1. Nekem elég volt a 60Hz, a hang volt a fontos.

Gondolom nem egyedi eset ez, valahol olvastam is hogy egy idő után, főleg ha zárt polcban főzték folyamatosan, akkor lehet erre számítani.

Lehet javíttatni?

[ Szerkesztve ]

(#81987) lenox válasza svgyula (#81985) üzenetére


lenox
veterán

Az hagyjan, hogy az elektronok driftsebessege tenyleg par m/sec, de a jel nem a vezeteken belul terjed. Szoval ha 10 m-re kell elvinni, akkor nagyjabol ugyanolyan gyorsan er oda, ha 10 m vezetekkel van osszekotva, vagy ha 100-zal.

(#81988) Quqesz válasza zeee (#81986) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Totel.hu
Kérdezz rá, márkaszervize a Denon-nak.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#81989) Swenk válasza lenox (#81987) üzenetére


Swenk
tag

...éljen a Pointing vector S= ExH

[ Szerkesztve ]

(#81990) svgyula válasza lenox (#81987) üzenetére


svgyula
addikt

Nem érted a viccet!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#81991) lenox válasza svgyula (#81990) üzenetére


lenox
veterán

Biztos On ebben?

(#81992) svgyula válasza lenox (#81991) üzenetére


svgyula
addikt

Hát most "On" vagyok de nem tudom mi a kérdés?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#81993) zeee válasza Quqesz (#81988) üzenetére


zeee
senior tag

Felhívtam őket. 10.000 a posta oda-vissza, 12.000 a hibafeltárás és 90% hogy hdmi panel hibás, ami 100Eft.

Viszont elárulták, illetve inkább én kérdeztem rá, hogy mi van ha másik hdmi portba dugom az xboxot. A válasz a következő: Tökmindegy, ugyanazt fogom látni, nincs különbség. Ez azt jelenti, hogy kb amíg sorban ki nem mennek addig használni fogom. Utána meg jöhet a veszteséges optika. Utána pedig a büdös életben többet nem veszek használtan semmit, ami 20.000 ft-nál többe kerül. Annyi veszteség még csak bosszantó. De 100 az már agyrém!

(#81994) Quqesz válasza zeee (#81993) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem szoktam használtan venni, én inkább a kifutó, akciós termékekre vadászok. Persze azokra rendes gari van, bár van, amikor a hiba a lejárta után jön elő..... :B

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#81995) lenox


lenox
veterán

Wireless surround temaban: van egy Yamaha RX-V4A avr-em, amit reszben azert valasztottam, mert tud wireless surroundot. Az egy teljes katasztrofa, setupolni is, firmware-t frissiteni is, es a hangja is az, folyton szakadozik. Egy idore jegeltem a temat, osszekotottem kabellel. Par ev utan ujra szerencset probaltam egy SVS Soundpath Tri-Band-del, na ez tokeletesen (spec szerint) mukodik. Ha esetleg valakinek lenne ilyen perverzioja.

(#81996) zeee válasza Quqesz (#81994) üzenetére


zeee
senior tag

Most megfizetem én is a tanuló pénzt. Ez volt az első drágább elektronikai cucc, amit így vettem.

[ Szerkesztve ]

(#81997) lenox válasza zeee (#81996) üzenetére


lenox
veterán

En nem temetnem. Egy garis minimum 2x ennyi, ha ennyi hibaval kihuzza 2 evig, akkor pont megerte. Biztos at is lehet programozni, hogy melyik gombra hova kapcsoljon es mit irjon ki, tehat meg az se fog zavarni. Ha nem hasznalod mind az 5 inputot, akkor ez kb. semmit nem szamit. Majd ha mar csak 1-2 mukodik akkor lehet szomorkodni.

(#81998) Ger_man


Ger_man
senior tag

Én meg szinte csak használt cuccot vásárolok, mert akkora a különbség új és használt termék között. Szerencsére eddig még nem jártam pórul. Meg sok esetben van gari is használt cuccokra. :K

(#81999) yericho800 válasza zeee (#81993) üzenetére


yericho800
aktív tag

én 10k vettem az egész szettet hangfalakkal ,mindennel.xD
veszek egy másikat akkor :C

R7 3800x 4,5ghz -32gb tridentz neo 3600mhz - asrock phantom 6800xt

(#82000) yericho800


yericho800
aktív tag

esetleg van valakinek jó áron.. :DDD
lg LH-T6740 vagy olyan, amire a hangszóróit rá tudom dugni akkor érdekelne :B :R

R7 3800x 4,5ghz -32gb tridentz neo 3600mhz - asrock phantom 6800xt

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.