Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Adott egy gép (illetve több is) egy iskolában, ami rá van kötve egy Sharp fénymásológépre. A Word szövegfájlokat kinyomtatja, de most egy képfájlt próbálnak nyomtatni, amit nem akar megcsinálni. Ennek mi lehet az oka? Ha ott lennék biztosan többet tudnék, de így látatlanban nem jut eszembe semmi, hogy mit csinálhatnak rosszul. Ötlet?

(#6652) vhooper válasza vhooper (#6621) üzenetére


vhooper
tag

Kipróbáltam egy másik táppal,szintén ugyanez.Akkor az alaplap lehet a hibás?

(#6653) Sub-ZeRo válasza Vodar (#6651) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Képfájlt? ISO, MDF ilyeneket?

(#6654) Vodar :Meglehet.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6654) Vodar válasza Sub-ZeRo (#6653) üzenetére


Vodar
senior tag

Nem, sima jpeg :) Pl. elképzelhető, hogy nem tud megbirkózni a 3511x2468-as felbontással (150 dpi)?

(#6653) Sub-ZeRo: De miért? Miért ne fogadná be ezt a felbontást? Ennél egy kicsit intelligensebbnek kéne lennie, nem? Ráadásul egy új típusú Sharpról van szó, nem rég vették.

Ha nem ez, akkor mi lehet még?

[ Szerkesztve ]

(#6655) moha21


moha21
addikt

Üdv!

A youtube-ra töltök fel videót és eszméletlen szar minőségre konvertálja..

[link]

5000 kbps-el tömörített CBR Divx fájl lett felöltve , ez a 2,5 perc ~200 Mb

720 x 576 -os felbontás. Yt-re feltöltve mégis ocsmány lesz és 480-ra konvertálja..

Lehet valamit tenni?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6656) Sub-ZeRo válasza Vodar (#6654) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Passz nem tudom.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6657) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Tényleg besz*rt, az egerem, másik gépen is ugyanezt csinálja :(
Hol jó, hol nem. Hiába görgetem le, fel-le ugrál. Van esetleg, valami otthoni megoldás?
Ne vegyetek Microsoft-ot!

[ Szerkesztve ]

(#6658) Sub-ZeRo válasza dJ Peer (#6657) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azért mert 1 nálad besz@rt még nem jelenti azt hogy a többi is az. Ezt kifogtad. Ha egy másikat vennél az meg lehet hogy 10 évig is menne.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6659) Melack válasza Sub-ZeRo (#6658) üzenetére


Melack
veterán

Az én Microsoft egerem kb 5 évig ment minden gond nélkül, mígnem egyszercsak meghalt. Se előre, se hátra. Ettől függetlenül szerettem nagyon.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6660) dJ Peer válasza Sub-ZeRo (#6658) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Nem tudjátok mennyi garanciát szoktak Microsoft-ra adni?
Kb. fél éve vehettem (talán még annyi sincs) Euronics-ban. Oda kéne visszavinni, nem?

(#6661) Sub-ZeRo válasza dJ Peer (#6660) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát 1-2 évet ha olyan árban vetted.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6662) DJ WOKKY válasza dJ Peer (#6660) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

mindenféle képen oda, mivel 1-2 év bolti garanciának lennie kell rajta.

(#6663) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Helló !

Egy hiba üzenetet ad a gép bekapcsolás után a hangkártya innicializálásával kapcsolatban. Az eszközkezelőben sincs semmi baj és a hangkártya jól működik csak bekapcsolás után mindig ad egy ilyen hiba üzenetet amit mindig be kell zárnom. Az kérdezném hogy ezt az üzenetet hogy tudnám el tüntetni hogy ne jelenjen meg mindig bekapcsolás után. Mindenféle megoldás érdekelne. Nem vagyok programozó csak az érdekelne hogy a Windows al lehetne valamit csinálni hogy ezt az üzenetet be kapcsolás után ne adja. A hiba üzenet így néz ki. [link] Egy Sound Blaster Live Digital 5.1 Sb 0220 hangkártyáról van szó Kx projectes driverrel Windows 7 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#6664) Melack válasza Irvkhf (#6663) üzenetére


Melack
veterán

Szerintem linkeld újra a hibáról készült képet.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6665) DJ WOKKY válasza Irvkhf (#6663) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Talán ha nézel neki egy másik drivert ? amúgy sajnos a link-ed nem jó.

(#6666) DJ WOKKY válasza Irvkhf (#6663) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Talán ha nézel neki egy másik drivert ? amúgy sajnos a link-ed nem jó.

(#6667) Irvkhf válasza DJ WOKKY (#6666) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Néztem már egy jó párat idáig. Egyik sem volt jó. Ezzel szól és működik. Eddig ez volt a leg jobb. Észre vettem utána hogy nem jó a linkem és már ki javítottam.

[ Szerkesztve ]

(#6668) dJ Peer válasza DJ WOKKY (#6662) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Mit kell vinni, elég a blokk?

(#6669) Melack válasza DJ WOKKY (#6666) üzenetére


Melack
veterán

Megjött Wokky // pörög a toppic :) Ennyire segíteni akarsz? :DD

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6670) Melack válasza Irvkhf (#6667) üzenetére


Melack
veterán

És nincs hozzá hivatalos Win7 driver, ha jól gondolom? Vista driverét tedd fel hozzá.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6671) DJ WOKKY válasza Irvkhf (#6667) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ez akkor is driver hiba szerintem. Ha csak magával az eszközzel, vagy a pci-e foglalattal nincs valami baj.
Tedd át másik foglalatba, és telepítsd fel ott a drivert. Ha ott is ez a hiba, akkor csak másik driver kell.

(#6668) dJ Peer: Amit kaptál hozzá, ha csak blokkot, akkor azt, meg a dobozát az eszköznek.
Ha kaptál garancia papírt, akkor természetesen azt is. Na meg minden tartozékot, leírást mindent, mert van hogy ilyen apróságokon problémáznak.

Melack: én mindig segítőkész vagyok, nem tudtad ? :D

[ Szerkesztve ]

(#6672) Irvkhf válasza DJ WOKKY (#6671) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Szerintem is driver gond. De már próbáltam egy jó párat amivel nem szól amivel egyáltalán nem volt jó. Ezzel a driverrel jó az eszközkezelőben sincs gond és szól. Csak bekapcsolás után ad egy hiba üzenetet a hangkártya innicianizálásával kapcsolatban amit be kell zárnom. Ehhez nem egyszerű Windows 7 es drivert találni amivel szól. De sikerült szól. Csak ezt a gép bekapcsolás utáni hangkártya innicianizálási hiba üzenetet akarom el tüntetni hogy ne jelnjen meg minden egyes be kapcsolás után. Hogy ne kelljen minden egyes be kapcsolás után be zárogatni. Fel töltöm a képet a hibáról még egyszer [link] és töltök még fel egy képet az eszközkezelőről [link]. Windows al lehetne valamit csinálni hogy ezt az üzenetet be kapcsolás után ne adja ? Azon kívül hogy le törlök és fel telepítek még egy rakás, csomó drivert ami nem jó. Mert ezzel ami fent van legalább jó és szól. Csak ezt a hiba üzenetet ne adná. Úgy tudom csak a Kx Project csinált drivert ehhez a hang kártyához amivel fel éled Windows 7 alatt. Át tettem másik pci slotba is de ott is ugyan ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#6673) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Szerintetek van rá valami megoldás hogy a kutyának a vize ne fagyjon be? Azon kívül hogy öntsek bele fagyállót :P :P

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#6674) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Adott egy gép (illetve több is) egy iskolában, ami rá van kötve egy Sharp fénymásológépre. A Word szövegfájlokat kinyomtatja, de most egy képfájlt próbálnak nyomtatni, amit nem akar megcsinálni. Ennek mi lehet az oka? Ha ott lennék biztosan többet tudnék, de így látatlanban nem jut eszembe semmi, hogy mit csinálhatnak rosszul. Ötlet?

(#6675) VinoRosso válasza jozsi252 (#6673) üzenetére


VinoRosso
veterán

Rakjál bele szeszt ! :DDD

(#6676) spurika válasza DJ WOKKY (#6671) üzenetére


spurika
senior tag

Halihó! Érdeklődnék hogy mit tudtok arról a dologról hogy PS3 dualsock wireles controllert lehet e használni pc ével?Úgy hallottam hogy igen.win 7 64 bit alatt futna.Mert szert tettem több darabra is amiket most hoztak be angliából brútál 700 ft-os kg/db áron.Usb-én keresztűl használnám.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#6677) Tbs82


Tbs82
tag

Sziasztok van egy 430 wattos LC power tápom meg egy hd 6950 es karim, most toltam dirt 2-t fullba kb 30 percig utána egyszer csak leállt a gép.

Mi lehet a hiba ? Kicsi a táp vagy nem jó a hűtése a procinak /i5-750/ ?

(#6678) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Szisztok !

Van egy olyan problémám, hogy elfelejtettem az MSN accom jelszavát. Kértem e-mailben visszaállító linket, de napok óta csak azt írja ki, hogy átmenetileg nem működik, a biztonsági kérdésre a választ már elfelejtettem (sosem használtam és a tököm tudja már tizen x éve mit állítottam be). Próbáltam kontaktolni a supportot, de ott is felteszi ezt a kérdést értelmetlen módon.

Hogyan lehetne átállítani a jelszavam ?

(#6679) vzsryl válasza Tbs82 (#6677) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Az LC Power tápod egy ipari hulladék. Félálomban lévő műszerészeket ijesztgetnek vele kora reggel, hogy még a kávé előtt felébredjenek.
Ha szerencséd van, akkor nem tette tönkre a drága konfigodat. Ha nincs, akkor jó költekezést.
Egyébként azonnali cserére szorul a táp. Egy 400-500W-os darab elegendő lesz, de csakis valami jó minőségű. Itt szemezgess: Tápajánló Táblázat. Főleg a különösen ajánlottakat vedd figyelembe.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#6680) Tbs82 válasza vzsryl (#6679) üzenetére


Tbs82
tag

Köszi azért jót nevettem az ipari hulladékon, nem amúgy semmi baja nincs csak restart volt, azt nem tudtam eldönteni , hogy a fesz ingadozás miatt lőtte ki magát vagy mert túlmelegedett a proci...

De köszi a linket épp szemezgetem mit meg hogy...:))

(#6681) forras2


forras2
őstag

Sziasztok

Tudtok valami olyan progit, ami kikapcsolja a gépet? :U
Amibe be tudom állítani, hogy mikor kapcsolja ki?

Forras2

(#6682) Realradical válasza Tbs82 (#6680) üzenetére


Realradical
őstag

Nevess csak, majd, ha puffanás után egy kis fekete füstöt látsz a gépedből kijönni lekonyul az a mosoly. ;]

@forras2
Nem kell ehhez semmi extra: shutdown paracs
Időzíteni is lehet egy windows taskkal, vagy visszaszámolással is ellőhető.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#6683) forras2 válasza Realradical (#6682) üzenetére


forras2
őstag

thx :R

gy kis fekete füstöt látsz a gépedből kijönni
Tudtam én, mindig is tudtam, hogy igazam volt :U
Tudtam hogy a számítógép füsttel megy. Ha kijön belőle a füst, akkor tönkre megy :DD

(#6684) lujziovi


lujziovi
csendes tag

ASUS X77J a gépem és

ha megnyomom a power gombot, éppen csak felpörög a ventilátor, a winyo működését jelző led éppen csak felvillan és le is áll, a gép be sem bootol, a képernyő meg sem nyikkan, az akksit már levettem 12 órára, F2-vel próbáltam indítani, semmi sehol...a laptopon van 2 kis lakat egyik a num lock, másik a caps lock - és ezek viszont folyamatosan égnek...előzmény: teljesen normálisan működött eddig, de előző nap frissítettem a windows-t, mert már idegesített az állandó felugró üzenetek a frissítésekre vonatkozóan + lecseréltema vírusírtómat Nod 32-ről AVG-re. ennyi, amennyit variáltam..lehet-hogy ez elég volt? a gép nem esett le, meg semmi ilyesmi...

HOGY TUDOM BEKAPCSOLNI A GÉPET?
:W

[ Szerkesztve ]

(#6685) sgergi válasza forras2 (#6681) üzenetére


sgergi
veterán

[Például] Egyébként szerintem feladatütemezőben is megoldható a dolog.

(#6686) forras2 válasza sgergi (#6685) üzenetére


forras2
őstag

Ütemezett feladatokat végig böngésztem, de nem találtam benn olyat.... :(

Köszönöm :R

(#6687) zalman90


zalman90
őstag

Hölgyeim és uraim , erre kérnék véleményt : kép

bios reset megvolt , hdd-ket a biosban látja , de nem bootol itt megáll

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#6688) Realradical válasza zalman90 (#6687) üzenetére


Realradical
őstag

Haldokló lap/BIOS, vagy hibás vinyó szerintem. Ha leszeded a vinyókat kiadja, hogy no boot device stb. stb.?

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#6689) zalman90 válasza Realradical (#6688) üzenetére


zalman90
őstag

oké , megy , 1ik vinyot lehúztam és megy..

pedig 100/100 as fél éves vinyo nem lehet hibás :(((

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#6690) FsDKiRA


FsDKiRA
csendes tag

Hali!
Ismerősöméknek olyan problémája van, hogy a gépük rendszeresen magától kikapcsol. Azt mondták lehet, hogy túlmelegedés miatt van, CPU 120 °C körül szokott lenni mielőtt megtörténik a dolog. CPU-n gyári hűtő van, pasztázást megcsináltam rajta újra nekik múltkor, nem tudom mennyire lett jó, első alkalom volt, hogy csináltam :D Valami más ötlet, hogy mi okozhatja a problémát?

(#6691) DJ WOKKY válasza Irvkhf (#6672) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem tudom, hogy ezt a folyamatos hibaüzenetet valahol ki tudod e kapcsolni. Szerencsére még nem volt ilyen gondom, de próbáld meg a google-val megkeresni.

(#6676) spurika: USB adapterrel ?

[ Szerkesztve ]

(#6692) DJ WOKKY válasza zalman90 (#6689) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

kábel csere, boot sorrend, jumperelés ha szükséges.

(#6693) Realradical válasza FsDKiRA (#6690) üzenetére


Realradical
őstag

120 °C :Y
Aida64-el monitorozd a hőmérsékletét a CPU-nak. Új hűtés se árthat meg, ha simán a paszta hiánya ennyire betett. 70 °C felett baj van.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#6694) sgergi válasza FsDKiRA (#6690) üzenetére


sgergi
veterán

Nekem is volt olyan, hogy túlmelegedés miatt lekapcsolt, kiderült, hogy nincs a procin paszta. Felkenés után a hőmérséklettel már nem volt gond. A gyári hűtő valószínűleg elég. Felfekszik normálisan? Nem lehet, hogy más is túlmelegszik? Esetleg szoftveres hiba? Windows mit mond a leállásokra? Táp milyen, és milyen állapotban van?

(#6695) DJ WOKKY válasza FsDKiRA (#6690) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

120 ??? Az rengeteg. Azzal lesz a baj. Még pedig szerintem a hűtő nem illeszkedik, nem hogy a paszta.
Sőt, van azon egyáltalán hűtőborda, vagy aktív ventilátor ???

(#6696) Sub-ZeRo válasza Realradical (#6693) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hmm, 120 fok... De jó volt is látni mikor a 7600 GST SLI rendszeren a kártyák egyenként 110-120 fokon rohangáltak és képregény volt velük az nfsu2... Régi szép emlékek... :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6697) FsDKiRA válasza DJ WOKKY (#6695) üzenetére


FsDKiRA
csendes tag

Hú ez így sok :D na sorba..
Realradical: Oké, aida64, megnézzük.
sgergi: ha ott leszek meg mondom, mikor pasztázást csináltam nem vettem észre hogy gáz lenne a felfekvéssel. Egyenlőre csak a proci hőmérsékletet néztük. Mire gondolsz szoftveres hiba alatt? Windows semmit sem szokott kiírni bekapcsnál. Codegen 400W-os táp van benne, 4éves megvan már.
DJ WOKKY: van hűtőborda rajta.

(#6698) spurika válasza DJ WOKKY (#6691) üzenetére


spurika
senior tag

Usb kábellel igen,állítólag megy ;)

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#6699) spurika válasza FsDKiRA (#6690) üzenetére


spurika
senior tag

Csoda hogy nem olvadt le a hűtő borda. :Y

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#6700) Realradical válasza Sub-ZeRo (#6696) üzenetére


Realradical
őstag

Szép idők... Nekem a kupak nélkül is túlhevülő Bartonos CPU-k voltak a kedvenceim. Azóta kihaltak, szerintem természetes haláluk nem is igen volt, csak lesarkalás általi :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.