Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) Sub-ZeRo válasza vzsryl (#7350) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jumperelve nincs véletlenül a dvd író?
A táp elegendő? Kábelek nincsenek megtörve? A vinyón a jumper jól van beállítva? Véletlenül nem csarélted fel a master/slave dugót?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7352) CoolMan válasza vzsryl (#7350) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Egy tipp: Nézted másik IDE kábellal? Mert ez is lehet a gondja.

(#7353) vzsryl válasza Sub-ZeRo (#7351) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Igazság szerint eléggé siettem a dologgal, mert már este volt, és ez teljesen kiment a fejemből, mivel egy leselejtezett gépből szereltem ki a DVD-író-t + 160GB-os WD-t, és ilyen alap dologra nem is gondoltam. Meg fogom nézni.
Köszönöm a segítséget.

(#7352) CoolMan81: Ezt is megnézem. Szerencsére van bőven tartalék a leselejtezett gépből. Neked is köszönöm.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#7354) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Sziasztok
PCland Online Kft -hez nem tudtok elérhetőséget (a 3db 06-21-s számon kívül) ... :U
12:00 óta lógok rajtuk és csak a rögzítő mind a három vonalon ...
Elönti az agyamat a szar ... :W tegnap vásároltam náluk és már mehetek is vissza ...

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#7355) DJ WOKKY válasza Tibor_560sec (#7354) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

e-mail, fax ? nem megoldható ? telefonszámot sajnos a 21-esen kívül mást nem találtam.

(#7356) Tibor_560sec válasza DJ WOKKY (#7355) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Áhh ... :N
Nem baj most lesz arrafelé dolgom majd beugrok és "megkérdezem hány óra" ...
Csak gondoltam egyeztetek , tegnap ez egész könnyen ment :F

Köszönöm az együttműködést kolléga ! :R

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#7357) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali!

Nem találtam jobb topic-ot, ezért ide írom (javítsatok ha tévedek!)

Szóval most raktam windows az egyik particióra (mindig oda rakom egyébként) és indításnál valahogy 2 windows ismer fel! Tutira leformáztam, nem ez az volt az első telepítésem, de ilyen még sose fordult elő!

Szóval, hogy tudom beállítani, hogy azt ne kérdezze meg minden indításnál h melyik windows induljon el, és a rendszer honnan vesz ilyet, h 2 win van fent?

Előre is köszönöm!

(#7358) wrox válasza FuRiONight (#7357) üzenetére


wrox
senior tag

A rendszer tulajdonságai között a speciális fülön van egy Indítás és helyreállítás, és azon belül a beállításoknál tudod állítani hogy mi egyen vagy ne legyen.

(#7359) pocokxx válasza vzsryl (#7350) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A 40 Gb s HDD t próbáltad kikötni vagy át jumperelni?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#7360) Ribi válasza FuRiONight (#7357) üzenetére


Ribi
nagyúr

Lehet, hogy az előző win7 ott hagyhatta a kis 100MBos partícióják, és amiatt hiszi a mostani, hogy van még1 win7 valahol. Szerintem.

(#7361) spurika válasza spurika (#7325) üzenetére


spurika
senior tag

Ha véletlen valakit érdekel:

Ingyen Sony X peria 8

Privit írj.

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#7362) Sub-ZeRo válasza spurika (#7361) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Komoly előfizetése van. :Y

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7363) spurika válasza Sub-ZeRo (#7362) üzenetére


spurika
senior tag

Az az igazság hogy érkezik a céges flotta készülékkel együtt.Ami szintén Tré mobilos Mozaik XXL dijcsomag.20 ezer lebeszélhető,1000 ingyen sms.és 40 GB adat forgalom.Minek tartsam meg érted. :)

Csak felesleges pénz kidobás volna,el is tudom akár inni is azt a pénzt :DDD

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#7364) Sub-ZeRo válasza spurika (#7363) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Aham, vágom. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7365) FuRiONight válasza wrox (#7358) üzenetére


FuRiONight
őstag

Köszönöm szépen gyors választ! :R

(#7366) vzsryl válasza pocokxx (#7359) üzenetére


vzsryl
nagyúr

SATA-s.
Egyébként a probléma megoldódott. A DVD-író-n nem változtattam, csak a jumper-e kicsit ki volt csúszva, amit este nem vettem észre. Visszatoltam, és most okés. A 160GB-os WD-t pedig slave-re raktam, és azt is látja a windows. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#7367) FsDKiRA


FsDKiRA
csendes tag

Hali!
Harmadszorra írok ezzel a géppel kapcsolatba :W [link] Itt van az előző komment, abban pedig az elsőre a link. Nos a videókártyát kicseréltem benne egy másikra próbaképpen, úgy beindult. Jó, gondoltuk akkor a videókátyának annyi, aztán mikor kivettem és visszadugtam a monitort az integráltra és bekapcsoltam azzal is jó volt :D Elején produkált a töltésnél valami CMOS errort, már nem emlékszem pontosan mi volt, de a gép elindult. Utána jött egy szép kis Bluescreen! :DDD Alaplapnak lehet valami baja?

[ Szerkesztve ]

(#7368) pityeszka


pityeszka
őstag

Sziasztok!

Újratelepítettem a gépem.A problémám, hogy a rendszer nem mutatja az egyik HDD-m (WDEALX), se a sajátgépben sem máshol.Hard Disk Sentinel látja és teljesen hibátlan is.Valaki meg tudná mondani hogy varázsoljam elő? :B

[ Szerkesztve ]

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#7369) Sub-ZeRo válasza pityeszka (#7368) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lemezkezelő és betűjel adás.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7370) pityeszka válasza Sub-ZeRo (#7369) üzenetére


pityeszka
őstag

:B Köszönöm szépen! :R

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#7371) pocokxx válasza FsDKiRA (#7367) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

bios reset és "elemcsere" javasolt.:)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#7372) Spet válasza FsDKiRA (#7367) üzenetére


Spet
addikt

Nem tudom, hogy írták-e de lehet hogy az a 120 °C-os CPU hőmérséklet hazavágta a CPU foglalatban a dolgokat esetlet magát a CPU-t. Nem tudom, hogy mondták-e de ki lehetne próbálni egy másik procit belerakni, ha úgy működik, akkor a proceszor behalt, ha nem akkor a lap halt be. Ha esetleg meg akarjátok menteni a lapot, akkor forduljatok bundata kollégához egy generálra.

Szerk.: Jah és igen ne felejtsétek egy a CMOS resetet, ahogy feljebb említették.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#7373) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!
Igazából nem tudtam besorolni egy kategóriába sem, úgyhogy inkább ide teszem fel.

Adott egy XBOX Classic kontroller. Meg lehet modolás nélkül oldani (lehetőleg egy átalakítóval) hogy PC-hez is tudjam használni USB porton keresztül?
Ugyanez a kérdés adott egy 360-s kontrollerre is.

(#7374) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Ha a wifi-vel rákapcsolódtam egy kódolt hálózatra akkor azt a számítógép megjegyzi. Hol tudom megnézni ezt a kódot a gépen?

(#7375) Sub-ZeRo válasza mttssz (#7373) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

360-at biztos nem tudsz rákötni, mert annak van direkt 360-as kontroller pc-re. Szóval usb-s vagy usb + vezeték nélküli. És szerintem a réginek meg biztos nincs ilyen sem olyan tartozéka amivel menne pc-n.

(#7374) spyduck: Hát mondjuk a wifi driverében megtudod nézni.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7376) adam_


adam_
senior tag

Google Chromeban hol, melyik beállításnál tudok letiltani egyes oldalakat? :)

(#7377) spurika válasza mttssz (#7373) üzenetére


spurika
senior tag

Nekem a Sony Play Station dulshock 3 win7 64 bittel tökéletesen muzsikál,vibró meg minden.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#7378) mttssz válasza Sub-ZeRo (#7375) üzenetére


mttssz
senior tag

Köszönöm, igazából a 360 nem tudom milyen, az csak kölcsönbe lesz, de majd kiderül.

(#7379) siebener


siebener
aktív tag

Sziasztok.

Mitől lehet az, hogy a számítógép használata közben teljesen random módon felugrik a CPU használat 70-80, vagy akár 100%-ra?
Zenehallgatás közben figyeltem fel rá, mert minden egyes alkalommal fagyott a gép, és az ugye elég jellegzetes hangot ad. :)
Egyszer a lejátszó használt kimagaslóan sokat, aztán a szövegszerkesztő, meg még ki tudja mi. Az egész egy-két másodpercig tart, aztán ismét visszaugrott 8-10%-ra.

Mitől lehet?

(#7380) Sub-ZeRo válasza siebener (#7379) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mert pl a zenelejátszó csatlakozik a netre és az adott szám adatait keresi a neten + borítót tölt le hozzá ha van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7381) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem h egy gépbe tehetek be úgy 2 db HDD-t h mind2-n van 1-1 OP rendszer? Pl mind2 win-el megy,és a 2-nek ne legyen egymáshoz köze és az indításnál pl kérdezi h melyiket indítsam el? Illetve egy ha ezek a HDD-k egymástól függetlenek akkor vírus sem tud átmenni egyikről a másikra ugye? Egyáltalán ez lehetséges?

Matthew 24:42

(#7382) siebener válasza Sub-ZeRo (#7380) üzenetére


siebener
aktív tag

Gondoltam rá én is, de ugyanez a helyzet film lejátszás közben is, teljesen más lejátszóval.
A másik, a végén már lehúztam a netet, kikapcsoltam a vírusírtót, semmi "extra" nem ment...

(#7383) CoolMan válasza @matthew@ (#7381) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen simán lehet. Indításnál meg az alaplap boot menüjét kell előhívni (nálam F12 de ez alaplaponként változhat) és kiválasztani, hogy melyik HDD-ről akarod indítani a gépet.
De megfertőzheti a másik HDD-t is ha közben az is aktív.

[ Szerkesztve ]

(#7384) Sub-ZeRo válasza @matthew@ (#7381) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Persze megoldható. De akkor úgy kell csinálni, hogy az egyik hdd-t bedugot, meg partícionálod majd felrakod a wint belövöd és kész. Akkor lehúzod majd a másikat dugod rá és ugyan az. És nem, nem mennek át a vírusok. Persze ha mindkettő rá lesz egyszerre a dugva akkor persze átmegy, amúgy nem.

(#7382) siebener:De szerintem még arra sem válaszoltál hogy eredeti rendszered van, vagy valami tákolt fos. Ha tákolt, akkor szerintem hagyjad is ezt, hogy ez meg ez nem megy, mert a hibák száma végtelen lehet.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7385) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok!

Szeretnék július környékén vásárolni 55-60+-os 3D led tv-t. Tudnátok linkelni olyan oldalt, vagy itt topicot, ahol ajánlanának nekem ilyen tv-t? :F Szeretnék minél több infot beszerezni ezzel a témával kapcs.ban! :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#7386) siebener válasza Sub-ZeRo (#7384) üzenetére


siebener
aktív tag

Dehogynem. Nem értem, miért vádaskodsz.
Megírtam korábban, hogy természetesen a Windows eredeti. Akarod, hogy lefotózzam, és elküldjem? Mert akkor holnap megoldom, hogy lásd.

(#7387) @matthew@ válasza Sub-ZeRo (#7384) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem, viszont ha a 2 HDD benne van és kiválasztom h melyikről induljon a win akkor a másikat nem lehet úgy megcsinálni h ne indítsa el, vagyis az ne legyen aktív HDD amíg a másikat "bűvölöm" ?

Matthew 24:42

(#7388) DJ WOKKY válasza Satyricon (#7385) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

3d tv-k topikok. Bár nem tudom mennyire aktívok... Néz szét köztük. Meg olvass sokat, én is ezt teszem jelenleg az led lcd-vel kapcsolatban :)

(#7389) Sub-ZeRo válasza siebener (#7386) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Megtaláltam de mikor én kerdeztelek arra nem láttam választ, mindegy.

Akkor már csak az marad, hogy nem e nyóltál bele valami optimalizáló programmal a rendszerbe. Ha nem akkor passz. Mondjuk a gépedet magadhatod az adatlapodnál, mert akkor könyebb lenne a dolgunk.

(#7387) @matthew@ : Nem, húzzd le, az a biztos. Így nem lesz választó képernyőd a 2 rendszerről.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7390) CoolMan válasza @matthew@ (#7387) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Azt csak úgy tudod megcsinálni, hogy lehúzod a HDD-ről a csatlakozót. (fizikálisan leválasztod az alaplapról)

(#7389) Sub-ZeRo: Amúgy sincs választó képernyő mert ugye külön lett telepítve a win. A BIOS-ban beállított elsődleges HDD-ről fog indulni, ha nem választja ki indulásnál a másik HDD-t.

[ Szerkesztve ]

(#7391) DJ WOKKY válasza siebener (#7386) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

háttérben futó programoknál sok minden megtalálható ? Vírust nem szedhettél be ?

(#7392) siebener válasza DJ WOKKY (#7391) üzenetére


siebener
aktív tag

Összesen 28 db...

Mostanában cseréltem párszor vírusirtót, avast-tal kezdtem, volt Panda, MSE, mindegyiket lefuttattam, de nem talált semmit.

Egyszerűen már ötletem sincs.

#7389. Nem piszkáltam bele semmibe.

[ Szerkesztve ]

(#7393) DJ WOKKY válasza siebener (#7392) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Nem melegszik a proci ? mert ez is generálhat magas teljesítmény járatot ?
Feladatkezelőben mik húzzák ilyenkor, nem nézted még meg ??

(#7394) siebener válasza DJ WOKKY (#7393) üzenetére


siebener
aktív tag

Nem, elég stabil, nem volt még gond a melegedéssel.

Egyszer a wmplayer akadt ki, aztán a szövegszerkesztő - winword.exe -, sőt, volt, hogy maga a taskmanager...

(#7395) DJ WOKKY válasza siebener (#7394) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Így a tippem már csak egy trójai, vagy alighanem a Win valamelyik (már befoltozott) biztonsági hibája elleni támadás, bár ki tudja, ilyen sűrű esetben. Érdekes mindenesetre.

(#7396) siebener válasza DJ WOKKY (#7395) üzenetére


siebener
aktív tag

Rendben, lefuttatok majd egy keresőt, hátha van trójai...
Köszönöm a segítséget. :R

(#7397) @matthew@ válasza CoolMan (#7390) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem, azért köszi akkor más megoldást kell keresnem.

Matthew 24:42

(#7398) @matthew@ válasza CoolMan (#7390) üzenetére


@matthew@
őstag

Közben HDD-s topikban is kaptam választ és azt írták ha úgy csinálom ahogy itt is írtátok és az op rendszerben letiltom a másik HDD-t akkor nem látják egymást és vírus sem megy át.

Matthew 24:42

(#7399) CoolMan válasza @matthew@ (#7398) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Tényleg ez jó ötlet, de hogyan tiltod le?

(#7400) Satyricon válasza DJ WOKKY (#7388) üzenetére


Satyricon
addikt

Köszi, Benned bíztam! :U

Üdv. :R

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.