Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81901) Hancur válasza VoidXs (#81900) üzenetére


Hancur
kezdő

Nem a kalózra gondoltam.
Viszont ha a netflix így streamel a kalóz se lesz jobb. :U

(#81902) VoidXs válasza Hancur (#81901) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

De, az a vicces, hogy a kalózoknál sokkal komolyabb szabályok vonatkoznak a release-elésre, mint bármilyen legális forrás esetében. Ha ott valaki 720p-t tol ki 4K néven, egy életre elveszik minden hozzáférése, szóval aki ezt letölti, annak nagyon érdemes figyelnie, hogy az ilyen Netflix bugokat megkerülje.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81903) Hancur válasza VoidXs (#81902) üzenetére


Hancur
kezdő

Ha egy oled zenbook leírásában az szerepel hogy HDMI 2.1 TMDS akkor az egy kamu 2.1 és az összevonás miatt jelölik 2.1 el de igazából csak 2.0?
Laptopoknál leírásban néha még azt sem írják oda, hogy milyen verziós a hdmi, pláne nem hogy mekkora az adatátvitel. Így simán lehet hogy vesz az ember egy 2.1es lapost ami 2.0. :W

[ Szerkesztve ]

(#81904) Gino20 válasza VoidXs (#81898) üzenetére


Gino20
őstag

Na, de akkor csak az van, amit Dony is ír, vagyis analóg lesz egy sajátos hangja, még akkor is ha az a DAC lánc eredménye és akkor is, ha azt hibák sorozatának nevezzük.

"Amit analóg kötsz be a prociba, annak nem a saját hangját fogod hallani."
Ha meg digitálisan kötöm be, akkor végképp nem, hisz a proci DAC-ja fog "dolgozni".

Létezik egyáltalán olyan megoldás, kombináció, hogy valahogy csak adott lejátszó DAC-ját hallja az ember?

(#81905) VoidXs válasza Hancur (#81903) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Miért lenne kamu? A verzióról kamuzásért a HDMI LA el tud ásni bármekkora céget. A Vizio például ezeket a cumikat balról-jobbról nyeli.

Gino20: Igen, de ebben a témában mind ugyanazt mondjuk. Amíg analóg módon utazik a hang, addig folyamatosan rakódnak rá a hibák, függetlenül attól, hogy az valahol vissza lesz alakítva. Ezért érdemes, amíg csak lehet, digitálisan vinni. A proci DAC hangját mindkét esetben hallod, hiszen a korrekció miatt mindenképp digitálisan kell benne léteznie, analóg szobakorrekció nem igazán létezik. Ha csak a lejátszó DAC-ot szeretnéd hallani, közvetlenül kell a végfokba kötnöd, csak akkor ugye bukod a szobakorrekciót.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81906) I'am Dony válasza Gino20 (#81904) üzenetére


I'am Dony
őstag

Létezik persze. A lejátszó analóg kimenetét végfokba kötöd, nem AVR-be. Azonban ekkor nem tudsz korrekciózni és hangerőt is a lejátszón állítod.

(#81907) VoidXs válasza I'am Dony (#81906) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A hangerő is, igen, na meg Atmos is kuka.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81908) Hancur válasza VoidXs (#81905) üzenetére


Hancur
kezdő

[link]

"Erre egy Xiaomi monitor esetében derült fény, amelynél a HDMI 2.1-es porthoz tartozott egy apróbetűs magyarázat is. Ennek értelmében a HDMI 2.1-es szabvány már két részre van osztva: az egyik a TMDS jelátvitelt alkalmazó HDMi 2.0, míg a másik az FRL jelátvitellel dolgozó HDMI 2.1. A szóban forgó monitornál az 1920 x 1080 pixeles felbontáshoz 240 Hz-es képfrissítési ráta tartozik, ez a port igazából a HDMI 2.1 matrica ellenére egy TMDS alapú HDMI 2.0-s csatlakozó."

[ Szerkesztve ]

(#81909) Gino20 válasza VoidXs (#81905) üzenetére


Gino20
őstag

és #81906I'am Dony: Értem, akkor ez számomra nem opció.

"Ezért érdemes, amíg csak lehet, digitálisan vinni"

Pár hsz-el fentebb pont erről volt szó, hogy kép esetén elfogadott, de hangnál a módosítás valahogy nem. Film esetén ez eszembe sem jutna (na meg nem is menne a TrueHD/Atmos,....), de zene esetén úgy látom, hogy az emberek szeretnek kísérletezni a különböző termékekkel (DAC-okkal), mert mindegyik más és más eredményt adhat.
Na pont ez a hülye bogár indult el bennem is. Cambridge Audio CXN V2-ről nagyon jókat lehet olvasni, de ha képben meg egy komolyabb lejátszó jobb eredményt adhat, mint mondjuk a mostani CE, akkor már lehet érdemesebb lenne rögtön egy olyan eszközt megcélozni, ami (pl UHD5000) mindenre is jó lehet. Na de mindegy is. Nem akarok itt ezzel senkit untatni. A kérdéseimre megkaptam a válaszokat. Köszönöm ;)

#81907VoidXs: Biztos sokan szeretik a sokcsatornás / atmos zenehallgatást, de ez mondjuk nekem pont nem hiányozna, ellenben a korrekcióval.

[ Szerkesztve ]

(#81910) VoidXs válasza Hancur (#81908) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Édes jó ég, azt hittem, hogy ilyet csak az USB Forum csinál.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81911) VoidXs válasza Gino20 (#81909) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Pár hsz-el fentebb pont erről volt szó, hogy kép esetén elfogadott, de hangnál a módosítás valahogy nem.

Itt a kép- és hangzásjavító eljárásokra gondoltam. Furcsállom, hogy képnél senki nem panaszkodik arra, hogy amit mondjuk a MadVR mutat, az technikailag nem az eredeti, például az upscaling algoritmusok visszafelé veszteségesek, újra leskálázva nem az eredeti képet adják, míg egy béna nearest neighbor igen. Én mondjuk támogatom ezt is (mert tényleg szebb kb minden metrika szerint), és elég sok hangzásjavítást is (expander, multi-channel stereo), csak azokat valahogy már sokan nem. Nem az ilyen dynamic szarságokra gondolok, azok engem is bántanak.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81912) Vhiktor válasza Hancur (#81908) üzenetére


Vhiktor
veterán

Egy ideje a hmdi 2.1 nem azt jelenti hogy megvan a 48 Gb/s sávszélesség.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81913) Hancur válasza Vhiktor (#81912) üzenetére


Hancur
kezdő

Akkor az hogy derül ki, hogy elegendő e a sávszél a 4k hdr+ dolbi vision true hd 7.1 és társaihoz? Elég vicces.
És mióta? Mert az utóbbi 2 év arról szólt, hogy earc és 2.1 kell a veszteségmentes hanghoz. :U

(#81914) VoidXs válasza Hancur (#81913) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Utánaolvastam, és elvileg az alkalmazott enkódolástól nem függhet a max felbontáson és képfrissítésen kívül semmi, így házimoziban bármilyen 2.1 megteszi, a TMDS is tud 4K60-at.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81915) Hancur válasza VoidXs (#81914) üzenetére


Hancur
kezdő

És a 120hz?
Veszteségmentes atmos is megy a tmds hdmi nek?
Feleslegesen nem adnék ki fél millát egy laposért amiről kiderül hogy nem alkalmas fullos mozira. Bocs az offért, tudom hogy ez nem a notebook topik de vvalamennyire ide is tartozik. :R

[ Szerkesztve ]

(#81916) Hancur


Hancur
kezdő

Egy másik helyen meg ezt találtam. Én már nem értem ezt az egész kavarodást.
" Rendben, akkor mit jelent neked ez a bonyolult számítógépes duma? Valójában ez csak annyit jelent, hogy a TMDS egy hihetetlenül bonyolult rendszer, amely automatikusan a háttérben működik, hogy a lehető legélesebb, legtisztább képet kapja, anélkül, hogy zaj, hó, statikus vonalak vagy egyéb átviteli gremlinek jelennének meg a képernyőn."

(#81917) VoidXs válasza Hancur (#81915) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A TrueHD Atmos HDMI 1.4-en is ment, azzal nincs gond. Sőt, egészen azóta 150 Mbit/s van allokálva audiora, aminek ma a közelében se jár egyetlen kodek sem. A 120 Hz már problémás. Bár a VRR támogatandó, a határa addig megy, amíg a TMDS engedi, amiben nincs ott a 120.

#81916: Az csak annyit mond a TMDS-ről, hogy rendkívül zavartűrő, ami igaz (a kábelhallgatók hitével ellentétben).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81918) Hancur válasza VoidXs (#81917) üzenetére


Hancur
kezdő

Köszi. :R Akkor nem veszem meg. Már csak azt nem tudom hogy fogom kideríteni egy laposnál, ha nem írják oda a tmds-t, hogy képes e 120hz-re. Pláne ha az eladó vagy esetemben a vodafonos ügyfélszolgálatosnak annyi lövése sincs hozzá mint nekem.

Asztali gépek esetén ez hogy működik vajon? Ha összerakok egy ryzen7 APU processoros minipc-t akkor ott az alaplapi hdmi fullos lesz vagy ott is előfordulhat, hogy herélt?

[ Szerkesztve ]

(#81919) VoidXs válasza Hancur (#81918) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

4K60-ra gondolsz egyébként? 1080p-n én épp 165 Hz-en játszom HDMI 2.0-n.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81920) svgyula válasza VoidXs (#81910) üzenetére


svgyula
addikt

De nem csak ez a probléma ezzel az USB-vel hogy a "számozás" katyvasz! Hanem az eszközök csatlakozói Pl. USB Type C ami elvileg a 3.0 szabványnak kellene lenni csak az USB 1.0 belsőt tartalmazza! Jobb esetben a 2.0 sebességét hozza! De pl a telefongyártók még büszkén oda is írják USB Type C(ez az USB 3.0-tól létező szabvány csatlakozó 12 szállal) csatlakozó!
A specifikációban meg USB 2.0 szabvány! :D Ez a markpetting világ ékes példája a luzerek lehúzására a placebó hatással.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#81921) kzsolti83


kzsolti83
csendes tag

Belépő szinten milyen hangfalkábelt ajánlanátok?
vmi ilyesmikben gondolkodom:
NORSTONE SILVER SV250
Audioquest G2
Audioquest X2

(#81922) I'am Dony válasza kzsolti83 (#81921) üzenetére


I'am Dony
őstag

Egyiket sem. Ez tökéletesen megfelel [link] , de van olcsóbban is, ami ugyan úgy jó.

(#81923) bbmt


bbmt
senior tag

Szerintetek van értelme ebből a panelből egy 70x100 képkeretbe ragasztani (persze nem az üvegre) és felrakni a falra több helyre a nappaliban? kb 2.5 kell egy keretbe.

A kanál a gyengék villája

(#81924) VoidXs válasza bbmt (#81923) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha a magasak RT60-a problémát mutat, akkor ajánlott, igen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81925) bbmt válasza VoidXs (#81924) üzenetére


bbmt
senior tag

Ezt a REW-ben nézzem meg? kb 3 hete csináltam meg az audyssey one optimalizációt a REW-el.

A kanál a gyengék villája

(#81926) VoidXs válasza bbmt (#81925) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, ott. Egy csatorna egy mérése is bőven elmondja, ha van olyan probléma, amihez ez a módszer kell.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81927) bbmt válasza VoidXs (#81926) üzenetére


bbmt
senior tag

Ránéztem, az overlay/ RT60-nál egy csatornán mutatott egy nagyon kiugró csúcsot, már ha azt kell nézni.

A kanál a gyengék villája

(#81928) sssanyiiii


sssanyiiii
friss újonc

Sziasztok uj vagyok itt.

Tudnátok ajánlani olyan programot amivel betudom mérni a hangfalakat mérömikrofonnal ? Régen amit használtam már nem emlékszem a nevére.-

(#81929) zeee


zeee
senior tag

Sziasztok! Most veszek egy pár ilyen hangfalat!
Kép
Kép
Típus kép

Amo érdekes hogy semmi infó nincs róla a neten. Google kép keresés alapján viszont szerintem megtaláltam egy német oldalon.
Szerintem ez a Pure Acoustics XTI 7.1 szett háttérsugárzója, csak nincs rajta a SAL logó! Az hogy nem találok róla semmit a neten, arra gondolok, hogy exportra szánták ezt a hangfalak, S néhány kimaradt darabot eladtak itthon. Mit gondoltok erről? Az hogy milyen még nem tudom, még kiszállitás alatt van.
7.1 oldalsó surround szerepük lesz nálam.

[ Szerkesztve ]

(#81930) zeee válasza sssanyiiii (#81928) üzenetére


zeee
senior tag

Ez az Audyssey MultiEQ lesz az szerintem, amit keresel.

[ Szerkesztve ]

(#81931) VoidXs válasza bbmt (#81927) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Picivel 300 ms felett vagy, azt jól elhelyezve pont vissza tudja fogni, amit tervezel. Subot ne nézz magasfrekvenciás RT60-on, az vagy el fog szállni, vagy 0-t fog mutatni, a többi a lényeg, amik együtt futnak. 200 és 300 ms között az ideális.

#81928 sssanyiiii: REW (mindent is mér) vagy Cavern (egyszerűbb).

#81929 zeee: Na ez nagyon abszurd, nem tudtam, hogy a SAL vállal olyasmi projekteket, mint a Toyota GT86 és a Subaru BR-Z. :D

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81932) zeee válasza VoidXs (#81931) üzenetére


zeee
senior tag

Hát nem tudom a Toyota vagy Subaru dologgal mire gondolsz, mert nem vagyok tájékozott ezekben a dolgokban. De azt tudom hogy sok területen vannak olyan esetek, hogy egy adott márka más cégekkel/gyárakkal gyártat le terméket, S végül rákerül a saját plecsnije/logója. De persze lehet igazad van és hulyeség, de az tény hogy nincs infó itthon a SAL hangfalról és a Pure acustics-ban amit linkeltem, kísértetiesen hasonlít nem?! 🤔 Mindenesetre fura 🙂

(#81933) VoidXs válasza zeee (#81932) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Arra gondolok, hogy két cég adja ki koppra ugyanazt a terméket, és nem lopás történt, hanem kollaboráció.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81934) bbmt válasza VoidXs (#81931) üzenetére


bbmt
senior tag

Úgy terveztem, hogy 2 a frontok mögé, a 2 front között van egy 75" TV és a fölé még egy vízszintesen rakva.
Ezzel szemben egy ablak van így az ablak 2 oldalára 1-1 illetve a maradék 2 falra is 1-1 menne. Ez így sok lehet, elég lenne a TV-s falra?

A kanál a gyengék villája

(#81935) VoidXs válasza bbmt (#81934) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Elöl csak a színpadképet fogod javítani, nem az általános visszhangot. Erre jó a kalibráció is. Elsődleges visszaverődési pontra lenne érdemes tenni (wide-ok helye).

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81936) bbmt válasza VoidXs (#81935) üzenetére


bbmt
senior tag

Magyarul, szembe a frontokkal és az oldalfalak?

A kanál a gyengék villája

(#81937) zeee válasza VoidXs (#81933) üzenetére


zeee
senior tag

Attól tartok itt az én esetemben ez sosem fog kiderülni 😄 de nem is számít, a lényeg hogy remélem jól fog illeszkedni a rendszeremben oldal hangfalként. Ha megjön, utána lövök pár képet és kérek majd segítséget újra tőletek, hogy a helység adottságaihoz képest tudok e még javítani valamivel a hangfalak elhelyezésében.

(#81938) bbmt


bbmt
senior tag

Mégy egy kérdés. Most 7.1 van kiépítve. Van értelme 7.1.2 Atmost csinálni belőle? Vagy legyen 5.1.2?
Illetve ha 5.1.2 akkor érdemes a jelenleg hátsó Polk ES220 hangfalat feldobni a plafon alá szembe, vagy megéri venni külön Atmos hangsugárzót?

A kanál a gyengék villája

(#81939) VoidXs válasza bbmt (#81936) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen. Ha el akarsz tökölni vele, kísérletezhetsz a legjobb hellyel, vagy utánaszámolhatsz, de általában olyan kicsi az eltérés a frontok és a te közti félúttól, hogy egyszerűbb odatenni.

#81938: Szerintem abszolút megéri a 7.1.2, már ha nem számít a pénz. Ha számít, az 5.1.2-t tartom optimumnak. Hogy erre milyen hangszórót használsz, az igények, ízlések függvénye.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81940) bbmt válasza VoidXs (#81939) üzenetére


bbmt
senior tag

Végül is most használtan van Wilson Raptor X Atmos elég olcsón, azon nem múlik, majd a Denon kiegyenlíti max rárakok még pár dB-t :) Aztán ahogy engedi az anyagi, lecserélem a rendszerbe illő Klipsch-re.

A kanál a gyengék villája

(#81941) proci985 válasza bbmt (#81938) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

7.1.2 helyett 5.1.4 nem jatszik inkabb? ugy mehet a magassagi elore-hatulra

nalam pl 7.2bol lett 5.2.4, igaz csak egy sor van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#81942) Hancur


Hancur
kezdő

Ha az oldalsó surround a hátsó falon van és a hallgatói pozíció is akkor hova érdemes tenni a 4 atmost? 3m a távolság a frontoktól.

(#81943) VoidXs válasza Hancur (#81942) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Én ilyen esetben height-oznék, azaz az első és hátsó fal teteje.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81944) Hancur válasza VoidXs (#81943) üzenetére


Hancur
kezdő

Frontokkal és surroundokkal egy síkban vagy kicsit bentebb? Szintén 3m a távolság bal és jobb között.

(#81945) Hancur válasza VoidXs (#81943) üzenetére


Hancur
kezdő

Illetve te melyiket preferálnád háttérnek, bronz fx 6g vagy bronz 50 6g? :R

(#81946) bbmt válasza proci985 (#81941) üzenetére


bbmt
senior tag

De, gondoltam erre is. Ahogy olvasgatok és nézegetem a videókat, lehet tényleg több értelme lenne.
Első hátsó Height megoldás jöhet szóba, mert úgy mint Hancur-nál a hátsó surround a falon van.
Jól sejtem a mostani filmek nagy része inkább 5.1.4-ben jön mint 7.1.4-ben?

A kanál a gyengék villája

(#81947) proci985 válasza bbmt (#81946) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

5.1 es 7.1 kozott egy sornyi ulopozicioval nekem nem erzodott hatalmasnak a kulonbseg. picit pontosabb, de ennyi.

7.1.4hez 11 vegfok kell. processzalni meg csak-csak megy 11 csatornan (Denon X3800h es folotte), de adott esetben oda mar kell egy extra vegfok. 11 erositett csatornat a Marantz Cinema 30 tud pl, szoval arban itt egy hatalmas ugras van (vagy kell egy masodik vegfok).

7.1 meg elhelyezes szempontbol altalaban macera egy nagyszobaban.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#81948) VoidXs válasza Hancur (#81944) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Egy oszlopban jó. FX-et semmiképp nem ajánlok, Atmos pontforrás kell legyen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81949) bbmt válasza proci985 (#81947) üzenetére


bbmt
senior tag

7.1.2 akartam írni :)
Szerintem 5.1.4-lesz.

A kanál a gyengék villája

(#81950) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Szeretnék készíteni 2 db. rövidebb, 50-60 cm körüli tápkábelt a szubok végleges helyéhez. Régebben tele volt a net normálisabb Bals dugókkal, de most nem nagyon találok. Valakinek ötlet?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.