Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55151) consono válasza FockeWulf (#55150) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem meg a Classic Series Fenderen le kell csavarozni a nyakát, ha a nyakpálcát állítani akarom...

"In God we trust. All others must bring data"

(#55152) Goose-T


Goose-T
veterán

Ritkán szoktam ilyet beírni, általában csak simán meghirdetem a gityókat valahol, aztán valaki elviszi. Remélem, nem törlik a moderátorok. Megesett már máskor is, hogy volt nálam egy jó gitár, és először itt hintettem el, mert annyira jó cucc volt, hogy nem akartam random embernek elkótyavetyélni, ezért először nektek szóltam. Szóval most is van nálam egy fekete metálgitár, egy barátom adta ide nekem, hogy adjam el. Ő nagyon jól besíkolta a bundokat, én pedig be tudtam állítani nagyon kényelmesre. Szóval most is először nektek szólok, mielőtt meghirdetném, hátha érdekel valakit. Én csak azért nem tartom meg magamnak, mert egyrészt marha sok gitárom van így is, másrészt fekete, amihez én egyáltalán nem tudok kötődni. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#55153) doc válasza Goose-T (#55152) üzenetére


doc
nagyúr

Ennyiből nehez lesz nyálat csorgatni és hirdetni amúgy sem szabad itt. De ha mondjuk elkezded mesélni hogy milyen gitar került hozzad, aztán azt is elmesélned hogy el fogod adni, érdekességképpen megemlítve hogy mennyire gondoltál… :DD

(#55154) kutyek válasza Goose-T (#55152) üzenetére


kutyek
senior tag

Légyszi szólj majd akkor is ugyanígy, ha a narancs RG eladósorba kerül(ne) :R

(#55155) Goose-T válasza doc (#55153) üzenetére


Goose-T
veterán

Szóval hozzám került egy pont ilyen Ibanez, fekete színben, ahogy már említettem. Ennek még a keskenyebb, Wizard II-es nyaka van, és három darabból laminált, ami szerintem sokkal stabilabb, mint a mostani standard indonéz Ibanezek scarf jointos nyaka. Hozzám vágta egy jóbarátom, hogy passzoljam el, én meg mondtam neki, hogy először síkolja meg, mert ráfér. Megcsinálta, beszarás, hogy milyen jó lett. :)) Namármost a színe meg a típusa miatt úgysem lehetne olyan hatalmas összegért eladni, mert nem fizetik meg. Viszont ha majd egyszer eladásra kerül, az új tulaj marha jól fog vele járni. Egyelőre még be kell állítanom rajta az oktávot meg egy kicsit letisztogatni. Az actiont már belőttem, parádés lett. 10-52-es Dáridó húrok vannak rajta, de így is nagyon könnyen játszható.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#55156) doc válasza Goose-T (#55155) üzenetére


doc
nagyúr

Ez az én RG870Z-m kishuga :) A gyári pickupok vannak benne? Kiváncsi lennék milyennek hallod őket így 15-20 év távlatából (az enyémet már Seymour Duncanekkel vettem)

(#55157) Goose-T válasza doc (#55156) üzenetére


Goose-T
veterán

Ja, gyári pickupok vannak benne. Az INF2/INF1 párosnál némileg élesebb, presence-esebb az ebben lévő INF4/INF3 (meg INFS3 középen), persze nagy kifinomultságra ettől sem kell számítani. Thrash metálhoz tökéletes szerintem, kellő erővel szólal meg, és az éles hangja nem veszne el szerintem egy együttesben sem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#55158) Ctrl+Alt~Del válasza Goose-T (#55155) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Az az igazsag, hogy a fekete gitarok kurva jol neznek ki. :P ;]

W | W | H | W | W | W | H

(#55159) Goose-T válasza Ctrl+Alt~Del (#55158) üzenetére


Goose-T
veterán

Most már meg is hirdettem, aki szemfüles, megtalálja! ;)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#55160) doc válasza Goose-T (#55159) üzenetére


doc
nagyúr

Brutal jo vetel ez ennyiert :C :R

(#55161) Goose-T válasza doc (#55160) üzenetére


Goose-T
veterán

Már rohamoznak is a szokásos scammerek Facebookon. :D


Szerk.: azóta vissza is írt, hogy ellenőrizzem az emailfiókomat, megjött-e a levél. Nem ez az első, akinek ilyen mailcímet írok be, mindegyik írt utána, hogy ugye megérkezett a levél. :D

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#55162) Moleman válasza Goose-T (#55159) üzenetére


Moleman
addikt

Ha közelebb laknék, elmennék megsimogatni. Meg a cicát is. :D

(#55163) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#55160) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Vedd meg akkor! :D

W | W | H | W | W | W | H

(#55164) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#55163) üzenetére


doc
nagyúr

Nem nagyon tudnám megindokolni hogy miért kell kettő kb tok egyforma gitar. De ha nem lenne az RG870, siman rárepülnek :K

(#55165) nap válasza Moleman (#54836) üzenetére


nap
addikt

Nem is gyanakodtam, hogy a CV straton a középső hangszedő tone potija a hídi pickupot is abuzálja. Most már tudom, hogy csinálja. :(((

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#55166) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#55164) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Pedig erre a válasz nagyon egyszerű: csak. ;]

W | W | H | W | W | W | H

(#55167) Ba cy lus válasza nap (#55165) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nálam a CV straton a középső és a nyaki hangszedőhöz tartozik az egyik tone poti, a hídihez van a másik. A Fender honlapja is így írja a specifikációban:
[link].

[ Szerkesztve ]

(#55168) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#55166) üzenetére


doc
nagyúr

Na jo, ezzel tenyleg nehez vitatkozni, es nekem eleg is, de asszony hulyet kapna egy ilyen indoklastol :D
Valoszinuleg ugyis kicsit megritkitom majd a mezonyt, a Schectert szinte biztosan eladom, Az Ibanez tutibiztos hogy marad, a tobbit meglatjuk, de idovel kell majd egy Explorer is, mert olyan meg nem volt :D

BTW Evertune-nal mik a tapasztalatok? Valamelyikotok hasznalja metalozasra? Milyen az "erzete" foleg palm mute-nal? (a tune-o-maticot nagyon nem szeretem, kenyelmetlen, az Ibanez Edge-e baromi kenyelmes, szoval ezen a tengelyen lenne jo elhelyezni)

(#55169) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#55168) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Mi köze az asszonynak ahhoz, milyen gitárt veszel? :-D Te pénzed, te kerested, felnőtt ember vagy. Live and let live.

W | W | H | W | W | W | H

(#55170) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#55169) üzenetére


doc
nagyúr

Nyilvan, de a csaladi beket erdemes fenntartani, raadasul ha en nekiallok halomra venni a gitarokat, akkor o meg a taskakat/cipoket fogja, a garazsepitkezes meg megall mert nem jut ra penz :D

(#55171) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Na lássuk! :C

W | W | H | W | W | W | H

(#55172) consono válasza Ctrl+Alt~Del (#55171) üzenetére


consono
nagyúr

Inkább halljuk! :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#55173) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nomen est omen. A Snakebyte tényleg harapós. Állítottam a pálcán, és a húrok visszahúzása során a a vastag E húrt ott, ahol a satus kulcsba be van fogva, szépen elharapta.

Gondoltam, pech, úgyis van itthon egy kamu Elixir szettem, kiveszem belőle a 6-os húrt. Fel is tettem, tovább állítgattam a gitárt, húrok lelazít, behúz, kétszer is, majd egyszer csak a D húrnál ugyanez. Mondom fasza, jöhet a kamu húr a helyére, majd veszek egy szett húrt, betettem, felhangoltam a gitárt, ismét kilazít, majd takk, ezt is elharapta ugyanott. :O

Én nem tudtam, hogy ilyen harapós. Ez úgy van kitalálva, hogy nem lehet akárhányszor tekergetni ki és be, mert eltörik? Elég fura lenne. Arra is gondoltam, hogy lehet, a satut húztam a húrvégre túl erősen...No de akkor a gyári miért tört el?!

Nem lesz vicces, ha veszek rá 5 rugóért egy húrkészletet, aztán hangoláskor már el is harapja...

W | W | H | W | W | W | H

(#55174) bigrob válasza Ctrl+Alt~Del (#55173) üzenetére


bigrob
őstag

Valszeg sorjás, reszeld meg. FINOMAN!

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#55175) Ctrl+Alt~Del válasza bigrob (#55174) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Én nem reszelek semmit. :U

Feldobtam még tegnap a G húrt, az gyengébben tekertem be a satuba, és egyelőre nincs is vele gond. A húr is tart, meg nem is látom, hogy szakadni akarna.

Úgy tűnik ez a trükk, nem szabad határozottan meghúzni.

W | W | H | W | W | W | H

(#55176) benedekco válasza Ctrl+Alt~Del (#55175) üzenetére


benedekco
addikt

Amúgy az megvan higy kézzel kell feszíteni nem szerszámmal?
Mondjuk van ami tervezve hogy kézzel alig lehet és van egy csavar húzó vájat, de itt is ippeg hogy kell sak.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#55177) Ctrl+Alt~Del válasza benedekco (#55176) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Ki mondta, hogy nem kézzel csináltam? :U

W | W | H | W | W | W | H

(#55178) Ba cy lus válasza Ctrl+Alt~Del (#55175) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Az mit jelent, hogy nem határozottan? Lassan?

[ Szerkesztve ]

(#55179) Ctrl+Alt~Del válasza Ba cy lus (#55178) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Amikor behúzol valamit, akár egy csavart, azt be tudod tekerni erősen, csontra, vagy úgy, hogy szorítson ugyan, de még tudnád tovább tekerni.

W | W | H | W | W | W | H

(#55180) Ba cy lus válasza Ctrl+Alt~Del (#55179) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ezt értem, de itt most nem a hangolókulcsok meghúzásáról beszélünk? :F

(#55181) Ctrl+Alt~Del válasza Ba cy lus (#55180) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nem, a satus kulcsok meghúzásáról, miután bedugtad a húrt.

W | W | H | W | W | W | H

(#55182) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#55180) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a satu meghúzásáról

(#55183) Ba cy lus válasza Ctrl+Alt~Del (#55181) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Aha, már értem. Kicsit nehezítette a megértést, hogy még az életben nem volt ilyen satus hangolókulcsom. :)

[ Szerkesztve ]

(#55184) Ctrl+Alt~Del válasza Ba cy lus (#55183) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nekem sem. :-D

W | W | H | W | W | W | H

(#55185) benedekco válasza Ctrl+Alt~Del (#55177) üzenetére


benedekco
addikt

Senki, azért kérdeztem. Mert nem tudtam, hogy miként csinálod.

De én is arra gyanakszom hogy valami bibi van a rendszerben. Sorja, vagy nem tökéletesen párhuzamosan fekszik fel maga a satu a húrra.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#55186) X2N


X2N
senior tag

Haladni kell a korral gyerekek. ;]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55187) nap válasza X2N (#55186) üzenetére


nap
addikt

Hova kell haladni a gyerekkorral? ;]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#55188) FockeWulf válasza X2N (#55186) üzenetére


FockeWulf
tag

Nem elég hogy a facebukk összes gitáros csoportjába naponta posztolják ezt a képet, még itt is szembejön... :W :DD

(#55189) X2N válasza FockeWulf (#55188) üzenetére


X2N
senior tag

Bocs, nekem új, kb 5 hónapja volt h beléptem facebookra. ;] De ennyi agyzsibbasztás elég is volt azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55190) kutyek


kutyek
senior tag

Elkezdtem összerakni az első dalt. Persze nagyon lassan haladok (DAW, mikrofonos felvétel stb. mind nagyon új még), és szöveg is kell még bőven, de türelmetlen módon gyorsan felvettem egy ízelítőt a multi egyik dob loopjával. Maradt benne pár hiba, de a lényeg (még basszus / ének nélkül is) szerintem átjön...

Az már nem én voltam.mp3

(#55191) Ctrl+Alt~Del válasza kutyek (#55190) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Pont arra gondoltam, milyen jó lenne a szóló közben hallani a basszust is.

Bár én a keményebb hangzást szeretem, végighallgattam, és ráztam rá a lábam. Nekem tetszik az intro része is, a ritmusos része is, a vége nincs annyira lekerekítve. A szólóban egy hang talán kicsit off volt, de lehet, csak a bot fülem hallotta így.

Az, hogy ezt te írtad, szuper! Nekem ez elérhetetlen távolságnak tűnik, toljad csak, finomítgasd, lesz egy jó kis szám ebből! :C

W | W | H | W | W | W | H

(#55192) arnyekxxx válasza FockeWulf (#55188) üzenetére


arnyekxxx
veterán

én tegnap a 444hu -egyik klímaváltozásos cikke alatt láttam :) ez a kép felrobbantotta az internettett!!44!!!

(#55193) kutyek válasza Ctrl+Alt~Del (#55191) üzenetére


kutyek
senior tag

Köszönöm :R örülök, hogy tetszett!

Igazából minden úgy van, ahogy írod:
- a szóló így nagyon vézna, nekem annyival jobb, hogy fejben hallom hozzá a basszust is. A kis modellező multiben van overdub looper, de nagyon limitált és körülményes használni. Próbáltam a szóló mellé így basszust / ritmust tenni, de kb. használhatatlan. Ez csak DAW-ban megy majd, önálló sávokkal
- a vége egyáltalán nincs lekerekítve, inkább csak "elharapva". Az igazi változat is kb. fade-out jelleggel ér majd véget
- a szólóban 2 helyen is van jól hallható hiba (és két kisebb az intróban is). Így is második próbálkozásra sikerült csak, de nem akartam hajnalig tolni.
- az intrót igazából zongorával képzeltem el, de amíg megtanulok egy kicsit zongorázni, addig ilyen prüntyögős verziót tettem be jobb híján... Stb stb.
Ahogy mondod, alakul ez még jóval élvezhetőbbre is :)

Köszönöm szépen, hogy leírtad a véleményed!

(#55194) Ctrl+Alt~Del válasza kutyek (#55193) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Meg napkozben az jutott eszembe, hogy a dob erotlen benne. Oke, ez egy emulalt ize, de hatha lehet erősebb verziot alatenni.

En szemely szerint nem szeretem a fade outos szamokat, de az teny, hogy a vege “lecsapott igy”.

Enekelni is fogsz ra?

W | W | H | W | W | W | H

(#55195) topikk


topikk
senior tag

Koszonom a segitseget mindenkinek. Leengedtem az "action"-t 1.6 mm-re, igy tokeletesen be lehetett allitani az intonaciot is (es ezzel a lebego hid is kozelebb kerult a testhez anelkul, hogy allitottam volna a rugokon). Jelentosen jobb erzes , konnyebb igy jatszani rajta.

(#55196) Tibizzz


Tibizzz
kezdő

Én is alkottam, bár ez inkább billentyűs orientált és erősen "prog". :)

ITT

(#55197) Tibizzz válasza kutyek (#55193) üzenetére


Tibizzz
kezdő

Ügyes . Én meg tettem alád egy kis baszustt meg orgonát. Remélem nem perelsz be jogsértésért. :)

ITT

(#55198) kutyek válasza Ctrl+Alt~Del (#55194) üzenetére


kutyek
senior tag

A dob csak simán gyenge, de fülessel elég volt a hangerő. Lehet feljebb is tekerni, de nem akartam többet foglalkozni vele, a rendes dobsávot úgyis szabadon mixelhetem majd a többihez.
Persze, igen, énekelni is én fogok benne...

(#55199) kutyek válasza Tibizzz (#55197) üzenetére


kutyek
senior tag

Dehogy perellek :) de vagy nem értem a viccet, vagy részeg voltál, vagy én csinálok rosszul valamit... nem igazán tudom együtt értelmezni a dolgot.
Nyilván minden ízlés dolga, nekem ez így sajnos nem adja :(

Viszont a saját mixed a néhány (számomra) meglepően disszonáns elem ellenére sem rossz, a végén ahogy visszatér a kezdő motívum, az tetszik!

(#55200) Tibizzz válasza kutyek (#55199) üzenetére


Tibizzz
kezdő

Ugye ízlések és pofonok...Emberek vagyunk szép is lenne ha minden tetszene, de tényleg jó amit csinálsz én csak ökörködtem. :)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.