Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) sklopp válasza Winne (#25048) üzenetére


sklopp
őstag

Itt azt írja a szerző, a Lide 60 Win7 drivere megfelelő, linkeli a letöltési oldalt is. Részletesen leírja a telepítés menetét is.

[ Szerkesztve ]

(#25052) Winne válasza sklopp (#25051) üzenetére


Winne
nagyúr

Este megnézem, ha hazaérek. Köszi

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#25053) unravel


unravel
őstag

sziasztok

Szeretnélek benneteket lefárasztani néhány kérdéssel, mert ezt nem értem.
A BIOS azt írja a POWER FAN-ra, hogy : N/A. (Not available? Ez igaz, nincs az alaplapon oda dugva semmi, nem találtam a Mercury 350W tápból olyan kábelt ami passzolna arra 3 tűs csatlakozóra.)


Itt azt írja a P5KSE user manual, hogy a PWR_FAN nem tudja használni a Q-FAN "fícsőrt". Akkor a tápventi sebesség nem is szabályozható sehogy?

¯\_(ツ)_/¯

(#25054) CoolMan válasza unravel (#25053) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Az alaplap biztos, hogy nem fogja szabályozni, max. mutatni a fordulatát. (de nem a mercury tápét) A táp ventihez, pedig nem kellene hozzényúlni, mert rossz vége lehet. Van olyan táp is ami saját magának szabályozza a venti fordulatot, de az nem ez a kategória.

(#25055) sklopp válasza unravel (#25053) üzenetére


sklopp
őstag

Így van, a táp ventijét maga a táp szabályozza, áramköri kialakítástól függően (hőmérséklet, terhelés).

(#25056) Varoz válasza CoolMan (#25054) üzenetére


Varoz
őstag

Szerintem nem akar ő belenyúlni, csak azt hiszi, hogy a PWR az a táp venti helye. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#25057) Keksz03


Keksz03
senior tag

Sziaztok!

A problémám az lenne h ITX lapom van és a legrosszabb helyre tették a SATA portokat, ezért ha az alsó beépítőkeretbe tenném az SSD+HDD-t akkor nem érnek el a kábelek, lásd itt!

szeretném kivenni a felső HDD keretet h jobban szellőzzön a ház, mennyire probléma ha 1 méteres SATA kábeleket használnék? Illetve kábelekből mit számít h 500 vagy 1500 FT-os, SATA2 vagy SATA3?

Előre is köszi a segítséget! :R

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#25058) CoolMan válasza Varoz (#25056) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Jah, lehet.....akkor meg főleg nem kell hozzányúlni. :)

(#25059) unravel


unravel
őstag

CoolMan81: "rossz vége lehet". ez számomra is oké volt. köszönöm a többi infót.

sklopp: köszi

Varoz: így van. a kérdésemből kiderülhetett, hogy nem vagyok hárdverguru, csak érteni szerettem volna. :) "azt hiszi, hogy a PWR az a táp venti helye" Hát de azt írja a manual, hogy pwr_fan és ott egy Rotation szó is:)

¯\_(ツ)_/¯

(#25060) Hulk017


Hulk017
csendes tag

Szasztok abban szeretnék segitséget kérni hogy vettem most egy laptopot és a vga nagyon gyenge benne mit lehet ennek érdekében tenni intel hd 2000vga van benne

(#25061) Melack válasza Hulk017 (#25060) üzenetére


Melack
veterán

Mivel integrált, így nem sok mindent tudsz tenni. Max több ramot tudsz neki adni, ha engedi a BIOS.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#25062) Varoz válasza unravel (#25059) üzenetére


Varoz
őstag

Igen, de nem a táp ventié. Chipset ventilátort meg egyebet tudsz oda kötni.
A tápé az megvan magában. :)
Nincs ezzel gond, hogy nem tudod. Nem azért írtam. :R
Bár a PWR ezt is jelentheti. :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#25063) unravel válasza Varoz (#25062) üzenetére


unravel
őstag

:R

¯\_(ツ)_/¯

(#25064) Ribi válasza GrandeP (#25044) üzenetére


Ribi
nagyúr

Amúgy meg nem nyikorog, hogy olajozni kelljen :DDD ;]
Bocs ez most jutott eszembe :D

A WD40 oldja a pasztát? Ez mondjuk új.

(#25065) Varoz válasza Ribi (#25064) üzenetére


Varoz
őstag

A WD40 mindenre jó. Nem tudtad? :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#25066) Vakegérke válasza Winne (#25052) üzenetére


Vakegérke
veterán

Esetleg ezt is megnézheted.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25067) GrandeP válasza Ribi (#25064) üzenetére


GrandeP
őstag

Igen, nem gyengén...

Sokan a rászáradt paztát kapargatják, karcolgatják, vagy mondjuk perceig áztatják víz alatt, pedig csak rányomsz egy picit és már jön is lefelé a cuccos...
Próbáld ki egyszer...

Piciny műhelytitiok... ;)

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#25068) #48613632 válasza Varoz (#25065) üzenetére


#48613632
törölt tag

Akkut tüdőgyulladásra is? :DDD

(#25069) Met válasza GrandeP (#25067) üzenetére


Met
nagyúr

Ezt jó lett volna előbb tudni, nemrégen én is kapirgáltam mert alkohol nem volt. WD40 meg persze lett volna :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25070) Varoz válasza #48613632 (#25068) üzenetére


Varoz
őstag

Arra főleg. Napi 3x kell letüdőzni. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#25071) amarchello


amarchello
csendes tag

Üdv!
Internet szakadási gondok vannak. Wifivel rácsatlakozom a routerre és megy egy pár percig, aztán gondol egyet és megszakad a net aztán amikor ujra csatlakoznék már a routerhez sem tudok csatlakozni. Csak ugy tudok megint csatlakozni, ha kihuzom a tápot a routerből atán vissza és igy megy megint egy kis ideig, aztán megint megszakad. Mi lehet a gond?
Infok: Windows 7 ultimate 32bit
ASUS Router RT-N12
köszönöm!

(#25072) spista222 válasza amarchello (#25071) üzenetére


spista222
addikt

Szerintem a router megadta magát.
Milyen idős?

(#25073) regener válasza regener (#24906) üzenetére


regener
veterán

Megvolt a Memtest, Általános módban lefutott 5-ször is hiba nélkül (max 3 óra alatt), viszont bővített módban csak fél nap alatt (!) végzett 5 menettel.
Egyik teszt után sem írt hibát a win meg közben sem, szóval szerintem a memória sem lehet.

Vagy valaki eltudja mondani hova menti a win a memtest eredményt?

(#25074) HF77


HF77
őstag

köszönöm mindenkinek az infókat!!
:R

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#25075) sanyek2


sanyek2
senior tag

ERRE valaki?

(#25076) unravel válasza amarchello (#25071) üzenetére


unravel
őstag

router firmware update?
Fixed PPTP hang on DHCP lease fails
Fixed random PPPOE disconnects with broken PPPOE ACs
Added L2TP in UDP encapsulation
Fixed VPN (re)connect in persist mode
Fixed hanging PPTP/L2TP/PPPOE sessions after upgrade/reboot

hálókártya driver update?

¯\_(ツ)_/¯

(#25077) ZeroCaptan


ZeroCaptan
tag

Sziasztok!
logitech k340 vezetéknélküli billentyűzet
logitech m215 egér működik együtt? Valaki aki ért hozzá válaszolhatna :R

NHL, NBA, Soccer

(#25078) nyunyu válasza Met (#25069) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt jó lett volna előbb tudni, nemrégen én is kapirgáltam mert alkohol nem volt.

Ferfiaknal csak akad arcszesz otthon, vagy nyuld le a csajod koromlakk lemosojat.
Esetleg alkeszeknel HP is akad.

Azok is oldjak a pasztat.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25079) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok. Most pakoltam ossze 2 honap utan a vizhuteses gepem, es az a gond vele, hogy akarmit csinalok, nem ad kepet a gep. Bekapcsolom, mozgatom a hdmi kabelt, semmi. Kiszedtem a memokat, vissza be, inditom semmi. A vgat is kiszedtem, a csatijat megtakaritottam, a foglatot is, vissza be a helyere, semmi. Kiszedtem az alaplap elemet, 1 perc utan visszatettem, majd ujra bekapcsolom, szinten semmi. sztem nem szallt el vga-m, mert eddig mig jovolt a gep, hosszan nyomtam a bekapcsolo gombot, es kikapcsolt a gep. Most viszont akarhogy nyomom hosszan a bekpcs gombot, nem akar leallni. Mi baja lehet a gepemmel??? :O

Szerk.: legyszi segitsetek, mert 2 honapja nem gepeztem, es minden bajom van mar... :S:S

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#25080) GrandeP válasza Satyricon (#25079) üzenetére


GrandeP
őstag

A víz a csövekben van vagy a házban mindenhol?

Avagy a víz van a házban, vagy a ház van a vízben?!

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#25081) Met válasza nyunyu (#25078) üzenetére


Met
nagyúr

Melóhelyen volt, az említett dolgok közül egyik sem jellemző hogy előfordulna ott (arcszeszem amúgy sincs), hígító volt de az meg nem oldotta fel (spéci cucc, nem nitró vagy lakkbenzin).

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25082) Varoz válasza Met (#25081) üzenetére


Varoz
őstag

Magyarul szintetikus hígító. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#25083) #10726912 válasza Satyricon (#25079) üzenetére


#10726912
törölt tag

Hangjelzés nincs? A CPU tápját rádugtad az alaplapra? Ha kiveszed a VGA-t vagy a memóriát akkor van hangjelzés? Egyszerre egy memóriával próbáld indítani.

(#25084) Met válasza Varoz (#25082) üzenetére


Met
nagyúr

Nem, tamponnyomó festékhez használatos hígító. Festékboltban nem lehet venni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25085) Varoz válasza Met (#25084) üzenetére


Varoz
őstag

Azt nem ismerem. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#25086) freelanced


freelanced
addikt

Hali! OTP direktem van de junior kártya 18 alatti és azt írja ki a számla, hogy -45 forintban vagyok. Most utaltam 7300 forintot 7350 forint volt rajta vagy valahogy igy és most látom h. - 45 forint van rajta. Az hogy lehet? Elvileg ezen nem lehet hitel meg ilyesmi. TUd valaki segiteni?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#25087) Gyufaaa válasza freelanced (#25086) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Persze! A bank! Hívtad őket? :U

(#25088) nyunyu válasza freelanced (#25086) üzenetére


nyunyu
félisten

Esetleg el kene olvasni a szamlavezetesi dijakat.

Minimum 126Ft a netes atutalas dija? Lehuzobb bankot nem talaltal?

Pl. Erstenel 57Ft.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25089) Varoz válasza freelanced (#25086) üzenetére


Varoz
őstag

SMS díj?

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#25090) Met


Met
nagyúr

Na, két kérdés.

1. Levis 501-esre van valami akció valahol? (Pest)
2. Van valahol aktív akvárium-os fórum? Ami itt van hulla, az index-es is az.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25091) freelanced válasza Varoz (#25089) üzenetére


freelanced
addikt

Gondolom az utalás. De mit tehetek ezzel? Levon legközelebb 45-ftot? Vagy hogy megy ez?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#25092) GrandeP válasza freelanced (#25091) üzenetére


GrandeP
őstag

Én felmondanám és mkbnál havu 90 ft-ért korlátlanul, ingyen használhatod a pénzed.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#25093) Varoz válasza freelanced (#25091) üzenetére


Varoz
őstag

Akkor megfordítom. SMS díj.
Utalásért nem von, Juniorom van nekem is. Ellenben az SMS díj 45Ft.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#25094) Fecogame válasza GrandeP (#25092) üzenetére


Fecogame
veterán

Mondok jobbat. ERSTE diákszámla, nincs havidíj, utalás 20 Ft, havi 1x ingyenes pénzlevétel.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25095) #10726912


#10726912
törölt tag

Üdv fórumozók!
Egy kis nyűgöm van az egyik géppel. (XP rendszer).
Kezdte a Facebook bejelentkezéssel, aztán folytatta a Gmail-al, gugli kezdő oldal, egyre több ilyen oldal van, amin a következőt produkálja (a sea monkey alias firefox és a google crhome már oda van, az Opera van most mint böngésző):
Kiírja a fentebb felsorolt oldalaknál, hogy a tanúsítvány érvényessége lejárt.
Mi lehet ez, mi okozhat ilyet?
Nem írok tippeket, szeretném, ha olyas valaki írna, aki már látott ilyen tünet együttest.:) A Crome és a Sea Monkey azért "van oda", mert a jelenség a következőképpen zajlik:
Meglátogattam az Origo Szoftver bázis oldalát, kiírta, hogy a Tanúsítvány érvényessége lejárt, alatta opcióként felajánlotta, hogy:
Oldal elhagyása;
Megértettem a kockázatot, folytatás.
Ha az oldal elhagyására kattintok, utána nem tudom a böngésző szerint érvénytelen tanúsítvánnyal rendelkező oldal biztonsági besorolását "feloldani" megváltoztatni...a Crome-ban sem találom ezt az opciót és a Sea Monkey-ben sem. Szóval ezért vannak oda... :U

(#25096) #48613632 válasza #10726912 (#25095) üzenetére


#48613632
törölt tag

rendszeridő/dátum esetleg?

(#25097) bsh válasza #10726912 (#25095) üzenetére


bsh
őstag

firefox: beállítások -> haladó -> titkosítás -> tanúsítványkezelő -> {kiválaszt} -> szerkesztés

elvileg azért van a jelenség, mert a böngészőben lévő root cert-ek nem aktuálisak már.

(#25098) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok.Lenne egy kérésem abban a tárgyban hogy szeretnék AVI-t,valamint MP4-et MP3-ba átkonvertálni.Tudnátok-e javasolni olyan Programot vagy Programokat javasolni amellyel,amelyekkel ezt meg tudom oldani.Előre is köszönöm a segítséget.Laci. :R

Soha többé ...

(#25099) endre1989


endre1989
csendes tag

Üdv! Ebbe a notiba lehet növelni a vga-t, vagy pedig jóltudom hogy nem?

A.S.A.P.

(#25100) regener válasza freelanced (#25091) üzenetére


regener
veterán

Ha pl. OTP-s a címzett akkor menj egy OTP fiókba utalni, ha CIB-es akkor CIB fiókba stb.
Azonos bankfiókból utalva mint a címzett nincs utalási díj.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.