Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54401) Moleman válasza lacibattya (#54397) üzenetére


Moleman
addikt

Úgy néz ki, mintha a vonalszintű gitárjelet vennéd fel, közben gondolom egy másik ablakban nyitva van valami effektprogram.

Ha ez a helyzet, akkor megoldás lehet, ha a kimenő jelet választod ki, mint felvevőeszköz, vagy ha nincs olyan, egy DAW-n belül lehet megoldani, hogy felveszed a vonalszintű jelet, ráküldöd az erősítőmodellt, és úgy exportálod ki a kísérettel együtt.

(#54402) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#54400) üzenetére


arnyekxxx
veterán

:)

(#54403) arnyekxxx válasza lacibattya (#54397) üzenetére


arnyekxxx
veterán

pl felvetelkor a monitorjelet hallod lejatszaskor meg a felvettet

(#54404) Tibizzz válasza Ba cy lus (#54398) üzenetére


Tibizzz
kezdő

A 70-es években még csak kép sem volt a nyugati sztárokról és a legtöbbet csak a Szabadeuropán hallottuk. Fender gitárja meg csak pár nyugatot járt embernek volt, csillio forintért. Ahhoz képest ma rendel az ember egy 50-ezr forintos gitárt, ráköti a számítógépre és lehet játszani.

(#54405) lacibattya válasza Moleman (#54401) üzenetére


lacibattya
csendes tag

Nincs program,csak a multi van rádugva a gépre.Importálom a zenét és rájátszom.Régebben ez így jó volt,most valamiért nem.Felvételi jel,és a lejátszó is az ampero van kiválasztva,ha változtatok rajta akkor is ez van. :W

(#54406) Tibizzz válasza lacibattya (#54405) üzenetére


Tibizzz
kezdő

Töröld a programot minden részével együtt és telepítsd újra. Vagy töröld a config fájlokat.

(#54407) arnyekxxx válasza lacibattya (#54405) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Felvételkor a multiból hallod közvetlenül a hangot, a felvételi jelszint viszont alacsonyra van állítva (vagy a multi küld halk jelet vagy a programban van lehúzva) ezért visszajátszáskor halk (ez szemre is látszik a képen). Fentebb veszed a bemeneti jelet (audacityben nem tudom ezt hol kell, ) vagy fentebb tolod a gitártrack hangerejét

(#54408) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#54400) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Cső hangzását csővel tutira lehet hozni, más kérdés, hogy szimulálni is elég jól lehet, lemásolni pedig tökéletes egyezéssel lemásolható az adott erősítő adott hangja. Ha ülsz a keverő előtt a studioban, nem fogod megmondani, hogy a monitorban a feljátszóhelyiségben kimikrofonozott fejládát hallod vagy annak a neurális modelljét.

[ Szerkesztve ]

(#54409) doc válasza arnyekxxx (#54408) üzenetére


doc
nagyúr

cso" vs modeling temaban: [link]
mondjuk azt erdemes hozzatenni hogy ez a Chapman egy abszolut parafenomen, erdemes megnezni a tobbi blindfolded tesztelos videoit is :D

(#54410) Ba cy lus válasza arnyekxxx (#54408) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Tökéletesen hozza, na persze. Olcsó hang olcsó lesz mindig. Majd ha az átlag otthoni felhasználó elkölt annyit a lánc digitális részére, mint a Metallica, akkor lesz érdemes pl. rájuk hivatkozni. De eleve, egy koncerten fülsüketítő hangerő mellett ki a fene fogja elemezgetni, hogy az most igazi cső vagy sem? A cső nem is igazán metálhoz kell. A metál jól megvan cső nélkül is, a tisztán csöves lánc ritka, mert általában valami pedál is főszerepet kap a metálos soundban.

(#54411) doc válasza doc (#54409) üzenetére


doc
nagyúr

oh, amugy ha mar cso vs SS amp: vannak ezek a "felcsoves" erositok, ahol a preampban van a cso ha jol tudom, ezekre ugye nem igaz ami az "igazi" csoves erositokre, vagyis hogy ahhoz hogy rendesen szoljon, alaposan fel kell tekerni a hangerot?

(#54412) Ba cy lus válasza doc (#54409) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Az igazságot érdemes youtube-on keresni. ;]

(#54413) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#54410) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Leírtam én a "koncert" szót? Ott az én 20ezres wox stomplabomat sem különbözteti meg a közönség egy fejládától.

Illetve megkülönbözteti amiatt, hogy jobban szól a stoplabom egy jó IR-el mint egy random szarul bemikorofozott fejláda amit a random technikos jó szarul kihangosít.

[ Szerkesztve ]

(#54414) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#54412) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Biztos vagyok benne, hogy te a véleményedet a tonex vagy a NAM studiokörülmények közti alapos kipróbálása és sok vakteszt után hoztad meg

(#54415) arnyekxxx válasza doc (#54409) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a linkeden a tranzisztor vs cső a téma

itt van a jelen a neurális modellezéssel

tl,dr nem a real amp győzött

szerk. és az is a jelen, hogy ugyanezt tudja a NAM szoftverből ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#54416) X2N válasza Ba cy lus (#54410) üzenetére


X2N
senior tag

Látom van itt sötétség rendesen a fejekben...

El kellene már attól vonatkoztatni hogy mit hall a hozzá nem értő közönség(aki adott esetben még részeg is), meg hogy én mit akarok hallani a saját cuccomon gitárhang néven. Mert engem az érdekel hogy nekem szóljon jól a cucc, akkor én örömmel játszok rajta.

Jó lenne ha nem az lenne az alap hogy koncert hangerő mellett mi hogyan szól. Ilyen általánosításokat meg hogy metálhoz nem kell cső...gondolom akkor JCM800, SLO100, 5150, Diezel, ENGL, Bogner stb. erősítők már nem is szükségesek metálra még csak nem is használja egyik zenekar se mert mindenki vesz egy félvezetős végfokot és rádug egy random félvezetős torzítópedált és megvan a Metallica sound, ne szórakozzunk már. Az összes lemez ezeken az igaz vasakon lett felvéve, nem valami félvezetős cuccon. Az a baj hogy fogalmad sincs pl, hogy miért kell egy tubescreamer a csöves erősítő elé. Igenis kellenek azok a csövek, onnantól kezdve hogy elkezdjük torzítani a jelet...átlag jóska persze azt nem tudja hogy metálra az nem jó ha a végfok torzít mert akkor megrottyan a sound, ezért kellenek a 100W-os fejek(ezek sincsenek kitekerve, tisztán is lead akkora teljesítményt hogy hangos legyen) hogy nem esik szét a hang, nem torzít be a végfok...

doc- Régebben Randall-nak voltak jó féle hibrid erősítői mint pl a V2-kár hogy ma már nem gyártanak ilyeneket mert metálra pont jó lenne ahol nem kell hogy torzítson a végfok.
Ez is megint egy tévhit hogy fel kell tekerni a csöves erősítőt hogy jól szóljon, baromság. Mindig mindenki ezt hangoztatja, közben pedig eltelt 60 év, már van master volume az erősítőkön, van ppimv szabályzás, vannak loadboxok...jó lenne már felébredni. Persze fel lehet hozni példának de hát Dimebag-is félvezetős erősítőn játszott...igen addig amíg meg nem csinálták neki csövesből azt amit ő szeretett volna, gyorsan reagáló erősítőt, ezért használt tranzisztorosat mert azon lehetett ezeket a gyors riffeket játszani, akkoriban sok csöves erősítőnek ez a tipikus lomha hangja volt, nem úgy mint egy mostani modern csöves erősítőknek.

Kicsit utána kellene olvasni a dolgoknak.

Utána kellene menni annak is hogy mi számít full csöves erősítőnek...ugyanis a legtöbb erősítő ma már a csöveseknél is hibridnek számít onnantól hogy a jelútban bármilyen félvezető megtalálható, nálam van egy SLO30 klón amit én építettem ez full cső, jelútban végig csövek vannak még az effekt loop-is csővel van meghajtva, csatornaváltás LDR-ekkel van megoldva ahogy az eredetiben is, etalon sound, mindenki ezt használta anno(első ultra high gain erősítő) szól mint a veszedelem. Ha most megveszel egy JCM 800 Reissue 2203-at abban is az effekt loop félvezetős ;] , 800+eFt-ért(viszont legalább annyi eszük volt hogy bipassolható). Van egy JCM 900-SLX is ami szintén full cső csak a loop-ban találsz 2db műveleti erősítőt a jelútban, szerintem nem rontja le annyira a hangot, de már ez sem számít innentől full csőnek, aztán ott van a rack-es ENGL E530- előfok(ebben az előfokban még az az érdekes hogy nincs benne a klasszikus katódkövetős TMB EQ meghajtás mint a legtöbb klasszikus erősítőben, így nincs kompresszálva a hang), a végfok félvezetős, (2x1.25W) szerintem ez is vállalhatóan szól a félvezetős végfok létére, de ha mellé teszem az SLO-t az más liga, tiszta hangnál hozza azt a meleg hangot amit kell, persze ki lehet kötni csöves végfokra... míg az Engl, kicsit sterilebben szól, ezen a lightos overdrive hangon pedig az Engl elhasal egyértelműen, nem úgy vannak beállítva a csövek munkapontjai hogy erre ideális legyen, a torzított csatorna az elég komoly benne viszont sokszor zenekarban meg elveszik másik gitáros mellett mert nem szól ki a zenekarból. Persze ahogy írtam korábban is, ha valakit érdekel hogyan szólnak ezek a cuccok szívesen megmutatom őket bárkinek. Hozd el nyugodtan a modellezős cuccot és összehasonlíthatjuk, engem meg a modellezős hangja érdekekelne, mit fejlesztettek az utóbbi 10 évbe, érdemes-e beinvesztálni ilyen kütyüre. Az SLO-ba most tettem végfok negatív visszacsatolás kikacsolásra lehetőséget(a tiszta csatorna nem szól át a torzítottba nálam, de ezt is megfogom csinálni kapcsolhatóra) így ki lehet próbálni milyen hangja van így, én csak Dual Rectifier módnak mondanám...mivel ezt is onnan másolták.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54417) Ba cy lus válasza arnyekxxx (#54414) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Youtube-os demonstrációnál kb. minden jobb, ott azt is magabiztosan mutogatják, hogy az iphone D850-szintű képeket csinál. A valóságban meg a belépő DSLR-hez sincs sok köze. Sőt, az iphone mint fejhallgató erősítő is megállja a helyét, felesleges pénzkidobás a többszázezres fejeshez külön DAC, fejes erősítő. Aztán mikor saját füllel (szemmel) jársz utána a dolgoknak, nem pedig arra alapozol, ahogy hallatják/láttatják veled youtube-os (fizetett) megmondóemberek, akkor jön a ledöbbenés.

(#54418) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#54417) üzenetére


arnyekxxx
veterán

tehát nem próbáltál még neuralmodellezős cuccot

(#54419) Ba cy lus válasza arnyekxxx (#54418) üzenetére


Ba cy lus
őstag

De kár, hogy nem erről írtam, hanem a youtube-os videókkal való érvelés komolytalanságáról.

(#54420) X2N válasza Ba cy lus (#54417) üzenetére


X2N
senior tag

Pontosan erről van szó. Manipuláció meg marketing. Ahogy a fotózásnál se lehet megb@szni a fizikát a szenzormérettel, lehetetlen egy Fullframe szenzor minőségét megközelíteni egy körömhegynyi mérető szenzorral meg azzal az optikával ami a mobilokon található. Sokat fejlődtek a mobilok is az image processing téren de a valóság az hogy nem profi felhasználásra való. Van nekem egy Pentax-om, régebben még sokat fotóztam egy FIX 35mm 1.4-es Samyang-al, brutális képeket csinált, pedig csak APS-C a szenzor, imádtam.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54421) consono válasza arnyekxxx (#54418) üzenetére


consono
nagyúr

Hagyd, szerintem, a hitről hiába vitatkozik az ember, bármit is mutatnak a tények :) Meg ugye a gitárosok többsége nagyon konzervatív.
Én elengedtem a hittérítést, kipróbáltam a NAM-ot, nem győzködök senkit, simán csak tudom, hogy jó.

X2N: jól látom, hogy képek terén sincs meg a nurális modelezés? ;]

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#54422) X2N válasza consono (#54421) üzenetére


X2N
senior tag

Hát sajnos ezzel mellélőttél, mert használtam nem is keveset a Stable Diffusion-t és nem győzött meg. Egyszerűbb grafikákra, rajzolt dolgokra már most is nagyon jó, de ahogy elkezdesz komplexebb dolgokat csinálni a kézen és az arcokon elhasal, nem beszélve az arányokról...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54423) X2N válasza consono (#54421) üzenetére


X2N
senior tag

Aki nem bemikrofonozott ládát akar hallgatni az mit csináljon? Nekem ez idegen hogy fejhallgatóval vagy stúdió monitoron hallgassak gitár hangot...nem arra való. Ti min, milyen hangerővel is hallgatjátok a NAM-ot?

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54424) arnyekxxx válasza X2N (#54416) üzenetére


arnyekxxx
veterán

JCM800, SLO100, 5150, Diezel, ENGL, Bogner stb. erősítők már nem is szükségesek metálra

Tényleg nem szükségesek. Valami falusi garázsbanda (talán Pantera a nevük) egész korrekt életművet letett az asztalra tranyós Randall fejjel. Marshall Valvestettel (ok, ebben van egy db előfokcső) olyan zenekarok játszottak mint Sepultura, Prong, Static-X, Meshuggah, In Flames, Death. A jelent meg ismerjük, egy Megadeth is elmegy turnéra Quad Cortexekkel és hát a Maidennél is ott az axeFX a JMP1 helyett,

(#54425) arnyekxxx válasza X2N (#54423) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Beállítasz a sarokba egy 4x12 tornyot meg egy izmos végfokot és a tonex pedállal 150db ezresért megkapod kb a világ összes erősítőjét.

(#54426) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#54419) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Elnézést ha félreértettelek, és nem akartad azt sugallni, hogy a mai modellezős megoldások a közelében sem lehetnek egy igazi csöves cuccnak.

(#54427) Ba cy lus válasza consono (#54421) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A jó meg az ugyanolyan között van némi különbség. Ahhoz, hogy ugyanolyan legyen, még ha tökéletes modellezést is feltételezünk, tökéletes lehallgató lánc is kell. Az meg távolról sem evidencia.

(#54428) doc válasza Ba cy lus (#54419) üzenetére


doc
nagyúr

Mitol "komolytalan"? Attol hogy a youtube serverein van fent a video? Ha mondjuk a NAMMon latod eloben ugyanazt, attol mar "komoly"?
En mint "1 XP-s" amator, nyilvan adok azok velemenyere akik nalam sokkal jobban kepben vannak (legyen az akar gitar, akar barmi mas). Az EN fulemet baromi konnyu lenne barmilyen gagyi cuccal becsapni, de van akinel ez kozel sem ilyen egyszeru. Engem erdekel az o velemenyuk is.
X2N: "a fotózásnál se lehet megb@szni a fizikát" - ja, emlekszem mikor anno ment a rohogcseles hogy jajj mekkora baromsag mar ez a digitalis fotozas, soha nem fog a kozelebe sem erni az analog filmes technikanak :D Most tulajdonkeppen ugyanerrol beszelunk, csak gitarerositok kapcsan :)

(#54429) Ba cy lus válasza arnyekxxx (#54425) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Kb. mint ahogy az iphone D850-szint, mert youtube-on bemutatták. :DDD

(#54430) doc válasza consono (#54421) üzenetére


doc
nagyúr

Ez a NAM amugy pontosan micsoda is?

Ha jol ertem, ez gyakorlatilag arra jo hogy egy standardizalt input file-t lejatszol a sajat gitarcuccodon, es a kimenetet vizsgalva a szoftver legeneral hozza egy modellt, onnantol szoftveresen (pl egy VST pluginen keresztul) el tudod erni ugyanazt a hangzast a fizikai gitarcucc nelkul, ha a gepbe dugod a gitart?

(#54431) X2N válasza arnyekxxx (#54424) üzenetére


X2N
senior tag

Jajj te szegény, ebbe nagyon beleszaladtál most... ;]
Az ne zavarjon hogy Dimebagnek lettek utána csöves erősítői is, pont Randall-tól, meg volt egy Dime nevű erősítő gyártó is aki kifejezetten neki csinált később csöves erősítőket...szóval megtért ő is. ;] Meshuggah Line 6 gitárhangját én nem tartottam sose jónak, érteni értem miért ezt a cuccot használták akkoriban(teljesen jogos volt akkor azokkal a csöves erősítőkkel, ma viszont már nem), viszont azóta készült kifejezetten nekik csöves erősítő(asszem Fortin-tól) Meshuggah néven...ami ezekre a 8 húros lehangolt gitárokra lett kifejezetten elkészítve. Szóval nekem az jön le így a történelem alapján hogy mindig lesznek gitárosok akik keresnek valamilyen hangot amit az akkori cuccokkal megoldanak valahogy aztán később csinálnak rá kifejezetten csöves erősítőt is. Mert lesz rá igény. Nem értem itt részedről a kézzel lábbal tiltakozást amikor az összes modellezős cucc amit ma jelenleg a nagy zenekarok kicipelnek fellépésre az eredeti csöves erősítőket modellezik. Mert nem egy tranzisztoros erősítőt fognak modellezni erre példa nem nagyon volt még, meg akkor sorold már el hány tranzisztoros erősítőt tud lemodellezni egy AXEFX. Engem miért érdekeljen hogy a Metallica AxeFX-et cipel ki a koncertre, amikor Petrucci meg a mai napig kicipelteti a Mesa Mark V-ket koncertre, vagy Malmsteen-aki a rengetek muzeális Marshall-t, cipelteti fellépésre, megteheti nem? Nyilván egyszerűbb 2db axe FX-et kicipeltetni, mert nincs benne cső ami sérüljön. Érdekes régen nem volt probléma kivinni pár erősítőt egy koncertre, ma meg már mindenki hisztizik ha meg kell emelni 20 kilót.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54432) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#54429) üzenetére


arnyekxxx
veterán

tehát nem próbáltad

(#54433) X2N válasza arnyekxxx (#54425) üzenetére


X2N
senior tag

Ez így működhetne is, én nagyon kíváncsi lennék egy ilyen setupra tényleg. Élőben meghallgatnám. Viszont ezzel a setuppal az lesz a probléma hogy a végfok is beleszól a hangba, sok modellezős cuccnál ki lehet kapcsolni a hangfal szimulációt, a végfokszimulációval mi a helyzet? Vagy akkor lekapcsoljuk a hangfalszimulációval együtt a végfok szimulációt is, viszont akkor a végfok fogja színezni a hangot, ami ugyanúgy kihat nem is kicsit a végső hangra. Mert egy ilyen setupnál a végfoknak annyira transzparensnek kell lennie amennyire az lehetséges... a másik meg hogy ezen a toneX pedálon pontosan mi is az amit kapok? Mert ha ezeket csak letöltött presetekkel lehet használni amit userek tanítottak be az ő saját cuccukon akkor minden azon múlik, ha a preset nem ezen a setupon alapul mehet az egész a fenébe...az én cuccomon a végfokkal, ládával nem fog jól szólni... Azt is vedd figyelembe hogy ha én veszek ilyen ilyen kütyüt akkor az mennyi ideig tart megtanulni beállítani, megcsinálni azokat a hangzásokat amiket én használok jelenleg...mert ez is kétélű dolog, egyrészt baromi jó hogy ennyi mindent meglehet csinálni vele csak nem mindegy hogy mennyi időbe telik ezt beállítani, vagy ha élőben kicsit utána kell állítani akkor az mennyire lesz macerás.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54434) arnyekxxx válasza doc (#54430) üzenetére


arnyekxxx
veterán

https://www.neuralampmodeler.com

van egy zenészszoftver, egy vst /stanalone app amibe betöltöd a kész modelleket és mint egy ampszimet használod meg van egy capture amivel bármit le tudsz másolni amin át lehet küldeni az oktató wav-ot. Ez lehet egy fej, egy pedál, egy komplett rig pedáltól a mikrofonozott hangfalig, de csinálnak namot mindenféle cuccok előfokából (klasszikus keverők, szalagosmagnók akármi) Ha van saját fasza cuccod akkor ezzel tudsz magadnak készíteni másolatot, meg vannak mások által elkészitett nam-ok amiket letölthetsz és használhatod.

ez a legnagyobb ingyenes gyűjtemény
https://tonehunt.org/all
de vannak fizetősek is meg ingyenesek máshol.

(#54435) fattyu


fattyu
veterán

remek beszélgetések ezek és nekem is van öröm egy marshall felirat birtoklásában.

a valóság meg érdekes dolog. vak hallgatáson okom van azt hinni oly sokan hasalnánk el...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#54436) arnyekxxx válasza X2N (#54433) üzenetére


arnyekxxx
veterán

egy tranyós végfok nem sokat szól bele a hangképbe.

Én azt veszem figyelembe, hogyha olyanom van akkor a lefelenyíl megnyomásával egy milliós fej hangját megkapom, elé tudok tenni egy 70es évekbeli maxxon od808-at és utána egy oversized mesa ládát v30akkal töltve

(#54437) X2N válasza arnyekxxx (#54425) üzenetére


X2N
senior tag

Tonex pedálra ezt írták gs-en hsz.ben: engem a hangja sem győzőtt meg, totál műanyag érzet, amikor magában szól. Messze van még a Helixtől is, nemhogy a kemper, Quad cortexhez mérten. A Helix cuccok meg árban kb ugyanott vannak

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54438) arnyekxxx válasza X2N (#54431) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Engem miért érdekeljen, hogy Petrucci mit cipel ki ha a Metallicának meg Maidennek elég az axe FX a Megadethnek meg a QCortex?

(#54439) arnyekxxx válasza X2N (#54437) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Hát ha a GS-en ezt írta valaki akkor csak így lehet.

(#54440) X2N válasza fattyu (#54435) üzenetére


X2N
senior tag

Csak ezt a csávót ne...nem is ért hozzá semmit.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54441) fattyu válasza X2N (#54440) üzenetére


fattyu
veterán

nem az érdekel mit mond hanem hogy mit hallok...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#54442) doc válasza arnyekxxx (#54434) üzenetére


doc
nagyúr

Igen, erre gondoltam, koszi.
Ezzel kapcsolatban meg egy kerdes: ha jol ertem, ez csak az adott eszkoz egyetlen beallitasat masolja, ugye? Tehat ha en mondjuk akarok egy Revv G4 pedal modellt, es letoltom, akkor az azt az egy adott beallitast (potik allasa, stb) hasznalja, ahova az tekerte aki aztan abbol a modellt csinalta?

(#54443) Ba cy lus válasza fattyu (#54435) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Annak a vágynak nagyobb hajtó ereje van manapság, hogy olcsón tökéletest, sőt mindent. Egy rakás youtuber erre alapozza az ilyen bemutatóit. És egyébként mint tapasztalt hifisnek, tisztában kellene lenned vele, hogy már a tökéletes D/A-konverzió sem alapvetés.

[ Szerkesztve ]

(#54444) Tibizzz


Tibizzz
kezdő

Jó kis vita ez, de azt azért vegyük figyelembe hogy az átlag zenehallgató már vagy 30 éve digitális zenét hall csak., mert a felvételek és a CD is digi. :)

(#54445) X2N válasza arnyekxxx (#54436) üzenetére


X2N
senior tag

Jajj ezt ne...ez már túl inkompetens hozzállás, egy tranyós végfok is beleszól a hangba sajnos, rohadtul nem mindegy már ez sem, tudod vannak üzemosztályok)A, AB, D, (tranzisztoros, fetes, mostfetes végfok, műveleti erősítők, integrált IC-k. Tápegység lehet lineáris, vagy kapcsolóüzemű mint a modernebb cuccoknál. Csatolás nem mindegy hogy DC csatolt vagy kondenzátor is van a jelútban. Globális visszacsatolás megléte a végfokban. Hifisták erről tudnának mesélni. Lehet félelmetesen jó tranzisztoros erősítőket készíteni, és szarul szóló rideg hangú csöves erősítőket is. A különbség az hogy a csövessel lehet a fülnek kellemes páros harmonikus torzítást előállítani. A félvezetős meg ha elkezd torzítani kellemetlen páratlan torzítást fog generálni... Én még csak a tényleg a lényegesebb dolgokat írtam le, sokaknál már a gyógyszer elgurul amikor megveszik ezeket az ujjnyi vastag hangfalkábeleket. Hobbielektronika fórumon is akik több bevált erősítőt is megépítettek rájöttek hogy egyik sem szól ugyanúgy még ha félvezetős is.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54446) X2N válasza Tibizzz (#54444) üzenetére


X2N
senior tag

Milyen szerencse, én hülyét kapnák ha a bakelites zajokat kellene hallgatnom a felvételen. Pedig én még bakeliten meg kazin is hallgattam Rolling Stones-t, Queen-t meg P Mobilt...

fattyu-élőben kell hallani nem egy bemikrofonozott felvételen mester.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54447) X2N válasza arnyekxxx (#54436) üzenetére


X2N
senior tag

Én azt veszem figyelembe, hogyha olyanom van akkor a lefelenyíl megnyomásával egy milliós fej hangját megkapom, elé tudok tenni egy 70es évekbeli maxxon od808-at és utána egy oversized mesa ládát v30akkal töltve

Azt hiszel el, amit akarsz. ;]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54448) FockeWulf válasza X2N (#54446) üzenetére


FockeWulf
tag

Pedig még mindig a legjobb (értsd: ami a legélethűbben adja vissza a felvett hangot) hanghordozó a bakelit lemez. Zajosnak zajosabb a sercegés miatt, de a legteljesebben ezen hallod amit felvettek rá.

(#54449) Ba cy lus válasza Tibizzz (#54444) üzenetére


Ba cy lus
őstag

És? Ha még eltelik 30 év, akkor is kell D/A-konverzió, abból pedig a tökéletes minőségű (mert ugye erről volt szó, hogy ugyanazt a hangot hozza) nem olcsó, azt nem egy 100-200k-s pedál fogja tudni. :N

szerk.: Ráadásul még előtte van egy A/D-konverzió is, hiszen a gitár analóg jelet szolgáltat. Ezeket már önmagában tökéletesen kivitelezni nem olcsó mulatság. :R

[ Szerkesztve ]

(#54450) consono válasza X2N (#54447) üzenetére


consono
nagyúr

Minden fejben dől el, a zene is csak az agyadban létezik :)

"In God we trust. All others must bring data"

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.