Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) spista222 válasza Z0mbi (#24600) üzenetére


spista222
addikt

Ez biztos?
Nem "Dual monitort" írt hanem "DUAL GRAPHICS"-t.
Én még nem próbáltam de tervezem hogy az egyik monitort a PCI-e VGA-ra kötöm míg a másikat az integráltra. Ha nem állítom be a BIOS-ban hogy az integrált VGA működjön és rákötök monitort akkor szerintem az nem fog képet adni.

[ Szerkesztve ]

(#24602) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Tudtok valami programot, amivel meg lehetne azt oldani, hogy egy adott program egy megadott időpontban induljon el automatikusan?

(#24603) Irishman6


Irishman6
csendes tag

Hali!
Van egy gépem olyan problémával, hogy a power gomb benyomása után felzúg és leáll kb 1 mp alatt. Nem táp a baja, mert próbáltam. Egy másik gépből kicseréltem a procit és már el is indult.
Viszont most nincs kép a monitoron. Az alap probléma előtt még volt kép. Két integrált videókártyás alaplapot is próbáltam illetve egy AGP-s videókártyát, de semmi. Próbáltam másik monitorral is, de az sem használt.
Arra tudok gondolni, hogy vagy az alaplapok vagy a videókártya a nem jó.
Kérlek segítsetek!

Config:
Inteles procik
egy Asrock P4i65g és egy FUJITSU SIEMENS M159G4 alaplap
Ramok: DDR 1gb 400 Mhz, 2db DDR 512mb 400 Mhz
80 Gb és 40 Gb Samsung HDD
Ati Radeon x1300pro

(#24604) spista222 válasza Irishman6 (#24603) üzenetére


spista222
addikt

Próbáld meg csak táp+alaplap+proci+hűtő+Spekaer-t.
Ha kisípolja a memóriát akkor nem halt meg teljesen az alaplap ha nem akkor igen.

Más téma.
Valaki már találkozott olyannal (Intel DG33BU alaplap) hogy egy igaz nem 100%-os de tökéletesen működő HDD(Seagate 250GB SATAII, 10+ gépben volt már hiba nélkül) csak a SATA0 portban hajlandó működni. Ami az érdekesség hogy két ilyen alaplapom van és mindkettőben csak a SATA0 porton működik(csak ott bootol a többiben lefagy még win kép előtt). A többi SATA port is jó mert másik két HDD (Seagate 80GB SATAII és Maxtor 250GB SATAII) és DVD is bootol mind a 4 SATA portról.

Találkozott már valaki ilyennel?

Érdekesség még hogy a lapon nem Cmos Clear van hanem át lehet rakni BIOS setup-ra a jumpert és akkor alapbeállításokkal indul a gép-> nem felejt el semmit, minden beállítás megmarad és amint beállítottam mindent a BIOS-ban kilépéskor kiírja hogy kapcsoljam ki és rakjam át a jumpert a normál módra:).

[ Szerkesztve ]

(#24605) #10726912 válasza Irishman6 (#24603) üzenetére


#10726912
törölt tag

A legvalószínűbb az, hogy van két rossz alaplapod (egyik sem mai darab). Egyszerre egy alaplapot nézz meg, arra pakolj rá tápegységet, cpu-t, vga-t, egyszerre egy ramot, mindezt asztalon rakd össze, ne gépházban és indítsd csavarhúzóval. Az asrock lapnál lehet olyan probléma is, hogy az ATI vga lekezeléséhez frissíteni kell a bios-t. Minden hardvert, amit rádugsz az alaplapra, nézz meg alaposan, nincs-e oxidáció az érintkező felületen, nincs-e elhajlott tüske, kilazult vezeték, stb, és behelyezés előtt mozgasd meg az alaplapon őket, illetve többször vedd ki, rakd vissza őket. Csinálj bios resetet is és köss az alaplapokra rendszer hangszórót.
Ha így nem indulnak el, akkor az első mondat tűnik igaznak.
spista222: Jó reggelt :)

[ Szerkesztve ]

(#24606) baruhu válasza #10726912 (#24589) üzenetére


baruhu
csendes tag

Sajnos ez sem segített :S

Nem tudom van-e valami hasonló tapasztalatod, de kezdek gyanakodni arra, hogy én ugye raid ben használom a meghajtóimat és vajon lehet-e az a baj, hogy a diskek nem AHCI hanem RAID módba mennek.
Csak kipróbálni vagyok lusta mert előtte 4-5tb nyi adatot kéne backupolnom :(

(#24607) #10726912 válasza baruhu (#24606) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nincs tapasztalatom. Lehet, hogy sose lesz ilyen tudású gépem :B
A memóriákat tesztelted már? (memtest86-al Dos alatt futtatva).

(#24608) baruhu válasza #10726912 (#24607) üzenetére


baruhu
csendes tag

Igen az volt az elso :)

Bar amúgy lehet van valami összefüggés, mert van némi nemű memória problémám.

Fura, még nem láttam ilyet, bár egy egyszerű programmal megoldottam és el is felejtettem. Olyat csinál a gépem, hogy egyszer csak gondol egyet és az összes fizikai memóriát elkezdi használni, viszont nem lehet észrevenni mert minden fut rendesen. A taskslist ben semmi nem mutatja, hogy használná. Van egy MemCleaner nevű progi amit használok és ha eléri a memória használtság a 80% ot akkor űrit egyet és minden gond nélkül megy tovább.

(#24609) #10726912 válasza baruhu (#24608) üzenetére


#10726912
törölt tag

Legegyszerűbb, ha egyesével próbálod ki a memóriákat: egyet hagyj az alaplapon, a többit vedd ki és próbáld indítani a gépet, indítsd a játékot, nézd meg, mit csinál. Ha valamelyiknél újra indul, akkor azt a memóriát teszteld le. 16 giga ramnál 80 %-ig nem nagyon szabadna eljutnia, valami káosz van a biliben :)

(#24610) agent_k


agent_k
őstag

Sziasztok!

A hifis topicból javasolta egy kollega ezt a topicot.

Szeretném megkérdezni, hogy ehhez az erősítőhöz: Samsung HT-D5500 hozzá lehet kötni hdmi-vel a laptopomat: Asus n53. Egyelőre a hang miatt kérdezem csak, mert hozzávaló tv-m még nincs. Látom a bemenetnél, hogy hdmi, de teljesen gyakorlatlan vagyok ebben a kérdésben.

(#24611) kispx válasza Vodar (#24602) üzenetére


kispx
addikt

(#24612) Fecogame


Fecogame
veterán

Ha hétvégén utalnak nekem, azt hétfő reggel 8-kor vagy délben kapom meg?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24613) Irishman6


Irishman6
csendes tag

Kösz spista222!
A módszereddel a fujitsu alaplap elszállt, de az Asrock kisípolt.
Majd ellenőriztem mindent ahogy Tiger.huhhhh írtad, így kiderült a 3 ramból csak egy jó, mert a többinél ugyanúgy kisípolt.
De ezek után sem ad képet.
Mi lehet még a probléma?

(#24615) Fecogame válasza desirehd (#24614) üzenetére


Fecogame
veterán

Más lejátszókkal is ugyanezt csinálja? pl. KMPlayer

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24616) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

Nem tudtok egy olyan ingyenes FTP helyet, ahová reg. után feltudnék tolni egy ~60 GB-os filet?

(#24618) Fecogame válasza desirehd (#24617) üzenetére


Fecogame
veterán

És csak ennél az egy filmnél csinálja ezt, vagy az összes 6ch-s esetében?

UserX: Ha csak néhány személlyel akarod megosztani, akkor ott a torrent, némiképp egyszerűbb ( szerintem ).

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24620) csyo


csyo
senior tag

ismerosom elfelejtette a felhasznaloi fiokjahoz tartozo jelszavat.

Windows XP van a gepen. Bekapcsolja, feljon a bejelentkezo oldal, és keri a jelszot.
Rossz jelszora emlekszik, azt nem fogadja el neki:-)

Mit tudok vele csinalni? Hogy lép most be?

Legyen szép a napod!

(#24621) UserX válasza Fecogame (#24618) üzenetére


UserX
őstag

Ok. Kösz. De milyen trackerre???

(#24622) spista222 válasza csyo (#24620) üzenetére


spista222
addikt

Elvileg kétszer megnyomja a ctrl-alt-del-t és bejelentkezik "rendszergazda" ként ha ahhoz a fiókhoz nincs jelszó és törli(ha van fontos adat a fiókjában akkor azt elsőnek mentse le!!.) a régi fiókját és létrehoz egy másikat. Van más megoldás is de most csak ez jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#24623) UserX válasza csyo (#24620) üzenetére


UserX
őstag

Én ezt egyszer promoban megszereztem, egyébként fizetős :(( :

[link]

(#24624) Fecogame válasza UserX (#24621) üzenetére


Fecogame
veterán

[link]

Utorenttel csinálsz egy torrent fájlt a fenti trackerrel, és a létrehozott .torrent állományt pedig megosztod, akivel szeretnéd.

csyo: Hiren Boot's CD-ről bebootolsz, és a megfelelő eszközzel kiveszed a jelszót.

desirehd: Windows-ban 5.1-re van állítva a hangszóró vagy 2.0-ra? Az az első, akkor állítsd át 2.0-ra, és próbáld meg úgy.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24625) kiskornel válasza spista222 (#24622) üzenetére


kiskornel
addikt

Ha már bejelentkezik rendszergazdaként, akkor miért nem módosítaná az elfelejtett jelszavas fiók jelszavát. Miért kellene törölni?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#24626) UserX válasza Fecogame (#24624) üzenetére


UserX
őstag

Nagyon kösz! :R

(#24627) #10726912 válasza Irishman6 (#24613) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nekem nincs több ötletem. Meg kéne nézned egy biztosan működő gépben az alkatrészeket, ezzel ki lehetne szűrni véglegesen a hibát (ha más gépben jók a hardverek, akkor az alaplapok rosszak).

(#24628) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Régen volt hardveraprón egy csóka aki hibás alkatrészeket vett be de nem találom.
Illeve nem tudom mit kezdjek egy ACER aspire 5520-5912 laptopomnak kontakthibás a monitorja, mert néha van kép néha nincs, viszont ha kikötöm monitorra akkor minden okés. Szóval vettem egy újat, de ettől meg meg akarok szabadulni. Ebben kérnék segítséget, hogy lehet a leggyorsabban. :R Előre is köszönöm! :R

(#24629) freaghill


freaghill
őstag

Egy kis segítségre lenne szükségem. Hozzájuttotam egy MSI ms 7046 ver1-es alaplaphoz, csak az a gáz, hogy sehol se találok cpu support listet.
Valaki el tudná árulni miket támogat pontosan?

(#24630) spista222 válasza kiskornel (#24625) üzenetére


spista222
addikt

Szerintem akkor kéri a régi jelszót amit nem tud:)

freaghill Kézikönyvében ez áll:

"CPU
􀁨 Supports Intel® Pentium 4 Prescott LGA775 processors in LGA775 package.
􀁨 Supports up to Pentium 4 3XX, 5XX sequence processor or higher speed.
􀁨 Supports Intel Hyper-Threading Technology."

Vagyis a legelső Prescott P4-eket viszi csak nagy valószínűséggel.

megint én Milyen hibás dolgaid lennének?

[ Szerkesztve ]

(#24631) ati012


ati012
senior tag

Volna egy olyan hibám, hogy ha online nézek filmet és teljes képernyőre rakom akkor a 2/3-ada nem látszik. Ez mitől lehet?

Chrome-ot használok.

[ Szerkesztve ]

(#24632) freaghill válasza spista222 (#24630) üzenetére


freaghill
őstag

Bocsi a kérdésért, de akkor futtatni tud majd egy Intel Celeron d360-ast? (3.4ghz)
Core2Duot akartam volna belerakni, de így sajnos nem.

(#24633) spista222 válasza ati012 (#24631) üzenetére


spista222
addikt

Próbáld ki másik böngészővel/ videokártya driverrel.

freaghill
Szerintem nem mert 65nm-es 512KB cache-el.
Ez a lap csak a 90nm-eseket viszi 256KB cache-el vagy a P4-eket(90nm). Mondjuk egy D355 de gyártó lista nélkül ezt sem tudom biztosra mondani.

[ Szerkesztve ]

(#24634) Dell XPS válasza Fecogame (#24612) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ha hétvégén utalnak nekem, azt hétfő reggel 8-kor vagy délben kapom meg?

Az már fiók nyitás előtt rajta lehet hétfőn a számládon (hajnali órák), érdemes megnézned amennyiben kártyával szeretnéd valahol (ATM) leemelni a számládról.....

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#24635) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

Szerintetek az "Unable to write/verify to register 234" hardveres hibára utal (win eseménynaplóból idézve)? Valami C-Link Service a forrás. Neten nem találtam semmi normálisat erről, viszont állandóan kékhalált és fagyást okoz.

(#24636) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Excel 2010 diagramtervezőjével tudna valaki segíteni?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#24637) #10726912 válasza prime_adam (#24635) üzenetére


#10726912
törölt tag

Memóriákat ellenőrizd első körben. (annyit vettem ki, hogy valamit nem tud írni). A fagyások és a kékhalálozás is memória hibára (is) utaló jelek. Egy részletesebb konfig leírás és egy részletesebb hiba leírás jól jönne (random csinálja, vagy játék közben, stb).
Ha tuning van a gépeden, azt kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

(#24638) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Sziasztok,
szerintetek létezik 25-pines SCSI csatlakozó/kábel?
Én nem találom nyomát , csak 50 és 68 pinesnek...
Előre köszi.
Üdv

gyulaszu

(#24639) Fecogame válasza gyulaszu (#24638) üzenetére


Fecogame
veterán

Létezik

Google: 25pin scsi

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24640) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Van valamilyen topik ami digitális rajztáblákkal, touchpadokkal foglalkozik?

(#24641) #65675776 válasza HollyBoni (#24640) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van: Digitalizáló / rajz tábla tapasztalatok, tanácsok, stb

gyulaszu: Az Apple használta régen külső csatlakoztatásra.

[ Szerkesztve ]

(#24642) prime_adam válasza #10726912 (#24637) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Tuning nincs (itt is lehet valami probléma, mert 0,1 ghz bios tuninggal meghal a gép), memóriákat memtest86-al tesztelgettem hiba nélkül (de ha kell még tesztelgethetem :) ).
Aida cache és memória stressztesztre viszont hadveres hibát észlel, prime95 nem észlelt semmit.

Maga a fagyás eddig mindig idle-ben jelentkezett, netezés közben, vagy mikor ott hagytam.
A fagyások között néha pár óra, néha egy nap is van. Azt nem tudom mikortól jelent meg a hiba, mert a táp is elromlott (ami közben cserélve lett) és ugyebár az is ugyancsak kékhalálokat okozott.

A rendszer naprakész, x58-as alaplap, 6*2gb corsair memóval és i7-920-as procival.

[ Szerkesztve ]

(#24643) nonee


nonee
aktív tag

hali!
egy xp cdé tartalmat átmásolok a d:meghajtóra egy mappába,akkor azt ugy simán kiirom,akkor bebootol róla,vagy isot kell csinálnom előtte lés ugy kiirni..?:S
kicsit rég volt és nem olvassa be az xp lemezt:(

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#24644) #10726912 válasza prime_adam (#24642) üzenetére


#10726912
törölt tag

Kapcsold ki a biosban a Spread Spektrum-ot (CPU és PCIe-t egyaránt).
Intel(R) TurboMode Tech funkciókat.
Van, mikor ennyi kavar be és ez hazavághatja a minimális tuningot is...
(#24643) nonee: lemezképet csinálj (ISO), azt beteszed egy virtuális cd meghajóba és onnan másolod ki teljes lemez másolással a cd-re.

[ Szerkesztve ]

(#24645) leslieke válasza nonee (#24643) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

isot csinálj belőle.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24646) nonee válasza leslieke (#24645) üzenetére


nonee
aktív tag

Köszönöm nagyúr!az lesz...:)

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#24647) nyunyu válasza spista222 (#24630) üzenetére


nyunyu
félisten

MS 7046

915P chipset, Prescottnal ujabb procit valoszinuleg nem tud.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24648) regener


regener
veterán

Sziasztok, az mitől lehet hogy néhány játékban teljesen lefagy a gép és semmi életjelet nem mutat?
Úgyértve hogy singleplayerben semmi gond, akár órákig is játszhat tesóm, viszont multiban fél óra után megáll a gép. (pl CoD4, BF3)
Viszont más játékoknál nem csinálja ezt. (Pl. MW3)
Aztsem tudom hova írjak így csak hirtelen ez jutott eszembe :D

Említett konfig:
C2D E4400 alap 2GHz
EVGA NV 9800GTX 512MB vga
ASUS P5B-VM alaplap
Be Quiet! 450W táp
80GB SATA hdd

(#24649) Realradical válasza regener (#24648) üzenetére


Realradical
őstag

Hőfokok rendben vannak? Event logba nem ír semmit ilyenkor?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#24650) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Egy olyan gonddal találkoztam hogy a gépembe a kábeleket széthúzgáltam mert rettentes galiba volt belül. Annyira össze vissza voltak a kábelek hogy rendezni kellett őket. Kihúztam az SSD-ből is a Sata kábelt, majd eligazítottam és visszadugtam.

Gépet kapcsolnám be erre semmi sehol, kéri a winyót. Mondom mi a wtf van. Bemegyek bios-ba látom nem ismeri fel az SSD-t. Szétszedem, kábelek kihúzom winyóból, majd vissza bedugom és lám jólett.

Szerintetek csak valami kontakthiba lehetett?

Crucial Sata 3.as ssd-ről lenne szó. A lapom megy egy Asrock Z77 Pro4

köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.