Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4427) X2N


X2N
senior tag

Olvastam valahol erősítővásárlással kapcsolatban hogy először megveszi az ember a kezdő 10W-os gitár kombót, utána vesz egy normális kombót, ha meghallja a csöveset akkor vesz egy alap csöves erősítőt, később pedig megveszi az első használható csövest. Szerintem valahol van benne igazság én 4 éve egy kis 10w-os Ibanez kombót használtam de megutáltam és vettem egy line 6-ot ami egy jó erősítő kezdőknek h megtalálják azt a angzást amit keresnek, csak amilyen árban volt már csöveset is vehettem volna, igaz akkor még nem voltak elterjedtek ezek a kis csöves erősítők mint alternatívák. Pár hónapja vettem egy 50W-os csöves fejet, most ezt használom itthon 25W-os módban, már nem használom a line 6-ot csak metál torzításon, mert a csövesen a tiszta és az overdrive hang fényévekkel jobb, plusz pedállal meg a csövessel is lehet metálkodni. Ezért is írtam hogy csövest kell venni minél előbb mert így megspórolhatsz egy felesleges tranyós erősítőt amit úgyse tudsz eladn,i és már használni se fogod nagyon ha meglesz a csövesed. Szerintem amit néztél erősítőt nem lesz hangosabb mert igaz hogy 80-100W-osak de ha csak egy szerencsétlen hangszóró van a dobozban nem fog hangosabban szólni, ezekhez már láda kell hogy megszólaljanak, és szerintem nem egészséges a hangszórónak se hogy 80-100W-okkal hajtod meg, ha pedig a hangszóró betorzít a túl nagy teljesítménytől az nem igazán szokták nevezni zenei torzításnak. Elnézést ha kicsit hosszúra sikerült, nekem ez a véleményem az erősítővásárlásról.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.