Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52201) lacibattya válasza bigrob (#52190) üzenetére


lacibattya
csendes tag

Remélem nem csak a magad nevében beszélsz.
Mostanában gondolkodtam rajta hogy valami videócsetes segítséget
kérek.De előtte még erőltetem egy kicsit magam! :DD

(#52202) FockeWulf válasza lacibattya (#52200) üzenetére


FockeWulf
tag

Ugyanez. El nem tudnám magam képzelni számítógépen/laptopon b@szakodva játszogatni....főleg fülessel...valahogy nagyon nem a világom. Persze van aki meg így tolja, lelke rajta ha neki meg úgy tetszik.
Én is annak a híve vagyok, hogy erősítő billenőkapcs felpattint, egy-két pedál rátapos, azt mehet a bénázás :D most hogy én ott a programokba, láda/fej szimulációkba, effektek közt egérrel keresgéljek...brrr....ez van ha az ember begyöpesedett analógbuzi... :D :DD

(#52203) Alexios válasza FockeWulf (#52187) üzenetére


Alexios
veterán

Nálam biztos jobban motivált a jobb gitár mint a szar kezdő, nem csak azért mert drága volt, hanem mert jobb volt, hosszútávon.
Másrészt nem értem, ha van pénze az embernek miért kéne egy 65 ezres gitárt vennie? Valahogy teljesen be van rögzülve itthon gitáros körökben hogy a kezdőknek szenvedniük kell, és a jobb cuccot ki kell érdemelni, mert ugye akusztikuson kell kezdeni, ezek szerint legyen olcsó is a kezdő gitár stb. Ezzel szemben tőlünk nyugatabbra simán megvesznek egy classic vibe vagy akár egy player seriest kezdésnek. Nem azért mert az olcsó szar, hanem mert ha megengedheti a jobbat ami neki jobban tetszik, kényelmesebb, stb, akkor minek szopassa magát?
Van akinek az okoz örömet hogy minél kevesebb pénzből meg tudja oldani(és manapság kis pénzből nagyon sok mindent meg lehet oldani egész jó minőségben), van aki meg azt szereti hogy olyan cuccai vannak mint azoknak akikre felnéz, és egyikkel sincs semmi baj.

Ez a fajta már-már személyeskedő stílus viszont szerintem teljesen méltatlan a topik színvonalához, ha idegesít ignoráljátok, de most komolyan azért basztatni valakit mert vett egy "drága gitárt"(az egy másik kérdés hogy mennyire számít egy 200 ezres gitár manapság drágának, mikor nagyjából 2-3x áremelkedés volt az elmúlt 6-7 évben gitár ügyileg. szerintem semennyire), és nem jól gitározik? És akkor mi van? Nagyjából ő az egyetlen aki a topikba szokott amúgy feltölteni valamit gitározásról.

[ Szerkesztve ]

(#52204) doc válasza Alexios (#52203) üzenetére


doc
nagyúr

"mert ugye akusztikuson kell kezdeni" - azt hittem ezen a hulyesegen mar tulvagyunk :D legalabbis minimalisan is hozzaertoktol mar mindenhol azt latni hogy ez baromsag, csak azok sulykoljak akik 40 eve a leggagyibb akusztikusokon kezdtek, aztan ugy gondoljak hogy mashogy nem is lehet. Egy kezdonek sokkal konnyebb egy elektromos (foleg kis hurnyomassal) mint mondjuk egy jo kemeny femhuros akusztikus.

(#52205) Alexios válasza doc (#52204) üzenetére


Alexios
veterán

Abszolút egyetértek, annyival árnyalnám, hogy mindenki azt vegyen lehetőleg ahhoz megfelelőt amihez használni szeretné.
Ha klasszikust játszana ott a nylon, ha tábortűznél játszana, vagy énekes-gitárosi vágyai vannak ott az akusztikus, ha meg zúzni akar akkor ott az elektromos :)

(#52206) lacibattya válasza doc (#52204) üzenetére


lacibattya
csendes tag

Erre szoktam mondani:ha vizisíelni akarsz akkor motorcsónak kell nem vitorlás! :DD

(#52207) FockeWulf válasza Alexios (#52203) üzenetére


FockeWulf
tag

Senki sem írt vagy állított itt olyanokat amiket írtál. Senki sem írt olyanokat hogy a sz@r kezdőgitár jobb lenne mint a drága. Senki sem mondott olyanokat hogy szenvednie kéne bárkinek is, vagy ki kéne érdemelnie bármit is. Nem állítottam azt sem hogy 65 ezres gitárt kéne venni akárkinek is. Csak annyit fűztem hozzá hogy egy alsóbb kategóriás, pl 200 ezres gitár is megfelelhet kezdőnek, nem csak az 5-600 ezres, vagy a millás...vagy az a fölötti....és hogy az olcsóbb gitár is sokszor lehet jó...a drága se mindig garancia a legjobb minőségre...de már unalmas sokadjára is leírni ugyanazokat.
Nem hiszem hogy bárkivel is személyeskedtem volna, vagy akár kötekedő hangnemet ütöttem volna meg, b@sztatást meg főleg nem láttam senki részéről. Hisz nem címeztem direkt senkinek, általánosságban írtam amit írtam, véleményt meg szerintem mindenki írhat, ha normális hangnemben, kultúráltan teszi.
Videókat is többen töltöttünk már ide fel, többször is, ami szerintem egy tök jó dolog, mindenki olyan szinten gitározik ahogy. Szerintem abban mindenki egyetért velem hogy itt messze NEM profi egyikőnk se, de ettől függetlenül aki felvállalta itt magát (Smiley, Goose-T, Ctr alt del, Arnyekxxx, DrDoktor, jómagam) mindenképpen elismerésre méltó.

(#52208) Alexios válasza FockeWulf (#52207) üzenetére


Alexios
veterán

Bocsánat, csak a motivációs rész ütötte meg a szemem a kommentednél, de a többi részt természetesen nem neked szántam, főleg nem a személyeskedőset :)

[ Szerkesztve ]

(#52209) FockeWulf válasza Alexios (#52208) üzenetére


FockeWulf
tag

Semmi gond, én bocs ha túl indulatosnak tűnt a reagálásom, nem annak szántam :)

(#52210) arnyekxxx válasza FockeWulf (#52202) üzenetére


arnyekxxx
veterán

szerintem semmivel nem nagyobb macera elinditani a gépen a standalone NAM-ot mint bekapcsolni a sarokban a dobozt és ott tart a tudomány, hogy a NAM-bol konkrétan Hetfield soundja fog megszólalni ha a masteroffpuppets.nam-ot nyitom meg nem pedig valami torzított hang amire azt mondom, hogy olyan metallicás mert letekertem a közepet. Persze én vagyok az a hülye akinek ott áll a próbateremben a 4x12 marshall meg a fej és nem azt használom hanem a multit ládaszimulációval a PA-ra kötve.

(#52211) FockeWulf válasza arnyekxxx (#52210) üzenetére


FockeWulf
tag

Elhiszem hogy így van, de én analógpárti vagyok, nekem az a hangzás jön be....meg az egész fíling nekem sokkal jobban tetszik, kézzelfogható erősítőn játszani, kézzelfogható pedálokkal...ez van :)
Amúgy hangzásokat én sose akartam utánozni, teljesen úgy sem lehet amúgy. Sosem akartam úgy szólni mint Hefield, Jimmy Page, Joe Perry vagy Slash. Nekem sokkal izgalmasabb minimál cuccal saját hangzásokat létrehozni, és azokkal variálni.

(#52212) Moleman válasza lacibattya (#52188) üzenetére


Moleman
addikt

Kezdőként valóban nehéz, ha nincs senki, aki segítsen választani, nagy a kockázat.

Az első gitárom egy romos Kremona nejlon volt 9000 forintért, de olyan lendülettel kezdtem el tanulni, hogy 4 hónappal később kaptam egy normális gitárt.
Azzal már kifejezetten szerencsém volt, nem is én választottam, a szüleimre melegített rá a hangszerboltos egy kínai Squier SD-6-ot, de mint kiderült, csodálatos választás volt, 21 évvel később is örömmel nézek rá. Persze azóta már vettem szebb/jobb/kényelmesebb gitárokat használtan, még olcsóbban, de azok megtalálásához/kiválasztásához már kellett 10-20 év tapasztalat.

Elektromossal kevésbé volt szerencsém. Márkahűségből újra Squiert vettem, a szememnek a strat forma tetszett, de akkoriban nem is csak a Bullet, hanem az Affinity széria is vállalhatatlan volt, úgyhogy Deluxe (= jávortopos Standard) lett, 25 wattos Frontman kombóval. Sajnos túl sokára, 9 évvel később derült ki, hogy helyette valami HSS superstratra lett volna szükségem, de anyagi okokból korábban fel sem merült, hogy új gitárt vegyek/lecseréljem. Amíg nem próbáltam mást, elégedett voltam vele, de mai szemmel már minden más gitárom jobb nála, évek óta nem használom, el van rakva emlékbe.
A kombóval az ellenkezője történt, akkoriban nagyon nem szerettem, a beépített torzítója szörnyű, más pedálom/multieffektem akkoriban nem volt. Mai füllel viszont csodálatos tisztája van, néha még most is használom. Meglepő módon basszusgitárral is nagyon jól szól, zenekari hangerőn sem halálozott el tőle.

A modellezős/PC iránnyal valahol szerencsém volt, mert még nem is tudtam, mi az, de 2001-ben vettem egy jó belső hangkártyát, ami bizonyos korlátokkal, de nagyon sokáig kiszolgált. Mai szemmel az is szörnyű volt az impedanciaillesztés hiánya miatt, de legalább nem késett a hang. Emiatt nem volt annyira égető a cseréje, ma viszont nagyon bánom, hogy fiatalkorom rövidke kreatív időszakát azzal szerencsétlenkedtem végig, gyakorlatilag elpazarolva azt.
Ma már hiába lenne meg hozzá minden eszközöm, nincs időm/türelmem komplett covereket készíteni sávonként, végképp nem még saját számokat is írni. 5+ éve el sem indítottam semmilyen DAW-t, csak standalone alkalmazásokban gitározom/zongorázom a saját szórakoztatásomra.

Bocsi a kisregényért, csak azt akartam kihozni belőle, hogy távolról sem ördögtől való kezdőként nagyobb pénzt fektetni a szükséges eszközökbe, ha megengedheted magadnak, mert nekem minden megbánásom/keserűségem abból ered, hogy nem engedhettem meg magamnak ezeket, mikor igazán szükségem lett volna rá, most meg már késő.

A mérleg másik nyelve, hogy még 65 ezret sem muszáj kiadni, 37-42 ezer ft között több csodálatos gitárt is vettem, de ahogy korábban is írtam, ezekhez kellett a szerencse/tapasztalat/hozzáértés.

#52202 FockeWulf
Szerintem mindkettőnek megvan a helye és ideje. Valahol begyöpösödött analógbuzi vagyok, volt/van fullcsöves erősítőm, amiben cserélgetem a hangszórót is, van 20 pedálom, életem legjobb hangélménye volt, mikor egy próbateremben megszólalt a Les Paulom egy Marshall 6100-on keresztül egy Mesa Boogie 4×12 ládából.
De közben nem szeretem, ha más is hallgatja amit otthon pötyögök, ezért szinte mindig fejhallgatóval játszom. A programokban nem kell sokat keresgélni/tekergetni, tudom mit szeretek, sok éve megvan az a 2-3 preset, amin játszani szoktam. A zongorát végképp nem tekergetem, amióta megvan a szoftver, a Don't Stop Believing preset van betöltve. :DDD

#52204 doc
Az akusztikusnak sem kötelező keménynek lennie, van egy Samick akusztikom, 12-es húrokkal D standardben olyan puha érzés játszani rajta, mint bármilyen elektromoson.

A nylon megint más élmény, a húrok miatt puha, az action és a nyakszélesség miatt nehezebb játszani rajta, de újdonságnak nem rossz. Gyerekkoromban nagyon nem szerettem a Kremonát, de 20 évvel később újra vettem nejlonhúros gitárokat, amiket most örömmel használok.

(#52213) doc válasza arnyekxxx (#52210) üzenetére


doc
nagyúr

Nekem SOKKAL nagyobb macera. A ket gitar be van kotve egy ABY dobozzal, labbal bebillentem az eloszton a fokapcsolot, megmarkolom a gitart es szol.
Gepen elinditani az adott programot, odarancigalni a gitart, bedugdosni, utana ha nem csak a laptop hangszorojabol akarom a hangot hallani, akkor meg beallitani hogy az erositon szoljon, aztan leulhetek a karfas irodai szekre gitarozni... Inkabb maradok a gitarerositonel :D
Persze ha valakinel eleve ugy van kialakitva a kornyezet hogy ezt tamogassa, akkor az siman tud kb ilyen egyszeru lenni, de en peldaul a Boss Tone Studioban sem szivesen piszkalgatom a cuccokat, sokkal jobban kezre all a pedalokon tekergetni, gyorsabb, egyszerubb, rugalmasabb, konnyebben eloallithato barmi amit eppen akarok, mas :)

(#52214) espista válasza Alexios (#52203) üzenetére


espista
senior tag

Csak, hogy "megcáfoljalak" :-) Új gitár, új dalok. [tavaszi dalok]

Romani ite domum!

(#52215) FockeWulf válasza Moleman (#52212) üzenetére


FockeWulf
tag

Nylonos nekem is van, az volt az első gitár, épp 7végén cseréltem le a húrokat szegényen. Már megmattult-befehérdett a lakkja itt-ott, a fogólap is kezdi színét veszteni, de amúgy új húrokkal egész jól szól, ahhoz képest hogy egy román vacak :D

(#52216) arnyekxxx válasza espista (#52214) üzenetére


arnyekxxx
veterán

4 rendelkezésre nem álló videó el van rejtve

(#52217) arnyekxxx válasza FockeWulf (#52211) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Az a lényeg ezekben a neurális modellekben, hogy az a hangzás lemásolva, nem a megírt szimulációja. Nyilván a melegedö baszottnagy trafó illatát meg az izzó csöveket nem adja vissza de a hang az az.

Az szerintem sokat hozzátesz az itthoni játékélményhez, hogy ha gyakorlok valamit akkor azt hallom vissza amit meg akarok tanulni, sokkal hangulatosabb egy fehér explorerrel küzdeni a maszterofpapetsz ritmikájával azon a hangszinen amit Flemming Rasmussen tekergetett ki mint egy random torzítottgitárhangon egy piros ibanezzel.

(#52218) Ba cy lus válasza arnyekxxx (#52210) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Az a fő baj ezzel szerintem, hogy a túl sok lehetőség elvonja a figyelmet. Főleg egy kezdő esetén. Inkább vegyen szerintem egy halálegyszerű kis kombót (még azon is elég sokféle hangzást ki lehet hozni), és gyakoroljon azon. Nem jó elveszni a rengetegben.

Én már ugyan nem vagyok kezdő (és persze a profitól is jó messze vagyok), de tudatosan konzervatív a gitáros láncom, mert így jobban tudok a lényegre koncentrálni. Ha pedig mondjuk új pedált szeretnék, az ára épp elég visszatartó tényező, hogy ne menjen el az egész ide-oda csapongásba, megfontoltabb lehessek. Szóval remélem érthető, mit akarok ezzel mondani: a temérdek lehetőség, a mennyiségi szemlélet könnyen az elmélyülés ellen hathat. :R

(#52219) lacibattya válasza espista (#52214) üzenetére


lacibattya
csendes tag

Ez te vagy? :D Kurvajó! :C

(#52220) FockeWulf válasza arnyekxxx (#52217) üzenetére


FockeWulf
tag

Igen, elfogadom az álláspontodat. De én meg a másik véglet vagyok, nem akarok ugyanúgy szólni mint Hefield vagy Mustaine, vagy akárki akit kikevergettek (továbbra is meggyőződésem h nem is tudna pont úgy szólni senki sem, esetleg csak megközelítőleg, de ez mind1 is). És most nem random torzított gitárhangról beszelek, hanem olyan hangzásról amit ahhoz a nótához kevertem ki, ami ahhoz szerintem passzol, ami nekem a legjobban tetszik (persze ez sokszor kicsit hasonlít az eredetire hihi).

Bacylus@ teljes mértékben egyetértek. Első szuszra elég otthonra a kisszobába egy jó , használható, nem gagyi kombó, esetleg néhány effektpedál, máris kinyíllik szinte végtelen lehetőség, az első években jobb a nagyobb hangsúlyt a tanulásra fordítani.

[ Szerkesztve ]

(#52221) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#52218) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a halálegyszerű kis kombo (ez alatt értem a kis tranyós olcsó cuccokat amit a tipikus kezdő (nek az anyja csomagban mert ugy olcsóbb) megvesz) az meg jellemzően szarul szól és a sok jó hangzás közti válogatás helyett arra lehet elcseszni az időt, hogy végre valami értelmes hang jöjjön ki belőle. Ami meg jól szól az nem olcsó. A pedálkeresésnél megint nem rossz ha az ember szimulátorozgat, kezdő gyerek sokat hallja, hogy a tyubszkrimer milyen krvajó és mindenki is azt használja, megveszi és csodálkozik, hogy a világ legnépszerűbb OD pedálja a kis tranyós zajkeltőből nem csinál metálállatot csak egy kicsit több lesz a közepe a zsizsegésnek. Pedig Hetfieldnek ott volt a lánc elején (meg nekem is :)) ). Ampszimben meg ki lehet próbálni, hogy mit is csinál egy TS egy tranyós erősítővel aminek van egy minimálisan torzított csatornája.

(#52222) FockeWulf válasza arnyekxxx (#52221) üzenetére


FockeWulf
tag

"a halálegyszerű kis kombo (ez alatt értem a kis tranyós olcsó cuccokat amit a tipikus kezdő (nek az anyja csomagban mert ugy olcsóbb) megvesz) " ha így nézed igazad is van valamilyen szinten, viszont én a "halálegyszerű" kis kombó alatt pl egy 1 wattos, vagy 5 wattos kis csöves kombót értek (blackstar, bugera, marshall...stb), ezek árban is vállalhatóak, és otthonra több mint jók. Ezeken egy kezdő bőven elpedálozgathat, kísérletezhet. A "kis egyszerű kombó" nem mindig a Powerstate és testvérei tranyós kategória :)

(#52223) consono válasza espista (#52214) üzenetére


consono
nagyúr

Milyen gitár ez? Elég vékonynak tűnik a teste...
Én éneklős videót még annyira sem mernék feltenni, mint gitározósat :) Nagy respect!

"In God we trust. All others must bring data"

(#52224) Moleman válasza arnyekxxx (#52221) üzenetére


Moleman
addikt

+1.
A Guitar Rig/Amplitube előtt fogalmam nem volt, melyik effekt mit csinál pontosan, mire való, mit lehet rajta állítani, hova kell tenni. Nagyon jó lehetőség volt mindent kipróbálni, hogy nekem mi tetszik, mire van szükségem, és végül ennek megfelelően vettem meg a megfelelő kispedálokat (Joyo/Nux kópiákat, olcsó magyar épített pedálokat).

#52222 FockeWulf
Amíg nem értesz hozzá, addig nehéz, nem biztos, hogy megtalálod ezeket. Én kb 13 év gitározás után, egy új barátom jóvoltából értettem meg, hogy miért van a webshopokban 1 wattos erősítő 120 ezerért, miközben lehet kapni 100 wattost is 60 ezerért. :D

#52214 espista
:C

#52223 consono
Ibanez GA35TCEDVS lenne a tippem.

[ Szerkesztve ]

(#52225) Ba cy lus válasza arnyekxxx (#52221) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ampszimulátorhoz sem árt egy értelmes hangfal, illetve fejhallgató, addig az sem fog jól szólni.

arra lehet elcseszni az időt, hogy végre valami értelmes hang jöjjön ki belőle.

Nem ezen múlik, hogy megtanul-e gitározni. :N Bár itt van nekem is a csöves Marshall, azért a Blackstar mini amppal is jól elvagyok gyakorláshoz. Nem fellépés, hanem gyakorlás, ezt fontos kihangsúlyozni, ehhez felesleges a tökéletes hangzást üldözni.

[ Szerkesztve ]

(#52226) FockeWulf


FockeWulf
tag

Na, akkor én is beszállok a videós körútra, ne érje szó a fórumot hogy sose oszt meg senki semmit :D az előbbiekben írta valaki, hogy ha klasszikus műveket szeretnél akkor végy nylonhúros gitárt...én azt mondom lehet Tankcsapdát is játszani nylonhúroson (habár sose voltam nagy Tankcsapdás...nagyon kicsi se)...a gagyi énekért meg bocsi...meg a telós felvételért :)
[link]

espista@ :C :C :C

(#52227) espista válasza lacibattya (#52219) üzenetére


espista
senior tag

Ha arra az őszülő, kopaszodó, pocakos, de belül még mindig 12 éves fiatalemberre gondolsz, akkor igen. Köszi!
@consono: Ez egy thinline Ibanez GA35TCE. A teste is vékony és a nyaka is. Hát én se erre készültem, de az érdeklődés hiánya kényszerpályára állítja az embert. Köszi!
@Moleman: Köszi!
@FockeWulf: Pedig ez még egy nagyon jó lemez, minden hibája ellenére. :C

Romani ite domum!

(#52228) arnyekxxx válasza FockeWulf (#52222) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A 100ezres kombókat én nem a halálegszerűkiskombó csomagba teszem :), na jó HB van 60-ért de a nevesek azért százasok. És akkor jöhetnek hozzá a pedálok amik márkásból jól látható pénzösszegbe kerülnek alis copyban meg szerencsejáték.

(#52229) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#52225) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ami megfelel a zenehallgatásra azon az ampsim is jól fog szólni. Illetve ugyanúgy mint a zene. Illetve olyan jól minimum, mint a Blackstar mini :)

[ Szerkesztve ]

(#52230) FockeWulf válasza arnyekxxx (#52228) üzenetére


FockeWulf
tag

Pedig azok. 4-5-6 potinál nincs rajtuk nagyon több, teljesítményben szinte csak szobagitározásra használhatók (de arra nagyon). És igen, kb 100 ból megvan, plusz 2-3 pedálka és kész a boldogság :)

(#52231) arnyekxxx válasza FockeWulf (#52230) üzenetére


arnyekxxx
veterán

onnan nézve jogos a halálegyszerű jelző.

Szóval tart a számla 130ezernél (mert elsőre sikerült venni egy jó OD/distortion/fuzz meg egy jó delay vagyChorus pedált olcsón) vs. rocksmith kábel 13e ft (tételezzük fel, hogy mindenkinek van otthon 10 évnél fiatalabb számítógépe és nem szokolrádión hallgat zenét tehát rendelkezik valami hifijelegü hangmegszólaltató rendszerrel) és már szólhat is a Fender Princeton Reverb valami szolid OD-vel megércesítve, utána meg kikapcsolódásnak lehet metálkodni egyet egy marshalládára dugott diesel VHX-el.

ki mit szeret :)

(#52232) doc válasza arnyekxxx (#52231) üzenetére


doc
nagyúr

"tételezzük fel, hogy mindenkinek van otthon 10 évnél fiatalabb számítógépe és nem szokolrádión hallgat zenét tehát rendelkezik valami hifijelegü hangmegszólaltató rendszerrel)"

Akkor vegyen egy multieffektet (40 korul mar siman van Zoom G1 four) es keszen van. Picivel dragabb mint egy Rocksmith kabel, de en sokkal inkabb ezt valasztanam (van/volt mindketto). Ezzel is ki tud probalni mindenfele effektet, kap loopert, dobgepet, es ahogy itt visszaolvasva latom, nem-Mac gepen meg lehet szivni audio driverekkel meg egyebekkel.

Ettol meg nincs baj a "PC-re kotom aztan kesz" megoldasokkal, szerintem tok jo hogy lehet valasztani, a sima full analog es gitar->szamitogep kozott is vannak fokozatok, mindenki megtalalhatja azt ami neki a legkenyelmesebb.

(#52233) espista


espista
senior tag

Én, ha néha metálkodni van kedvem, akkor ezt használom: [Gojira] , vagy BiasFx, Neural Amp Modeller, vagy a jó öreg THR5-ös. De ilyen ritkán van. Az elektromos gitárok is már csak a szekrény tetején pihennek a tokjaikban.

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum!

(#52234) consono válasza doc (#52232) üzenetére


consono
nagyúr

Érdekes dolog ez, én évekig be sem kapcsoltam a Blackstart, mert nem motivált, leginkább csak "szárazon" gitároztam az elektromossal, vagy a CubeBaby-vel fülhallgatóval. Most meg a modellezős Blackstar elé be van kötve a Zoom, line-in-be a Trió és USB-n rá van dugva a gépre az egész :) Ja, meg Ableton Live-ban is csináltam olyan template-et, hogy ha elindul a progi már csak gitározni kell. Bekapcsolok és megy magában. Ha a gépet is bekapcsolom hozzá, akkor ott is tudok játszani, meg fel is tudok venni, de nem nagyon szoktam. Dugdosni nem kell, meg kapcsolgatni sem, pont a múltkor tűnt fel, mikor már bekapcsoltam az erőlködőt, hogy simán átment rá a Windows hangja.

"In God we trust. All others must bring data"

(#52235) FockeWulf válasza arnyekxxx (#52231) üzenetére


FockeWulf
tag

A szoftveres témában bevallom laikus vagyok, én csak azt tudom, hogy mikor próbálgattam nekem nagyon olyan "ez nemigazán jön be" érzésem volt.
Kicsit nehéz elképzelni hogy az itthoni számítógép, kb 2 cigisdoboz méretű cérnavékony hangú Genius hangszórójából megdörren egy jó csöves hangzás, vagy bármi egyéb értelmes szand, de én elfogadom ha ez így van. Azért én maradok inkább a jó öreg kombónál, vagy fej+ládánál.

(#52236) consono válasza FockeWulf (#52235) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, ha a Genius-ből mikor zenét hallgatsz megdörren a csöves hangzás, akkor a szoftverből is meg fog, ha nem, akkor meg nem a szoftver a probléma, hanem a hangszóró :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#52237) FockeWulf válasza consono (#52234) üzenetére


FockeWulf
tag

Van itthon egy Blackstar ID core kombóm, igaz csak 20 wattos és ugyebár az tranyós, de szinte nincs olyan alapeffekt ami ne lenne rajta, asszem tölteni is lehet rá effekteket, peccseket. A multit micélból kötöd rá?
Pénteken voltam egy kocsma-koncerten, egy tienéves forma srác eszméletlen jól nyomta, egy Katana 50esen+egy BossME 80 multival. Töle is érdeklődtem h mi a francnak modellezős erősítőre még multit, vagy akármilyen effektpedált rákötni? Hát eleve azért modellezős...mert szinte nincs ami nincs rajta :)

Szerk: Nem hallgatok rajta zenét, de nem is dörren meg rajta semmi :D eleve a hangszóró fizikájából adódóan nem is dörrenhet :)
Szerintem a multikat elsősorban arra találták ki, mármint akkor szólal meg jól ha aktív hangfalra kötöd. De ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#52238) consono válasza FockeWulf (#52237) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem is ID Core van, igaz 10-es. Használtam is egy időben az effektjeit, meg most is kiegészíteni a zoomot, ha kifogyok a DSP-ből :) De két fő oka van, hogy a Zoomot használom:
- könnyű és gyors a patchek közti váltás (a 10-esen nincs se pedál bementet, se dedikált patch gombok)
- több a lehetőség az effektek variálására. Több olyan patchem is van, amiben 2-3 delay is van, ezt a Blackstar effektjeivel nem tudom megcsinálni. Vannak analóg effektjeim is, de azokat meg csak legelőre tudom a Blackstaron az effektsorba betenni, mert a beépítettek után már nincs lehetőségem...

Persze az is igaz, hogy a legtöbbet 2-3 patch-el gitározom, a többi csak játék...

"In God we trust. All others must bring data"

(#52239) arnyekxxx válasza doc (#52232) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Egy ilyen olcsó multi hangját össze sem lehet hasonlitani a nam hangjával és ez utóbbi ingyen van. Ráadásul a G1 fourba biztos nem kerül bele a pár hete megjelent Mesa VII mig abban biztos vagyok, hogy hamarosan ott lesz a modellje a tonehunt.org-on - persze nyilván ez nem a kezdők problémaköre :)

Szerintem ez leginkább ilyen tudati kérdés lehet, ha a szoftver egy taposható dobozba be van építve akkor az "igazi'" zeneeszköz, ha ugyanaz (illetve akár jobb szoftver) a számítógépen fut akkor meg nem. A Tonexnek pl van pedálverziója (nem is annyira drága), ugyanaz a szoftver fut rajta mint számítógépen, ugyanazokat a modelleket tudja ugyanúgy használni, ugyanúgy is szól, a pedál igazi zenecucc a program meg csak egy program :)

(#52240) consono válasza arnyekxxx (#52239) üzenetére


consono
nagyúr

:D Ebben is van igazság, amit mondasz, vettem is pedált is a géphez már, BT Midi, két kapcsoló, csak sokat kell vacakolni vele :D De legalább taposhatom. Meg van végtelen looperem Abletonban :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#52241) arnyekxxx válasza FockeWulf (#52235) üzenetére


arnyekxxx
veterán

erre az a megoldás, hogy a számítógép hangját nem a 2 cigisdoboz méretű cérnavékony hangú Genius hangszóróra kell kitenni hanem arra amin zenét szokik az ember hangosan hallgatni. Ha nincs ilyen eszköz a szobában akkor nyilvánvalóan nem fog működni a dolog max fülesben ami egyébként nagyon jól meg tud szólalni egy jó modell.

" mármint akkor szólal meg jól ha aktív hangfalra kötöd."

ez kizárólag attól függ, hogy a multiban van-e/be van-e kapcsolva a hangfalszimuláció és az milyen. Az ME80-ben pl szerintem nincs normális csak valami fülhallgatókimenetre használt egyszerű hangszínkorrekció.

[ Szerkesztve ]

(#52242) doc válasza arnyekxxx (#52239) üzenetére


doc
nagyúr

"nyilván ez nem a kezdők problémaköre"
Na pont ez a lenyeg. Nyilvan nem ugy szol egy Zoom mint egy Recti Org, de nem is arra valo. Szerintem az nagy pozitivum (foleg az elejen) hogy van egy kompakt, jol hasznalhato eszkozod ami eleg jol fokuszalt. Nekem sokkal kenyelmesebb a fizikai potmetereket tekergetni, mint egerrel huzkodni oket (meg akkor is, ha neha odarakom magam ele a gepet gitarozasnal).
Ott van a mar emlitett neveloapam, aki karacsonykor orakat elszorakozott a kis Zoommal. Neki nem az a lenyeg hogy mennyire tokeletes a stadionkoncert-hangzas, hanem hogy adjon neki egy csomo hangzast amivel szorakozhat, es erezze jol magat. Erre nagyon jo, ugyhogy kap is a szulinapjara egyet :D En eladtam a sajat Zoomomat, kitapasztaltam belole hogy mi az amit keresek, aztan lenyegeben azokat a funkciokat szepen megvettem kulon pedal formajaban. Lassan tenyleg nem tudom megmagyarazni magamnak hogy miert is kene meg tobb, mert igazabol minden megvan :D

(#52243) Alexios válasza arnyekxxx (#52239) üzenetére


Alexios
veterán

A Helix Native is ugyan az elvileg mint amik a multieffekteken fut(persze ez nem ingyenes, csak érdekesség)

(#52244) arnyekxxx válasza Alexios (#52243) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Igen a Helix a drágább példa ugyanerre

(#52245) consono válasza doc (#52242) üzenetére


consono
nagyúr

Nálam ez az anyagi csőd lenne, mert 3 tisztességes delay egy vagyon :) Na jó, a Zoom sem tisztességes, mert simán belefutok, hogy sokadik ismétlésre már nem szép ahogy szól, de ha akarnék Ice Delay-t kispedálban, akkor is bajban lennék. Mondjuk karácsonyra, vagy a szülinapomra beterveztem már egy Strymon Cloudburst-öt én is, csak még nem tudom hova tudom tenni a láncban...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#52246) doc válasza consono (#52245) üzenetére


doc
nagyúr

Erdekes modon a delay es a reverb egyaltalan nem mozgat, marmint hogy fizikai pedal legyen, abbol tok jo (nekem) ami a Katanaban van. Overdrive-om van egy marek (na jo, harom, egy amolyan jo kis klasszikus plexis-rockos hangzasra, ketto meg metalozasra), a Katanaban nem tudtam egyiket sem ugy beallitani hogy azt hozza amit szeretnek (bar pl a Guvnr egesz kozel allt hozza), a Digitech Drop hogy ne kelljen tobb gitar/tobb hangolas (ebbol sem igazan tetszett a Katanae, raadasul ott menet kozben nagyon maceras lenne 3 kulonfele beallitas kozott valtani). Looper meg nincs a Katanaban, ugyhogy az muszaj volt. Ezen kivul csak egy kompresszor van, de azt is leginkabb csak a hangero miatt hasznalom.

(#52247) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Just for fun.

A thomannon kapható az IK Multimedia AXE I/O One USB interfész 57ezer forintért és kapható az IK Multimedia Tonex SE szoftver 64.700Ft-ért.

Az AXE I/O One USB interfészhez jár a csomagban a Tonex SE és az AmpliTube 5 SE (a thomannon nincs, a sweetwateren 150$) szoftver :)

(#52248) Ba cy lus válasza consono (#52236) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Mondjuk inkább úgy, hogy megszólal azon is, illetve felismerhető lesz Hendrix vagy akárki gitársoundja. Aztán átmegy a haverhoz, és a tejfölös dobozokhoz viszonyítva már egy 8" hangszórójú kombót hallva is eszi a sárga irigység. Szóval azért kell pc-hez is egy komolyabb hangfal. És valljuk be, nagy általánosságban sem komoly hangfal, sem komoly fejhallgató nem áll rendelkezésre.

[ Szerkesztve ]

(#52249) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#52248) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nekem itthon a "hifit" a 40 éve vett samsung mjuzikcenter túlélő hangfalai jelentik egy párwattos házimozierősitővel meghajtva, a próbateremben meg ott van a PA meg a 4x12 marshall fejjel, és nem önt el a sárga irigység amikor elmegyek próbára mert ez a kis itthoni vacak is tök jól szól pedig nem telne semmibe hazahozni a fejládát mert a próbateremben csak hangfaltaróként funkcionál.

(#52250) Ba cy lus válasza arnyekxxx (#52249) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Egymás mellett kéne meghallgatni, az emlékezet csalóka tud lenni. ;)

Eleve a gitárládák egyszerű egyutas hangfalak. A zenéhez használt meg leginkább 2-, illetve 3-utas. Nem olyan magától értetődő, hogy egy többutas, zenéhez használatos hangfal ugyanolyan jó (ami itt annak függvényében értendő, mennyire tud olyan lenni) legyen, mint az, amit végeredményben tulajdonképpen modellezni szeretnénk. Ehhez nem elég szoftveresen trükközni, a fizikát nem lehet áthágni. :N

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.