Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33251) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Sziasztok!

Gyakorlós olcsó setupot szeretnék magamnak: gyors nyakú valamit keresek, 6húr, superstrat jellegű formát, lehetőleg fix húrlábbal, semmiképp sem floyd-dal.
Ami ránézésre tetszene és nagyon rosszakat sem olvastam róla az egy Cort KX5. Erősítő nélkül csak gyakorolni esetleg felvenni 1 sávot, kártyával használnám mondjuk Line6 GX ?
Van valakinek alternatíva ötlete a cortra, vagy indoka hogy van-e a célra megfelelőbb kártya, valamelyik focusrite modell előrébb vinne bármiben ?

(#33252) bigrob válasza JackFeryll (#33251) üzenetére


bigrob
őstag

Scarlett solo kártyának.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33253) nap válasza bigrob (#33249) üzenetére


nap
addikt

A Nighthawk azért nagy szám, mert kicsi, könnyű, egyenes nyakkal, hosszú menzúrával, átmenő húrozással, felezhető pickupokkal, nagyon jól szól és rendkívül ritka. Lényegében egy lp, egy strat és egy tele legjobb tulajdonságait gyúrták egybe. Az Epi megfizethetőbb, azt el is kapkodják, a Gibson kicsit tovább szokott kintlenni, mert húzósabb az ára.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#33254) Goose-T válasza JackFeryll (#33251) üzenetére


Goose-T
veterán

Jó gitár, én pont most vettem egyet újan. Ha nem használtat szeretnél, akkor bele kell húznod, mert kifutott modell, már csak itt-ott akad belőle egy-két darab raktáron, többet már biztos nem fognak hozni az országba.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33256) arnyekxxx válasza kemotox (#33255) üzenetére


arnyekxxx
veterán

én zenész szeretek lenni :)

(#33257) consono válasza kemotox (#33255) üzenetére


consono
nagyúr

Nem :) Az az egy még sosem jutott az eszembe, most sem. Ellenben elkezdtem zongorázni pár hónapja...

"In God we trust. All others must bring data"

(#33258) benedekco válasza kemotox (#33255) üzenetére


benedekco
addikt

Nem, el gondolkodtam, lehet ha megnövesztem a szakállamat talán akkor jobban fog menni a zenélés.

:))

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#33259) #96302336 válasza kemotox (#33255) üzenetére


#96302336
törölt tag

Csak megerősített, hogy jobb a basszusgitár, mint a szóló :D Egyre inkább csak a Basszus után nyúlok, a többit nem is használom mostanában.

(#33260) kemotox válasza #96302336 (#33259) üzenetére


kemotox
addikt

Beastly
It gets funkier (2:40 körültől nagyon éli a zenét a gyerekem :DD )
Dean Town
Még sokáig lehetne linkelgetni, de itt van még néhány istenkirály basslineos példa. Jó ez a Vulfpeck :D
Nagyon rákaptak ezekre a grúvos dolgokra, alig várom, hogy hétvége legyen, és legyen sok-sok idő gyakorolgatni.

[ Szerkesztve ]

(#33261) Alexios


Alexios
veterán

[link]

Egy leírás redditen hogyan kapsz modern metal hangzást ingyen vst-vel hátha érdekes valakinek

[ Szerkesztve ]

(#33262) Humbucker


Humbucker
senior tag

Na végre sikerült "licenszelni" a BIAS FX-et, meg a BIAS AMP-ét is. Nagyon jól szól, szerintem jobb presetek vannak benne mint a Guitar RIG 5-ben. Ennek a VST-jét is belehet tenni a Cubase-be?

(#33263) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Ez is egy tök feelinges grooveos darab .. [Altın Gün - Tatlı Dile Güler Yüze]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#33264) kemotox válasza Ragnar_ (#33263) üzenetére


kemotox
addikt

Uu ezt adom.

(#33265) Ragnar_ válasza kemotox (#33264) üzenetére


Ragnar_
addikt

Van még vagy 3-4 szám amit hallotam az együttestől eléggé tetszetős szerintem is.
Altın Gün - Full Performance

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#33266) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ezt a "nyúzást" sosem tudtam megcsinálni. Hogy csinálják?Mitől lesz ilyen éles magas hang ez ilyenkor?

(#33267) Alexios válasza Humbucker (#33266) üzenetére


Alexios
veterán

Keress rá youtubeon hogy pinch harmonics

(#33268) bigrob válasza Humbucker (#33266) üzenetére


bigrob
őstag

Előre is elnézést kérek a többiektől, PINCS HARMONIK, ez már a kávör szintjét súrolja fordításban nálam.. :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33269) Humbucker


Humbucker
senior tag

Köszi kollégák ;)

(#33270) Plazmacucci válasza Alexios (#33267) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Írjátok be a jutubba, hogy Zakk wylde :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33271) Goose-T válasza Humbucker (#33266) üzenetére


Goose-T
veterán

Hegyes, kemény pengető ajánlott először is hozzá, pl. Jim Dunlop Jazz III. Valahogy úgy kell, hogy nagyon kicsi látszódjon ki a pengetőből, pengetés előtt érjen hozzá a hüvelykujjad a húrhoz, és utána pedig rögtön engedd el a húrt. A hely sem mindegy, hol péngeted, mindenhol más-más felharmonikust tudsz előcsalogatni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33272) kemotox válasza Plazmacucci (#33270) üzenetére


kemotox
addikt

Akkor mar inkabb brooke wylde :DD

(#33273) arnyekxxx válasza Goose-T (#33271) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Pengetőt azért nem kell túldimenzionálni ebben a kérdésben, én sima 1,2mmes de anyagában puha ebayes szutykot koptatok jó ideje és ezzel is simán lehet visíttatni a húrt. Az érintésen múlik nem a pengetőn.

(#33274) nap


nap
addikt

E-bay-es nyálcsorgatás:
[link]
[link]
[link]
Nem tudom, mi lesz a vége, de jelenleg mindegyik nagyon megérős lenne. :K
Ez is érdekes lehet németországi ismerőssel.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#33275) Moleman válasza nap (#33274) üzenetére


Moleman
addikt

Uh, a natúr Framus különösen. :K

(#33276) Humbucker


Humbucker
senior tag

Na itt egy szép gitár GS-ről, tesónak ez jó lehet szerintem, szép kis deszka, és még a 130-as keretbe is pont belefér. Szerintetek? :)

(#33277) bigrob válasza Humbucker (#33276) üzenetére


bigrob
őstag

Csak a harley benton! :DDD
Ha neki jó a sima fekete akkor hajrá.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33278) Humbucker válasza bigrob (#33277) üzenetére


Humbucker
senior tag

Azt mondod a Harley Benton jobban megéri mint a PRS?

(#33279) Goose-T válasza Humbucker (#33278) üzenetére


Goose-T
veterán

Irónia volt. A Harley Benton egy noname cucc, a Thomann sajátmárkás terméke, a PRS pedig teljesen más kategória, minőségi hangszer.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33280) bigrob válasza Goose-T (#33279) üzenetére


bigrob
őstag

El kell menni, ki kell próbálni. Nekem van HB-m, semmi bajom vele.. (7 húros változó menzúrás tele).
De amit linkeltél is már az újabb jobb széria. Én mindenképp kipróbálnám a PRS után. Fél napot áldozzatok rá. :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33281) Humbucker


Humbucker
senior tag

Egyébként tudtok jó videókat amiben szólózni lehet megtanulni?

(#33282) brickm válasza kemotox (#33255) üzenetére


brickm
őstag

Van dobszerelésem. Sajna érzékem nincs hozzá.

(#33283) brickm válasza Humbucker (#33278) üzenetére


brickm
őstag

Xd

(#33284) Humbucker válasza brickm (#33283) üzenetére


Humbucker
senior tag

Ár\érték arányra gondoltam, a Harley Benton 45-el kevesebbért van mint a PRS.

(#33285) kemotox válasza Humbucker (#33284) üzenetére


kemotox
addikt

Egy műanyag ukulele még olcsóbb :D

(#33286) kemotox válasza Ragnar_ (#33263) üzenetére


kemotox
addikt

Baszki ez még mindig kurtajó :D Melóban egész nap az járt a fejembe, hogy dojó urmó, dojo urmó :C

Óbazzeg ezer bocs srácok, nem direkt akartam fogyi duplázós lenni :W

[ Szerkesztve ]

(#33287) brickm válasza Humbucker (#33284) üzenetére


brickm
őstag

Még mindig ikszdé. A HB a PrShez képest sehol sincs.

(#33288) FockeWulf válasza Humbucker (#33281) üzenetére


FockeWulf
tag

[link]

Tessék...5 perc és már tolhatod is a jobbnál jobb szólókat :DD

[ Szerkesztve ]

(#33289) Plazmacucci válasza FockeWulf (#33288) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pedig hasznos. Ezt csinálja inkább mint a skálázást fel alá.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33290) FockeWulf válasza Plazmacucci (#33289) üzenetére


FockeWulf
tag

Nem mondtam hogy nem hasznos.... Csak kicsit a címe becsapós/hatásvadász....

(#33291) Plazmacucci válasza FockeWulf (#33290) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát nézd, kinek mi. Egy Illés számban ez már komoly szóló :D (imádom Leventét)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33292) FockeWulf válasza Plazmacucci (#33291) üzenetére


FockeWulf
tag

Én is szeretem az Illés zenéit :) De igazad van, teljesen nézőpont kérdése.... Csak szerintem sok kezdőnek az jön le elsőre a címből, hogy öt perc alatt megtanul virtuózosan (hűha :D )szólózni, és tuti nem arra asszociál, hogy néhány nyílt akkordra, adott kezdőhanggal sétál a pentaton skálában egy oktávon belül :) Ettől függetlenül a csóka nagyon jól és barátságosan magyaráz, és valóban hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#33293) Humbucker


Humbucker
senior tag

Pantera Cemetery Gates lenne a cél szólóban :DD Bár az nagyon nagy falat még így, egyelőre marad a Master of Puppets szóló első része :)

(#33294) raven12


raven12
senior tag

A három grácia :D

Balról: Ibanez RG1570 Prestige, Cort C4 Plus, Ibanez RG7321

És hogy hogy sikerült a falra eszkábálni őket a segítségetekkel :R

[ Szerkesztve ]

(#33295) Eastman válasza Humbucker (#33284) üzenetére


Eastman
őstag

Jó a HB.

A PRS aztat jelenti, hogy People's Republic of South Korea, tehát az mind koreai tüzifa. A Harley Benton az német csúcsminőség, mint pl. a verseny BMW-k. Lennon vett egyet mikor Hamburgban léptek fel. Korábban Lenin is. Plusz az a Harley Davidson bandák hivatalos gitárja Berlin ostroma óta, Chicago-tól Alsóörsig! Jóvétel. Rajztanárom is mindig a HB-t akarta, ő meg tudja, mer' diplomás.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33296) bigrob válasza raven12 (#33294) üzenetére


bigrob
őstag

Arra a basszerra kicsit felállt.. :DDD
Most olvasom, hogy Cort, nem láttam még ilyen szépet. :D
Többi uncsi feka.. :DDD ;] :P

(#33295) Eastman
Pár éve a régi HB-k más gyárakban készültek, elég nagy minőségbeli javulás volt azóta.. Thomannról berendelik, kipróbálják, ha minden oké vannak olyan elvetemültek aki a gitár árának többszörösét költik elektronikára. Ha valami nem stimmel 30 napon belül visszaküldik, rendel másikat.
Nem mondom, hogy világ legjobb hangszerei, de több yt vidiben is elmondják, hogy már más kategória és otthonra szórakozni bőven sok. (Jövőre egy PRS kópiát én is be fogok még rendelni, jó vintidzs tremolós verzióban)
Nekem nem logó kell, hanem egy kézre álló balta.. :DDD
Az tény viszont, hogy ha újba veszi, nehéz lesz eladni és bukós, de amit linkelt már cserélve van pár dolog benne.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33297) FockeWulf válasza Eastman (#33295) üzenetére


FockeWulf
tag

Lenin jó gitáros volt amúgy? :P

(#33298) bigrob válasza bigrob (#33296) üzenetére


bigrob
őstag

Kicsúsztam a szerkesztésből, továbbra is azt mondom el kéne dönteni milyen testforma lesz kényelmes, azért egy LP magas hídja teljesen más fíling mint egy superstrat.

BÉKE, GITÁROK ÉS CSAJOK! :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33299) nagyArc válasza FockeWulf (#33288) üzenetére


nagyArc
tag

Van ennek egy fejletteb változata is, az egybundos szóló.

(#33300) benedekco


benedekco
addikt

Van egy kis hangolókulcs problémám. Nem igazi probléma, mert működnek a kulcsok csak nagggyon nehéz behangolnom a Stratot.
Szóval van egy 2014-es Squier Classic Vibe 60s Burgundy Mist gityóm.

Nem saját kép!

A tökre jó meg minden, igazából szeretem, minden marhasága ellenére nagyon jó kis hangszer, azaz egy dolog mégis van ami zavar picit, mégpedig a hangolása. Nehézkes, picit állítok rajta és túlmegy, akkro engedek és túlereszti. Be lehet állítani, csak a másik gitáromhoz képes baromi macera.

A másik gitárom meg egy 2007-es Epiphone Les Paul Standard Cherry Sunburst

Ez sem saját fotó!

Ezen Grover hangolók vannak, finoman, szépen, könnyedén lehet vele hangolni a gitárt ellenben a Squier gyári szarjaival. Kérdésem az lenne, hogy milyen hangoló kulcsokat lehetne erre feltenni a mostani helyett, nem akarok új furatokat csinálni meg lehetőleg takarva legyenek a mostaniak. Az is tetszik, hogy bele kell fűzni a húr végét a kis lyukba így nem lúgnak ki a húr végek.
Nem tudom a márkákat, mire lenne érdemes beruházni. De mivel Grover van a másikon amivel meg vagyok elégedve arra kerestem rá, de az árát látva eléggé visszahőköltem.

Vagy esetleg még a Wilkinson? Esetleg Gotoh?

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.