Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81851) Swenk


Swenk
tag

Sziasztok!
7 hangfal elhelyezésén gondolkodom, egy 21négyzetméteres szobában. A forrás TCL805 tv, lejátszóként is használva. Átalakítás nélkül lejátsza DD+ atmost, a dts-t, a dts hd -t, a dts hd ma 5.1-et, és a dts hd ma 7.1-et.Sajnos a true hd atmost átkavarja DD 5.1-re.
A Netflixhez, prime-hoz kéne az atmoshoz két hangszóróa plafonra, ám ha így konfigurálom az elhelyezést a beállításokban, akkor a dts hd 7.1-ből csak 5.1 szól, ha meg két oldalsó és két hátsó surrandra állítom az erősítőt, akkor meg nincs DD+ atmos a netflixtől.A dts filmjeim letöltésből származnak. A netflix atmoszáról meg többen azt mondják itt is, hogy minimális a felső hangszórók igénybevétele.
Mi a jobb megoldás: két hangszóró a plafonra a netflixnek, vagy 2 oldalsó surround hangszóró a dts filmjeimnek. Az AVR egy onkyo tx nr5001 7.1.
Mit javasoltok, melyiket rontsam le?

(#81852) VoidXs válasza Swenk (#81851) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Atmos használati mintákról itt tájékozódhatsz, szerintem ez nem feltétlenül minimális. Ez a csatorna mutatja a TrueHD-t és a Netflixes vagy egyéb streaminges DD+ sávokat, néha még utóbbi is áll előnyre kivezérlés szerint.

Azért ezzel vezettem fel, és nem a fő kérdéseddel, mert ugyanezeken a videókon látszik, hogy valójában a hátsó hangszórók azok, amik szinte semennyire nincsenek kihasználva, és ha szólnak is, akkor borzasztóan halkan. Igen, nagyon fontosak, jó 7.1 anyagnál sokkal komplexebb teret képesek kelteni, mint egy 5.1. Hogy a magasság kinek mennyire fontos, az eltérő, nálam például legalább olyan fontos, mint maga a surround léte. Így egyértelműen az 5.1.2-t választanám, de sokan nem érzik ekkora plusznak. Azt is tegyük hozzá, hogy a szoba is sokat számít, például egy 4 méteres belmagassággal jelentősen érezhetőbb, mint 3-mal.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81853) Sanci38 válasza Swenk (#81851) üzenetére


Sanci38
csendes tag

én első körben médiajátszó beszerzését javaslom ameyl tudja a Dolby TrueHD-t
A kettő nagyon nem egyforma:vagy 7.1 vagy 5.1.2 lesz. Én nem tudhatom melyik megy többször, a Netflix vagy a letöltött. ha az előbbi több nálad akkor jobb lehet a 5.1.2 és 5.1 megmarad ha atmos lesz a forrás (médiajátszóval!) és a 7.1 csak akkor érvenyesül jól ha mögötted a hátsók legalább mögötted 2 méterre és magasságra a fej felett mennek.

[ Szerkesztve ]

Eladó ha valakit érdekel: Onkyo sztereó: A9210

(#81854) Swenk válasza VoidXs (#81852) üzenetére


Swenk
tag

Köszönöm a gyors, és nagyon hasznos véleményedet, akkor az atmoszos elhelyezés lesz.

(#81855) VoidXs válasza Sanci38 (#81853) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

eARC-képes a tv, ide max a képminőség miatt kellhet médialejátszó. Megoldható a TrueHD Atmos bypass, csak bugos a tv, és eszerint a teszt szerint adott beállítással működik. Ha így is elveszik, az erősítő hibának tűnik, amit azért mondok ki nehezen, mert a TrueHD Atmos a régebbi a kettő közül.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81856) Sanci38 válasza VoidXs (#81855) üzenetére


Sanci38
csendes tag

Ismerem az E-arc-t és tévé dekódoló képesség hibájára gyanakodtam azértz ajánlottam egy lejátszót.. Pl egy Hisense se ismerte fel az atmost

Eladó ha valakit érdekel: Onkyo sztereó: A9210

(#81857) Swenk válasza Sanci38 (#81853) üzenetére


Swenk
tag

Igen, most azért vannak olyan filmjeim, amik dts hangúak, mert a tv ezt tudja.Külső lejátszóval mehetne a thd atmos. Viszont azért a streaming filmek vannak többen. Úgyhogy az atmoszos lesz a választás, és talán mellé egy player. Bár a tv-nek gyönyörű képe van, legalább is szerntem sokkal szebb, mint az eddig megismert playereké.

(#81858) VoidXs válasza Sanci38 (#81856) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A félreértésem az volt, hogy a teszt a 850-ről szól, nem a 805-ről.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81859) b. válasza Swenk (#81857) üzenetére


b.
félisten

Én mindeképpen VoidXs- sel értek egyet, 5.1.2 , a netflix ok, egy dolog, arra jóa TV, de ha letöltött filmeket nézel, amin jó minőségű Atmos sáv van( általában angol) akkor:

1, Megkapod az igazi hangminőséget és és ez az összes csatorna szempontjából jó,, nem csak az atmos miatt. Hatalmas eltérések vannak minőségben, a szinkronnál. pl van olyan film, ahol a magyar és angol között több mint 10x eltérés van a tömörítésben, ami nagyon kihat a dinamikájára.

2,ha teheted mindeképpen vegyél valami külső lejátszót, egy Tv sem igazán tudja megfelelően a TrueHD hanganyagokat feldolgozni,de ne Apple Tv-t, mert az hang szempontjából ezer sebből vérzik.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81860) kzsolti83


kzsolti83
csendes tag

Sziasztok! Erősítők közül ezekkel kinek van tapasztalata, melyiket javasolnátok inkább, első sorban 4k filmezésre..
Marantz SR8015 vagy Arcam avr11 vagy esetleg Marantz cinema 40 (bár ez egy kicsit alacsonyabb árkategória, gyanítom részben a transformator miatt)

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#81861) I'am Dony válasza kzsolti83 (#81860) üzenetére


I'am Dony
őstag

Egyértelműen az AVR11

(#81862) kzsolti83 válasza I'am Dony (#81861) üzenetére


kzsolti83
csendes tag

és miért?

(#81863) I'am Dony válasza kzsolti83 (#81862) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az EQ nélkül is sokkal jobb hangért és a Dirac szobakorrekció miatt, ami még az újabb D/M modelleken bugos, a 8015 meg csak Audyssey-s. A Cinema 40 majdnem azonos a 4800H val, egyik sem mérhető az AVR11-hez.

[ Szerkesztve ]

(#81864) kzsolti83 válasza I'am Dony (#81863) üzenetére


kzsolti83
csendes tag

Nem gondoltam, hogy Dirac fontos, mivel pl az Anthem erősítőkhöz sincs.. (pl anthem mrx 740).. Ha jól látom a Marantz Cinema 40-eshez sem rég óta elérhető.

(#81865) VoidXs válasza kzsolti83 (#81864) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Pedig ha rangsorolni kellene, hogy melyik tulajdonság mennyire fontos, a Dirac kérdés nélkül az első helyezett.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81866) Quetz válasza kzsolti83 (#81864) üzenetére


Quetz
őstag

Ha megnézed a mai high-end erősítőket, akkor azt fogod látni, hogy a 5$-os alkatrészekből épülnek fel. Az ár gyakorlatilag a gyártási mennyiség függvénye, illetve, hogy milyen piaci szegmensbe pozícionálják. Nekünk felhasználóknak jobbára már nem a nyers audio minőség a döntő - már egy évtizede tudnak tökéletesen transzparens eszközöket gyártani - hanem szoftveres képességek. A hang minőségére a szoba korrekciós algoritmus van legnagyobb hatással.

És akkor most rögtön ellent is mondok magamnak, én az Arcamot nem választanám. Szúrja a mérnöki szemem, hogy egy hülye tervezési döntés miatt az erősítettlen jelszint mar 0.9V feszültség felett klippel. Ez magas zajszintet eredményez, illetve erősen lekorlátozza a további fejlesztési lehetőségeket (végfokozásra gondolok)

(#81867) kzsolti83 válasza Quetz (#81866) üzenetére


kzsolti83
csendes tag

és Te melyiket választanád?

(#81868) kzsolti83 válasza I'am Dony (#81848) üzenetére


kzsolti83
csendes tag

erről a típusról mit gondolsz? KLIPSCH RP-1200SW

(#81869) VoidXs válasza kzsolti83 (#81868) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Már féltem, hogy zártra korlátozod magad, aminek ehhez a modellhez képest hangban csak hátránya van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81870) kzsolti83 válasza VoidXs (#81869) üzenetére


kzsolti83
csendes tag

:) Hát a mérete az nem túl barátságos.. szemben a REL vagy egy Arendal-lal

(#81871) VoidXs válasza kzsolti83 (#81870) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, ezért beszéltem tisztán a hangminőségről. Jó kicsi reflexes viszont nincs, 12" az alja nagyjából. Zártat bármennyire össze lehet csomagolni, nem kell majdhogynem szélcsatornával igazolni, hogy használható.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81872) I'am Dony válasza kzsolti83 (#81868) üzenetére


I'am Dony
őstag

Hallani ezt még nem hallottam, viszont az eddigi népszerű Klipschek ismert hibája miatt (R112SW, R115 SW, és ua. az SPL szériában) eszembe sem jutna a márka irányába nézelődni. A másik, hogy szerintem elég idióta mérete van a nagy mélység miatt. A jobb fajta reflex dobozokat is választhatod, ebből ár-értékben jelenleg szintén az Arendal a top, a 1961 1V-vel. Az egy marha jó ládika.

(#81873) Gino20 válasza VoidXs (#81855) üzenetére


Gino20
őstag

"eARC-képes a tv, ide max a képminőség miatt kellhet médialejátszó"
Ezzel mondjuk csak valami olyasmire utalsz, hogy a TV lehet nem jól dekódolja a HDR/DV jelet, esetleg nem kadenciahelyes vagy valami egyébre?
Mostanában felmerült bennem a kérdés, hogy mondjuk egy méregdrága pl Zidoo lejátszó adhat-e többet, mint mondjuk az általam használt HDR/DV képes Homatics + CoreELEC?
Tudtommal a hang passthrough megy, így nem lehet különbség és kép esetén sem tudok elképzelni semmi csodát, de lehet tévedek.

(#81874) Joshi válasza Gino20 (#81873) üzenetére


Joshi
titán

A Zidoo-ba RealTek chip van, annál jobb az Amlogic és a MediaTek is.
Egyébként a kadencia helyes lejátszás miatt jobb egy külső lejátszó, plusz a jukebox funkcioja miatt is, habár utóbbit Androidos tévén tudja a Kodi is.

[ Szerkesztve ]

(#81875) kzsolti83 válasza I'am Dony (#81872) üzenetére


kzsolti83
csendes tag

és az SVS PB-1000 Pro?

(#81876) VoidXs válasza Gino20 (#81873) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A kadenciahelyesség már legtöbb esetben nem probléma, tv-be integrált lejátszónál sem. A HDR sem, ugyanis amit a tv-gyártók tone mappingnak csúfolnak, az lejátszóval is tv oldalon történik. A lejátszók olyan dolgokat kezelnek jelentősen jobban, mint tömörítési tökéletlenségek (pl. blokkosodás) elrejtése, chroma upscaling, színtérkonverzió, stb.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81877) I'am Dony válasza kzsolti83 (#81875) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az nem igen ér meg 400 at új áron. Mekkora szobába kellene?

(#81878) kzsolti83 válasza I'am Dony (#81877) üzenetére


kzsolti83
csendes tag

22 m2

[ Szerkesztve ]

(#81879) I'am Dony válasza kzsolti83 (#81878) üzenetére


I'am Dony
őstag

Oda az 1V nem lenne rossz, ha belefér a keretbe.

(#81880) BBéci válasza Gino20 (#81873) üzenetére


BBéci
titán

"a hang passthrough megy, így nem lehet különbség "
Ez így, ebben a formában nem igaz!
Egy rakat lejátszót hasonlítottam egymáshoz, a tapasztaltak alapján állítom.
Sajnos a Homatics még a középkategóriába sem fér bele.
Nem kell méregdrága Zidoo, egy Z9X Pro szinte minden igényt kielégít, kivéve az audiofil analóg kimeneteket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81881) kzsolti83 válasza I'am Dony (#81879) üzenetére


kzsolti83
csendes tag

végülis, kb 50ezer Ft a különbség a kettő között

(#81882) I'am Dony válasza kzsolti83 (#81881) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az 1000 pro elég messze van tőle, ez a különbség bőségesen megéri az 1V-t. Volt nálam abból is nemrég 2 db. ami azóta itteni fórumtársaknál muzsikál, mert kipróbálok mást is. Ezért ajánlom ennyire, mert ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#81883) Joshi válasza VoidXs (#81876) üzenetére


Joshi
titán

Android alatt általában nincs, főleg tévéknél.

(#81884) Vhiktor válasza Joshi (#81883) üzenetére


Vhiktor
veterán

Android is alatt is jó már, jó pár tvnel.
Néhány philips tvnel pont külső forrásból nem megy a kadenciahelyesség. Nyilván fw hiba.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81885) Gino20 válasza VoidXs (#81876) üzenetére


Gino20
őstag

"tömörítési tökéletlenségek (pl. blokkosodás) elrejtése, chroma upscaling, színtérkonverzió, stb."
Akkor ez alapján elképzelhető, hogy lejátszó és lejátszó között is nagy különbség tapasztalható képminőség tekintetében?

#81874Joshi: Mégha az előbb fel is soroltam a kérdések között, de infóm alapján már jó ideje nem probléma a TV-nek a kadenciahelyes lejátszás.

#81880BBéci: A fentebb leírtak alapján (passthrough) nem lehetne különbség. Ez esetben a jelfeldolgozást az AV/AVR végzi, így pontosan ugyan azt kellene kapnunk.
"audiofil analóg kimenet"
Erre a célra valószínűleg fogok venni egy Cambridge Audio CXN (V2) lejátszót, de ez más sztori.

[ Szerkesztve ]

(#81886) VoidXs válasza Gino20 (#81885) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Persze, lásd a PC, akár MadVR, és bármelyik más lejátszó közti különbséget. Nyilván itt már nem forráshű a lejátszás, hiszen különböző javításokat teszünk a képre, attól lesz jobb. Valahogy ez videóra elfogadott, audióra nem. Természetesen a hang kibontatlanul, érintetlenül utazik, így abba belenyúlni újraenkódolás nélkül nem is lehetséges, azt pedig a Dolby kimondottan tiltja. Ebből következik, hogy hangbeli változásról beszélni előismereti/placebónak bedőlési probléma, hiszen az erősítőig mindenki csak szállító.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81887) BBéci válasza Gino20 (#81885) üzenetére


BBéci
titán

A gyakorlat ellentmond az elméletnek. Ezt bárki kipróbálhatja, de sokan nem teszik meg, csak fújják a mantrát.
Hasonlítottam egymáshoz Dune, Pioneer BD-játszó, OPPO passthrough hangját, nem lehetett eltéveszteni a különbségeket. Nem voltak óriásiak, de nem is elhanyagolhatóak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81888) lezso6 válasza VoidXs (#81886) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Képre én csak komolyabb felskálázó algoritmust használok, a legtöbb képjavító szvsz hasonló szemfényvesztés, mint a hangra használt fel-, vagy inkább lejavítók.

De az általad vázolt dolog nyitja szerintem az, hogy a hang relatíve alig foglal helyet a képhez képest, így nincs szükség kompromisszumra, mint a képnél, ahol nagyon simán el tud szállni a bitráta. Képnél (megfelelő méretű vászonnal) még 4K-val se érjük el teljesen az emberi érzékelés határait, míg hangnál gyakorlatilag a CD minőség elég ehhez.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#81889) Gino20 válasza VoidXs (#81886) üzenetére


Gino20
őstag

Értem.
Így már csak az a kérdés, hogy vajon van-e értelme mondjuk 1000 eurót elkölteni egy "komolyabb" pl Zidoo UHD5000-re, amivel HDMI-n menne a mozi és saját DAC-jával akár analóg a zene, vagy az amúgy lejátszásra kihegyezett CE-hez képest mozin lehet alig kapnék többet, főleg a ráfordított pénzhez képest?
Nyilván erre nincs egyértelmű / jó válasz. Valószínűleg ezt saját magam tudnám csak "kideríteni", de ez meg elég nagy összeg ahhoz, hogy csak úgy tesztelgessem....Na majd egyszer lehet nekifutok a témának.

[ Szerkesztve ]

(#81890) m3ss válasza BBéci (#81887) üzenetére


m3ss
veterán

ha nem vakteszt volt amit csinaltal akkor semmi jelentosege ennek. a megerositesi torzitasrol volt szo mar korabban tobbszor, tudomanyosan bizonyitott dolog.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#81891) VoidXs válasza lezso6 (#81888) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

CPU problémák állnak az igazán tömörítetlen hang útjában. Egy mozis Atmos sávhoz pl high-end PC kellene ma is, főleg korrigálni, ezért van két nagy Xeon a mozis procikban. Persze, kinek van 16 csatornánál több otthon, de az ilyen apróságok nem szokták az embereket zavarni, ezért nem volt elég a csatornaalapú Atmos, miközben otthon csak előnye lenne.

Gino20: Saját DAC-nak azért nincs értelme, mert ha korrigálni akarod, újra digitalizált kell. Kép miatt pedig azért nincs értelme a drága lejátszónak, mert ott van a PC, az abszolút csúcs, ami ingyenes, hiszen olyanod már van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81892) BBéci válasza m3ss (#81890) üzenetére


BBéci
titán

Sok éve hozzá sem kezdek az összehasonlításhoz, amíg nincs társ a vaktaszteléshez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81893) Gino20 válasza VoidXs (#81891) üzenetére


Gino20
őstag

Vannak itthon laptopok, vehetnék miniPC-t, vagy összedobhatnék egy PC-t, de abszolút abba a táborba tartozom, aki ezt szívesen használná lejátszáshoz (nekem nyűg).

"Saját DAC-nak azért nincs értelme, mert ha korrigálni akarod, újra digitalizált kell."
Ezt sajnos nem igazán értem. Monolith-on nincs stream és OLED-ről etetni a zenét meg na...hosszú távon nem tesz neki jót. Tegyük fel veszek egy Cambridge Audio lejátszót Spoti-hoz/Tidal-hoz. Ezt analóg kötöm be a prociba. Ez esetben a CA DAC-ját fogom hallani és ettől még ugyan úgy megkapja a kalibrációt. Vagy tévedek?

Szerk: Vagy arra gondolsz, hogy mondjuk a Dirac úgy is mindent azonosra kalapál? Ha igen, ezzel viszont nem értek egyet.

[ Szerkesztve ]

(#81894) VoidXs válasza Gino20 (#81893) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Amit analóg kötsz be a prociba, annak nem a saját hangját fogod hallani. Ilyenkor egyesülnek a hibáik. A digitálisnál ez azért nem érvényesül, mert ott nincs hiba, hiszen módosítatlan.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81895) Hancur válasza b. (#81850) üzenetére


Hancur
kezdő

Okés. Köszi. Nem, egyelőre marad a bronz vonal arendal s1 vagy v1 el kiegészítve massok meg mennek a plafonra. Tegnap már be is üzemeltem a bronz 100ast igaz még nem a végleges helyén. Szellős, nyugodt hangzása van egy kicsit sem fárasztó.
Viszont rendesen bekavart az audyssey nek. A bronz 100ast full range re tette a MA mass centernek 40 re míg a surroundoknak 60-ra tette a vágást. Nem is értem mi lelte a denont. Eddig sem volt nagyon pontos mert az 5.1 mass- nál 80-ra tette a vágást és kézzel állítottam 110-re.
No most a bronz 100 nem full range és a legalsó 40 vágásnak sem felel meg, 50 es meg nincs a denonon( ezt sem értem) ezért 60- ra állítottam, a massokat a szokásos 110re.
Illetve az még a fura, hogy hiába állítottam át a vágásokat audyssey setup ban a check results/Crossovers menüben ugyan úgy full range a frontok 40hz a center és 60hz a surround.

[ Szerkesztve ]

(#81896) Gino20 válasza VoidXs (#81894) üzenetére


Gino20
őstag

Akkor már elvesztettem a fonalat :D . Digitálisnál tudom, hogy nincs változás és az AV dekódol, de analógnál pont úgy tudtam, hogy igenis az adott DAC is felelős lesz a kapott hangért.

(#81897) I'am Dony válasza Gino20 (#81896) üzenetére


I'am Dony
őstag

Jól tudod. Ha nem így lenne, senki sem használna külön futóművet, külső DAC ot. Minden eszköznek meg an a saját hangja.

(#81898) VoidXs válasza Gino20 (#81896) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Analógnál minden egyes elem, így minden egyes DAC felelős a láncban. Onnan indul egy jel, hogy hibátlan, majd minden egyes elem ront rajta. Mivel két DAC-on megy át, két DAC hibái jönnek ki a végén. Ha az egyik DAC után visszaalakítod, nem lesz újra az eredeti digitális jel, ahhoz már varázslat kellene. Na ez a visszaalakítás se hibátlan, és már eleve ez a két probléma rajta van azon, amit korrigálsz a prociban.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81899) Hancur válasza VoidXs (#81891) üzenetére


Hancur
kezdő

Ha 2.1 es laptopról streamelem a netflix és társait ott jobb lesz a kép és hang mint ha a 2021es oled aplikációjából?

(#81900) VoidXs válasza Hancur (#81899) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha kalóz verziót nézel, a válasz egyértelmű igen. Sajnos a Netflix szabotál annyit, hogy a saját appjánál az se garantálható, hogy nem 720p jön ki belőle, hiába fizetsz többet.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.