Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55901) Ba cy lus válasza FockeWulf (#55889) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Csak emlékszem rá, mi volt kezdőként is könnyű, mi volt nehéz, nincs ebben semmi. :N

(#55902) X2N


X2N
senior tag

Marshall megváltoztatta a hálózati és kimenőtrafókat a JCM 800 Reissue-nél, már nem a régi bevált Dagnall trafók vannak benne hanem valami Vietnámban készült... :O de gáz

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55903) Ba cy lus válasza Ba cy lus (#55899) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Arról nem is beszélve, hogy az etűd egy az egyben a kromatikus skálával kezdődik: az A-húron kezdve (12-13-14-15) a kis E-húrig (9-10-11-12-13) végig egyesével, "felfelé" megyünk.

[ Szerkesztve ]

(#55904) consono válasza X2N (#55882) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem a lábtartó sokban emeli a produkció értékét ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#55905) cucka válasza X2N (#55900) üzenetére


cucka
addikt

Állítása szerint a dalok hangulatát tükrözik a szólói
A slayer-nek kb. kétfajta dala van: a gyors aprítós és a lassú baljós hangulatú.
Szóval igen, végül is az összes szóló tükrözi valamelyik hangulatot :D .

#55899Ba cy lus
A kromatikus skálát akkor érdemes gyakorolni, ha kezdőként még nem tudsz tempóra pengetni, és nem elég jó a két kéz koordinációja.
Ha már ott tartasz, hogy egy ilyen Chopin etűdnek nekiess, akkor ezek a skillek megvannak, ott már nincs értelme, hogy a darab helyett a sima kromatikus skálát gyakorold.

(#55906) Ba cy lus válasza cucka (#55905) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Akkor még egyszer: maga a darab egy kromatikus skálával kezdődik, tehát mikor a dal kezdetét gyakorlod, akkor azt gyakorlod, a kromatikus skálát abban a fekvésben. Csak hát 165-ös tempó mellett tizenhatodokat pengetni nekem nem kezdő-szint (még csak nem is haladó). Kromatikus skálán sem.

És akkor még én mondok "nagyokat", mert emlékszem rá, kezdőként mi volt egyszerű. 165-ös bpm mellett tizenhatodokat pengetni biztosan nem. Akár dúr skálán, akár kromatikus skálán. :U

[ Szerkesztve ]

(#55907) benedekco válasza cucka (#55851) üzenetére


benedekco
addikt

Ez így pontatlan. Ha nagyobb a hangszóró akkor ugyanolyan hangerőnél is szebben fog szólni mert tágabban fog szólni, több lesz a mélye pl. Nem lesz kiherélve a hang.

re: #55852 X2N
re: FRFR vs PA
Ez teljesen igaz, de eddig nem erről beszéltél, hanem hogy FRFR őrület meg ilyenek. Ezért is mondtam, hogy pl stúdió hangszórók nem lennének-e jók helyette, vagy csak egy stúdió hangszóró, ha elég a mono a gitárra.

"Nincs mit megcáfolni" akkor miért akarsz cáfolni dolgokat?
"nem építettek soha egy erősítőt se, és a hangot százalékokban mérik egymáshoz " Te jöttél a százalékkal, én csak azt ismételtem meg utánad.
A többi meg teljesen legitim igény.
""egy egész regiment fals infót idedobni. " Pontosan mit is?" Nem az FRFR-rel kapcsolatban hanem a digitális modellező cuccal. Mint pl a latency hülyeség. Már egy jó ideje ez nem probléma.

re: #55853 Ba cy lus
"Aki hallja a különbséget, azt érdekelni fogja, aki meg nem, azt nem." Pontosan. De itt még mindig nem egy kész felvételt AD/DA-zol hanem egy gitárt, aminek a hangját mint X2N is említette, már a potméterek is befolyásolják. Ha megvan a hangod a kijövő digitális cucodból, akkor onnan már tényleg számíthat pl a hifi erősítődön lévő konverzió, vagy a hangkártyába menő konverzió, vagy az onnan tovább menőnél, a stúdió hangszóróba. Szóval azért van jóóóóópár konverzió.
Ahogy cucka írta a #55854-ben.
4. a dsp chipben egy algoritmus "gitárhangot csinál" - ez az ami a legnagyobb részét csinálja a hangnak. Itt 1000szer fontosabb dolgok mennek végbe hangzás ügyileg mint a 3-ban vagy az 5-ben. Ha szar a szoftver akkor fos lesz a torzítás hangja, vagy a phaser-é vagy az akármelyik effekté, vagy ha szar az IR akkor kampó megint.
re: #55855 Ba cy lus
Igen, ez baj. De az is baj, hogy valaki azt mondja, hogy ha én hallom a különbséget akkor mindenki hallani fogja és akik nem hallják azoknak is legyen ez fontos. Illetve miért kell maximalizmusra törekedni, egy egyszerűen csak jó konverzió miért nem jó, miért kell kiváló?

re: #55857 arnyekxxx
Nyilván, de ha jól értem X2N-nek ez nem megoldás. Amivel persze szintúgy semmi baj nincs, hiszen megvan a joga hozzá, hogy az legyen a megoldás amit használ.
Amúgy ha milliomos lennék (mondjuk valami jó valutában ami minimum 3 számjegyen váltja a jó magyart) akkor lehet én is örülnék egy kisvasútnak, meg pár kibebaszott nagy erősítőnek meg ládának. Meg persze egy hangmérnöknek aki be is állítja nekem a motyót :D Akkor én sem a headrush-ra sikálnám a húrokat.

re: más
Amúgy vicc, ebben a percben láttam, hogy jött email a headrush-tól, hogy itt az új MKII változata az FRFR ládáiknak, bluetooth-al meg minden.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#55908) X2N válasza benedekco (#55907) üzenetére


X2N
senior tag

Már kibeszéltük a témát eléggé szerintem. Szerintem itt a többséget amúgy sem érdekli. Én amúgy is kicsit túlságosan maximalista vagyok ilyen szempontból, mindig tudnák jobbat/mást építeni a jelenlegi erősítőknél de most nincs rá igény elég az a 3 ami van. A digitális modellezős erősítőt meg nincs értelme szétszedni, alkatrészeket cserélgetni benne. Régen effekteket se használtam soha, nem volt soha effekt hurok az erősítőmben, úgy voltam vele hogy minek, legyen 1 fasza tiszta/torz és kész, most az épített SLO-val azért lett lehetőségem sok mindenre, van nagyon jó tiszta/torz és még crunch is, most már effekteket is próbálgatom, érdekel a Wet/Dry rendszer építése, mert sokkal jobban szól. ha nem csak az effektezett szól, emiatt gondolkodom hogy az SLO-ban az effekt loopot átalakítom hogy lehessen sorosan és párhuzamosan is kapcsolni. Persze ehhez lehet az is hozzáadott nem keveset hogy ezeket a cuccokat 4x12-es ládán ki tudom próbálni monoban meg stereo-ban is. Még egy második 4x12-es ládán is elgondolkoztam egyébként hogy 2-3m távolságra egymástól milyen jól szólnának a stereo effektek... ;]
Neked mik vannak most? Ilyen Headrush ládát néztél ki? Nem lenne jobb egy 2x12-es láda valami kisteljesítményű stereo félvezetős/csöves végfokkal?

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55909) Ctrl+Alt~Del válasza benedekco (#55907) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Az MKII az egyik esélyes amúgy a Spark CAB helyett nálam, ha megjelenik/kapható lesz.

W | W | H | W | W | W | H

(#55910) X2N válasza Ctrl+Alt~Del (#55909) üzenetére


X2N
senior tag

Headrush FRFR108 MKII 8"-es jó drága. Az első kis 10W-os gyakorlóerősítőben volt 8"-es hangszóró. Csak az 20eFt-volt. Gondolom a 12"-es is lesz 160-180eFt. Ez tényleg csak ennyit tud hogy van benne plusz bluetooth az MKI-hez képest? :DDD

De azt tudod hogy ettől még egy ugyanúgy egy FRFR Pa monitor hangfal? Még csak véletlenül se gitár láda, gitár hangszórókkal.

Mivel otthon úgy sem használnád ki a bődületes 2000W(biztosan annyi ;] )-t amit ez a cucc tud mutatok egy alternatívát:
the box PA M 12 ECO MKII
HEstore Bluetooth+2x5W erősítő modul
Hálózati adapter ;] persze ez elhagyható, ha bedugod a gépbe usb-n keresztül a modult működni fog úgy is.
A modulhoz lehet 3D nyomtatni dobozt, vagy be is építhető a hangszóró dobozába. 5W még sok is lesz otthonra. Ha pedig fellépésre kellene plusz teljesítmény veszel egy 50-100W-os erősítőt, párezer forintért aprón.

Mondjuk ennyi pénzért aprón komplett gitárerősítőket is lehet kapni. :K

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55911) Alexios válasza X2N (#55910) üzenetére


Alexios
veterán

Mondjuk ennyi pénzért aprón komplett gitárerősítőket is lehet kapni. :K

Lehet csak szerintem vicces, hogy nem érted még mindig hogy pont az a lényeg itt hogy nem egy erősítőt vesz és egy ládát, hanem valamit amivel 100+ erősítőt/ládát/bármit tud akár modellezni

[ Szerkesztve ]

(#55912) X2N válasza Alexios (#55911) üzenetére


X2N
senior tag

120e az 1x8"-es aktív láda. :( Ha nagyobbat vesz az már 160-180e. :B 125e egy Hotone Ampero. Abból ~300eFt-ből már én veszek egy 2x12-es ládát, 1 normális Jet city fullcső fejet, meg egy ampreo kaliberű multieffektet amit tudok majd 4 kábeles megoldással használni az erősítővel. Szóval van egy csöves erősítőm, amit tudom magában is használni, meg multieffektel is csak lekapcsolt láda+mikrofon szimulációval.

Vagy veszek egy monitor pa hangfalat horror árba amiben van valami filléres D osztályú végfok kétes teljesítménnyel (2000W) műanyag fröccsöntött dobozba, valami kapcsolóüzemű táppal(ezt onnan tudom hogy nincs 10 kilós 2000W-os erősítő).

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55913) Alexios válasza X2N (#55912) üzenetére


Alexios
veterán

Nyilván, de az már van neki, gondolom megszólaltatni szeretné

(#55914) X2N válasza Alexios (#55913) üzenetére


X2N
senior tag

Már most is van neki egy 50W-os Boss katana kombója amin szól az Ampero. Abban is FRFR hangszóró van, csak az egy nyitott gitárkombó. Ez mellé rendelt múltkor egy Spark CAB-ot ami zajos volt, úgy hogy semmi nem volt beledugva.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55915) Alexios válasza X2N (#55914) üzenetére


Alexios
veterán

Hogy lenne már FRFR hangszóró a katanában?

(#55916) cucka válasza X2N (#55910) üzenetére


cucka
addikt

Az én szellemi képességeimet meghaladja, hogy miért akarna bárki otthonra, lakás hangerőhöz egy színpadra való monitor hangládát venni, főleg úgy hogy a már meglévő kiskombó meg nagykombó mellé lenne.

De nyilván, mindenki azt vesz a pénzéért, amit akar.

[ Szerkesztve ]

(#55917) X2N válasza Alexios (#55915) üzenetére


X2N
senior tag

Amiatt gondolom hogy a line6 is csinált már hasonló kombót FRFR hangszóróval, de igazad lehet ha nincs mellette tweeter lehet csak valami egyedi gitárhangszóró. Ezt
Ctrl+Alt~Del tudná megmondani hogy szól jobban, bekapcsolt láda+mikrofon szimuációval vagy anélkül. Mondtam neki múltkor hogy van nálam egy fölös 1x12-es gitárláda elviheti kipróbálni egy pár hónapra.

cucka-Első körben én azt tanácsoltam neki hogy inkább menjen le boltba és próbáljon ki amit tud. Felesleges addig rendelgetni meg visszaküldözgetni dolgokat, főleg kezdőként.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55918) Alexios válasza X2N (#55917) üzenetére


Alexios
veterán

Sima gitár hangszóró van benne, van a neten sok példa amúgy hogy kicserélték V30ra pl

(#55919) cucka válasza X2N (#55917) üzenetére


cucka
addikt

A gitározás egy hobbi, és a gitárok/erősítők nagyon menő, szép cuccok. Szerintem teljesen rendben van, hogy valaki gyűjtőszenvedélyből, vagy pusztán a vásárlás öröméért költ a hobbijára.
Csak akkor ne próbáljuk logikus érvekkel magyarázni, hogy miért van elengedhetetlenül égető szükség újabb gitárok és erősítők vásárlására.

Valójában ha van egy Katana kombód (vagy bármi hasonló) meg egy minőségi gitárod, akkor minden műszaki feltétel adott ahhoz, hogy otthon lakás hangerőn gitározz.
Minden más csak púder.

[ Szerkesztve ]

(#55920) X2N válasza cucka (#55919) üzenetére


X2N
senior tag

+1 Azért írtam hogy inkább próbáljon ki több dolgot boltokban. Sajnos nagyon résen kell lenni mit vásárolgat az ember még kezdőként is. Rengetek kétes dolgot árulnak. Tegnap írtam hogy az új Marshall JCM800 Reissue-nél is már QC problémák vannak az új vietnámi trafókkal...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55921) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

PG-hez megérkezett vissza a CAB, már tolták is a refundot. Még Ola kell, hogy megkapja a karácsonyi ajándékát. :-D

W | W | H | W | W | W | H

(#55923) FockeWulf válasza X2N (#55920) üzenetére


FockeWulf
tag

Ez is embere válogatja. Én boltokban sose tudtam rövidebb idő alatt kitapasztalgatni egy egy erősítőt hogy most ez mennyire jó az én kicsi fülemnek. Ugyanígy a pedálokat se. Itthon hetek/hónapok is kellettek mire rájöttem mit hová tekerjek akár pedálokon akár erősítőkön hogy igazán tetszen. Pl csak 1 db eq pedál szinte végtelen lehetőségeket nyit meg, persze van minden cuccnak egy alaphangzása, de az millió módon variálható. Nevörending sztori ez...

(#55924) X2N válasza FockeWulf (#55923) üzenetére


X2N
senior tag

Legtöbb boltban nincs már választék sem amit ki lehetne próbálni. Gitárcentrumot vagy a Vintage'52-t tudom ajánlani ha erősítőket akar próbálgatni valaki. Én már célirányosan szoktam menni boltba hogy megvan előre mit akarok kipróbálni. ;]

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55925) benedekco válasza X2N (#55908) üzenetére


benedekco
addikt

Perpill egy Headrush Gigboard van, egy Zoom U-44-be dugva ami átmegy egy Behringer MS40 stúdió hangszórónak csúfolt dologba. Nem mondom hogy jó, sőt igazából a Headrush-on kívül nem szeretek semmit ebben a láncban, azt viszont nagyon. Elképesztő lépés volt az ezer éves Zoom G3-hoz képest.
A Headrush-t néha átkötöm egy Orange Crush12-be, ilyenkor a erősítő/hangláda szimet kilövöm. Nem sűrűn van ilyen, csak mikor egyedül vagyok itthon és kizárólag reggel 9 és este 7 között van ilyenre lehetőség a szomszédok miatt. Mivel annyira nem használom ezt a lehetőséget ezért nem tervezek ezen változtatni. Nem szól valami fergetegesen, de a semminél jobb. Gondolkodtam is rajta, hogy lehet az Orange-ot el kellene adni annyira nem használom. De nagy ritkán szeretnék egy kis hangerőt be kell hogy valljam, évente kétszer megesik az ilyen.
Amúgy az FRFR-en én is gondolkodtam, de baromi drága. Szóval egy jobb monitor párral sokkal jobban járnék, akkor két funkciója lenne a dolognak.
Itt mindig az a baj, hogy mivel a hang az usbs hangkarin megy keresztül azaz a PC-nek be kell lennie kapcsolva, ezt nem szeretem. Arra gondoltam, hogy lehet kellene valami keverőt vennem és arról oda keverhetném a zajt ahova akarom, ha akarom átkeverem az orange-ra ha akarom akkor a stúdiókra, vagy a PC-re ha épp felvenni van kedvem, vagy a PC-t a stúdiókra. Ehhez viszont már tényleg hülye vagyok, nem értek hozzá, valószínűleg át kellene nyálazni a palettát, olvasni a témában, de perpill se időm se energiám egy ilyennek nekiállni, lehet jövőre.
De egyelőre nincs semmiféle pénz költés, gyerek van, család van, pénz nincs, alvás nincs. Amit fogok venni mostanság az max egy Fast Fret, meg talán húr.
Ha nyugdíjas leszek és lesz pénzem, időm, helyem. Akkor lehet veszek valami hasonlót mint amit te is mondasz, SLO. Vicc, hogy a modellező programokon/effekteken, valahogy a SLO (vagy annak alternatívája/megfelelője) jött be általában a legjobban. De mivel se pénzem se időm, se helyem, ezért maradok a Headrush-on. De mire odaérek, lehet már teljesen más megoldások lesznek és lesz valami olyan hangos motyó amit ma el sem tudunk képzelni, ha lesz még egyáltalán nyugdíj 20+ év múlva :D

Összegezve.
Számomra a Headrush az a megérkezés hangban, ezt kerestem évek óta, ez baromira bevált, qrva jó hangja van. VST-vel simán megvan a hang, csak PC-t nem nagyon szeretnék muzsikálni. Jó lenne függetlenedni tőle. Sok zajt is hozzátesz. Perpill a hangerő az ami hiányzik, hogy a testemben érezzem a hangot, erre kellene valami PA/FRFR megoldás jelenleg. Később milliomos koromban meg egy csővel hogy leszakadjon a fejem. Nekem a Headrush nem az 1000+ erősítő/hangszóró modell miatt kell.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#55926) kutyek


kutyek
senior tag

Lazán se kapcsolódik:
"Friss" Mancuso vid

Bocs az OFF-ért ;)

(#55927) benedekco válasza benedekco (#55925) üzenetére


benedekco
addikt

Az a bajom, hogy egy olyan mixer van amin van:
Két sztereó bemenet, meg egy mono, azaz 5 csatorna (S alaplapi hangkártya Rocksmith-re / S Audio interface / M Headrush)
Két sztereó kimenet, meg két mono azaz 6 csatorna (S hifi / S monitorok / M Orange / M Audio interface).
Ezt úgy, hogy a Headrushból jövő hangot össze tudjam kötni az audio interface-el úgy, hogy oda csak az menjen más ne, de mehessen máshova is.
Szerintem ez egy kivitelezhetetlen dolog kb :D .

re: #55926 kutyek
Húdeszaruljátszik! Yamahán csak a tanulók játszanak. Pffff.

;]

Viccet félre téve, jó vastagnak tűnik az a gityó. Ez vajon csak egy sima Revstar?

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#55928) cucka válasza benedekco (#55927) üzenetére


cucka
addikt

Az eszköz, amit keresel, azt úgy hívják, hogy "matrix mixer".
Azt nem tudom, létezik-e belőle olcsó otthoni megoldás, arra tippelnék, hogy nem :) . Én szétnéznék a Behringernél, hátha mégis. Ha valaki gyárt ebből olcsó verziót, akkor ők lehetnek azok.

#55926kutyek
Ez a videó is bizonyítja, hogy a magas szintű hangszeres tudás és a jó ízlés nem feltétlenül jár együtt.
Kb. ez nálam az a kategória, mint amikor Mága Zoltán elhegedűli a gyöngyhajú lányt. Amúgy ő is nagyon szépen tud hegedűlni, csak hát na... :D

[ Szerkesztve ]

(#55929) X2N válasza benedekco (#55925) üzenetére


X2N
senior tag

A Zoom U-44 felvételhez van elsősorban, vagy azért kell hogy a kísérőzenét valamivel megszólaltasd a stúdiómonitoron? Vagy mindig használsz DAW-ot VST-kel és akkor így használod állandóan bekapcsolt pc-vel gitározáshoz? Az lenne az alternatíva hogy egy keverővel kiküldöd a headrush-jelét meg a backing tracket is valamiről a stúdió monitorba/FRFR aktív ládára. Vagy csak a gitárjelet dedikáltan egy gitárkombóba/FRFR aktív ládába. A stúdió monitoron meg szólhatna a backing track. Csak így meg gitárt felvenni nem lehet.
Leggyengébb része a setupodnak tényleg az Orange Crush12, ennek a 6"-es hangszóróját el se tudom képzelni hogy szól.
Jó így már értem miért kell az FRFR aktív hangszóró, én ugyanis nem szoktam gitározás közben backing tracket hallgatni, se fejhallgatón, se hifin. Csak a gitározásomat, ezért van ilyen setupom, felvenni, pc-n matatni már nem akarok. Valahogy ez így alakult az évek alatt....most kicsit átrendeztem a szobát hogy az erősítő közelebb legyen a géphez így majd tudok zenére is gyakorolni, eddig az erősítő csak filmezéshez volt bekapcsolva, hogy ne a tv hangfalait kelljen hallgatni.
Viszont így sem egyszerű a dolog mert vehetnél jobb stúdió hangfalakat, vagy FRFR aktív hangfalat is, csak a stúdió hangfalnak nem valószínű hogy lesz akkora felülete mint egy 12" gitárládának, elmarad a hangerő miatti élmény faktor.
Az is opció lehet hogy nagyobb stúdió monitor hangfalat veszel minimum 8" vagy 10"-es hangszórókkal, ez sajnos nem olcsó (gyorsan megnéztem egy olcsóbb 10"-es hangfalat)mivel stúdiós berendezés.
Vagy ezek a mostani szerintem túlárazott gitárosoknak készített FRFR hangfalak. Ebből szinte biztos hogy mindegyik baromi hangos lesz. Itt azért a minőség kérdéses mert ezek alapvetően fellépésre szánt eszközök így meg se közelíti szerintem egy jó stúdió monitor hangját. Az biztos hogy 2db 8"-es stúdió monitor nagy előrelépés lenne a jelenlegi 4.75" helyett.

Egy SLO-t érdemes kipróbálni ha tudsz élőben, nálam kipróbálhatod ha érdekel. De ez annyira nem családbarát már. ;)

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55930) X2N válasza X2N (#55929) üzenetére


X2N
senior tag

"Vagy csak a gitárjelet dedikáltan egy gitárkombóba/FRFR aktív ládába. A stúdió monitoron meg szólhatna a backing track. Csak így meg gitárt felvenni nem lehet."
Lehet persze csak körülményesebb.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55931) kutyek válasza cucka (#55928) üzenetére


kutyek
senior tag

Ebben nem értünk egyet, de hát ízlések és pofonok.

Mivel alapvetően jazzgitáros a srác, nyilván eleve szélesebb "újraértelmezési" pályán mozog - nálam ez rendben van stílusilag is (nyilván inkább VH, mint Kinks alapon). De valamelyest értem, amit írsz.

(#55932) FockeWulf válasza kutyek (#55926) üzenetére


FockeWulf
tag

Háát...ez eléggé...öö..."érdekes"... Bírom az ilyen produkciólat, mikor a háttérben a vonósok majd megszakadnak úgy csépelik...a trombitás meg a tüdejét kiköpi úgy fújja, a szaxis recsegtet ezerrel...de a felvételen a gitár,dob, basszeron kívül konkrétan az égvilágon semmi sem halltszik...érdekes...no de ízlések/pofonok...

(#55933) benedekco válasza cucka (#55928) üzenetére


benedekco
addikt

Na most hallgatom. A szóló az elején teljesen jellegtelen és érzéstelen számomra. Az is jogos Fockewulf részéről, hogy a gitárok, bassz meg a dob minden mást elnyom.
Ez számomra egy techdemo mint a 3dmark. Nem a zene élvezetére hanem a technikai tudás élvezetére készült.

re: X2N
Elbaszott a setup-om tudom. Az a fő gond, minden a PC körül mozog. A zene, film az egy hi-fi szerű berendezésről jön (Rotel erősítő, valami pici otthoni 5"-os hangszórókkal és pici tweeterekkel operáló dobozzal). A pc-s játék, vagy mikor gyorsan kell hang valamiért, backing track meg vele való gitározás meg a monitorokról jön. Közben ott az alaplapi hangkártya amiről a Rocksmith megy néha, mert a szar program nem képes latency nélkül más eszközről üzemelni, azt is ki kell keverni valahova, perpill a stúdiókon van, mert két bemenete van neki, de mehetne igazából akár az erősítőre is, ez talán nem is lenne annyira hülyeség, annyi, hogy akkor az erősítőn átpattintom a forrás kapcsolót.
Az orange nem szól jól, pici a hangszóró. De jobb mint a stúdiók apró hangszórója. A stúdiók sem szólnak jól, de perpill nagyobb doboz nem férne az asztalra. Kivéve ha vennék szép állványokat is.
Szóval ez egy nagyon nagy project hogy rendbe hozzam.
Amúgy azt tudnám még elképzelni, hogy két keverővel oldom meg a dolgot valahogy.
Köszönöm a felajánlást az SLO meghallgatásához. Külföldi lakosként nem tudok élni a lehetőséggel, de fejben tartom. Illetve egyelőre egy ilyen beszerzése is ki van zárva, szerintem az elkövetkezendő 10 évben biztosan.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#55934) benedekco válasza X2N (#55929) üzenetére


benedekco
addikt

Ja, végül nem válaszoltam a kérdésedre.
A Zoom eredetileg VST-zés és hangfelvételre volt. De mióta megvan a Headrush, abban oldom meg a hangzást. Nincs szükségem VST-re. Nem albumot veszek fel hanem a saját prüntyögésemet, szóval nem kell a tiszta hangot menteni, hogy idővel újra tudjam keverni a hangot.
Szeretem mert nagyon alacsony a késleltetés, van rajta digitális kimenet, (amit tudtam használni a monitorokkal míg a monitor erősítője el nem kezdett szarakodni így ha digitális jelet küldök akkor képes ilyen random sercegő/pattogó hangot produkálni. Elég idegesítő), egyszerre megy direct sound, microsoft sound meg ASIO, nem kötik meg egymást a dolgok. Perpill átmenő keverőnek használom, bele van dugva a Headrush kimenő jele és közvetlen küldi tovább.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#55935) Moleman válasza benedekco (#55925) üzenetére


Moleman
addikt

A PC zajától tényleg jó lenne függetlenedni, mióta nagy asztali gép van nagy monitorral, a single coilok brutálisan sok zajt fel tudnak venni, ha rossz irányba fordulok - de ez akkor is így van, ha egyszál erősítővel játszom a gép előtt ülve. Egy laptoppal lehetne minimalizálni a zajt, de azt meg lusta vagyok mindig előszedegetni, az asztali úgyis mindig be van kapcsolva. Lehet, hogy emiatt is fordultam mostanában újra az akusztikusok felé, az a gép előtt se zajos. :D

A kisvasutam viszont mai füllel már nagyon zajos, még kikapcsolt állapotban is, de arra már nem akarok többet költeni, úgyhogy emiatt fogok a VST-knél maradni, vagy veszek én is egy jó multit, vagy akár egy Boss IR-2-t, ha nem lenne ilyen drága. :D
Pár éve gondolkodtam is többször HD500X-en, Katanán is, de végül nem lett egyik sem, nem is tudom, hogy mai szemmel mennyire jók még ezek a legmodernebb multikhoz képest.

Zenehallgatásra/játékra csak egy olcsó 4"-os Genius 2.0 hangfalam van, tök jól szól, de gitározásra már kevés, meg nem is akarok annyira hangoskodni, úgyhogy általában fejhallgatóval zenélek, ezért lenne értelme valami multinak, mert egyik erősítőmön sincs fejhallgatókimenet. Emiatt meg overkill lenne egy attenuatort venni, még egy Harley-Benton vagy Behringer is 30-50 ezer lenne.

Amúgy van 2 régi multim, de már csak historikus értéket képviselnek, bár a Zoom 707II a mai napig használatban van, mint hangoló. A Behringer LX1-X-et meg simán csak el kéne adni, 2 éve kaptam ingyen, vettem hozzá való tápot, de sose használtam. :D

#55927 benedekco
Mancuso gitárja ha nem is sima, de Revstar, custom shop. Eddig nem foglalkoztam a munkásságával, de nagyon ötletes, ahogy ujjal pengetve játszik pinch harmonicokat, lehet én is kipróbálom, mert szeretek pengető nélkül játszani. :D

(#55936) benedekco válasza Moleman (#55935) üzenetére


benedekco
addikt

Igen, a PC zaja az horror tud lenni ha rossz felé fordulsz.
Annó gondolkodtam, hogy valami árnyékolást rá kellene tolni a házra, meg persze állandóan feljön, hogy jobban le kellene árnyékolni a sztratot.

A kisvasúton nem lehetne zajosságon javítani egy táp cserével? Vagy ez csak az alapzaj amit maguk a pedálok amúgy is csinálnak?

Azok a Revstar gityók nagyon tetszenek, valami jó kis P90-el kellene egy.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#55937) X2N válasza benedekco (#55934) üzenetére


X2N
senior tag

Ez lett volna a másik dolog amit akartam kérdezni, hogy nálad egyszerre működik a headrush, a hangkártya, a pc, a stúdió monitor. Nincs zaj, földhurok probléma? Mert ezek mind hálózati feszültségről mennek. Zoom hangkártya egyébként tök jó mert S/PDIF-en keresztül is lehet digitálisan felvenni vele felesleges AD konverzió nélkül(Ha van olyan eszközöd ami ezt támogatja, de ahogy elnézem a Headruh-on pont nincs digitális kimenet S/PDIF, kár érte), ha kellene nekem felvételre egy audio interface a Vetta II-hez akkor ilyet vennék(Vetta II-nél van S/PDIF Out 20+ éves cucc ;] ). Nézegettem tegnap ezeket a 8", 10"-es stúdió monitorokat, hát már itt is minden D osztályú erősítőkkel van megoldva és a belépő szintű cuccok se feltétlenül jók, amit mutattam 10"-es stúdió monitor 160eFt-ért konkrétan zajos volt az első youtube videóban amit megnéztem...
Én eltudom képzelni hogy a jövőben lesznek majd olyan multieffektek beépített audio interface-el, amiben lesz egy alap beépített DAW-és ki tudod kötni stúdió monitorra és magában használni mindenféle pc nélkül könnyedén érintőképernyővel...persze ezt már most is megtudod csinálni csak egy alap keverő kell amibe bekötöd a headrusht meg valamit ami a backing track-et megszólaltatja laptop/tablet/mobil-ról és akkor kevesebb eszköz van a földhurokban.

Nálam meg pont az ellentéte volt a szempont amikor újra elkezdtem gitározni, hogy nem akarok pc-t látni a gitár "rendszerben" és digitális cucc maximum az effekteknek lesz.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55938) X2N válasza benedekco (#55936) üzenetére


X2N
senior tag

Erre van egy megoldás van úgy hívják aktív hangszedő. Hiába árnyékolod le a pc-t, eleve kapcsolóüzemű tápegységről működik, minden tápfeszültségében ott lehet a zaj(nagyfrekvenciás). Ma már minden elektromos cucc zajt termel. Mindenhol kapcsolóüzemű tápegységet használnak már, nem lineárisat ahol csak egy 50Hz-es búgást vett fel a hangszedő ha közelítettél a trafó felé a hangszedővel. Ha eddig hálózati tápról volt meghajtva a kisvasút akkor meg lehetne próbálni elemről/aksiról táplálni. Ez megszüntetné a földhurkot is. Egyébként pedig ha nem vasból van a pedál háza és nagy erősítésű erősítő fokozatok vannak az áramkörben és nincs minden földelés csillagpontosan megcsinálva, tökéletesen leárnyékolva akkor ezek a dolgok antennaként viselkednek...
David Gilmour tudna erről mesélni a 300+ pedáljával amiket régebben koncerten használt. Alternatíva egy komolyabb multieffekt ami tud mindent is, persze ezek meg nem analóg dolgok mint a legtöbb pedál.

Nálam az épített SLO erősítőben a csatornaváltáshoz direkt nem használtam már lineáris tápot sem(trafón nem volt neki külön leágazás egyébként sem),úgyhogy lítium ion aksiról működtetem azt a pár LDR-t ami kell hozzá(Legtöbb erősítőben a csatornaváltás relékkel van megoldva, ami csattan ha átváltasz, itt ilyen nincs mert fényérzékeny ellenállások értékét változtatom ledekkel).

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55939) benedekco válasza X2N (#55937) üzenetére


benedekco
addikt

Sokat vívtam vele, de sikerült végül megszüntetni a föld hurkot. Akkor van csak amikor a Headrush be van dugva a PC-be USB-vel. De csak akkor dugom rá ha firmware update-elek vagy preseteket/IR-eket/looperhez backing track-et másolok rá. Az USB madzag meg ott lifeg a monitor alatt egy hosszabbító társaságában, szóval csak akkor dugom bele, mikor kell és egy dugás az egész ;]

Én is így vagyok már vele, nem akarok PC-t bekapcsolni, de kikerülhetetlen a perpill a Zoom miatt. Ha backing track miatt be kell kapcsolni a PC-t azzal nincs bajom, mert akkor általában épp rászánom az időt egy hosszabb menetre. Csak van mikor néha 5-10-15 percre a kezembe venném a gityót akkor nem szeretnék bekapcsolni egy PC-t is miatta. Egy keverővel ez is megoldható lenne, vagy ha külön tápra tenném a Zoom-ot, ugyanis működik standalone-ként is a motyó, csak akkor megint egy újabb tápot be iktatok a rendszerbe ami meg földhurkot okozhat.
SPDIF bemenetet volt is tervem használni, de végül a Headrush miatt perpill nincs ilyen vágyam. Ha a Headrush tudna úgy hangot kitolni akkor az lenne a megoldás. Ki tudja, lehet pár év múlva megy a Headrush és lesz valami másik modellező multi amin van digitális kimenet, akkor jól fog jönni. Az optikai ki/be menetek ráadásul még csökkentik is a földhurok kialakulásának esélyét.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#55940) X2N válasza benedekco (#55939) üzenetére


X2N
senior tag

Az ideális persze az lenne ha csak a hangszórókat meghajtó lenne erősítő bedugva a hálózati feszültségbe, minden más akkumulátorral működne és ezek az eszközök digitálisan kapcsolódnának egymáshoz és csak az elején és a legvégén lenne AD/DA konverzió. Komolyabb multieffekteknél ha nem fogyaszt sokat megoldható az akkumulátorral használat, csak ugye ez most kezd egyre nehezebb lenni mert pakolják a gyártók bele a nagyobb teljesítményű processzorokat, minél nagyobb/színes érintőképernyőket. Ezért tartottam furcsának hogy a Fractal például nem tett még egy filléres D osztályú erősítőt(ezzel lehetne megoldani egyedül hogy még az erősítő is aksiról működjön) se az AXE-FX-be hogy egyből ki lehessen kötni gitárhangfalra is...

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55941) Moleman válasza benedekco (#55936) üzenetére


Moleman
addikt

De, lehet hogy egy tápcsere segítene, olcsó kínai tápra vannak dugva:
Meg hát a pedálok sem felsőpolcosak: :D

Vagy lehet csak egyszerűsítenem kéne, az igazán szükséges gain szintekhez elég lenne 3 pedál is (kompresszor-zöld BB preamp-Joyo American).

Mindeközben van még egy rakás plusz pedál, hátha kell, wah, octafuzz, komolyabb reverb, EQ, looper, hiába cserélgettem őket sokáig, hogy melyiknek tetszik igazán a hangja, végül évek óta egyik se volt bedugva. :DDD Meg még néhány további overdrive, torzító, AC30 modellező, külön chorus, tremolo, hangerőpedál... :DDD
De legalább jó befektetés, most legalább 2× annyit érnek, mint amennyiért vettem őket. :D

(#55942) X2N válasza Moleman (#55941) üzenetére


X2N
senior tag

Jól látom hogy hogy van 4db OD/Distortion pedál is?
Nekem pedálból csak egy kompresszor, OD, hangoló-ra lenne szükség, minden másra ott a Alesis Midiverb 4 amit használtam vettem fillérekért. Csak kicsit sokalltam kiadni 3 pedálra közel 70ezer forintot :DDD Most meg már tárgytalan hogy lett egy Vetta II-m, abban minden pedál benne van, még routolni is lehet benne a pedálok sorrendjét :C
Kérdés lesz-e aki megveszi őket, ahogy a Klon Centaur- pedálokat.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55943) Moleman válasza X2N (#55942) üzenetére


Moleman
addikt

A Joyo American egy Fender Tweed erősítőmodellező, tudna komolyabb overdrive-ot is, de nekem csak egy nagyon enyhe crunch van kitekerve rajta, tiszta akkordkíséretre és fingerstyle-ra szoktam használni, néha kompresszorral, néha anélkül. A BB preamppel együtt pedig zúzós classic rock, amit szeretek. És nem utolsósorban próbateremben kb bármilyen ottani erősítő tiszta csatornájára dugva kiszámíthatóan jól szól.

A Digitech meg a MojoMojo csak azért van még fent, mert más jellegű torzítást tudnak, de nem igazán használom őket, mert csak magukban jók, nem működnek jól együtt a többiekkel.
A hangoló már nincs fent, nem volt elég pontos, inkább cipelem magammal a Zoom multit, aztán bedugom külön egy ABY pedállal.

Régen még több torzítóm volt, különböző ízvilágokkal, volt ugyanilyen Joyo erősítőmodellezőből Mesa Boogie, Artec Twin Head, Suhr Riot kópia, OCD kópia, tube screamer kópia, de annyi már tényleg felesleges. :DDD

(#55944) X2N válasza Moleman (#55943) üzenetére


X2N
senior tag

Lehet jobban járnál már egy AXE FX-el hosszú távon abban rengeteg hasonló boutique pedál van :D

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55945) Tibizzz válasza X2N (#55937) üzenetére


Tibizzz
kezdő

"amikor újra elkezdtem gitározni, hogy nem akarok pc-t látni a gitár "rendszerben" és digitális cucc maximum az effekteknek lesz."

Ízlések és ízlések. Én meg szeretek egyszemélyes zenekart játszani a PC-men. Azért vettem a gitárt.

(#55946) Moleman válasza X2N (#55944) üzenetére


Moleman
addikt

Biztos jó lenne, de a kici olcó kínai pedálok árából kb csak egy Ampero jönne ki. :D Bár az tény, hogy valószínűleg az is hasznosabb lenne, mint a sok kispedál bedobozolva a szekrényben. :D

De ezért szeretem az Amplitube-ot, abban is benne van szinte minden pedál, és virágbolti verzióban kifejezetten olcsó is. :DDD

(#55947) doc válasza X2N (#55942) üzenetére


doc
nagyúr

nekem a pedalboard fele OD/Distortion, nem tudtam donteni melyik tetszik jobban :D

(#55948) X2N válasza doc (#55947) üzenetére


X2N
senior tag

Mi anno fuzz face-t akartunk építeni középiskolában, aztán később építettem soldano superchargert, volt proco rat pedálom is de annak a hangja nem tetszett, többre már nem emlékszem...

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55949) doc válasza X2N (#55948) üzenetére


doc
nagyúr

Na a fuzz mondjuk pont nem az en 'cup of tea'-m :)
A tobbi pedalnal nem vagyok tul valogatos (talan a reverbnel igen, egy jo kis Hall azert legyen mar benne), de overdrive-bol/distortionbol annyifele van, mind kell :DDD
Mondjuk a kedvenc a Joyo UZI (allitolag a Friedman BE-OD klonja), meg egyszer majd akarok egy REVV G4-et, jo cucc de mocskos draga :-/

(#55950) setup


setup
junior tag

Sziasztok Muziker-be van valakinek kapcsolata?
Átveréssel indul nálunk a kari.
Megrendeltem a Muzikerből ezt a húrkészletet.
Ma meg is jött a csomag, ami egy A4-es méretű bubis boríték volt. Kibontva se a húrkészlet dobozán, se belül a borítékokon semmi, ami a bontatlanság jelét mutatná. Kiszedve a húrokat borítékokból ez a látvány fogadott.
[kép] [kép]
E-A-D húrok oldalcsípővel levágva, a G húr nem, de annak meg az anyagának a színe még csak nem is egyezik a többivel, szóval gondolom még csak nem is egy készletből van a 4 húr.
Na, most a húrok végét megcsavarja a kulcs, szóval ha már volt hangszeren egy húr az meglátszik. Ezt valami bolti alkalmazott követheti el.
Egyrészt jó lenne elérni, hogy a vonatkozó bolti alkalmazott mást ne b.sszon át, másrészt nem olcsó visszaküldeni a csomagot és nem bánnám ha megkapnám azt, amit kifizettem rendőrségi ügy nélkül.

Hol osszam? Esetleg GS-en üzenőfalra? Csak ott meg nem lehet betenni a képeket. Nem ismertek valakit a Muzikernél, akihez fordulni tudok?

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.