Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81101) Vhiktor válasza Anubis_9 (#81100) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerencsére engem ez nem érint, mert soha nem fog rajta zene szólni, csakis kizárólag mozira van használva.

De elmennek a fenébe ha ez ilyen.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81102) Anubis_9 válasza Vhiktor (#81101) üzenetére


Anubis_9
őstag

Sajnos nem a távirányítóval, sem a telefonos HEOS app-pal nem lehet belepörgetni a zenékbe. :((( De javítson ki valaki, ha rosszul tudom. Abban bízom, hogy ha jön ki firmware-frissítés, akkor a fagyási problémák megoldódnak.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#81103) VoidXs válasza Gino20 (#81096) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azért szűkítem erre, mert minden más javítható EQ-val. Ez technikailag THD.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81104) total90


total90
veterán

Hali

Van egy audió rendszerem, amit ki szeretnék cserélni, de valamelyest komplikált a helyzet.

Nappali: Bose Soundbar 700 + Bass Module 700
Hálószoba: Bose Soundtouch 30
Konyha: Bose Soundtouch 20

Ebben a rendszerben az a jó, hogy össze lehet kötni a készülékeket és mindenhol tudom hallgatni a zenét.

A szituáció, hogy a rendszer már 7 éves és az utóbbi időben állandóan szétkapcsol/kikapcsol random egy készülék és a napokban a Soundbar 700 is elromlott. A Bose (és más technikus sem) tud hozzá alkatrészt szerezni. Magát a Soundbart nem tudom kicserélni, mert az új verzió nem kompatibilis a többi eszközzel.

Egy szó mint száz, el akarom adni és maradékot és egy új rendszerbe akarok fektetni.
Tudnátok valamit ajánlani, amivel tudnám továbbra is a multi-room rendszert használni és nem Bose? Ár... max. 1,5 milla.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#81105) jambiyya válasza Anubis_9 (#81102) üzenetére


jambiyya
őstag

Távval tényleg nem lehet (igen, ez béna), de a HEOS app már tudja ezt. Fagyni nem szokott, igaz az enyém régi gép (x3600), túl van pár FW frissítésen.

(#81106) Anubis_9 válasza jambiyya (#81105) üzenetére


Anubis_9
őstag

Akkor otthon még egyszer kipróbálom a HEOS app-ot belepörgetés szempontjából. Eddig flac-ba próbáltam, lehet, hogy csak mp3-ba tud? Délután kiderül.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#81107) DoItYourself válasza Rp526 (#81095) üzenetére


DoItYourself
addikt

Na meg az a távkapcsoló! :DDD

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#81108) Sanci38 válasza total90 (#81104) üzenetére


Sanci38
csendes tag

Nézz utána Denon és a Marantz HEOS rendszerének, alkalmas multiroom-ra, és külön vezeték nélküli hangfalak is kaphatók hozzá, appból vezérelhetők.

Eladó ha valakit érdekel: Onkyo sztereó: A9210

(#81109) Anubis_9 válasza jambiyya (#81105) üzenetére


Anubis_9
őstag

Újra megnéztem a HEOS app-ot, be is regisztráltam, de nincs lehetőség arra, hogy belepörgessek egy zeneszámba.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#81110) Sanci38 válasza Gino20 (#81096) üzenetére


Sanci38
csendes tag

Vagy gagyibb anyag: idő előtt körbe/elreped, pl Jamo és wharfedale alsó kategória volt amivel találkoztam (nem reklám vagy antireklám: van jobb gyártmányuk is). Hangra sercegni kezd idővel (nem tudjka lekövetni a mágnes mozgását)

Eladó ha valakit érdekel: Onkyo sztereó: A9210

(#81111) Anubis_9 válasza Sanci38 (#81110) üzenetére


Anubis_9
őstag

Akkor ha nekem van egy 25 éves Jamo Cornet 195 hangfalpárom, ami makulátlan külsőre, biztos lehetek benne, hogy a bennük lévő membránok cserések?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#81112) Sanci38 válasza Anubis_9 (#81111) üzenetére


Sanci38
csendes tag

ezt nem irtam.
lehetnek jók.
hamarabb a kondik.. kiszáradhatnak

Eladó ha valakit érdekel: Onkyo sztereó: A9210

(#81113) total90 válasza Sanci38 (#81108) üzenetére


total90
veterán

Köszi, ezek jól néznek ki :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#81114) polcsa válasza polcsa (#81003) üzenetére


polcsa
aktív tag

Sziasztok,
erre valaki?

Próbáltam egyet rendelni, de nem jött be, szakadozik a 4K kapcsolat, 3 különböző 4K-s kábellel próbálva.
eMag hdmi kapcsoló - nem jött be
Valakinek egy bevált típus 4K-ra?

(#81115) Vhiktor válasza polcsa (#81114) üzenetére


Vhiktor
veterán

HDFury eszközök, esetleg premiumcord.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81116) polcsa válasza Vhiktor (#81115) üzenetére


polcsa
aktív tag

Ok, köszi!
HDFury nem nagyon van itthon, Premiumcord akad.

(#81117) DroiDMester válasza polcsa (#81114) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ilyen VENTION.t vegyél

Listában az első.

(#81118) Vhiktor válasza polcsa (#81116) üzenetére


Vhiktor
veterán

HDFury amúgy rohadtúl túlárazott.

Bármit is veszel, vedd neten, ha nem jó elállsz a vásárlástól, sajnos ez ilyen.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81119) Zsötie válasza DroiDMester (#81117) üzenetére


Zsötie
tag

Esetleg 1 bement/2 kimenet verzióra is tudsz javasolni?
AVR-ből vagy a TV-be vagy a projektorba menne a jel.
Infrás távirányítóval kapcsolható, amit tudok integrálni Home Assistant vagy Logitech Harmony alá.
Köszi!

(#81120) polcsa válasza DroiDMester (#81117) üzenetére


polcsa
aktív tag

Oké, akkor ez lesz a következő próba :)

Vhiktor:
Igen, most megy vissza eMagnak. :(

(#81121) DroiDMester válasza Zsötie (#81119) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Amit linkeltem az 2.irányú :)

Tud 1bemenet 2kimenetet, vagy 2bemenet 1kimenetet is.

(#81122) bbmt válasza bbmt (#81090) üzenetére


bbmt
senior tag

Update 2 :)
Hazahoztam egy pár
RP-260F
RP-402S
és egy RP-504C hangfalat.
Megalkudtam az eladóval, el is hoztam.

A kanál a gyengék villája

(#81123) Gino20 válasza bbmt (#81122) üzenetére


Gino20
őstag

Grat hozzá. Ez egy korrekt szett ;).

(#81124) VoidXs válasza bbmt (#81122) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az combos, gyorsan a nagyobb kategória lett belőle. :D Jó mozizást hozzá!

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81125) bbmt válasza VoidXs (#81124) üzenetére


bbmt
senior tag

Gino20: Köszi! :)
VoidXs: Igen, osztottam szoroztam, és kiderült ez a csomag ugyan annyiba került, mintha új RP-160M-ből vettem volna 2párt+center+minimum 1 pár állvány ami még kellett volna hozzá.

A kanál a gyengék villája

(#81126) b. válasza bbmt (#81125) üzenetére


b.
félisten

Használtan ?
Jó kis cucc :K
Majd írd meg a véleményed róluk itt, ha van kedved.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81127) BBéci válasza DroiDMester (#81099) üzenetére


BBéci
titán

Tévedsz!
13 centis hangszórók membránja már simán tud deformálódni, ha nem kellően merev anyagból készült. Szuperlassított videón remekül látható. De ha kézzel megnyomkodod, akkor is érezhető. Volt a kezemben néhány száz hangszóró.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81128) lezso6 válasza BBéci (#81127) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Modern technológia esetén 6.5" felett, általában 8"-nál kezdődik a baj, legalábbis stúdió monitoroknál ez általános. Bár az se elhanyagolható tényező, hogy a nagy membrán nehezebb is.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#81129) BBéci válasza lezso6 (#81128) üzenetére


BBéci
titán

Bizonyos kirívó esetekről van szó, lötyögős membrán bármilyen méretben előfordul.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81130) lezso6 válasza BBéci (#81129) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az szomorú, hogy ilyen egyálalán létezhet. :D Én a kb 100-300e forint darabárú aktív stúdiómonitorokról beszélek, ahol általában a 6.5" a legjobb, a 8" általában már kompromisszumosabb középtartományban, sokszor az 5" is jobb. :) Nem is nagyon használnak 8"-t mélyközépnek. Pl az Adam A8X állítalag borzalmas volt, közvetlen utód A8V már nincs is, csak A8H, de az 3 utas, sokkal-sokkal drágábban.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#81131) bbmt válasza b. (#81126) üzenetére


bbmt
senior tag

Persze, használtan vettem, 1 évesek.
A legfontosabb, az asszony meglátta már a helyükön és annyit mondott, hogy tetszik neki, szépek :)
A JBL-ek után ez nagy ugrás volt, főleg a center hangja ég és föld. Igazából minden egyben van. Amire azt gondoltam részletgazdag, ott kiderült, hogy mennyi minden van még amit nem hallottam eddig.
Most megállok itt, nem úszok tovább a mély víz fele, mert sosem lesz vége... majd később talán Atmos-al bővül :)

A kanál a gyengék villája

(#81132) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
JBL SUB 178-am megadta magát, az elektronika több része is meghibásodott. Jelenleg úgy néz ki, hogy gazdasági totálkáros, de a műszerész még megnézi külföldről lehetne-e olcsóbban szerezni hozzá alkatrészeket.

Két dologban kérném segítségeteket:
1. Tudtok-e bármilyen beszerzési forrást, ahonnan reális áron lehetne beszerezni paneleket hozzá? Nem csupán a végfok ment tönkre, nyugodtabb lennék, ha a teljes belsőrészt cserélhetnénk, legalább minden új lenne és nem kellene attól tartanom, hogy a továbbiakban másik része megy tönkre.
2. Ha nem járható az előző pont, akkor vennék másik szubot hozzá. Találtam hirdetést ugyanezen típusról, de vannak félelmeim, hogy vajon meddig bírná, mivel ezek azért elég régi készülékek már. Lehet megpróbálnám valami mással helyettesíteni. A rendszerem HK erősítőből és a 178-as sorozat hangfalaiból áll. Mi lenne a reális aktív szub amely ehhez a szetthez illeszthető? Nincsenek nagy elvárásaim, nekem elég, ha ugyanazt a szintet hozza, amit a most elromlott szubláda is hozott. Találtam Yamahát, és más típusból JBL-t is, szóval nem zárkózom el a váltástól és a használt cucctól sem.

+1: Megoldható-e a jelenlegi belső rész teljes "eldobása" és esetleg egy szub erősítővel való pótlása, lehetőleg az alu hátlapra rá operálva, akár kívülről is. Mondjuk ezesetben a kezelőszervek nem tudom használhatók maradnak-e... Kizárólag a Pre-out csatornát használom, tehát nem kellene a hangszóró csatlakozókat bekötni, sosem használtam őket. Ha ez megoldható, akkor szívesen vennék konkrét javaslatot.

Az elsődleges célom a jelenlegi láda megtartása, lehetőleg új elektronikával reális áron. Ha ez nem jön össze, akkor jöhet a teljes csere.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#81133) DoItYourself válasza v.attis (#81132) üzenetére


DoItYourself
addikt

A jófogáson van egy, vmi zúgás baja van, donornak lehet jó.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#81134) v.attis válasza DoItYourself (#81133) üzenetére


v.attis
őstag

Na ezaz! Az enyém is pont így kezdte! Először csak néha zúgott, aztán szinte minden alkalommal, ha használtam, végül elnémult. Áramot kap, trafó jó, de meg sem nyikkan.
Pont ezért ódzkodom attól, hogy ugyanezt a típust vegyem használtan.
Jobb lenne felújítani, vagy teljesen új erősítést adni neki, de a standby funkció, mindenképp kellene. A freki vágást, hangerőt az erősítőn is be lehet állítani.
Persze a non plus ultra az lenne, ha a paneleket egy az egyben cserélhetném, de ilyen lehetőségnek még nem akadtunk nyomára.

(#81135) DoItYourself válasza v.attis (#81134) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ha nincs alkatrész, akkor engedd el. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#81136) svgyula válasza v.attis (#81134) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Itt biztosan van csak a hátlap mérete kérdéses!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#81137) v.attis válasza svgyula (#81136) üzenetére


v.attis
őstag

Igen, van olyan a kínálatban ami szóba jöhet.
Lehet ez lesz a végső megoldás.

Köszönöm!

(#81138) Zodiacus


Zodiacus
tag

Venni akarok egy használt erősítőt.Rx-557 tönkre ment. Onkyo Ht-r548 vagy inkább Yamaha HTR-2071. Melyik a tartósabb? Heti egy filmnézés miatt 70 ezret szánok rá kb.

(#81139) b. válasza Zodiacus (#81138) üzenetére


b.
félisten

Melyik tartósabb? :F

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81140) VoidXs válasza Zodiacus (#81138) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ezek a vasak rendre 20-30 éveket szoktak élni, csak a hő az ellenségük.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81141) Zodiacus válasza b. (#81139) üzenetére


Zodiacus
tag

15 év alatt kettő ment tönkre. Egy Panasonic, most meg egy yamaha. Ezért közelítem meg erről az oldalról.

(#81142) proci985 válasza Zodiacus (#81141) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

adsz neki eleg helyet szellozni?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#81143) Zodiacus válasza proci985 (#81142) üzenetére


Zodiacus
tag

Alja, teteje zárt a polcnak. Viszont felül van kb. Nyolc centi szabad hely.

(#81144) proci985 válasza Zodiacus (#81143) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Azt hiszem meg is van az indok, hogy mi történt. anyám így égetett le (pontosabban HDMI daughterboard error, elengedett a forrasztás) egy Pioneert kb 2-3 év alatt, ami akkor már másik családtagnál évek óta szolgált. Utána kifizettettem vele az újat és azt kipakoltuk a TVszekrényből. Ennek ha jól emlékszem 4 éve, azóta is teszi a dolgát.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#81145) Cifu válasza Zodiacus (#81138) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nekem két Onkyo van itthon napi használatban (TX-SR505E és TX-SR605E), mindkettő túl van a 15 éven (pontosan nincs meg, de kb. 2007 lehet a vásárlás éve) és még tartják magukat...
Szóval ha innen nézzük, én Onkyo mellett tenném le a voksom (de ugye ahogy Proci985 is írja, a felhasználási feltételek is befolyásolják az élettartamot).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#81146) b. válasza Zodiacus (#81141) üzenetére


b.
félisten

A problema az,hogy nehez erre konkrét választ adni.
Pio egyesült Onkyoval, Yamaha szerintem nem volt soha problemas,de belepo kategória,nem a legdragabb alkatreszeket hasznaljak.Erre szerintem.konkret valaszt nem lehet adni .Yamahabol egy ismerosom 17 eves gepet hasznal.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81147) proci985 válasza b. (#81146) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, ez itt szuroproba

nekem egy belepo sztereo Sony kibirt kb 25+ evet, van egy 17 eves (belepo, de mar surround) Onkyo ami mai napig szepen uzemel, egy kozepkategorias 8 eves Yamaha RX-A840 ami mai napig uzemel (ez megy a dolgozoba) es most egy Marantz 6012.

viszont Onkyo TX606bol van itthon egy, amit doglodo daughterboarddal vettem hasznaltan, pont amiatt, mert melege volt.

a melegedes mondjuk erositofuggo is, a Marantz 6012 uzemben eleg meleg, de a Yamaha is langyos volt. Mondjuk a Marantznal eleve van dedikalt ket zonas mod, meg 9+2 hangfallal hajtom, bar a Yamaha is 7+2vel ment.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#81148) b. válasza proci985 (#81147) üzenetére


b.
félisten

Hat igen.Talan az utoló ismert altalanos problema az Onkyo HDMI panel behalas,meg elotte ha jol emlekszem az Arcam 250 -300 korul voltak,hogy megsultek,táphalál volt.

Amúgy nekem a 3080 Yamaha elött egy makulátlan,újszwrű 3070 volt,az tap problemas lett,visszakuldtem az osztrak eladónak es kis rafizetessel kuldte a 3080 -at.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81149) Zodiacus válasza proci985 (#81144) üzenetére


Zodiacus
tag

Kevés neki a hely?! Felül adja le a legtöbb hőt? Mondjuk belül vastagon állt benne a por...

(#81150) proci985 válasza Zodiacus (#81149) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a por nem segít, de egyébként ha ráfogsz, akkor a teteje lesz meleg.

b. ja, ez is egy HDMI paneles Onkyo volt, meg a Pioneer is abba ment el.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.