Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55551) Ctrl+Alt~Del válasza cucka (#55549) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

De ha az a cél, hogy ez egy jól játszató hangszer legyen, akkor aprítsd fel tüzifának tuti cserélném az egész hidat.

:DDD :DDD :DDD :DDD

W | W | H | W | W | W | H

(#55552) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#55545) üzenetére


doc
nagyúr

A tobbi gitarodnal ugyanez hogy nez ki? (a gitar nem tokeletes pontos, legalabbis normalis, egyenes bundoknal, szoval valamennyi pontatlansag normalis)
Bar igy hogy mind egy picivel magasabb, egy kicsit hatrebbtolnam a bridge-en a hurtamaszto pockot (nemtom hogy hivjak normalisul, bocs :D), es megneznem a 12. bundtol lefele is, nem csak felfele

(#55553) arnyekxxx válasza cucka (#55549) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a Musima médinNDK, a Jolana volt a csehszlovák

(#55554) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#55552) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Megnéztem a schectert, ott se tökéletesen pontos, de ekkora kilengések nincsenek. Pláne olyan, hogy minél távolabb megyünk az oktávtól, annál nagyobb az eltérés.

W | W | H | W | W | W | H

(#55555) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Másodmagammal is lemértem, az eredmény ugyanaz. Ez a menzúra bizony rövidebb közel 2 centivel, mint ahogy azt hirdették.

W | W | H | W | W | W | H

(#55556) nap válasza X2N (#55548) üzenetére


nap
addikt

Ok. Köszi a tippet!

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#55557) topikk


topikk
senior tag

Sziasztok, nezegetem az Elhagyom a varost ritmusgitar reszet. Segitenetek, hogy ez szerkezetileg milyen blues? Eddig (Justin nyoman) tanultam / gyakoroltam a 12 bar blues kulonbozo variansait, illetve a 16 bar blues-t, de ez valahogy teljesen mas. Egyaltalan mi a hangneme es mi lenne a sorrendje az akkordoknak a skalan belul?

[ Szerkesztve ]

(#55558) BluEyes válasza Ctrl+Alt~Del (#55546) üzenetére


BluEyes
őstag

Pedig időzzél csak. Láthatóan az a baja, hogy szerinted be van állítva az intonáció, pedig nincsen. Ez abból látszik, hogy a fél hangokkal lépkedéskor egyenletesen nő az eltérés. Ez azért van, mert a hiba összeadódik, a nuthoz közel még alig észlelhető, az első 4-5 fekvés még így is használható mert tisztának tűnik, följebb viszont a hiba már eléri a hallásküszöböt, meg a tuner érzékenységét. Vagyis nem jól állítod be a gitárt.
Az a csel, hogy ne hidd el az "oktáv beállítás" -ból az "oktáv"-ot. ne az oktávnál (12. bund) állítsd be a gitárt, hanem menj fel a legmagasabb bundokra, és ott csináld. Fülre a 19. bund üveghangja és a lefogott hang a jó megfejtés. Mivel van tunered, menj fel a 22. vagy 24. bundig, és ott állítsd be az intonációt. Arra figyelj, hogy a saját kezedhez állítsd be. Nem mindegy ugyanis, hogy milyen erővel nyomod a húrt. Ha épp csak símogatod a beállításkor, de vadmalac módra tépázod a hangszert játék közben, akkor hamis leszel, szóval úgy fogd a beállításkor a hangokat, mint amikor játszol. Ha így állítod be az intonációt, nem lesz hamis.
üdv

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#55559) BluEyes válasza topikk (#55557) üzenetére


BluEyes
őstag

Jogos a megfigyelés, ennek a nótának a címében van a blues, meg a dob alap egy triolás tüfff-tü-tüff-tü... amit bluesnak gondol a nagyérdemű oszt ezzel vége is a rokonságnak. A dal Géza dúrban van, G A H C D E F# G.
Az akkordok G (I.dúr) , Em (VI.moll) C (IV.dúr) D (V. dúr). Tábortűz-akkordok :)
A C időnként C7 az ének dallam miatt, és a D a verze végén D7 mikor a refrénre (Gdúr) megy.
Van még benne (az elején pl.) D# dúr, de az csak töltelék a kromatika miatt, D-D#-Em.
Ami érdekes viszont, az a refrénben az F dúr akkord. A G dúr skálában F# hang van, tehát az Fdúr eléggé vadkacsa itt. Ezt úgy hívják, hogy hangnem-kitérés. Ide egy IV. fok jönne, ez G dúrban a C, ha itt Cdúr-t játszol. akkor is rendben lesz a nóta, viszont ide a C dúr IV. fokát találták ki, ami ugye az F dúr. Tehát egy fél sor erejéig elmászik C dúrba, de utána megy is vissza G-be, a sorvégi V. fok már megint a Gdúr V. foka, azaz a D. Kábé ennyi. Ha nem érted elsőre, az teljesen normális, olvasd el újra :)
Üdv

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#55560) FockeWulf válasza topikk (#55557) üzenetére


FockeWulf
tag

A blues-os lüktetést (és a dal szépségét) a kromatikus 3 lépéses séták adják, ami végég le-fel szaladgál a dalba. Az eredeti, Edda-verzióban nem teljes akkordokat használ a gitáros, hanem kvinteket (E, D, C, G, F). Ha megfüleled már eleve a dalra végig jellemző kromatikus sétával kezd: D-Disz-E, aztán folytatja B-H-C, majd F-Fisz-G stb. Van benne fordított séta is mikor nem lentről sétál felfelé, hanem fentről le (a versek alatt) D-kvintre: E-Disz-D, vagy a refrénbe G, Fisz-E. A dal nem G-dúrban van, hanem G mixolídban (ezért az F a refrénekben), ezt a szóló is jól kirajzolja. Amit a kolléga írt előttem az esetleg akkor jó ha sima akusztikuson, tábortüzi akkordokkal szeretnéd elsikálni.

(#55561) Moleman válasza BluEyes (#55559) üzenetére


Moleman
addikt

Ez a IV/IV csodálatos dolog, nemrég jöttem rá, hogy ezek a kedvenc részeim minden zenében, csak eddig nem tudtam, miért. :K

(#55562) topikk válasza FockeWulf (#55560) üzenetére


topikk
senior tag

Koszi mindkettotioknek, igen, a kvintes (D5/E5/C5/G5, stb) verziora gondoltam, ezt neztem: https://www.songsterr.com/a/wsa/edda-elhagyom-a-varost-tab-s33687
A "felsetalas" valoban bluesra emlekeztet, de pl. a C-Cisz-G a setanal nem ertem a logikat. Mindenesetre jol szol es az a lenyeg. :)

(#55563) FockeWulf válasza topikk (#55562) üzenetére


FockeWulf
tag

Ez a C-Cisz-G felmenet nekem sem rémlik, szerintem ez a tab hibás, amit linkeltél songsterr-es tab sem pontos (többek közt mikor a vers végén van az az àtvezető dallam a refrénbe, ott nem azok a hangok vannak amiket a songsterr-es tab ír)

(#55564) topikk válasza FockeWulf (#55563) üzenetére


topikk
senior tag

Koszi, van valakinek egy linkje a pontos TAB-hoz?

(#55565) FockeWulf válasza topikk (#55564) üzenetére


FockeWulf
tag

Ha csak a ritmus része érdekel azt szerintem simán letudod fülelni az eredetiről, a hangnemet (G-mixolíd) már tudod, a kvinteket (E, D, C, G, F) tudod, innen már nyitott könyv a dolog. A ritmusa, lüktetése elsőre kicsit szokatlan (pl azok a triolás kromatikus séták), de ha egyszer elkapod menni fog!

(#55566) kutyek válasza Moleman (#55561) üzenetére


kutyek
senior tag

Igen, ez olyan, mint a secondary dominant (az V. fok V. foka, azaz kvintre még egy kvint), csak itt IV. fokkal...

(#55567) FockeWulf válasza kutyek (#55566) üzenetére


FockeWulf
tag

Bevallom őszintén hogy igencsak hiányos a zeneelméleti tudásom, de nekem már ennél a kijelentésnél borul az egész: "Ide egy IV. fok jönne..." Miért jönne ide épp a IV. fok? Bármelyik hang jöhetne ide, másként is mehet az énekdallam és a harmonizálás.

(#55568) cucka válasza FockeWulf (#55567) üzenetére


cucka
addikt

Miért jönne ide épp a IV. fok?

Ha követed a verze I-VI-IV-V akkordmenetét, akkor oda jönne a IV. fok.
Bárhova jöhet bármilyen hang, nyilván, de az ilyen pop-rock daloknál azért jellemző, hogy van 1, max. 2 akkordmenet, amire felfűzik az egész dalt.

(#55569) FockeWulf válasza cucka (#55568) üzenetére


FockeWulf
tag

Dehát a vers akkordmenete sem ez amit írsz, eleve nem is tonikáról indul, hanem a domináns V. fokkal indít, sétál a VI. fokra. Semmi logika nincs abban hogy a refrénben "ide most a IV. fok jönne".

[ Szerkesztve ]

(#55570) lacibattya válasza topikk (#55564) üzenetére


lacibattya
csendes tag

https://www.youtube.com/watch?v=IFlmRW50wHk
Nézd meg ezt a videót!Elég jól látni. :DD

(#55571) Ctrl+Alt~Del válasza BluEyes (#55558) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Köszi a tippet, bár ezt a gitárt már elcsomagoltam, küldöm vissza, de ezt ki fogom próbálni a többi gitáron.

W | W | H | W | W | W | H

(#55572) kutyek válasza FockeWulf (#55567) üzenetére


kutyek
senior tag

Bocsánat, csak most jutottam hozzá. A korábbi megjegyzésem általánosságban vonatkozott a C-F helyettesítésre (IV. fokra még egy kvart). Nem ismertem annyira a dalt, most meghallgattam, nekem inkább G-dúr/E-mollnak tűnik, és ebben a sémában én is inkább a C-t tenném (hagyományos alapokon) az F helyébe, tehát szerintem is IV. fok (C) állhatna ott - az F nyilván kilóg a G-dúr/E-moll hangzásvilágból.

(#55573) FockeWulf válasza kutyek (#55572) üzenetére


FockeWulf
tag

Persze hogy kilóg az F hang a G-dúrból, hiszen a dal mint írtam is G-mixolídban van, ez azt jelenti hogy a dúr szeptim fél hanggal le van szállítva, tehát ez esetben Fisz-ből F lesz. A dal refrén része, ahol az F kvint játszik, így megy: G-E-F-D, színtelenebb lenne és el is veszítené a mixolíd jellegét G-E-C-Dakkordmenettel.

[ Szerkesztve ]

(#55574) FockeWulf válasza kutyek (#55572) üzenetére


FockeWulf
tag

Amit cucka is írt, az I-VI-IV-V klasszikus "börtönablakás" akkordmenet itt nem játszik, és abban az esetben is a IV. fokot inkább egy terccel lentebbi moll-akkordal szokták helyettesíteni, ez G-dúrban G-Em-Am-D menet lenne. Így kicsit "romantikusabban" szólnak a dalok. De ez az Elhagyom a város-dal esetében nem játszik.

(#55575) kutyek válasza FockeWulf (#55573) üzenetére


kutyek
senior tag

Értem, amit írsz, de nem értek egyet. Most meghallgattam ismét, szerintem nem G-mixolídben van, hanem G-dúr / E-mollban, és az F-és rész egy moduláció (vagyis abban a passzusban átmegy G-mixolíd hangzásba), de maga a dal ettől szerintem nem lesz G-mixolíd. Megnéztem egy basszus szólam videót, nálam az döntött a G-dúr / E-moll irányba, van egy nagyon jellegzetes G-F#-E lépkedés, ami mixolíd esetben G-F#-F kromatikus séta lenne.
Persze meddő vita, adott, hogy mi a dallam, mik az akkordok. Peace.

[ Szerkesztve ]

(#55576) FockeWulf válasza kutyek (#55575) üzenetére


FockeWulf
tag

Nem vita ez, "szakmai eszmecsere" :) "maga a dal ettől szerintem nem lesz G-mixolíd", de, pont ettől az F-től lesz meg a mixolíd hangulat, ez a kulcshang, a refrénben hangsúlyosan szól, egy egész ütemen keresztül, egyértelmű a mixolíd jelleg. A mixolíd dúr alapú modális, szóval igen, dúros jellegű a dal (G) de ettől még ez az akkordmenet mixolíd.

(#55577) cappa72


cappa72
nagyúr

Csak egy röpke kérdésem lenne; szerintetek melyik vállalhatóbb?
Hohner St Lynx (1990-es évekből)
B.C. Rich Warlock, Bronze.

(Tudom, hogy szubjektív a kérdés, elnézést is kérek már most)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#55578) consono válasza cappa72 (#55577) üzenetére


consono
nagyúr

Nem mondom meg melyik vállalhatóbb, de a 90-es években nagyon szerettem volna egy St Lynxet :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#55579) topikk válasza FockeWulf (#55576) üzenetére


topikk
senior tag

Egyaltalan honnan lehet tudni, hogy ez G hangnem (most tegyuk felre hogy major vagy mix.). Miert nem valamilyen D ha mar D-vel kezdodik a dal?

Mondjuk D Dorian is kiadja az osszes akkordot (kvint formaban), az F-et is

Dm7, Dm9, Dm11
Em7
Fmaj7, Fmaj9
G7, G9, G11, G13
Am7, Am9, Am11
Bm7b5
Cmaj7, Cmaj9, Cmaj13

(#55580) cucka válasza topikk (#55579) üzenetére


cucka
addikt

A "kvint formában" az nem jelent semmit hangnem szempontjából.

Szóval ebben a dalban ha a gitár csak kvinteket játszik, akkor az nem elég információ ahhoz, hogy megmondd, egy adott helyen az egy dúr akkord vagy moll akkord. Azt a hiányzó tercet általában a basszusgitár, a szintetizátor vagy az énekes fogja hozzárakni.
(Ez pop-rock zenében jellemző. De a Slayerben mondjuk ritkán fordul elő, hogy a power chord-os zúzdára terceket énekeljen az énekes :D )

A hangnemet nem az határozza meg, hogy mivel kezdődik a dal, hanem hogy mivel végződik :) . Az alaphang az, ami felé gravitál a zene. Ha koncerten ez az utolsó szám, és egy nagy kitartott akkorddal le kell zárni, akkor az lesz az alaphang.

Aztán azt is tudod nézni, hogy az adott mód jellegzetes hangjai mennyire hangsúlyosak a zenében. Vagy azt is, hogy akkor ez egy lelkesítő, dúr hangulatú dal, vagy inkább egy szomorú moll hangulatú? (Mert ugye a dúr hangulatú skáláknak mindig van moll párjuk, ugyanazokkal a hangokkal)

És olyan is van, hogy a dal hangnemét nem annyira egyszerű megmondani, lásd Adam Neely videóját a youtube-on, ahol a Sweet Home Alabama hangnemét probálja kideríteni.

[ Szerkesztve ]

(#55581) FockeWulf válasza topikk (#55579) üzenetére


FockeWulf
tag

A C-dúr összes modálisa kiadná a hangkészletet (kvint formában), sőt maga a C-dúr hangnem is, hisz nincs benne módosított hang. A dal jellege, az akkordmenet és a saját füled is mutatja hogy minden a G-re vezet, a G-re "húz" a dal, ahogy a szóló is mutatja a G tonikát.

[ Szerkesztve ]

(#55582) cucka válasza cappa72 (#55577) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem ezek egyike sem volt egy legendásan jó gitár a maga korában.
És nem is hasonlítanak semennyire sem egymásra, az egyik egy superstrat, a másik egy fegyvernek látszó tárgy.

A kihívás az lesz, hogy találj ezekből egy nem szétütött, nem lefingott példányt. A Warlock-ból szerintem nem létezik olyan, amelyiknek nem ütötték le legalább az egyik sarkát.
Legfejebb akkor ha ki se vették soha a tokjából. De ha veszel egy ilyet, akkor te fogod lesarkazni, erre készülj fel lélekben :D .

[ Szerkesztve ]

(#55583) topikk válasza cucka (#55580) üzenetére


topikk
senior tag

Ok, a moll vs dur abszolut adja magat, es a dallamosabb reszeket nem neztem, csak a ritmusgitart. Itt pedig minden (refren, outro, szolo) D-re vegzodik. Tobbnyire D-vel is kezdosik az osszes resz. Szoval emiatt volt zavaros, de igy mar vilagos.

https://www.songsterr.com/a/wsa/edda-elhagyom-a-varost-tab-s33687

(#55584) arnyekxxx válasza cappa72 (#55577) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ha a Hohner jó állapotú akkor ez tűnik komolyabb hangszernek, a BC-nél a bronze az az egypálcikás széria

(#55585) cucka válasza arnyekxxx (#55584) üzenetére


cucka
addikt

Viszont alkalmatlan arra, hogy hasba szúrd vele a melletted álló zenészeket, amire a BC a nyerő választás.

És ha vérnányós black metált akarsz játszani, és szegecsben corpse paint-ben kiállsz egy ilyen hohner-el, akkor úgy fogsz kinézni mint egy balfasz. Szóval itt is jár a pont a BC Rich-nek.

(#55586) Goose-T válasza cappa72 (#55577) üzenetére


Goose-T
veterán

A Hohner szerintem vállalhatóbb, azt a Cor-Tek gyártotta még Koreában, a nyaka még akár jó is lehet, de ilyen idős gitárnál bundsíkolásra vagy teljes újrabundozásra fel kell készülni. A teste mondjuk valószínűleg rétegelt lemezből van. Ha az az obskurus tremoló van rajta, nem a floyd-szerű, akkor szerintem kerüld el nagy ívben. Bár működhet, de alkatrész biztos nem lesz hozzá.

A B.C. Rich Warlock Bronze meg egy totál alsópolcos kínai gyártmány, pont ezek miatt ment tönkre a cég. A formáján kívül semmi értékelhető dolog nincs rajta. Az meg ugye eleve megosztó.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#55587) cucka válasza Goose-T (#55586) üzenetére


cucka
addikt

A hohner egy tucat superstrat, mindenki gyártott ilyet a 80-as 90-es években. Ha nem találsz belőle jót, vehetsz egy tök ugyanilyen Kramert, Jacksont, Ibanezt, akármit, a lényegi különbség az lesz köztük, hogy milyen formájú a gitár feje, és mit írtak rá.

A BC Rich gitároknál a forma a lényeg. Senki se vesz ilyet azért, mert annyira hűde jó gitárok, és semmilyen józan érv nem szól mellette, hogy miért vegyél ilyet. Nagy, sérülékeny, nem ergonomikus, és a legtöbb zenei stílusban úgy nézel ki vele, mint egy bohóc.
Szóval tök mindegy, hogy mennyire alsó polcos, ha neked ez a forma kell, akkor ezt nem kapod meg más cégtől, le kell nyelni a békát, hogy alsó polcos kínai fos. Vagy elkölteni a rohadt sok pénzt egy amerikai modellre.

[ Szerkesztve ]

(#55588) FockeWulf válasza topikk (#55583) üzenetére


FockeWulf
tag

Talán segítség a hangnem megértéséhez, ha megfigyeled ebben a dalban pl a versek végén a D-kvint a legnagyobb feszültséget kelt (ha tudod h egy hangnemben az V. fok kelti a legnagyobb feszültséget, visszaszámolsz s már kb meg is van a tonikád), szóval a verset záró D kvint ("....tudod hogy nem felejtem mennyit vártam iiiiiitt...ohooo...."-rész) és erre érzed ahogy felod (van itt egy kis dallam-séta is, D-C-A-G) G-re, és G-vel kezd a refrén.

(#55589) Goose-T válasza cucka (#55587) üzenetére


Goose-T
veterán

Megkapod, és nagy valószínűséggel jobb minőségű lesz. Persze ez nem nagy dícséret a Harley Bentonnak. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#55590) cucka válasza Goose-T (#55589) üzenetére


cucka
addikt

Ó, nem is tudtam, hogy ezt is lemásolták. Király!
Sőt, más BC Rich modelleket is lemásoltak [link] [link]

Azért kár érte, hogy a testen az éles csücsköket lekerekítették, így kicsit elvész a hangulata.

[ Szerkesztve ]

(#55591) consono válasza cucka (#55590) üzenetére


consono
nagyúr

Hehe, Mockingbirdöt is szerettem volna régen, de abból is kinőttem :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#55592) cappa72 válasza arnyekxxx (#55584) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi mindenkinek!

Közben megnéztem, hogy nem is Bronze, hanem Platinum a B.C. Rich.
A warlock volt az álom gitár, de a gyerekkori sebhelyemet bántja kb. 10 perc játék után... pedig kellemes, kényelmes.
Még a Lynx-et nem próbáltam sajnos..

@#55585cucka
:D Ez tetszett! 👍

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#55593) Goose-T válasza cappa72 (#55592) üzenetére


Goose-T
veterán

A Platinum az már elfogadható minőségű, azok már nagyrészt Koreában készültek. Attól szerintem nem kell különösebben félni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#55594) benedekco


benedekco
addikt

HeadRush összeállt a Revalver-rel, hogy ez jó-e nekünk azt nem tudom, csak mondom.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#55595) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Megjött a Solar support válasza 5 nap után.

There's been an issue with the specs on the website.​
Please, let us know if you want us to prepare and email a prepaid shipping tag to return and refund, or prefer to keep the guitar. Thanks.

Looking forward to hearing from you.
Best regards,Solar Guitars Customer Service Manager

Érdekes. Issue. Az mit jelent pontosan szerintük? Rosszul van feltüntetve? Megkérdeztem, hogy a gyártási specifikáció szerint pontosan milyen hosszú a menzúra ennél a típusú gitárnál.

Az is fura, hogy nem írnak oda nevet, én sem úgy írtam alá, hogy S by Solar guitar disapponted user, hanem a saját nevem. Ez elég amatőr.

W | W | H | W | W | W | H

(#55596) bigrob válasza Ctrl+Alt~Del (#55595) üzenetére


bigrob
őstag

Konkrétan azt írta le, hogy rossz speckót írtak a weboldalon.
Le is lőtték a weboldalt, úgyhogy biztos komoly elírások lehetnek.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#55597) Ctrl+Alt~Del válasza bigrob (#55596) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Értem én mit írt, csak felfogni nem tudom. ;] Az elég amatőr, ha egy gitárdealer ilyen alapvető jellemzőt tévesen tüntet fel. Pláne, ha valaki konkrét menzúra hosszban keres gitárt (nem én voltam az)

Majd az ebony helyett azt írja, hogy laurel, a SD helyett meg azt, hogy Roswell? :D

A weboldalt azért lőtték le, mert Black Sabbath sale, meg nem tudom milyen kártya promóció, meg kutyafasza van egyidőben, és összeomlott az oldaluk, nem bírja el a rendeléseket. Ez az info tőlük származik.

W | W | H | W | W | W | H

(#55598) Goose-T válasza Ctrl+Alt~Del (#55595) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem nem az oldalon írták el a specifikációt, hanem a kínai gyárban kúrták el az egész sorozatot. :D Jó nagy blama ez a Solarnak. Nem véletlenül lőtték le a weboldalt sem, hanem azért, hogy ne adjanak el többet a szar gitárokból, mert különben bazi nagy bukó elé néznének. Mekkora balfékek már, hogy így átvették a legyártott cuccokat.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#55599) doc válasza Goose-T (#55598) üzenetére


doc
nagyúr

Nem lottek le a weboldalt, amiota elkezdodtek a nagy akciok, azota egyszeruen nem birja a terhelest (neha a nagy Solar oldal is megfekszik emiatt), ahogy C-A-D irta is.

A kerdes meg mindig az, hogy be lehet-e hangolni pontosan, intonaciohelyesen. Ha igen, akkor nekem tokmindegy hogy egy centivel kisebb a scale :)
A support levelebol az jon le hogy egyszeruen elirtak a weboldalon, vagyis nem a valodi meret szerepel ott. Hogy ennek mi az oka, az mar egy masik kerdes :D

Ctrl+Alt~Del: es akkor most mi a kovetkezo lepes, visszakuldod?

(#55600) FockeWulf


FockeWulf
tag

Mooer GE200-al van valakinek tapasztalata?

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.