Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) C0d3r válasza Kezdő vagyok (#6600) üzenetére


C0d3r
addikt

Böngészőbe nyisd meg az admin felületet: 192.168.0.1
Felhasználónév admin, jelszó részt hagyd üresen.

Advanced -> Port Forwarding
"Name" - alighanem lényegtelen, legyen utorrent.
"IP Address" - a géped helyi IP címe, amit vagy a hálózati kapcsolatoknál megnézel, vagy parancssorba kiadod az ipconfig parancsot (IPv4-cím). Na, ezt kell ebbe a mezőbe megadni.
"Start" és "End" - uTorrentbe beállított port mindkét helyre.
"Traffic Type" - maradhat alapon, vagyis "Any".
Végül: Save Settings

[ Szerkesztve ]

(#6602) kenwood3 válasza Fooler89 (#6587) üzenetére


kenwood3
őstag

Szerintem nem [link]

Mi az az ekezet dragasag??

(#6603) csyo


csyo
senior tag

kártyalapok laminálását hogy tudom megoldani a legocsobban?

vagy miként lehet máanyag kártyákat nyomtatni? (mint pl a pokerkártya)

Legyen szép a napod!

(#6604) beefjeez válasza Lompos48 (#6579) üzenetére


beefjeez
senior tag

Miért ne? Láttam olyat, hogy kombi fogóval belehajtogatta a ps/2 usb-be ;]

(#6605) Kezdő vagyok válasza C0d3r (#6601) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Hol lehet a hálózati kapcsolatoknál megnézni az IP címet?Win 7 Prof 64 bitem van.
A Start és End akkor ugyanaz a port?
Köszi a választ!

(#6606) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

4 gb ramból érdemes RAM disket csinálni? Illetve 2Gb csak a böngésző cachet rápakolni? (mondjuk 256mb ot lecsípve?) Esetleg valami pöpec leírást tudna valaki linkelni, hogy hogy is működik ez...?

Ezt megtaláltam, egész érthető, de ha valaki ismer jobbat, szívesen fogadom.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#6607) kjani18 válasza csyo (#6603) üzenetére


kjani18
őstag

Léteznek nyomtatható műanyag lapok, nézz utána a gúgliban

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#6608) pocokxx válasza pocokxx (#6606) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Illetve még egy kérdés felmerült bennem: Ready Boostra lehet használni RamDisket? Illetve van ennek egyáltalán értelme?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#6609) Sub-ZeRo válasza pocokxx (#6608) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ready boostra szerintem csak pendrive meg külső vinyó használható.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6610) veze válasza pocokxx (#6606) üzenetére


veze
őstag

Érdemes
én már jó ideje használok
8 GB ból vettem el 3GB -ot erre a célra, egy másik gépen 4-ből 1 GB-ot
leírás nem igen kell több annál, amint amit linkeltél. az alapján meg tudod csinalni

(#6611) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Olyan programot keresek, amivel le tudok tiltani bizonyos billentyűket, illetve billentyűkombinációkat.
A problémám az, hogy játék közben néha rányomok a "Windows billentyűre" vagy az "Alt+TAB" billentyűkombinációra, és ilyenkor ugyebár a játékot lerakja a tálcára. Ezzel 2 bajom van: 1.) hiába akarom visszahozni, fekete képernyőt kapok, és "Ctrl+Alt+Del"-el tudom csak bezárni a játékot. 2.) ha én vagyok a szerver, akkor egyrészt minden ilyen tálcára-rakós történésnél laggoltatom a társakat, másrészt pedig a már említett fekete képernyő miatt új szervert kell csinálnom, ha én is játszani szeretnék.

Tehát ha valaki tud ilyen programot, ossza meg velem legyen szíves!

Köszi!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#6612) Realradical válasza csabyka666 (#6611) üzenetére


Realradical
őstag

Íme:
Windows key:
[link]
Alt+tab:
[link]

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#6613) csabyka666 válasza Realradical (#6612) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi a gyors választ! Ki fogom próbálni hamarosan!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#6614) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Mivel szabad az lcd kijelzoket tisztitani?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#6615) spurika válasza FRENK1988 (#6614) üzenetére


spurika
senior tag

Én Chip monitor tisztítót használok.Tökéletesen takarít és láthatóan taszítja a port.
de végülis mindegy csak valami erre a célra gyártott hab legyen.

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#6616) Sub-ZeRo válasza FRENK1988 (#6614) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ablakmosóval nyomom. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6617) Realradical válasza Sub-ZeRo (#6616) üzenetére


Realradical
őstag

Régi melóhelyemen a takarítónéni is nekiesett vele. Finom citrusos illat, beégett rongycsíkok :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#6618) Sub-ZeRo válasza Realradical (#6617) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD Vagy az enyém TFT. :U Vagy mind kettő? Nem tudom de a kézlenyomatokat levitte. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6619) Realradical válasza Sub-ZeRo (#6618) üzenetére


Realradical
őstag

A sima piros ablaktisztító állítólag nem gáz. Én inkább vettem habot a médiában :)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#6620) Sub-ZeRo válasza Realradical (#6619) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én clin-t használtam és semmi baja a monitornak. :D Sógorom is azzal nyomja. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6621) vhooper


vhooper
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék.Az a gond,hogy ha bekapcsolom a gépet,pörög tápegység,proci,vidikártya,de az alaplap számlálója nullát mutat,mi lehet a gond?

(#6622) Andi79


Andi79
csendes tag

Sziasztok!

FPA/13 (GYŐR-SOPRONMEGYEI GÉPIPARI ÉS FINOMMECHANIKAI MŰVEK gyév. 1968) asztalifúróhoz keresek gépkönyvet.Ebben tudna valaki segíteni?köszi

(#6623) C0d3r válasza Kezdő vagyok (#6605) üzenetére


C0d3r
addikt

Vezérlőpult -> Hálózati és megosztási központ
Itt keress olyat, hogy "Kapcsolatok: " - valószínűleg "Helyi kapcsolat" lesz a neve. Kattints rá, majd a felugró ablakban "Részletek". IPv4 cím kell (192.168.0.x).
Igen, ugyanaz a port.

[ Szerkesztve ]

(#6624) Realradical válasza vhooper (#6621) üzenetére


Realradical
őstag

Speaker hangjelzés nincs? Mi történt a géppel, hogy ezt csinálja? Mi a lap típusa?

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#6625) vhooper


vhooper
tag

Nincsen,tegnap processzort tisztítottam ki,visszaraktam,és azóta ezt csinálja..
Asrock 870 extreme r2.0

(#6626) Realradical válasza vhooper (#6625) üzenetére


Realradical
őstag

Rá kéne dugni a speakert, hogy tudjuk mi a baja.
Egész pontosan mit csináltál a procival? A kitisztítás alatt újrapasztázást értesz?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#6627) csabyka666 válasza vhooper (#6625) üzenetére


csabyka666
addikt

A processzor "pluszfeszültségét" nem húztad le véletlenül? Az alaplapi 4 pines csatlakozóra gondolok.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#6628) Mr President


Mr President
senior tag

Sziasztok
Olyan problémába ütköztem amivel még soha nem találkoztam. Feltelepítettem a win7-et egy notebookra, aztán a drivereket. Ujraindítás után operating system not found üzenettel szembesülök.
Betettem a telepítő lemezt úgy elindult a win. Mikor felállt a rendszer restart és így elindult. Megismételtem kétszer és így már ment lemez nélkül. Aztán tettem fel office-t, kikapcsoltam majd elindítottam és ismét a fenti hibaüzenet fogadott.
Mi lehet a probléma?
Utána olvasva elég sokmindent találtam, formázási hiba, bios beállítási probléma (itt nemtudom mit kellene állítani) rosszabb esetben bad sectoros a lemez.
Ötletek?

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#6629) Realradical válasza Mr President (#6628) üzenetére


Realradical
őstag

Bad sectorra szavaznék. Ha memória lenne install közben is lennének gondjaid. Esetleg valami rossz driver amit egy régi alaplapi dvd-ről teszel fel, de ez a valószínűtlenebb.

HDD Sentinelnek illene megmondania van-e bad.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#6630) Melack válasza Mr President (#6628) üzenetére


Melack
veterán

Ez olyan, mintha az MBR (master boot record) nem akarná az igazságot.

Próbáld meg azt rendberakni. Bad sector kapcsán HDD sentinellel nézd meg a vinyókat,az tud választ adni erre a körre.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6631) vhooper válasza Realradical (#6626) üzenetére


vhooper
tag

Rádugtam,nem mond semmit.Jah,ezt elfelejtettem mondani,hogy táp kapcsolója kiesett,és csak úgy működik ha nyomom folyamatosan.. :D

(#6632) Sub-ZeRo válasza Mr President (#6628) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Merevlemez. Tuti hogy kuka lesz. A múltkor ilyen gép volt nálam szervíz ügyben.
Felmet az xp, programok, 1 restart meg még egy, majd kiírta hogy nincs dll.
Akkor telepítő be, már a megformázott részt is ismeretlennek látta. Kuka a vinyó.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6633) Realradical válasza vhooper (#6631) üzenetére


Realradical
őstag

Kiesett? :Y
A helyedben befejezném a manuális áramfejlesztést és letesztelném mely alkatrészek maradtak életben, egy másik működő gépben.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#6634) vhooper


vhooper
tag

Remélem csak éleben maradtak,mivel 1 hete vettem.. :U

(#6635) harcikoca


harcikoca
senior tag

Van olyan program amivel nagyfelbontású képeket egymás mellé betudom illeszteni, aztán pedig az egészet egy képként elmenteni? vagy ezt paintal is meglehet valahogy csinálni?

AMD+Ati powee'R

(#6636) csabyka666 válasza Realradical (#6612) üzenetére


csabyka666
addikt

Közben rábukkantam egy olyan programra, amiben be lehet állítani különböző fokozatokat, hogy milyen billentyűkombinációt tiltson le.
Nem merem belinkelni, mert hátha valami csúnya dolog...

Köszi a segítséget! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#6637) Mr President


Mr President
senior tag

Köszönöm szépen a segítségeteket, megoldódott a problémám.
Nemfogjátok elhinni. Nem volt semmi probléma. Annyi volt a probléma hogy csatlakoztatva volt a külső vinyóm és annyi minden van az asztalon nem láttam hogy bevan dugva hátta. És arról akart bebootolni. Kivettem a sorrendből és megy tökéletesen.
(mondjuk azt nemértem h miért nem lépett túl rajta és miután látta h nemtud róla bootolni mert nincs rajta op akkor bootolt volna a noti vinyóról)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#6638) Melack válasza Mr President (#6637) üzenetére


Melack
veterán

Nah ez az Error 40 :) A hiba a számítógéptől 40 cm-re van :))

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6639) Mr President válasza Melack (#6638) üzenetére


Mr President
senior tag

Hát igen, kb. Furcsálltam is mert telepítettem egy párszor már rendszert. User error :D
A lényeg hogy most már megy.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#6640) superecneB


superecneB
őstag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni:

Mi a teendő amikor bekapcskor, több oprendszer közül lehet választani, számszerint 2db Windows7, amikor csak 1 darab windows 7 van a winchesteren, és azt kéne indítania automatikusan nem megakadni itt választgatni, kipróbáltam, hogy format c:, új windwos, de most meg már 3db-ot ír, format után ottmarad valami szemete, a régebbi windowsnak?

(#6641) Sub-ZeRo válasza superecneB (#6640) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs 100 megás partíciód jó néhány darab? Mert ha vannak, akkor előfordulhat, hogy nem törölted le telepítéskor őket.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6642) superecneB válasza Sub-ZeRo (#6641) üzenetére


superecneB
őstag

De van "rendszernek fenntartott valami" ezeket ha törlöm megoldódhat?

(#6643) vhooper válasza vhooper (#6634) üzenetére


vhooper
tag

Akkor tápcsere lesz,azzal remélem megoldódna a problémám.

(#6644) Sub-ZeRo válasza superecneB (#6642) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen, de reméld hogy a mostani rendszered boot fájlai ne rajta legyenek. Az is lehet hogy a rendszer újra kell húznod. És akkor figyelj olda mik vannak meg miket hoz létre.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6645) superecneB válasza Sub-ZeRo (#6644) üzenetére


superecneB
őstag

Köszönöm szépen Mester!

(Bemákoltam :) )

(#6646) Sub-ZeRo válasza superecneB (#6645) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Na nincs mit kis padavan. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6647) veze válasza superecneB (#6640) üzenetére


veze
őstag

easyBCD -t felteszed és beállitod rajta a boot menüt. azt is hogy ne látszódjon semmi más csak az amit használni akarsz

(#6648) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Ha egy gépre aktiválatlanul feltettem egy Windows 7 Ultimate-t, vagyis 6 gépre, de végül is csak Home Premium lesz rajtuk, fel tudod valami úton módon telepíteni úgy, hogy a jelenlegi rendszer megmaradjon a jelenlegi beállításokkal?! Sürgős lenne a segítség! Google nem adott első nekifutásra érdemleges választ! Előre is köszi.

(#6649) Realradical válasza #TOTTI (#6648) üzenetére


Realradical
őstag

Azt nem tudom mennyire támogatott, de működhet: [link]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#6650) #TOTTI válasza Realradical (#6649) üzenetére


#TOTTI
őstag

Jó lesz.. :) Köszi.. :R

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.