Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32951) Goose-T válasza Berreh (#32950) üzenetére


Goose-T
veterán

Majd ha legközelebb megyek be hozzájuk, akkor mondom nekik. :) Közel lakok a budapesti boltjukhoz, voltam már párszor náluk, a csőcserét is ők intézték a sárga erősítőbe. Szerelmes is lettem egy Schecter gitárba, amikor kipróbáltam ott vele az elkészült erősítőmet.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#32952) consono válasza Berreh (#32950) üzenetére


consono
nagyúr

Pedig vannak hibák :D Én a billentyűsöket néztem az előbb, és a Korg B1 digitális zongora az szerepel Korg Beatboyként meg Korg Pitchblackként is :C

"In God we trust. All others must bring data"

(#32953) DemonDani


DemonDani
addikt

Sziasztok!

Barátnőmnek szeretnék vásárolni egy akusztikus gitárt, régen játszott, de évek óta nem volt rá ideje, most viszont lesz, így egy jó társat szeretnék neki választani ehhez a mókához.

Olvastam a hozzászólásokat, és ahogy nézem ilyen 50 ezer forintos értékhatárral három modell emelhető talán ki, a Cort AD810, a Cort Earth 70 és a Fender CD-60. Melyiket érdemes ezek közül választani akkor, ha az ár-érték arány is fontos? Illetve hangzásban mekkora különbségek vannak ezek között? Megéri a kb. 1,5 szeres árat az Earth 70 pl az AD810-hez képest vagy csak minimálisan jobb? És mi a helyzet a Fenderrel? Csak a nevét fizetném meg 46-ért a 33 ezres AD810-hez képest vagy tényleg szebben szólal meg?

Tök vagyok ebben a témában, köszi a helpet előre is! :R

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#32954) Moleman válasza DemonDani (#32953) üzenetére


Moleman
addikt

Az Earth70 már tömör fedlapos, egy kategóriával jobb, mint a másik kettő, megéri a felárat. A CD-60 szerintem nem sokkal jobb, mint az AD810, bár egyik sem a szívem csücske, a belépők közül nekem az Epiphone DR-100 tetszett a legjobban kényelem és hang szempontjából is, mikor próbáltam.

(#32955) DemonDani válasza Moleman (#32954) üzenetére


DemonDani
addikt

Oh, köszi.

Ahogy nézem legfeljebb a VS "színben" éri meg a DR-100, mert egyébként majdnem annyiba kerül, mint az Earth 70, ami akkor ezek szerint más ligában játszik.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#32956) nap válasza DemonDani (#32955) üzenetére


nap
addikt

Azért a színválasztásnál illik figyelembe venni, hogy ki mit szeret.
Én pl hánynék a VS szinezéstől, hiába kerül pár forinttal kevesebbe, az utolsó fillérig kidobott pénz lenne. :N

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#32957) Humbucker


Humbucker
senior tag

BIAS FX-et sosem tudom crackelni. Mindig kiírja, hogy programfuttatási hiba, akármelyik verzióját telepítettem eddig, így csak demo módban tudom használni. Valaki tud valami megoldást rá?

(#32958) Alexios válasza Humbucker (#32957) üzenetére


Alexios
veterán

Vedd meg? :DDD PH fórumon tudtommal nem igazán lehet ilyesmire tanácsot adni :)

(#32959) DemonDani válasza nap (#32956) üzenetére


DemonDani
addikt

Muzikernél 13 ezer Ft-tal drágább a többi szín. :DDD
És akkor lényegében ugyanannyiba kerül mint az Earth 70 (1000 Ft a különbség).

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#32960) bigrob


bigrob
őstag

Holnap hozza a futár az audiollal rendelt cuccokat! :DDD

Harley Benton FanFret 7 húros Tele
2db JBL LSR308 (nekem)
2db JBL LSR305 (havernak)
Scarlett 2i2

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32961) kemotox


kemotox
addikt

Egészen véletlenül nem cserélt már valaki Sire bézzen pukifedélt? Dilemmában vagyok, hogy fekete vagy fehér legyen. A fekete krém pukikkal nagyon bejönne. A fehér meg kolbis koptatóval... :D De az meg elég egyedi, valszeg csináltatni kéne.

(#32962) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Keresgéltem Roland gyakorló kombókat a neten, de használtan nem nagyon vannak. Fura.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32963) consono válasza Plazmacucci (#32962) üzenetére


consono
nagyúr

Nem véletlenül, jók és sokáig bírják :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#32964) Plazmacucci válasza consono (#32963) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem sietek, most úgy is a kocsi nyeli a pénzt, csak mindig azt érzem, hogy a hifiből nem azt hallom amit szeretnék. Kell rendes gitárhoz való hangszóró.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32965) Kobe válasza Plazmacucci (#32962) üzenetére


Kobe
veterán

Mmint azokra a roland gyakoo kombokra gondolsz amivel tele van a GS? :) micro cubetol cube 80ig van minden

(#32966) Tommyka21 válasza Plazmacucci (#32962) üzenetére


Tommyka21
tag

Nem Te szidtad még nem is olyan rég az összes Boss, Roland terméket, hogy zsizsikes fos a torzításuk :D...

(#32967) consono válasza Tommyka21 (#32966) üzenetére


consono
nagyúr

Hát majd köt elé analóg torzítót :) Én a BlackStar elé kötök...

"In God we trust. All others must bring data"

(#32968) Tommyka21 válasza consono (#32967) üzenetére


Tommyka21
tag

Jaja, végülis úgy sima :D.

(#32969) consono válasza Tommyka21 (#32968) üzenetére


consono
nagyúr

Mondjuk én low gain torzítót tettem elé, alacsony gain-nel és főleg csak a tiszta csatorná(ko)n használom, de hallhatóan jót tesz a torzított csatornáknak is.

"In God we trust. All others must bring data"

(#32970) Plazmacucci válasza Tommyka21 (#32966) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mosr nem értem, ha béna hangúnak tartom akkor már nem is használhatom? :( Már megint ez az óvodás hozzáállás. Egyébként a Katanára irtam nem a Cubera.

Más. Látok használtan Microt, 15öt, 60at, 80at, és egy darab 30ast meg egy 20ast ami értelmes is otthonra.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32971) Tommyka21 válasza Plazmacucci (#32970) üzenetére


Tommyka21
tag

Dede :D. Használhatod persze.
Csak azt hittem nálad ezek tiltólistás cuccok :DD .
Ne öregíts kérlek! Még csak bölcsis vagyok :)) !

(#32972) Kobe válasza Plazmacucci (#32970) üzenetére


Kobe
veterán

(#32973) Plazmacucci válasza Kobe (#32972) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az elsőről csak rosszat olvastam, nem olyan jó mint a régi mikró (ennek lehet, hogy nincs alapja) és drága, a 15-ös buta és analóg, a harmadik eladó egy paraszt és nem volt képes értelmesen beszélni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32974) nap válasza Plazmacucci (#32973) üzenetére


nap
addikt

És mi a véleményed a Marshall Code 25-ről?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#32975) Plazmacucci válasza nap (#32974) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Még sosem hallottam youtubon kívül. Megéri a pénzét?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32976) nap válasza Plazmacucci (#32975) üzenetére


nap
addikt

Nekem nem, mert még sosem csavartam 1-es fölé. :D Pont ezért fontolgatom, hogy visszaváltok multira...
Amit hallottam belőle eddig, az tetszik. A gyári presetek elég jók. Kíváncsiságból csináltam sajátot is, de nem akartam vele túl sok időt tölteni.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#32977) Goose-T válasza Plazmacucci (#32973) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem van egy olyan 15-ösöm otthon, gyakorlásra teljesen jó, egész jól szól. Miért kellene egyébként többet tudnia? Ha van valami multieffekted, akkor szerintem tök fölösleges.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#32978) Plazmacucci válasza nap (#32976) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én azért keresek Cube X-et mert van benne power sqeezer, ami nagyon jó dolog szerintem.

Goose-T
Jelenleg szét van minden dobva és elcsomagolva... Ennek több oka is van, nem akarom ragozni, a gitárok is a szekrényben vannak. Valami olyasmit szeretnék amiből nem lóg nyolc drót és nem kell félteni a háziállatoktól.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32979) BluEyes válasza DemonDani (#32959) üzenetére


BluEyes
őstag

Nem kell dreadnough, túl böhöm szerintem. Én csajszinak ilyen picikét ajándékoznék inkább, ezt tuti imádni fogja: [Fender CP60] Vagy valami hasonló parlor méretű tömör tetejűt.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#32980) Goose-T


Goose-T
veterán

Tudtok Androidra olyan tabszerkesztő progit, ami le is játssza a tabot, amit beleírok?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#32981) Alexios válasza Goose-T (#32980) üzenetére


Alexios
veterán

guitar pro

(#32982) Moleman válasza BluEyes (#32979) üzenetére


Moleman
addikt

Ez jó meglátás, még nem próbált ilyet, de nálunk is parlorra fáj az asszony foga, a mérete miatt.

(#32983) Valka1978


Valka1978
csendes tag

Ma megérkezett a union jack (a fehér verzió). Teljesen másképp szól mint a sima pathfinder. Egyáltalán nem recseg vagy torzít a clean csatorna, még magas gian+volume beállításnál sem. Viszont az overdrivenak valami ritka szar hangja van. Nem igazán tudtam belőle semmit kihozni, ez inkább valami random recsegés mint torzítás. Olyan mintha a tiszta csatornára keverne rá valami torzított vacakot.

A magas hangokat baromi széles skálán lehet állítani a treble potival, viszont a basszus alig csinál valamit, még fejhallgatóval is. A sima pathfindernek emlékeim szerint sokkal teltebb mélyei voltak és az overdrive is jobban szólt.

Az effektpadot nem nagyon szereti, de valszeg azért, mert a magasakat baromira ki tudja emelni (de tényleg, szinte dobhártya repesztő) a mélyek viszont kevésbé szólalnak meg. De hát még kísérletezgetni kell vele, talán ki tudok hozni belőle valami használhatót, ha letekerem a közepet meg a magasat a multin kb 30%-ra, egész jól szól.

(#32984) bigrob válasza bigrob (#32960) üzenetére


bigrob
őstag

Na a korábban említett, Audiollal rendelt cuccok:

A hangkártyáról nem mondanék sokat, tökéletes, 2ms latency.
JBL LSR308 monitorok tökéletesek (305 havernak lett véve), nem gondoltam volna, hogy ilyen komoly hangot tudnak produkálni, basszgitárt is tökéletesen visszaadja, jobban tetszik mint a GK Backline 115-öm.. :DDD
Harley Benton TE-7 FanFret, nagyon kényelmes, vékony nyak, pocak kivágás, egyetlen negatívum, hogy az alkarnak nincs kivágás. Hangra nagy jelű, harapós vadállat! :DDD
Sikerült pár eléggé jó presetet leszedni BIAS-hoz, majd ha lesz időm összedobok pár egyszerű hangmintát, meg a headlessről is, tudom, hogy lógok azzal is.. :DDD
Apropó headless, húrokat végre kidobtam a kukába, melóhelyre bevittem, bundokat megpolíroztam, de amúgy tökéletesen voltak síkolva.





[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32985) johnbl válasza bigrob (#32984) üzenetére


johnbl
csendes tag

F@sza cuccok, gratula :)

Esetleg sikerült külön a 305-öt meg a 308-at meghallgatni? Mennyivel több a mély a 308-ban, illetve 60% volume felett mennyivel "több" amit tud?

A thomann-on nagyon jó áron van a 308, én már elég régóta egy Focusrite 18i8 + LSR305 kombinációval dolgozom és nagyon gondolkozom, hogy lecserélem a 308-ra. Sokszor próbálunk szégyenszemre a "zenélős szobámban, elektromos dobbal, gitárokkal, mikrofonokkal, mindennel a gépre kötve és a 305-el meghajtva néha azért kevés :(

(#32986) bigrob válasza johnbl (#32985) üzenetére


bigrob
őstag

Sajnos nem sikerült, nekem elég volt ezeket felcipelni, haverom meg csak bedobta a kocsiba, hogy majd otthon.. :DDD
Kollega épp azzal szenved, hogy neki Scarlett Soloja van, és hát azon RCA kimenetek vannak.. RCA kábel és mono jack átalakítóval nagyon zajos.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32987) johnbl válasza bigrob (#32986) üzenetére


johnbl
csendes tag

Ha majd egyszer sikerül, azért kíváncsi lennék rá :D

Ps.: Nem rezonál szét amúgy az asztalod? :) (én kapásból egy ilyennel [link]vettem a monitorpárt , szerintem megéri beszerezni :) )

[ Szerkesztve ]

(#32988) bigrob válasza johnbl (#32987) üzenetére


bigrob
őstag

Úton van, kínából csak 3 dollár volt.. :DDD
Amúgy adtak hozzá ilyen kis gumi talpakat amit felragasztottam, ha nagyon feltekerem rezonál az asztal de már olyan hangerő van hogy nem érdekel.. :DDD
Kultúrált hangerőn hajtom, nem mintha érdekelnének a szomszédok.. ;]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32989) johnbl válasza bigrob (#32988) üzenetére


johnbl
csendes tag

Ha megvan a kis szivacs alátét, akkor simán fogod tudni szerintem dupla olyan hangosan is hallgatni zéró rezonanciával, ha nem papírból vannak a falak :) Nekem szerencsére csak a családdal kell kompromisszumokat kötni néha, hogy nem énekelek és cajon-ozok este 10 után, de az elektromos húros dolgok simán mennek hajnal 2-kor is, senki sem hallja :))

Ps.: a rendelt gitárból kiindulva gondolom nem a halkabb stílusú zenék híve vagy, milyen műfajon belül nyomulsz? :)

[ Szerkesztve ]

(#32990) Nyugis


Nyugis
senior tag

szuper szép kis cuccok!
gratula hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#32991) kemotox


kemotox
addikt

Valóban nem rosszak. Néhány nap múlva végre én is dicsekedhetek ha minden igaz... :C

(#32992) johnbl válasza kemotox (#32991) üzenetére


johnbl
csendes tag

Mi lett a végére, te is Sire tulaj leszel? :)

(#32993) kemotox válasza johnbl (#32992) üzenetére


kemotox
addikt

Jaja, Sire V3, fekete. Mind a négy szín dögös igazából, de legjobban a sunburst tetszett, de sajna csak fekete és fehér között lehetett választani. Láttam egy videón nemrég egy fekete JB-t, fekete koptatóval, de fehér pukikkal, az nagyon megihletett.

Amúgy ami megfogott a Sireben, az az, hogy nagyon jó kis "extrákkal" jön. Jó kis EQ rajta, gyárilag csont nut (ebben az árban talán még bőven műanyag szokott lenni), lehet testen átmenősen vagy hagyományosan is húrozni. Eléggé ár-érték bajnok a cucc. (Hang meg egyéb ügyileg feltételem fasza, eléggé dícsérik)

[ Szerkesztve ]

(#32994) johnbl válasza kemotox (#32993) üzenetére


johnbl
csendes tag

Nekem is nagyon bejött, szerintem te sem fogsz csalódni benne :), én muzikerék-től rendeltem, ott volt sunburst is :DD , egy kis állítgatás után a húrnyomás is kegyetlen jó lett, a preamp meg egy álom benne :) egy 130k+-os squier vm tényleg elbújhat mellette :) egy jó húrszett azért még nem ártana rá, már az is úton van és aztán tökély :)

(#32995) kemotox válasza johnbl (#32994) üzenetére


kemotox
addikt

Csere? :D Én 85ért tudtam így szerezni... Hát nemtom, az az igazság, hogy tényleg bejön alapvetően mindegyik szín, de lehet azért érdemes lett volna megfontolni. 6 ezer pluszba a szín miatt? Hát nemtom.

Mondjuk magamat ismerve 2 nap és szét lesz kurelva, úgyhogy tök mindegy :DDD Fordítva vagyok bekötve vagy nemtom, de általában minél jobban próbálok vigyázni valamire, annál nagyobb az esély, hogy leejtem vagy valami baja lesz.. Nembaj, rákenról azt jóvan.

(#32996) johnbl válasza kemotox (#32995) üzenetére


johnbl
csendes tag

:DD :DD 6 ezres kuponnal ez is 86k-ra jött ki :P komolyra fordítva a szót a szín szerintem irreleváns, a lényeg, hogy 100k alatt egy b@szó preamp van a cuccban és tényleg nagyon igényes ennyiért az egész gitár.

(azért az egy érdekes kör volt, hogy az első gitáron volt egy centis leverődés a hátán, írtam nekik egy mail-t, rá egy órára hívott a tag, hogy mikor küldheti a futárt, rá 2 napra itt volt a hibátlan gitár.... :) )

Én is először SX-eket meg Squier-eket nézegettem, mert a szólógitáros Cort Action Bass Plus-a annyira nem jött be, elkezdtem fórumokon nézelődni, yt, kisf@szom és k@rvára nem bántam meg, hogy ez lett belőle, ez a V3 ugye viszonylag friss modell és ár/értékben durván veri a piacot :)

Ps.: mindig annyit kell inni/annyi halucinogént fogyasztani, hogy még legyen erőd a kis állványra lerakni a cuccot épségben :)

Ha megjött a V3-ad, akkor azért kíváncsi lennék egy kis demóra tőled is, cserébe én is küldök valamit :)

[ Szerkesztve ]

(#32997) bigrob válasza johnbl (#32989) üzenetére


bigrob
őstag

Kíváncsian várom milyen lesz ha megérkezik.. :DDD
Család itt is elég nagy tűréshatárral rendelkezik szerencsére.. :DDD

Bármilyen műfaj érdekel ami megtetszik, bár funky témákhoz hihetetlenül béna vagyok, de szeretem azt is..

Legfőképp azért a torzított gitár hangjára áll a cerka, 7 húrossal lehet nyomatni Amon Amarthot, Five Finger Death Punchot, Slipknotot, illetve ismerkedek még a Nekrogoblikon együttessel is, de ez még szerintem sok lesz.. :DDD
Santana, Gary Moore-tól kezdve Satriani, Zakk Wylde is szerepel a repertoárban.
Mötál klasszikusokat most nem sorolnám fel. :DDD

Szerk.: Annyira nyomjátok ezt a Sire-t, hogy még a végén én is lecserélem az SX-et... :D
Bár a törpe kezeimnek jobban tetszene ez az Ibanez GSRM20B-WNF rövid menzúrás..
Szólógitárból kell a hosszabb menzúra, basszerből meg a rövid.. Valami gond itt is van.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32998) Moleman


Moleman
addikt

Ez egy vicc. :D
Hónapról hónapra felrakja újra, egyre drágábban. :D 1.5 éve néztem meg, akkor még 15-20 ezerrel olcsóbban árulta, de 50-et se ért, ütött-kopott és büdös volt.

[ Szerkesztve ]

(#32999) johnbl válasza bigrob (#32997) üzenetére


johnbl
csendes tag

Hidd el, a Sire olyan, mint Jézus idejében a keresztény vallás, vízből bor-al egyenértékű a dolog :))

(volt egy pár pillanatom amikor nagyon felb@sztam magam és egy kattintásra voltam egy Fender MIM Jbass-től, de nem bántam meg, hogy nem az lett végül :) )

Én is sokat nézegettem kismenzúrás cuccokat (szerencsére már van bézer is, de azért a 4 húron is jó mindig játszani és pár perc után simán rááll a kezem a hosszú nyakra is) de aztán sóhajtottam egy nagyot és főleg a V3-nál rájöttem, hogy ha iszom még egy korty bort, akkor még egy fél méterrel hosszabb is lehetne a nyaka, bánná a tököm :D

Más: Jamtaba, Jamkazam alkalmazásokat ismeritek? Küldhetnénk egy prohardver-es jam-et valamikor :)

(#33000) kemotox válasza johnbl (#32996) üzenetére


kemotox
addikt

Hát, lehet róla szó, de ez lesz egyáltalán az első basszusgitár a kezemben, szóval ilyen Another one bites the dust-nál szofisztikáltabb riff-re nem érdemes számítani :D

Én olyant hallottam a Sire-ről, hogy a V7 miatt a "milliós Warwickot" rakták odébb, és lett a Sire a fő hangszer. Vélek felfedezni egy kis lírai túlzást, de tény, hogy nagyon dícsérik, és a magasabb árkategóriás cuccokkal emlegetik egy lapon. Majd meglássuk. Mondjuk sok összehasonlítási alapom nincs :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.