Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) Daweee válasza X2N (#4350) üzenetére


Daweee
őstag

Hú, ez gyors volt :D Szerinted belemegy a Stratba? Ha igen, akkor mindenképpen megvenném :) Mennyit kérsz érte?

(#4352) X2N válasza Daweee (#4351) üzenetére


X2N
senior tag

Jó bele, csak meg kell nézni hogy a gitárodon hány mm-esek a csavarok. A hangszedőn 2mm-es csavarnak való menet van. 5eFt-ért odaadom. Bele is teszem neked ha felhozod hozzám a gitárt. Most néztem, olyan erős mágnes van benne hogy egy dvd meghajtót felemelek vele. :DDD

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#4353) Kanczy


Kanczy
veterán

Jó 10 év noszogatás után rászántam magam, el akarok kezdeni gitározni :C

Tudtok ajánlani egy boltot, ahol jó áron lehet akusztikus hangszert venni. Soha életemben nem játszottam semmin, úgyhogy tényleg valami nagyon alap gitárt keresek...

kösz,
kanczy :U

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#4354) Itome válasza Daweee (#4349) üzenetére


Itome
tag

Nekem egy Squier Affinity humbim van (amit kioperáltak a Delonge átalaíktás folyamán) De úgy látom már rábuktál az ibanezre, csak gondoltm leírom már én is ,h van :P

Viszont a poti és a pickupváltó fekete, ha érdekel, legalább valamivel én is hozzájárulok a projekthez :D

[ Szerkesztve ]

(#4355) Eastman válasza Daweee (#4349) üzenetére


Eastman
őstag

Akkor kb össze is állt a Strat. :D

...még ebédidőben.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4356) Itome válasza Itome (#4354) üzenetére


Itome
tag

Az lemaradt, h a sapi meg a poti természetesen ingyér lenne, mert kb rohadtul nem kell. Úgyis akarok egy sima króm Telecasteres potit.

#4353 Kanczy: Szerintem írd meg, h mit gondolsz jó árnak, és utána tudunk ajánlgatni, de szerintem használt piac lesz a jó döntés.

[ Szerkesztve ]

(#4357) Eastman válasza Kanczy (#4353) üzenetére


Eastman
őstag

Milyen zenét hallgatsz? Ki a kedvenced?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4358) Kanczy válasza Eastman (#4357) üzenetére


Kanczy
veterán

AC/DC, Lynyrd Skynyrd, Hammerfall, Alter Bridge. Gondolom ebből sejted az ízlésem :P

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#4359) Szten Márs válasza Kanczy (#4358) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

És mennyit fektetnél bele, pénzben?

Ömm, ilyen zenei ízlés mellett biztosan akusztikuson akarsz kezdeni? :)

(#4360) Kanczy válasza Szten Márs (#4359) üzenetére


Kanczy
veterán

Szívesebben kezdenék elektronikuson, viszont mindenki azt mondta, akit kérdeztem, hogy érdemesebb akusztikussal belevágni a témába. Pénz kb. 30e lenne rá, de nem ragaszkodom ahhoz, hogy az első gitárom ennyibe kerüljön ;]

Tényleg úgy képzeljetek el, mint aki még sosem volt szolfézs órán, nem tud kottát olvasni, stb, ugyanis így van. Annyi szól amellett, hogy megpróbáljam, hogy nagy zenebuzi vagyok és ha minden igaz, abszolút hallásom van.

kösz,
kanczy

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#4361) Szten Márs válasza Kanczy (#4360) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"mindenki azt mondta, akit kérdeztem, hogy érdemesebb akusztikussal belevágni a témába"

Az itt jelenlévők döntő többsége ezzel nem fog egyetérteni. Inkább azt ajánljuk, hogy olyan hangszeren kezdj el tanulni, amilyen zenét játszani akarsz.

Az én álláspontom az ügyben: [link]

Igazából az akusztikus meg az elektromos gitár két baromi különböző hangszer, ezt tartsd szem előtt. 30 ezerből mondjuk elektromost igen nehéz venni. Akusztikust is, ami azt illeti, de inkább.

Na mindenesetre, ha akusztikust akarsz mindenképp venni: full laminált akusztikusok vannak ebben az árkategóriában, és ugye a gitár mellé még kell hangológép, vagy legalábbis nagyon ajánlott, esetleg táska, pengetők mindenképp, szóval még kell rá költeni. Én amúgy 30-ért ezt ajánlanám: [link], szerintem ezzel mindenki kb. egyet is fog érteni.

Esetleg megfontolandó lehet nylonhúros klasszikus gitár beszerzése a fémhúros helyett. Előnye, hogy nem fog szétmenni a kezed az elején (a fémhúros akusztikus igencsak kikészíti az ujjbegyeket, ahhoz képest mind az elektromos, mind a nylonos klasszikus kész felüdülés), és talán úgy jobban lesz kedved gyakorolni, de ha bírod a kiképzést, akkor mindegy :D Hátránya, hogy nagyobb a húrok közötti távolság, így kissé más húrközöket szoksz meg, mint ami elektromoson lesz. Hangzásvilágban meg megint teljesen más a kettő, a fémhúros, meg a nylonos, az ízlés kérdése, mindenesetre nylonos klasszikuson gyönyörűen lehet rockballadákat előadni, annyi bizonyos.
Hangzásvilágbeli fémhúros-nylonos összehasonlításban talán segíthet ez: [link]

Ömm, boltok:
[link] [link] [link] [link]

Menj be a boltokba, pengettess bele az eladóval pár gitárba, nylonosba, fémhúrosba, próbálgasd a gitárok kényelmét, milyen a kezednek, milyen kényelmes a lábadra téve (baromira különbözőek ergonómiára a különböző testformák), járd végig a boltokat (úgyis vissza tudsz menni bármelyikbe, ha ott volt az ideális), és meglesz, mi kell neked :)

[ Szerkesztve ]

(#4362) Kanczy válasza Szten Márs (#4361) üzenetére


Kanczy
veterán

Köszönöm a tanácsokat. Keresek egy tanárt, és meglátjuk mi lesz belőle :R

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#4363) Szten Márs válasza Kanczy (#4362) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azért majd írd meg, hogy mit sikerült beszerezni, engem kifejezetten nagyon érdekelne :K

Ja egy tanács: a Staggeket kerüld, szörnyen magasan fekvő húrok, és bádogdobozhang. Igen jó árban vannak, és csili-vili lakkozásuk van (amin minden ujjlenyomat jól meglátszik), szóval sokaknak tetszenek első körben, de nagyon nem az igazi mégsem :N

(#4364) Daweee


Daweee
őstag

Az nagy baj, hogyha 1-2 napig húr nélkül áll a gitár? Mert most elkezdtem szétkapni, megpróbálom kifaragni a koptatómon a humbi helyét, aztán holnap veszek festéket, lefújom, plusz átveszem a cuccot Itome-tól, aztán rákenról :D Csak hogy addig visszacsavarjam-e a húrokat a darabokban fekvő gitárra, vagy ennyi idő alatt nem keletkezik nagy kár benne?

(#4365) Eastman válasza Kanczy (#4362) üzenetére


Eastman
őstag

Keress egy tanárt (még gitár nélkül) aki az AC/DC, Lynyrd Skynyrd, Hammerfall, Alter Bridge vonalon mozog és kérd ki a tanácsát a hangszer kérdéskörben! ...amúgy jobb tanároknak van legalább 2 db gitárjuk, nála is tudsz pöngetni.

Szten Márs soraival csak egyetérteni tudok.

Ja, hangológép alap. Azt is kalkuláld be a keretbe!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4366) Daweee válasza Eastman (#4365) üzenetére


Daweee
őstag

hangológép alternatíva egy mikrofon a gépbe meg Ez a program.

Más: Nem tud valaki linkelni HSS Strato kopttó tervrajzot vagy alaprajzot, vagy hogy mondják-ot? Én nem találok, valsz azért, mert nem tudom hogy hívják ezeket ;] (mondja a jövő mérnöke :P )

[ Szerkesztve ]

(#4367) Itome válasza Daweee (#4364) üzenetére


Itome
tag

Ugyan mi baja lenne? :)

És itt pedig egy HSS koptató terv.

[ Szerkesztve ]

(#4368) Daweee válasza Itome (#4367) üzenetére


Daweee
őstag

Ezt én is megtaláltam, de sehogy nem jönnek ki a milliméterek :D

(#4369) Itome válasza Daweee (#4368) üzenetére


Itome
tag

Gondolom a SSS máshogy van elrendezve. :)

(#4370) Daweee válasza Itome (#4369) üzenetére


Daweee
őstag

A neck meg a middle pickupnak pedig ugyanott kéne lennie :F
Esetleg nem hozod el mégis a koptatót referencia alapnak? :B

[ Szerkesztve ]

(#4371) Itome válasza Daweee (#4370) üzenetére


Itome
tag

De, mivel nem akartam szétkapni az egészet :D

(#4372) Daweee válasza Itome (#4371) üzenetére


Daweee
őstag

:DDD
Amúgy holnap olyan 1 körül jó lenne neked?

(#4373) Eastman válasza Daweee (#4368) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem akkor farigcsáld, ha a kezedben a humbi. :U :)

Az ebayes téma nem jó? Furatokat számold meg és postázzák készen a cuccot.

#4366: Az sem rossz.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4374) Daweee válasza Eastman (#4373) üzenetére


Daweee
őstag

Próbálom költséghatékonyan összehozni, meg úgy nem lenne meg a sufnituning élvezeti faktora :D Amúgy is ha sikerül elrontani ezt, úgy se lesz más választásom :D

(#4375) Sish


Sish
tag

Sziasztok!

Szeretnék megtanulni akusztikus gitáron játszani és ezzel kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni:) Adott is most egy gitár, (régi klasszikus kb 32 éves :P) jó állapotban van csak az a nagy gond, hogy egy helyen elengedte a ragasztás és persze egy húrcsere is szükségeltetik, mert elég rossz körülmények közt tárolták, talán azért:S Mutatok képet:
[link]
[link]
Szerintetek érdemes rendbe hozni? Meg arra lennék még kíváncsi, hogy meglehet e itthon ragasztani azt a részét ahol elengedte a ragasztás, vagy muszáj elvinni egy szakértőhöz? Jajj igen és milyen húrt ajánlanátok bele, mert eredetileg 3 fém és 3 műanyag húr volt benne.
Előre is köszönöm a segítségeteket:)

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#4376) Daweee válasza Sish (#4375) üzenetére


Daweee
őstag

Szerintem vidd el mindenképpen szakértőhöz, mondja meg, hogy mennyiért csinálja meg, és az alapján döntsd el. Azt nézd meg, hogy a nyak egyenes-e Így (első kép) ha nem túl kacskaringós, nem lehet nagy baj. Amúgy mióta áll húrok nélkül? Az sem tesz jót neki hosszú távon :(
Húrt pedig nejlont rakj rá, amilyen volt rajta (a fém húrok is belül nejlonból vannak) de ezt a hangszerész úgy is tudni fogja.
Egyébként gyönyörű gitár, képzelem milyen hangja lehet :)

(#4377) X2N válasza Sish (#4375) üzenetére


X2N
senior tag

Szerintem ezt nem érdemes rendbe hozatni, az alapján ahogy kinéz, nekem is volt ilyesmi gitárom de nem lehetett rajta játszani se annyira magasan volt rajta a húr. A gitáron játszani kell attól nem lesz jobb a hangja hogy beteszed egy széfbe 30 évre.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#4378) Sish válasza Daweee (#4376) üzenetére


Sish
tag

A húrokat éppen ma szedtem le mert tisztítottam a belsejét is minden:) Egy picit am görbe a nyak, próbáltam róla csinálni neked egy képet: [link]

X2N: Nem hiszem hogy 30 éve nem lett volna használva:) De am igazad van végülis:) Mindenesetre 10ezer Ft-nál többet nem szánok rá ha úgy alakul, meg a nyakával is az a gáz hogy ez nem ilyen modern állítható merevítős valamivel lett csinálva:)

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#4379) Demonata


Demonata
csendes tag

Bocs az offért. SX márkájú elektromos gitárom (stratocaster forma, fekete) 10W-os erősítővel, tokkal, hevederrel 20 ezerért eladnám. Ha valakit külön is érdekel akár a tok, akár a gítár, vagy az erősítő, akkor beszélhetünk. A potisapkák le lettek cserélve fekete, fém saprkákra, de persze a régit is veleadom.

(#4380) Daweee válasza Sish (#4378) üzenetére


Daweee
őstag

Hát igen, ez elég görbe, ezzel csinálni kell valamit. Merevítőpálca azért nincs benne, mert nejlonhúros. Azok a húrok nem húzzák annyira a nyakat, ergo nincs rá szükség. Amúgy nem értek hozzá, csak van valami módszer a kiegyenesítésre.

Demonata: nyomd fel gitarshopra.

[ Szerkesztve ]

(#4381) X2N válasza Daweee (#4380) üzenetére


X2N
senior tag

Sajnos ezzel is megtörténhetett ami anno az én gitárommal hogy 6 fémhúrt tettek rá, és így már se a nyak, se a ragasztás nem bírta a terhelést.
Más:Most találtam ezt az orosz oldalt ahol csodaszép képek vannak:[link]
+1:nem tudja valaki hogy hol lehet szerezni koptatólapot 2 humbucker-es ibanezre?

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#4382) Demonata válasza Daweee (#4380) üzenetére


Demonata
csendes tag

Kösz! Már fent is van. Szerinted/szerintetek egy SX márkájú tanulógitár erősítővel, hevederrel, oktató dvdvel, puhatokkal korrekt 25 ezerért?

(#4383) Daweee válasza X2N (#4381) üzenetére


Daweee
őstag

Nem semmi képek :K Az a 8 húros már durva :D

Koptatóügyben E-bay játszik? ott biztos van minden féle. Magyar webshopban nem nagyon találok ilyesmit :(

Demonata: Teljesen korrekt. Milyen az a DVD?

(#4384) Demonata válasza Daweee (#4383) üzenetére


Demonata
csendes tag

SX - guitar power. Különboző zenészek tanítgatnak teljesen az alapoktól akusztikuson, elektromoson, basszusgitáron, csak egy hibája van, hogy angol.

[ Szerkesztve ]

(#4385) Sish válasza X2N (#4381) üzenetére


Sish
tag

Értem. Köszönöm, a tanácsotokat, esetleg megpróbálok vele valamit kezdeni, ha tudok. Gondolom a tegyük egy fazék forró víz fölé a nyakat és várjuk meg míg visszahajlik módszer nem az igazi xD Na jó ez még viccnek is rossz volt :D Esetleg tudtok ajánlani egy kezdőnek tökéletes gitárt ami olcsó de ár/minőség szempontjából jó?

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#4386) Sish


Sish
tag

Valaki am összefoglalná nekem hogy mi a különbség végül is az akusztikus és a klasszikus gitárok közt? Mert googlezok meg minden de lényegre térő magyarázatot még nem találtam... Előre is köszi.

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#4387) Tv válasza Sish (#4386) üzenetére


Tv
senior tag

Ránézésre annyi, hogy a klasszikuson az alsó három húr műanyagból van. Felépítésük (belső, úgymond hangterelő lapok elrendezése, illetve az alapanyag) is különbözhet. Nyilván más a hangja is, de szövegben leírni nem olyan egyszerű a hangzásbeli különbséget. Még annyi, hogy klasszikuson nem illdomos pengetővel játszani (bár sztem akusztikuson se, ha nem muszáj).

[ Szerkesztve ]

(#4388) Daweee válasza Sish (#4386) üzenetére


Daweee
őstag

A húrok, ugye a klasszikusnál nejlon, akusztikus (western gitár)-nál fém, a fém húroknak csilingelőbb hangja van, nekem személy szerint jobban bejön, de menj el hangaszerboltba, hallgasd meg őket egymás mellett, vagy éppen keress youtube videókat. További különbség, hogy a klasszikusnak szélesebb a fogólapja, távolabb vannak egymástól a húrok, és tök lapos az egész fogólap. Az akusztikus ilyen szempontból jobban hasonlít az elektromosra, keskeny nyak, enyhén ívelt széltében. Nem tudom mire jó ez amúgy, de feltűnt mikor klasszikus volt a kezemben :D Továbbá az akusztikusban van merevítőpálca, hogy elbírja a húrokat, és külső ismertetőjele, hogy a feje nem lyukacsos legtöbb esetben, nem a belsejében kell rácsavarni a húrokat, hanem a hangolókulcs kiálló végére. kép: Klasszikus, Akusztikus
Egyébként a klasszikus, mint azt a neve is mutatja, elsősorban klasszikus zenére való, míg az akusztikus inkább a könnyűzenei irányzatok hangszere.

(#4389) Sish válasza Daweee (#4388) üzenetére


Sish
tag

Köszönöm a válaszotokat, így már minden tisztább:) Esetleg még tudnátok akkor ajánlani egy jó kezdő gitárt klasszikusból és akusztikusból is? max 20k szánok rá de nem baj ha nincs annyi :D

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#4390) Daweee válasza Sish (#4389) üzenetére


Daweee
őstag

Errefelé Szten Márs az akusztik szakértő, majd ő ajánl valami jót, én csak azt tudom mondani, hogy a Cort-tal nehéz mellényúlni :K

(#4391) Sish válasza Daweee (#4390) üzenetére


Sish
tag

Szépek:) Csak én is úgy vagyok vele, hogy nem akarok még egy csomó pénzt beleölni egy gitárba, mert lehet hogy nem is fog majd egy idő után tetszeni és akkor csak ott porosodik a sarokba a fasza drága gitár. Elsőnek egy olyant keresnék ami olcsó, nem egy csúcsminőség, de nem utáltatja meg velem a gitározást (pl: hogy már pár perc után nem érzem az ujjamat, stb.)

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#4392) Daweee válasza Sish (#4391) üzenetére


Daweee
őstag

Az nem annyira gitárfüggő, hogy az ujjaid hogy fogják bírni, de arra készülj hogy az első napokban/hetekben fájni fognak kicsit az ujjbegyeid, ez normális, főleg akusztikuson, de nem kell félni, megkeményedik a bőr hamar, és onnantól nem fogod érezni többet. A rossz gitár inkább hamisan szól, és nehezebb játszani rajta.

(#4393) Szten Márs válasza Sish (#4389) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ömm, én azért nem érzem úgy, hogy klasszikus gitáron elsősorban klasszikust lehet játszani. A klasszikus gitárnak van egy olyan hangszíne, ami rendkívül jóvá teszi rockballadák játszására (épp pár hsz-szel feljebb írtam), és igen sok egyéb könnyűzenei darabhoz is remekül passzol. Mondanám, hogy spanyolgitározáshoz is a klasszikus a jó választás, és első megközelítésben így is van, második megközelítésben a flamencóhoz a megszólalásig (meg kézbevételig) hasonlító flamencogitár ajánlott, ami más anyagokból, máshogy épül, mint a klasszikus, de azt majd pár év gyakorlás után :DDD

Pár hsz-szel feljebb linkeltem azt a hsz-em, ahol meg lehet hallgatni jópár dalt klasszikuson, meg fémhúroson. A link: [link]

Teljesen más hangszer, mint a fémhúros akusztikus (klasszikusban is lehet amúgy a nyakban merevítőpálca, példálul a Camps gitárokba előszeretettel raknak, és egyébként baromi jó klasszikus gitárok). Pengetővel lehet játszani mindkettővel, fémhúrost szvsz illik is, na meg mégsem illemet akarunk tanulni, hanem gitározni, szóval nylonost is. Személy szerint az ujjal pengetést jóval jobban szeretem, összehasonlíthatatlanul más, jobb érzés, de ezt mki eldönti maga, na meg különböző számok mást fognak igényelni.

Ömm 20-ért leginkább azt ajánlanám, hogy gyűjts még, legalább ugyanennyit hozzá. Legalábbis, ha komolyan gondolod. Vállalható full-lamináltakat lehet 30 körül kapni, alatta csak hulladékot fémhúrosban, klasszikust meg használtan érdemes nézegetni 30 körül, néha vannak ennyiért tömör fedlaposak. Viszont a húr rezgéseit első körben a tető veszi át, akusztikusnál, klasszikusnál nagy mértékben meghatározza a hangot, és egy laminált lap, hogy is mondjam? Nem fog valami jól szuperálni. Egyszerűen nem érzem úgy, hogy a full laminált gitárok megérnék a pénzüket. Persze, lehet kapni 20-30 ezerért gitárokat, klasszikust már 12 ezer körül újonnan (na olyan is, döbbenetesen gagyi), de kicsit úgy érzem, hogy ezzel az ember 20-30 ezreket kidobott, hogy a pénzéért jóval kevesebbet kapott, mint amennyit a belefeccelt pénz sejtetne. Ha valaki vesz egy tömör fedlapos gitárt, akkor egy olyan hangszert vesz, amit nem akar majd fél év múlva lecserélni, és amin esetleg jó érzés lesz gitározni tanulni. Egy rossz hangú gitáron nem feltétlen jó érzés, főleg, ha a nyak sem az igazi, a húrok is az egekbe vannak, ez az az eset, hogy inkább a kedv, a lelkesedés kiölésére alkalmas, és még fizet is az ember érte jó sokat. Kicsit arra való, hogy elvegye az ember kedvét.

Lehet sznobnak tartani, vagy akárminek, de szerintem 40 alatt nem érdemes gitárt venni. Tegnap ajánlottam egyet 30-ért, de úgy éreztem a kollega úgyis elektromosat akar majd igen hamar, de ha valaki az akusztikusát komolyan gondolja, akkor a 40-50 a minimum. És ez nem sok, egyáltalán nem sok, vannak gitárok 200 ezerért (klasszikusban a fulltömör alja kb., a legolcsóbb fulltömörök pár márkánál lemennek egészen 160 ezerig, de ennyi, ezalatt aligha találni ilyet), vannak 400 ezerért, és 1 millióért, és ezek sem elszállt árak. Gondolj bele, hogy mennyit költünk, vagy költenek azok, akik számítógép-mániásak hardverre, amik hónapokon, de legkésőbb éveken belül elévülnek. Van, hogy félévente cserélődik a negyedmilliós gépek, ellenben egy negyedmilliós akusztikus gitár egész életében elkíséri az embert, és korral nemesedik, mint a bor, ahogy szárad a fa. Tehát egy komolyabb, drágább hangszer egy egész életre szóló beruházás, így kell nézni ezeket az árakat. A 40-50 ezres gitárt talán nem, de mégis egy olyan beruházás, amivel el akarod indítani magadat a zenetanulás útján. A zene azért valahol az ember lelkének a meghosszabbítása, az vagy szerelem, vagy megette a fene az egészet. Egyszerűen érdemel annyit a zene, hogy beszerezzen az ember egy olyan tanulógitárt, amit hangszernek lehet nevezni. Mobilokra is simán kiad az ember ennyit, még többet, cserélgeti x időnként, márpedig egy mobil alig lehet olyan, mint egy hangszer. A számítógépes példa is áll. Lényeg a lényeg: ennyi tiszteletet, alázatot, lelkesedést meg kell neki adni, úgy érzem.

Amit ajánlok, így:
fémhúrosban Cort Earth 70, Epiphoneban a 200-as sorozat, ezek a legolcsóbb tömör fedlapos fémhúrosok, de simán bevállalhatóak: [link] és [link]

Klasszikusból meg egyértelműen [link] vagy [link] esetleg innen: [link] a 478H jelzésű modell. Az előbbiekről egy teszt, meg pár megfogadandó dolog: [link]

Persze, lehet olcsóbbat venni. De ajánlani nem tudom. Klasszikusból pláne, nagyon kegyetlenül tudnak szólni az olcsó nylonosak.

[ Szerkesztve ]

(#4394) Sish válasza Szten Márs (#4393) üzenetére


Sish
tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszod:) Valóban igazad van ezekről a dolgokról:) Néztem már amúgy a videókat amiket linkeltél és hát igen érezhető a különbség. Gyönyörűek ezek a klasszikus gitárok és köszi azt a tesztet is hozzájuk. Úgy döntöttem, hogy átgondolom ezt az egészet, addig is összeszedek egy kis lóvét és ha úgy alakul veszek majd egy gitárt:) Valószínű a klasszikus mellett fogok dönteni mert nekem valahogy jobban tetszik a hangja is meg ez az ujjal játszás bár biztos nehéz de kiderül majd nekem hogy fog menni :D

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#4395) Itome


Itome
tag

Halihó!
Nincs valakinek egy felesleges Telecasteres króm potija? :))

(#4396) Szten Márs válasza Sish (#4394) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lehet játszani ujjal fémhúroson is, gond nélkül, bár szvsz a nagyobb húrtávolságok miatt klasszikuson valóban könnyebb. :K

Mindenesetre egy jobbfajta klasszikussal szerintem tuti nem nyúlsz mellé, és valóban, gyönyörű hangjuk van a nylonos gitároknak, szóval hajrá :K

(#4397) Streky89


Streky89
csendes tag

Sziasztok.
Nekem egy olyan buta kérdésem lenne, hogy itthon egyedül meg lehet tanulni gitározni ?:) (Akusztikus gitár) Érdekel a téma csak annyira nem, hogy tanárt fizessek :) Válság van .. x)

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban. Az optimista a fényeket az alagút végén.A realista a vonat közelgő lámpáit. A mozdonyvezető meg három idiótát..

(#4398) Sish válasza Streky89 (#4397) üzenetére


Sish
tag

Persze hogy meglehet:) Csak persze nehezebb:) Nézd meg ezt az oldalt pl. sztem nagyon hasznos, legalábbis nekem bejön:) [link] Ennek a srácnak is hasznos videói vannak, érdemes megnézi őket: [link] Sok sikert:)

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#4399) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Eastman, most spóroltad meg egy jobbfajta hangoló árát. Megkaptam a könyvet névnapomra. Most nincs alvás éjfélig az tuti.

(#4400) Eastman válasza Psychonaut (#4399) üzenetére


Eastman
őstag

Akkor nem kívánok boldog névnapot. ;)
...a család is olvassa a PH!-t?

Sok boldogságot! :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.