Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32801) kemotox


kemotox
addikt

Ah igazatok van, faszsag volt egyaltalan elgondolkodni rajta. Csak az izgalom, tudjatok... Annyira nyomatnam mar de tudok meg egy kicsit varni. Tuti lesz majd valami fasza olcson

(#32802) bigrob válasza kemotox (#32801) üzenetére


bigrob
őstag

Lehet majd eladom az SX-et és veszek egy rövid menzúrás Ibanezt, szólok ha így lesz! :) (feka SX PJ)

Mondjátok már meg, hogy ezen a Behringeren az RCA-k mellett az balanced jack akar lenni? Ha igen akkor ezt vesszük itthonról :DDD
Bocsi a link miatt, telorol vagyok..
https://m.muziker.hu/behringer-u-phoria-umc204hd

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32803) kemotox válasza bigrob (#32802) üzenetére


kemotox
addikt

Ahogy egyre tobbet kutakodtam, ugy egyre jobban jbt akarok, de majd meglatjuk, koszi azert

(#32804) bigrob válasza kemotox (#32803) üzenetére


bigrob
őstag

Rosszabb vagy mint egy nő... ;]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32805) hNp88 válasza bigrob (#32804) üzenetére


hNp88
aktív tag

:DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#32806) NeoPampalini válasza bigrob (#32802) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Hát... Igazából a fene tudja. A manual erről semmit nem ír, egyedül a műszaki adatoknál van annyi, hogy TRS csatlakozó, ami ELVILEG balanced lenne, de a neten meg olyan vélemények vannak, hogy igazából unbalanced ez is, mint kb. az összes ilyen félprofi cucc. :F

(#32807) kemotox válasza bigrob (#32804) üzenetére


kemotox
addikt

Nyugi egy het mulva hegedulni akarok majd, aztan kocsogdudazni, aztan ujra a pj fog tetszeni. :D

(#32808) bigrob válasza NeoPampalini (#32806) üzenetére


bigrob
őstag

Ha már ti sem tudjátok megmondani akkor komoly gondok vannak.. :DDD

(#32807) kemotox

Amikor volt 3D nyomtatóm minden szükséges alkatrészt megvettem egy nyomtatható hegedűhöz, meg is jött aztán időm nem volt és inkább eladtam a nyomtatót... Szóval itt az ideje megint venni egyet kinyomtatni a hegedűmet.. :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32809) bigrob válasza bigrob (#32808) üzenetére


bigrob
őstag

Felhívtam a Mezzót, aki felvette nem tudta megmondani, de odahívta kollégáját aki rögtön rávágta, hogy nem balanced...

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32810) bigrob


bigrob
őstag

Megérkezett az első emberhez az új szériás 7 húros Harley Benton FanFret Telecaster.
HB locking tuner, 5 részes nyak, ebben nincs coil tapes poti, csak az SC-7 Lp stílusúban.

Képek:
1
2
3
4
5
6
7

Vidinyó

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32811) Plazmacucci válasza bigrob (#32810) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nyolc húr alá nem adnék :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32812) bigrob válasza Plazmacucci (#32811) üzenetére


bigrob
őstag

Ahhoz kicsi a menzúra.. :DDD
8 húroshoz ha ilyen FanFret kell a 26"-28", ezek meg csak 25,5"-27"-ek... :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32813) nap válasza bigrob (#32810) üzenetére


nap
addikt

Én nem venném meg... Tiszta ferde minden bund. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#32814) Whit3Rav3n válasza Plazmacucci (#32811) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Akkor te ezt vedd.[link] :D

[ Szerkesztve ]

(#32815) Plazmacucci válasza Whit3Rav3n (#32814) üzenetére


Plazmacucci
félisten

RG8-at szeretnék :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32816) bigrob


bigrob
őstag

Te brickm, mennyire lenne szentségtörés unbalanced hangkártya kimenetre kötni a balanced monitor inputot? :B
Sok yt májernél láttam ma.. :DDD

Most lenne itthon is egy Tascam használtba occóér'. Használt hangkártya vásárlásakor mire illik figyelni, vagy engedjem már el ezt és legyen a Fókuszkókusz?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32817) bigrob válasza bigrob (#32816) üzenetére


bigrob
őstag

Most akkor én vagyok hülye vagy az oldal írja rosszul, hogy a kimenet balanced a Scarlett 2i2-n? :F

Illetve ITT is azt hazudják, hogy a Focusrite cuccokon a nagy jack kimenetek mind balancedek.

Én is unom és bocsánatot kérek ezért a hangkártya mizériáért.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32818) Whit3Rav3n válasza bigrob (#32817) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Igaz hogy balanced a trs kimenet. Azok ilyen studio hangkartyaknal kb mindig balanced-ek.

(#32819) Alexios válasza bigrob (#32817) üzenetére


Alexios
veterán

A 2i2-n balanced kimenet van, csak a solon van sima unbalanced

(#32820) brickm válasza bigrob (#32816) üzenetére


brickm
őstag

Biztos működik, csak az impedancia illesztést akkor hagyjuk :D

a 2i2 balanced amúgy ahogy azóta már írták is, tehát ha neked balanced a JBL, akkor az rá az ideális.

Nem kell feltétlen leragadni a focusnál, biztosan jó amúgy a tascam cucca is, csak azért ajánlottam, mert annak tuti jó minőségű a belseje, meg tuti jó a drivere. Saját példám, hogy a DELL laposom nem igazán kultivál sok dolgot, ezt pl teljesen rendben kezeli, tehát szar nem lehet. :D

[ Szerkesztve ]

(#32821) kemotox


kemotox
addikt

Srácok.. Ez az audiollos téma tényleg úgy megy, hogy thomann ár -10%??? Hetvenöt pisztolyorrú matyesz lenne egy vadonatúj, V3 Sire? :Y :Y Hát mindjárt írok nekik egy irtózatos emailt :DDD

(#32822) Alexios válasza kemotox (#32821) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem 10% nincs, vagy nem mindig, nekem a Helix LT-t az akkori ~247 körüli ár helyett 234ért szerezték be.

De egy e-mailt dobni, hogy mennyiért tudnák beszerezni megéri, nem kötelez semmire

[ Szerkesztve ]

(#32823) kemotox válasza Alexios (#32822) üzenetére


kemotox
addikt

Valaki mintha 10%-ot emlegetett volna itt, de lehet csak én voltam a hülye és félreértelmeztem. Mindenesetre megírtam a mailt.

(#32824) bigrob válasza kemotox (#32821) üzenetére


bigrob
őstag

Megkerdezed es irjak mennyi. En ma utaltam el 300at nekuk, 330 lett volna thomannon.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32825) kemotox válasza bigrob (#32824) üzenetére


kemotox
addikt

Hát 82 amúgy a thomannos ár. Szerintem jó eséllyel 80-ba még egy puhatokkal is megállok. Nagyon izgatottan várom már a válaszukat. Thomannon 8-9 hetet írnak viszont mire stock lesz a cumó. Nem tartom esélyesnek, de azért reménykedem hátha az audiollosoknak valami titkos privát készletből tudják tolni a jóságot ;] ;]

Jól tolod az utalgatást. Ne adjak egy számlaszámot? Nehogy ki gyere a formából ;]

(#32826) Whit3Rav3n válasza kemotox (#32825) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

En ugyan nem ismerem ezt az audiollos cuccot meg egyebkent is nemetorszagban elek de sztem a kedvezmeny amit adnak nagyon közel lesz ahhoz a különbseghez amit latsz ha a thomann boltot atvaltod magyarorszagrol nemetorszagra pl.

(#32827) kemotox válasza Whit3Rav3n (#32826) üzenetére


kemotox
addikt

Ja mondjuk ez jó kérdés melyik árral dolgoznak. Nekem UK volt most alapból megadva, de megnéztem a német meg magyar árakat, mind kettő több :(

(#32828) nap


nap
addikt

Kellemes kis hallgatnivaló. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#32829) bigrob válasza kemotox (#32825) üzenetére


bigrob
őstag

Ezt az árlistát kaptam:
Harley Benton TE-7 FanFret FBB 2018 DLX - 91.700 HUF/db
JBL LSR 305 - (33.000 HUF/db) - 66.000 HUF/2db
JBL LSR 308 - (53.000 HUF/db) - 106.000 HUF/2db
Focusrite Scarlett 2i2 2nd Gen - 37.000 HUF/db

Nincs ismerősöm Németben, ezért nem fogok kimenni és ingyen postával küldik, úgyhogy nekem megfelel.

Olyat coptam viszont.... Feldurrantottam az OTP-s számlámra, volt valami plusz ezer párszáz forint rajta, itthon nem tudom elutalni mert nagyobb mint a limit, aztán ezt megoldottam, majd jön a kövi error, hogy nincs elég fedezet a számlán...
Oké, vissza bankba, 300 ropi leemel és röpke 20 perc alatt értem el 15. kerület kertvárosából a dunaplázába, zárás előtt 5 perccel. Végigfutok az alsó szinten a parkolótól, info pultnál megkérdezem hol egy Unicredit, 2-vel feljebb a másik oldalon.... Kb oxigén sátrat kellett kérnem zárás előtt 1,5-2 perccel... :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32830) Plazmacucci válasza bigrob (#32829) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Baráti.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32831) Eastman válasza nap (#32828) üzenetére


Eastman
őstag

:R

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32832) Kobe


Kobe
veterán

Cort cec5 mennyira vallalhato tuzifa? :)
Regota szeretnek egy vekonyitott, cutawayes nylonhuros elektroakkisztikot, most pont hirdetnek egyet egesz jo aron

Ennel vekonyabb testu kivitel sztem mar csak a cort sunset lenne de eleg huzos, ennyit nem aldoznek ra

Vagy 40K korul van a cec5nel jobb cucc? (ujonnan a cec1 is msjd 50K)

(#32833) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Pár hete elvittem az akusztikus gitáromat egy setup-ra, mert sosem rendesen beállítva és kényelmetlen (valamint fájdalmas) volt rajta játszani a magas action miatt. Úgyhogy az utóbbi időben csak a elektromossal játszommal, ezzel szinte alig.

Nem gondoltam volna hogy ennyit számít egy setup. Mintha egy teljesen új gitárom lenne és eszméletlen jó rajta játszani. Az új húrok (Elixir 12-53 Light 80/20) is sokkal jobbak mint amiket a gitárral adtak.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#32834) nap


nap
addikt

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#32835) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Jó, már egészen alaposan lerágtuk ezt a csontot, de ha mégsem Sire lesz a kollégának, akkor esetleg egy ilyen?

SX Vintage Precision Bass 62 típusú 4 húros + tok - 46e, Szolnok

:DDD

(#32836) kemotox válasza NeoPampalini (#32835) üzenetére


kemotox
addikt

Már bigrob megelőzött privátban :P
Amúgy már szinte a zsebemben van egy Sire V3, 85 rugó. (Audioll 87 és 7-8 hét :/ ) Hétvégén megyek kipróbálni egy V7-et aztán majd eldől hogyan tovább. A basszeros FB csoportban tud egy csávó szerezni olcsón és a legjobb, hogy gyorsan. Jövőhéten már nyomathatnám is. Majd meglátjuk.

(#32837) NeoPampalini válasza kemotox (#32836) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Király. :D Sire jó lehet, legalábbis arról rosszat nem olvastam még. :K

(#32838) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Szépen lassan elkezdődik a beruházásom. :))

A jelenlegi felállás:
Gitár: Jackson JS32TQ
Hangkártya: Focusrite Scarlett Solo (2nd Gen)
Fejhallgató: AKG K240
+ még egy pár apróság

Az imént találtam egy Focusrite csomagot, ami magába foglalja a hangkártyát, egy saját fejhallgatót, illetve egy mikrofont: link

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek a csomagban szereplő fejhallgató mennyire veszi fel a versenyt az AKG-vel szemben? Árban szinte ugyanott van, viszont ehhez jár egy mikrofon is, aminek lehet egyszer még hasznát is venném.

Előre is köszi. :R

(#32839) Alexios válasza b.kov (#32838) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem kezdésnek teljesen jó lehet a hozzá adott is, nem ez fog úgysem visszatartani semmitől, még akkor sem ha esetleg valamivel gyengébben szólna(rákeresve nem találtam semmi infót, csak hogy valószínűleg valami OEM-től vett saját brand alatt értéksített cucc)

[ Szerkesztve ]

(#32840) brickm válasza b.kov (#32838) üzenetére


brickm
őstag

Az egy énekmikrofon meg egy elfogadható fejhallgató. Az AKG 240es tuti jobb...viszont ha kell a mikrofon is neked akkor inkább a pakkot vedd. Ha miki nem kell akkor inkább külön és AKG.

(#32841) b.kov válasza brickm (#32840) üzenetére


b.kov
senior tag

+ (#32839) adam014

Köszi az infót. :)
Igazából főleg azért kérdeztem, mert a plusz mikrofon nekem nem érne meg minőségbeli romlást fejhallgató téren, ugyanis egyelőre úgysem használnám. Csak az ára miatt érdekelt főleg, mert szinte tényleg egyárban lennének így, de valszeg marad akkor az AKG. :K

[ Szerkesztve ]

(#32842) bigrob


bigrob
őstag

Megjött a headless gitár, csak 28-at kellett perkálni a vámra, de megérte! :DDD
Update hamarosan.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32843) Valka1978


Valka1978
csendes tag

Üdv!

Volna egy újabb kérdésem és kérem, hogy csak olyanok válaszoljanak, akiknek van tapasztalata a témában és értenek is hozzá valamennyit.

Lehet-e illetve érdemes-e elektromos gitár+multieffekthez akusztikus/billentyűhöz való erősítőt használni?
Csak mert sokkal jobbnak tűnnek és nincs rajtuk annyi felesleges funkció. + sztereó.

(#32844) arnyekxxx válasza Valka1978 (#32843) üzenetére


arnyekxxx
veterán

szerintem ez a "próbáld ki és döntsd el tetszik-e" kategória

Én egy multi-> madeinwestgermany szóval ezeréves bass/orgona fej (2 bemenet és 4db poti van rajta) ->4hangszórós marshalláda cuccal tolom egy ideje, nekem tetszik és a zenekar se panaszkodik rá.

[ Szerkesztve ]

(#32845) brickm válasza Valka1978 (#32843) üzenetére


brickm
őstag

A multi után kb tökmindegy milyen erősítőt kötsz, csak legyen kb lineáris a 100-7kHz-.es tartományban, legyen jó a dinamikája, meg nagy a tápja. A hangszóró meg legyen jó érzékenységű és erős, h ne szakadjon,. Ennyi.

Helyedben valami használt castone-t vennék, vagy BEAG-ot(csak az drágább) meg valami 2x 250\300wattos PA hangfalpárt. A könnyen magammal akarom vinni dolog ezzel kissé megbukik, de igazából ha hordozható cucc kell akkor eléggé elesel a hangoskodás lehetőségétől....Illetve ha már multi és csak modellezel, ezzel told próbán\otthon, koncerten meg nyomd vonalból....ÉS akkor nem kell cipelni. Szerintem.

Szerk.: a 2 hangszóró kombó ami sztereó, az mi? :D Mert a sztereónak van némi feltétele a térben való elhelyezkedést illetően, hacsak nem bemikrofonozni akarod, de akkor meg ez a multis, hordozhatós gyakorlós sztereós dolog már rég hibás kiindulás.

[ Szerkesztve ]

(#32846) Kobe


Kobe
veterán

Cort uj X500asa mennyire komolyra sikeredett mar.... Nagyon dogos

(#32847) Valka1978 válasza brickm (#32845) üzenetére


Valka1978
csendes tag

Ezt nézegetem (többek között)

[link]

Laney A-DUO: Hordozható kombó elektroakusztikus hangszerek számára, A széria, 2X8" CUSTOM DESIGNED DUAL CONE SPEAKER, D-osztályú dupla erősitő, két teljesen független csatorna saját XLR és jack bemenettel, 3-sávos EQ-val és ''Shape'' kapcsolóval az azonnali optimalizáláshoz. Mindkét XLR bemenet fantomtápot kínál, így dinamikus vagy kondenzátor mikrofonok is csatlakoztathatók. Ezenkívül egy AUX csatlakozás a hangszerek számára. Mindkét csatorna saját Chorus és Reverb effektekkel rendelkezik. Használható a padlóra helyezve, az oldalsó lábakra döntve vagy hangszóró állványra helyezve. Anti-Feedback kapcsoló a nem kívánt visszajelzések eltávolításához. Fáziskapcsoló: eltávolítja az interferenciát. Kiegyensúlyozott XLR D.I. kimenet (közvetlen kapcsolatot a keverőhöz vagy aktív hangfalakhoz), négy digitális EQ előbeállítás, súly: 10,5 kg.

2x30watt RMS ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#32848) Valka1978 válasza arnyekxxx (#32844) üzenetére


Valka1978
csendes tag

Netről tudom csak rendelni.

(#32849) Valka1978


Valka1978
csendes tag

Igazából az a kérdés, hogy ha a multi két rendes outputját kötöm a két fő bemeneti csatornára, vajon szétgyilkolja-e? Illetve jó lesz-e a hangzása - csak mert ez nem gitárerősítő.

(#32850) arnyekxxx válasza Valka1978 (#32848) üzenetére


arnyekxxx
veterán

rendeld meg és van 14 napod eldönteni, hogy tetszik vagy sem.

De nem értelek, ez kerül100ezerbe, ennyiért már normális gitárerősítőt is lehet venni, a sztereosággal meg nem sokra mész 2 egymás melletti hangszóróval.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.