Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok, a következő gyors kérdésem lenne, van egy dell gx 270-es pc. intel 865-ös chipset-es dell alaplappal. Windows 7 került rá, először nem ismerte fel az alaplapi hangot, azt orvosoltam egy 5.1-es hangkártyával. Viszont most azt vettem észre, hogy nem működnek a hátsó alaplapi usb-k. Feszültség jön ki rajta, mert ha rádugom a webkamerát akkor kigyullad a lámpája, de adatkommunikáció nincs, pendrive-ot nem ismeri fel. Mi lehet a gond? Valami beállítás vagy vegyek bele pci-os usb kártyát? A windows 7 miatt van ez, vagy lehet amúgy is szar?

(#6852) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.A segítségeteket szeretném kérni.Olyan problémám lenne hogy mostanában csinálja azt a gép hogy elcsíkozodik a képernyő majd utána bejön egy kék képernyő ahol egy csomó felírat van és 5-sével elkezd számolni 100-ig majd újra indul.Ez mitől lehet?Mi lehet a baj?
A másik ami zavaró mostanában hogy iszonyatosan lassan kapcsolja be a windows 7-et....ráadásul a képernyő is kattog és az asztal is lassan jelenik meg....ez mitől lehet?
A másik problémám hogy win7 32 bites ultimate-em van,és sok játék telepítésnél megakad a telepítő,és mindig ki kell hagynom fájlokat...és nemtudom ez mitől lehet :S

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#6853) Atticus85


Atticus85
tag

Végül a Total Uninstaller-t választottam,le is töröltem vele amit akartam,sőt a meglepő az volt,hogy még több szabad helyem lett,mint a telepítése előtt,ez érdekes,de nem mintha bánnám :)

De a rendszerem mintha egy parányit lassabb lenne,pedig már letöröltem a total-t is a gépről,ez előfordulhat,hogy lassabb lesz?Vagy csak szimpla véletlen?

(#6854) Sub-ZeRo válasza Potyka03 (#6852) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hardveres hibád van. Vga, esetleg lap, táp, vinyó. Ezeket kellene megnézni előskörben.
Vagy a játér rossz, vagy a windows, vagy a vinyó.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6855) zuzoda


zuzoda
csendes tag

Sziasztok , sony ericsson xperia x10i-t hogan lehet glpre csatlakoztatni ?

Kérem a további szándékát jelezze ! (érdekli vagy nemérdekli ) Minden sikeres férfi mögött áll egy nő, aki jól járt..

(#6856) Huma válasza Runner_fxr (#6851) üzenetére


Huma
addikt

Esetleg próbáld ki egy lemezről bootolható linuxal az USB-t.

(#6852) Potyka03: Tippre hardverhiba. Nézd meg hdsentinellel hogy vinyó rendben van e. Valamint a memóriákat is érdemes lenne letesztelni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6857) kukinyo


kukinyo
addikt

Szerintetek működne együtt egy HP nx6010 notebook-ban ez a két memória?
PC2700S-2533-1-Z
DDR333 256MB 16MX16 2.5V HY
Egyáltalán nem értek ezekhez a memóriákhoz.

(#6858) C0d3r válasza Kezdő vagyok (#6850) üzenetére


C0d3r
addikt

Legtöbb Linux disztribúció, free-, shareware szoftverek, de vannak olyan zenei előadók is, akik ingyenesen letölthetővé teszik albumaikat.

Szívesen, örülök hogy sikerült megoldani! ;)

(#6859) zuzoda


zuzoda
csendes tag

pls help itt kinlódok vele

Kérem a további szándékát jelezze ! (érdekli vagy nemérdekli ) Minden sikeres férfi mögött áll egy nő, aki jól járt..

(#6860) Potyka03 válasza Sub-ZeRo (#6854) üzenetére


Potyka03
senior tag

és honnan tudom meg hogy mi a hiba?Nincs valami program mely leteszteli ezeket?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#6861) C0d3r válasza Potyka03 (#6860) üzenetére


C0d3r
addikt

Videokártya meghajtására Furmark, táp teszthez Furmark és Prime95 (CPU-t terhelő program) együttes futtatása, merevlemezre pedig HDSentinel-el tudsz ránézni (hibás szektorok).

(#6862) Huma válasza Potyka03 (#6860) üzenetére


Huma
addikt

Vinyóra márt írtam egyet.
Memóriát meg ha több is van akkor egyszerűen letesztelheted. Hagyj bent egyet és próbáld ki a gépet úgy.
pl kettő van:
-Egyet kiveszel. Ha jól működik a gép akkor a kivett memória a rossz. (valszeg)
-Ezután cserélsz és úgy próbálod ki. Ha produkálja a hibákat akkor megvan a diagnózis. Ha nem akkor valszeg az alaplap lesz a ludas. Próbáld meg áttenni az egyiket egy másik slotba.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6863) Potyka03


Potyka03
senior tag

köszönöm a tippeket :)

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#6864) DJ WOKKY válasza Kezdő vagyok (#6850) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

pl: ha egy vga gyártó cég oldaláról letöltöd a drivert az eszközhöz, ez legális.

(#6865) megint én válasza C0d3r (#6814) üzenetére


megint én
őstag

óóó köszönöm mester!!!!!!!!! :R :R :R :R

(#6866) freaghill válasza Sub-ZeRo (#6831) üzenetére


freaghill
őstag

Hova kéne kötni? Hány pines?

(#6867) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Két kérdésem lenne:

A Revoltec Lightboard XL3-nak minden billentyűzete alatt van LED, vagy csak úgy 4-5 billentyűként egy led? (városi legenda)

Másik az lenne, hogy a Raidmax gépházakat miért ilyen kevés helyeken kapni? Attól félnek, ha befutna kis hazánkban a legjobb eladással rendelkezne? Olyan gépházaik vannak occsóér :Y Előre is :R

gölmétcsül ©

(#6868) attiati


attiati
veterán

Portable böngészőkkel kapcsolatban kérnéd tanácsot.

1. Szoktak szemetelni más könyvtárakba is?
Olyan gépen szeretném használni, ahol korlátozott jogaim vannak, és 0 nyoma maradhat.
2. Ezek a böngészők tudják használni a gépre már feltelepített java-t, flasht?
3. Ha nincs admin jogom a gépen, attól még szabadon fogom tudni állítgatni a portable böngésző beállításait? (tiltott helyek, stb...)
4. ezek egyetlen egy fájlból állnak? Úgy rémlik régről, hogy a portable firefox rengeteg fájlból állt.

Egy IT-s ki tudja szúrni, hogy használom? Gondolom biztonsági szempontból komoly szűrést végeznek.

[ Szerkesztve ]

(#6869) Sub-ZeRo válasza freaghill (#6866) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mondtam hogy ilyeneket én nem használok, nem tudom. Meg ha veszel egyet kapsz róla papírt mit hova kell dugni, meg hova kell csatlakozni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6870) Khelben


Khelben
nagyúr

Tud valaki olyan kábelről/elosztóról, amit rá tudok dugni a szünetmentesre? Tehát egyik vége a szünetmentesbe menne, másik végén meg 2-3 konnektor kellene. A modemet és a routert szeretném szünetmentessé tenni.

(#6871) Lompos48 válasza Khelben (#6870) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Talán legegyszerűbb "gyártani" egyet egy hálózati kábelből, ami talál az UPSbe meg egy elosztóból.

(#6872) Tbs82 válasza Kezdő vagyok (#6850) üzenetére


Tbs82
tag

Attól függ mit szeretnél letölteni...

De általában a Google segítségével kitudod nyomozni hogy valami ingyenes e vagy fizetős:))

Itt találsz róla egy cikket bővebben ha alászeretnél a témának merülni...[link]

[ Szerkesztve ]

(#6873) Ribi válasza attiati (#6868) üzenetére


Ribi
nagyúr

Portable verziónak szerintem csak akkor van értelme, ha nincs böngésző és nem is tudsz installálni.
Minden böngészőnek van olyan módja, hogy nem hagy cache/history-t a gépen. Az nem jó neked?
Portable verzió sok fileból áll, pl FF-et úgymond installálni kell valahova, mondjuk pendrive.
Attól függ mit néznek, és gyanakodnak-e. A gépen szerintem nem nagyon lehet megmondani, hogy használtak-e ilyet.
Portable nem használja a gépre installált dolgokat, pont ez a lényege, hogy független mindentől teljesen. Flasht így nem is tudom lehet-e használni.
Attól függ mi van installálva a gépre, hogy ki tudják-e szúrni. Ha van erre valami akkor biztos, ha alap windows van, akkor szerintem nem.

(#6874) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Logout blognak hány pixel a szélessége? (tudni szeretném mekkorára kell méreteznem hozzá a kép kis változatát)

(#6875) pocokxx válasza Chosen (#6874) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ha minden igaz 460px, de 400 már tuti jó.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#6876) Béló


Béló
aktív tag

Sziasztok!

Mi jobb egy netbookban: 16 gb-os SSD vagy 60 gb-os HDD?

pl. rendszerbetöltés, használati sebesség, élettartam, fogyasztás stb. témakörökben.

Előre is közsönöm a választ!

(#6877) Chosen válasza Béló (#6876) üzenetére


Chosen
addikt

Ha elférsz rajta, akkor az SSD, ha nem, akkkor a HDD.

pocokxx: köszi a választ, de biztos adat kelllene.

[ Szerkesztve ]

(#6878) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Van olyan oldal, ahol folyamatosan összeszedik a bankok bankbetétekre adott kamatait és feltételeit?

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#6879) Charl


Charl
csendes tag

sziasztok.
valaki közületek nem játszik magyar metin2-n?
és ha igen nem tudná nekem az ő metin2-es mappáját bezippelni és átküldeni nekem?
az utolsó(szerdai) frissítés óta képtelen vagyok fellépni a játékra, folyton hibákat ír ki, hogy különböző fájlokat nem tud kicsomagolni :-(
előre is köszi.
üdv
Charl

nyúlj hozzá a gépedhez, utána itt böngészel naphosszat :)

(#6880) moonguru válasza Charl (#6879) üzenetére


moonguru
őstag

Töröld le és rakd fel újra!

Monitor Guru!

(#6881) Charl válasza moonguru (#6880) üzenetére


Charl
csendes tag

már 5x megtörtént
de az sem segített rajta.
a hiba úgy sejtem az, hogy a mobilnetem most le van korlátozva 120kb/sec-re 7-ikéig.
és emiatt akad meg az a rohadt torrent frissítés...

1 problémát megoldottam azzal, hogy mástól kértem azt el ami azelőtt megakadt, azon át is lépett gond nélkül, de most ismét sikerült neki megakadnia. bármit csinálhatok akkor sem fog menni, míg a metin2 mappát, vagy a fájlokat amik megakadnak meg nem kapom mástól ....

nyúlj hozzá a gépedhez, utána itt böngészel naphosszat :)

(#6882) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Nem tudja valaki, hogy hány figyelmeztetés után töröl a vatera ?

(#6883) attiati válasza wiggen123 (#6878) üzenetére


attiati
veterán

jokamat.hu

(#6884) attiati válasza Ribi (#6873) üzenetére


attiati
veterán

Igazából az a baj, hogy csak IE van feltelepítve, és nincs semmilyen programtelepítéshez jogom. Ezért kellene egy egy fájlból álló, telepítés nélkül indítható böngésző.

És még az is gond, hogy gondolom biztonsági beállítások miatt némely https tanúsítványt érvénytelennek érzékel, illetve blokkol bizonyos tartalmakat, így nem tudok elindítani egy webes kliens felületet (ami vagy java, vagy flash alapú). Jelenleg még az IE beállításain se tudok módosítani semmit.

Ezt az egészet ki kéne kerülnöm telepítés nélkül, és lopakodó üzemmódban :)

Melyik böngészőnek van a legegyszerűbb, legkisebb méretű és gépigényű portable verziója, ami semmit nem telepít?

[ Szerkesztve ]

(#6885) Chosen válasza attiati (#6884) üzenetére


Chosen
addikt

[link] Innen szedd le a chrome-ot, van benne beépített flash, nem kell neki a win-es, ha pedig nem akarod felmásolni, akkor futtasd pendrive-ról.

(#6886) vhooper


vhooper
tag

Amikor bekapcsolom a gépet,akkor 5 rövid sípszót hallok,és nem történik semmi..

(#6887) Realradical válasza vhooper (#6886) üzenetére


Realradical
őstag

Hibás hardware van a gépedben. Huzigálj le mindent és reménykedj, hogy nem az alaplap az.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#6888) reset válasza vhooper (#6886) üzenetére


reset
senior tag

(#6889) Bandee2


Bandee2
tag

sziasztok,
Merevlemezt melyik programmal tudok teljesen átmásolni rendszerrel együtt egy másik hdd-re, hogy ne kelljen újratelepíteni az egészet? És 40 gigásat tudok "tükrözni" 80 gigásra?

(#6890) vhooper válasza Realradical (#6887) üzenetére


vhooper
tag

Ha esetleg hibás lett az alaplap,kilehet cserélni?Mert garanciás még.

(#6891) veze válasza Bandee2 (#6889) üzenetére


veze
őstag

itt olvasgass és kérdezz
pl: acronis true home
és igen, 40 gigásat tudsz 80 gigásra

[ Szerkesztve ]

(#6892) Bandee2 válasza veze (#6891) üzenetére


Bandee2
tag

köszönöm :)

(#6893) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Milyen ingyenes FTP tárhelyet és domaint tudtok nekem ajánlani? Valami olyasmi kellene, mint az extra.hu volt!

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#6894) fastleslie válasza vhooper (#6886) üzenetére


fastleslie
senior tag

Az jó jel, ha legalább sípol. Utána kellene nézni, mit jelent az 5 sípszó...
(memóriaprobléma, proci, egyéb hardver...?) ez sokat segít behatárolni a hibát. Jobb alaplapok kis digitális kijelzőn számkóddal tudatják a nyűgjüket...
Tehát: olyan valaki kellene, aki érti ezt a nyelvet pl. R2D2... ;)

(#6895) fastleslie válasza Béló (#6876) üzenetére


fastleslie
senior tag

SSD, de jobb lenne 32 GB! És Win7, min 2 GB memória...
A Win7 azért, mert sokkal jobban kezeli az SSD-t, mint a jó öreg XP, mert amikor azt készítették, még schi-fi volt az SSD! :)) Sokkal gyorsabb lesz, az akkuidőnek is jót tesz, rázkódás nem baszkurálja...

(#6896) Realradical válasza fastleslie (#6894) üzenetére


Realradical
őstag

5-ös az process failure. Ezért írtam, hogy valahol hardware-es gáz van.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#6897) movacs


movacs
csendes tag

Sziasztok
Segitsetek márt hol találok egy MSI alaplaphoz drivert
Az alaplap neve
MSI K8T NEO V 1.1
Elöre is kösz

(#6898) Huma válasza movacs (#6897) üzenetére


Huma
addikt

Ha nem ez az akkor keresgélj még az oldalon.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6899) DJ WOKKY válasza movacs (#6897) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a leghamarabb általában, és a legmegbízhatóbbat mindig a gyártó oldalán találod meg.

(#6900) freaghill


freaghill
őstag

egy kis segítségre lenne szükségem. nem ment a gép, gondoltam meleg, mert volt már ilyen, kivettem a procit, egy ventit ráraktam h hűtse az alaplapot, beraktam a procit, rákötöttem az áramot és se kép se semmi. Elöl se világítanak a ledek v mik azok, a hűtő pedig egyre hangosabban hűt.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.