Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) kenwood3 válasza pocokxx (#6400) üzenetére


kenwood3
őstag

Nem állítottad át(vagy más) a biosban az ide módot ahci-ra vagy fordítva? Amúgy 1 próbát megér az újratelepítés

Mi az az ekezet dragasag??

(#6402) forras2 válasza e30st (#6397) üzenetére


forras2
őstag

2009es verziónak a gépigénye:
1GB ram
256 MBs VGA
2 GHzs CPU
1 GB FREE Hard Disk

Ennyi a gépigénye :U VGAból elég tág fogalom ez :U
De nem tudok vele mit csinálni :( Hagyom a francba :((

(#6403) Sub-ZeRo válasza Keksz03 (#6398) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Több mint valószínű, hogy hardver hiba. Vagy vga, táp. De inkább táp probléma lesz.

(#6399) Crawen:Próbáld meg a dvd lemezről egy javítást csinálni. Hátha rendbe hozza.

(#6400) pocokxx:Vagy az xp szállt el, vagy a hardver. Egy új telepítést csinálj.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6404) beefjeez válasza forras2 (#6402) üzenetére


beefjeez
senior tag

simán el kéne vinnie.

(#6405) forras2 válasza beefjeez (#6404) üzenetére


forras2
őstag

Nem azzal van gond, mert simán elviszi.
Azzal van a baj, hogy a kép a szar :(
Ma viszem le a gépet Bacsis barátomhoz, majd ott kipróbáljuk 1 másik VGAval, hátha az megoldja a problémát....

(#6406) beefjeez válasza forras2 (#6405) üzenetére


beefjeez
senior tag

Nekem volt ilyen gondom, eredeti vásárolt carbonnal.
Nem lehetett végig vinni, mert kidobott folyton, aztán rájöttem, hogyha tunerben kezdem stb.
akkor sikerült, de kidobott a végén, amúgy pár órás játék volt.
Nagyon fájt, hogy anno kidobott, mikor még megkellett fizetni. :( Nem cserélték ki.

(#6407) #62853120


#62853120
törölt tag

Kellene egy kis segítség, mert a gépem,beadja az asztalt mega tálca egy részét,de az ikonokat nem,meg ezeken kívül semmit,kikapcsolni se tudom csak újraindítani.

(#6408) Sub-ZeRo válasza #62853120 (#6407) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A windows eredeti, vagy kókányolt gamer gyorsított edition? Ha igen, akkor egy normális verzióval próbáld meg a gépet. Ha nem, akkor windows lemez be, majd indítsd el a javítást hátha helyrehozza a hibát.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6409) jozsi252


jozsi252
veterán

Nemtudjátok véletlenül hogy OTP-nél 7*24 es utalás mennyi idő alatt megy végbe? Azt tudom hogy elvileg egyből, viszont 20 perce lett elutalva és még nyoma sincs hogy megérkezett volna.

Update: Közben megérkezett, viszont nemértem hogy akkor SMS-t mértnem kaptam a telefonomra? nemtudjátok véletlenül.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#6410) Spet válasza jozsi252 (#6409) üzenetére


Spet
addikt

Azok is szoktak késni, volt olyan hogy levételről csak 2 nappal később kaptam meg az sms-t. De szerintem holnap reggel 7-kor vagy a körül meg fog érkezni, mert a hétvégi utalásokat akkor írják jóvá.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#6411) forras2 válasza beefjeez (#6406) üzenetére


forras2
őstag

Jól van, akkor nem vagyok egyedül :))
Eredeti Carbon mindig kidob, amikor új csapattagot vennék fel.
De ez már a sokadik ilyen eredeti lemez, amivel szívok :(:(

(#6412) beefjeez válasza forras2 (#6411) üzenetére


beefjeez
senior tag

Engem is, EA Classics narancssárga kiadás vagy milyen, ugye?
Engem mindig kidobott anno, azóta valami dobozban heverhet :)

(#6413) jozsi252 válasza Spet (#6410) üzenetére


jozsi252
veterán

Értem, köszi :R

iPhone 13 Pro Max

(#6414) forras2 válasza beefjeez (#6412) üzenetére


forras2
őstag

Igen, azaz :))

Meg a Spellforce-val szívtam még így, az is kidobott mindig, én meg 6 rongyot dobtam ki érte anno :(

(#6415) vamzi


vamzi
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy bekaptam valami malware-t. Böngészés közben ha kattintok, akkor van, hogy nem a link oldala jön be, hanem hogy nyertem egy reklám oldal, amin gratulálnak, hogy már megint mennyi mindent nyertem. Nem tudom, hogy hogy sikerült, mert sosem kattintok semmire sem rá...

Környezet:
Windows 7 (MSDNAA forrásból)
NOD32 (Chip újságból)
Legfrisebb Chrome

Amiket eddig próbáltam:
NOD32 - nem talált semmit sem
Ad-Aware - 41 kukit talált
Spybot Search & Destroy - 37 kukit talált

Van backuppom szerveren korábbi időpontról, de azt csak végső esetben használnám. Milyen szoftvert ajánlanátok?

(#6416) Sub-ZeRo válasza vamzi (#6415) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mbam, a nodot meg száműzd a gépről mert nem ér semmit.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6417) spurika válasza Sub-ZeRo (#6416) üzenetére


spurika
senior tag

Olyan mint egy rossz ház örző már akkor ugat mikor kifelé megy a rabló :DDD

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#6418) Sub-ZeRo válasza spurika (#6417) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Olyasmi, csak ez nem ugat, hanem csóválja a farkát és hanyatt fekszik. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6419) beefjeez válasza Sub-ZeRo (#6418) üzenetére


beefjeez
senior tag

Ha bele gondolok meddig használtam... :( ;]

(#6420) Sub-ZeRo válasza beefjeez (#6419) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én is sokáig, de egyszer olyan kékhalálom volt tőle 2-szer hogy az mesébe illő volt + a vírusokat, jó néhányat csak úgy beengedett. Így megváltam tőle.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6421) spurika válasza Sub-ZeRo (#6418) üzenetére


spurika
senior tag

:DD :C

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#6422) beefjeez válasza Sub-ZeRo (#6420) üzenetére


beefjeez
senior tag

Nálam is rengeteg vírus volt, avasttal meg semmi gondom sincs :)

(#6423) spurika válasza beefjeez (#6422) üzenetére


spurika
senior tag

Én is azt használom.Nekem se volt különösebb gondom idáig,hál istennek.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#6424) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Hali! iphone 3gre hol lehet fóliát venni, és mennyiért? Van több fajta belőle? Ha igen melyik a legjobb? Köszi előre is!

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#6425) spurika válasza b4sxe (#6424) üzenetére


spurika
senior tag

Itt kérdezd meg:
[link]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#6426) beefjeez


beefjeez
senior tag

Na cseréltem elemet, meg kitakarítottam mindent, smartnál még mindig fagy... :(

(#6427) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam MSE 4 béta van femt + mbam pro. Eddig 0 vírus malware. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6428) vamzi válasza Sub-ZeRo (#6416) üzenetére


vamzi
őstag

Malwarebytes Anti-Malware? A nodot meg tényleg száműznöm kellene már, mert többször is átvágott...

(#6429) Sub-ZeRo válasza vamzi (#6428) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen azt. Vagy egy MSE-t rakj fel, vagy egy avira-t. Mindkettő ingyenes és jók is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6430) vamzi válasza Sub-ZeRo (#6429) üzenetére


vamzi
őstag

MSE-t több ízben is használtam már és nem volt vele semmi bajom. Tulajdonképpen nem tudom miért használok nodot :D De akkor nod repül, emese meg jön ;] Köszi a tanácsokat. Remélem az mbam megtalálja, amit keresek. Ha igen, akkor marad a gépen :)

(#6431) rt06 válasza rt06 (#6393) üzenetére


rt06
veterán

senki?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#6432) beefjeez válasza Sub-ZeRo (#6429) üzenetére


beefjeez
senior tag

A vinyó máshol jó, szóval a lapom nem kezeli... :(
Akkor mit csináljak? :F

(#6433) Sub-ZeRo válasza beefjeez (#6432) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen vinyó az? Hát szerintem add el.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6434) beefjeez válasza Sub-ZeRo (#6433) üzenetére


beefjeez
senior tag

Western Digital 250es, típusa: WD2500AAKS.
7k-ért vettem, remélem elmegy ennyiért :)

(#6435) Sub-ZeRo válasza beefjeez (#6434) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jumper nincs benne véletlenül? [link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6436) beefjeez válasza Sub-ZeRo (#6435) üzenetére


beefjeez
senior tag

Nem volt.
Másik gépben tökéletes.

(#6437) Sub-ZeRo válasza beefjeez (#6436) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor nem jó az alaplaphoz. Nekem annó ilyen volt egy nforce4 + maxtor vinyó sata2-es. Gyors volt, ment is a lappal, de amint újraindítottam a rendszert, kiírta hogy nincs vinyó. Kikapcsoltam teljesen majd vissza és volt vinyó. És csak azzal a lappal. Azóta is megy a vinyó normálisan.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6438) beefjeez válasza Sub-ZeRo (#6437) üzenetére


beefjeez
senior tag

Ezt kb. 20 szor vettem ki, raktam vissza. :(
Mit ajánlassz, vegyek másikat?
Milyet?

(#6439) Sub-ZeRo válasza beefjeez (#6438) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem vegyél, bár az sem 100%-os hogy menni fog de bízz benne. Hát nekem egy WD-m van, a többi meg samsung vinyó. Azokkal nincs bajom.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6440) beefjeez válasza Sub-ZeRo (#6439) üzenetére


beefjeez
senior tag

Értem. Lehet lesz cserére egy 250es samsung, amit ki is próbálhatok, azzal élni fogok, ha addig nem lesz jobb.

(#6441) Sub-ZeRo válasza beefjeez (#6440) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Próbáld ki, nehogy zsákba macskát vegyél.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6442) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Valaki tud arra megoldást, hogy ha összekötöm az mp4 lejátszót a géppel akkor ne kezdje el tölteni hanem tudjak rá másolni zenét? 100x kell ki/be dugni mire "jó" lesz. :(

(#6443) Hunork válasza F_Zolee (#6442) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Ez érdekes....ilyet nem hallottam még. :( Tölteni tölthet, de ettől még lehet másolni...Nálam még egyikkel sem volt gond. Ott az Intéző vagy mondjuk a Total Commander, de minden gond nélkül a felismerés után (mikor kijön az ablak a kötet nevével, meg az alapértelmezett programok felsorolása) már mehet is bármilyen művelet!
Viszont ha ki-be kell dugdosni, akkor lehet valami driver gond, cseréld az USB drivert, dugd máshová. Hová dugod? (na, ez egy jó kérdés... :D ) Ház portjába? Az milyen? Usb 1.1 vagy Usb 2.0. Hátulra? Az milyen? Van-e Usb3? Milyen az alaplap? Ha Usb3 -as, akkor milyen chipes? (Etron, ASMedia...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#6444) F_Zolee válasza Hunork (#6443) üzenetére


F_Zolee
veterán

Előlapi kivezetésbe dugom. Gigabyte P45T-UD3LR, USB 2.0-ás. Itt nem lehet cserélni drivert, mivel "pendrive"-ként ismeri fel.

(#6445) beefjeez válasza Sub-ZeRo (#6441) üzenetére


beefjeez
senior tag

SATA vezérlő kártya megoldhatja? :F

(#6446) aAron_


aAron_
őstag

Ne haragudjatok valószínűleg amatőr kérdésem miatt, mi lehet a probléma? Már feltúrtam az egész netet, ill win-t de semmi sem működött. Win intézőben nem tudom megnyitni. kép

(iPhonos wifis file sharingről lenne szó egyébként, FileApp)

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#6447) vamzi


vamzi
őstag

Sziasztok!

Az elmúlt években működtettem egy saját webszervert, ami itthon lakott velem dinamikus ipvel. A dyndns.org dns szolgáltatását használtam, mert annak a frissítését a routerem alapból megtudja oldani. Viszont ez a szolgáltatás átment fizetősbe, amit nem szeretnék igénybe venni.

Milyen más ingyenes, stabil, működőképes oldallal tudnám kiváltani a dyndns.orgot? Szeretném újra beüzemelni a webszervert és kívülről elérni.

(#6448) spurika válasza spurika (#6417) üzenetére


spurika
senior tag

Hali.
Van valakinek gyerekek egy használható linkje a 3D Markt 2006 letöltésére?Annyi szemetet találta hogy már unom a keresgélést.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#6449) beefjeez válasza spurika (#6448) üzenetére


beefjeez
senior tag

(#6450) C0d3r válasza vamzi (#6447) üzenetére


C0d3r
addikt

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.