Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33901) Plazmacucci válasza consono (#33900) üzenetére


Plazmacucci
félisten

no way! ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33902) nagyArc


nagyArc
tag

Mivel elég sokunknak lehet Zoom multieffektje (G1on, G1Xon, B1Xon, stb.), ezért szeretném megosztani veletek, hogy tegnap találtam egy ingyenes szoftvert, amivel rohadt kényelmesen és egyszerűen lehet a preseteket és patch-eket kezelni.

https://tonelib.net/

Ha usb-vel összekötöd a számítógépet a Zoommal, akkor a szoftver segítségével a monitoron lehet tekergetni meg állítgatni a paramétereket, és közben valós időben hallod is az eredményt. Kipróbáltam és csodás! Nem kell a Zoom kis gombjaival szórakozni, a monitoron egérrel mindent be lehet állítani, és ezek a beállítások automatikusan beleíródnak a Zoomba. Drag and droppal szerkeszthetők a patch-ek, sőt még egy online közösségi adatbázisból is leszedhetsz beállításokat. Nagyon tudom ajánlani.

(#33903) Berreh válasza nagyArc (#33902) üzenetére


Berreh
tag

:C
Egyszer még jól fog jönni :)

(#33904) theiron320


theiron320
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég újrahúroztam lebegőhidas gitáromat. Azt vettem észre, hogy az egyik oldalon egy kicsit feljebb van a híd, nincsen 0-ban. Ez baj? Leellenőriztem és jól be van hangolva a 12. és a 24. érintőnél is jól szólnak a húrok. Olvastam, hogy nem is lehet beállítani 100% pontosan zéróba. Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek hagyhatom így vagy érdemesebb lenne a rúgókat picit meghúzni? Ha így hagyom lehet a gitárnak/tremolónak baja? Feltettem egy képet is így néz ki most.[link]

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#33905) bigrob válasza theiron320 (#33904) üzenetére


bigrob
őstag

Gondolom 1 húr kicsit vastagabb lett mint az előző szettben.
Én nem szórakoznék vele.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33906) Whit3Rav3n válasza theiron320 (#33904) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Baja egyebkent sem lesz a tremolonak ha ferde, csak azert ne legyen az mert egyreszt elallitja a hurmagassagot meg masreszt nem passzol a tremolo radiusz a nyak radiuszhoz. Ilyen kis különbseg nem szamit igazan, ha nagyon zavar meghuzhatod a tremolo csavart nagyon minimalisan es mar jo is lesz.

(#33907) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Akusztikus gitár kérdésem lenne. Van egy használtan vett AD-810 -es gitár. A gitárnyakban lévő pálcát imbusszal lehet állítani ugyebár. No jelenleg teljesen ki van lazítva, így jónak néz ki a húrállás, de ha kicsit tekerek rajta, akkor a nyak a testhez képest hárafeszül , alacsonyabb húrállás és zörgés a vége. Így kell ennek lennie vagy csak az enyém sz@r?

Mármint a hátrafeszülés nyilván oké, de hogy zörögni-e kéne, abban kicsit szkeptikus vagyok. :U

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#33908) brickm válasza V.Stryker (#33907) üzenetére


brickm
őstag

Ha háttább hajlik a fej domború lesz a nyak. A domború részen fentebb kerül a bund teteje a nut meg lentebb.

(#33909) V.Stryker válasza brickm (#33908) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezt értettem, de nem akarta. Viszont rájöttem, hogy balf@sz voltam. :DDD Ugyanis ahogy tekertem a csavart, egyik irányba szorult, a másik irányba fellazult... gondoltam amerre szorul nyilván arra kell állítani, de arra csak rosszabb lett. Aztán elkezdtem visszafele, kilazult, majdnem lötyögősre és tekertem tovább... és lám, arra felé is elkezdett szorulni. :DDD Ekkor megnyugodtam, hogy a gitár okés, nem basztak át. :DDD

Pár tekerés és az 1-es és 12-es bundnál nyomva meglett a 8-as bundnál a 0,3mm. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#33910) brickm válasza V.Stryker (#33909) üzenetére


brickm
őstag

Nem teljesen értem :D Mind a két irányba megfeszül, mivel egyik irányba domborítja, másikba homorítja a fogólapot, meg a nyakat. Akkor laza amikor épp egyiket sem teszi. Ez egy menetesszár, az egyik vége egy leragasztott anya, ami a test felőli oldalon van, a másik vége meg egy megvezető anyában egy ibusz fej, amit tekersz.

Ha készíténél jól belőtték a nutot meg a budokat és a hidat, nincs szükség se homorításra se domborításra, Ha időközben kopott valami,(nut, bund) vagy a híd nem olyan pozícióban jó neked, ahogy kitalálták akkor, akkor kell állítani azt a sz rt. (meg ha vetemedett a nyak, de akkor igazából le kell fűrészelni és begyújtani vele.)

[ Szerkesztve ]

(#33911) FockeWulf válasza brickm (#33910) üzenetére


FockeWulf
tag

Valójában nem a nyakpálca homorít a nyakon, hanem a húrok feszítőereje homorítja azt meg, a pálca tekergetésével csak szabályzod a homorítás mértékét. Ha túltekered egyik irányban az esetben akár domború is lehet a fogólap, persze az már nem jó.
Függetlenül a gyári beállításoktól, ha egy vastagabb vagy vékonyabb húrkészletet teszel a gitárra a nyakpálcán nagy valószínűséggel állítani kell.

(#33912) fattyu válasza FockeWulf (#33911) üzenetére


fattyu
veterán

annyi kieggel hogy már vannak olyan pálcák amik ténylegesen mindkét irányban dolgoznak tehát a homorítást is a pálca csinálja nem (csak) a húrok húzása

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#33913) Eastman válasza fattyu (#33912) üzenetére


Eastman
őstag

Okospálca k'éne androidos appal. Tudná tekergetni reggel-este a pógár.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33914) V.Stryker válasza brickm (#33910) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Annyi csak, hogy mindig csak egyik irányba tekergettem eddig, amerre szorult... elsőre nem gondoltam arra,hogy a másik irányba is szorulni fog előbb utóbb és ezáltal a jó irányba állítódni a nyak. Amikor tekertem ki és nagyon laza lett és még mindig nem volt jó, akkor anyáztam egyet és tekertem vissza, nem tekertem tovább a laza fele, hogy ott is elkezdjen szorulni. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#33915) Kobe


Kobe
veterán

Jo minosegu gp5 tabokat honnan szoktatok letolteni?

Van egyaltalan valami gyujtooldal ahol ilyen formstumban, normalis feldolgozasu anyagok vannak?

(#33916) bigrob válasza Kobe (#33915) üzenetére


bigrob
őstag

911tabs

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33917) Alexios válasza Kobe (#33915) üzenetére


Alexios
veterán

Songsterr. Mondjuk nem tudom hogy gp5 vagy esetleg újabb a kiterjesztés

Szerk.: közben megneztem és gp5

[ Szerkesztve ]

(#33918) Tommyka21 válasza Kobe (#33915) üzenetére


Tommyka21
tag

Ultimate-guitar.com!
Az 5 csillagra értékelt tabokból válogass :D!

(#33919) Kobe válasza Tommyka21 (#33918) üzenetére


Kobe
veterán

UG-n nem GP5be vannak hanem ilyen jegyzettombbe beirt szarok :D

(#33920) Berreh válasza Kobe (#33919) üzenetére


Berreh
tag

(#33921) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ez mire jó? halkan gyakorolni vagy csak kint tartani a pókokat? :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#33922) Berreh válasza V.Stryker (#33921) üzenetére


Berreh
tag

Könnyebb megtalálni a pengetőt ...

(#33923) Tommyka21 válasza Kobe (#33919) üzenetére


Tommyka21
tag

Te választod ki hogy milyen formátumban keresel :D:D:D...

(#33924) #96302336 válasza V.Stryker (#33921) üzenetére


#96302336
törölt tag

Akusztikus rövidzár ellen
Ha elektroakusztikusod van, és közel vagy az erősítőhöz, úgy begerjed, mint az állat. ezt csökkenti ez az izé

(#33925) brickm válasza FockeWulf (#33911) üzenetére


brickm
őstag

Valójában a nyakpálca homorít és domborít, mivel mindkét vége fixen van a nyakban. Ez a lényege.

(#33926) FockeWulf válasza brickm (#33925) üzenetére


FockeWulf
tag

Nézz meg egy gitár nyakát, nézz bele hosszanti irányból. Ha jól be van állítva, egy minimális homorúságot látsz a fogólapba. Most vedd le az összes húrt, nézz bele ismét, látni fogod hogy az addigi homorúság eltűnt, a fogólap egyenes. Persze, ha túltekered akármelyik irányba, akkor domborít/homorít a nyakpálca (míg pl meg nem szakad a menet), de az már régen rossz a fogólapnak, nyaknak ha a pálca homorítja meg s nem a húrok feszítő ereje.

(#33927) Goose-T


Goose-T
veterán

Ma este lemenekültem a család elől a mélygarázsba a gitárommal, néhány szerszámmal, egy kombóval, egy fényképezőgéppel és ezekkel a kínai pickupokkal. Röpke két óra alatt bele is pattintottam az Epi LP-mbe, és csináltam előtte-utána videót a hangzásról.

Most nem tudom, hogy a jól végzett munka öröme dobott fel ennyire, vagy tényleg ennyire atomállatul szólnak az új pickupok, de alig bírtam letenni a gitárt, a videó elkészülte után még zúztam egy csomót, pedig már hajnal egy körül járt az idő. Döntsétek el ti, hogy melyik a jobb, ebben az albumban találjátok a két videót. A rövidebb az Epiphone pickuppal készült, a hosszabb a Fleorral. Bocs a béna gitározásért, már 15 éve nem gyakorlok szinte semmit. El kéne már kezdeni megint. Most is csak a próbákon meg a koncerteken játszok. A videók még vágatlanok, majd lehet felteszem YouTube-ra egy kicsit megszerkesztve és összeillesztve.

Az Epiphone gyári pickupok:
Bridge: HOTHB8B (OPEN) = Alnico Classic Plus Uncovered Eight Bridge
Neck: HB6N (OPEN) = Alnico Classic Uncovered Six Neck

A Gibson 490R és 498T kínai verziói ezek, az infókat innen vettem.

A Fleor pickupok adatai pedig itt vannak.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33928) Plazmacucci válasza Goose-T (#33927) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Új húrokat is tettél fel? Ha igen, milyen öreg volt az előző?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33929) FockeWulf válasza Goose-T (#33927) üzenetére


FockeWulf
tag

Melyik zenekarban játszol?

(#33930) Goose-T válasza Plazmacucci (#33928) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem, maradtak a régi húrok, de még csak pár hetesek, alig használtam még őket. Csak annyira kilazítottam a húrokat, hogy ki tudjam akasztani a húrlábat, és aztán a szerelés idejére félredobtam úgy befűzve.

A lehető leghasonlóbb körülményekre törekedtem, semmit nem mozdítottam el a két felvétel között, az erősítőhöz sem nyúltam, csak kikapcsoltam a szerelés idejére.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33931) Goose-T válasza FockeWulf (#33929) üzenetére


Goose-T
veterán

A világhírű Scharlotte Rhodesban! :D Egyébként ott van a linkje az aláírásomban. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33932) FockeWulf válasza Goose-T (#33931) üzenetére


FockeWulf
tag

Kösz a linket, bocs nem láttam a leírást :)
Hazaértem meghallgatok egy-két nótátokat youtubeon :)

(#33933) brickm válasza Goose-T (#33927) üzenetére


brickm
őstag

Az epi hangszedők kb cuzamme nagyjelűek sza r dinamikával. Ahogy a te videodon is hallható. A kínainak mintha kisebb lenne az rms hangereje de legalább jobb dinamikával. Plusz egy pont a kisjelű hangszedőknek

(#33934) Goose-T válasza brickm (#33933) üzenetére


Goose-T
veterán

A videón nem nagyon jön át, de valahogy sokkal teltebbnek, élettel telibbnek tűnik nekem a kínai pickupok hangja. Egyébként meg tiszta csatornán nekem hangosabbnak is tűnt a kínai, torzítva meg vastagabb a hangja.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33935) brickm válasza Goose-T (#33934) üzenetére


brickm
őstag

Több a közepe azért tűnik hangosabbnak. Szerintem mérve annak kevesebb az átlag kimenete

(#33936) Tayuya válasza nagyArc (#33902) üzenetére


Tayuya
csendes tag

Köszi, nekem pont G1Xon van. Kipróbáltam, szuperül működik!

Még kezdő vagyok, és szeretnék egy ilyesmi hangzást G1Xon-on csinálni, mint ebben a videóban van 2:00-ig. : [Vintage V100 sound] Nekem is ilyen gitárom van. (csak más színű :) )
Valaki tudna tippeket adni, hogy kb. milyen effekteket beállításokat kell használni hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#33937) Berreh válasza Tayuya (#33936) üzenetére


Berreh
tag

Szia!

Az egy Gary Moore szám, a címe nem ugrik be, de megfelelő címszavakra ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

(#33938) Berreh válasza Tayuya (#33936) üzenetére


Berreh
tag

A jó [link]

De itt is érdemes nézelődni.

[ Szerkesztve ]

(#33939) nagyArc válasza Tayuya (#33936) üzenetére


nagyArc
tag

Ez a progi tényleg új életet lehel ezekbe a Zoomokba. Nálam G1on-nal és B1on-nal is tökéletesen megy.

(#33940) arnyekxxx válasza Berreh (#33937) üzenetére


arnyekxxx
veterán

(#33941) Eastman


Eastman
őstag

Eastman következő gitárja? :U :) :) :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33942) Eastman


Eastman
őstag

SG, ES, PRS

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33943) Berreh válasza arnyekxxx (#33940) üzenetére


Berreh
tag

Köszönöm a pontosítást, a tippem ez lett volna, lusta voltam utánanézni :R

(#33944) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Van 30k körül vállalható girákombó kezdő gyakorlásra? Újra gondolnék... Ha van olcsóbbé, az még jobb. :DDD

Első körben a Fender MUSTANG I V2 -t szerettem volna, kecsegtető volt a márkanév és főleg az USB-s lehetőség Fuse szoftverrel, de már 39k sajnos.

Otthoni és nem feltétlenül üvöltő hangerős gyakorlásra.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#33945) Alexios válasza V.Stryker (#33944) üzenetére


Alexios
veterán

Katana mini talán? Illetve Roland Cube-ok ha használt is játszik, azokat szokták ajánlani.

(#33946) papelado válasza V.Stryker (#33944) üzenetére


papelado
aktív tag

Arra elég pc és egy jobb fejes.
Ha olcsó kell EZ?

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#33947) V.Stryker válasza papelado (#33946) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Van mini erősítőm, fülhallgatós, de többnyire zavar a sok tyúkbél körülöttem. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#33948) Humbucker


Humbucker
senior tag

Szerintetek egy félkemény Les Paul gitárokhoz való formatokot mennyiért lehet árulni, meghírdetni?

(#33949) bigrob válasza Humbucker (#33948) üzenetére


bigrob
őstag

Mi az hogy félkemény?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.