Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52701) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#52695) üzenetére


arnyekxxx
veterán

tudod mit összekínlódtak a starwarsok felvételén, hogy senki kezét ne vágja le a fénykard forgatás közben?

(#52702) Ctrl+Alt~Del válasza Smiley (#52697) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nekem amúgy ez is szarakodás. Most kipróbáltam, hang nélkül felvettem a videót telefonon, a hang ment a garage-be, átdobtam a gépre, majd alátoltam a dobsávot, videót szintén, aztán manuálisan szinkronizáltam, majd kiexportáltam a videót.

Ha ehhez hozzáveszem, hogy van, hogy mondjuk 20-szor kell felvennem vagy még többször, mire úgy sikerül valami, akkor az annyi hangsáv, videó, vagy egy nagyon hosszú hangsáv és videó, amit utána vagdossak a jól sikerült részre, szóval nekem ez tényleg macera ez.

Ennél ez egy drágább, de egyszerűbb megoldás. Telefonra direktbe ráköt, betesz az amp elé, aztán már mehet is a felvétel. Nem kell szinkronizálni, dugdosni, ide másolni, oda tallózni...

W | W | H | W | W | W | H

(#52703) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#52702) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Cserébe szar lesz

Nem hülyék találták ki a sávos felvételt meg az utómunkát.

(#52704) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#52702) üzenetére


Alexios
veterán

Mikrofonos témával is lehet szívni amúgy, kísérletezd ki hogy szól akkor ha x távolságra rakod a hangszórótól, meg ha x+5cm távolságra. Vagy szintén a hangszóró közepéhez, széléhez, stb rakod, drasztikusan más tud lenni

(#52705) Smiley válasza Ctrl+Alt~Del (#52702) üzenetére


Smiley
őstag

Dehogy egyszerubb, egyszer megcsinalod a logic/final cut template-t aztán futószalagon lehet csinálni. Azért nem írom az ingyenest mert azokat nem ismerem, de mivel ugyanaz az magja valószínűleg tudja.

De akkor mondok mast. Mac-re van a blackhole opensource cucc, ezt beállítod a logic/gagaeband-ban összekötöd az OBS-el megadod a késleltetést és realtime tudod venni videóval együtt mp4-be. Ha nem elég jó a webcam akkor lehet használni az iPhone kameráját is valami app-on keresztül. Én igy gyakorlok például.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#52706) Smiley


Smiley
őstag

Szoval ennyi kb a trukk osx alatt, hogy realtime rogzitheto legyen video-val egyutt amit csinalsz normalis hanggal. Nalam a 300ms csuszas van a logitech webcam es blackhole kozott, ezt volt a legnehezebb beallitani, majdnem 5 percet kellett szorakozni. HW szinten megy az encode, jo hangkartyaval semmit nem zabal a gep.

Midi:

Logic:


OBS:

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#52707) Bobrooney válasza Alexios (#52704) üzenetére


Bobrooney
senior tag

És ne beszéljünk a környezeti zajokról amik felvétel közben összejöhetnek (sziréna, lift, vonat, duda, etc..)

(#52708) Ctrl+Alt~Del válasza Smiley (#52706) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Néztem erről tegnap egy videót, továbbra sem értem, miért kell az a virtuális akármi ebbe a láncba. A MacBook kamerája nagyon gyenge, most jön akkor megint az, hogy akkor a telefon és valami applikáció még mellé...Na, ez egy újabb lépés.

Illetve még azt sem értem, hogy akkor ebbe hogy kapcsolódik bele pl. a Spark? Azt kötöm USB-n a gépre? Ahogy a képen is van, ha midi outputnak beteszem ezt a virtuális valamit, akkor nem tudom BT-on Sparkra tolni mondjuk a YT videó hangját, mert a kimenetet lefoglalja ez a virtuális valami. :F

Na erre mondtam, hogy macerás.

W | W | H | W | W | W | H

(#52709) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#52708) üzenetére


doc
nagyúr

Szerintem csak kifogast keresel.
A Katana tudja, gondolom a Spark is hogy a rakotott gitar hangjat USB-n kiadja. Radugod a szamitogepre, kesz vagy. Ha a beepitett kamera nem tetszik, iPhone-et is tudja hasznalni alapbol.

(#52710) Goose-T


Goose-T
veterán

Végre volt időm beletenni az Ibanezbe a DiMarzio D-Activator X-et. Állat egy pickup!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#52711) M@trixfan válasza Ctrl+Alt~Del (#52689) üzenetére


M@trixfan
addikt

Erre a vibrátóra hatósági szúnyogirtást rendelek el! :DDD A gitár is hamis, de a vibrató, megőszültem ember! :DDD

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#52712) Ctrl+Alt~Del válasza M@trixfan (#52711) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Én örülnék azért, ha így tudnék vibrátózni. ;]

Neked jobban megy?

W | W | H | W | W | W | H

(#52713) doc válasza M@trixfan (#52711) üzenetére


doc
nagyúr

Nem az intonacio rossz? A magas hangok tényleg nagyon hamisak, a melyebbeknel nem hallom, bár tény hogy botfulem van :D

(#52714) Goose-T válasza doc (#52713) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem is az a rossz. Nagyon rossz.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#52715) M@trixfan válasza Ctrl+Alt~Del (#52712) üzenetére


M@trixfan
addikt

Így semmiképpen se vibrátózz! Ez olyan hiba ami ha berögzül és nem veszed észre, hónapok vagy évek kellenek tudatos fókusszal. Szokták mondani, hogy “practice makes permanent”, itt is már van baj :) Amúgy ez természetes, hogy kezdőként borzalmas, csak helyes irányba kell indulni és egy élet elég lesz hozzá :DDD

Nagyon jó gyakorlás pl. a blues riff a “Final Countdown” szólóban a pörgetős részek közt ha “mega ultra” lassan játszod és vibrátózod a megfelelő hangokat. Nyújtást is gyakorlod vele és mégis valami valódi cucc, nem csak gyakorlat ;)

Hazaiak között Vámos Zsoltot és Lovrek Krisztiánt kifejezetten ajánlom vibrátó technika szempontjából milliméterre figyelni. Szegény Daczi Zsolt YouTube leckéi is etalonok. Szíjártó Zsolt és Lukács Peta szintúgy, csak nekik egyéb kiválóságaik nagyon elvonják a figyelmet :D

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#52716) M@trixfan válasza doc (#52713) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az is rossz és “nincs griden a timing” sem. A vibrátó az háborús bűntett, már megy ki a TEK… :))

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#52717) FockeWulf válasza M@trixfan (#52715) üzenetére


FockeWulf
tag

Hűű az a Lovrek Krisztián....atyaég....régebben egy facebukk csoportba osztogatta az észt sokáig...egy vicc az az ember.... :DD

(#52718) espista


espista
senior tag

[link] Inkább ez.

Romani ite domum!

(#52719) M@trixfan válasza FockeWulf (#52717) üzenetére


M@trixfan
addikt

Azt nem tudom, javaslom a YouTube csatornáján a gitáros munkásságát követni inkább. :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#52720) FockeWulf válasza M@trixfan (#52719) üzenetére


FockeWulf
tag

Köszi, inkább kihagyom 🙂

(#52721) benedekco válasza M@trixfan (#52711) üzenetére


benedekco
addikt

Húúúúúú. A hideg rázott ki ember! Irrgalmatlan hamiiiiis! Annak a gityónak elkélne egy beállítás!
Arra már nem is tudtam figyelni, hogy mit csinál az arc, lehetett szar is, de nem láttam ebből már semmit, a hamis hangok után.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#52722) Ctrl+Alt~Del válasza M@trixfan (#52715) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Értem, de mi az az "így"? Mi ebben a hiba szakértő szemmel? Ha csak a mozdulat furcsasága, akkor BB King és Slash is rosszul vibrátózott/zik, mert mindkettőé elég fura. ;]

Ha meg szakmai szemmel tényleg rosszul, akkor kíváncsi vagyok, hogy mi a rossz benne.

Az én szűk tudásom szerint a vibrato a hangmagasság megváltoztatása a húr kismértékű, ritmikus fel- és lefelé húzásával/tolásával - vs tremoló, ami valójában a vibrátó, ami ezt a hatást a húr nyújtásával, rövidítésével éri el - , aminek ez a fickó eleget tesz.

Szóval, mi a rossz benne? :D

W | W | H | W | W | W | H

(#52723) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#52722) üzenetére


Alexios
veterán

Az ahogy szól :)
Nyugodtan kiserletezz vele milyen ha lassabban vibratozol, vagy gyorsabban, milyen ha nagyobbat nyújtasz közben vagy kisebbet, és ezek kombinációja. A videón leginkább a legrosszabb, tényleg kicsit szúnyog szerű, nyugodtan lehet lassabban is

Slash vagy BB King vibratoja össze se mérhető velük, ne viccelj :)

[ Szerkesztve ]

(#52724) Ctrl+Alt~Del válasza Alexios (#52723) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Gondolom azért tekeri olyan gyorsan, mert kevés ideje van rá. Azért próbálja nagy frekvenciával nyújtani a húrt.

Bár én ehhez nem értek. ;]

Nem azt mondtam, hogy azok rosszak, csak hogy ha a mozdulat furcsasága a probléma itt, de akkor ezek szerint nem az, hanem a hangzása.

W | W | H | W | W | W | H

(#52725) lacibattya válasza Ctrl+Alt~Del (#52722) üzenetére


lacibattya
csendes tag

Úgy hallottam nem fel-le vibrátózunk,hanem:csak egy irányba.A nyak szélétől befelé,a vastagokat alap-le,
a vékonyakat alap-fel.

(#52726) doc válasza lacibattya (#52725) üzenetére


doc
nagyúr

az nem csak sima nyujtas?

(#52727) Ctrl+Alt~Del válasza lacibattya (#52725) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Amit egyszer feltolsz, azt le is kell engedni, és fordítva, így szerintem a fel-le irány a vibrátó.

W | W | H | W | W | W | H

(#52728) lacibattya válasza Ctrl+Alt~Del (#52727) üzenetére


lacibattya
csendes tag

De az alapállapotnál megáll és vissza!

(#52729) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

a Neural Amp Modeler mindenre is jó, valaki betanította a Cube Baby erősítömodeljeit is :)

(#52730) consono válasza arnyekxxx (#52729) üzenetére


consono
nagyúr

Vicces :DD

"In God we trust. All others must bring data"

(#52731) arnyekxxx válasza consono (#52730) üzenetére


arnyekxxx
veterán

egyébként tényleg mindent megcsinálnak vele ami beleszól a hangba, rögzitőeszközök, keverők, lassan mindenből amin át tudják küldeni a tanító wav filet-t abból gyártanak modelt :) Az egyik srác a Behringer V-ampjából csinált egy baszottnagy könyvtárat :)

(#52732) consono válasza arnyekxxx (#52731) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, mindenkinek megvan akkor a maga perverziója :) Mondjuk sose tudhassa az ember mikor kell egy jó kis V-Amp modell a tökéletes soundhoz...

"In God we trust. All others must bring data"

(#52733) espista


espista
senior tag

Zeneelméletben jártas kollégákat kérdezném, hogy mi a különbség a D és a Dmaj akkordok között?

Romani ite domum!

(#52734) Moleman válasza espista (#52733) üzenetére


Moleman
addikt

Elméletileg semmi.
Viszont ha elgépelték, és Dmaj7-re gondoltak, akkor jön a D-F#-A mellé egy C# is.

(#52735) espista válasza Moleman (#52734) üzenetére


espista
senior tag

Igen, a maj7 megvan, csak egy kottán belül láttam egymás után a D és a Dmaj-t. Akkor a major A dúr? A ∆ a jele, ha jól emlékszem. A ° meg a szűkített?

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum!

(#52736) Moleman válasza espista (#52735) üzenetére


Moleman
addikt

Á, értem. Ebben az esetben a maj és a ∆ szerintem a dúr hangzást jelöli, ez jelentheti akár az egész skálát is, láttam már ilyet Rick Beato leckéiben. Tehát ha lenyomod az összes fehér billentyűt a zongorán, az egy C∆ "akkord".
∆ = Major scale/chord or major seventh
És igen, a ° mindig a szűkített jele, akár akkordról, akár skáláról beszélünk.

Jelen esetben próbálj meg a füled után menni, hogy mit hallasz az eredetiben, hátha kiderül, mire gondolt a költő. :D

[ Szerkesztve ]

(#52737) Ctrl+Alt~Del válasza Moleman (#52736) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Minden szavaddal egyetértek! :DDD :DDD :DDD

W | W | H | W | W | W | H

(#52738) FockeWulf válasza Moleman (#52736) üzenetére


FockeWulf
tag

"Tehát ha lenyomod az összes fehér billentyűt a zongorán, az egy C∆ "akkord". " Szerintem ez így nem jó megfogalmazás, ha lenyomja a zongorán az összes fehér billentyűt akkor simán csak megszólaltatja a C-dúr skála összes hangját. Az akkord mindig terc építkezésű, amit aztán persze lehet szűkítgetni, bővítgetni stb, de hogy egy skála hangjait egyszerre megszólaltatva akkordnak nevezzük azt...hm...ilyennel még nem találkoztam... :)
Egyébként milyen az a szűkített skála?

(#52739) Moleman válasza FockeWulf (#52738) üzenetére


Moleman
addikt

Beato így fogalmazott, hogy "chord", ha elég sokáig bővíted, eljutsz odáig. :D De igen, nem szokványos ez a megnevezés.

A szűkített skála ott van a link alatt:
DIMINISHED (WHWHWHWH) C D Eb F Gb Ab A B C

#52737 Ctrl+Alt~Del
21 éve zenélek, de sose volt még ilyen jó móka mint most, mióta ilyen elméleti feladványokkal szórakozunk. :D
Bár én mindig ilyen hülye vagyok, szórakozásból SQL lekérdezéseket írok fejben a zuhany alatt. :DDD

(#52740) FockeWulf válasza Moleman (#52739) üzenetére


FockeWulf
tag

Kipróbáltam ezt a szűkített skálát...eleve nagyon disszonáns nekem így "szűzen"....főleg az A hang meg az Asz...eleve egy adott hang ha egyszerre szerepel egy skálában a le vagy fel módosított alakjával együtt nem kellemes a fülnek. Furcsa...

(#52741) lacibattya


lacibattya
csendes tag

Bedobott a postás egy Hárlinentont :DD
Sc450 plus teljesen vállalható!
Feleannyi mint a Cort cr250!Gyanús hogy marad! :C

(#52742) benvolio válasza lacibattya (#52741) üzenetére


benvolio
őstag

Kèpet! Nekem is van egy. :)

(#52743) lacibattya válasza benvolio (#52742) üzenetére


lacibattya
csendes tag

(#52744) consono válasza lacibattya (#52743) üzenetére


consono
nagyúr

Csini!

"In God we trust. All others must bring data"

(#52745) lacibattya válasza consono (#52744) üzenetére


lacibattya
csendes tag

Gyanús hogy van egy kis földelés probléma nagy torzításnál serceg ha meg érintem csend.De a hangja szuper!Majd orvoslom,esetleg felső nyereg csere lesz ősszel ha már ráérek.Ja és élőben szebb!A kép nem adja vissza.

[ Szerkesztve ]

(#52746) benvolio válasza lacibattya (#52743) üzenetére


benvolio
őstag

:R Nekem a borostyán színű van. A koptatót meg levettem mert zavart.

(#52747) doc


doc
nagyúr

Voltam ma zeneboltban, es kiprobaltam egy Ibanez RG 565-ot, amin Edge tremolos hid van. Ezen hogyan kene palm mute-olni? Az tunt fel hogy ha a leheletnyinel jobban hozzaerek, akkor mar valtozik a hangmagassag (mozog ugye a hid), marpedig lenduletesen zuzva el nem tudom kepzelni hogy erre oda tudnek figyelni. Csak megszokas kerdese, vagy van valami trukkje?

(#52748) Goose-T válasza doc (#52747) üzenetére


Goose-T
veterán

Be kell jól állítani, ledobni a gyári 9-es húrokat és minimum 10-eseket rátenni, hogy legyen erő a húrokban. Na meg megszokás. Amikor még járt hozzám a gitártanár, ő is mindig ezt csinálta a floydos Jacksonommal, mert neki sosem volt floydos gityója, így túl erősen nyomta.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#52749) Ctrl+Alt~Del válasza lacibattya (#52743) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Jó ez Báttya, csapasd csak ezen a November Rain szolot!

W | W | H | W | W | W | H

(#52750) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#52747) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Mar ott tartasz, hogy lenduletesen zuzod? Na, mirol maradtam le? :DDD :DDD

Érdekes, az én kezem alatt a floydos gitaromon a palm mute-om jobban hangzik, mint a fix hurlabason. Biztos en vagyok bena, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.