Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24451) spista222 válasza #10726912 (#24450) üzenetére


spista222
addikt

Bocs de nagyon szúrta a szemem:)
"Madzagot" hiába köt össze attól nem fog menni mert az nem vezet áramot esetleg ha vezetékre gondoltál.

Biztosíték ha kimegy a tápokban akkor általában jóval nagyobb gond van minthogy egy biztosíték cserével meg lehetne oldani.

(#24452) #65675776 válasza Gyufaaa (#24449) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez önmagában nem jelent semmit. Pont nemrégiben jártam így egy táppal. Ha a két érintkezőt összeérintettem, akkor felpörgött a ventilátor. Lapra kötve semmi. Illetve a tápkapcsoló kikapcsolása utáni harmadik indítási kísérletre a lapon is felpörögtek egy pillanatra a ventilátorok. Mikor kibontottam a burkolatot csak három elpukkant kondit találtam benne.

(#24453) akos727


akos727
senior tag

Mit lehetne kezdeni ismerősöm laptopjával? Elkezd játszani, és egy 10 perc játék után kikapcsol. Elvileg régen is csinálta ezt, szét lett szedve, ki lett takarítva és újra lett téve a windows rá(7). Ma próbáltuk megint egy driver frissítés után(vga: nvidia g105m) a League of Legendset, de megint előjött a probléma. A gép hűt mint állat, nagyon lehet hallani a ventillátort, viszont ez a hűtés megmutatkozott akkor is amikor pl csak installáltuk a játékot.
Mit csináljunk vele?

(#24454) spista222 válasza akos727 (#24453) üzenetére


spista222
addikt

Az hogy hallod a ventik hangját az még nem jelenti azt hogy az alkatrészek valóban hűlnek.
Ajánlom hogy AIDA64 legújabb változatával log-old a hőmérsékleteket és akkor egyből kiderül ha ez miatt kapcsol ki a gép már ha az a hőmérséklet miatt van.

[ Szerkesztve ]

(#24455) freaghill válasza #10726912 (#24450) üzenetére


freaghill
őstag

Szétszedtem a tápot. Nem tudom ti ki tudtok -e szedni belőle valami lényegeset.
Ha berakom a gépbe akkor le kell kapcsolni a V kapcsolót, tápkábel rá és utána bekapcsolni a V kapcsolót?

(#24456) #10726912 válasza spista222 (#24451) üzenetére


#10726912
törölt tag

:)) :R vizes kender kötél vezeti az amperokat, oszt a is löhet mazzag... ;]

(#24457) akos727 válasza spista222 (#24454) üzenetére


akos727
senior tag

Akkor is megmarad a log, ha kikapcsol a gép mindenféle előzmény nélkül a túlmelegedés miatt vagy akármi más miatt? Az a baj, hogy legutóbb elfelejtettem csak odatenni a kezem, hogy megnézzem mennyire fújja a levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#24458) attiati


attiati
veterán

Pendrive-ról le lehet szedni az adatokat és írni is lehet rá, de sérültek a fájlok (pl.: képnek csak a felét tölti be, stb...)

Ezzel mit lehet tenni? Elég fontos volna. :R

(#24459) spista222 válasza akos727 (#24457) üzenetére


spista222
addikt

Igen, megmarad folyamatosan ment, ha beállítod.

attiati Több gépben is ugyanez a tünet?
Egy formázást megpróbálhatsz.
Ha van rá garancia akkor visszavinni.
Legtöbben azt mondanák hogy "jobb kéz bal váll".

[ Szerkesztve ]

(#24460) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Valahogy van lehetőség arra, hogy megnézzük, hogy egy adott weboldal hogyan nézett ki korábban.

Azt hiszem, hogy a google-nak van ilyen funkciója.

(#24461) #65675776 válasza attiati (#24458) üzenetére


#65675776
törölt tag

Elsődleges tanulság (ami egyébként egyértelmű kellene, hogy legyen): pendrive-ra nem szabad fontos adatokat bízni!

Ha a file-ok már felmáslás során sérültek, akkor semmit sem tudsz tenni a megmentésükért. Ha ott sérültek meg, akkor sem igazán.

Egyébként meg valóban meg kell nézni több porton és több gépen is. (A pendrive szép lassan ugyan azokat a tüneteket produkálja, ami miatt a floppy-t mindenki utálta.)

(#24462) attiati válasza spista222 (#24459) üzenetére


attiati
veterán

lehet nem jött át a lényeg: nem a pendrive a fontos, hanem a rajta levő adat !
azt vissza lehet nyerni?

daa-raa: köszi neked is. Nem nekem kellett volna, de akkor kuka.

[ Szerkesztve ]

(#24463) spista222 válasza attiati (#24462) üzenetére


spista222
addikt

Ha már sérült akkor nem hiszem hogy vissza lehet állítani az eredeti állapotot.

(#24464) unravel


unravel
őstag

keresek egy ingyenes webes fájlmegosztót ahova feltöthetek egy kb. 180-200 megás zipet, lehetőleg regisztrációmentest.
mit ajánlotok?

köszönöm

¯\_(ツ)_/¯

(#24465) leslieke válasza Vasinger! (#24460) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tárolt verziónak hívja a google.

(#24462) attiati getdataback-el próbáld meg visszaállítani. hátha.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24466) freaghill válasza freaghill (#24455) üzenetére


freaghill
őstag

Már megoldódott, jó a táp.

Annyi kérdésem lenne még, hogy egy 12cm-es helyre raktam egy 8cm-es tápot.
Alatta van egy kis hely, ahol bemehet a kosz.
Mit ajánlotok oda?
Szivacsot? Vagy ez (1,2) azért ilyen, hogy le lehessen hajtani, és kitöltse?

(#24467) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

hello Z0mbi kolega kösz a képet :R
a sárgát akkor ne kössem be csak a feketét meg a pirosat? :U

(#24468) unravel válasza Vasinger! (#24460) üzenetére


unravel
őstag

ilyesmire gondoltál? : Wayback machine

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#24469) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

(#24470) Fecogame válasza Vasinger! (#24460) üzenetére


Fecogame
veterán

Van

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24471) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Két kérdéssel fordulok hozzátok:

1) Adott egy "kábeles" net, (Ilyen koax szerű kábel megy bele), amihez adtak egy modemet
Ha a modemet vezetékkel összekötjük a géppel van net. Azonban amint közbe jön egy WiFi router, nincs; pontosabban eddig volt, és most már nincs. A router dynamic IP re van állítva, a gép MAC címe klónozva. Az OS XP, ami vezeték nélküli csatlakozási kísérletnél megakad ott, hogy: "identitás ellenőrzése". Mi lehet a gond?

2) Létezik valami mód, hogy egy adott mappából és sok almappából kiválogassam az összes .doc kiterjesztésű fájlt, és egy másik mappába másoljam? (Nem szeretném egyesével, kb száz almappáról beszélünk).

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#24472) bsh válasza pocokxx (#24471) üzenetére


bsh
őstag

2, total commander, alt+f7, *.doc, feed to listbox, *, f5.

(#24473) Gabás válasza pocokxx (#24471) üzenetére


Gabás
addikt

1. Állítsd be, hogy a router tárcsázzon, ne a modem
2. Bármelyik fájlkezelővel

(#24474) pocokxx válasza bsh (#24472) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

köszi, nem is tudtam, hogy ilyet is tud....:)

(#24473) Gabás
Nem betárcsázós a net. Ilyen Motorola modemen kapja.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#24475) Fecogame válasza bsh (#24472) üzenetére


Fecogame
veterán

Vagy egyszerűbben: CTRL + B, kiterjesztés szerinti listázás, kijelölöd az összes .doc fájlt és F5 :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24476) bsh válasza Fecogame (#24475) üzenetére


bsh
őstag

ha már kiterjesztés szerinti kiválasztás, akkor egyszerűen +, de ez ugye csak az adott könyvtárban működik, az alkönyvtárakban nem.

(#24477) freaghill válasza freaghill (#24466) üzenetére


freaghill
őstag

Esetleg valaki?:S

(#24478) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, házban jelenleg két gyári venti van, egyiket rákötöttem chassis fan connectorra (cha_fan1), ez az előlapi ventillátor, a hátsót pedig a power fan-ra (pwr_fan1).

Még nem érkezett meg a ventiszabályzóm, addig ez a kettő elvan ezeken a csatlakozásokon?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24479) #10726912 válasza freaghill (#24466) üzenetére


#10726912
törölt tag

Lehet, hogy rosszul gondolkozok, de a ventilátor befelé szívja a levegőt, tehát kosz mindenképp fog bekerülni a tápegységedbe. Azokon a réseken pedig kifelé kéne jönnie a levegőnek. Esetleg amiatt lezárhatod, hogy a réseken ne tudja vissza szívni a venti a meleg levegőt...erre a célra valami keményebb habszivacsot tudok javasolni. De szerintem nincs nagy jelentősége.

(#24480) sgergi válasza Zirowe (#24478) üzenetére


sgergi
veterán

Persze.

(#24481) Fecogame válasza Zirowe (#24478) üzenetére


Fecogame
veterán

Persze, csak akkor nem szabályozza őket semmi, mindig azonos fordulaton pörögnek. Ha nem hangosak, akkor lesz lesz zavaró sem :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24482) freaghill válasza #10726912 (#24479) üzenetére


freaghill
őstag

Újra köszönöm szépen a válaszodat. Sokat segítettél :R

Egy újabb kérdésem lenne amivel bombáznátok titeket.
Tudtok valami tippet venni, hogy milyen termosztátos csapot vegyünk itthonra a radiátorra? Központi fűtés van, és jobb lenne, ha nem csak teljesen ki vagy elzárva lenne, hanem lehessen szabályozni.

(#24483) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Nem hangos, viszont próbáltam berakni egy harmadik ventit, egy arctic f12-öt, annak már csak a cpu fan2-ön volt hely, de az nagyon hangos volt.

Szabályozni csak a cpu ventijével együtt lehetett, de nem érte meg, kibírom addig nélküle. :)

Köszi.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24484) #10726912 válasza freaghill (#24482) üzenetére


#10726912
törölt tag

Parancsolj. De jobban jársz, ha bemész egy vas műszakis boltba, ahol pl a radiátorokat is vásárolhatod (vagy víz-gáz-fűtés szerelvény szaküzlet), és ott kérdezel rá, hogy mit tudnak adni és mennyiért.
Szerk: nem konkrétan ezt ajánlom megvásárlásra, csak példának linkeltem. A google a haverod, ha neten akarsz rendelni ;)

[ Szerkesztve ]

(#24485) Gabás válasza pocokxx (#24474) üzenetére


Gabás
addikt

akkor úgy mondom, hogy a router csatlakozzon vagy hitelesítsen, a modemet pedig állítsd áthidaló (bridge) módba

(#24486) pocokxx válasza pocokxx (#24471) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ja és azt nem mondtam, hogy a vezetékes hálózat kifogástalanul működik. (Routerrel is és anélkül is). Tehát ha összedugom a routert a modemmel és a géppel, akkor van net, csak vezeték nélkül akad meg ott, hogy identitás ellenőrzése. (A WiFi WEP titkosítást használ)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#24487) asdf_ válasza pocokxx (#24486) üzenetére


asdf_
veterán

A problemat most nem olvasom vissza, de azt a WEP titkositast szelsebesen felejtsd el. Igazabol kabe betiltani kene, hogy meg veletlen se valaszthassa a user a routerben :)

(#24488) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Na akkor egy nagyon hulye kerdes: uj gep telepitve, ket napig alaplapi vgaval hasznaltam hdmi kabellel.

Ma beleraktam egy hd7870et, gep felismerte, kartya mukodik, minden hulyeseg telepitve.

Uefiben alapertelmezett vgakent beallitottam, dvivel osszekotve, ment es ujraindit, most meg nincs kep.

Se hdmin, se dvin nincs semmi, gep uzemel rendesen.
Hdmit is rakotottem a vgara, de semmi, uefibe e tudok belepni.

Illetve most vegre bejott a kep hdmivel, de miert nem megy dvivel?
Ips monitorhoz kapott kabel.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24489) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Van egy ilyenem. Nem tudom működik e, nem volt szerencsém kipróbálni.
Vajon már múzeális, vagy inkább a nem túl gyakori szemét kategóriába esik?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#24490) kiskornel válasza freaghill (#24482) üzenetére


kiskornel
addikt

"Tudtok valami tippet venni, hogy milyen termosztátos csapot vegyünk itthonra a radiátorra? Központi fűtés van"

Jót nevettem. Olvasd el légszi a fórum besorolását:
FÓRUMOK / EGYÉB HARDVEREK / Azonnali kérdések órája (kiemelt téma)

Radiátor, mint egyéb hardver... :))

(#24488) Edenyke: áramtalanítsd a géped, majd vedd ki az alaplapból az elemet. Van egy jumper is erre a célra az alaplapon.
Te most sok-sok gépet raksz össze, vagy egy gépet buherálsz, és azzal van ennyi problémád?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#24491) freaghill válasza kiskornel (#24490) üzenetére


freaghill
őstag

:C :C
Csak azért, mert találkoztam már ebbe a fórumba nem egy olyan témával ami nem ide tartozott, de mégse tudta máshol felrakni a kérdését, és gondoltam én is megpróbálom a szerencsémet :)

Ha most ezzel megsértettem valamit akkor elnézésedet kérem

(#24492) Lompos48 válasza kiskornel (#24490) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A hardware eredeti jelentésébe - fémáru, vasáru - belefér. :D

(#24493) freaghill válasza Lompos48 (#24492) üzenetére


freaghill
őstag

Szép mentés. Köszi :DD

(#24494) Lompos48 válasza freaghill (#24493) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Valós! Tessék szótárt használni! (Már van mobil telefonos verzió is). Ha kell... :K

[ Szerkesztve ]

(#24495) Z0mbi válasza kiskornel (#24490) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Ez brutal jo valoban :D az is hw vegulis ...

(#24496) Zirowe válasza kiskornel (#24490) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Tegnap édesanyám atomos gépét raktam újra, ma pedig magamnak raktam össze egy gépet, amiben nem vagyok vmi járatos, mert eddig laptopom volt.
Szóval lehet lesznek még hülye kérdéseim. :B

Aidával kb megbízható hőmérséklet adatokat lehet kapni?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24497) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok!

Valakinek van ötlete, hogy 100,400,1500-as futás időeredményeit hol lehet megnézni mondjuk országos bajnokság vagy utánpótlás időkre lennék főleg kíváncsi, de a neten nem nagyon találom őket :F :B

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#24498) leslieke válasza Babetta-X (#24497) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez nem jó? http://www.masz.hu/ Statisztikák menüpont

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24499) Cucuska2 válasza Zirowe (#24496) üzenetére


Cucuska2
őstag

Tekmindegy, minden program ugyanonnan olvassa ki Adama kapitány.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#24500) Palesz191


Palesz191
aktív tag

Üdv.
Van egy v-uas14 logitech webkamerám...
felrakom vagy cd-ről, vagy online letölti a drivert, de mindkét esetben az a probléma, hogy a mikrofon nem működik :S

ezt mutatja... Nem tudja valaki mit lehetne tenni? :S

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.