Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25501) Jegesmaci81 válasza BBéci (#25500) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Miért kötelező a szubláda?
Olyan mint a téli gumi?
:D :D :D

(#25502) hcs57 válasza BBéci (#25500) üzenetére


hcs57
őstag

Miért is?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#25503) Krilehor válasza zsoika (#25463) üzenetére


Krilehor
tag

Az a baj, hogy ez elég nagy ahhoz hogy csakúgy beessen valahováa :) Meg én is és párom is többször átnéztük a dobozt és a kicsomagolás környékét

(#25504) Tombi


Tombi
senior tag

Skacok, összedugtam a denon w1400h jószágot a center hangfallal, de hang nuku, stereo jelet pedig kap megnéztem. ezek szerint ez az erősítő nem tudja "bármelyik vagy az összes" hangfalra keverni a hangot?

szerk: semmi más hangfal nincs rákötve, ennyire hiányoznak a frontok? :U
szerk2: pure direct mód kellene nekem talán?:)

[ Szerkesztve ]

(#25505) Nemir Ombe válasza Tombi (#25504) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Kézikönyvet" esetleg nem adtak ahhoz a Denon-hoz .... :F :D

Jegesmaci81 + hcs57:

Nehogy elhiggyétek, hogy "kötelező" .... BBéci ezzel csak viccelődni szokott a kezdő topikban .... és lehet van érdekeltsége egy "sub gyárban" is .... ;] :D

BBéci:

A kezdő topikhoz néha sok türelem (és némi humorérzék is) kell .... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25506) hcs57 válasza Tombi (#25504) üzenetére


hcs57
őstag

1.0-t akarsz hallgatni?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#25507) BBéci válasza hcs57 (#25502) üzenetére


BBéci
titán

Leírtam részletesen, az AVO-n olvasható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25508) Tombi válasza hcs57 (#25506) üzenetére


Tombi
senior tag

Barmennyire is nevetseges de igen, na meglesem azt a kézi konyvet a neten :((

(#25509) hcs57 válasza BBéci (#25507) üzenetére


hcs57
őstag

Nem talál semmit.. :[link]

Áááá megvan! Ez az? [link]

amikor a házimozi 80Hz alatti hangokkal izzad... a felsőbb tartományokra sokkal kevesebb energia jut.. na ez szép. Ezt így le is írod? Megyek veszek subot... :DDD

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#25510) sinci01


sinci01
aktív tag

Üdv. Egy kérdésem lenne, ha a sub hangerejét akarom növelni, akkor az AVR menüjében állítsam -2db-ről pl. +2-re, vagy a sub hátulján levő hangerőt állítsam 75%-ra?

(#25511) BBéci válasza hcs57 (#25509) üzenetére


BBéci
titán

Igen, az.

SINCI!
Az erősítő menüjében.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25512) hcs57


hcs57
őstag

Egyre szórakoztatóbb a szakirodalom..

Találtam egy cikket, segítene valaki? Nem értem, hogyan lehet helytelen fázissal bekötni..

HELYTELENÜL BEKÖTÖTT HÁZIMOZI RENDSZER
A laikus felhasználóknak talán nemhazimozi-rendszer-epites-kabel egyértelmű, de a kábelezés minőségén és bekötésén is sok múlik. Gyakran találkozunk olyan esetekkel, hogy a felhasználó a lakás felújításakor előre be szeretné húzni a hangfalkábelt, és ezt a lépést a villanyszerelőre bízza. A villanyszerelő sok esetben olcsó, szűk keresztmetszetű hangfalkábelt húz a falba, ami elektromossági szempontoknak valóban megfelel, akusztikai tulajdonsága viszont gyenge. A jó hangsugárzó vezetékek 2,5 négyzetmilliméteres keresztmetszetnél kezdődnek. A fordítva bekötött hangfalkábel abnormális, frusztráló hangszórást okoz. Ilyenkor továbbra is szól a hangfal, tehát kezdőként nem is biztos, hogy érzékeljük a hibát, csak azt vesszük észre hosszú távon, hogy valami nem stimmel, valamiért nincs sztereó térhatás és egy vákuum-szerűen kiszívott hangmezőben ülünk. Egy házimozi beállítása már a kicsomagolástól kezdve elkezdődik, nem csak a szoftver állítgatása a lényeg. Például a helytelen fázissal bekötött tápkábel nem tesz jót egy érzékeny áramkörű médialejátszó és házimozi erősítő hangjának sem. Csak azt érezzük, hogy valahogy tömény, torz és fátyolos a hangkép. Minél nagyobb érzékenységű házimozi rendszert használunk, a kis hibák annál nagyobb bélyeget nyomnak a végeredményre. Megoldás: használjunk fázisceruzát, és ellenőrizzük le minden tápkábel fázishelyességét. Ügyeljünk rá, hogy a hangfalkábel “piros” oldala mindig az erősítőn és a hangsugárzón is a “piros” aljzatba kerüljön, a “fekete” pedig a “feketébe”. Mielőtt megvásárolnád a hangfalaidhoz szánt zsinórt, konzultálj velünk, szívesen ellátunk hasznos tanácsokkal!

forrás: https://www.hazimozistudio.hu/hazimozi-rendszer-epites/

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#25513) sinci01 válasza BBéci (#25511) üzenetére


sinci01
aktív tag

Köszi! Gondolom így kevésbé lesz terhelve a SUB erősítője?

(#25514) Quetz válasza sinci01 (#25513) üzenetére


Quetz
őstag

Az AVR erősítetlen jelet küld a mélynyomó felé, olyan 1-2 voltra gondolj például. Ha nagyobb hangerőt vársz a mélynyomódtól, akkor értelemszerűen jobban fogod terhelni azt. Arra ügyelj, ha túl magasra állítod az AVR-ben a jelszintet, akkor már az AVR kimeneten jelentkezhet "clipping", azaz négyszögesíted a szinusz jelet, amit szeretnél elkerülni.

(#25515) sinci01 válasza Quetz (#25514) üzenetére


sinci01
aktív tag

Hát annyira nem szeretném feltolni, hogy a hangzás rovására menjen. Köszi!

(#25516) BBéci válasza sinci01 (#25513) üzenetére


BBéci
titán

Belépő kategóriás szubládák erősítőinek általában sok a 75 %, magasabb minőségi és árszinten simán elviselik. Érdemes a kétharmad alatt maradni és a bemenő jel feszültségét emelni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25517) VoidXs válasza Quetz (#25514) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ez ellen elég egyszerű tenni. 0 a maximum, ha mennél feljebb, inkább az összes többi csatornát told lejjebb.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#25518) zsoika válasza hcs57 (#25512) üzenetére


zsoika
addikt

Mit nem értesz ezeken?

"fordítva bekötött hangfalkábel abnormális, frusztráló hangszórást okoz." Ha az 5.0-ból az egyik hsz-t felcserélt vezetéksorrenddel, tehát fordítva kötöd be, akkor fordított fázisban dolgoznak és kioltják egymást. Bejáratásnál hasznos ...amúgy meg káros a hatása.

"Például a helytelen fázissal bekötött tápkábel" A dugaszoló aljzaton ki tudod mérni és a dugaszoló villán jelölve van, hogy melyik a fázis vezető. A kettőnek stimmelni illik, de Te fordítva is bedughatod ...lehet nem történik a hanggal semmi. Ezt ki kell próbálni.

"Megoldás: használjunk fázisceruzát, és ellenőrizzük le minden tápkábel fázishelyességét." A dugaszoló aljzaton ki tudod mérni....na ehhez kell Pl. egy fázisceruza, de Én multiméterrel szoktam. Egyébként nálam otthon ez könnyű eldönteni, mert Én csináltam a komplett villamos szerelését és azt szabvány szerinti bal oldalra tettem.
Tehát ha a villanyszerelő figyel a szabványosságra és nem csak feldobálja a szerelvényeket, akkor jó eséllyel a fázis, szemből nézve a bal oldalon van.

Ráadás: "amikor a házimozi 80Hz alatti hangokkal izzad... a felsőbb tartományokra sokkal kevesebb energia jut.. " Egy nagy, pl.16cm átmérőjű mély/közép hangszóró kimozdításához sokkal több energia kell mint a magas hangszóróéhoz. Márpedig ha oda több kell akkor máshol meg kevés marad! Ez ilyen egyszerű. Az aktív SUB-ban van egy külön erősítő, ami kvázi rásegít a "főerősítőre", levéve róla a 80Hz alatti mély tartomány. Így sokkal szebb, kiegyensúlyozottabb hangja lesz a "főerősítőnek".

[ Szerkesztve ]

(#25519) sinci01 válasza BBéci (#25516) üzenetére


sinci01
aktív tag

Dali Concept SUb-ról van szó (zárt). Az belépő kat. vagy feljebb helyezkedik el?

(#25520) hcs57 válasza zsoika (#25518) üzenetére


hcs57
őstag

Az OK, hogy a fordítva bekötött hangfal vezeték esetén a membrán befelé mozdul... de:

Az erősítőn hol van jelölve, hogy melyik a fázis? Ha fordítva dugom be mi történne a hanggal? Szerintem semmi..

Az erősítő nem izzad, azt nyilván tudtam, s más is, hogy a mély hang több energiát igényel, mint a magas, de azt nem, hogy az eredetileg 20 Hz-től 20.000Hz-ig tervezett és gyártott erősítő nem bírja a 80Hz alatti hangok erősítését, ezért azt ne erősítsük vele... ez így eléggé hülyén hangzik. Akkor a sztereó erősítők is "izzadnak"..

Ablakrengetésre és a szomszédok feldühítésére biztosan kötelező a sub, de normál hangerőn hallgatva (ami egy panelban érthető..) nem látom kötelezőnek a subot... jelenleg.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#25521) Lacielvtárs válasza hcs57 (#25520) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

a szubbal kapcsolatban csak annyit fűznék hozzá, szomszédok ide vagy oda, hogy valóban kötelező.
x.1 hangnál külön csatorna van a szubnak.
ha nem "fontos" a szub, akkor szerintem a center sem fontos, sőt a hátterek sem, és ha a szub nem fontos elméletből indulunk ki, akkor az egyik front is elég lehet. ;]
tudom hogy elég sarkosan fogalmaztam, de a szubot is lehet halkítani, és úgy beállítani, hogy ne zavarja a körülöttünk élő embereket :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25522) mandras81 válasza hcs57 (#25520) üzenetére


mandras81
senior tag

"Az erősítő nem izzad, azt nyilván tudtam, s más is, hogy a mély hang több energiát igényel, mint a magas, de azt nem, hogy az eredetileg 20 Hz-től 20.000Hz-ig tervezett és gyártott erősítő nem bírja a 80Hz alatti hangok erősítését, ezért azt ne erősítsük vele... ez így eléggé hülyén hangzik." - senki, sehol nem állította, hogy nem bírja az AVR a 80Hz alatti hangokat, hanem csak annyit, hogy azok jobban leterhelik, így ha ezt a terhet leveszed róla, akkor a közép és magastartomány ezt meghálálja azzal, hogy tisztább, levegősebb, jobb terű lesz.

Ne haragudj, de sok kommenten keresztül lehet már olvasni ezt a trollkodást,
amit művelsz, és bevallom, nekem kicsit már unalmas. Itt senki nem akar meggyőzni, hogy ezek a dolgok így működnek, mi elhisszük ezeket, mert sokat belőlük tapasztaltunk, sokkal kapcsolatban meg nálunk tapasztaltabb emberek tanácsaira hagyatkozunk. Azt gondolná az ember, hogy talán te is azért jöttél ebbe a topicba, hogy némi útbaigazítást találj, de pl. a kábeles kérdésben is látszik (ti. hogy BBéci többször írta már, hogy postaköltségért kapsz kvázi kölcsönbe bármilyen kábelt Kácsától, és saját magad is meggyőződhetsz tóla, hogy nálad javít-e bármin, vagy sem, de te még ennyit sem vagy hajlandó beáldozni, inkább csak távszkeptikuskodsz), hogy nem igazán érdekel a megoldás, inkább csak valami mazochizmusból hergeled magad ezekkel a földönkívüli dolgokkal. Ne tedd, jobb lesz neked is. :DDD Remélem nincs harag, ez most kijött belőlem. A zenehallgatás-mozizás nem ekzakt tudomány, ezt el kell fogadni. :R

[ Szerkesztve ]

(#25523) Dorian válasza hcs57 (#25520) üzenetére


Dorian
félisten

Borzasztó tudásszegényen próbálsz okoskodni, ezt ne erőltesd, mert csak lejáratod magad.
Inkább olvass utána és tisztelettel kérdezz, ha nem értesz valamit.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25524) zsoika válasza hcs57 (#25520) üzenetére


zsoika
addikt

"Az erősítőn hol van jelölve, hogy melyik a fázis?" Nem az erősítőn van jelölve....hanem a dug.villán!

"eredetileg 20 Hz-től 20.000Hz-ig tervezett és gyártott erősítő nem bírja a 80Hz alatti hangok erősítését," Bírja az...csak 5 esetleg 7 csatornán már izzad és a hang rovására megy. Eredetileg sem sztereóra vannak tervezve, tehát alapból SUB-al együtt. Mivel az LFE dedikált sub csatorna.

(#25525) #98221312 válasza mandras81 (#25522) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szívemből szóltál.... :)

(#25526) SVLaller válasza mandras81 (#25522) üzenetére


SVLaller
senior tag

akkor ezért csinálta nekem az erősítő hogy a mikrofonos kalibrációnál az eq-val kiszedte a mélyeket. nem vágta le 80Hz-nél meg Large-ra állított mindent, de mégis kiszedte . még kérdeztem is hogy miért lehet ez és azóta kikapcsoltam a PEQ-t, ami a mikrofonnal beállított EQ lenne.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#25527) SVLaller válasza mandras81 (#25522) üzenetére


SVLaller
senior tag

én sem trollkodni járok ide, csak érteni szeretném hogy mit miért. amire a legtöbbször a válasz hogy "próbáltad már?" ami annyira azért nem tudományos. igazából én elégedett vagyok a cuccommal, csak gyűjtöm az infókat hogy esetleg később merre tovább de így nem könnyű.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#25528) Jegesmaci81 válasza Nemir Ombe (#25505) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Nyilván én is viccnek szántam a kérdésem!

hcs57: Szerintem mindenki úgy hallgat zenét, mozit ahogy akar. DE!
Tudomásul kell venni hogy az 5.1 az két front, center, 2 sorround és Szubláda Az elhelyezésük bemérésük pedig különösen fontos hogy megvalósuljon az a hangkép amit az 5.1 képes megvalósítani.
Nem értem ezt miért vitatod. Egy csomó pénz elköltöttél valamire ami aztán mégsem olyan mint amilyennek lennie kellene pusztán azért mert hiányzik egy fontos elem, vagy éppen rossz az elhelyezés, beállítás stb. Használhatod így csak levon az élményfaktorból.

A kábelvitához megfogadtam hogy nem szólok hozzá na de má mé ne!
Az, hogy minden elemnek van hatása az sajnos tény. A mértéke már más kérdés. Illetve azt sem lehet kijelenteni hogy 1-1 kábel cserélése jobbá, rosszabbá vagy csak mássá alakítja a hangot.
Szerintem ez az egész kábelmánia abból alakult ki, hogy egykoron az analóg világban minden kábel "nagy" hatással volt a hangminőségre. Ez valamiért átterjedt a digitális jelet továbbító kábelekre is ahol a változás olyan minimális, hogy legtöbb esetben kár érte pénzt adni. Nyilván ez elsősorban a gyártók és forgalmazók érdeke illetve BBéci-é aki minden egyes eladott kábelből részesedést kap. :)

(#25529) mandras81 válasza SVLaller (#25527) üzenetére


mandras81
senior tag

Nincs semmi gond, ha az ember megkérdőjelez valamit, söt! :) Engem inkább kicsit talán a kérdések mögött megbúvó arrogancia bántott...

"én elégedett vagyok a cuccommal, csak gyűjtöm az infókat hogy esetleg később merre tovább de így nem könnyű." - ez a legjobb állapot (lásd Dorian aláírását), örülj neki, és ne keresgélj, mert akkor véletlenül még találaz valamit, amin változtatni kell. :DDD

(#25530) Quetz válasza sinci01 (#25515) üzenetére


Quetz
őstag

Elnézést, hogy nem fordítom, de ez elmondja a lényeget szerintem:

Why is a gain control needed?

The gain control on a home audio subwoofer allows us to calibrate the bass levels produced by the subwoofer to match the output from the speakers in the system. This will ensure optimal system sound quality.

A gain control and a volume control are the same thing---right?

No. While adjusting them can result in similar results(increase or decrease in volume) the gain control functions differently. A volume control adjusts the output levels. A gain control adjust the output levels *relative* to the input levels. That is an important distinction.

The gain control position is an indicator of how "hard" the subwoofer is working in the system---right?

Incorrect. The gain knob can be set very low and the subwoofer may be working at its maximum limits. Conversely, the gain control can be set very high and the subwoofer may be coasting along and never even approach its maximum output limits. And when you see someone say/post "this subwoofer is very powerful, I only have my gain control set to 25% and the bass over powers the entire room". this really tells you nothing in regards to the subwoofer capabilities. Well, it may tell you it has a very sensitive gain control but that's about it.

At the risk of over simplifying a bit, all the gain control really does is control the sensitivity of the input (RCA jack or XLR) jack on the subwoofer. By adjusting the gain control you are adjusting the amount of bass produced by the subwoofer RELATIVE to the input signal strength your receiver/processor sends it. The maximum output capabilities of the subwoofer never change. There is no "correct" setting for gain controls. You should simply adjust them as needed to ensure proper bass levels during your calibration process.

(#25531) szasanyi válasza SVLaller (#25527) üzenetére


szasanyi
félisten

Sok kérdésre egyszerűen nem lehet egzakt választ adni mert egyén, rendszer no meg pénztárca függőek az igények (és utóbbi ha elég vastag az meglehetősen színezi ezt a témát).
Ami ebből a szempontból tovább árnyalja (de úgy is ís mondhatom, hogy rontja) a képet az az, hogy a topik címétől eltérőn nem csak belépő szintről folyik a társalgás ami megint csak (nagyon) nem mind1.
Az igazság az - és bár én is pontosan tudom milyen nehéz, esetenként lehetetlen -, hogy a legjobb ha a saját fülének hisz az ember semmint pusztán más véleménye alapján vásárol. Még úgy is, ha mondju a netes rendeléstől utólag el kell állni és némi saját költség árán visszaküldeni 1-1 terméket.
Persze ha a buxa jó vastag akkor nem kell - annyit vagy éppen semennyit - gondolkozni, de a többség azért nem ilyen. Mármint általában, nem itt. ;]

Jegesmaci81 (#25528) - "Az, hogy minden elemnek van hatása az sajnos tény." Ez egyszerűen nem igaz. Ha másért nem hát azért, mert a kijelentés pontatlan. Milyen elem esetén? Ha kábel akkor milyen kábel esetén és mlyen kategóriában? Még mindig a belépő szintű házimozi topikban vagyunk ahol elképzelhető, hogy nem vagy nem olyan mértékű a jelentősége egy hangfalkábelnek, míg a tápkábel esetén a legvalószínűbb az egyáltalán semmi hatás. Két jó minőségű tápkábelt teszteltem és egyiknek sem volt semmi hallható hatása, kvázi egy DENON X1300W és hasonló AVR-hez szín tiszta pénzkidobás. Persze csak ha számít ez, mert jól néznek ki és ha ez vkinek meghér 25-35k-t hát váljék egészségére!
De pont az a gond, hogy itt az általános vélekedés nagyon hasonló és ahogy már korábban is mondtam a pontatlan megfogalmazás okán félrevezető.

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#25532) T_Stark válasza T_Stark (#25474) üzenetére


T_Stark
őstag

Valaki?

(#25533) zsoika válasza T_Stark (#25474) üzenetére


zsoika
addikt

Igen 120Hz legyen.....és de,fogod hallani az 5.0-án.
A 80Hz vágás az 5.0-ra vonatkozik ...az az alattit küldi a SUB-ra. Az LFE pedig eredetileg is SUB csatorna (dedikált) és 120Hz -ig tartalmaz hangokat.
Nem is értem miért van LFE vágási lehetőség?
Semmi értelme szerintem. Hiszen a hangmérnök 120Hz-ig szabadon tehet arra a csatornára hangot ,de ha azt vágod pl. 80-on akkor nem fogod a fölötte lévőket hallani.

[ Szerkesztve ]

(#25534) Nemir Ombe válasza T_Stark (#25532) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Tegyél már fel egy képet a sub hátsójáról, talán úgy "vizuálisabb" lesz a dolog .... a min. 120Hz felső határt azért be szokták tartani a gyártók, érdekes ez a "max. 85Hz" .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25535) T_Stark válasza Nemir Ombe (#25534) üzenetére


T_Stark
őstag

Tessék.

(#25536) spiky03 válasza hcs57 (#25520) üzenetére


spiky03
veterán

Pedog hidd el ha rendes mozit akarsz akkor oda kell a szub.
Én is panelban lakom és már a kezdetektől fogva van szub a rendszerben.
Először csak egy kis 16-os Yamaha volt utána jött a 25-os Heco, majd a Canton 85, és egyszer sem jöttek dorombolve a szomszédok, amikor filmeztunk. Pedig általában este 8 óra után indul a matiné. :)

De persze a te dolgod azt veszel vagy azt nem veszel amit alarsz.
De szub nélkül nincs rendes mozi, nincs mit ragozni ezen. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#25537) Nemir Ombe válasza T_Stark (#25535) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Érdekes .... hát ez esetben a sub-on a vágást tekerd max-ra, az AVR-en hagyd LFE-n és ami átmegy az átmegy, ami nem az meg nem .... :D ;)

Hmm ....

(#25538) hcs57 válasza zsoika (#25524) üzenetére


hcs57
őstag

Kérlek tegyél már fel egy fotót arról a dugvilláról... a jelöléssel, látni szeretném.
A 230V az AVR trafó primer tekercsébe megy, gondolom ezért nem mindegy melyik a fázis és melyik a nulla. :DDD

Azt még továbbra sem értem, miért működik a sztereó erősítő jól sub nélkül, s miért nem jó ez jó minőségű frontokkal házimozinál?
OK, hogy tehermentesíti, meg nagyobbat szól, de.. egyrészt írtam, nem hallgatom nagy hangerőn, sub kötelező ajánlatotokra amit kinéztem subot [link] az kb onnan szól, ahonnan a frontom, akkor minek vegyek? 200 ezerért [link] meg nem veszek. Az avr lekezeli azt, hogy nincs sub, s ahogy látom még él. Miért vagyok mégis szálka a szemetekben? Mert szelektíven olvasok.. amit hasznosnak találok, azt elfogadom, de az olyat, mint hallgasd meg, cseréld ki, de nincs mögötte tudományos (objektív, műszerekkel is mért, megismételhető,stb) magyarázat, szkeptikusan fogadom.
Ez nem csak itt létezik, ugyanígy vita van az orvostudomány és a homeopátia között is.. nekem ez a kábel mizéria olyan homeopátia, főként a tápkábel ügyében.
Azt hiszem ezzel most sok fórumtagnak itt nem fogom a szívébe lopni magamat, de nem is ez a célom.
Szerettem volna leírni, hogy a tanácsotok, ami valóban eszközök cserélgetésén alapul hasznos lehet sok fórumolvasónak. Nekem is az, csak én másképp olvasom. Polaroid szemüvegen keresztül...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#25539) #98221312 válasza hcs57 (#25520) üzenetére


#98221312
törölt tag

A témában való mérhetetlen tájékozódatlanságod, illetve a teljes tapasztalat hiányáról tanúskodik a hozzászólásod. Tényleg minden bántás nélkül mondom, hogy ne vidd ezt a dolgot tovább. Felesleges.

(#25540) Nemir Ombe válasza hcs57 (#25538) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Azt még továbbra sem értem, miért működik a sztereó erősítő jól sub nélkül, s miért nem jó ez jó minőségű frontokkal házimozinál?"

Szerintem ezt mindenki látja, nem kellett volna leírnod.... ;]

"Mert szelektíven olvasok.."

NO ... ez pl. lehet az oka a fenti "értetlenkedésnek" .... ;] :DDD

...de nem "gonoszkodok" tovább és megpróbálom lassan írni, hogy megértsd ;] : sztereó esetén 2 csatorna van, oda elég 1 pár front hsz és 2 csatornát a legtöbb akár belépő AVR is képes meghajtani normális "teljesítménnyel", a minőséget most ne boncolgasssuk.... 5.1/7.1/vagy még több csatorna esetén szerencsétlen AVR-nek ugyanannyi "energiából" kell gazdálkodnia, igy a max. teljesítmény többfelé oszlik, ami nem csak a hangerőt, hanem pl. a dinamikát/pontos megszólalást is képes befolyásolni .... igy, ha a "legenergiapazarlóbb" mély hangok egy másik külső erősítőre vannak bízva, az jelentősen javíthat a hangminőségen.... arról nem is beszélve, hogy minden nativ csatorna egy külön hangszórót igényel, ahogy a sztereó 2-t, úgy a pl. 5.1: 5+1-et, a 7.1: 7+1-et stb .... de azért tegyük hozzá azt is, hogy léteznek olyan AVR-ek, melyek képesek sub nélkül is (akár) megfelelően szólni (persze megfelelő dobozokkal), de azért lényegesen olcsóbb tud lenni egy sub megvétele, mint egy ilyen AVR beszerzése, főként belépő vagy ahhoz közeli szinten... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25541) SVLaller válasza hcs57 (#25538) üzenetére


SVLaller
senior tag

nekem csak egy SUB210-em van, nem dönti ki alólam a kanapét de panelben szerintem bőven elég hogy a szomszédokkal is megmaradjon a jó viszony. Itt vettem az aprón 20k-ért, teljesen elégedett vagyok vele. A mozihoz muszáj ha már dedikált csatorna van neki, akár milyen mélyre is mennek a frontok moziban nem tudják soha azt a dinamikát amit egy ilyen. És ettől ugye csak jobbak vannak.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#25542) arcitec válasza #98221312 (#25539) üzenetére


arcitec
addikt

Szól a házimozi sub nélkül is, ráadásul még hallgatható úgy is, vannak olyan hangfalak melyek jók mélyben is, csak másképp szól, nem lesz olyan finom - nem találtam jobb szót - esetleg "puffogósabb" lesz stb, még ez is beállítás kérdése is lehet , ezt persze az egyéni elvárások és ízlésekhez igazítva. -akár. De, amit pl BBéci írt a sub szükségességéről fentebb jelzett cikkében, az egy nagyon jó cikk, semmi marketing nincs benne, úgy jó ahogy van. A sztereó erősítő "csak" 2 front hangfalat hajt meg , az ügye 2.0. a mozi meg min 5.1.(Izzad vagy nem izzad kérdése) Azon túl minőségi zenéhez : 1.) Megfelelő sztereó erősítő (értsd direkt erre a célra) 2.) Megfelelő front hangfalak. 3.) Nem utolsó sorban megfelelő forrás. A zene az más, mint a mozi. A mozi esetenként hatásvadász, mint képben, mint hangban. No, tehát a megfelelő mozi hangforrás tolmácsolásához - ahogy a mozit alkotó hangmérnök megálmodta - ahhoz az 5.1 felállás kell. Nem szerencsés a sztereó erősítőt a házimozi erősítővel keverni. Egyébiránt a házimozi erősítő is sztereón használva, már nem "mozi" erősítő, hanem sztereó erősítővé alakul, persze nem olyan minőségében mint egy kiváló csak arra a célra készített sztereó erősítő. Értem, a kétségeidet, ezek megfelelő ismeretek és tapasztalatok hiányára utalnak, keress a NET-en megfelelő írásokat, pl olyanokat is melyek BBeci írása és hasonlókat, hogy megerősítik benned az ismereteket stb ... Előbb utóbb érteni fogod ...
Nemir megelőzött, de legalább ebből is látod , hogy minden igaz ... ;)

[ Szerkesztve ]

(#25543) #98221312 válasza arcitec (#25542) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ezt biztos, hogy nekem akartad írni? :D

(#25544) hcs57 válasza SVLaller (#25541) üzenetére


hcs57
őstag

S az a mély mélyebben (alacsonyabb frekvencián) szól, mit a frontod? Szerintem nem... a dedikált csatorna nem azt jelenti, hogy anélkül nem működik, hanem az egy lehetőség a mély külön megszólaltatására. Polcos frontoknál, amelyek kb 60Hztől szólnak biztosan kell a sub, de sok sub nem a valóban sub frekvencián működik (20 - 40 Hz), hanem mint a tiéd is 40 Hz-től.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#25545) #98221312 válasza hcs57 (#25544) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nem értem, hogy mit, és kinek akarsz bizonygatni? :( Magadnak? Amennyiben sub nélkül akarsz mozizni, szíved rajta... :) Teljesen felesleges tovább szaporítani a szót.

[ Szerkesztve ]

(#25546) T_Stark


T_Stark
őstag

Hát nem tudom melyik sub-ot tartsam meg.
A Canton mélyebbre megy, pl a Dunkirk-ben a part bombázásakor a becsapódások mindkét subbal nagyot ütnek, de a becsapódás utáni morajlás a Cantonnal jobban kijön, a Castle pedig mintha magát a robbanást adná elő kicsit ütősebben.

Ha nagyon megtekerem a hangerőt, mindkettő reflex nyílásából hallható valami csörgés szerű zaj, (szélzaj?), de ehhez a sub-on a fele fölé kell tekernem a hangerőt, normál szobai hangerőn nem vettem észre ilyet.

A Castle mintha kicsit pontosabb, fürgébb lenne, a Canton meg terebélyesebb, mélyebb.

[ Szerkesztve ]

(#25547) SVLaller válasza hcs57 (#25544) üzenetére


SVLaller
senior tag

igen, mélyebben szól szerintem. zenébben is amiben dominál a mély, tud hozzátenni a frontokhoz, hiába ilyen pici. filmeknél pedig biztos hogy kell, így van kitalálva a rendszer és kész.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#25548) SVLaller válasza T_Stark (#25546) üzenetére


SVLaller
senior tag

a sub hangszóróját is be kellene járatni, nem lehet hogy csak ez a gond?

(#25549) T_Stark igen az újra gondoltam, láttam hogy most szerezted.

[ Szerkesztve ]

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#25549) T_Stark válasza SVLaller (#25548) üzenetére


T_Stark
őstag

Lehet, a Castle a héten került hozzám újonnan, arra még biztos ráfér, a Canton már tuti be van járatva.

(#25550) hcs57 válasza SVLaller (#25548) üzenetére


hcs57
őstag

Be, be kell... :) az elektronoknak szokni kell a kábelt.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.