Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) X2N


X2N
senior tag

Ki milyen kábelt használ? Szerintetek érdemes drágább kábelt venni? Én 2eFt-os ibanez kábelt használok de volt már 5eFt-os planet waves kábelem az sokkal csendesebb volt, nem szedett össze annyi zajt.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#3652) tzimash válasza X2N (#3650) üzenetére


tzimash
őstag

főleg Gamma Ray-t, Ensiferumot, Dalriadát, Dream Evil-t, úgy összességében a folk, viking, power metal, ami bejön.
Ha nem veszek erősítőt, hanem pc-n keresztül szólaltatom meg a girárt, pl guitar rig-gel, az nagyon tré? :)

(#3653) cucka válasza X2N (#3648) üzenetére


cucka
addikt

Szerintetek érdemes beletenni egy Dimazio X2N-et egy Ibanez SAS36FM-be?
A gyári hangszedőnél biztos jobb, a kérdés, hogy neked tetszik-e a hangja.

Ki milyen kábelt használ? Szerintetek érdemes drágább kábelt venni?
Legolcsóbb planet waves kábel. Itthonra jó. Van még egy háztáji kábelem is, de azzal rádiózni lehet :D .

(#3654) cucka válasza tzimash (#3652) üzenetére


cucka
addikt

Ha nem veszek erősítőt, hanem pc-n keresztül szólaltatom meg a girárt, pl guitar rig-gel, az nagyon tré?
Nem tré, csak kell hozzá egy olyan hangkártya, aminek van olyan bemenete, ami gitárhoz is megfelelő. Esetleg olyan multieffekt/pedál/bármi, ami a gitárból kijövő jelből vonalszintű jelet csinál.

(#3655) tzimash válasza cucka (#3654) üzenetére


tzimash
őstag

audigy 2 jó hozzá?

(#3656) kaoszpapja válasza tzimash (#3652) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

a zenei izléssel már nem lehet gond ;)

[ Szerkesztve ]

(#3657) tzimash válasza kaoszpapja (#3656) üzenetére


tzimash
őstag

kösz :D

(#3658) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Valamilyen gyártó gyárt Mockingbird formájú gitárt? 100k-ig bezárólag, balkezes kellene, mert nem szeretnék áthúrozással bajlódni.
Nem aktuális még, csak érdekel.

(#3659) cucka válasza Psychonaut (#3658) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem csak a BC Rich gyárt ilyen gitárt. (hogy balkezesben is létezik-e, azt nem tudom, gondolom a bc rich oldalán írja..)

(#3660) Eastman válasza Psychonaut (#3658) üzenetére


Eastman
őstag

Google --> Mockingbird left 140.000 HUF, kb. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3661) Eastman válasza Psychonaut (#3658) üzenetére


Eastman
őstag

Még az is lehet, hogy pirosban is van. ;)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3662) Psychonaut válasza Eastman (#3660) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, ezt tudtam, de ez már nagyon drága, abszolút esélytelen. Már a 100-at is kicsit soknak találom, de az "okosok" azt mondják, hogy az alatt nem nagyon van "élvezhető" villanygityó.

UI: amúgy pirosat semmiképpen nem vennék, inkább natúr az ami bejön. 4. oldal.

(#3663) cucka válasza Psychonaut (#3662) üzenetére


cucka
addikt

Használtan ki lehet fogni hasonló értéket képviselő gitárt 100-ért. Mockingbird-öt mondjuk nem biztos, mert nem túl gyakori, főleg balkezesben :) .
Az első képen vajon mire lehet használni a 6 kapcsolót és a 3 potmétert? Nem túlzás egy kicsit? :D
(Amúgy talán ez az egyetlen eredeti bc rich forma, amitől nem hányod össze magad első blikkre.)

(#3664) Psychonaut válasza cucka (#3663) üzenetére


Psychonaut
addikt

Csak a szín miatt mutattam, amúgy fogalmam sincs. :D
Amúgy a második megállapításoddal meg teljesen egyetértek. A két másik szívem csücske az SG és a Les Paul.

(#3665) pc-user


pc-user
aktív tag

Nem tudja véletlenül valaki, hogy hányas imbuszkulcs kell a húrlábhoz (Baltomore bass)? Vagy ez nem szabványos?
Vennék üzletben, csak nem tudom, hanyast kérjek... :U

(#3666) magno válasza pc-user (#3665) üzenetére


magno
csendes tag

Fogalmam sincs hányas kell hozzá de szerintem ha veszel egy 7-8db-os készletet 500ft-ért abban tuti lesz akkora méretű amekkora neked kell.

forever hardcore

(#3667) Eastman válasza Psychonaut (#3662) üzenetére


Eastman
őstag

...a'szem nézned kell valami diákmunkát: [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3668) pc-user válasza magno (#3666) üzenetére


pc-user
aktív tag

Már vettem korábban egy készletet, de a legkisebb is nagy a csavarokhoz. Majd keresek vmi komolyabb szerszámos boltot és a legkisebb méretekre rákérdezek...

[ Szerkesztve ]

(#3669) Daweee válasza pc-user (#3668) üzenetére


Daweee
őstag

Szerintem egyszerűbb egy hangszerboltban érdeklődni :)

(#3670) pc-user válasza Daweee (#3669) üzenetére


pc-user
aktív tag

Végül is - igen...

[ Szerkesztve ]

(#3671) Psychonaut válasza Eastman (#3667) üzenetére


Psychonaut
addikt

Na jól van, kénytelen leszek megtanulni programozni, arra fizetnek a legtöbbet. :))
Viccet félretéve előbb gitározni kellene megtanulni, ez a fránya kottaolvasás meg lassan megy az ember fejébe.

(#3672) cucka válasza Psychonaut (#3671) üzenetére


cucka
addikt

Viccet félretéve előbb gitározni kellene megtanulni, ez a fránya kottaolvasás meg lassan megy az ember fejébe.
Kottaolvasással miért vacakolsz? Gondolom nem klasszikus darabokat szeretnél játszani a kiszemelt metálgitáron.. :)

(#3673) Daweee válasza cucka (#3672) üzenetére


Daweee
őstag

Azért jó ha van egy alapvető elméleti rálátása az embernek, hogy tudja, mi hogy működik, ehhez meg sajna hozzátartozik a kottaolvasás is :D Mondjuk én azt a mai napig nem vágom, a tanárom sem erőlteti annyira, viszont a kvintkör, dúrok, mollok, 3as hangzatok amikkel én szopok mostanság :D Persze sokkal egyszerűbb lenne az egész ha végre venném a fáradságot hogy bevágjam a hangok helyét a fogólapon de sose jutok a végére :B

(#3674) cucka válasza Daweee (#3673) üzenetére


cucka
addikt

Attól, mert ismered a hangok nevét, a hangközöket vagy a kvintkört, még nem tudsz kottát olvasni. (És nincs is szükséged rá, hogy megtanuld ezeket)

(#3675) Psychonaut válasza cucka (#3672) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem, de magántanárra nincs pénz, zenesuliban pedig nagyon rendes tanárom van, aki tanít bármi mást is, HA leadta az anyagot előtte. Amibe beletartozik a kottaolvasás is. Legalább a szolfézst kibekkeltem.

Amúgy meg szerintem is hasznos megtanulni, mivel most komolyan elhatároztam, hogy megtanulok zenélni. Későbbi tervekben szerepel egy banda is na ja, 16 évesen vannak tevrei az embernek, saját számokkal, amihez nem árt egy közös nyelv.

SZERK: amúgy neeeemiiiis metálgitár...hard rockhoz is simán jó.

[ Szerkesztve ]

(#3676) Daweee válasza cucka (#3674) üzenetére


Daweee
őstag

ezt nem is mondtam, viszont kottában ezeknek a logikai felépítése jobban átjön, mint mondjuk egy tabon.

(#3677) cucka válasza Psychonaut (#3675) üzenetére


cucka
addikt

Természetesen a zenesuli más téma, ott nyilván tanítanak kottaolvasást is. Amúgy azt megnézném, hogy elkezdesz zenekarozni és a többi rokker arc zenésztársaddal kottákat írogattok egymásnak :D .

(#3676) Daweee
Nem tudok kottát olvasni, de ismerem a kottán használt jelöléseket. Hát nekem abból nem esik le semmi. Plusz tab-ból szinte egyből látszik, hogy nagyjából milyen ujjrenddel kell játszani és melyik húron, kottánál ez nincs meg.

[ Szerkesztve ]

(#3678) Psychonaut válasza cucka (#3677) üzenetére


Psychonaut
addikt

Viccelsz, már csak egy énekes kell és megvagyunk, igazából rám várnak. :))
És tudnak kottát olvasni.

SZERK: off

[ Szerkesztve ]

(#3679) Daweee válasza cucka (#3677) üzenetére


Daweee
őstag

Úgy értem hogy kezdetben amíg az alapokat tanulgatod, az elméleti része átláthatóbb. Persze ehhez nem kell folyékonyan tudni olvasni, én sem tudok, elég hogy tudod hogy működik. Ennél magasabb szinten csak a klasszikusoknak szükséges. Ezen túl pedig alap a tab.

(#3680) cucka válasza Psychonaut (#3678) üzenetére


cucka
addikt

Biztos ők is zeneiskolások, azért tudnak kottát olvasni :D .

(#3681) Psychonaut válasza cucka (#3680) üzenetére


Psychonaut
addikt

:P

(#3682) Eastman válasza Psychonaut (#3675) üzenetére


Eastman
őstag

Helyes, helyes! :K

[Közvetlen ajánlat][link][/Közvetlen ajánlat]

Cucka: Edző bától én is tanulok alap szolfézs dolgokat. ...még zongorázik is nekem mindig, pedig öreg Blues gitáros az arc. :)

Jó-jó, nem öreg, csak 62.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3683) magno


magno
csendes tag

Én nem jártam soha zenetanárhoz. Teljesen autodidakta módon kezdtem el gitározni. Kaptam egyik barátomtól egy tab-os könyvet azzal kezdtem. Aztán amikor kezdtek bejönni a széles sávú net hozzáférések onnantól kezdve szinte minden elérhetővé vált. (modem után 384kbit/sec :D de jó volt). De kottát ettől függetlenül nem tanultam meg mert nem volt rá szükségem. Sőt egyből elektromos gitárral kezdtem. A zenekarban a másik gitáros tanult hegedülni és zongorázni és ő klasszikus gitáron kezdte tud kottát is olvasni de igazán sok hasznát nem veszi :). (azt azért aláírom hogy persze ez zenei stílustól függ). A teremben megírt számokat le szoktuk tab-ozni meg felvenni itthon hogy azért valamilyen formában meglegyen. De ha jó a szám fejben úgyis megmarad :). Ha valaki egyedül komplett számot hoz akkor is a tab igazán csak mankónak kell mert nálunk mindenki szeret inkább a hallására támaszkodni.

forever hardcore

(#3684) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Sziasztok!

Valekinek nincs meg esetleg a Macskafogó c. filmből a Lusta Dick búcsúja c. dal akkordjai. Az eredeti cím Bossa (vagy Bossanova) és Deák Tamás írta. Sürgős lenne, de nem bírom leszedni hallás után...:(

Előre is köszi!

(#3685) Daweee


Daweee
őstag

Hello
Van egy kis problémám, nem tudom mennyire kötődik a témához :F
Szóval az a helyzet, hogy sikerült átesnem az erősítőn, és beletört a jack dugó, és nem jön ki a vége... bele tudok dugni másikat, csak éppen nem teljesen, sőt még többé-kevésbé működik is, igaz erősen kontaktos. A kérdés, hogy hogy tudom kiszedni? Történt már veletek hasonló? :F

(#3686) X2N válasza Daweee (#3685) üzenetére


X2N
senior tag

Üdv!
Velem konkrétan még nem történt ilyen, de láttam hasonlót. Ismerősömnek most javítottam meg a Behringer V-AMP-ját, kontaktos volt a bemeneti jack és nem érintkezett. Kapd szét teljesen az erősítőt amennyire tudod, és nézd meg hogy milyen fajta csatlakozó, boltban tudsz venni ugyanolyat olcsón.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#3687) Daweee válasza X2N (#3686) üzenetére


Daweee
őstag

Jah nem úgy kontaktos, hanem a bentmaradt jack alkatrész miatt nem megy be rendesen a másik dugó és emiatt rossz az érintkezés. Ki kéne piszkálni valahogy, de szétszedni sem tudom, minden csavart kicsavartam amit csak találtam rajta (Fender FM 10G-ről beszélünk) de meg sem moccant semmije... Neten sem találtam szétszerelési útmutatót.

[ Szerkesztve ]

(#3688) Eastman válasza Daweee (#3687) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem ne kommandózz otthon vele, irány a szervíz! Főleg, ha esetleg garis...
Jack-beletörésre fix, hogy nincs garancia, de ha szétszeded, az sem marad ami eddig volt. :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3689) Daweee válasza Eastman (#3688) üzenetére


Daweee
őstag

Nemrég járt le a 12 hó gari, de ha nincs más megoldás, hétfőn beviszem tanáromhoz, hangszerboltja van, csak tud kezdeni vele valamit.

(#3690) kaoszpapja


kaoszpapja
aktív tag

Ha jól vettem ki a korábbi hozzászólásokból, akkor ha veszek mondjuk 5000-ért egy hangkártyát, amihez van asio driver és szerzek kábelt hozzá, akkor guitar riggel, már tolhatom is? Jah és az 5.1-es hangrendszeremet ugyanabba a hangkariba kell bekötni vagy az alaplapiba? Mert ha belegondolok, akkor szerintem a gép nem csipázná a kétféle hangkártya drivert a gépen.

Akit érdekel van pár eladó cuccom:
- Boss Metal Zone
- Marshall Valvestate VS30R
- Squier Bullet Stratocaster Emg H2-es pu-val a hídnál

[ Szerkesztve ]

(#3691) Itome


Itome
tag

Halihó!

Szerintetek melyik hangszedő a jobb?
a Gibson féle Dirty Fingers vagy Seymour Duncan SH-8 Invader?

Elkezdtem építeni egy Tom DeLonge féle gitárt, csak régen, mikor Straton játszott akkor az SH-8 invader pickuppal, most meg Gibsonon nyomja és Dirty Fingers-el.

[ Szerkesztve ]

(#3692) csaba54 válasza Itome (#3691) üzenetére


csaba54
tag

Gibsonra szavaznék
Radics is azzal nyomta :R

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#3693) cucka válasza Itome (#3691) üzenetére


cucka
addikt

Utánanéztem ennek a Tom Delonge-nak. Szerintem ahhoz a zenéhez kb. bármelyik hangszedő jó lesz ebből a kettőből. (Sőt, szerintem bármelyik jó minőségű, nagy jelű hangszedővel megoldható a feladat)

(#3694) Itome válasza cucka (#3693) üzenetére


Itome
tag

Akkor tudnál mondani ilyen hangszedőket? Csak néhányat,hogy mik közül válogassak :)

(#3695) cucka válasza Itome (#3694) üzenetére


cucka
addikt

Van pár nagyobb név hangszedőknél (SD, Dimarzio, Gibson, stb.), ellátogatsz az oldalukra és megnézed, miket árulnak, meghallgatod a demókat, stb.
Punkzenénél azért nincsenek olyan hűde bonyolult megfejtések a zenét meg a hangzást tekintve, szóval nem kell ezen túl sokat pörögni. :)

(#3696) Itome válasza cucka (#3695) üzenetére


Itome
tag

Jogos, de azért mégis csak szétnézek előtte. :)
Amúgy a gitár sztem úgy nyáron lesz 100% kész, mert havonta veszek hozzá ezt-azt. De ha kész lesz mindenképp megmutatom mi sikerült :)

[ Szerkesztve ]

(#3697) Eastman válasza Daweee (#3689) üzenetére


Eastman
őstag

No, mi lett az erölködővel?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3698) Itome


Itome
tag

Sziasztok!

Egy újabb kérdéssel fordulnék hozzátok.
Mi a véleményetek a Squier gitárokról? Azon gondolkodtam ,h egynek igényt tartanék az elektronikájára.

(#3699) Daweee válasza Eastman (#3697) üzenetére


Daweee
őstag

Beadtam tanárom boltjába, egy héten belül kész elvileg, ha nem kell komolyabb beavatkozás - ami szinte kizárt szerencsére, ugyanis működik, csupán zavaró tényező az a fél jack dugó az aljzatban... :D
Hétfőn megyek érte, de hiányzik, ráadásul a 6,5->3,5 jack átalakítóm sem találom, nem tudom gépbe/hifibe/sehova dugni :(

(#3700) Daweee válasza Daweee (#3699) üzenetére


Daweee
őstag

Megcsinálták, 2500 ft volt, egy munkaóra... Kicsit sok, de nem baj, legalább megvan...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.