Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) picur220 válasza bwoay (#5799) üzenetére


picur220
veterán

Na pl ebben lehet igazság... De ha az cx300-400-500olyan kvára szűr ia külső zajokat, a szelet miért nem tudja?

(#5802) picur220 válasza SOAD19 (#5798) üzenetére


picur220
veterán

Igen te vagy a vak...:DDCX500-ról pl írják, hogy symmetric...
CX400-II-ről is írják, hogy symmetrical cable
Igaz, hogy 2 külön helyen, de aki KERES az TALÁL!!!

(#5803) celf válasza picur220 (#5802) üzenetére


celf
őstag

sztem a cx95 ill. 55-rol beszel :)

(#5804) celf válasza Kanczy (#5800) üzenetére


celf
őstag

az az erzesem, hogy a cx95nel jobbat nem fogsz talalni baratom. legalabb is nekem most ugytunik nincs jobb. meg 15000ezer forintos kategoriaban sem.

(#5805) bwoay válasza picur220 (#5801) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez egy olyan zaj, amit maga a füldugó generál azzal a kiálló résszel.
ahogy az hasítja a levegőt, szépen sivít a füledbe. nyilván nem kell hozzá szél,
elég, ha mondjuk bringázol, motorozol, ahová meg amúgy nem való ilyen füldugó :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5806) celf válasza adnoctum18 (#5797) üzenetére


celf
őstag

mar keso. tegnap meghuztam a ravaszt :)
lehet, hogy csalodni fogok, bar igy, hogy figyelmeztettel talan mar kevesbe :)
max eladom, evvan, tapasztalodni kell. ezentul nyugodt lelkiismerettel tanacsolom majd masnak, hogy ne vegyen metro.fit. amugy is dicontinued. mostmar valami uj metro.fi 170 meg 220 van az UE oldalan...

[ Szerkesztve ]

(#5807) SOAD19 válasza picur220 (#5802) üzenetére


SOAD19
addikt

Mint, ahogy celf kollega is írta, a cx95 és 55-es adatlapjáról írtam, h nem találom. De nem lőttél nagyon mellé, mer tényleg elég selejtes főleg a bal szemem, sajna annak idején még nem volt 3 napos cseregarancia ilyesmire, de talán most se nagyon. :O :( :DDD

(#5808) celf válasza SOAD19 (#5807) üzenetére


celf
őstag

:D

update a metro.fi vasarlasan.
tegnap megvettem mind a 100-ast mind a 150-est, de ma kaptam egy ilyen emailt az amazon-tol, hogy a 100-as eladoja nem talalja egyezonek a kartyam adatait a sajat "informacioival". ez furcsa, ugyanis a 150-es eladojanak semmi baja a kartyammal, es a korabbi vasarlasoknal sem volt ilyen gond.
lehet hogy ez a "does not
exactly match their information" az o olvasatukban azt jelenti, hogy "out of stock" :U
mindenesetre ha igy alakult akkor megveszem a sennheiser cx valamelyiket.

de legyszi mondja mar meg váláki, hogy mi a fene kulonbseg van a cx35 cx55 es cx95 kozott mert ez non f*cking sense, hogy nem tud senki semmit a 3-rol egymashoz viszonyitva :))

[ Szerkesztve ]

(#5809) celf válasza bwoay (#5805) üzenetére


celf
őstag

egy kicsi szel es ez altakaban elojon. volt olyan fules amivel ezt nem tapasztaltad ?
cx95 csinal ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#5810) bwoay válasza celf (#5809) üzenetére


bwoay
nagyúr

kövesd csak vissza, melyik HSZ-nek mi volt az előzménye... ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5811) adnoctum18 válasza celf (#5806) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Én úgy kaptam meg, hogy elvileg nem is szállítanak USA-n kívül szal valahogy átcsúszott.

UK-ból persze már oké a szállítás.

Amazon szállít már Magyarországra? Vagy te nem itthon élsz?

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#5812) Rodney Mulle


Rodney Mulle
csendes tag

szóval sennheiser CX 400-asom van... NAGGGYON DURVÁN jó... életemben nem volt ilyen jó fülesem még. bőőven a legjobb!! ajánlani tudom csak!

kérdés!
Sennheiser CX 500?
Sennhesier CX 400 II Precision?

valakinek van valamilyen tapasztalata róluk? megéri a CX 400-ast lecserélni? ha igen melyikre?

aki ebayen vesz sennheisert az elöbb ide lessen!!!
http://www.justbright.com/CX500/index0.html

(#5813) Rodney Mulle


Rodney Mulle
csendes tag

és kifelejtettem :D
valaki próbálta az uj APPLE fülest?

http://store.apple.com/us/product/MA850G/A?fnode=MTY1NDA3NA&mco=MTczMjUyMw

Two drivers in each earpiece.

Each earpiece contains two separate high-performance drivers — a woofer and a tweeter — resulting in rich, detailed, and accurate sound reproduction and amazing bass response for all types of music.

(#5814) SOAD19 válasza Rodney Mulle (#5813) üzenetére


SOAD19
addikt

Ha linket akarsz megadni, akkor a hozzászólás szerkesztésénél először kattints a "Link" gombra és illeszd be oda a linkedet. Az eredmény: Így ni :K

[ Szerkesztve ]

(#5815) picur220 válasza SOAD19 (#5807) üzenetére


picur220
veterán

Bocsy, az tényleg nincs fenn, de hogy miért, az egyelőre titok...:DDD

(#5816) picur220 válasza bwoay (#5805) üzenetére


picur220
veterán

Na várj ezt most nem értem. Tehát amelyiknek van nyúlványa, annál van a zaj(pl cx55), vagy amelyiknél nincs(cx300), vagy milyen kiálló rész van??

(#5817) bwoay válasza picur220 (#5816) üzenetére


bwoay
nagyúr

a cx300 sípol ezerrel, a cx55 (és a többi hasonló kialakítású társa) meg csak minimális mértékben.

mint ahogy írtam is, mikor felvetetted, hogy téged zavar a cx55 nyúlványa:
"annak a nyúlványnak hála nem tapasztalok közel sem olyan intenzív szélzajt,
mint a cx300-nál"

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5818) picur220 válasza bwoay (#5817) üzenetére


picur220
veterán

"ez egy olyan zaj, amit maga a füldugó generál azzal a kiálló résszel."
Ez mondott ennek ellent, és ezért nem volt tiszta...
Végülis rájöttem, hogy tökmind1, hogy van-e nyúlvány, vagy nincs, mert ha nincs, akkor ott a kábel zavaró tényezőnek... Szal ha veszek egy normál mp3at, akkor lehet, hogy veszek cx55-öt, annál többet viszont nem szeretnék rá költeni...

(#5819) celf válasza adnoctum18 (#5811) üzenetére


celf
őstag

nem, mar nem otthon. anglia.
amugy amerikabol sem olyan szornyu a szallitas. foleg tekintve, hogy anglia es magyarorszag postai szempontbol mar kb egy zonaba esik. legalabb is igy gondolom. a nehez cuccok kerulnek sokba.
a vamon meg eleg sokminden at szokott csuszni. es ez szerintem leginkabb azert van mert nemelyik nagyobb eladonak jo vampolitikaja van (eleve benne van az arban a vam)

[ Szerkesztve ]

(#5820) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Én iRiver T7-est használok, két gondom van a gyári fejhallgatójával.

1. Ha közepesre tekerem a hangerőt, buszon vagy villamoson utazva is már elég hangos, vagyis nem csak én élvezem a zenét, hanem az utazóközönség is.
2. Nincs rajt távirányító, így folyton a zsebemben kell turkálnom ha hangerőt akarok állítani, számot léptetni, stb.

A kérdésem tehát a következő...olyan fejhallgatót keresek, amin van távirányító és a hangot tényleg a fülembe sugározza, nem pedig szanaszét. Ez lehet az én hóbortom, de nem akarom ráerőltetni másokra a zenei ízlésem, szóval amit én hallgatok azt csak én halljam. :)

Más kérdés hogy egyáltalán megoldható-e ez a távirányítós dolog. Havernak volt ilyen, de azt gyárilag a lejátszóhoz kapta.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#5821) SOAD19 válasza kutga (#5820) üzenetére


SOAD19
addikt

"a hangot tényleg a fülembe sugározza, nem pedig szanaszét. Ez lehet az én hóbortom, de nem akarom ráerőltetni másokra a zenei ízlésem, szóval amit én hallgatok azt csak én halljam. :)"

Erre talán megoldás lehet egy in-ear füles. :K Pl.: Sennheiser cx széria.

[ Szerkesztve ]

(#5822) picur220 válasza kutga (#5820) üzenetére


picur220
veterán

Hangerőállítás egoldható pl egy sennheiser cx500-zal, a számléptetést megoldó távirányítót keresd a gyártó weoldalán.

(#5823) celf válasza kutga (#5820) üzenetére


celf
őstag

sztem ah nincs a stock fulesen tavkapcs akkor nincs a lejatszon sem ilyen funkcio

(#5824) need


need
addikt

Üdv..

Valami fura oknál fogva a cx55-n a baloldalt sokkal kevesebb a magas hang és mint ha halkabb lene -2 db tudtam korigálni :((
lehet hogy belül koszos lenne csak nem tudom szétszedni:(
ez már a meghalás felé vezető ut?

ha ez a vég akkor élénken érdeklödöm melyik lenne jobb...
nextnek...??

a cx 500 vs cx95...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#5825) bwoay válasza celf (#5823) üzenetére


bwoay
nagyúr

teljesen jól látod

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5826) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami olyan minőségi fülest, ami

- nem agybadugós,
- a kábele max. 40 cm hosszú,
- lehetőleg aszimmetrikus.

Telefon headsetjéhez kellene.

Köszönöm

u.i.: a Sennheiser MX 760-asa eddig amit találtam, de az annyira nem szép, és szimmetrikus.

[ Szerkesztve ]

(#5827) picur220 válasza cowboy_bebop (#5826) üzenetére


picur220
veterán

A panasonicnak van egy nyakbaakasztós fülese, a típusát konkrétan nem tom, de szinte abszolút nincs kábele, csak pár centi+ugye a nyakbaakasztó

(#5828) celf válasza need (#5824) üzenetére


celf
őstag

nem tudom milyen a cx x5 de nekem ma jott meg a metro.fi 150 es az s-JAYS-t megeszi reggelire kb. es meg nincs is bejaratva a fules, most vettem ki a dobozbol kb. Sansa Clip+FiiO5+metro.fi 150 kiru :) nem vagyok 100%ig elegedett a hanggal, de a Clip SQ-ja kezdi vegre megmutatni magat.a FiiO nem is kell igazabol. Eddig Clip kb egy szintet hoz iPod Classic-al (EQ: Treble reducer-re allitva)
a magasak kicsit meg mintha vekonyak lennenek, a kozep meg mintha picit hianyozna, de egyebkent jaó :K

[ Szerkesztve ]

(#5829) need válasza celf (#5828) üzenetére


need
addikt

maradok a Sennheiser márkánál...!

viszont amit te irtál tipust nem találtam M.országon:(

de a kérdés még mindig

Sennheiser CX 95 vs Sennheiser CX 500

melyik jobb választás??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#5830) celf válasza need (#5829) üzenetére


celf
őstag

cx95, 500 elvileg nem olyan jo hangminosegben.

(#5831) celf válasza need (#5829) üzenetére


celf
őstag

cx95
500 alitolag fals a magas tartomanyban
cx550 fogja elvieleg felvaltani a cx95-55-ot ?

(#5832) cowboy_bebop válasza picur220 (#5827) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Igazából én olyanra gondoltam, ami egy teljesen normál fülhallgató csak rövidebb.

(#5833) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Holnap jön meg a sennheiser ie7, kivi leszek, a bejáratás alatt mit értetek? :U

Én vagyok M3nyus!

(#5834) bwoay válasza M3nyus (#5833) üzenetére


bwoay
nagyúr

használatot :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5835) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Bocsi hogy ide írom de nem találtam ehhez probléma topicot.

AKG fülhallgatóm van pár hónapja és nagyon ritkán a membrán berecseg de durván. Tuti nem a zenében van a hiba. Köze lehet ahhoz, hogy a -10 fokból bemegyek egy melegebb helységbe? Vagy gariztassam?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#5836) harylmu válasza cintula187 (#5835) üzenetére


harylmu
őstag

A füledből egy kis cuccos nem kerülhetett bele? :)
Próbáld meg kitisztítani.

(#5837) picur220 válasza cowboy_bebop (#5832) üzenetére


picur220
veterán

az a baj, hogy ilyen nem nagyon van... Mondjuk a HS-45 amit a Nokia telókhoz alapból adnak, az elég rövid, de kegyetlen sz.rul szól...
Esetleg a Sennheiser CX-400 megfelelhet, annak alapjáraton rövid a kábele, de adnak hozzá + hosszabbító...

(#5838) celf válasza M3nyus (#5833) üzenetére


celf
őstag

igen, hasznalat.
aztmondjak, hogy elvileg csak dynamic driver fuelseket kell kiegetni, mert azoknak vannak mechanikus alkatreszeik. kb ugy kell elkepzelni, mint egy dizelmotort, ami akkor megy jol ha kivannak egetve a dugattyuk. csak fulesek nem tudnak lekormosodni ugye :D
az erositeknek is van burnin periodusuk, habar ott nincsennek mozgo alkatreszek, ott ugy kell elkepzelni, hogy az aramkoroket jaratjak be az elektronok.

hogy mivel szoktak bejratani. White noise-al vagy pink noise-al, de van brown noise is. hagyjak a fuleseket futni.... mondom, nemelyiket tobb szaz oraig is.
http://simplynoise.com/ itt meghelet hallgatni oket rakattintva a feher-rozsaszin-barna pottyokre.
a brown noise mar kicsit para szerintem :DDD

innen meg le lehet tolteni feheret, rozsaszint... meg oldalt van egy lista, hogy userek szerint melyik fuleshez mennyi ora kell... egesz erdekes.

[ Szerkesztve ]

(#5839) harylmu válasza celf (#5838) üzenetére


harylmu
őstag

AKG 324p-t is ilyen módon kell bejáratni? :B

(#5840) footy


footy
addikt

Sziasztok!

4k körül mit érdemes venni?
Eddig ezt néztem ki.
Valaki tud jobbat ilyen áron? Lehetőleg szimmetrikus kábeles kellene.

(#5841) harylmu válasza footy (#5840) üzenetére


harylmu
őstag

(#5842) picur220 válasza footy (#5840) üzenetére


picur220
veterán

nekem van 1 ilyenem, szvsz elég jó... Lehet, hogy jobb a Sennheiser, jártasabb a fülesekben, mint a pio, mivel az inkább a nagyobb rendszereket gyártja...

[ Szerkesztve ]

(#5843) M3nyus válasza celf (#5838) üzenetére


M3nyus
aktív tag

Köszi a választ :)

Én vagyok M3nyus!

(#5844) need


need
addikt

na van nekem szép fehér cx 500 fülesem..

ami rögtön feltünt hogy a D2-n eq lejebb kellett vennem a basst és a hangost is.

szerintem jobb hangja van mint a cx 55-nek!

szép basszus közép és magas!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#5845) footy válasza harylmu (#5841) üzenetére


footy
addikt

Kényelmes ez a kialakítás? Elsőre kicsit furcsának tűnik, esetleg személyes tapasztalat van vele kapcsolatban? Te milyen fülest használsz?

@picur220
Valamivel összehasonlítottad vásárlás előtt a hangját?

(#5846) celf válasza footy (#5845) üzenetére


celf
őstag

westendben a panasonic boltban lattam (meg november magassagaban) kis panasonic agybadugosat, 3 vagy 4k-ért. az nem egy rossz vasar szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#5847) cintula187 válasza harylmu (#5836) üzenetére


cintula187
addikt

ÉS azt hogy? pattintsam le valahogy róla?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#5848) BigBear válasza need (#5824) üzenetére


BigBear
senior tag

Tudom, furán hangzik, de nem lehet, hogy egész egyszerűen nem egyformán hallasz a két füleddel? Normál esetben ezt nem biztos, hogy észreveszed, de ilyen agybadugós füleseknél hatványozottan jöhet elő az apró hallásprobléma.

(#5849) harylmu válasza cintula187 (#5847) üzenetére


harylmu
őstag

Hátha agybadugós akkor simán leveszed róla a gumit és fülpiszkával kitisztítod. Ha sima, akkor is. :D

(#5850) picur220 válasza footy (#5845) üzenetére


picur220
veterán

Összehasonlítottam de sennheiserrel nem, mivel az ismerettségi körömben nincs senkinek. Sonykkal, panasonicokkal sikerült csak, és azoknak jobb a pioneer...
Gondolkodom sansa clip vásárláson, és ahhoz vennék egy sennheisert, mondjuk cx 500ast, vagy 95öst

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.