Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52251) consono válasza Ba cy lus (#52250) üzenetére


consono
nagyúr

De a kész zenét a végén csak egy zenére optimalizált hangfalon hallgatod. Ergo ott kell jól szólnia... Az, hogy a gitár szóró az erősítőben a frekvencia spektrum csak egy részét fedi le, nem jelenti azt, hogy egy szélesebb sávban szóró hangfal nem fedi le ugyan azt a frekvenciatartományt....

"In God we trust. All others must bring data"

(#52252) Ba cy lus válasza consono (#52251) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Sajnos a többutas rendszerek esetében felmerül néhány olyan probléma, ami egyutasnál eleve nem létezik. Ez a jórészt semmitmondó specifikációból nem fog látszódni. De hallani nagyon is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#52253) Moleman válasza Ba cy lus (#52248) üzenetére


Moleman
addikt

Nincs nagyon komoly hangszóróm, zenét meg youtube-ot hallgatni teljesen jó a fadobozos Genius, de eszembe nem jutna az Amplitube-ot ráküldeni, ezért is játszom fejhallgatóval.

Viszont az Amplitube brutálisan jól tud szólni, ha mindenestől (hangfalszimulációstól) egy gitárerősítő bemenetére kötöd. Csak elég erős hangszóró kell hozzá, a Frontman 25 10" hangszórója csak recsegni tudott tőle, a 12"-osak bírják. :D

Egy időben gondolkodtam is azon, hogy meg kéne próbálni élőben is Amplitube-ot használni, laptop, hangkártya, + egy midi lábkapcsoló, amivel lehet preseteket váltani, preseteken belül a virtuális kispedálokat meg az erősítő csatornáit kapcsolgatni. Itthon teljesen jól működik, kérdés, hogy mennyire megbízható. Bár a fizikai kispedálok sem végtelenül megbízhatók, egyszer az egyik kínai pedálom elkezdett sípolni egy próbán, negyed óra volt, mire megtaláltuk, honnan jön a sípolás. :DDD

(#52254) Goose-T válasza Ba cy lus (#52252) üzenetére


Goose-T
veterán

Modellezéssel nem a ládát modellezik, hanem a láda mikrofonnal felvett hangját. Soha nem fog úgy szólni a modellezett hang, mintha ott lennél a 412 mellett, de nem is az a célja. Úgy fog szólni, ahogy egy igazi erősítő igazi ládán szóló hangját felveszi egy igazi mikrofon, és azt visszahallgatod bármilyen hifin.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#52255) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#52250) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem A/B teszt a lényeg (nem azt mondtam, hogy ugyanaz szól a próbateremben mint itthon a samudobozból hanem azt, hogy mindkettő jó) Bármilyen zenei felvétel hallgatásakor áthágódik a fizika hiszen nem Hendrix marshalládának hangszórója szól a hifi hangfalon hanem az amit az U67 hallott belőle. Ezt a hangot viszont már közel 100%-ban lehet modellezni.

(#52256) espista válasza Moleman (#52253) üzenetére


espista
senior tag

Neked akkor a Amplitude ToneX pedál kell.

Romani ite domum!

(#52257) arnyekxxx válasza Moleman (#52253) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a komplett szimulációt IR-estől végigtolni újra egy gitár előfokon, végfokon majd egy gitárládán kicsit túllövésnek tűnik :) bár az a lényeg, hogy a végeredmény megfeleljen.

#52256 espista

Az sem arra való, hanem közvetlenül a PA-ba, illetve a ládaszimulációja kikapcsolható de akkor se a gitárerősitő bemenetére hanem az előfok után van a helye.

[ Szerkesztve ]

(#52258) fattyu válasza arnyekxxx (#52192) üzenetére


fattyu
veterán

ó hogy én hogy ki lettem oktatva amikor azt mertem állítani hogy a hangszóró többet számít mint bármi más.... :D nem ebben a topikban de itt van...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#52259) Ba cy lus válasza fattyu (#52258) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Elképesztő, hogy még most sem ment át, miről írtam. :DDD

Az akkor linkelt videóval is az a baj, hogy mit mond? Hogy nem az erősítővel színezzük a hangot elsősorban? Vagy mit? Hogy tökmindegy, melyik erősítőt választjuk? Ne tegyünk már úgy, mintha a gitárerősítőnek a hang felhangosítása lenne csak a feladata, mint egy hifi erősítőnek. Mellesleg még a hifi erősítők váltogatása egyazon hangfal előtt is elég masszív különbséget jelent. Holott annak eredetileg nem a hang színezése a célja, mint a gitárerősítőknek.

Egyszerűen full értelmetlen, már-már demagóg az a videó, mert a gitárerősítőket nem egyféle hangra lőjük be, ez nem csak úgy ott van, mint a hangfal, hanem önmagában egy változó, ami különböző hangzások egy széles skáláját fedi le. Annak nyilván van értelme önmagában, hogy bemutatják a különböző hangszórók/ládák is mennyire másképp szólnak, felhívva a figyelmet ezek fontosságára, de annak a világon semmi, hogy egy másik videóban meg azt bizonygatjuk, hogy az erősítő váltogatása kevesebbet ér, mert sikerült találni olyan darabokat, amiket belőttek hasonló hangzásra. Full értelmetlen: a gitárerősítő hangja nem fix, nem erre találták ki. :N

[ Szerkesztve ]

(#52260) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#52259) üzenetére


arnyekxxx
veterán

csinálj egy mixet aztán próbáld ki, hogy mi változtatja meg érdemben a hangzást, ha kicseréled az ampsimet (nyilván hasonló gainnel meg EQ-beállításokkal) vagy ha kicseréled az IR-t

(#52261) arnyekxxx válasza fattyu (#52258) üzenetére


arnyekxxx
veterán

mondjuk a bármi más talán túlzás, a mikrofon tipusa és elhelyezése talán még a hangszórónál is többet számít - nyilván ha felvételről van szó, nem a nyers élő hangról de nyers hanggal azért a gitárosokon meg a velük egy szobában levőkön kívül nem sokan találkoznak, közönség gyakorlatilag mindig mikrofonozott hangot hall.

[ Szerkesztve ]

(#52262) Ba cy lus válasza arnyekxxx (#52260) üzenetére


Ba cy lus
őstag

(nyilván hasonló gainnel meg EQ-beállításokkal)

Pont ez az, hogy csak ezzel a feltevéssel igaz. Az erősítő (fej) többféle hangzásra képes. Azt kéne bebizonyítani, hogy fogsz véletlenszerűen két erősítőt, és azokból ugyanazokat a hangzásokat lehet kihozni. Akármelyik kettőből. Ez már nyilván nem lesz igaz. Nyilván szükséges a hangszóróra odafigyelni, de a nyers gitárhangot előtte színezzük elsősorban.

[ Szerkesztve ]

(#52263) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#52262) üzenetére


arnyekxxx
veterán

összehasonlítani csak hasonló karakterű kiindulási állapotot lehet, nem hiszem, hogy bárki azt állítaná, hogy ugyanúgy szól egy clean fender mint egy highgainre feltekert mesa csak mert ugyanaz a láda van alájuk téve.

(#52264) Moleman válasza arnyekxxx (#52257) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, először én is logikusan közelítettem meg, végfok- és hangfalszimuláció nélkül toltam rá az erősítő végfokára (FX return), de szörnyen nyersen szólt. Viszont ha a kész hang ment a frontba, tiszta csatornán, nagyon szép lett a végeredmény. Több erősítővel is próbáltam, mindnél ez volt a helyzet (előfokcsöves Marshall Valvestate 8080, csöves Kox FX50, tranyós Trace Elliot Super Tramp, csöves Laney Cub12).

#52256 espista
Na, akkor azóta feltalálták az Amplitube fizikai pedált is. :D Pénzt nem adnék érte, de örömteli, hogy legalább létezik. :)

[ Szerkesztve ]

(#52265) espista válasza Moleman (#52264) üzenetére


espista
senior tag

Ha szükségem lenne rá, akkor én is inkább egy BlackStar Amped 3-at vennék. Az szinte teljesen analóg. Nem lehet elveszni a részletekben.

Romani ite domum!

(#52266) doc válasza Moleman (#52264) üzenetére


doc
nagyúr

En nyilvan teljesen mas szinten mozgok, de multkor kiprobaltam hogy a 'kisvonatot' (amiben gyakorlatilag egyszerre egy overdrive ment, foleg arra voltam kivancsi) bedugtam az FX returnbe meg a PowerInbe a Katanan, de egyaltalan nem volt jo hangja, visszaraktam a sima gitarbemenetre, igy megint faszan szol :D Ide valami preampos pedal kene, vagy ez mitol fugg? (youtube-on sokaknal pont az szol jol ha fxreturn/powerinbe megy, bar nem ugyanez a pedal/amp kombo)

(#52267) consono válasza doc (#52266) üzenetére


consono
nagyúr

Hát overdrive meg distortion illetve kompresszor az nem való effect loopba, oda inkább, modulációs effektek, meg delay, reverb megy. Persze ha a preampot ki akarod kerülni, akkor mehet más is, de akkor tényleg valami olyan pedállal kell indítanod, ami ellátja azt a feladatot is. Illetve szerintem az effect loopba mehet az erősítő szimuláció is, láda nélkül, az is jól tud szólni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#52268) doc válasza consono (#52267) üzenetére


doc
nagyúr

Nem tiszta nekem meg ez hogy mi szamit preampnak es mi nem :F
Mindenesetre most igy tok jo a setup, jol szol a torzitas :C
Az effekt loopban magaban most csak a looper van.

MAS:
Egy ideje a valtott pengetessel (marmint egy huron, gyorsan, metalhoz) kuzdok, de nem tudok eleg gyorsan tizenhatodokra "alternalni", van esetleg valakinek egy-ket gyakorlati tippje hogy mire erdemes figyelni? Leginkabb az a problemam hogy a pengeto egyszeruen elakad a hurban, nem tudom ilyen tempo mellett rendesen pozicionalni. Siman csak gyakoroljam aztan idovel jo lesz, vagy esetleg van valami amit eleve rosszul csinalok?
Jelenleg ugy probalom gyakorolni hogy 3/4-es metronomra egynegyed power chord + 2xnyolcad alternate-et pengetek, es 200 BPM-nel is egesz jol mukodik (bar itt azert mar helyenkent erzodik hogy nem sokon mulik hogy elakadjon), de azert ennel kicsivel tobb kene (pl a Jason Stallworthos gyakorlo riffek olyan 140-150 BPM korul vannak, es ott mar tizenhatodok kellenenek, az nekem mar (meg) tul gyors)

(#52269) DrDoktor válasza topikk (#52186) üzenetére


DrDoktor
tag

Absztrakt feltételezés. A drága nem biztos ,hogy jobb.Pláne kezdőként amikor még azt se tudod hosszú távon melyik forma ,nyakvastagság hangszedő, kombináció stb a megfelelő neked nem beszélve a milyen zenét fogsz játszani kérdés-t.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#52270) arnyekxxx válasza doc (#52268) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a bossz metálzóna kb az egyetlen klasszikus drive/torzítópedál amit nem a bemenet elé érdemes kötni hanem a hanem az effektloopba.

(#52271) doc válasza arnyekxxx (#52270) üzenetére


doc
nagyúr

Na annak pont nem igazan szeretem a hangjat :) Utoljara talan a Chug pedalrol neztem youtube videot ahol probalgattak mindkettot es jol szolt hatulra kotve is.
(de nem effektloopba kotesrol beszeltem, marmint abban az ertelemben hogy nam az erosito SEND-jerol kapja a jelet az overdrive pedal, hanem a gitarbol, es az menne az FX returnbe / powerinbe, ha ez szamit).

Mindegy is, kiprobaltam minden verziot, megtalaltam ami tetszik, oombodotta :D

(#52272) kutyek válasza doc (#52268) üzenetére


kutyek
senior tag

ez lehet, hogy segít: [link]
Még érdemes a teljes "Cracking the code" sorozatot megnézni...

(#52273) doc válasza kutyek (#52272) üzenetére


doc
nagyúr

Igen, Troy Grady videokat eleg sokat neztem, a Cracking the code-ot vegig (de az leginkabb stringek kozotti mozgasrol szolt), ezt a videot pont nem :)
Probalgattam a pengetot kulonbozo szogekben tartani, upward/downward slantinget, stb, de nem ereztem hogy jobb lenne.
Megnezem, hatha ebben talalok valamit ami segit, thx :)

(#52274) Alexios válasza doc (#52268) üzenetére


Alexios
veterán

Pengetőt kb 45 fokban forgasd el tengely irányban pengetésnél
[link]
Nagyjából így

A feljebb linkelt Cracking the code-ot is érdemes lehet megnézni ha ez megvan már, de amúgy 150 bpm pengetés tizenhatodoknál az egész gyors, emlékeim szerint nem gitározol olyan régen, szóval azért nem görcsölnék nagyon-nagyon rá a helyedben, idővel gyakorlással jönni fog a sebesség :)

[ Szerkesztve ]

(#52275) doc válasza Alexios (#52274) üzenetére


doc
nagyúr

Koszi, probalkoztam ezzel is mar, meg a palm mute tanulgatasnal, es tenyleg sokkal konnyebb, "siklik" a pengeto a hurokon, viszont nagyon elrontja a hangzast (ami persze megintcsak lehet attol hogy mast rosszul csinalok :D ). Mondjuk igy belegondolva lehet hogy a pengeto mozgatasanak iranya viszont nem (volt) jo, az ha jol tudom lenyegeben a pengeto sikjara meroleges kene legyen, megprobalok figyelni erre is :)
Az teny hogy nem regota, olyan 7 honapja ha jol szamolom. Nagyon nem gorcsolok ra, csak ugy vagyok vele ha valamit koncepcionalisan rosszul csinalok, akkor inkabb deruljon ki most mint hogy rosszul tanuljam/gyakoroljam.

[ Szerkesztve ]

(#52276) lacibattya


lacibattya
csendes tag

https://www.alaphang.com/szolo/dur-skala-3
Adott ez az oldal,ismerem a skála ujjrendeket,addig világos hogy a vastag é húron
tologatom az elsőt és akkor a megfelelő dúr skálát játszom.
De mi van akkor ha pl. ah húr 5. bundról indítanék egy e dúr skálát?
Honnét tudom melyik ujjrendet használjam?
A piros hangról induljak?

[ Szerkesztve ]

(#52277) doc válasza lacibattya (#52276) üzenetére


doc
nagyúr

Ha a kezdohangod ugyanaz adott ujjnal, akkor a forma is ugyanaz, csak arra figyelj hogy a B hurra valtasnal egy bunddal arrebb tolodik az egesz.
Ha megnezed, pl. a linken az 1-es es a 4-es ugyanaz, csak egy hurral feljebb tolva.

A piros az alaphang, igen (tehat a "do" ha durt jatszol)

[ Szerkesztve ]

(#52278) lacibattya válasza doc (#52277) üzenetére


lacibattya
csendes tag

Csak azt írja ezek univerzálisak,ebből én azt veszem le hogy nem kell változtatni
az mintán.

(#52279) Alexios válasza lacibattya (#52278) üzenetére


Alexios
veterán

Nem is kell, a H húr kivételével. Ezért is érdemes hangközökben (is) tanulni a skálákat, illetve hogy ezek hogy jelennek meg a nyakon :)
Azaz van a skálád amit a 6. húron játszol, itt van 2-3 hang ugye a G húron. Ha ugyan ezt a skálát játszod az 5. húrtól akkor ez a 2-3 hang már a H húrra esik, itt egy hanggal magasabban kell játszad őket, ezen felül ugyan az

[ Szerkesztve ]

(#52280) doc válasza lacibattya (#52278) üzenetére


doc
nagyúr

Ezt mondom, a minta ugyanaz. Az elso forma es a negyedik ugyanaz. Takard le a negyedik abran az E hurt, es hasonlitsd ossze igy az elso abraval. (bar az elso abra szeirntem hibas, a D huron a negyedik ujjaddal fogod az alaphangot, nyilvan nem a mutatoval)

(#52281) lacibattya válasza Alexios (#52279) üzenetére


lacibattya
csendes tag

Jön a gebasz :W
a kettes skálán az é húr után az á húrra nincs elcsúszva.
az egyes skálán a géről a hára meg már el van akkor nekem már nem kell.Nem?
Tehát a minta fix,nem?

[ Szerkesztve ]

(#52282) espista válasza doc (#52266) üzenetére


espista
senior tag

Ez támpontnak jó lehet:

Romani ite domum!

(#52283) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

amikor az ember rákeres az Alin az XLR csatlakozós cuccokra és tanul valami újat

(#52284) lacibattya válasza arnyekxxx (#52283) üzenetére


lacibattya
csendes tag

Miez egy ütvekúró?! :DD

(#52285) DrDoktor válasza arnyekxxx (#52283) üzenetére


DrDoktor
tag

dehogy szólhat?

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#52286) lacibattya válasza DrDoktor (#52285) üzenetére


lacibattya
csendes tag

sluttysluttyluttycuppslutty :DD

(#52287) arnyekxxx válasza DrDoktor (#52285) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a lényeg, hogy ne legyen kontaktos.

(#52288) FockeWulf válasza lacibattya (#52276) üzenetére


FockeWulf
tag

Ahogy már írták , érdemesebb először hangözökben megtanulni az adott skálát, először egy húron, majd kettőre elosztva, stb. Sokkal jobban átlátod magát a rendszert, a skála felépítését, a hangközeit stb. Éveim mentek el a skáladobozok tanulgatásával, és ez azt eredményezte hogy teljesen bezártam magam a megtanult skáladobozokba, ami full sablonos imprózásokat eredményez. Aztán egyszer elkezdtem az elejétől, doboz-mentesen megközelíteni a dolgokat, és sokkal jobban átláthatóvá vált a rendszer.

espista@ az EQ-t én a torzító elé tenném inkább.

[ Szerkesztve ]

(#52289) Goose-T válasza arnyekxxx (#52283) üzenetére


Goose-T
veterán

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#52290) Goose-T válasza doc (#52268) üzenetére


Goose-T
veterán

Személyes tapasztalataim alapján az igazán gyors játékhoz gyors gitár is kell, aminek az ismérvei:

1. Feszes húrok - nem csak a vastagság, hanem az anyag is számít, a D'Addario 10-52 standard E-ben már egész jó például. Ha lehangolnál, akkor 11-12-13-as húr is simán kellhet.

2. Gyors nyak: lapos rádiusz, vékony nyakprofil. Egy jó példa az Ibanez Wizard nyakcsalád, általában 15,75"-os rádiusszal és mindössze 21mm vastagsággal a 12. bundnál.

3. Jumbo bundok.

Ahhoz, hogy egy húron gyorsan tudj egy hangot pengetni, elég az első pontnak megfelelni. Ha feszes a húr, hamarabb kipattan a pengető alól, kisebb mozdulatokkal tudsz pengetni. Én ezért használok polikarbonát pengetőket, az nem hajlik egyáltalán, még hamarabb kipattan alóla a húr.

A gyors nyak ahhoz kell, hogy a húrok között is gyorsabban tudj váltogatni, a lapos rádiusz miatt könnyebben eltalálod egymás után a húrokat, nem kell annyi magasságot korrigálni.

A jumbo bundok ahhoz jönnek jól, hogy egyrészt nagyobbat szól a húr legato játéknál, amikor hammer-ont csinálsz, másrész két bund között a kisebb távolság miatt feszesebb lesz a húr, kisebb erő kell a lefogáshoz, ami szintén gyorsít.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#52291) Goose-T


Goose-T
veterán

Megjött a Kent Armstrong tele hot rails pickup, nagyon kíváncsi leszek a hangjára. Érdekes, hogy a dobozának a színösszeállítása mennyire passzol a gitárhoz. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#52292) doc válasza Goose-T (#52290) üzenetére


doc
nagyúr

Na erre ilyen viszonylatban eddig nem is gondoltam, koszi, tok jo nezopont.
Nalam egyelore csak az 1. jatszik ugye, azzal meg nincs gond, hosszu menzura, 10-es hur. En vagyok a gyenge pont, nem a gitar :D Aztan ha ez megvan, akkor johet majd a tobbhuros/tobbhangos sebesseg, bar azzal jelenleg nem vagyok elegedetlen, szerintem nagyjabol megfelel az en nullas szintemnek.

(#52293) consono válasza Goose-T (#52291) üzenetére


consono
nagyúr

Tudták mibe fog kerülni :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#52294) doc válasza espista (#52282) üzenetére


doc
nagyúr

Ez megvan, ezert is mondtam hogy nem ilyen esetrol beszeltem, hanem a gitarbol a pedalba, onnan kozvetlenul a 'return'-be, send nelkul.

FockeWulf: jo esellyel egy EQ lesz a kovetkezo pedalom, en is gondolkodtam mar rajta hogy hova rakjam, majd azt is kiprobalgatom, bar szerintem nalam az effect chain legvegen lesz, hogy sima master volume-kent is tudjam hasznalni

(#52295) lacibattya válasza FockeWulf (#52288) üzenetére


lacibattya
csendes tag

Szeretnék én sablonosan improvizálni. :R

(#52296) FockeWulf válasza doc (#52294) üzenetére


FockeWulf
tag

Tehát kikerülve az előfokot, egyből a végfokba akarod csatlakoztatni a pedálod?

Az EQ egy baromi jó kis játékszer, én szólók kiemelésére vettem, de menetközbe rájöttem hogy sok más dologra is jó (többek között tiszta csatin enyhe torzításra/krancsosításra is használható), de jó móka a sávokkal is játszogatni ha van rá idő, hangzások tömkelege. Szóló kiemelésnél a közepeket kitolva átütőbb lesz a szólód, szinte minimálisan kell csak a hangerőt feltolni rajta. Az MXR az Ibanez és a Boss EQ-jai világbajnokok.

(#52297) doc válasza FockeWulf (#52296) üzenetére


doc
nagyúr

Szerintem igen, a power in ugye pont arrol szol hogy a power ampba megy egybol a cucc. Szerintem az FX returnre is ugyanez igaz.
De mondom, igazabol annyira engem szemely szerint nem foglalkoztat, kiprobaltam mindharom verziot, a legjobb a normal guitar input, ott hasznalom es kesz.
Igen, Boss GE-7 az eselyes versenyzo nalam, valoszinuleg beteszek egy ilyet a kisvonatba :)

(#52298) kutyek válasza lacibattya (#52278) üzenetére


kutyek
senior tag

Ezt nézd meg, ez az igazi univerzális pattern, ha ezt megérted, horizontálisan és vertikálisan is "szabad leszel" a fogólapon - minden fekvésben / minden húron tudni fogod a skálát (az összeset): [Grand unified pattern]

(#52299) lacibattya válasza kutyek (#52298) üzenetére


lacibattya
csendes tag

Kösz. Ezt már láttam,ez még érthető is.
A problem azokkal a boxokkal van amit mutattam.
Azokat nehezebb összefűzni ill.:a nehézség hogy bármely hangról
indíthassak le/fel skálát.Dolgozom rajta :DDD

(#52300) doc válasza lacibattya (#52299) üzenetére


doc
nagyúr

Pont ezért jó ha a hangkozoket tanulod meg. Egyrészt sokkal egyszerűbb, másrészt nem kell mindenféle skalaformakat magolni, lényegében pár perc alatt megtanulod az összes hang összes skáláját ;)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.