Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25151) Vicarious1 válasza claire78 (#25150) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Már rég megvan, ez még augusztusban lett véve, Nemir még júliusban ajánlotta. Itthon már nincs,de az utóda az 1500R is 550 ezer körül van itthon.

[ Szerkesztve ]

(#25152) claire78 válasza Vicarious1 (#25151) üzenetére


claire78
senior tag

Szintén Nemir ajánlatára és szintén ez a típus. Igaz még ennél is olcsóbban sikerült beszereznem. :P
Csak dicsérni tudom én is! Mindkettőt! :D :K

(#25153) Nemir Ombe válasza Vicarious1 (#25149) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az egy valóban jó sub .... annyiért meg ajándék volt .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25154) Vicarious1 válasza Nemir Ombe (#25153) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Egy másik, általad is említett hangfal meg pont úton van jó mesziről... :) , de bővebbet majd a jövő héten ha remélem épségben megérkezik :)

(#25155) Nemir Ombe válasza Vicarious1 (#25154) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Találgatni lehet .... ? ;)

Hmm ....

(#25156) Vicarious1 válasza Nemir Ombe (#25155) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

:K

(#25157) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#25105) üzenetére


Norbi 72
veterán

hacsak nem ajánlasz valami jobbat ahova beferne a cc400 center.

Tessék.

(#25158) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#25157) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hoppacska, nagyon köszönöm :R :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25159) sewente


sewente
tag

Sziasztok!

Nagyon szeretek filmeket nézni és most szeretném rászánni magam egy 5.1-es házimozi rendszer megvételére.
Általában a netről leszedett HD-filmeket szoktam nézni a tv-n, külső merevlemezről.
Kérdésem az lenne, hogy milyen rendszert ajánlanátok,ami kijön 150.000 Ft-ból.

Köszönöm

(#25160) zsoika válasza sewente (#25159) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Kellene még egy pár infó!
Helyiség mérete(m2) és magassága? Csak új vagy használt is lehet? Komolyzene vagy egyéb igényesebb zene lesz e hallgatva rajta(mp3, youtube nem számít annak!)? Csak magyar (szinkronos) hanggal nézed a filmeket, vagy eredeti.... akár HD hang+felirat? Van külön lejátszód vagy a TV-n játszod le? Szükséged van e extra funkciókra...pl: ARC, hálózati funkciók:bluetooth,DLNA,wifi, app vezérlés, zona2 stb. ?

[ Szerkesztve ]

(#25161) kenand válasza sewente (#25159) üzenetére


kenand
veterán

Ennyiből nehéz... de használt erősítő+használt 5.1-es hangrendszer talán, de arra vadászni kell...
Pl még TV is van benn ennyiért

Ha nem kell HDMI...

De külön szett+ erősítő esetén jobbakat is lehet találni...

[ Szerkesztve ]

(#25162) T_Stark


T_Stark
őstag

Megint elindult a vezérhangya...
Gondolkodtam sokat a Castle szettemhez egy Castle sub-on, (tudom hogy nem kell azonos márkának lennie, de na :D ) 100K-ért láttam őket, akkor elvetettem az ötletet, most viszont találtam a Hang-kép stúdiónál 80K-ra akciózva, így csak az lett a vége hogy megrendeltem.
Remélem a héten megjön, aztán majd meglátom hogy az marad-e meg, vagy a jelenlegi Canton.

(#25163) sewente válasza zsoika (#25160) üzenetére


sewente
tag

A helyiség mérete 20 m2. Belmagasság 2,70 m.
Igényes zenét nem hallgatnék rajta.
Angol hanggal is szoktam nézni filmeket és csak a TV-t használom lejátszásra.
Extra funkciókból annyi lenne jó, hogy telóról bluethoothal tudjak esetleg zenét elindítani rajta.

Köszi elöre is!

(#25164) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok félig off topic talán de lehet mást is zavar.

Tehát Denon AVR X2400H (de talán más újabb denonoknál is előfordul) néha bedob egy kis önreklámot hogy töltsem le az apploikációkat telefonra (ezek amúgy már megtörténtek) amúgy nem zavar annyire mert gyorsan tovább lépdelek, (le okézom stb) bár néha már idegesítő,
de feleségem sokat van otthon egyedül mostanában ... és néha nem érti mi van ilyenkor ...

ki lehet ezt a reklám funkciót kapcsolni? (múltkor nézegettem de nem találtam ilyen opciót a menüben (vagy nem ismertem fel) most nem vagyok otthon, csak este tudom megnézni
köszönöm a segítséget.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#25165) sewente válasza kenand (#25161) üzenetére


sewente
tag

Ha csak TVvel akarom összekötni akkor nem kell HDMI ugye?
A külön set, azt jelenti, hogy külön az erősitő külön a hangfalak?

(#25166) kenand válasza sewente (#25165) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Igen a külön szettre. Egybe cuccot nem, érdemes venni (szerintem)
Azt hogy külön vedd arra értettem, hogy vehetsz valakitől erősítőt, mástól hangfalakat/hangfalszettet...
(ritka, hogy mindegyik megnyeri a tetszésedet, de lehet szerencséd)

HDMI akkor kell, ha
1. HD hangot akarsz hallgatni (de akkor nagyobb kategóriás erősítő kellene, DTS master audio, Dolby true HD már nem megy optikán/koaxon, amúgy magyar szinkron úgy sincs HD hangban... )
2. ha több HDMI-s eszközöd van (pl. TV BOX, Blu-ray, konzol) és a források között váltani akarsz.

Ha ezek nem kellenek, akkor nyugodtan választhatsz régebbi még nem HDMI-s erősítőt és a lejátszó hangját optikán/koaxon küldöd digitálisan az erősítőbe, HDMI-n meg megy a kép a TV-be. (DTS, dolby digital 5.1 így simán megy)

[ Szerkesztve ]

(#25167) sewente válasza kenand (#25166) üzenetére


sewente
tag

És az adathordozót amin a film van ilyenkor a TVbe vagy a házimozi központjára kell dugni (usb)?

(#25168) kenand válasza sewente (#25167) üzenetére


kenand
veterán

Lejátszóba.....ha a TV a lejátszó akkor annak a hangját kell kivezetni az erősítőbe...
Ha Blu-ray a lejátszó akkor abba, ha TV box abba...

Utóbbi a legjobb... Amlogic 905x/905w-s TV box LibeEleccel (Linux alapú Kodi) (sdről indítva) topikjában részletes info van. Gearbesten akcióban 16-25UD között voltak(vannak) ilyen boxok.
LibreElecre akár transmission kliens is lehet rakni és tölti a filmjeidet....

(#25169) sewente válasza kenand (#25168) üzenetére


sewente
tag

És ha csak egy 2.1-es rendszernél maradnék. Azzal is élvezhető egy film vagy normál tenehallgatás? Esetleg abból milyen újat tudnál ajánlani ekkora összegért?

(#25170) kenand válasza sewente (#25169) üzenetére


kenand
veterán

2.1-nél nem lesz "tér hatás" , de úgy is élvezhető, ha van 2 front és egy mélynyomó (de akkor maradhatsz már sztereónál is...) Az az igazság, hogy hátterek nem drágák, tűrhető centert is -kezdő szinten - lehet venni 15 -20E Ft körül (

Komplett szett (mélynyomó nélkül )

Erősítő pl:
(Onkyo 606- 607, 707- nél érdemes rákérdezni a HDMI-re gyakori hiba, HDMI panel hibásan 30 000 körül is megvehető, optikai bemenet akkor is jó, hangjuk az árukhoz mérten szép)

Marantz 7001

(#25171) kenand


kenand
veterán

Ez egy kezdő Onkyo, de szinte új...

Ez meg 100 000Ft is volt nagyon tuti, de 50E-be már nem férne be hangfalszett. (ha lenne rá pénzem ezt én is megvenném)

[ Szerkesztve ]

(#25172) zsoika válasza sewente (#25163) üzenetére


zsoika
addikt

A TV-d típusa is kéne.
Azt jó volna tudni, hogy a rajta lévő HDMI ARC-s e(rá van írva a HDMI csatlakozóra ha igen) ? Illetve ,hogy van e rajta optikai kimenet?

A TV-ről való lejátszásról:
Tv-lejátszóját nem szerencsés használni, mert valószínűleg nem kadenciahelyes a lejátszás(60Hz).....24 fps-es (24Hz-es) képfrissítés jellemzi a filmeket, amit csak akkor tudunk kadenciahelyesen, az eredeti sebességgel és képfrissítési ritmussal egyező módon megjeleníteni, ha a tévé és a lejátszó támogatja a 24p-t. Szóval ha a film 24Hz-es a lejátszás meg 60Hz, akkor időközönként ugrik egyet....egyébként lehet ezt az ugrást észre sem veszed.
Optikán vagy HDMI ARC estén az erősítőbe csak DD és sima DTS hang jut el...HD hangok nem(pl. TrueHD, DTS-MA).
Szóval ha jobb, minőségibb hangzást és képet akarsz akkor mindenképpen ajánlott lesz egy olyan MP-t beszerezni.

Én már nem vennék HDMI nélküli erősítőt az tuti.
A keret szűkös, de használtból össze lehet rakni egy korrekt belépő szintű rendszert.
Mivel mozi a fő cél és nem a zene (csak általános mp3 és youtube) így hirtelen, számodra egy belépő szintű Onkyo TX-NR 535 -re gondolnék. Mindent tud és amit tud azt jól átláthatón, kezelhetőn....ideális kezdő erősítő.
Az 5.1 -el kapcsolatban érdekelne,hogy "nagy " álló szettre gondoltál (mert van hely bőven), vagy kis kompaktabb rendszerre (mint pl. HK hkts 16) ?

kenand: Nem-nem és nem!

[ Szerkesztve ]

(#25173) zsoika válasza sewente (#25169) üzenetére


zsoika
addikt

A Yamaha YAS vagy JBL SB szériákban keresgélj.

(#25174) oettinger01


oettinger01
őstag

Sziasztok!

Adott egy Samsung UE60KU6000-es 4K TV és egy Bose acoustimass 15 házimozi rendszer. Szeretnék egy megfelelő erősítőt venni hozzá és 2 típuson gondolkozom. Pioneer VSX-919AH vagy a Denon AVR-2113. Tudom mind a kettő 7 csatornás, de ezeket találtam viszonylag jó árban. Az egyik elvileg támogatja a 4K a másik úgy tudom nem, ez mennyire érezhető probléma?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#25175) zsoika válasza oettinger01 (#25174) üzenetére


zsoika
addikt

Szia!
A 2113-nak a VSX-922 a "párja", de az sem 4K-s (ha jól tudom) ...a 919-es az régebbi.
A Denon 2013-as szériája nem eltalált...hangkarakterben.

Ja....és annyiban érezhető probléma, hogy nem lesz kép :N
Meg lehet oldani egy hdmi splitter-el.

[ Szerkesztve ]

(#25177) oettinger01 válasza zsoika (#25175) üzenetére


oettinger01
őstag

Tehát a Denon 2113 lenne a kettő közül a megfelelő választás ha jól értelmezem, igaz?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#25178) zsoika válasza oettinger01 (#25177) üzenetére


zsoika
addikt

Hangban nem, de egyébként igen . szerintem
Igazából meg kéne hallgatni mindkettővel és akkor tudnál jól dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#25179) sewente válasza zsoika (#25173) üzenetére


sewente
tag

Köszi szépen!

Szerintem marad egy ilyen 2.1-es JBL vagy YAMAHA. Ez szerintem jobban megfelel az igényeimnek és árban is jók. (majd ha lesz rá nagyobb keret beruházok az 5.1-re)

A TV-m amúgy: [link]

(#25180) oettinger01 válasza zsoika (#25178) üzenetére


oettinger01
őstag

Hangban nem? Ezt nem értem. Egyiknek a specifikációjában benne van, hogy tartalmazza a 4K skálázást a másikban nincsen. Azt írtad, hogy nem lenne kép azzal amelyik nem tudja a 4K-t, szóval most akkor mi van?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#25181) sewente válasza zsoika (#25173) üzenetére


sewente
tag

Ezt a kettőt néztem:

[link] JBL SB 350

[link] JBL SB 450

A kettő között végülis csak a teljesítmény a különbség? Megéri a nagyobb?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#25182) zsoika válasza sewente (#25181) üzenetére


zsoika
addikt

Fáradj át ide!

(#25183) BBéci válasza kenand (#25170) üzenetére


BBéci
titán

Lehet térhatás, hiszen a sztereónak az a lényege. Körülölelő (surround) nem lesz, vagy csak csekély mértékben, ez függ az alkotóelemek minőségétől, képességétől. Belépő szinten elhanyagolható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25184) zsoika válasza oettinger01 (#25180) üzenetére


zsoika
addikt

Hangban jobb (szebben szól szerintem) a Pio, de mivel nem tudja átengedni a 4K-t így nem lenne kép.
Meg lehet oldani egy hdmi splitter-el, ami egy bemeneti HDMI-ből, 2db HDMI kimenetet csinál(elosztó), így az egyiket a TV-be a másikat meg az AVR-be dugod. Mindkettőn megy a kép+hang, de az erősítő csak a hangot fogja levenni róla.

[ Szerkesztve ]

(#25185) oettinger01 válasza zsoika (#25184) üzenetére


oettinger01
őstag

Értem. Akkor nézek valami más típust, vsx-531 esetében ez már nem lenne ilyen macera ugye?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#25186) Nemir Ombe válasza oettinger01 (#25185) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem azt leírhatnád, hogy a TV-ről vagy külső MP-ről menne a lejátszás, mert az 1. esetben tök felesleges a "4K-s AVR" .... de akár a 2. esetben is (mint feletted írták) .... az 5xx-es Pio árán meg már általában 9xx-et kapni, ami azért jobb .... ;)

Hmm ....

(#25187) tomyka74 válasza Antonio (#25164) üzenetére


tomyka74
senior tag

üdv.
nekem X2100W van és ő bekapcsoláskor megkérdezi,hogy csatlakozzon e hálózathoz, és én nyomok egy "nem"-et és akkor nem csinálja ezt. (mivel nincs ugye hálózatra csatlakozva) !

(#25188) oettinger01 válasza Nemir Ombe (#25186) üzenetére


oettinger01
őstag

Jelenleg a PC-m van rákötve a TV-re HDMI-n és így nézek filmeket, de ha kell veszek media playert is, mivel teljesen kezdő vagyok még ebben a házimozis dologban így nem igazán tudom mit hogyan kellene megoldani, a TV és a hangcucc már meg van, mert ez volt az álom a köztes megoldást pedig tőletek várom mit hogyan tovább, hogy egy kerek egész legyen ebből a 2 dologból.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#25189) zsoika válasza Nemir Ombe (#25186) üzenetére


zsoika
addikt

Sz.gépről megy neki egyelőre....később esetleg MP. megelőzött :)

oettinger01: Nemir arra gondol, hogy inkább vegyél egy használt magasabb kategóriás készüléket, mint egy új, de alacsonyabbat. Lehet találni dobozos, papíros, pár éves készülékeket (akár garisat) ami 4K-s és jobb mint a VSX-531.
Nézz szét a itt a hardverapro, hifipiac, AVX eladási oldalakon.

[ Szerkesztve ]

(#25190) Nemir Ombe válasza zsoika (#25189) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Csak arra gondoltam amit te is írtál, nem biztos, hogy mindenáron érdemes a "4K-t" hajtani egy AVR esetén, egy 30$-os elosztó teljesen jó megoldás lehet .... a többit meg csak a "hangformátumok" miatt vetettem fel .... ;)

Hmm ....

(#25191) Nemir Ombe válasza oettinger01 (#25188) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem tudom mennyit szánsz AVR-re, de a határon túlról és házhozszállítva 100e Ft alatt simán kijön pl. egy Pio 832/932, Yamaha 581 vagy Marantz 1506 .... én lehet inkább hagynám a hazai használtpiacot ilyen árak mellett .... ;)

Hmm ....

(#25192) zsoika válasza Nemir Ombe (#25190) üzenetére


zsoika
addikt

Ja...igen,azzal az elosztóval a 4K sem annyira fontos.
Nálam a Pio 919 akkor sem ajánlott mert az akkori Pio-k között (és a 920 is ilyen szerintem) sok a HDMI panel hibás. Te hogy emlékszel?

oettinger01: Vagy még jobb, ha használtat veszel kintről és van ki hazahozza ...mint nekem! :C

[ Szerkesztve ]

(#25193) Nemir Ombe válasza zsoika (#25192) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A HDMI panelhiba az Onkyo-kra volt jellemző (amit el is ismertek), de ugye bárminél előfordulhat, ha a tulaj nem figyelt oda/nem foglalkozott vele és "plug n' play' használta ....

A "nyugati" használtpiac sem a régi már, ott is (túl)sok az "exbalkáni" eladó, ami esetenként rosszabb, mint a hazai "lomispiac" ....

.... mindenesetre én inkább körülnéznék az ew24-en vagy a hififabrik-on az "alsóközép" darabok között és inkább áldoznék 10-20e-el többet (ami valójában még annyi se, mert a splitter ára is megspórolható), mint pl. 60-70e körül itthon vegyek használtat.... hacsak nem jön szembe valami "nagyonjóvétel", bár az igy ünnepek előtt ritkán szokott .... ;)

Hmm ....

(#25194) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Válaszolt a netdepo jobban mondva felhívtak a tartó konzol véget, hogy ez ilyen nem fogja úgy elbírni, hogy ne érjen a falhoz a doboz alja és nem is ajánlja a másik verziót mert az meg túl nagy messze lenne a faltól. :U

Most nem tudom mitévő legyek, vissza kérhetem a pénzem, nem? Benne vagyok a 7 napba?

(#25195) Beni2360 válasza SzlobiG (#25194) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha interneten rendelted akkor 14 nap elállási jogod van minden indok nélkül.
Semmiféle 7 napról nem tudok.
Most látom netdepó akkor neten rendelted és él a 14 napos visszaadási lehetőség.
Ha csak bementél és megvetted akkor az ő jóindulatukon múlik a visszavét vagy a csere is.
Én egy 27000 Ft vetítő vásznat vittem vissza az extrémnek mert nem tetszett.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#25196) zsoika válasza SzlobiG (#25194) üzenetére


zsoika
addikt

"az meg túl nagy messze lenne a faltól" mi!?
Az amit annó linkeltél ,hogy neked az tetszik? Szerintem az jó lenne és nem 7nap a vásárlástól való elállás .

(#25197) Baritone


Baritone
tag

Sziasztok!

A következő cuccok közül mit ajánlotok?

Erősítő: Drágább
Kezdő
kezdő2
Közepes

Hangfal szett: 1.
2
alacsonyabb

Van különbség természetesen a belinkelt hangfalak és erősítők között. Kérdésem az lenne, hogy lényegi-e a különbség vagy sem?

Ti mit mivel raknátok össze?
Előre is köszönöm!

(#25198) oettinger01 válasza Nemir Ombe (#25191) üzenetére


oettinger01
őstag

VSX-LX70-et találtam elég jó áron, ez vajon jó nekem?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#25199) Lacielvtárs válasza Baritone (#25197) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Urak, gondolkodom a háttér dobozok rögzítésen.
Feldobnam akar a jelenlegi tetejére, lásd kép, bár gondolom ez így elég drága 'sarokpolc' lenne ;]

Vagy furjak két lyukat a hátuljára, oszt akasszam fel a falra?
Valyog fal es konzolok nem megfelelőek.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25200) Nemir Ombe válasza Baritone (#25197) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Én pl. inkább egy ilyen párosra szavaznék.... [link] + [link] .... ;)

Elvtárs:
Az a bajom, hogy nálad már nem tudom eldönteni, hogy viccelsz vagy tényleg komolyan gondolod .... ;] :DDD

oettinger01:
Akár jó is lehet, de azért az egy nagyon nem mai darab .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.