Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3629) cucka válasza Cyberpunk (#3627) üzenetére


cucka
addikt

Igen ez elgondolkodtató akkor lehet hogy bepofátlankodok valamelyik hangszer boltba egy kis próbára
Mindenképp. Attól, mert valami fényképen jól néz ki, nem biztos, hogy élőben is tetszeni fog. Meg ugye attól is függ, hogy mire akarod használni. Például ha sokat akarsz szólózni, akkor inkább double cutaway jellegű formában gondolkozz. (tehát ahol alul-felül ki van vágva a test, mint pl. a stratocaster). Amúgy mennyit szánsz gitárvásárlásra?

Hát ha nem szélesebb akkor van valami ötleted hogy mitévő legyek
Nem tudom, milyen vastagak az ujjaid :) . Ha bármelyik ujjaddal bármelyik húron meg tudsz fogni tisztán egy hangot, akkor akkordokat is meg kell tudj fogni, csak sokat kell gyakorolni, izommemóriát fejleszteni, stb. Amúgy lehet csináltatni vagy rendelni extra széles nyakakat, de én inkább a gyakorlást javaslom.
Jártam pár hónapot tanárhoz, ő elmondta párszor, hogy nem kifogásokat kell keresni, hanem gyakorolni. Nyilván, vannak olyan dolgok, amiket csak lapátkézzel és hosszú, vékony és nyúlós ujjakkal lehet eljátszani, de azért a dalok zöme nem ilyen.

Mert az én gitáromon jelenleg a standard méret van és állítólag a vékonyabb húrok még szebb hangot is produkálnak.
A vékonyabb húroknak vékonyabb a hangja. Alapesetben standard hangoláshoz hosszú menzúrán 9-es, rövid menzúrán 10-est szokás használni, ettől nyilván el lehet térni, de a húrnyomás változni fog.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.