Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) wildrain válasza blazsey2 (#3443) üzenetére


wildrain
addikt

Mi ebben az állatság? Az, hogy szókimondó volt? Nem mondta, hogy örül Senna halálának, csak megállapította, hogy még ez a sajnálatos eset is népszerűsítette a sportot.

Nem mondom, hogy sajnálom Börnit, amiért állandóan félreértik, amit mond, mert mindig kényes témákat feszeget (meg úgy általában: egy kapzsi f@sz), de tényleg nagyon rá vannak szállva egyesek.

Az eredeti mondanivalójában semmi sértő nincs, szerintem:
[I]"It was unfortunate. But the generated publicity was so much... It was good for Formula 1," he told Brazilian newspaper Folha de Săo Paulo.

"It is a pity that we had to lose to Ayrton, but it happened. People who did not know anything about the sport knew more about Formula One because of the interest his death generated."[/I]

[ Szerkesztve ]

(#3452) tuskooo válasza wildrain (#3451) üzenetére


tuskooo
addikt

Ez csak a szokásos...fordítsuk ki a szavait, meg egyébként se akarjuk megérteni, amit mondott, inkább verjük ki a hisztit.

(#3453) #95904256 válasza blazsey2 (#3443) üzenetére


#95904256
törölt tag

Vajon Bernie távozása is jót tenne? :U

(#3454) JJános válasza dokar (#3449) üzenetére


JJános
addikt

Lassan meg kell jegyeznünk a nevét! Kamui Kobayashi! Bízok benne, hogy találkozunk vele még!

2007-05-06 óta itt!

(#3455) DopeBob válasza JJános (#3454) üzenetére


DopeBob
addikt

Jó lenne, ha jövőre Satoval Ők lennének a Toyotánál :D :D

MZ/X

(#3456) blazsey2 válasza wildrain (#3451) üzenetére


blazsey2
senior tag

Bocs de szerintem akkor is egy F@sz Bernie és már rég megérett rá az idő hogy ő és Max haverja elhúzzon a sunyiba.Ez az én véleményem.Még két ilyen hataloméhes fickót ritkán látni.

PSN ID:blazseydr

(#3457) wildrain válasza blazsey2 (#3456) üzenetére


wildrain
addikt

Ha ügyes vagy, akkor az én szövegemben is megtalálod ugyanezt.

(#3458) tuskooo válasza blazsey2 (#3456) üzenetére


tuskooo
addikt

Bernie nélkül sehol nem lenne a Forma-1... :U

(#3459) stangli


stangli
senior tag

(#3460) Qru válasza DopeBob (#3455) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az kemény felállás lenne az fix. :D

#nincsbennetarcsi

(#3461) barnam_ válasza Duree (#3450) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én azt figyeltem meg, hogy amikor nem történik semmi a versenyen, akkor megbolondulnak, minden hülyeséget összehordanak, míg pl. amikor a futam elején Button nagy hajrában volt, Palik szerintem felülmúlta önmagát, egész jó volt a közvetítés. Kár hogy ez csak 5 percig tartott :U

(#3462) Oliverda


Oliverda
félisten

A Williams már döntött a motorokról

"A Williams hivatalosan is bejelentette, hogy az évad végén motorgyártót váltanak. A Motorsport Magazin értesülései szerint a brit csapat a Cosworth erőforrásokat választotta, és visszamondták a Renault ajánlatát."

Jóvan' Frenki, ezért nem nyertek ti versenyt már 5 éve. Végülis 2006-ban a két versenyző csak 20 DNF-et produkált aminek egy része a "megbízható" Cosworth motorok számlájára volt írható. Szvsz a Renault-val jobban jártak volna.

Amúgy az hogy van hogy a Cosworth már lassan 6 csapatnak fog szállítani jövőre? :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3463) D@ni88 válasza Oliverda (#3462) üzenetére


D@ni88
addikt

sztem itt Börni papa, meg Mosley adott egy kis pénzt, hogy a Cosworth-ot válasszák, hogy legyen valaki tapasztalt csapat is ott :)

(#3464) [CS]Blade2 válasza dokar (#3449) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nemrég még azt nyilatkozták, hogy Glockot megtartják, Trullitól megválnak. Aztán már Glock sem volt biztos, most meg:
"Elképzelhető az is, hogy Glockot már nem is ültetik vissza az autóba, hanem a japán kap újabb bizonyítási lehetőséget a két hét múlva következő szezonzárón Abu-Dzabiban."

(#3465) #70869248 válasza Petya25 (#3442) üzenetére


#70869248
törölt tag

Nem hogy estek-keltek...A világbajnoki trófeát a világbajnoktól szokták elvenni, de itt a tavalyi bajnoknak nem volt autója ahoz hogy megverekedjen érte.

Sebaj, oké akkor akitől a tavalyi bajnok elvette, akkor vele kelljen meccselni, nézzük csak az ő csapatát..ja neki/nekik sem volt autója hozzá.
Na akkor azt a bajnokot akitől meg neki kellett elvennie, a 3 évvel ezelőtti világbajnokot és csapatát....hát neki meg pláne nem volt autója ahoz hogy megkűzdjön.
...
Ez az ami nincs rendben nálam.
...és ennek nem az a lényege hogy kell az autó is.

(#3466) brownus válasza #70869248 (#3465) üzenetére


brownus
veterán

A világbajnoki trófeát a világbajnoktól szokták elvenni, de itt a tavalyi bajnoknak nem volt autója ahoz hogy megverekedjen érte. - mondasz valamit, de volt egy barikello, egy vettel, és egy webber is akik megakadályozhatták volna, hogy vb legyen! nem sikerült.

most, hogy vége az idei évnek, bízom benne, hogy jövőre szorosabb lesz, izgalmasabb, stb...

(#3467) Motion_Blur válasza brownus (#3466) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"egy barikello, egy vettel, és egy webber"

És ezek kicsodák? :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3468) venember83 válasza Oliverda (#3462) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha lehet háromnak, akkor miért ne lehetne akár hatnak, hol itt a gond? Mondjuk kíváncsi leszek, mit nyújt a Cosworth, elvileg ők simán úgy fejlesztenek az adott szabályok keretein belül, ahogy akarnak. Meglehet, hogy ők adják a jövő év világbajnokának is a motort? :U

(#3469) Oliverda válasza venember83 (#3468) üzenetére


Oliverda
félisten

Elvileg 1 motorszállító max. 4 csapatnak adhat motort. Én is kíváncsi leszek de kétlem hogy azonnal beletalálnának a tutiba.

"Meglehet, hogy ők adják a jövő év világbajnokának is a motort?"

A Campos, a Manor, a Lotus, az USF1 vagy a Willimas lenne jövőre a bajnok? :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3470) Oliverda


Oliverda
félisten

"A szaklap információi szerint a Cosworth mellett szól, hogy a következő év elejéig dolgozhatnak a 2010-es erőforrásukon, míg a jelenlegi mezőny motorgyártói ezt nem tehetik meg."

[link]

Akkor majd megint jöhet az újabb balhé...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3471) 7Heads Drago válasza Motion_Blur (#3387) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha mostani szemmel nézzük, kb úgy megy Schumi, mintha már ő akkor tesztelte volna a KERS egyik régi változatát. És ez az ember képes volt ezek után otthagyni az egészet.
Jövőre azt hiszem nem lesz olyan bolond a csapat sorrend , mint idén.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#3472) 7Heads Drago válasza stangli (#3459) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nagyon jó cikk.
Ebből is látszik, hogy a legtöbb csapatnál nem figyelnek eleget a versenyzőre. De az is lehet hogy nem is kérik tőle. És ezen a téren Brawn nagyon is odafigyel.
Sok dologban eltérnek egymástól. Jensonnak más típusú képességei vannak, mint Michaelnek, hangsúlyozva, hogy mindkettejüké álomszerűek. Michaelnek olyan nyers képességei voltak, melyek néha elvezettek oda, hogy rendbe jöjjön az autó. Bizonyos esetekben meg tudott birkózni az autó felboruló balanszával, amit a verseny során a gumikopás, vagy más problémák idéztek elő. Szerette kordában tartani az autót, és a nyers képességei néha elfedték a kocsi azon hibáit, melyeket meg is próbáltunk eltussolni."
"Jenson roppant következetes versenyző, és megvannak benne Michael képességei, amikor azt mondjuk neki: 'most néhány gyors kört kell futnod'. Nagyon gyakran képes teljesíteni ezt csupán 1-2 tizedes szórással. Ő azonban specifikusabb abban az értelemben, hogy mit akar, és nem tudja ellensúlyozni az autó problémáit."
"Ha felmerül valami gond, azon nem tud felülkerekedni. Rendbe kell hozni számára a kocsit - és ha ezt megtettük, akkor hihetetlenül gyors. Az autóhoz nagyon jó. Roppant lágy stílusa van, úgy tűnik, mintha nem is sietne. Nem stresszel és nem erőlködik. Nagyon jól bánik a gumikkal" - elemzett Brawn

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#3473) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Marca: "Button egy átmeneti időszak legjobbja lett. Az előjelek alapján a következő szezonban már nem fog beleszólni az elsőségért folytatott harcba, amelyet valószínűleg a ferraris Fernando Alonso és a mclarenes Lewis Hamilton vív majd meg."

Megint jósdát játszik a spanyol sajtó :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3474) RoyalFlush válasza Oliverda (#3379) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Még rajta volt a cső, amikor indította. :o

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#3475) Peat;) válasza #70869248 (#3413) üzenetére


Peat;)
veterán

Tisztességesen helyt állt az biztos. De az is hogy ez a Toyota itt dobogó esélyes volt. Elég sok tapasztalata is van már forma autókkal. Szóval helyt állt és ügyesen védekezik (szerintem még fair volt éppenhogy) de ennyi, részemről. Az hogy Palik sztárt csinált belőle egy dolog, Buttont viszont mindenki látta ahogy a pálya legjobb előzési pontjánál mit ment az autója a Toyotához képest. Bueminál már más volt a helyzet. Ez Button, néha úgy megy ahogy kell aztán egy szürke kisegér. Egyébként ha akkora pilóta akkor Brawn miért nem akarja/ta a fizetését megnövelni? Én ezen filóztam egy keveset. Szerintem pontosan tudja Brawn hogy ilyen szintű pilótát hamar tud találni ha muszáj.

(#3476) venember83 válasza Motion_Blur (#3473) üzenetére


venember83
nagyúr

Hát, talán még beleszólhat Kimi meg Vettel, valamint Maszatka, más nem nagyon hiszem, hogy képes lenne rá, így annyira talán nem is merész ez a jóslás.

Mondjuk vicces, hogy Kovalainenről leszedték a tankolócsövet, bezzeg anno Massánál mindenki csak ült és nézett. S így visszanézve ezen ment el a világbajnokság.

[ Szerkesztve ]

(#3477) joshua7 válasza Oliverda (#3462) üzenetére


joshua7
veterán

Eléggé elszomorított ez a hír. Frank bácsi tényleg nem akar ütős csapatot, csak ellébecol a mezőnyben...Cosworth...ehhh. :(

Semper Fi

(#3478) Oliverda válasza RoyalFlush (#3474) üzenetére


Oliverda
félisten

Tudom, ezért írtam.

"Egy kis benzin került a szemembe, betakartak a lángok, egy pillanatra semmit sem láttam. Meg akartam állni, de szerencsére a tűz hamar kialudt. Még most is ég a szemem, de rendben vagyok” - nyilatkozta Raikkönen a Ferrari-sajtóközleményben.

Joó van gabika...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3479) Peat;) válasza Oliverda (#3470) üzenetére


Peat;)
veterán

Na meg ha 6 csapat akkor az már elég komoly tárgyalási erőt képviselne. Ha rossz lesz a motor simán kibulizzák hogy még javíthasson rajta a Cosworth, ha jó lesz akkor meg simán megvédik magukat. Minél többen vannak annál biztosabb hogy jól választottak. Avagy hogy beérik a választásuk. Aztán jöhet az egyenmotor mert a gyáriak is majd azt akarják.

[ Szerkesztve ]

(#3480) Oliverda válasza Peat;) (#3479) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez könnyen beigazolódhat sajnos.

A koszwörszel meg visszatérünk a 70es évek elejére ahol a mezőny fele ilyen motorokkal ment. 1973

Mózli és Börni biztos nosztalgiázni akar egy kicsit. A két vén marha. :U

Amúgy mózli (hivatalosan) pénteken lelép. Elvileg...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3481) bambano


bambano
titán

Az indexes sportgézás KR cikkhez csatolt videón jól látszik, hogy a nyalókás hibázott Kovinál, amikor elengedte pótkocsistul...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3482) wildrain válasza Oliverda (#3478) üzenetére


wildrain
addikt

Joó van gabika...

Mi a gond vele? Kivételesen rendben van a fordítás, az a5-ön is nagyjából ez van.

"A boxban néhány csepp benzin került a szemembe a Kovalainen autóján lógó tankolócsőből, majd lángtenger borított el, ami elvakított. Félre akartam állni, de szerencsére a lángok hamar kialudtak. Még mindig égető érzést érzek a szememben, de jól vagyok."

(#3483) Chip válasza venember83 (#3476) üzenetére


Chip
aktív tag

Szerintem nem vicces, hanem nagyon is ésszerű dolog volt amit a Brawn szerelői csináltak.
Mert Kova a Brawn box-a előtt állt meg és ők gyorsan elhárították az IFA-t (Ideiglenes Forgalmi Akadály) :)

(#3484) venember83 válasza Chip (#3483) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem érted. Az a vicc, hogy Kovánál megcsinálta valaki, amikor pedig tényleg számított volna tavaly Massánál, akkor senki nem lépett.

(#3485) Oliverda válasza venember83 (#3484) üzenetére


Oliverda
félisten

Na de a Brawn és a McLaren között van egy közös pont, a Mercedes. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3486) JColee


JColee
őstag

ha kova esete a lámpás rendszerrel lett volna (nyalóka helyett), már menne az anyázás, hogy nem biztonságos stb.
erre tessék, így is lehet balesetet okozni :)

(#3487) proof88


proof88
addikt

(#3488) Motion_Blur válasza proof88 (#3487) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Ez volt életem legjobb versenye, nagyszerűen vezettem, DC azt mondta, győztesek vezetnek így"

Ha DC mondja :R :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3489) Oliverda válasza Motion_Blur (#3488) üzenetére


Oliverda
félisten

Jaja. :D Élvezze ki többször úgysem lesz VB, de még a pódium legtetején is ritkán fog vigyorogni szerintem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3490) tuskooo válasza proof88 (#3487) üzenetére


tuskooo
addikt

Nekem kicsit úgy tűnik, mintha önmagát akarná meggyőzni.

(#3491) proof88


proof88
addikt

Én meg arra gondoltam (felvetve a tavalyi ötletet), hogy azért mégiscsak kéne csinálnunk közösen egy csapatot, és beverekedni magunkat a F1-be. Ha ott lennénk, sok mindent megengedhetnénk magunknak. Pl. futam közben leadnák a közvetítésben a rádió üzenetünket, ami Paliknak szól, ha hülyeséget beszélt, meg ilyenek. :D

(#3492) 7Heads Drago válasza venember83 (#3476) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És ha jól láttam akkor a Brawn szerelői szedték le?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#3493) Iron Funeral válasza proof88 (#3491) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Igen már látom is magam előtt a 4db egybeépített trabant motort PH01 matricával az oldalán :DDD
De a rádiókért tényleg megérné :))

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#3494) proof88 válasza 7Heads Drago (#3492) üzenetére


proof88
addikt

igen

[ Szerkesztve ]

(#3495) Viktor77 válasza proof88 (#3487) üzenetére


Viktor77
titán

Atomgáz.

Minden idők legbénább világbajnoka.

Nem véletlenül bizonygatja ennyire. Tisztában van ő vele, hogy ez semennyire nem rajta múlott.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3496) proof88 válasza Viktor77 (#3495) üzenetére


proof88
addikt

hát nem tudom, én nem bizonygatnám ennyire :D miért nem mondja őszintén azt, hogy "ez tök jó, de igazából bemakkoltam és sajnálom"? :D

(#3497) venember83 válasza proof88 (#3496) üzenetére


venember83
nagyúr

Miért sajnálná? Ő csak így lehetett világbajnok, szerencséje volt minden szempontból s kész. Legalább megvan neki, valakinek világbajnoknak kellett lennie, Barrichello, Vettel, Webber vagy Button, annyira mindegy.

(#3498) gézu


gézu
őstag

Mekkora lúzer pilóták vannak ebben a Forma1-ben, itt van ez a szerencsétlen, nulla Button és világbajnok tudott lenni előttük... atomgáz.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#3499) brownus válasza Viktor77 (#3495) üzenetére


brownus
veterán

beszélsz már hülyeségeket...

az egy dolog, hogy sajnáljuk - én azt, hogy nem kimi lett a vb - de azért azt az autót is vezette valaki, olvasd el a bbc cikket, amit linkeltem fentebb. szerintem jól leírja, hogy miért is, és így lett vb gombos.

majd elfelejtettem:

jajjajajajjj

[ Szerkesztve ]

(#3500) D@ni88


D@ni88
addikt

Trulli kiakadt
Pedig sztem nincs igaza,látszott hogy Sutil adja neki a helyet hogy elférjen.
Buttonról meg csak anynit hogy 6 verseny után ő megmondta hogy a VILÁG LEGJOBB PILÓTÁJA. Szval ha ő mondja, akkor csak igaza van :DDD ;]
Igaz hogy egy VB címhez szerencse is kell, de ez amit ő kapott, az 6 szezonra elég lenne :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.